VOD (1)

Poté co Teal'c s Valou zmizí, tým si uvědomí, že byla změněna časová linie a Stargate program již neexistuje. Flotila goa'uldských mateřských lodí, vedených Baalem, přiletí napadnout Zemi. Zatímco se SG-1 pokouší o popravu Baala, posledního goa'uldského Vládce soustavy, Teal'c a Vala nevysvětlitelně zmizí. Carterová, Daniel a Mitchell cestují zpět časem na místo, kde byla změněna historie a kde byl Stargate program byl úplně vymazán z časové linie. Když se pokouší přesvědčit autority o tom co se stalo, goa'udská flotila mateřských lodí, pod velením Baala, jeho královny Katesh (Vala) a jeho prvního může Teal'ca, přiletí na orbitu. SG-1 musí najít Stargate a dát věci do pořádku dřív, než bude celý svět zotročen Goa'uldy. (ridomil)

Dan9K

Přiznávám, že je to i symbolické hodnocení, ale i tak by se Stargate: Continuum zařadila mezi ty nejlepší dvoudíly z celého seriálu. Plus má u mě závěrečný film v tom, že se zde objeví celá řada postav, které ke konci seriálu buď zmizely úplně, nebo se objevily jen jednou za čas (O'neill, Hammond (budiž Donovi země lehká), Cronus, Camulus, Nirrti, Yu a samozřejmě Apophis), mínusy jsou hlavně dva; podobná zápletka se objevila v seriálu již asi třikrát, jen zde je dotažena ještě trochu dál a pak samozřejmě neuvěřitelně brutální paradoxy, ale s tím se počítalo tak dlouho, že jsem filmu odpustil již rok předem. Hudba je o dost méně výrazná než v Ark of Truth, ale nevadí to. Hlavním důvodem, proč dávám plné hodnocení, kromě toho, že se jedná o ukončovák seriálu, ke kterému jsem asi nejvíce přilnul, je vedení příběhu. Divák se nemá absolutní šanci nudit, čas mi snad nikdy neutíkal rychleji, neustále je na co se dívat, akce střídá hlášku, která střída zase akci. Prostě je to StarGate jak má být, jen tentokrát se podíváme na o dost míst více v rámci jednoho příběhu než normálně a upozorňuji, že ani jedno z nich nejsou vancouverské lesy.... abych to ukončil, je čas udělat SG-1 pápá, zatím odešla se ctí, ale vsadil bych se na to, že v dohledné době několika let by mohl vzniknout další film a bude to už úplně jako Star Trek; souběžně se spin-offy budou nezávisle na nich vznikat další a další celovečeráky se starou partou...a já si říkám, proč ne! ()

Blizzard

Z dnešního pohledu už tak trochu nostalgický návrat ke kořenům (goa'uldům) s provařenou zápletkou cestování v čase určený především pro fanoušky seriálu Stargate. Tým SG-1 se jako vždy dostane do průšvihu a snaží se zachránit nejen sebe, ale především planetu Zemi před jejím zotročením goa'uldy. Náš oblíbený SG-1 se nejednou postavil proti technologické i početní převaze, a tak se dá celkem snadno odvodit, jak to asi celé dopadne. I přesto, že se na SG dívám již přes 10 let, nepovažuji se za fanatického fanouška a v roli spíše nezávislého pozorovatele bych na otázku, zda by si pomyslný konec seriálu "uzavřený" tímto filmem zasloužil lepší zpracování, odpověděl "ANO". Ale je snad Stargate: Continuum zklamáním? Rozhodně NE. Nutno však dodat, že některé díly seriálu jsou o třídu lepší. Větší rozpočet alespoň do samotného zakončení by jistě neuškodil, také CGI efekty občas působí chudším dojmem než v samotném seriálu, ale to vše filmu odpustíme a na SG-1 budem vzpomínat jen v dobrém. (7/10) ()

majo25

Je to typicky hviezdobránovské, ale od kinofilmu som čakal o kúštik viac. Aj v porovnaní s Archou pravdy. Takto sa podobá na bežný dvojdiel, štandartne skvelý, ale... Zápletka s menením minulosti je prvoplánová, aj keď vždy atraktívna. Od polovice sa o slovo prihlási nadupaná akcia a všetko končí happyendom. Cestovanie v čase prináša takmer vždy logické či scenáristické chybičky a ani tento kinofilm sa im nevyhol - vypichnem iba to, prečo Baal (mimochodom asi najslabší a najmenej zaujímavý Goauld v HB) čakal 80 rokov, aby zničil Zem, mohol tak učiniť ihneď a pokojne iba s jednou loďou. Plusom je to, že sú tu obsadení asi všetci dôležití herci seriálu vrátane (v tvári pribratého) O'Neilla, Hammonda a dokonca aj Anubisa a v dabingovom štúdiu postavám ponechali na rozdiel od Archy pravdy ich seriálové hlasy. ()

Aven

Varování: Jen pro fanoušky! Člověk, co nezná seriál nebo na něj koukal jen okrajově, nebude potěšen všemi těmi odkazy na minulé díly, návratem celé řady postav a především návratem Jacka O´Neilla, který sice od dob seriálu trošku ztloustl, nicméně mu to nic neubralo na jeho vytříbených hláškách. Příjemným překvapením je i velmi dobrý výkon Bena Browdera a samotného Baala, ze kterého se stal skoro sympaťák. ()

M.a.t.t.

Zatiaľ čo prvý zo série Stargate filmov uzatvoril príbeh tiahnuci sa poslednými sériami, Continuum hlási návrat ku Goa'uldom a hlavne k Ba'alovi, ktorého líniu nestihli v seriáli dotiahnuť do konca. A bola by asi škoda nevyužiť služby dnes už žiaľ nebohého Dona S. Davisa a predovšetkým starého známeho Richarda Deana Andersona, ktorí si s Goa'uldmi za ten čas čo to preskákali. Napriek tomu je však Continuum miernym sklamaním. Fanúšikov asi nepoteší, že O'Neill sa mihne len v pár scénach a po výbornom začiatku naviac prichádza rýchle vytriezvenie v podobe mierne odfláknutej druhej časti, ktorú dvíha hlavne charizma Qetesh a pohrávanie sa s časom. Škoda taktiež málo vygradovaného finále, to najlepšie zo seriálu tak ostáva naďalej neprekonané. ()

• Kukuřice, kterou zmiňuje Mitchell (Ben Browder) při výslechu, se nazývá kassa a v seriálu je na některých planetách užívána jako droga. Je to narážka na 16. epizodu 9. série "Narušená síť" seriálu Hvězdná brána (od r. 1997). (Franta)
  • Herec Don S. Davis, který ztvárnil oblíbenou postavu generála George Hammonda, zemřel 29. června 2008 ve věku 65 let - přesně měsíc před vydáním snímku na DVD. Stargate: Continuum je tak jedním z jeho posledních filmů. (3DD!3)
  • Při natáčení v Arktidě (natáčelo se i v tamních staničních laboratořích aplikované fyziky vybudovaných v roce 1943) byli součástí štábu i Richard Dean Anderson, Ben Browder a Amanda Tapping. (3DD!3)