Andělé a démoni

• USA Angels & Demons (více)
Mysteriózní / Thriller
USA, 2009, 133 min (Special Edition: 146 min)

Po smrti papeže Ilumináti, odvěcí nepřátelé církve, těsně před konkláve unesli čtyři papežské kandidáty. Vyhrožují, že je s hodinovými odstupy popraví v tajných iluminátských kostelech a poté vyhodí celý Vatikán do vzduchu pomocí antihmoty, kterou ukradli z urychlovače částic v CERNu. Do Vatikánu je proto povolán Robert Langdon, aby ze symbolů odhalil, kde se tajné kostely nacházejí. V tom mu pomáhá odbornice z CERNu Vittorie Vetra a mladý papežův camerlengo Patrick McKenna. Postupně odhalují polohu kostelů, kde mají kardinálové zemřít, přicházejí ale vždy pozdě. Langdonovi se podaří zachránit posledního kandidáta, který mu prozradí, kde je utajované sídlo Iluminátů. Robert s Vittorií tak naleznou tajnou chodbu, která je dovede do papežského paláce. Tam přistihnou místního komisaře skloněného nad camerlengem Patrickem, na jehož hrudi je vypálený pátý znak. Komisař je zastřelen ochrankou a do výbuchu antihmoty zbývají jen minuty... (TV Nova)

Aywes

Za předpokladu, že vás téma okolo církve nezajímá a historie není vaším koníčkem, tak vás film stejně jako mě nezaujme.Ztrácet v ději se nebudete, ale postupem času vám to přijde jako nuda.Nečetl jsem ani jeden díl od Dana Browna takže nemohu srovnávat s knihou.Tom Hanks je skvělý všude stejně jako hudba od Zimmera.Film mi přišel hrozně upjatý.Občas to vypadalo jako velmi nákladný dokument o italských památkách.Pokud někoho tohle téma zajímá rozhodně nebude zklamaný.Je zde plno faktů a spiknutí.Pro mě jsou důležité, ale jiné prvky než monotónní odříkávání historie, jako je například napětí,emoce a sympatické postavy.Za mě je to nuda. ()

LordMack

Tři hvězdy tu zase vytváří jen Zimmer. Proč pokazili ty nejlepší scény? Rozhodně se daly natočit tak, jak jsou v knize, ale ve filmu jsou předělané. Nechápu důvod, nelíbí se mi to, fuj. ()

Pejska

Z tohoto filmu jsem byla neskutečně zklamaná. Jako někdo, kdo četl knižní předlohu jsem čekala tedy daleko víc. Možná by můj názor byl jiný, když bych si knihu přečetla až po něm. Takto jsem si to absolutně neužila i přesto, že Šifra se mi líbila. Na můj vkus zde bylo příliš nepřesností, při srovnání s knížkou. ()

DePompon

Výbormá adaptácia výbornej knihy. Napätie sa zvyšuje každou minútou, vyšpičkované dokonalou hudbou Hansa Zimmera. Moja šálka kávy. *****/***** ()

Luswani

Když to hodně zjednoduším, celý film hledali čtyři kardinály. Šifra mistra Leonarda byla zkrátka lepší. Dobrý film, ale znovu už ho vidět nemusím. Nového dabéra Toma Hankse raději nekomentuji. 70% ()

M1k3k

Po druhém shlédnutí, které jsem absolvoval po přečtení knihy, musím jednu hvězdu ubrat. Tolik odlišných věcí od knihy mně prostě vadí. ()

elpin

Nedávno jsem dočetl knihu podle které je natočený tento film a zajímalo mě jak se filmaři poprali s přenesením velice zajímavé látky na plátno. Jakožto historií nepolíbený neznaboh jsem se docela těšil na to až uvidím Michelangelovy a Berniniho sochy, architekturu Říma a jeho chrámů a především Vatikán a zkryté útroby Sixtínské kaple, o kterých jsem četl v knize. V tom mě film nezklamal a je fajn vidět věci, které si z knihy může člověk jen představovat. Co se ale příběhu týče, dopadlo to jak se dalo čekat. Vměstnat 500 stránek knihy do dvou hodin filmu není jednoduché a tak se některé postavy a události hodně zjednodušily nebo úplně vypařily. Celé to pak působí vcelku nelogicky až hloupě a R. Langdon je jak věštec co sype jednu "logickou" dedukci za druhou. Nevím co je to za módu vysvětlit 400 let historie během jedné splašené jízdy autem. Ztvárnění postavy camerlenga Carla Ventrescy je pak až trestuhodné. Tato postava padla za oběť nutnosti "mainstreamového" filmu mít jasně definované představitele zla a dobra. Camerlengo který je v knize vyobrazen jako velice ingeligentní člověk který, ač služebník církve, využívá mnoha moderních výdobytků a i přes to (nebo možná právě díky tomu) je jeho víra v boha tak pevná. Je si totiž moc dobře vědom současné morální krize a honbu za penězi, které dělají z lidí otroky svého vlastního chtíče. Ve filmu je ale ztvárněn jako pomatený kněží co se především bojí o přežití církve v součastné moderní době. (SPOILER:) Jeho závěrečné upálení zaživa tak jen podtrhuje jeho "šílenost" a to co v knize člověka přimělo k hlubokému zamyšlení, ve filmu jen vyvolává posměch a mávnutí rukou nad bláznem. Jako vizuální průvodce knihou super, ale jako film samotný nic moc. Raději si přečtěte naprosto bezvadnou knihu. ()

Elis009

Moc moc dobrý film. Toma Hankse mám jako Roberta moc ráda. Fakt jsem se do toho vžila. Ewan je taky výborný. Moc se mi líbí děj, protože se točí kolem záhad víry a to já fakt můžu. 5* ()

