Andalázie je kouzelnou říší, kterou již dlouhá léta ovládá zlá a krutá královna. Jedinou šancí poddaných je její nevlastní syn Edward, který je právoplatným dědicem trůnu. Královna však drží prince v ústraní, aby se nemohl nikdy zamilovat, oženit a tím získat nárok na trůn. Jednoho dne ale vyrazí Edward na lov obrů a při cestě do lesa zaslechne půvabný zpěv. Něžný hlas patří dívce Giselle, která stejně jako princ touží po polibku z lásky. Edward je dívkou zcela okouzlen a rozhodne se vzít si ji za ženu. Také Giselle věří, že byli stvořeni jeden pro druhého. Cestou na zámek padne do královniny pasti a jediným kouzlem se ocitá ve světě lidí - v New Yorku. V podivném místě plném divných lidí a věcí budí princezna ve svatebních šatech pozornost, ale nikdo jí nechce ukázat cestu k zámku. Po setkání s pohledným právníkem je Giselle nucena změnit své názory na život a lásku. Může ve skutečném světě přežít pohádková láska? (TV Nova)

KarKulA

Po dlouhém váhání 3*. Začátek filmu mě mile překvapil - mělo to zajímavý nápad, bylo to roztomile naivní, romantika se tam střídala s lehkou dávkou parodie a místy to bylo opravdu i docela vtipné. Po druhé polovině ale začaly docházet nápady a celé se nám to přehouplo v pokulhávající romantickou slátaninu s krapet mimózním koncem. Pro věkovou skupinu 5-10 let docela dobrý - no a pro ty ostatní asi dle nálady a momentálního duševního rozpoložení. ()

dinsdale

Od tohoto filmu jsem moc nečekala, jen jsem chtěla vidět Patricka Dempseyho jinak než McDreamyho. Byla jsem příjemně překvapená, především povedenými písničkami a hudebními čísly, střetem roztomilé naivity pohádkových postaviček a moderního New Yorku, a záblesky humoru. I když na hranici kýče, písničku i video That´s how you know (nominace na Oscara) si pouštím na špatnou náladu a pomáhá to. Jediné, co skutečně kazí dojem, je digitální drak v samém závěru, toho bych vystřihla a fungovalo by to celé lépe. ()

TroiMae

Disneyovská kreslená sladká princezna se dostane do reálného New Yorku. Celkem důstojný hraný následník Shreka. Nad jeho scénou, kdy princezna zpívá, až ptáčci pukají, se všichni rozplývají. Neméně kultovní ale je tahle patologicky šťastná princezna, která se dá do úklidu newyorkského apartmá, zpěvem poprosí okolní zvířátka o pomoc… takže jí srdečně obskakují holuby, krysy, mouchy a švábi… navíc ani pak nezapřou svou přirozenost a holub a šváb mají prostě k vzájemné lásce daleko. A pak si „za zvuků hudby“ spíchnout šatičky ze závěsů a za vydatného zpěvu v jamajských rytmech vyběhnout do čerstvé trávy Central Parku ;) Škoda jen, že v dabingu moc neoceníme jako vypravěčku Julie Andrews (Mary Poppins, Za zvuků hudby). A to pomrknutí… když princ hledá svou vyvolenou a první dveře bytu mu otevře zasloužilá matka s početnou drobotinou kolem krku… se slovy „Jdeš pozdě“ dveře rezignovaně zavře. ()

Fox85

Po několika dalších shlédnutích zvyšuju hodnocení. Jeden z mála romantických filmů, které můžu vidět znovu a znovu ()

