Chobotnice z II. patra

• Západní Německo Die Tintenfische aus dem zweiten Stock
Rodinný / Komedie
Československo / Západní Německo / Švýcarsko / Rakousko / Francie / Portugalsko, 1986, 3 h 52 min (Minutáž: 56–59 min)

Kamera:

Emil Sirotek

Pavel Zedníček, Dagmar Havlová, Milan Šimáček, Žaneta Fuchsová, Jaroslav Moučka, Jiří Kodet, Nina Divíšková, Vlastimila Vlková, Vlastimil Bedrna (více)

Epizody(4)

Čtyřdílný příběh autoři Ota Hofman a Jindřich Polák rozehráli v kouzelném prostředí pražské Kampy, kde o zázraky není nouze. Patří k televizním pořadům, k nimž rádi usedají děti i dospělí diváci.

V úvodní části se seznámíte s rodinou Holanových, maminkou, sboristkou Národního divadla, tatínkem, řidičem kamionu, a jejich dětmi Evou a Honzou. Uvidíme, jak dopadla jejich vysněná dovolená, co způsobilo, že výzkumná vědecká výprava přišla o slibný výsledek svého bádání a především, jak se zrodily dvě sympatické chobotničky – Zelená a Modrý. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Skvělá práce po všech stránkách - zdůrazňuji i tu řemeslnou, jen bych trochu ubral "českého umění kamerových triků" ()

klúčik

Televízny seriál, ktorý pravidelne sledujeme počas vianočných sviatkov. Postupne som si na to zvykol a dnes si to rád pozriem. Vrátim sa do mladosti a príjemne si užijem príbeh dvoch chobotničiek.. Jednu nadaboval krásne František Filipovský, ktorého hlas je nám, ktorý sme vyrástli na Funésovi nezabudnuteľný.... Chobotnice neurazia a vždy zabavia..70%. ()

Paity

Kdo by tohle nemiloval. Je ale jasné, že se do toho musel vložit Němec, aby to bylo vůbec natočeno. Takže vzhůru držet palce bláznivým plastelíňákům. ()

spiritus

Chobotničky jsou určitě zajímavým počinem TV tvorby konce 80tých let, se zajímavými triky a hezkým příběhem. ()

mira007

Možná, že jako malý jsem měl k tomuto seriálu rezervovanější postoj, ale čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, jak vyjímečný seriál to je z hlediska světové konkurence. Nevybavuji si za posledních dvacet let, kdy by nějaký český seriál mohl být jak regulerní úspěšný vývozní artikl do zahraničí, který by naší zemi přinesl body v tv tvorbě. Naposledy snad Dobrodružství kriminalistiky. ()

helloween93

Čtyřdílný příběh o prahmotě, kterým propůjčili své hlasy František Filipovský a Jiřina Bohdalová. Z tohoto seriálu vznikly 2 celovečerní filmy "Chobotnice z II. patra" a "Veselé Vánoce přejí chobotnice", v kterých chyběla hodina původní stopáže seriálu. 4* ()

Inozuka

"George nás rozkrájí!" Parádní nápaditý seriál o kusech záhadné plazmické hmoty, z níž děcka Holanovic uplácají dvě rozdivočelé a zvědavé chobotničky. Spousta gagů (všechno na půl) a výborných nápadů (jiskření, mazání písmenek...) plus solidní herecké obsazení a německá produkce. Kvalita tedy zaručena. Už jako dítě mě uchvacovala atmosféra Kampy a nesnášel jsem operní zpěváky. Zjišťuji, že to mi zůstalo... A ta hudba, to je hit jako blázen! ()

PaRi

Ukažte mi dnes podobného režiséra, který umí tak perfektně točit dětský film, kdy ani po dvaceti letech nemáte pocit zestárnutí. Krom Karla Smyczeka už u nás nikdo neumí vést děcké herce k tak přirozeným výkonům. ()

Stejšn

Pěkný, i když pochmurný a depresivní minieriál, s dobrým námětem, zpracováním, prostě vším. Ale Dáša Veškrnová tam hraje takovou prudivou žárlivou KRÁVU (hlavně na začátku, dovolená v Portugalsku), že bych se s ní nejen rozved, ale pravděpodobně ji i shodil z toho útesu :) ()