Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

sedm.1

Docela milý film,ovšem první co mě s Majestic napadá je opravdu šílená neoriginalita.Vždyť řekněte sami.Chlápek žije svůj nespokojený život,přijde nehoda,rána do hlavy,probudí se v malém městečku,kde objeví všechny krásy života a najde i štěstí,paměť ale i minulost sama se však brzy ozvou a hrdina už se musí jen rozhodnout,který život bude žít dál.Jedna velká šablona.Majestic má ovšem tu výhodu,že ona šablona je vyplněna docela originální a zajímavou vatou,což se ne vždy vidí.Dále má i to štěstí,že ho natočil skvělý režisér a má výborné obsazení,takže nemá prakticky šanci zapadnout do šedého průměru.Carrey předvedl pohodový lidský nenásilný projev a opět dokázal,že není jen gumovým ksichtem.Co mě osobně ale na filmu nejvíc zaujalo byla nepopsatelná atmosféra,kterou je nasáklý komplet celý film.Nejsou zde žádný náhlý zvraty a neočekávané scény,film si jen tak plyne na úžasně pohodové vlně,plné nádechu nostalgie,přívětivosti a svobody a velmi příjemná všudepřítomná kýčovitost na mě též působila uklidňujícím dojmem.Ani povinný závěrečný happy end není nějak přehnaný,a tak ikdyž má Majestic nejblíže k žánru drama,je zároveň i velmi sladkým a pohodovým filmýkem,který přes svou dlouhou stopáž nenudí. ()

Mr.Jackass

výborná kombinace stylu filmu Bio Ráj a Dobrou noc a hodně štěstí...Nechápu hodnocení pod 80%...podle mého minimálně 4,5 hvězdy. Carrey opět výborný a filmu nemám takřka co vytknout. No možná, že od poloviny filmu jsem si byl 100% jistý, jak film dopadne...ale tak filmové "pohádky" mám rád...Darabont zkrátka nezklame... ()

ZkuKol

Pěkný film, plný nostalgie a sympatických postav. Darabont dostal látku, jenž sedí jeho stylu a prodal jí velmi solidně, jen to moc lidí asi nezajímalo... 70% ()

Maynard.

Jak jen sem mohl na tenhle film čekat tak dlouho? Jak jen sem to mohl dopustit? :o) Je to vostuda!. Po dvojici "nad" filmů (Shawshank a Green mile) přichází další film ze "starého" období ameriky.. Tentokrát pováleční ameriky. Tohle je na Darabontovi jedinečný, dokáže absolutně vystihnout tamní atmosféru, nejen zvláštní kamerou, ale parádní dobovou hudbou. Tohle je fakt nádhera. Další co umí, tak mě rozbrečet, nedělám si srandu. V tomhle kouske hned 4x v průběhu celýho filmu. Tohle se jen tak někomu nepovede, bomba!. Co bych trošičku vytknul, tak možná zbytečně dlouhá stopáž (na touhle Pařez bys neměl vůbec čas, sedět skoro 3 hoďky u filmu :o) ).Jim Carrey není a nikdy nebude herecká extratřída, ale tady se celkem snažil, ale nic proti jeho fotříkovi, kterej mě absolutně dostal! Přemejlším mezi 4 nebo 5*. Ale tak já dám 5 :o) ()

herr_carter

Viva Darabont a překvapivě i mistrný Carrey ve velice vážné roli. Takto dokáže uchopit relativně jednoduchý scénář opravdu pouze mistr všech mistrů..................moje hodnocení = 9 z 10. ()

Sdoom

Začátek výborný, až tak, že jsem to začal v hlavě srovnávat s geniálním Cinema Paradiso. Avšak jak děj postupuje, tak se v něm bohužel kupí příliš sladkobolných scén a klišé. Je to škoda, protože Majestic hraje velmi pěkně na nostalgickou strunu a umí vyvolat emoce. Závěr už je bohužel hodně přes čáru a kazí celkově jinak pozitivní dojem. Lepší 3 hvězdičky, v tomto případě "jenom". (Blu-ray, orig.) ()

PALINO

Jim Carrey týmto filmom opäť dokázal, že dokáže vynikajúco zahrať nielen komediálne úlohy, ale aj dramatické. Film samotný okrem Jima ponúka pomerne zaújimavý námet a príjemný retro štýl. Jedna vec by ale Majesticu veľmi prospela, kratšia stopáž. ()

Kanibal

Ačkoli Jima zbožňuju a námět je poměrně sympatický, dostavilo se znatelné zklamání. Z Majesticu vypadl vcelku tuctový film s patetickým závěrem. ()

Pavlík

03. 01. 2009; (6.); povzbuzující – Jim Carrey (Peter Appleton) se mi zamlouval, pravděpodobně jedna z nejlepších rolí, které jsem doposud od něho viděl. ()

BluT

Jima Carreyho považuju za jednoho z nejlepších herců vůbec a tady potvrzuje, že hrát umí skvěle. Dvou a půl hodinový příběh utekl jako voda v rozbouřené řece a spíš než abych se v hlušších místech nudil, jsem o filmu a údělu hlavní postavy přemejšlel. Celý to bylo hezky otevřený, nebylo předem jasný, jestli to skončí jako klasickej hollywoodskej biják (aneb všichni se vezmou, udobří a zplodí nadprůměrné množství dětí) a nebo se to zvrtne a udělá ti na konci díru do hlavy. Příběh sice nebyl nějak přehnaně originální, a ani jsem se nedočkal kulervoucích momentů, ale rozhodně si nemyslím, že je to průměrný film, kterých se točí za velkou louží stovky. Jelikož je to pro mě přesně 4,5 hvězdy, tak se nemůžu úplně rozhodnout jak to ohodnotit, ale za Jima a režii se nakonec přikláním k nejvyššímu hodnocení. ()