ZkuKol

Po skvělém animovaném nástupu přichází 20 minutovka bez vtipu či nápadu a film vlastně podruhé chytá dech až v parku (nutno dodat, že opět skvěle). Toto střídání slabých a silných úseků se v kratších intervalech opakuje víckrát. Nebýt toho, mohl film vyšplhat až na dohled 5*, ale i tak je to fajnová podívaná za 60%. ()

made1

Pohádkově sladké a nadmíru zábavné pro každého, kdo se rád poddá na sto osm minut romantické představě, že láska překoná všechna úskalí a může trvat na věky věků. ()

fruitbueno

Netuším, jak tento "skvost" hodnotit, páč nemám ponětí, co tento film má být. Je to komedie? Romantická komedie? Pohádka pro děti s hluboce ukrytým morálním poselstvím? Parodie na paskviloidní produkci? Kdyby to bylo to poslední, dávám za pět, protože jsem se ušklíbala celou dobu. Jináč Patrick Dempsey je k sežrání, kýčovitá atmosféra sálá až za roh, Marsdenovy psychedelické výlevy a výstupy jsou mrtě vtipné a hlásek Amy Adams je prostě drsný:-D ()

LadyVader

Ikdyž byla princezna zrzavá, tak mi nepadla do oka, byla mi jakasi nesympatická. Naopak Princ, kterej by mi měl přijít minimálně stejně protivnej jako princezna mi přišel v pohodě. No asi to začlo tím, jak vystřelil z toho kanálu. Celej film mi přišel vtipnej jen díky téhle postavě, jinak slabota, čekala jsem víc. Ale fajn drak na konci. :-) EDIT: Neuvěřitelné se stalo skutečností! Nejspíš mi měkne mozek, nebo srdce, ale napodruhé se mi tento film líbil daleko víc. Zrzavá princezna mi už není není nesympatická a dokonce mi ani nevadily písničky. Něco je se mnou špatně :-D. 80% :-) ()

coscarelli

Docela roztomily paprikáš so všetkými ingredienciami, ktoré potrebuje aby chutil ako mal. Postavy som si obľúbil, su velmi sympatické, ano ano,vrátane veverickomysi ( kreslenej aj digi), vcelku podarene oko strejdu Burgessa,ktory podobne videl i Gumpa. Dovolili mi pochváliť aj hudobnú stránku,tak pochvalen buď komposer. Ono to neni špatné,to vôbec nie, ale hviezdy by silnejšie svietili, keby mi do oči slzy vtlacili. .. Takze môžem ísť spokojne spať s úsmevom na tvári a polibeny polibkem z čistej lasky. Dobrú noc. ()

JADIM

Bol to mix klasického animovaného starého Disney filmu s moderným hraným Disney filmom. Nakoniec to bolo celkom zábavné, ale predsa len to mohlo byť o trochu kratšie. 7/10 ()

Ralna

Napoprvé *, napodruhé ***. Stačí se na to jen koukat ve správnou chvíli a rozpoložení (rozuměj o vánocích, kdy jste pod vlivem vaječňáku bez vajec a Salka schopni vstřebat prakticky cokoliv). ()

herr_carter

Vtipná záležitost na vánoční televizní obrazovku - mezi nejpovedenější části filmu bych zařadil moment, kdy princ James Marsden propíchne mečem střechu autobusu a hovoříc k cestujícím smrtelně vážně pronese:" Ocelová bestie je mrtvá, můžete v poklidu odejít rolníci"....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Rozy

Pohádka? ANO! Ale takovou jste ještě neviděli. Film začíná opravdu jako pohádka pro děti, ale pokud vydržíte prvních asi 15 minut tak máte vyhráno. Tento film mě pobavil a a určitě nebudu považovat peníze za něj utracené jako za ztrátu. Pokud máte přítekyni/přitele a nevíte na co zajít tak můžete s klidem sáhnout po tomto vcelku vydařeném kousku. Děj filmu je celkem předvídatelný, ale o zábavu není nouze, určitě se vám bude líbit i styl humoru, který ale malé děti dozajista nemohou pochopit. Proto mě překvapilo kolik dětí v tom kině bylo. Smáli se ale pouze ti odrostlejší. Doporučuji. ()

