Pomsta je také umění. Kurátor Harry Deane (Colin Firth) zorganizuje za pomoci svého přítele, majora Wingatea (Tom Courtenay), velkolepý podvod, při němž chce připravit o značnou sumu svého nenáviděného šéfa, snobského tiskového magnáta Lionela Shabandara (Alan Rickman). V jejich rafinovaném plánu hrají hlavní role nezvěstný obraz od Moneta a prostořeká jezdkyně rodea P. J. Puznovská (Cameron Diazová). Povídka Gambit amerického autora Sidneyho Carrolla byla poprvé zfilmována v roce 1966 anglickým veteránem Ronaldem Neamem a hlavní role si v ní zahráli Michael Caine a Shirley MacLaineová. Pod scénářem podstatně pozměněného britsko-amerického remaku z roku 2012 jsou podepsáni bratři Coenové, kteří tu zcela výjimečně pracovali pro jiného režiséra, amerického tvůrce Michaela Hoffmana, jenž je např. známý historickým dramatem Čas smyslnosti (1995), romantickou komedií Báječný den (1996) nebo shakespearovskou adaptací Sen noci svatojánské (1999). Dobře promyšlený plán samozřejmě nefunguje tak, jak si jeho mazaní protagonisté představovali, ale vše zachraňuje jejich neutuchající vynalézavost a pověstná britská chladnokrevnost. Snímek, jehož název odkazuje k šachovému zahájení, při němž oběť figury vede k útočné převaze, je milým připomenutím situačního humoru němých grotesek. (Česká televize)

dr.horrible

Až na pár dobrých  fórov vlastne priemer. Humor druhej cenovej kategórie, predvídateľné zvraty a Cameron Diazová. Chápem, prečo Coenovci nemali potrebu, natočiť to sami. 55% ()

IQ Tiqe

Předesílám, že původní verzi neznám. Úvodní půlhodinka nebyla tak působivá, jak bych čekal, závěr určitě ne čitelný, ale očekávatelný v podobném duchu. Takže nejzábavnější nakonec bylo extempore v hotelu. Ale je tam plno slovních hříček a leccos mi možná uniklo. Uvidíme s českými titulky, třeba mi to tak fádní nepřijde. Ačkoli... co by člověk čekal od Coenů. # [viděno: monitor, 5.1, EN sub] # příběh 6 | hudba 7 | humor 4 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Tak ale od takéhoto zloženia očakávame predsa viac, nie? Myslím, že už aj tí najväčší Coens ultras si všimli, že chalani po No country nám nejako plynule prešli do mainstreamu a píšu podľa šablóny. Tu je tá šablóna tak šablónovitá, až som z toho zošablónovaný. Firth sa 20 minút prechádza po hoteli v trenkách, ale hlavne, že má kravatu a scenár túto situáciu musí vyždímať ako dojnú kravu. A okrem mierneho pousmiatia z toho nič viac nevyplynulo. Ako z celého filmu. Ešteže ten Rickman má fazónu aj v takejto hatlanine, kdežto Colin hrá zase tú istú úlohu, ako zvykne stvárňovať v romantických komédiách. ()

boshke odpad!

(Febio Fest) I přes nepatrné množství momentů, které byly vtipné, to bylo necelých devadesát minut čirého fyzického utrpení. Začalo to už titulky. Snad nejnevkusnějšími a nejdementnějšími titulky v dějinách kinematografie. Vrazit do devadesáti minutového filmu pěti minutové Harryho představy byl skvělý tah. Podobně jako Diaz s hubou jak rozšláplej pomeranč. Silně mi to připomínalo projekci Babovřesk. Humor té nejnižší možné úrovně, ale plebs se spokojeně plácá do kolen. Hrůza. Děs běs... Chtěl bych tímto pozdravit toho strašně milého pána, co seděl vedle mne a co očividně nerozlišoval, kdy mluví nahlas a kdy v duchu sám k sobě, a tak s otravně častou frekvencí pronášel "ty vole", "ty kráso", "to jsem si myslel" či "to nebyl dobrej nápad"... 0% ()