Seti

Darabontovy filmy mám hodně rád a Majestic se mezi ně směle zařadil. Divák se spolu s hlavním hrdinou prodírá skrze amnézii až k poznání pravých hodnot, za které stojí za to bojovat. Vše se nese v atmosféře 50. let, provázeno jazzovými tóny a praskáním starých filmů. Po Truman Show další herecké překvapení od Jima Carreyho, který s přehledem zvládá i dramatičtější role, jen je škoda, že ho asi moc nebaví. ()

Mistickzz

Frank Darabont patrí k najlepším režisérom, ktorý vedia perfektne vyrozprávať a zaujímavo podať príbeh tak, že vám neprekáža a ani dlhá minutáž a film utečie ako voda. Majestic rozhodne taký film je. Štýlový s krásnym zobrazením 50. rokov a s Jimom Carreym, ktorý je jeden z mála hercov čo dokážu skvelo zahrať ako komické tak aj vážne postavy. 80% ()

KoRner

Možno bola trochu chyba si to pustiť nejaký čas po zhliadnutí filmu Chaplin (1993), ktorý mu je myšlienkovo dosť podobný a tak viem, že súboje "ľud verzus americká vláda" nedopadne vždy happy endom. Darabontov pomalý rozprávačský štýl však mám rád a aj herci boli na úrovni. ()

-Dawe-

Majestic je Frankovo takové malé dílo, které je po scénáristické a režijní stránce dokonalé. Jim Carrey je geniální a pro mě je to asi nejlepší film s ním. Majestic zraje jak víno, ostatně jako všechny Darabontovy filmy. 4 a 1/2* ()

Hopper

Ďalší zaujímavý počin F. Darabonta, ktorý ale Shawshanku nedosahuje ani po členky, čo by však ešte nemuselo byť na škodu veci. Dokonca aj Carrey a Landau nemajú takmer chybu, čo najmä v prvom prípade je až k neuvereniu. Na druhej strane však stopáž je o niečo dlhšia než by musela byť, takže občas je tempo až príliš pomalé a záverečné patetické, vlastenecké vystúpenia - tak to naozaj nemusím. Preto za 3, inak mohlo byť aj podstatne viac. ()

Castorr

Filmy jako Vykoupení z věznice Shawshank nebo Zelená míle jsou opravdu klenoty mezi filmy, když jsem zjistil, že to natočil stejný režisér (Frank Darabont) tak jsem si zjistil co dalšího natočil. Narazil jsem na Majestic.....říkal jsem si, že by Jim Carrey hrál v jeho filmu???? Vždyď je to komediální herec číslo jedna!!! Byl jsem hodně zvědavej co vzniklo v tomto spojení a byl jsem překvapený jak to Jim zahrál. Frank mě zase nezklamal a už potřetí má ode mne 5*, to myslímže jsem tady ještě nikomu nedal. Všichni komu se líbili už zmiňovaný filmy (Vykoupení...., Zelená....) tak 100% doporučuju. ()

Teg

Je několik let po válce a v jedoucím vlaku sedí mladý muž. Drží v ruce knihu a netrpělivě sleduje oknem venku ubíhající krajinu. Vlak zatím přijíždí na nástupiště, kde ho s jásotem vítá velký zástup lidí s transparenty: "Vítej, ztracený synu". Mezi nimi čeká i uškytaná mladá právnička na muže vých snů. Bude jím On? Je mu tolik podobný :) Dokonale natočený snímek, ale příběh mě nijak neuchvátil. Bohužel. ()

panWolf

No, na rozdíl od Havlorda dám těsných xxxx. Ale ten stupidní ,Hollywoodský konec si ten film nezasloužil.Vidím to na dobře odvedenou práci,ale nic navíc. Příště lépe,pane Darabonte!!! ()

dopita

Frank Darabont nezklamal, i když jeho předchozí filmy z věznice byly o fous lepší. Hlavní problém filmu je, že je přece jenom trochu moc dlouhej. Prostřední pasáž klidně mohla bejt kratší a např. scéna z baru z úvodu filmu tam bejt vůbec nemusela. Ale i tak se na to kouká moc dobře, Darabont zkrátka umí zaujmout i zánlivě nudnějšíma pasážema. No a závěr? Je skvělej, Frank Capra by myslím byl velmi spokojenej. Stejně jako já. ()

Shakeus

Frank Darabont, opět jako v Zelené míli, z diváka ždíme city v příběhu s nesmyslnou zápletkou a spoustou nesmyslných scén. Jak to mohlo vůbec někoho napadnout? On ztratí paměť a přijde do města, kde si ho spletou s mrtvým spoluobčanem a mají ho za hrdinu, splete si ho dokonce i jeho otec, a prostě všichni, co ho znali. Filmy jsou sice iluze, ale tomuhle jsem nedokázal uvěřit ani na moment a celou dobu sledování, mě to dráždilo. Další věc, co jsem nepřekousl, bylo, jak jsou ve filmu všichni sladcí jak cukrkandl, grr. Finále dobré, na rozdíl od většiny dnešní populace chápu, o čem na konci mluvil a nejsem takový cynik, abych nevěřil ve slušnost, takže tam jsem byl potěšen. Stejně tak jako z odkazu na padlé americké vojáky ve válce v Evropě. Jinak ale: „Franku, Franku, přestaň točit takové cajdáky“ ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)