poster

Hvězdná brána: Návrat

 • Kanada

  Stargate: Continuum

 • Slovensko

  Hviezdna brána: Návrat

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

Kanada / USA, 2008, 98 min

 • J*A*S*M
  ***

  Fanouškovství je pěkná věc a naprosto ho chápu, ale devadesátiprocentní hodnocení si tento skrz naskrz průměrný sci-fi film samozřejmě nezaslouží. V průběhu seriálu bylo několik dvojepizod, které by v souboji s tímto rozlučkovým filmem zvítězily na plné čáře. Ba co víc, Continuum opět neobsahuje snad ani jeden originální prvek, který by se již někdy v minulosti v seriálu nevyskytl (stejně na tom byla o chlup horší Archa pravdy). Největší lákadlo (R.D.Anderson) se navíc objeví všehovšudy tak na pět minut. Ačkoli jsem se po dobu sledování obstojně bavil, očekával jsem lepší zakončení a nemůžu se tak zbavit mírného zklamání. 60%(4.7.2008)

 • PeterNet
  ***

  Jsem fanoušek Stargate a očekával jsem hodně, opravdu hodně. Ale i kdybych očekával málo, očekával bych více nežli jsem právě viděl. V seriálu jsem již viděl kupu lepší dílů. Kdyby byl tento film rozdělen na dvě části a umístěn v seriálu, řekl bych si - slušný průměr. Našlo se pár vtipných hlášek z úst ONeila typu - "Kde by jste v pyramidě hledali záchody?" Ale taky jsem se pobavil u některých dialogů, které měly být chápány vážně (bohužel) - např. z Tielka vypadlo něco jako - "Podle mých výpočtů jsou tady každou chvíli". Zkrátka obrovské zklamání, ještě že to nedávali v kině, byly by to vyhozené peníze. Navíc podobné díly jako tento film byly již v seriálu, takže nic nového. Jinak ta třetí hvězdička je jen za ten konec - kde do sebe vše celkem zajímavě zapadlo.(20.7.2008)

 • Mrkvič
  **

  Možná pěkné scifi zasazené bohužel do příšerně zdeformovaného světa. Kdeže jsou pocity beznaděje z božsky stylizovaných nepřátel, se kterýma se domluví pouze odborník na lingvistiku a historii. Celý seriál šel každou epizodou do háje, ale Návrat nabízí aspoň pár zajímavých myšlenek. Celkem mě těšil i návrat všech postav, ale stupidnosti tohoto světa vyšší hodnocení prostě nedovolí.(13.3.2011)

 • Myrreczech
  *****

  Tak tohle byl konec jak se patří, pomyslný návrat ke kořenům, kdy byl Tiel´c záporák, doplněný cestováním v čase a výbornou akcí. A tentokrát oproti Arše se vyvedl i dabing a všichni znějí tak, jak jsme na ně zvyklí. Naprostá spokojenost jak s příběhem tak se vším ostatním, maximálně na efekty si mohli uvolnit více peněz, ale jinak důstojné zakončení výborného seriálu, ke kterému se třeba za 10 let znovu rád vrátím.(15.4.2012)

 • okkac
  ****

  Heh, opět jsem jako u Ark Of Truth čekal víc, než se mi dostalo, ale jako rozlučkový film je to příjemná podívaná. Větší či menší cameo tu mají skoro všechny důležité postavy ze seriálu, a RDA si u tu chvilku, co je na plátně, vždy ukradne pro sebe. Trochu více akce by nebylo na škodu, teda ne, že by finální přestřelka nebyla fajn, ale vrcholem filmu je let stíhaček. Přesto těch 8 let se seriálem bylo moc prima. Bude mi to chybět. :-((19.8.2008)

 • - Snímek si vysloužil zápis do „Guinnesovi knihy rekordů“ jako nejseverněji natáčený snímek. (Terva)

 • - Herec Don S. Davis, který ztvárnil oblíbenou postavu generála George Hammonda, zemřel 29. června 2008 ve věku 65 let - přesně měsíc před vydáním snímku na DVD. Stargate: Continuum je tak jedním z jeho posledních filmů. (3DD!3)

 • - Snímek získal cenu High-Def Disc 2008 v kategorii Best ontheatrical Blu-ray. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace