Quantum of Solace

• Velká Británie Quantum of Solace (více)

Damiel

55 % - Tak vám nevím, kam se nám ten Bond ubírá... Jak jsem o tom delší dobu přemýšlel, došel jsem k názoru, že QS je jenom akční dohrou Casina... V podstatě jen taková akční jednohubka, která bohužel nepřináší NIC nového. Je to poprvé, co Forster nedostál mým očekáváním. Z bondovky, což byl doposud svébytný žánr, udělal tuctovou akční honičku. ()

stration

Na začátek musím napsat, že nejsem nějaký extra fanoušek Bondovek. Jako "klasická" Bondovka mi to připadalo slabý. Žádné extra vynálezy, speciální auto, boty s kulometem a motýlka s foťákem. Ovšem jako akční film je to pecka. Některé scény jsou perfektní. Třeba scéna na opeře, výbušné finále... Taky mě dost potěšila délka filmu a hlavní záporák, který je fakt vysoce odporný a slizký snad víc, než Ben ve Ztacených (připadal mi typově podobný). A v neposlední řadě je tu Daniel Craig, který má charizma jak hrom, umí hrát a člověk mu věří všechny kotrmelce i vnitřní rozpolcenost svého hrdiny. To je to, co mi na předchozích Bondovkách vždycky vadilo. Chyběla nějká lidskost Bonda - omyly, chyby, "vnitřní život"... Craig dává do svého Bonda vše. Nebyl jsem z toho sice v takovém tranzu jako z Bournea, ale i tak je to u mě za *****. ()

Marw

Craig jako Bond: 4 hvězdy Olga Kurylenko: 4 hvězdy Záporák Mathieu Amalric: 5 hv. Technické spracování: 4,5 hv. Střich: 2 hv (zbytečně rychlý střich, tedy i délka filmu je krátká) Chybý mi "pravá ruka" záporáka alá Oddjob:-) Dojem z filmu: 4 hv Průměr: 3,9 hv. ()

MATADOR

Nemůžu. Prostě se nemůžu přenést přes pocit, že tohle je TEN James Bond. Kde jsou všechny ty vylepšováky, auťáky, krásné kočky a další všemožné "vymoženosti", kterými vždy James Bond disponoval ?! Tohle prostě neměl být dvaadvacátý Bond, ale nějaký "obyčejný" akční film a byla by z toho pecka. Ale takhle se jen jedná o bezduchý akční film, ve kterém hraje James Bond, sice si to určitě fanoušky najde, ale pro osobně je škoda, že se bondovky ubírají takovým směrem. Daniel Craig prostě jako James Bond to prostě není ono, žádný šarm a to je to, co mi tu strašně chybí. Co se týče bondgirl no nevím, ale ukrajinka Olga Kurylenko prostě není ani trochu pěkná ženská - sice se z ní stává hvězda, ale v bondovce hrát nemusí. Jednoduše řečeno docela zklamání, ať už se jedná o změnu Bondova stylu, tak o tzv. Bondgirl. ()

