Mladou svobodnou matku Helenu svede úspěšný a pohledný muž a ona se s ním vydá z Prahy do Vídně. Mezitím si modelingová agentura v ukrajinském Kyjevě vybere šestnáctiletou Nadju, která se s dalšími vybranými kandidátkami vydává do Spojených států. Dvanáctiletá americká turistka Annie Grayová je ve filipínské Manile unesena přímo před zraky svých rodičů. Všechny se staly obětí mocné mezinárodní sítě obchodníků s bílým masem, kterou řídí Sergej Karpovič. Po třech newyorských úmrtích mladých prostitutek z východní Evropy přesvědčí policejní agentka s ruskými kořeny Kate Morozovová velitele imigrační a celní správy Billa Meehana, aby ji najal. Slíbí mu, že bude bojovat proti tomuto druhu zločinu a že nikdy nebude litovat, že ji angažoval. (Filmbox)

Abiosis

*BEZFAREBNÉ ROZPRÁVANIE O BIELOM* Žiadny významný pocit vo mne po dopozeraní nerezonuje. Pohoršenie, zúrivosť, zúfalstvo, frustrácia - nič z toho, ani nič iné. Všetko, čo od danej témy možno očakávať, sa vo filme nachádza: klamstvo, únos, násilie, znásilňovanie, peniaze, drogy, choroba, smrť, avšak spôsob, akým je to zobrazované pôsobí veľmi sterilne. Sú tu tri hlavné línie príbehu, v každej je v strede pozornosti iná obeť, lenže so žiadnou z nich nedokážem súcitiť. Dôvodom sú zlé herecké výkony, naivné zápletky a zvraty, či neuveriteľné zhody náhod. Carlylea mám vo všeobecnosti v obľube, no do tejto úlohy sa nehodí. Snaží sa pôsobiť drsne, ale na celkovej nepresvedčivosti tohto televízneho filmu sa nanešťastie podieľa aj herectvo takých skúsených hercov, ako je napríklad aj on. Aj Sutherland. Aj ostatní herci-neherci. Verdikt v 1 vete: Stereotypné postavy v príbehu preplneným neuveriteľnými náhodami, vedúcimi k úspešnému vyriešeniu veľkého prípadu. 22.06.12 Ako to vyzerá v skutočnosti: The Day My God Died. + Youtube video. ()

mira007

Když Američané točí o sexu tak je to tragikomedie , což se tady projevuje tím, že přes násilí nejvyšší brutality nejsou ukázány nikdy ani bradavky. Nicméně kladem tohoto filmu je, že naprosto perfektně popisuje celé schéma obchodu se ženami, od lanaření, násilného zkrocení, výdělek peněz, přeprodej až vraždy. Žádný jiný film není takto perfektní v popisu, proto dávám hvězdy. ()

papaguy

Castingová produkce asi vybírala hlavní představitelku hlavně typově (aby utáhla závěrečný part). Neherectví Miry Sorvino naštěstí zachraňuje civilní režije i kamera. Film je plný drobných rušivých failů. Matriošky a angličtinu v nejméně vhodných situacích raději nezmiňuji. Nicméně celek drží relativně pokupě a svoji misi film zvládne. ()

Monggol

V niektorých ohľadoch je to až naivné, ale chápem o čo tvorcom išlo. Horšie už je, že málokto tuší, že sa na tomto svinstve podieľa aj Vatikán, resp. vytĺka z toho pekné prachy. ()

bearmeedek

Kriminálka s nepříjemným a existujícím tématem. Ano, televizní zpracování je z toho trochu znát, ale pochybuji, že by se někomu chtělo dělat na toto téma tří hodinový kino film. Plusem je jak více lokací (Ukrajina, Praha, New York, Filipíny), tak širší záběr záběr na sexuální otroky - sekce náctiletých a sekce dětí. Nevidím důvod tento film shazovat. Děj je docela rychlý a napětí jsem tam taky našel. ()

