Píše se rok 1951 a hollywoodský scenárista Peter Appleton dostává předvolání, aby se dostavil k výslechu před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti. Appleton však náhodou havaruje s autem a při nehodě ztratí paměť. Skončí v městečku, kde ho považují za pohřešovaného válečného hrdinu Lukea Trimbleho. Všichni, včetně Lukeho přítelkyně, oslavují jeho návrat, vojákův otec (oscarový vítěz Martin Landau) šťastně vítá svého "syna". Společně opraví a dají do pořádku místní kino The Majestic, ale když Appleton uvidí film, k němuž napsal scénář, paměť se mu vrátí. Nyní stojí před nelehkou volbou - zda se má navrátit k bývalému životu nebo zůstat v tom novém, který si zamiloval. (oficiální text distributora)

otík

Je to kýč, ale nádherně pozitivní kýč. Film z 21. stoletní zasazený do 50. let zanechá na duši krásné pohlezení. Zcela umenšený výkon Jima Carreyho je bezchybný, žádné zbytečné škleby ani gesta, ale minimalisticky umenšený výkon hodný oscarových výšin. Příběh sám o sobě může maličko pripomenout Návrat Sommersbyho, ale tady je daleko více veselosti a radosti ze života. Za tímto snímkem nesmí člověk hledat nic víc hlubšího než lidskou lásku k druhému člověku a odvahu postavit se za pravdu. Pak už jen stačí pustit si film znovu a nechat si povznést svou duši. ()

misulka03

Film s úžasným dějem, který si mě naprosto získal. Přesto jsem tento film již an počátku chtěla vypnout, když jsem v hlavní roli uviděla Jima Carreyho, toho to herce nemám ráda, hlavně proto, že ve většině filmů, kde jsem ho měla možnost vidět ze sebe dělal náramného blbce. Strašně mi jeho hraní a dokonce i smích vadil. Ale tuto averzi jsem překonala a na tento snímek se koukla a musím se přiznat, že mě velice mile překvapil, protože svojí roli zahrál úžasně. ()

Noviik

Nemůžu jinak. Pro mě je Frank Darabont tímto filmem definitivně Králem srdce, emocí a filmu. Jeho filmy jsou pro mě neuvěřitelně emotivní, příjemné a krásné, prostě pohladí na duši. Jistě, není to Shawshank ani Zelená Míle, ale je to prostě Majestic, zvláštní, okouzlující film z 50.-60. let. Peter Appleton/Luke Trimble předčil veškeré jiné role Jima Careyho, kterého mám rád jako komika, ale nyní i jako herce charakterní role. V podstatě nemám jiných slov. Ještě k závěru, který je tu zmiňován. Miluji Frankovi závěry, jsou pro mě tím nejlepším na jeho filmech. I tentokrát ho počítám mezi ty povedené, happy end, který prostě romantickým filmům patří je tím správným zakončením. Majestic se rázem řadí mezi mé oblíbené filmy, od pana Darabonta se jedná již o čtvrtý film, který se sem zařadí a to jsem viděl právě čtyři jeho filmy. Na závěr ještě k hercům. Když jsem viděl Jamese Whitmorea, tak jsem se usmál a viděl jsem tu krásnou postavu Brookse. David Ogden Stiers ve mě zase vyvolal krásy M*A*S*H*e, skvělou postavu otce Trimbleho si zahrál Martin Landau a takto bych mohl pokračovat. Prostě mě tento film uchvátil, není to typický doják, není to typické drama, není to typický pětihvězdičkový film, asi právě proto. ()

tom88

Rozhodne najslabší film Franka Darabonta, ale aj tak kompletná a dobrá dráma. Na môj vkus asi veľa romantiky. Prepísknutá stopáž, naťahované scény, pomalšie plynutie. Nie sú to zrovna klady, ale rozhodne sa to dalo prežiť. Celkom dobrý scenár, dobrý výkon dramatického Jima Carreyho aj ďalších hercov. Dobové prostredie vydarené. Škoda len lepšej atmosféry a pomalého plynutia. Nie je to také strhujúce ako iné Darabontove filmy. S postavami som nesympatizoval, teda nestihol ani v tak dlhom čase, čo je škoda. Ale aj tak sa jedná o dosť dobrú drámu a príbeh. No z povedomia sa vytráca skôr, ako sa očakávalo. 75% ()

wendelin9

Hezký příběh o velikém omylu, který nezachránil jen jednoho člověka, ale celé městečko. Jim Carrey dokazuje, že není dobrý jen jako komik, ale že zvádne i vážnější role :).. Film divákovi sice nenabídne žádné překvapivé zvraty nebo akci, ale příběh je vyprávěn tak ladně, že vám nebude vadit ani fakt, že trvá přes dvě hodiny. ()

andrii

Když má kaňku, když ho kárají, obrátí list/stránku, narazí na osudný ráj, BIOgrafii iluzivní. Jemnou péči na měkkém polštáři nebe, které mu ukáže hlavní úlohu v životě, mezi dekoracemi atmosfér, které se nesmí nechat odeznít. Omamující, mámivý styk povýšit na opravdový majstrštyk. ()

Estrellita

Škoda že se Jim Carrey vždycky tváří jako když tak tak drží výbuch smíchu. Jeho úšklebek je to, co mi tu vadí ze všeho nejvíc. Kdyby hrál Peta/Luka jiný herec, zážitek by to pro mě byl určitě větší. Přesto ale – nebýt „laciného“ soudního procesu a stejně tak otřepané zápletky – je tento film natočen s velkou elegancí a s citem. Možná mě láska k filmařině jako takové nutí nadhodnotit, ale pro mě to jsou pěkné 4*. ()

