Figuto

Tak důstojně skončila Hvězdná brána. The Ark of Truth mě zklamal, ale Continuum se povedl. Rád se někdy k Stargate vrátím. ()

+sfinx+

Stejně jako Ark of truth, která je krásným zakončením 9.a 10. série a zpečeťuje osud Oriů, Continuum uzavírá kapitolu Goa’uldů. I v mém hodnocení se tyto dva filmy neliší. Problém tohoto filmu může spočívat v náročnosti na pochopení děje (stroj času může nadělat pěknou neplechu nejen ve filmovém světě), proto je většinou zapotřebí shlédnout film vícekrát. Na rozdíl od prvně zmiňovaného filmu se v tomto diváci dočkali všech hlavních postav ze seriálu. Dabing se povedl také mnohem víc a seriáloví nadšenci budou zato rádi. 5* ()

janisricos

Tenhle film je prostě jen pro fanoušky. Kdo neviděl Stargate, po právu tuhle podívanou asi neocení, ve srovnání s čistokrevným celovečerním sci-fi. Continuum má všechny neduhy seriálu, počínaje podfinancováním, malou účastí O´Neilla a špatnými efekty. Pro mě jako pro fanouška má však i všechny klady Stargate, což je vše okolo:) Jelikož je to asi fakt to poslední, co jsme mohli vidět, tak samozřejmě dávám 5*. A zamačkávám slzu... ()

pekos

Film, ktorý musel potešiť fanúšikov seriálu Stargate, ale rozhodne aj tých fanúšikov sci-fi, ktorí obľubujú filmové časové paradoxy. Skvelý príbeh, slušné herecké výkony hlavných protagonistov, trochu pozitívnej naivity v scenári, slovom nadštandardná zábava pre viac použití. ()

RADX1

Základní příběhová linie je příjemější/klasičtější ke starému dobrému SG1 oproti Arše pravdy. Jen se mi trochu nelíbilo možná až moc velké vycpávání stopáže v některých částech filmu. Nejvíce to asi vadilo při uvíznutí na Zemi v jiné časové linii. Namísto různých vycpávání bych uvítal nějaký vedlejší příběh který se na konci díky své důležitosti spojí v jedno s hlavní příběhovou linií. I přes můj relativní negativismus je verdikt jasný: Podstatně lepší zakončení legendárního seriálu než předešlé zúčtování s Ori v Arše pravdy. ()

Wiceman

Na tohle jsem čekal. A že jsem to čekání vydržel, poněvadž po trochu nudný Arše pravdy už jsem moc nevěřil, že by se kvalita zlepšila. Zlepšila.. a to o dost. Goa'uldi jsou zpět v alternativní časový linii, kde SGC vůbec nevzniklo a proto Země čelí masivní spojenecké armádě Vládců soustavy pod vedením Baala a Qetesh (Vali Mal Doran - heh :D ) Jediní, kdo ví co se kolem nich děje, je tým SG-1, kterej si pamatuje vše z jejich časové linie a proto Zemi začnou velmi tvrdě bránit. Ačkoliv je tenhle koncept už celkem provařenej jak u jinejch scifi seriálu, tak i u SG Universe, rozhodně se u tohohle kousku na to rádi znovu podíváte. Návrat starých nepřátel přichází s velkou grácií a vy tušíte, že se ti svinští hadi v hlavách nikdy nevzdaj. Skvělej a povedenej kousek. Rozhodně za pět hvězd :) ()

modrapapaja

V porovnání s 9., 10. řadou a Archou je to bomba. Návrat ke stylu seriálu mezi 2. a 8. řadou. Kdo měl rád původní HB, tak bude mít rád i Continuum. Opět jsem se několikrát nahlas zasmál a děj jako takovný je celkem zábavný. 5 kousků. ()

Salsecnew

Báječný nášlap k plánované tetralogii, která měla uzavřít celý seriál. Bohužel byl pak natočen jen druhý díl Archa pravdy, třetí díl a čtvrtý díl byly zrušeny. ()