Sigurd

Jmenuji se Bond. James Bond. Kultovní hláška kultovní filmové postavy, nebo také, chcete li, neodmyslitelná součástka takřka dokonalého stroje s povolením zabíjet. Někteří fans si bez ní svého agenta snad ani neumějí představit. Jestli je to i váš případ, budete zklamáni. V Quantum of Solace ji neuslyšíte. Možná vás také rozesmutní absence bondova oblíbeného drinku. A nechci se radši vůbec domýšlet, jak vezmete to nejdůležitější, totiž samotný děj. Quantum v mnohém navazuje na Casino Royale a příběh je dokonce jeho přímím pokračováním. Ty šťastnější, s dobrou pamětí, čekají známé tváře. Ostatní můžou zůstat v klidu. Ano, už je to tu zase. Zmatek, frustrace a nakonec rezignované vystřízlivění, vždyť je to jen akční film…Nový Bond znamená méně krásných dam, společenských akcí a suchého anglického humoru. Dokonce i hi-tech vybavení včetně oblíbeného bondmobilu je nedostatkovým zbožím. Naopak přináší více emocí a klasické akce se spoustou odřenin a špinavých večerních obleků. Ti, kdo to zatím jen tušili, si teď již mohou být jistí. S Danielem Craigem přišlo velké odbočení od dosavadního směru. Nicméně, faktem je, že ne vše, co jsem na Casinu vynášel do nebes, se přeneslo i do jeho pokračování. Například taková akce. Ocením film, který pořádně „šlape“, ale jsou chvíle, kdy je třeba zvolnit a vydechnout, aby film nebyl rychlejší než vy :-). Nebo již dříve zmíněné emoce. Agentů poháněných mstou, pronásledovaných vinou či jen hledajících svoji identitu, tu máme mraky. Bond byl vždy svůj, originální fenomén. Tedy doposud. Doufám, že to v Quantum byla jen slepá větev, nepovedený pokus při hledání nové image, protože i přes víceméně vítané změny nové „Craigovy éry“, Bond by měl zůstat především Bondem, Jamesem Bondem. ()

01Zuzana10

po Casino Royal som čakala rovnako podmanivé divadlo. Nepodarilo sa. Rozpačitý dojem som nadobudla. Hoci nie som Bondovou fanúšičkou a nemám naštudované filmy o ňom, toto predsa nie je typický Bond, nie? Zo všetkého, čo ho malo charakterizovať mi niečo chýbalo. A nejaké extra exciting scény, kt. by som si dlho pamätala, kt. by zapôsobili. No som rada pre výber hlavnej témy, súčasné. Hoci tá predstava je drsná.. ()

Easykk

Solidní akční nášleh v podání velice naštvaného Craiga, ale kdyby ho párkrát neoslovili Bond, tak bez znalosti názvu filmu bych nikdy nepoznal, že se jedná o další bondovku. Naproti tomu připouštím, že se mi Daniel v úloze Bonda přeci jen líbí, to horší platí o jeho ženách...tu první jsem tam nepobral, přišlo mi to moc našroubované a jediná zajímavost byl její předčasný a celkem originální odchod.. a slečnu (nebo snad paní?) Kurylenko..no nevím nevím..ale v rámci posunutí Bonda úplně jiným směrem toleruji i změnu vkusu-však ho změnil Bond a ne já ;) . :) Celkově to byla jízda, ale bez větší myšlenky!! ()

Thomassi

Casino Royale je pro mě asi nejlepší bondovka. Proto jsem se na Quantum of Solace coby pokračování těšil jako malej kluk. Když jsem to viděl v kině poprve, neměl jsem z toho nějak dobrý pocit. Bylo to takový těkavý a rozkouskovaný. Potom jsem to ale viděl podruhé asi po půl roce a pak ještě jednou. A poté musím říct, že jsem si to užil daleko víc, mohl jsem se soustředit na jednotlivé postavy a příběhově to krásně zapadlo a finišovalo. Akce místy připomíná Bournea, ale pořád je to veliká kvalita, zejména úvodní automobilová honička a následující bitka. Daniel Craig se mi libil už v Casinu a tady jenom dokázal, že i když je oproti svým předchůdcům drsňák a bitkař, pro mě je v roli Bonda asi nejlepší. Olga Kurylenko pak jen doplňuje krásu, bez které by to nebyla bondovka. Takže 90% a už aby do kin vlítl další díl. ()

swed

Bond nebo Bourne? V 22. bondovce je to vlastně jedno. Už při úvodní akční sekvenci jsem si říkal, že je něco špatně. Epileptický střih + roztěkaná kamera působí chaoticky a nekontinuálně (zmateně). Musím poznamenat, že nezůstalo pouze u jedné sekvence, stejným způsoben je totiž nasnímán celý film. Dalším zklamáním byla titulní (dosti mizerná) píseň, nevýrazný záporák a téměř nevyužitý motiv tajné organizace (zřejmě nová SPECTRE). Za velmi dobrý bych označil snad jen výkon Daniela Craiga a scénu z opery, která mě jako jedna z mála utkvěla v paměti i po skončení filmu. Příště prosím o návrat starého dobrého Bonda, jakého znovuobjevil Martin Campbell v "Casinu Royale". 6/10 ()

YURAyura odpad!

