Příběh učitelky angličtiny a její studentky se odehrává na střední soukromé katolické škole. Annabelle, rebelantská dcera senátorky, si hned po nástupu proti sobě postaví celé vedení. A je to právě Simonne, která má čas s ní mluvit a pomáhá jí najít cestu. Zpočátku se zdá, že obě postavy jsou natolik povahově rozdílné, že je téměř nemožné aby k sobě našly cestu. Dravá a přímočará Annabelle má jasno ve své orientaci, přesně ví co chce a také si za tím jde. A citlivá a přemýšlivá Simonne, která si až příliš jasně a zodpovědně uvědomuje případné důsledky, včetně všech nepřijatelných okolností (pomineme-li stejnost pohlaví a naprosté tabu vztahu učitel-student, pak je tu ještě nezletilost Annabelle). A tak dělá vše proto, aby tento vztah udržela ve společensky přijatelné rovině. (RUDEBOY84)

nlua odpad!

Jeden z filmů, kde mě těší, že za tím hodnotícím slovem "odpad" je ještě vykřičník. tohle je skutečně děs a hrůza. Odpad snad vzniká tam, kde je alespoň nějaký užitek, tak toto třeba někoho alespoň podpořilo v coming outu...či co. kontroverzní téma: milostný vztahu žák-učitel je vylepšeno o homosexualitu. zlobivá lesbičinečka s dobrým srdíčkem uvržena do školy přísných pravidel. Pohladí emo-dívku, nechce si z krku sundat jakýsi nevkusný krám od své bývalé a dá v deštíčku pusinku pí.čelce. Samozřejmě učitelce angličtiny. A nechybějí ani básně. A ano, je to Whitman. Bude hezké, až teploty budou přijímané tak, že si lidé v takto znetvořeném filmu všimnou jeho nápadné podoby se selankami natočenými podle knih Rosamundy Pilcherové a nebudou je považovat za filmy s nějakým..hm...o-morálním poselstvím (či čím). Z milovat Annabelle se drama stane právě tehdy, jde-li na to člověk za 150Kč do kina. Případně si koupí DVD. (Samozřejmě podle povah, někdy se to může přehoupnout k tragikomedii) ()

darazoda

Krasna hudba (lindsay harper – all over me). Pribeh zakazanej lasky medzi ucitelkou Simon, ktora sa snazi udrzat svoje city pod povrchom a rebelantskej studentky Annabelle, ktora od zaciatku neskryva svoju orientaciu. Sice pri zavere som ostala trochu sklamana, ale dvd verzia ma este jeden, pozitivnejsi zaver. Negativom je dlzka filmu, len 76 minut, co je na film malo. ()

fun145

Jednoznačne áno, skvelá hudba, zaujímavý dej (aj keď možno pre niekoho obohraný) kvalitné herecké výkony, emócie vychádzajú z platna/obrazovky, silné emocie (slzy aj po niekoľkých zhliadnutiach) Určite odporúčam vidieť ()

-marti-

Nemám ani dnes velký přehled v oblasti filmové tvorby L/G, ale musím říct, že tenhle film pro mne byl zlomem, kdy jsem se začala i o tenhle prostor kinematografie víc zajímat. Nevím, do jaké míry bylo mé nadšení z filmu ovlivněné tehdejší životní situací či výjimečnou společností, v níž jsem ho poprvé shlédla, ale rozhodně mě nadchnul. Zapovězená láska mezi dvěma ženami, umocněná navíc značným věkovým rozdílem a jejich postavením oblíbené profesorky a rebelské studentky, rozehrává melodramatický příběh v puritánském prostředí katolické školy, které činí jejich romantický vztah společensky zcela nepřijatelným. Přesto se spolu postupně, nenásilně a téměř bez kýčovitých scén sbližují a poznávají více o svých dosavadních životech i tajemstvích minulosti. Příběh je, pravda, jednoduchoučký a diváka (spíše divačku) žádnými dramatickými zvraty nepřekvapí, ale jeho citlivě emotivní vykreslení, spolu s dobře zvoleným soundtrackem a charismatickou a přesvědčivou titulní hrdinkou dělá z filmu jeden z těch velmi dobrých ve své oblasti, koukatelný nejen pro svou primární cílovou skupinu. ()

peproch

Lesbické drama umocněné vztahem učitelka studentka. Chápu, sympatizuju, ale filmově a herecky slabé, i když milé. ()