MikeCool

Na to jaká zvučná, hollywoodská jména si v této nenáročné komedii zahrála, očekával jsem výsledek daleko lepší. Hodně podprůměrná záležitost. Zachránila to sexy Cameron Diaz. :-D ()

Dzeyna

Mnohem lepší než jsem očekávala. Většinou Cameron Diaz hraje v takových tuctovkách, které mají jasný konec už od začátku, ale tady nebyla za žádnou pipinu, ale za skvělou ženskou. Navíc zbytek hereckého obsazení také nebyl k zahození, spíše naopak, ojedinělý ale vkusný výběr. A příběh neměl chybu, do poslední chvíle jsem neprokoukla, jak to vlastně dopadne. Ostatně, to nejlepší nakonec, jako vždy. Možná to chtělo trochu více autentismu, když už se to odehrávalo převážně v Londýně, čekala bych alespoň déšť, ovšem to je chyba pouze pro mé vnímání. Hodně kvalitní podívaná. ()

Slarque

Neříkám, že jsem se sem tam nezasmál, ale s touhle hereckou sestavou bych čekal víc. Některé scény potenciálně mohly fungovat a měly fungovat... ale v tomhle podání jenom vypadaly divně. ()

ReneeS

Recenze byly špatné, očekávání nízké....ale znáte to, když jí (v mém případě ho) milujete, není co řešit. Nakonec to nedopadlo tak hrozně. Bavila jsem se u toho stejně jako svého času u Johna Gissinga. Takže pokud nejste fanoušky Alana či Colina, raději si pustte něco jiného. Pokud jimi jste, určitě si tam najdete momenty u kterých se budete křenit od ucha k uchu.(btw. úvodní titulky jsou naprosto výborné) ()

Necrotongue

Za mě zklamání. Už před lety mě film nenaplnil nadšením a dnešní repríza mu vůbec nepomohla. Tady šlo o zjevně promarněný potenciál a plýtvání kvalitními herci. Colin Firth vystoupil v další své variaci na pana Darcyho, což z mé strany není kritika, protože on ty suchary sešněrované konvencemi dává parádně, a určitě by mě bavil, jen kdyby měl snímek silnější scénář. Alan Rickman taky neměl mnoho co hrát, ale jeho nezaměnitelné charisma bylo i tak znát. Stanley Tucci to odnesl nejhůř, protože jeho role byla napsaná opravdu mizerně. No, a ke Kachničce nemám co říct, ta mě prostě nebaví. Největším problémem pro mě bylo to, že příběh nestál za mnoho, a já jsem se vlastně neměl čemu smát, protože mě nemůže bavit, když má parádní herecká sestava (a Kachnička) křepčit při humorných replikách a situacích, jež bych čekal spíše v Prcičkách. / Poučení: Vlastníš originály světově známých malířů? Pro jistotu je zkus umýt. ()

Morholt

Tak tohle bylo šlápnutí vedle. A to pořádné. Příběh nijak převratný. Zhrzený zaměstnanec chce pomocí padělaného obrazu obrat své zaměstnavatele. Ale i přes triviální zápletku se díky hereckému obsazení a několika coenovským prvkům mohl stát Gambit nadprůměrnou komedií, ale bohužel. Až na Rickmana herci neobstáli. Firth a Courtenay byli naprosto nevýrazní, nesedl přehrávající Tucci a Cameron Díaz je kapitola sama pro sebe. S přibývajícími roky přestává být alespoň trochu pohlednou a "hraje" hůř a hůř. Sám děj sepo celkem svižném začátku začne neskutečně táhnout a asi po hodině se sledování stává čirým utrpením. Neúsměvné, bez nápadu a skoro bez herců. 20 % za Rickmana. ()