0/10 Nadeje, ze by melo smysl sledovat dalsiho blondateho JB timto prispevkem docista pohasly. Desuplna zkusenost. Nuda bez spetky humoru - TFUJ! Kdyby to nemelo JB trademark a jmenovalo by se to jinak, tak mozna, takto je to ubohy vybledly stin svych predchudcu ()

CrownThomas

Nedávno jsem v noci neměl co dělat a jediné co jsem měl na DVD bylo Quantom of Solace...Tak jsem si řekl, proč ne, přece jenom je to Bond, James Bond a docela jsem se na to i těšil....A musím říct, že asi po 10 shlédnutí, jsem si uvědomil, že tenhle bond je moc dobrý.....Fakt se mi to zalíbilo, mělo to hlavu a patu, a proto zvyšuji na lepší 4 ****.... ()

major.warren

Quantum of Solace je asi mou nejméně oblíbenou Bondovkou, protože v ní krom agenta 007 není téměř nic, co v pravé Bondovce očekávám. Přesto ji v lecčem považuji za zásadní. Zatímco Casino Royale bylo báječným startem Daniela Craiga v roli Jamese Bonda v nových časech moderní doby, Quantum of Solace je spíše jeho přímým dovětkem, na cestě za osobní mstou. Tím pádem se dá pochopit absence humoru i klasického bondovského stylu, který se naplno vrátil v následujícím dílu. Quantum of Solace tvoří jakýsi Craigův přechod z jedné fáze Jamese Bonda do druhé - z úvodního Casina Royale do akcí nabité pecky Skyfall. Vůbec poprvé v historii Bondovek tu také platí přímá návaznost (ve finále typická pro celou Craigovu sérii). Craig je lepší film od filmu, je stále surovější, nechybí mu síla (spíš šarmantnost z Casina Royale), ale pořád to ještě není úplně ono. Olga Kurylenko je výborná Bond girl, i když, stejně jako film sám, se zcela odlišuje od všech svých předchůdkyní. To Mathieu Amalric je ukázkový padouch (Green) se vším všudy. Nezklame samozřejmě ani Giancarlo Giannini, opět v roli Bondovy spojky "Mathise," ani "M" Judi Dench. Úvodní honička v Sieně je skvělá, stejně tak sekvence na Haiti. Přesun do Bolívie se pak utápí v příliš horké atmosféře, nicméně finále a rozuzlení je hodně dobré. Technicky asi není co vytknout, všechno je na standardní úrovni (kamera, střih). Hudba Davida Arnolda obměňuje prvky z Casina Royale a je o něco temnější než obvykle. Jestli mě něco sere, pak je to absolutně debilní song (jeden z mála z celé série, který jsem nikdy nedoposlouchal a úvodní titulky jsem raději přetočil). Ne, že bych si Quantum of Solace pouštěl každý den, v porovnání se Skyfallem je to vyloženě tvůrčí "oddechová pauza." Jako celek je to ale pořád dobrá Bondovka, byť je jiná ve všech směrech. Stylově se nejvíce blíží Povolení zabíjet, kde i Timothy Dalton stál na cestě za pomstou a určitým způsobem se tak vzepřel službě Jejího Veličenstva. Ale na rozdíl od "Quantum," Daltonova bondovka nepostrádala humor. ()

