Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

Pavlínka9

Miluji začátek filmu, kdy už pro mě pohled na Jima Carreyho, který sedí v kanceláři a poslouchá debatu o scénáři, ukazuje, že tento film je v něčem jiný, než jeho předešlé. Jeho pohled, ve kterém je vidět beznaděj, zasněnost a totální bezmocnost mi učarovala a věděla jsem, že film bude skvělý :) Byl :) Prostředí - 50.léta v Hollywoodu - jedno z mých nejoblíbenějších :) Skvělý herci a atmosféra "rodinného" maloměsta, kde všichni znají všechny a je jen na nás čemu uvěříme ;) Podle mě si každý může vytvořit svou teorii, ale Carrey zde u mě rozhodně zabodoval :) ()

Brain-D

Jimy a jedno z těch dramat, kde není takový, jak někteří říkají "blázen". Povedené romantické drama, které chytne za srdce :) ()

SkyHawk

Užasný snímek. Naivní a předvídatelný, ale tyhle dva aspekty při sledování téměř nevnímáte a já je nemohu brát jako výtku. Jim Carrey, jak nám už nejednou dokázal, není jen bezvadný, sympatický a hlavně osobitý komik. Je to herec, který dokáže předvést výborný herecký výkon i v ostatních žánrech. A ještě lépe to pak dopadá pod režijní rukou bezchybného Franka Darabonta. ()

sskrblik

Opravdu pěkný film, který se vryje do paměti diváka díky emocím a bezchybném Carreyho výkonu. Nebýt té délky, která byla pro to celé dění až moc dlouhá, je to plné hodnocení. "Tu opici si beru sebou" :-) ()

VanTom

"Návrat ztraceného syna" (s amnézií) po 9,5 letech z války přináší rezignovaným obyvatelům amerického maloměsta novou naději a impuls k životu (např. opraví místní kino). Hřejivě sentimentální "caprovské pohádce" o dobrých lidech vlepí nezáměrný políček až vypočítavá potřeba udělat z hlavní postavy zásadového hrdinu (postaví se protikomunistickému "honu na čarodějnice"), aby se mohla oddat 100% cukrkandlovému happy-endu. Ten idealisticky patetický závěr byl už fakt přes míru, ale dobré pocity z laskavé (byť předlouhé) nostalgické pocty pastelovému klasickému Hollywoodu umenšil nepatrně. ()

JohnSmith

Výborná dobovka od mistra Darabonta. K tomu vynikající Carrey, který by se měl vykašlat na bláznivé komedie a raději přejít k dramatům. Musím se smát, když vidím ten americký hon na čarodějnice. Země, kde je "opravdová" svoboda likvidovala vlastní lidi za to, že měli jiný názor než většina. Padesátý léta byly prostě na hovno v celým světě a s politickými odpůrci se nebojovalo jen ve východním bloku. Jen každý stát měl své rozdílné metody. ()

Hér

Jim Carrey znovu předvádí jak široký má žánrový rozsah. Hraje skvěle. Výborně stvárněná idilka malého města. Pohodový film. ()

cross

****1/2 - Darabont prostě točit filmy umí a nic naplat, je jedno jestli se odehrávají ve věznici či na hollywoodském předměstí... Majestic není rozhodně film bez myšlenky, ba co víc, je poctou Franku Caprovi a mírně úsměvnou, příjemně líbeznou a zároveň plně duchaplně dojemnou podívanou pro široký divácký okruh... Nejde o to jestli Darabont nějak polevil či ne - prostě natočil film o něčem jiném než o vězení a natočil ho opět bez jakýchkoliv pochybností skvěle... ()

s.e.p.p

Koho štve, že je to "strašně americké", když je to zároveň tak dojemné a hlavní roli hraje Jim Carrey? Mě ne...80% ()

Ravi

Pěkný snímek, Carrey vynikající, hudba výborná, režie nadprůměr. Velmi milé překvapení po stránce dějové, která vás zavede bez přehánění do problematiky 50. let v USA. Film Vás zaujme svou jednoduchou linií, která je protkána nostalgií (ne však patosem), pohodou rodinného krbu (ne však tak idiotskou, jak ji známe z jiných amerických filmů) a uvěřitelnou zápletkou, jež si nehraje na nic víc, než je. Sympatické, dávám 80% = 4/5 ()

R1CH1E

Jim Carrey v další vážné roli, příběh se odehrává v době, kterou miluju a hudba byla úžasná! Já jsem byl prostě naprosto spokojen. Snad jen ten konec byl až moc "americký", ale věřte nebo ne, vyjímečně mi ten patos ani nevadil. ()

Roseinka

Film, který bych si sama od sebe nepustila. Nečekala jsem nic super, ale nakonec mě to příjemně překvapilo. Carreyho nesnáším v komediálních snímcích, ale naopak si ho užívám, když hraje vážné role, protože najednou není tím trapákem, ale docela milým hercem, co dobře hraje. Příběh byl dost poutavý a nejedna scéna mě dojala. Téma války a ztraceného syna bylo silné. Nevím, zda si to ještě někdy pustím, ale 3 hvězdy si to nezaslouží, takže asi tak. ()

P1tr

Příjemný snímek potvrzující Carreyho herecké dovednosti mimo žánr komedií a dokazující Darabontovu režisérskou jistotu v prostředí bez mříží. ()

standsiller

Réžia bola veľmi fajn. Vytkol by som azda pár zbytočných scén, alebo by som ich prinajmenšom skrátil . ( Oslava na počesť vrátenia sa Luka ) , stačila by scéna s klavírom. Celý film pôsobil dosť nudne. Hlavne pre to , že Jim Carrey v tejto úlohe nebol veľmi doma. Hneď po tom , ako stratil pamäť. ( scéna s opicou v aute, bol na druhej strane typický Carrey ). Komparz bol mizerný, o tom niet pochýb. Filmu viac uškodil, ako pomohol. Príliš dlhé, no režijne uznanlivé. Hudba mi miestami vadila, zbytočne sa hrala s citmi. Dalo sa to nahradiť rečou, tichom, prostredím, okolnosťami. Prečo všade za každú cenu dávať hudbu aj keď nie je potrebná ? Dobrý, oddychový film na večer. Nič viac, nič menej. ()

ethos

Je podla mna ovela vecsie umenie robit film, ktory vyzaruje zo seba nieco pozitivne. Majestic je pozitivny ma obrovsky happy end a aj tak to nie je trapne alebo silene. Prosto superrrrrrrr. ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)