Shaqualyck

Milá, nenápadná komedie plná humoru tak jemného jako když kopne kůň. Scéna v hotelu má takřka clouseauovské parametry a Firth dokáže být neuvěřitelně vtipný. Škoda, že si jeho komediálního talentu doteď skoro nikdo nevšimnul. Rickman válí jako vždycky, i když je nahej. ()

d.beseda

Průměrná komedie, která místy dosahuje i "****". Můj dojem nakonec trochu zpravil závěr filmu. Mé hodnocení: 65%. Viděno: 14.03.2013 (Febiofest / zahajovací film). ()

ScarPoul

O Coenovcov bez Coenovcov. Je to škoda, pretože každým jedným dialógom je citeľné, ako si prácu na scenári musela táto dvojica užívať. Hoffman samozrejme nie je fušer a film má celkom slušné tempo a vo vykreslení postáv je takmer bezchybný. Firth sa pre podobné úlohy doslova narodil. Jediný problém je naozaj akási pachuť nedotiahnutosti a nevyužitej šance. Nejde tak ani o humor, ale hra na mačku a myš musí byť podľa môjho názoru omnoho sofistikovanejšia a keďže kľúč k sofistikovanej zábave tkvie v detailoch, je na Gambitovi vidieť, že ich postráda. Ide priamočiaro za svojim, neberúc ohľad na diváka túžiacom po niečom invenčnom a inteligentne zábavnom. Ťažko povedať, kde sa stala chyba, pretože film nie je zlý, len v mnohých stránkach nedotiahnutý. Akoby zostal na polovici cesty. Síce si to kompenzuje určitými vychytávkami ako je Rickmanov hrubian, alebo južanský prízvuk Cameron Diaz. Tie tomu dodávajú istú extravaganciu. Jediná výborná a vtipná scéna je samozrejme Firthov útek z hotela a pokus ukradnúť vázu s dynastie Ming. Keby sa v takej nálade niesol celý film bolo by to o triedu lepšie. Ale stále je to pozerateľné a ak ste trocha tolerantný tak aj zábavné. ()

Tommassi3

"Proč jste byl proboha na té římse ?? A proč teď vaše kalhoty visí na stromě ??" ;) Coenovský rukopis v Gambitu odhalí každý, kdo si oblíbil alespoň byť jeden jediný film těchto minnesotských bratří, ačkoliv tentokrát se příliš netlačí na pilu absurdity a (ne)typický looser / génius v podobě Harryho Deanea do kolotoče vyhrocených situací vlastně naskakuje sám, přičemž i tyto situace by se daly nazvat jen slabým odvarem těch oscilujících na hranici extrému, jak jsme si u Coenů zvykli !! Gambit je prostě na první pohled nenáročnou zábavou, který však skýtá velkou spoustu inteligentních záměrů s pozvolným dozvukem, s příjemně neuspávající stopáží, na níž musím ocenit spoustu velmi vtipných gagů i dialogů, které však tentokrát fungují spíš jako zábavné střípky, které příliš nedrží pohromadě, na nějakou celistvost se tu tentokrát opravdu nehraje, i herecké obsazení !! Cameron Diaz už dlouho nebyla tak roztomile bezprostřední a na svůj věk úžasně sexy, Colin Firth dokazuje, že jeho komediální talent bývá velmi často neprávem přehlížen, protože zde po humorné stránce táhne celý film prakticky sám, herečtí mistři Rickman, či Tom Courtenay zůstávají zoufale nevyužiti, zato Stanley Tucci jako již mnohokrát svojí miniroličkou snímek úžasně obohacuje.. Závěr se opravdu povedl, byť vyznívá velmi nejednoznačně, což však nikdy není naškodu..;) Původní Gambit jsem neviděl, takže jej do úvahy brát nebudu, ale přiznám se, že jsem se 90 minut moc příjemně bavil !! [ Dabing 4/10 ] Neřekl bych, že se v tomto případě něco vyloženě pokazilo, spojení Cameron Diaz, Sabina Laurinová mě příjemně překvapilo, ale je fakt, že s dabingem bohužel velký počet vtipných replik musí zákonitě naprosto zaniknout, což tentokrát platí dvojnásob !! ( "A kde to vlastně bydlíte ??" - "Ehm, v jednom z těch velkých hotelů tam ve městě. Nepamatuju si ale jméno. Ty ano, Harry ??" - "CONNAUGHT !!" - "Hm, já taky ne !!" ;) ) ()