FilmFan24

"Je jako utržený ze řetězu..." řekne se tentokráte o Bondovi. A to doslova. Úvodní šílená automobilová honička nenechá Aston Martin, který řídí chladnokrevný Bond celý. Svižný nápaditý střih dává tušit, že TO bude něco. Další honička aspoň mě dala pocit, že každou ránu, kterou inkasuje neohrožený agent 007 jakobych dostal s ním. Osobní Jamesovo dilema pomsty je konfrontováno s motivací Bond Girl Olgy Kurylenko, která je nádherná, ale v chlapském agentově světě na ni nějak nezbývá pořádně místo. Jedna atraktivnější lokace střídá druhou a bohužel se potvrzuje pravidlo, že méně by možná znamenalo více. Film je natočený a sestříháný velice dobře, ale právě to je asi problém, že nějak neuvízne divákovi nic pořádně v paměti. Podstatnou část z mamutího 230 mil. rozpočtu sebraly platby za lokace, kde se točilo a je jich požehnaně. Jenom pompézní scéna tajné schůzky Greena (zajímavý Mathieu Amalric) točená v Rakousku na Bregenzer Festspiele během představení Toscy, je hodně nákladná a ukousla zřejmě z rozpočtu nejvíc. Bondofila potěší scéna s mrtvou Fieldsovou (Gemma Arterton), která zřejmě záměrně připomíná scénu z "Goldfinger" ovšem s tím rozdílem, že tady je mrtvá dívka natřená naftou a ne zlatem. No ale vlastně ona nafta vlastně také zlato je! A Daniel Craig? Daniel Craig JE Bond. Anebo Bond JE Daniel Craig...záleží na úhlu pohledu. Každopádně na další setkání s agentem Jejího Veličenstva se těším už teď. Jen tak na okraj: Po zklamání z neostrosti filmu vzniklé zvětšením na velké plátno v multiplexu přidávám po opětovném shlédnutí z Blu-ray disku hvězdičku navíc. Fenomenální obraz, jaký v kině bohužel k vidění nebyl! ()

reqiuem

...a to Bondovi dost fandim...chápu, že nová doba si žádá taky novýho Bonda, ale...drsnost Daniel Craiga-to ano..role agenta-nic moc..ať se snažim sebe víc, tak jeho hraní mi přijde jako litr vodky..chutná vám a tak pijete a pijete-čekáte co to s váma udělá a najednou je toho moc a když ji dopijete, tak to s váma sekne a druhej den si nic nepamatujete-v tom lepším případě(snad tahle metafora v sobě nese i kus ty drsnosti).ve skutečnosti mi spíš přijde, že si na drsňáka jenom hraje a pokud to můžu posoudit, tak mi ani nepřijde jako rozenej svůdník..prostě zkrátka z mýho pohledu tady chybí "Bond".(a to nejenom v hlavní roli).. ()

Nosdrolomo

Je smutné dívat se na nové akční filmy postrádající pořádnou dějovou linku. Na úkor rozvíjení postav a popisu "proč a jak" pádí kupředu střihačskou onanií dělající z akčních scén jeden veliký chumel záblesků v nichž ani pořádně nevíte jestli se ti dva perou nebo jeden jde s košem a druhý cvičí na rotopedu. Bondova rebelie se sice sympaticky promítla do samotné bondovské série, kde i tento film samotný jest jakýmsi rebelem, ale to je asi tak všechno. ()

Toshiro

Neskutečná nuda. Bondova akce založená na sérii náhod je prostě hloupá. Pomalejší filozofovací pasáže zas působí velmi směšně. Celkově vzato se slzou v oku jsem vzpomínal na Taken :). ()