Copacabana

Napriek väčšinovému nadšeniu nepovažujem tento snímok za až taký vynikajúci. Po prvé príbeh diváka dostatočne nevtiahne do deja, je zbytočne veľmi dlhý, Jimovi sa síce podarilo dobre stvárniť hlavnú postavu, ale viac mi sedí asi na komediálny žáner. ()

Doudis19

Darabontova přesná režie a Carrey bez pitvoření v krásném příběhu jednoho napraveného egoisty. Snaha o přiblížení se klasickým filmům 40. a 50. let zřejmá. Občas je to až příliš sladké, ale nakonec to funguje výborně. ()

filmmovier

Jim Carrey je prostě nejlepší v dramatických rolích a v Majesticu je pak přímo fenomenální. Nádherná, sympatická a pozitivní dobovka s nádhernou atmosférou a příběhem, který vezme za srdce. Majestic je vším tím, co jsem napsal, ale přesto je to dramatický film o velmi vážných věcech. Ale sledovat ho je prostě taková radost... A myslím, že to přesně tak i bylo zamýšleno. Tenhle film ve vás prostě zůstane, a takových je málo. Nádherná podívaná, která i přes zdánlivě přehnanou stopáž uteče jako voda. Darabontovy filmy jsou nejlepší z věznice, ale retro taky naprosto ok. 87 %. ()

plechulka

Příjemný film dokazující podobně jako TRUMAN SHOW, že když se Carrey přestane šklebit, je dobrý herec a navrch ještě i hezký chlap. Film je sice do jisté míry klasickou americkou moralitou (kde padají neodmyslitelné "... jsem na Tebe/sebe hrdý /pyšný"atd.), ale zároveň ukazuje i to, že manipulace s davem není pouze "komunistický vynález". ()

st.verka

Typický americký chytlavý film. Ale Jim Carrey opět dokázal, že je Pan herec a umí zahrát i bez těch "opiček". Komik je excelentní, ale v téhle roli byl prostě kouzelný. ()

Mrkvič

Moc hezký příběh a film. Jen je tákhle moc dlouhatánskej. Nebýt silného finále s vypovídáním před kongresem, byla by to docela nuda. Sžívání s maloměstem mohlo být klidně živelnější a rychlejší, ale další hvězdičku by to stejně nepřineslo, tak je to vlastně fuk. Hlavní je, když někdo zvládne film dokoukat celý, a užije si tak příjemnou romanci. ()

Lachtaan

Frank Darabont kromě filmových klenotů Shawshank Redemption a Green Mile stvořil ještě jedno mrazivě emotivní drama, u kterého bych vydržel, i kdyby bylo ještě delší než oněch 150 minut. Pozval si sem herce, kterého celý svět miluje pro jeho komediání role, avšak já Jima Carreyho zbožňuju zejména pro ty dramatické polohy a i u Majesticu nezůstaly oči zcela suché. Krásný příběh o boji proti nespravedlnosti po boku neprůbojné lásky a důvěryhodného přátelství. ()

wer4

Veľmi pekný film. Pohodový, kľudný, príjemný. Jim Carrey mi je pri týchto typoch hlavných hrdinov oveľa sympatickejší (v porovnaní s druhou líniou pološialených zvieracích detektívov či nebodaj masky). ()

Akumulátor

Není to špatný film a ani Jim Carrey ve vážnější roli není špatný. Odpustil bych i příběh, který se podobá stovce jiných filmů. Ale je to příšerně dlouhé a roztahané... A ten hollywoodský závěr, kde hlavního hrdinu vítají jak sovětskou delegaci na 1. máje před padesáti lety... Stačí vidět jednou za život. ()

lennyd

Díky honu na čarodějnice (komunisty) se pár let po druhé světové válce v hledáčku tajných služeb objeví i hollywoodský scénárista Peter Appleton. Krátce po předvolání před Výbor pro vyšetřování neamerické činnosti havaruje, a ztratí vědomí. Probere se až v malém městečku, kde je, díky své podobnosti, považován za místního chlapíka, který je od války pohřešován, a prohlášen za válečného hrdinu. Jelikož si Peter nic nepamatuje, s tvrzením místních se smíří, a spolu se svým "otcem" se dá do oprav místního kina. Jenže jakmile v kině pustí první film, a to právě ten, ke kterému napsal scénář, paměť se mu vrátí. Měl by vše přiznat - a tím zklamat všechny v městečku a dostat se zpět k soudu, nebo žít šťastný život někoho jiného? Nelehká otázka ... Obdivuji všechny, kteří by byli schopni shlédnout tento film v kině v jednom kuse. 2 a půl hodiny dlouhý film je už docela masakr - a zvlášť, když díky představiteli hlavní role, divák podvědomě očekává nějakou tu komedii, kterou Majestic rozhodně není. Naopak film je určitě hodný hlubšího zamyšlení, a volba, kterou musí Peter Appleton podstoupit rozhodně není jednoduchá (vůbec netuším, jak bych se zachoval já). Jak už jsem psal, v hlavní roli je výborný Jim Carrey - i když si svoji Carryéru :) postavil na potroublých parodiích, tak teprve účinkováním ve "vážných" filmech celému světu dokázal, jak skvělý herec je - ať již v Truman Show, nebo tady v Majesticu. Navíc spojení s Frankem Darabontem nemohlo rozhodně dopadnout špatně.. ()

Do třetice (opět) všechno dobré

Do třetice (opět) všechno dobré

20.10.2006

Frank Darabont je snaživec, i když to tak na první pohled možná nevypadá. Často se totiž pohybuje ve filmovém zákulisí buď na postu producenta či scénáristy a na objektivu kamery má zatím jen tři… (více)