bouncer

Objektivně průměr, totální. Nedokážu si představit, jak jinak by měla vypadat průměrná hollywoodská komedie. Ovšem na druhý pohled je člověku smutno - to když vidí ty jména lidí, kteří se na filmu podíleli (nemluvím jen o hercích, ale prakticky celý štáb od scénáristů přes režii až po obsluhu u cateringu má na mnohem víc). ()

Terva

CITÁT - Toto je příběh mého odvážného přítele........ Jeden z těch velmi slabých scénářů od Coenů. A možná taky proto jej nezfilmovali ono sami, ale nechali to na jiných. Tam jsou ty lidi až tak moc velký tupouni, že to mnohdy působilo velmi trapně a nevěrohodně. Mě to moc nebavilo. CITÁT - Řekneme jen: Ámen........ ()

DEXTER099

Gambit je průměrná komedie o krádeži obrazu z nadprůměrným obsazením.Nic víc nic míň,že by tam byly scény u kterých bych se za břicho popadal tak to asi ne,ale na nedělní odpoledne lepší jak vraždy v midsomeru a podobné ohrané věci.Za mě celkově 50 % a tři hvězdy. ()

hous.enka

Dlouho se mi nestalo, aby druhá polovina filmu byla lepší než jeho začátek (jestli to nebude ím, že když mě film odzačátku nudí, tak ho vypínám?), ale u Gambitu tomu tak bylo. Při úvodních titulcích a vidině báječného obsazení jsem byla natěšená jako blázen. Leč realita byla jiná... Postavy byly mdlé, chovaly se víc než podivně (ale ne mile podivně jako u Wese Andersona) a celý film byl jedna velká nuda. Nepomohl tomu ani lvíček. Takže bod jen za ty Japonce (nikoli když prodávali kabelovku, ale za scénu na letišti), jinak za mě veliké zklamání. ()

SaNcHeZ_cz

Tak takhle asi ne. Šedá myš hvězdným obsazením? I to se stává. Hloupá, naivní a těžce neoriginální story, která nemá moc co nabídnout a těch pár dobrých momentů to jednoduše nemá šanci zachránit. Hvězdy přehrávají, nudí a otravují, hned několik věcí je na facku jak dělaných a zbytečnost a umělost snímku je až do nebe volající. Gambit je jednohubka, kterou si podruhé rozhodně nedám. [50%] ()

MartinezZ

Otázka zní: Muselo to být tak nudně trapné? Zřejmě ano, pokud to mělo vyobrazit, kterak si Američané představují Angličany, nabourané Texasským "masakrem". Vtipy trapné, Colina mi bylo líto, Alana ani ne, když to má zapotřebí, a Cameron už na diblíka skutečně přetahuje. Nechápu, co s tím mají společného Coenovi, protože buď se za ně někdo vydává nebo to napsali zcela "pod obraz". Popravdě, někde za polovinou filmu jsem se v ději začal ztrácet, protože mě prostě nebavilo to vůbec sledovat. A přitom to mohlo být dobré krimi se špetkami humoru. Mohlo. ()

Verbinski a doktor Bucky

Verbinski a doktor Bucky

03.04.2018

Gore Verbinski (Kruh) se loňským Lékem na život konečně vrátil k hororům. Dlouho to vypadalo, že bude jeho dalším filmem comicsovka Gambit. Od té však v lednu utekl a nyní by se měl vrhnout na akční… (více)