Colonist

Slabší čtyři hvězdičky. Marc Forster natočil svižnou jízdu plnou nabušených akčních scén, na které se sice na velkém plátně hezky kouká, ale občas jsou zmatené a působí chvílemi přehnaně, jelikož je ale film jinak v komornějším duchu, tak to tak nevadí. Daniel Craig ztvárnil stejně jako v Casinu Royale toho svého agenta Jejího veličenstva dobře, ale celý tento film na mě až na některé výjimky působil, že tohle už vážně není James Bond. Nebýt zde velmi dobré Judi Dench (která tentokrát nebyla jen křoví) a některých atributů pro Bonda povinných, mohl se hlavní hrdina jmenovat jakkoliv jinak. Casino Royale také sice nebyl typický Bond, ale po všech těch předchozích dílech bylo toto zrození agenta 007 s tím svým syrovým netradičním stylem příjemným osvěžením, které série poměrně potřebovala, ale stačilo to jednou a dost (také bylo Casino lepší než Quantum). Neříkejte mi, že teď už budou až do konce světa všechny bondovky ve stylu, který Casino odstartovalo. Doufám, že Quantum of Solace byl jen epilog Casina Royale, a že v dalších dílech se tak nějak vrátí ten Bond, jak ho známe. Drsný Bond, který dostává přes hubu a sledujeme jeho psychologii a vnitřní pochody, je sice fajn, ale já bych byl rád, kdyby se Bond po tomto díle konečně stal tím klasickým Bondem a série zase jela v typickém stylu elegance, nadsázky a vodky s martini. V Craigovi problém není, je jako Bond opravdu dobrý a přirostl mi k srdci víc, než třeba Timothy Dalton, ale tenhle nový styl bondovek jen kopíruje jiné současné akční snímky. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se další díl odehrával několik let po konci Quantum of Solace, kdy už je Bond u MI6 ostřílený profesionál, jako dřív (doufám, že gunbarrel na konci filmu byl předzvěstí toho, že příště jedeme už klasicky - ale i kdyby tomu tak nebylo, přežil bych to, je moderní doba, tak holt musí být i Bond moderní). Čemu bych se ale i na dále věnoval by byla organizace "Quantum", která je zřejmě něco jako klasická SMERSH/SPECTRE. No, jak to s bondovkami bude dál, to nám ukáže až budoucnost. Každopádně Quantum of Solace není špatný film. Ačkoliv mu něco chybí, je to i tak příjemný popcornáč s dobrým hereckým obsazením a slušným dějem (občas trochu nevyváženým), který rychle ubíhá a divák se baví. Je to akčňák, u kterého můžete vypnout. Jenže zítra si už tak nějak nevzpomenete, o čem to bylo...Pro mne prostě ty slabší čtyři hvězdičky. ()

grogodil

Stále to má podstatne vyššiu úroveň a hlavne štýl než posledné dva trapnučké takmer sebaparodické Brosnanove misie, no v porovnani s Casinom Royale ide o sklamanie z každéjo pohľadu. Hlavný záporák absolútne nevýrazný, nová Bondgirl nesiaha Eve Green ani po členky či už ide o zovňajšok alebo o nejakú schopnosť vzbudiť záujem či sympatie, akcia neprehľadná a zmätená, nie ako v Casine, z ktorého akčné momentky si aj teraz spomínam v jasných a zaostrených záberoch. Ešteže aspoň ten Bond ostal v podaní Daniela Craiga rovnaký štramák... ()

Foma

Takže, co s tím? Paradoxně mě nejvíc baví neakční části filmu, je v nich docela psychologie, herci to zvládají dobře, zejména Dench, skvělej Giannini a samozřejmě Craig, mně se líbí moc. Možná je moc tvrdej a Moorovskej či Brosnanovskej nadhled zmizel z Bonda úplně, nicméně koukalo se mi dobře. K těm akčním scénám, nejsem tedy nějakej staromil za každou cenu, ale zlatý sedmdesátý, kdy byly scény snímaný přehledně, dlouhý střihy, člověk věděl, který auto je který, bouračky byly pěkně v celku, teď už neni na nic čas, všechno rychle, rychle, to zas tolik nemusim. Ale je fakt, že třeba honička po sienských střechách byla úžasná. A exteriéry v Bolívii (teda vlastně v Chile), operní festival v Bregenz, ta Siena, to všechno u mě přidávalo na hodnotě. ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter