Píše se rok 2018 a na zničené Zemi proti sobě bojují zbytky lidí a počítačový systém Skynet. John Connor sice přežil Soudný den a byl vychován jako budoucí zachránce lidstva, ale zatím je pouze jedním z mnoha řadových velitelů. Lidstvo právě objevilo nový prostředek ke zničení Skynetu – rádiový kód schopný rychle a stoprocentně deaktivovat každý stroj. John Connor si uvědomuje, že toto není budoucnost, o které mu jeho matka vyprávěla. Něco je jinak. To se potvrdí, když se John seznámí s Marcusem Wrightem, mužem, jehož poslední vzpomínka je vlastní smrt. Jedná se o nový druh terminátora, uvnitř kovová kostra, ale zároveň lidské srdce a mozek. John a Marcus se společně musí vypravit do srdce Skynetu, aby zachránili jistého muže, kterého tam vězní. Jeho jméno je Kyle Reese a je to Johnův budoucí otec, který se jednou vrátí do minulosti a bude chránit Sarah Connorovu. (TV Nova)

blackJag

Jestli někde nový díl Terminátora selhává, je to scénář, protože obsazení, výprava a triky jsou velmi dobré. Ani ta režie nedopadla zle, některé záběry a scény se mi hodně líbily (sestřelení Connora v helikoptéře, útok mototermiků), ale scénář byl buď hodně popřepisovaný, krácen a nadpojován nebo prostě nebyl napsán dobře, což je nejočividnější v celém závěru, kdy se Connor neuvěřitelně snadno dostává do centra Skynetu a byť je pro Skynet jeho likvidace prioritní, utká se jen s osamoceným strojem (digitální Arnoldovo cameo), postava Reese je odhalena, přesto vězněna a neeliminována, těhotná Connorova manželka je osobně přítomna na záchranné misi nebo je úspěšně provedena transplantace srdce v polních podmínkách (úplně zbytečná absurdita, která navíc z možného dalšího účinkování vyřadí jednu z nejlepších postav - proč?). Také mohl film nabídnout větší porci z postapokalyptické atmosféry a být vůbec více beznadějný. I přes zmíněné výhrady jsem se ale bavil a to je pro film v pozici letního blockbusteru myslím dobrá vizitka. 70% ()

ghatos

Atmosféra není silná stránka snímku. Na to, jak je to drahý film, tak některé kulisy působily dost lacině. Děj je celkem slabý, nějaká ta akce to zachraňuje. Bohužel úplný závěr se nepovedl, působil trapně. 45%. ()

huli601

Opäť.... určite by film mal vyššie hodnotenie kebyže sa volá inak. S predchádzajúcimi terminátormi to má len málo spoločného, ale mne sa to rozhodne páčilo. ()

ganz

Předvídatelné, neoriinální, zcela obyčejné. Christian Bale zde hraje těžký standart a jeho výkon ničím nevybočuje, stejně jako většina ostatních. Možná je to kvůli stupiditě scénáře, který nabízí opravdové množství nelogických lahůdek a také absolutně hrozné dialogy ( pro mě osobně pošlapání hlášky "ill be back" ). Film měl poměrně pěknou vizuální stránkou, která vás tak trochu nutí zavzpomínat na Fallout a nesporně s velmi tučný rozpočet, bohužel ho ale dostal do ruky nezkušený ( špatný? ) režisér ( klipař?), spolu s politováníhodným scénářem. Vypadá to tak že i u terminátora prostě kvalita díl od dílu klesá. I přes velmi nízká očekávání -40% ()

Scar

Hudba a zvuky sú krásne nasiaknuté inšpiráciou z transformerov, čo je ale iba dobre, pretože umocňuje u diváka pocit, že ich protivník je nezničiteľný. Páči sa mi krok späť k lepšiemu a zároveň krok vpred k novému. Hlavné je, že ten nepominul práve ten pocit nezničiteľnosti súpera tak, ako to bolo napr. vo votrelcoch. ()

s.e.p.p

Po audiovizuální stránce vynikající, akční scény vydařené, dost našlapané a pěkně přehledné (ne jako u Transformerů). Navíc po filmu pěkně rovnoměrně rozeseté, takže se moc nemáte šanci nudit. Herecké obsazení v pohodě, jen prostě nemusím Balea. Jeho rádoby kruťáckým výrazům ve tváři a hláškám jednoduše nevěřím a Sam Worthington ho tady totálně zastiňoval. Úplně se ale vytratila atmosféra a originalita děje předchozích dílů, což se vlastně dalo očekávat. To dělá z nového Terminatora jen lehce nadprůměrné akční sci-fi. V souboji s novými Transformery ale pro mě vítěz. 70% ()

Guzo

Moc mi nejde do hlavy zdejší nízké hodnocení, protože podle mě čtvrtý díl za tím předchozím vůbec nezaostává. Herci jsou sympatičtí, režie (hlavně akčních scén) je perfektní, hudba není moc výrazná, ale přeci jen doplňuje atmosféru víc než dobře. A příběh? Snad od tohohle nikdo nečekal nic převratného, podle mě to naprosto splnilo účel a mě to příjemně překvapilo. ()

homerr

Postapokalyptická atmosféra je udělána hodně slušně. Ba řekl bych, že výborně. Co je to ale platné, když dějově skoro všechny nové sci-fi nestojí za skoronic... ()

drackula

V prvom rade oceňujem naozaj kvalitný úvod. Bol dostatočne strhujúci a ponurý nato, aby sa dalo hovoriť o post-apokalyptickej budúcnosti. Veľmi milo ma prekvapila nesporná kreativita pri vytváraní nových modelov strojov. Či už išlo o malé potvorky v rieke alebo obrovského robota veľkého ako bežný činžiak všetko vyzeralo skvele. Trošku ma ale sklamala postava Johna Connora. Christian Bale odviedok nesporne kvalitný výkon, ale nebolo mu to nič platné, keď jeho postava hrala viac menej druhé husle a nedostala dostatok priestoru. Naopak prekpapením bol Sam Worthington, ktorého výkon a aj postava Marcusa Wrighta bola od začiatku sympatická a dostatočne zamotaná na to, aby zaujala. Terminátor ma teda ako celok určite nesklamal, skôr ma len naštvalo účinkovanie Bale-Connor - koľaj druhá. 85% ()

Kalidor_

Já si nemůžu pomoct, ale mně přišel Christian Bale v tomto filmu pěkně protivný, jak kdyby mu Skynet spláchl hračky do záchodu. Ale naopak Sam Worthington, to je jiný kafe, to byl aspoň sympaťák, né jak ten ušklíbený Bale. ()

mrx.friend

Na můj vkus příliš hi-technologie a post-apokalyptického prostředí. Už při prvních minutách jsem měl pocit, že nesleduju zbytečně nově načatou ságu Terminátora, nýbrž Matrixu, kde bych se podle první věty svého komentáře odvolal hlavně na Revolutions. Arnie tomu tady bez pochyby chyběl, i když mě jeho chvilkový a digitální návrat mile překvapil a potěšil, na druhou stranu skapal do kovu sakra rychle. Jenomže...ono tomu chybělo ještě něco, ale co, safryš? Po zhlédnutí mě napadá jenom tolik, že kdybych mohl přidat ještě nějakou tu hvězdu, naplácam ji za těch svých pět u Cameronovy dvojky... :-P ()

mirec88

Ak si chcete užiť tento film naozaj, v prvom rade skúste zabudnúť na prvé 3 diely Terminátora. Tento diel sa s nimi nedá ani porovnať, ale mňa neuveriteľne bavil. Vôbec som nečakal, že to bude také prekvapujúce aspoň pre mňa - myslím tým úlohu Marcusa a všetko okolo toho. Páčilo sa mi aj to, že sme sa dostali do Skynetu a bolo to vizuálne úchvatné. Je pravda, že Chistian Bale ako James Connor bol prinajmenšom zvláštny, fakt by sa mi tam hodil skôr ten Sam Worthington. Nad niektorými nelogickosťami prižmúrim oči a je to fajn. Ale ak bude ešte náhodou Terminátor 5, tak prosím Camerona. ()

Ravi

Spoiler!!! Zapomeňte na Camerona, na trojku, ktrerá je podle mě parodií na Terminátora i Schwarzeneggera samotného (po čertech zdařilou), a nejlépe zapomeňte i na Johna Connora a jeho matku. Čtyřka je první film nové trilogie a jako taková je svým způsobem skvělá. Povrchní, akčnější, méně kultovní, ale vzhledem ke světu, do kterého Vás vrhne, úplně jiná. Film je více o přenesení do nového světa po apokalypse. Poprvé tu nejde ani tak o Johna Connora, jako o děj samotný a o nečekaného hlavního hrdinu, vězně odsouzeného na smrt. Aby ne, vždyť John Connor se odjakživa potácí na pokraji úznání jeho vlastní existence od okolí (včetně diváka). Na konci snímku uznání okolí přijde. A o tom je tento film. O cestě, kterou vykoná Marcus, aby potkal Johna a pomohl mu stát se tím, čím vždycky měl být. Vždycky šlo hlavně o Terminátora a o to, jakou roli hrál v životě Johna Connora. Jsem spokojen. Ode mě 90% = 4+/5 ()