Jirkacek

Snímek Hvězdná brána: Návrat z roku 2008 plynule navázal na vynikající seriál, jenž byl ukončený o rok dříve po neuvěřitelných deseti sériích. Předesílám, že tento desetiletý počin ode mne získal plný počet hvězd a tak jsem byl zvědav, jestli i tento film dokáže fandovi sci-fi a hvězdné brány nabídnout něco nového a něčím jej zaujmout. Zatímco s tím druhým bych neviděl problém, tak že bych v návratu viděl něco extra s nálepkou NEW, tak to si nemyslím. Nicméně tvůrcům šlo určitě o něco jiného, protože jak jsem v průběhu sledování pochopil, bylo nutné nějak se vypořádat s goa'uldy, na což v seriálu nezbyl čas. Tedy především s posledním vládcem sluneční soustavy lordem Ba'alem, kterého čekalo na planetě tok´rů vyjmutí z hostitele. A tak začal i tento film, který by klidně mohl být zařazen do dvou dílů seriálu, každopádně Ba´al rozhodně neměl v plánu nechat se jen tak zabít a tak podnikl cestu na Zemi a také zpět v čase do roku 1939, kdy nákladní lodi Achilles převážela hvězdnou bránu do USA, přičemž jejím kapitánem byl děda Camerona Mitchella, jednoho z členů SG-1 - tedy alespoň co se týče posledních dvou let. Jenže plán vládci soustavy nevyšel tak, jak si myslel a loď nevybuchla. Jenže nedoplula ani na místo určení a ztroskotala v zemi věčného ledu a zimy. Přesto tak dokázal změnit průběh dějin, brána nebyla nalezena, SG-1 ani program Stargate neexistoval, Vala Mal Doran se stala Baalovou ženou a Teal'c jeho prvním mužem. Navíc Baal dokázal sjednotit ostatní vládce soustavy a připlul s obrosvskou flotilou k Zemi. To se stalo ale až rok poté, co byl zabit O'Neill a zbytek týmu SG-1 Samantha Carterová, Daniel Jackson a Cameron Mitchell po úprku z planety Tokrů prošli bránou na Zem, ale neocitli se na velitelství brány, ale v 70 let zamrzlé lodi Achilles. Před zmrznutím je zachránil tým vedený plukovníkem Jackem O'Neillem z americké ponorky. Jejich příběhu ale Jack nevěřil, generál ve výslužbě Hank Landry sice ano, ale i tak byla trojice uklizena do civilu až do chvíle, než se objevil Baal na orbitě Země společně s Qetesh v těle Valy a Teal'cem jako prvním mužem. Poté bylo torzo SG-1 povoláno zpět do služby samotným prezidentem Hayesem, který jim řekl, že mezitím objevili druhou bránu v Antarktidě a také tamní antickou základnu. Aby ji dokázali nastartovat, potřebovali ale získat ZPM pro napájení antarktické základy atk měli v plánu se pro zdroj energie vydat bránou na Proclarush Taonas, antickou základnu na jiné planetě. Mezitím Qetesh zabila Baala a Teal'c prchl z mateřské lodi v menším člunu na Zemi. I on chtěl použít bránu, ale proto aby předběhl Qetesh, která dala příkaz bombardovat Zemi a poté odletěla na planetu, kde byl stroj času, jenž využil Baal. Byli jsme tedy zvědavi, jak vše dopadne, ale bylo nám jasné, že jako vždy SG- 1 svou práci zvládne. Byla jen otázka jak se tak stane, kdo bude s kým spolupracovat a jestli někdo náhodou nezemře, aby vzápětí obživl. Film byl nabitý akcemi, což se vždy líbilo i u seriálu. kde se také pořád něco dělo. Možná překvapivě si děj udržel výbornou úroveň i přesto, že Jack O´Neill si zde moc nezahrál. Stačilo napsat slušný scénář, který i když nepřinesl nic nového, dokázal zaujmout a zodpovědět otázku, jak to vlastně s těmi hnusnými cizopasníky goa'uldy dopadlo. A ještě jedno varování - vzhledem k tomu, kde film začal a jaké postavy se v něm objevily, divák neznalý seriálu nebude vědět o co jde a tomu bych film nedoporučil. Mně se však líbil jak seriál, tak i film a proto jsem oba počiny ohodnotil stejným počtem hvězd. Hvězdná brána: Návrat tedy ode mne získala pět žlutých hvězd *****. () (méně) (více)

doom.cz

Příjemné zakončení celé taškařice. Ori jsou pryč, ale to neva, Baal umí pěkně zazlobit. Zápletku jsme viděli x-krát, pokaždé je ale uchopena jinak a tentokrát opět zábavně. I když by se pár děr našlo, nebudeme hnidopiši. ()