uzzi

Tak ano, ty dvě hvězdy jsou možná trochu málo. Ale film mě ničím nedostal a sledování se po čase proměnilo v předvídatelnou nudu. Film je ale protkán řádkou dobrých nápadů a pomrknutí. Bohužel celek jako takový mě nezaujal i s hudebními čísly, pitvořením hlavních postav, všudypřítomnou vrstvou cukru. Být tu větší důraz na sarkasmus a trochu propracovanější příběh, mohlo to dopadnout znatelně lépe. Je to jako s žužu, někdo ho rád, někdo ne. 50% ()

šalenka

Po opakovaném zhlédnutí měním své hodnocení na vyšší úroveň, tato romance se opravdu povedla a převedení animovaných postav do reálného New Yorku... ()

joora1

Romantickým klišém nabitá hraně/kreslená pohádka, kde romantiky je ne 100, ale snad 200 procent. Jenže všechno je tak roztomile romantické a optimistické, že to člověka vtáhne ani nemrkne a ještě si nějakou dobu po konci filmu zpívá song That's How You Know a vzpomíná na krásnou Giselle. ()

HiddenDragon

Tohle je vylozene pohadka pro specifickou cilovku a tou jsou hlavne mlade slecny, potazmo pak i rodice, protoze se na to asi podivaji s nimi. Film obsahuje par animovanych scen klasickeho disney strihu, aby se preklopil do hrane podoby uprostred New Yorku. Je to vpodstate neskutecny kyc od zacatku do konce, kde spousta veci nedava smysl - napr. ze pohadkova postava umi ovladat vysavac nebo kavovar :) - ale brzy se pristihnete, ze vam to ani nevadi. Ten kyc je zamerny a ma divaka poblouznit a pohadkove "nakazit". Vytahnout ho - podobne jako napr. "Mary Poppins" - ze sedive reality aspon na chvili do sveta, kde vsechno je barevne, happy, kde veverky mluvi a zle carodejnice dostavaji na budku :) Opravdu to funguje. Hlavne diky Amy Adams, ktera je tu jednim slovem nadherna. Sice prilis nechapu, co zenske vidi na Dempseym, protoze serial "Chirurgove" je mozna jeste vetsi kyc, ale holt byl v te dobe na spici popularity. "Cyclops" Marsden tu vedle nej vypada opravdu jak ucho, co jen pricmrndava, cimz plni svou roli presne tak, jak ma. Rovnez videt Idinu Menzel v realu pro me bylo prekvapenim, protoze ji znam jen jako hlas Elsy z "Frozen". Triky neurazi a hudba je taky fajn, i kdyz nedosahuje byvale urovne sveho multioscaroveho autora (Menken). Pokud premyslite, co o vikendu pustit sve male "princezne", timhle filmem urcite neprohloupite. ()

AngiS

Jo.. líbílo se mi to .. Hlavně ta veverka :D Nutno podotknouti, že Amy Adams byla okouzlující.. Jen škoda toho na mě moc "umělýho" konce.. ()

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

Film o Barbie už má hlavní hvězdu

03.12.2016

Kouzelná romance bude pokračovat

Kouzelná romance bude pokračovat

10.10.2016

V roce 2007 šla do kin muzikálová pohádka Kouzelná romance a vůbec si nevedla špatně. Tržby se zastavily na 340 milionech dolarů, takže se ihned začalo mluvit o pokračování, dlouhé roky se s ním ale… (více)

Hugh Jackman je „Avon lady“

Hugh Jackman je „Avon lady“

20.02.2010

Ještě než v létě natočí akční sci-fi o robotické přesdržkové Real Steel, pustí se Wolverine v dubnu do komedie Avon Man pro studio 20th Century Fox. Scénář Kevina Bische (Hitch: Lék pro moderního… (více)

Cameron Crowe dobrodružný

Cameron Crowe dobrodružný