rivah

Otřesné skutečnosti. Bohužel příliš dlouhé a nepřehledné, tvůrci si vzali víc, než bylo schopni zpracovat. Bez napětí i atraktivity a jen TV pojetí.(max.50%) ()

joelly01

Ta televize z toho rvala jak o zivot (Kiev, Viden a Praha v jednom, no nazdarhodiny), ale jinak mi z toho behal pan Mraz po zadech a vystrasene jsem se choulila a teda fakt jsem byla rada ze zu jsem ve veku kdy nake obchodniky s lidmy a ruzne obtloustle pedaky uz nezajimam. Docela to na me zapusobilo, toto. Jak je "toto" vubec v 21. stoleti mozne? U nekterych "lidi" (bestii) se mi opravdu jako nejhumannejsi reseni jevi postavit je ke zdi, namirit a zmacknout spoust. Protoze jinak se nekdy proste bohuzel neda. ()

offlineman

Mira Sorvino je až neskutečná blbka, která si myslí, že je snad nějaká herecká superstar, jenž zvládne naivku i akční hrdinku! O jedinou hvězdu, kterou tomuto "skvostu" dávám, se tak musejí podělit Donald, Robert a okurky Znojmia!!!! ()

ali-n

Na televíznu produkciu veľmi nadpriemerné. Z veľkej časti aj preto, akou témou sa film zaoberá .. a že ju zobrazuje neprikrášlene a dosť drsne. Uvedomujete si túto realitu, ale nemáte ju neustále napamäti, preto znova prekvapí. Väčšinu času som len krútil hlavou. Nemalú zásluhu majú herci, okrem hlavnej FBI dvojky (i keď Mira je síce sexi, sem sa úplne nehodí) hlavne Robert Carlyle ako boss miestneho obchodu so ženami. Niekde trochu neprofesionálne konanie policajtov, napriek všetkému som sa ale oboma dielmi preniesol bez problémov a zo záujmom. A musím aj spomenút skvelé výkony všetkých detských (mladších) hercov. ()

natalie15

Film ktorý mi zlomil srdce a zároveň mi pripomenul, v akom svete vlastne žijeme. Veľmi autentické a silné tým, ako to na mňa zapôsobilo. ()

Dzejna35

Tenhle film mě zaujal a po uvažování nad tím jak moc je to skutečné a dalo by se říct snadné, mě jako dívce celkem lezl mráz po zádech. Kdybych si to však měla brát až moc k srdci, asi bych nevylezla z baráku. Trochu té „filmové ameriky“ tam je, myslím tím přehnané scény, kdy otec chce svou dceru zachránit, a tak se přidá k té zlé straně, tohle bych asi vynechala. ()

muti

film som videl pred rokmi a zuajal ma koli zobrazeniam a roznym pribehom naivnych dievcat z roznych casti sveta. teraz som si dal rewatch a musim povedat ze cely film na mna stale posobi drsne a pri niektorych scenach mi do smiechu veru nie je. jedine co mozem vytknut je akesi nevygradovane finale, ktore prebehne prilis hladko. stopaz moze byt vrazedna ak pozerate obe 90 minutove casti za sebou, ale ja som to dal pretoze ma film nepustil si len tak lahnut a dopozerat zvysok na druhy den. Carlyle je skvely zapornak, nie je to ziadne nechutak alebo vyholena hlava, je to "nova skola", myslitel a strateg. Sutherland bol fakt nemastny neslany. tento film by som dal pozriet kazdej nasej "buducej zahranicnej modleke" ktora si mysli ze "vsade je to lepsie ako tu". ()

FandaF

Chtělo by to větší rozpočet, ale i tak tento film více než dobře ukazuje, jak to asi funguje na trhu s bílým masem. No a u mne navozuje otázky proč je svět vůči tomu tak slepý, proč je ve většině zemí zrušen trest smrti, atd.... ()