SheldonShamy

Ikdyž mě Šifra mistra Leonarda moc nenadchla, tak za tohle dílo Dana Browna nelze jinak než chválit. Neuvěřitelná podívaná založená na historických faktech, legendách, symbolech, akci a také skvělých výkonech hlavních hrdinů. Scénář i celá atmosféra díla vás vtáhnou do děje a už nepustí. Od začátku se dohadujete, kdo za vším stojí. ()

BenchPress

Andělé a démoni se mi líbili o třídu víc než Šifra, protože zde bylo vidět, že Howard má své řemeslo opravdu v malíčku a lepší, pro mě záživnější scénář. Prostředí Říma je nádherné, zvlášť, když jsem tam byl. Pantheon potěšil. Ten film ve mě úplně vyvolal pocit se tam vrátit. Zimmerova hudba znovu skvělá a příběh s hledáním osob v Římě prostě zabavil. 4/5. ()

Kethel

O něco horší, jak Šifra mistra Leonarda. Oproti knize mnohem větší zklamání, kdy si film přejmenovává postavy, kombinuje je navzájem a až příliš upravuje. Pro mě velice průměrný snímek s několika neskutečně hořkými změnami (s "happyendovou" záchranou kardinála v čele). Kniha je podstatně lepší a díky tomuto filmu se bojím adaptace Ztraceného symbolu. ()

Metal.God

Bylo mi jasné už od začátku, kdo je hlavní záporná postava, i když musím uznat, že mě Brown natolik zmátl, že jsem si to těsně před odhalením myslet přestal. Z prastarého souboje věda versus náboženství nám tento film vyčaroval takové fantasy, že by se věda s náboženstvím chtěli oficiálně spojit. Líbí se mi, jak je to vše do detailu promyšlené. Režie je po celý film velmi slušná až na ten seskok padákem, který působí komiksově a nelogicky, a konečné nahánění hlavní záporné postavy. Inspektor Olivetti a i celá Vatikánská policie jsou celkem sympatičtí stejně jako camerlengo Patrick McKenna. ,,Naše církev je ve válce. Čelíme útoku dávného nepřítele. Iluminátů. Zaútočili zevnitř. Zavraždili Svatého Otce! A chtějí nás zničit pomocí svého nového Boha, vědy. Mstí se a tvrdí, že po právu. Protože církev kdysi ublížila vědcům. To je pravda. Od Galilea se snažíme zpomalit neúprosné tažení pokroku. Někdy nevhodnými prostředky ..." ()

keyzar

Nečetl jsem knihu. Takže nemohu říci, že by mne film zklamal oproti knize. Pravdou je, že jsem očekával víc. Jednak se mi nelíbila až přílišná akčnost, kdy !SPOILERY! za doprovodu sirén lítali carabinieri od chrámu ke chrámu, jednak až moc zbytečné zabíjení v kostele, kde byl upálen preferít a ten závěr se startujícím vrtulníkem, unášející hlavního padoucha s antihmotou do oblak, aby se pak zázračný seskokem zachránil - to už bylo hodně přehnané. Řekl bych - proti Šifře o třídu hůř. Ale i tak bylo k vidění spoustu zajímavých záběrů, i když v exteriérech a rozhodně stojí za to film shlédnout (alespoň 1x) ()

eMeMko

Narozdíl od předchozího snímku, který se jakž takž držel předlohy, zde už se jedná pouze o námět. Dan Brown sice zůstal na postu producenta, nicméně velké slovo očividně neměl. Spusta věcí je jinak, naruby či docela chybí nebo naopak přebývá. Ale dost porovnávání, pojďme se na toto dílo podívat z filmařského hlediska. Obsazení se celkem povedlo, vypíchul bych především Ewana McGregora. To samé se bohužel nedá říci o “akčních scénách” a jejich viditelném (a dost často naprosto zbytečném) CGI. Příběh celkem utíká, šokujících momentů taky pár dostaneme, ale nějak to prostě není ono. Finální hodnocení: průměrný film, který neurazí, ale ani nenadchne. ()

luciekout

Kniha je šrot, scénář je šrot a neudrží to ani takový sympaťák jako je Tom Hanks. Nevím, co na tom Brownovi lidi vidí ()

m.xFuck

Průměrné ve všech ohledech. Scénář místy děravý jako červem prožraný starý spis. Kdyby magnetické pole držící antihmotu dokázala udržet tužková baterie, tak už jsme kolonizovali vesmír :D ()

blondboss

Pozerám, že sú tu rozporuplné hodnotenia na tento snímok na základe predlohy od Dana Browna. Za seba ale musím povedať, že sa mi to páčilo určite viac ako Da Vinciho kód, už len tým, že to bolo dynamickejšie, s väčším spádom a pre mňa o niečo menej poburujúce. Záver skvelý a hudba od Zimmera spravila 70 % úspechu tohto filmu. Tom Hanks trefa do čierneho zas a znova. 75 % ()

Koho čeká Inferno s Langdonem?

Koho čeká Inferno s Langdonem?

19.02.2015

Toma Hankse čeká Inferno

Toma Hankse čeká Inferno

27.08.2014

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

Symbol je ztracený, ale našel režiséra

22.10.2011

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

James T. Kirk nebo Ethan Hunt?

12.06.2009

Zdá se, že čtvrtá mise je docela „possible“. Dokonce za účasti Cruise a Abramse. Mission: Impossible 3 se jim povedla a přestože nesplnila komerční očekávání, těch 400 milionů dolarů na celosvětových… (více)