MI-380

Permanentní akce začne většinou brzy nudit. Zde k tomu naštěstí nedošlo. Oživením je postava Marcuse Wrighta - hlavně díky němu si čtvrtý díl udržuje napětí a spád. Pro fandu SF a celé série příjemné překvapení. 70%. ()

Handy8

Postapo potmosféra je tu zvládnutá, akční scény skvělý - začátek parádní a útěk před mototerminatorama bral v kině dech. Digi Arnold se mi líbil a příjemně překvapil (očividně překvapil i dva asiaty vedle mě, kteří furt opakovali: „Hooly shit, oo man, he's there!" ). Je pravda, že v centru Skynetu byl dohromady jeden terminátor a... židle? Uši občas trhaly dialogy ve stylu: „Och, Džone, vem si mé srdce!" Taky mi vadí ta neustálá a přehnaná snaha odkazovat na starší díly. Novej Terminátor mohl jet trochu po svým a vůbec by mi to nevadilo. Jinak Worthington je dobrej, Bale trochu v pozadí, a dokonce i modelka a raper hrajou, co můžou. Edit: Director's cut je nějakej hodně podivnej. ()

Autogram

Až po prvú skutočnú akciu, ktorá nastala pomerne neskoro, som sa obával, že pozerám nejakú apokalyptickú vlasteneckú drámu, našťastie tá akcia stála za to. Bez dobrého terminátora by sa to samozrejme nezaobišlo, ale akosi to nie je ono bez Arnoldovho herectva-neherectva, jeho grimás a hlášok. Kto mu tie hlášky písal, nemal čas zúčastniť sa aj tohto pokračovania? Akčná kráska fajn, ale veľa si nezahrala, druhá kráska je zase neakčná, pretože je (nikto nevie prečo akurát teraz) tehotná. Ešte keby sa roboti nepodobali na transformerov, ktorých neznášam, bál som sa, že sa niektorý z nich premení na auto. Našťastie sa premieňali len na motorky, ktoré sa aj v roku 2018 pripájajú na štandardný port USB2.0-TypB. Slabým balzamom sú aspoň zopakované najlepšie scény z prvých dvoch slávnejších dielov podané v novom kabáte, aj keď ten im nepadne celkom ako uliaty. ()

klima777

Ten film nemá jiskru, ani kouzlo. A ať si kdo chce, co chce říká, nemá srdce...Co platno, že je slušně natočen? Vařilo se dle receptu: Více všeho pro každého [kousek Matrixu, pár Transformers, špetka steampunku (i na straně Strojů!!!), boj o lidskost na neznámém hřišti atd.]. Žel, výsledkem je ekvivalent legendární univerzální hnědé omáčky (se šrouby). Ach jo... ()

faraon

sklamanie je pre mňa debilita Skynetu a potešil ma Sam Worthington, ktorý sa osvedčil ako dobrý chlapík so silným srdcom, podľa mňa he will be back 70% ()

deckardx

Celkem dobre pokracovani. Jenze jestli se to za pokracovani da povazovat. Nekdy mi prislo, ze je to slusna akcni rezba, ale s atmosferou Terminatora jako takoveho to nemelo nic spolecneho. Herecky ansabl mi nejak zvlast nevadil a prislo mi, ze hlavni roli nemel Bale, ale Worthington a to nebylo na skodu. Jak uz jsem psal, chybel mi tam jakysi terminatori styl a i kdyz byl hudebni doprovod celkem slusny, tak tam takova specificka melodie zaznela jen malokrat. Scenka s Arniem velmi potesila a jsem rad, ze se z toho nestala nejaka komicka vlozka. Jako film sam o sobe by to bylo asi na 4 hvezdicky, ale jako pokracovani Terminatora to chce s hodnocenim pritvrdit a davam za tri. ()

Terminátor po mexicku?

19.06.2016

Worthington se vrací ke sci-fi

Worthington se vrací ke sci-fi

29.08.2015

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013