Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

krusty2

No tak bud som blazon alebo neviem co je dobry akcny-sci-fi film. Ludia ak bol 3.diel lepsi ako toto tak zozeriem seno. Podla mna scena od pumpy k mostu je jedna z najlepsich akcnych scen za poslednych par rokov. Jonathan Mostow je u mna LOSER ()

Simgal

Upřímně nechápu ty různé negativní ohlasy na tento film. Pro mě byl Terminátor: Salvation jednoznačně pozitivní zážitek. Samozřejmě má své mouchy, ale který film je nemá? Klady zde ovšem dalece převládají. Snímek se jen hemží odkazy na své předchůdce a je jich tolik, že po jednom shlédnutí je rozhodně nezachytíte všechny. Triky mají svou světlou i stinnou stránku. Masky a terminátoři vypadají skvěle (Stan Wilson i zde zanechal svůj výrazný umělecký podpis), jen je škoda, že digitální efekty občas vypadají víc laciněji než by měli. Herecké výkony taky potěší a hlavně Anton Yelchin jako mladý Kyle Reese zde předvádí vynikající výkon. Asi největší škoda je, že není Terminátor: Salvation aspoň o 20 minut delší, protože občas je tam znát, že některé navazující scény byly docela brutálně ostříhány. Celkově byl můj pocit z tohoto filmu velice dobrý a o nějakém zklamání se zde nedá vůbec mluvit. Jen doufám, že si po své tůře světovými kiny vydělá dost peněz na to, aby studio co nejdříve odkleplo pokračování a my se mohli opět vydat do této temné budoucnosti, kde lidstvo vede svou existenční válku proti strojům. Skynet is back! ()

Gulde

Myslím, že Terminator: Salvation sklízí mnohem více kritiky, než si zaslouží. Ano, nelze jej srovnávat s Cameronovou jedničkou a dvojkou, ale stále se jedná o dost slušný terminátoří film, lepší než béčková trojka. Akce je zde opravdu neustálá, a rozhodně se u ní člověk nenudí (zejména úvodní scéna se dost vydařila). Co se příběhu týče, je už to o něco horší. Vytknul bych hlavně né zrovna do děje zapadající postavu Marcuse Wrighta, který mi prostě do děje nějak nezapadá. Na herecké obsazení mohu rovněž pronést nějakou tu chválu. Bale se na roli Johna Connora vyloženě hodí, Yelchin jako mladý Kyle Reese taky exceluje, a Worthington se role Marcuse Wrighta taky zmocnil skvěle (to že považuji ale postavu Marcuse Wrighta v příběhu za poněkud zbytečnou, to je ale věc druhá). Také se mi docela líbilo takové to poněkud skutečnější pojetí lidského hnutí odporu, kterému zůstala nějaká ta technika z dob před soudným dnem. T: Salvation není špatný film, McG sice umí očividně dělat skvělou akční zábavu, ale co se příběhu týče, na tom se bude muset ještě řádně zapracovat. ()

Wancohoff

(10.6.2009, CAM) akosi sa mi ktomu nechce ani pisat komentar..iba tolko ze akcne sceny pekne, dej takmer nulovy, a christian sa mi nezdal ako hlavna postava filmu..radsej si pockam na farebnejsich robotov od Baya, na dnesnu dobu cisty priemer,50% ()

Greg25

Standardní akční film, jenž se od jiných odlišuje zaběhnutým názvem a dobrými hereckými výkony, Jinak nápady ani zápletka příliš nepřekvapí. Pro fanoušky Terminátora zřejmě další oblíbený film, pro mě jenom další akční film, který ale v současnosti patří do těch lepších. ()

JM87 odpad!

Joseph McGinty Nichol Člověk, kterej naprosto nelidským způsobem podělal kult Terminátora. Z mytologie, která byla prvníma dvouma dílama nastavená tak vysoko, že z pokračování v post-apo budoucnosti mohl být jeden z dalších kultovních filmů vzniklo hovno – hnusný rozmazaný hnědý hovno. Jasně už trojka nebyla nic moc – už ji totiž nedělal Cameron, ale co tady předvedl tenhle ten chudák a prznič dobrých filmů, to se nedá nazvat ani průměrnou filmovou podívanou. Z Terminátora udělal Transformers, temná budoucnost jakou ji známe taky nebyla, a děj? Děj byl tak debilní, že kdybych přišel do školky a dal 5-ti letýmu dítěti papír a tužku – pravděpodobně se dočkám něčeho logičtějšího než odrežiséroval jeden nejmenovaný neuměl. Jinými slovy – představte si, že máte naprosto geniální know how (například v podobě licence) k založení nepříliš sofistikované, ale za to dost učinné firmy. Vy tu licenci vezmete, rozmatláte na ni hovna, vytřete si z ní prdel a ze zbylých poznatků založíte firmu. Tak takle nějak vypadal Terminátor 4. ()

halogan

Je to akční, je to pěkně natočené, jsou tam pěkná žena. Herecké výkony bídné, nereálnost ještě větší než kdy dřív a celé to je nějak splácane "abybyldalšíterminátoramymělišušně". Jako kloubouk dolů za efekty, ale tím to končí. Chtěl jsem dát symbolickou hvězdu navíc za božského Arnieho... ale ani ten to nezlepšil. ()

Brejlil

Hmm... hmm... Kdyby neexistovaly tři přechozí díly (tedy hlavně ty Cameronovy), tak bych byl docela spokojený. Není to veledílo, ale akční scény jsou docela dobré, tu a tam se objeví i pěkný nápad (první sestřelený vrtulník, sud s olejem), a tu spoustu blbosti kolem bych prostě ignoroval. Ale jsou tu ty první tři díly. A dokonce ani tomu třetímu nesahá tohle ani po kotníky. Akční scény jsou jediná poměrně kvalitní věc. A snad ještě výkon Sama Worthingtona. Jinak je to děs. Blbosti a nelogičnosti jsou všude. Odkud vzal Odpor takovou výzbroj jako ponorku, V-22 Osprey nebo A-10 Thunderbolt II? Přeci primární cíle Skynetu budou vojenské instalace, a protože Skynet patří armádě, má dokonalý přehled. Jak si tvůrci představují přežití jaderného výbuchu? Co ty děsivě papírové dialogy? Proč Skynet vymýšlí takovou hovadinu, jako je infiltrační prototyp? A závěrečná doslovnost metafory o "silném lidském srdci", to už bylo příliš. Sečteno a podtrženo (4+2)/2=3 hvězdičky. Terminátora na hollywoodské producenty. ()

martalini

Eště chvilku po skončení jsem čekal, jestli jako doopravdy nezačne film místo tohodle rozmělněnýho traileru...ano, trailer byl skvělej, ale to bylo tak maximálně všechno, co z Terminatro:Salvation jde vymáčknout...McG sice začíná slibně a zezačátku si hraje s postavama docela pěkně, Bale, Worthington a Yelchin (a bezva Ironside, já toho chlapa prostě žeru) předváděj dobrý výkony, postapokalyptickej svět je dobře udělanej jenže postupně se film rozplizává do beztvarý břečky, ze který se sem tam vynoří náznak nějakýho motivu, kterej se ovšem pěkně rychle zanoří zpátky pod povrch toho bláta...sorry, ale je to terminator, kde čekám akci a tady se mi dostalo akorát vrcholu stupidity, když Bale přechcává terminatora na motorce za zvuků You Could Be Mine od Guns n' Roses. Paradoxní na tom je, že film je "akcí" prošpikovanej dost, jenže velice průměrnou, která mi ve finálnim výsledku jako akce ani nepřišla...mám sto chutí srazit svoje hodnocení na 2**...eště to promyslim ()

Rilian

Ta třetí jenom za Arnolda...jinak Cameron před 25 lety a v několika minutách dokázal vytvořit asi milionkrát lepší postapokalyptický svět, který tomuhle nakopal řiť. Proč si tam všichni choděj jak kdyby se nechumelilo? Kde je obloha temná od atomového prachu? Kde sou lasery a lebky a pořádný sutiny? A kde je sakra pořádnej příběh? ()

Illy

Bombasticky adrenalinová je první půle. Nenechá vás vydechnout. Pak začne děj maličko váznout a topit se v klišé a ani závěr už nás z křesla nezvedne. Filmu by slušel méně kostrbatý scénář, nicméně je to skvělá zábava. Doporučuji kvalitně ozvučené kino, pak je to opravdu zážitek. ()

Deywid

Jonathan Mostow vedel, že nie je James Cameron a tak T3 natočil ako zábavnú akčnú jazdu, ktorá sa VŠAK stále držala, rešpektovala a rozvíjala Terminátorovské univerzum stvorené Cameronom.....Mostow jednoducho natočil plnohodnotné POKRAČOVANIE......A to je hlavný rozdiel medzi T3 a Terminator Salvation....TS totiž NIE JE pokračovanie Terminátora....ja viem, že to má tento "film" v názve a že sa o to asi aj režisér McG pokúšal.... lenže TS nemá atmosféru prvých 3 filmov, niektoré aspekty série dokonca ani nerešpektuje, jedine čo ju spája s T1 až T3 sú mená hlavných postáv a odkazy na predchádzajúce diely....TS je iba blbá zlátanina plná naozaj idiotských dialógov (ktoré sú prisámbohu ešte blbšie ako v Transformers 2), debilného príbehu s naozaj neskutočným množstvom blbostí, logických dier a lapsusov - SPOILER - to naozaj máme veriť tomu, že v cenrále Skynetu sú až 2 ?!!!!! funkční Terminátori ??..WTF !!! - KONIEC SPOILERU, vizuálom alá Mad Max & Resident Evil 3 (na temnú víziu budúcnosti v Cameronových filmoch zabudnite), nevýraznej hudby (to bol fakt Elfman ??!!) a vskutku príšerného Christiana Balea (ktorého inak považujem za skvelého herca, ale to čo predvádza tu je jednoducho katastrofa)....čo je však asi najhoršie, McG jednoducho vykráda (rozumej doslova KOPÍRUJE) určité scény a to nielen z predchádzajúcich troch dieloch Terminátora, ale aj z Votrelcov, Vojny Svetov, Blade Runnera, Matrixu, Transformerov atď (viď komentár užívateľov Shadwell a Adrian).....za pozitíva sa dá označiť snáď len Sam Worhington, pomerne slušná post-apokalyptická atmosféra a niektoré akčné scény (tie, ktoré nevykrádajú iné filmy....SPOILER - napr. záverečný súboj medzi Baleom, Worthingtonom a digitálnym Arniem je prach sprostou a trápnou vykrádačkou T2 - KONIEC SPOILERU) - avšak aj tak ani jedna z akčných scén nedosahuje monumentálnosť akčných scén z dvojky alebo ich neskutočný drajf z trojky).....McG jednoducho dokazuje, že nemá ani štipku talentu a to je spolu so scénarom (osobne sa domnievam, že scenáristami boli žiaci 5. ročníka základnej školy) vražedná kombinácia, vďaka ktorej je Terminator Salvation vskutku tragickým (ne)pokračovaním Terminátora......pre mňa filmové SKLAMANIE ROKA ()

Luukec

Zajimavé, ne moc překvapivé ale určitě zajimavé.. Vvýborné efekty a jedna akce za druhou tvoří tuto dost hustou podívanou a jak řekli na konci "válka ještě nezkončila".. myslím že ještě není poslední.. ()

Salmayo

Po komediální trojce je legenda opět zpátky, na první 2díly nemá, ale přesně takhle jsem si představoval, že to na zemi bude vypadat po soudném dnu. I když Arnie je nakonec spíš k smíchu místo respektu.(ENG) ()

Gore

Poměrně velké zklamání, jedna mega nářez akční scéna je pro takovou sérii hodně slabé a paradoxem je, že nejvíc potěšili odkazy na nepřekonatelnou T2 (song You could be mine od Guns 'n' Roses, věta I'll be back!, minutovej Arnold (i když digitální). I když se zde tvůrci snažili příběh někam rozvinout, tak zde platí, že jednoduchost je někdy víc a vrstnatej příběh se utápí ve složitosti. Poměrně vlažná režie může dokonce i za to, že Worthington hravě přehraje takovou hvězdu jakou je Bale. ()

maty39

Pravda, scénář není tak zajímavý jako u Cameronových dílů. Postrádá dokonce i jakoukoliv hlubší myšlenku a úplný závěr (asi poslední minuta) je tak trochu WTF. Navíc je škoda, že se nám nedostalo více Arnolda. K tomu je tady Batman Bale, který se nemůže zbavit starých manýrů a půlku dialogů z plátna řve naplno a druhou půlku odšeptá. Yelchin taky nepůsobí při předříkávání svých replik příliš přesvědčivě. Jo, a ve filmu je málo terminátorů. Chybí tady pořádná bitka s několika (skutečnými) terminátory najednou. Když to tak spočítam, tak to máme jednu půlku T 600, jednu celou T 600 a jedna T 800. Ty ostatní rádoby terminátory nepočítam. Proč tedy plný počet hvězdiček? No... protože na tohle všechno jsem si vzpoměl až druhý den po návštěvě kina a když jsem na terminátora šel podruhé, tak jsem si nějak nemohl vzpomenout, co že mi to tak vadilo. V podstatě jsem si užil velmi slušně natočenou akční jízdu se spoustou explozí a dvěma docela nařachanýma hláškujícíma maníkama a jednou T(řešničkou) 800 na konec. Možná bych neměl dávat plný počet - tedy pokud bych byl tak uvědomělý a začal srovnávat s předchozími díly. Ale na to se já můžu vykašlat a budu se těšit na další shlédnutí. ()

Nekgro

T1 a T2 byly a jsou nejlepší kousky této ságy. Bude velmi těžké na ně navázat, měli v sobě cosi nezapomenutelnýho. A TO mi tady chybí. Salvation je dobrej. Spousta akce, efektů, novejch robotů, ale děj se za akcí povážlivě ztrácí. A k Terminátorovi silnej děj prostě patří.. Proto 4* ()

kujon

Jako beznadějný fanoušek prvního a druhého dílu termouše jsem, po zklamání (na první shlédnutí) ze třetího dílu, opravdu moc od čtyřky nečekal. A nalijme si čistého vína - ani sem taky moc nedostal. Je to vskutku ryzí béčko (nebo libovolné další písmenko abecedy :) s několika nevšedními prvky. Imho nemít nálepku "terminator", tak by po tom ani pes neštěknul. Ale i tak celkem koukatelná sci-fi podívaná, čiliž resumé - 2.5 z 5. ()

Aldanar

Vcelku parádní akce. Je to jako jeden dlouhej videoklip :) Dobře se na to kouká, čas rychle utíká. Hlubší myšlenku v tom člověk moc nenajde, ale to neva... Jde o pobavení, ne snad...? ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013