Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

Kaka

Jako plnohodnotný film v podstatě nepoužitelné, ale to se tentokráte od Tarantina ani nečekalo. Grindhouse vyniká přesně v tom v čem má. Dokonale ctí všechny možné béčkové žánry a starší filmy. Dočkáme se neuvěřitelných vychytávek (starý obraz, deformace zvukové stopy, Kurt mrkající do kamery), které smíchané s kvalitními ingrediencemi (výtečně dementní děj a stylové zpracování) tvoří slušně zábavnou jednohubku koncipovanou především pro skalní fanoušky tvůrce. Pro normálního diváka přece jen tak trochu nevšední pokoukaná - a to i s přihlédnutím k faktu, že dotyčný jakž takž očekává co na něj z obrazovky vybafne. ()

Radko

Rozdiel medzi Tarantinom a Rodriguezom je obrovský. Zatiaľ čo Tarantinov akýkoľvek film ma bavil pri opakovanom pozretí rovnako, alebo ešte viac než prvýkrát, nudné jednorazové pop akčniaky Rodrigueza som na druhý raz nikdy nemohol dopozerať, nakoľko by som od nudy skapal. Preto som (asi jeden z mála) rád, že Grindhouse bol rozdelený. To, čo píše užívateľ gudualin o filme, že totiž prevzal koncept z málosériových lesbicko-feministických komixov je pravda. Avšak platí, že tieto komixy boli a sú určené predovšetkým cieľovej skupine - teda dávno presvedčeným feministkám a univerzitným intelektuálom. Nezaškodí preto širšiemu publiku aspoň takto cez film pripomenúť, že mužskému machistickému svetu to ženské dokážu občas ukázať. A že svet príťažlivých oblín nie je to jediné, čo sa ponúka, že ženy to nemajú v hlave vôbec vymetené a môžu sa vysporiadať s často veľmi ohavnou ponižujúco-márnomyseľnou stránkou alfa mužstva, ktorá sama osebe, v zásade vzaté, nič kultúrne svetu neprináša. ()

Eddard

Totálně zábavný film. Čekal jsem na něj s despektem a ukázkově mi rozbil hubu... krása. Jak je u Tarantina zvykem, navybíral si zase jednou lahůdkový písničkový soundtrack (většinou přehlédnuté zlaté vykopávky a sem tam nějaký ten Morricone) - který je vlastně jednou z hlavních přísad oné !tarantinovské ABčkové poetiky". Až příliš okatě (ve smyslu "podívej se jak jsem schválně neumětelský!!!") vystavovaná sebereflexivita filmu by sice mohla být pro někoho iritující, mě se líbila moc (nejkrásnější moment filmu - Kurt se podívá do kamery, usměje se, zahodí cigáro a nastoupí do auta). Trochu mě mrzí, že mi nejspíš uniklo spoustu odkazů na nejrůznější automobilová Bčka 60. a 70. let, ale těch pár, které jsem pochytil mi to vynahradily (nadupaný konec ve stylu "Faster, Pusycat, Kill, Kill!" mě na rty přimrazil úsměv tak, že jsem se usmíval ještě na pivku v hospodě). No a zbytek je o obsazení - mužského diváka ten film může těžko úplně zklamat, Tarantino na tuhle stranu taky naprosto bezostyšně hraje - na spočítání (dlouhýýých) záběrů pohupujících se zadečků vám nebudou stačit prsty. Vanessa Ferlito a lap dance na Down in Mexico řadím k nejšťavnatějším Quentinovým scénám vůbec. No a Kurt Russel? 90% ()

Falko

Kurt Russell v nezvycajnej ulohe ma milo prekvapil. Tarantino natocil film opät podla svojich oblubenych predstav, aby film vyzeral staro, obcas ciernobiele sceny, hudba zo 70-tych rokov atd. Avsak co mi na filme vadilo najviac, boli nekonecne dlhe a nudne dialogy hlavnych hrdiniek v prvej polovici filmu, kym sa nieco stalo. Hviezdicku navyse som pridal iba vdaka brutalnej havarii a zaverecnej nahanacke. Skoda, dal by som aj 4 hviezdicky, ale tymi nudnymi dialogmi to Quentin dost pokazil. Za to Rodriguez so svojou Planetou Teror ma naopak potesil... 27.08.2009 _______ Kurt Russell - (Kaskadér Mike) +++ Zoe Bell - (Hrá samu seba) +++ Rosario Dawson - (Abernathy) +++ Vanessa Ferlito - (Arlene) +++ Sydney Tamiia Poitier - (Julia) +++ Tracie Thoms - (Kim) +++ Rose McGowan - (Pam) +++ Jordan Ladd - (Shanna) +++ Mary Elizabeth Winstead - (Lee) +++ Quentin Tarantino - (Warren) +++ Eli Roth - (Dov) +++ Produkcia: Quentin Tarantino, Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudobny doprovod: Rachel Levy, Jack Nitzsche, Mary Ramos, Jim Schultz +++ ()

castor

Ať už byly Tarantinovy předešlé snímky jakékoliv, držely se alespoň nějakých filmových zákonitostí. Death Proof je nabitý dlouhými dialogy, navíc se nejednou nachytáte, že jste to či ono už někde slyšeli. Vše je tak nějak našroubované, chybí tempo, vyváženost. Autorský záměr tentokráte narazil. Nebo nikoli? Tarantino si dělá legraci z věcí, kterých je sám součástí. Projekt Grindhouse odkazuje ke starým kinům, kde se nonstop promítaly dokola neambiciózní série té největší béčkové břečky. Už titulky evokují béčkové filmy, jednotlivé záběry jsou úmyslně poškrábané, pokroucené, místy ledabyle slepené, zvuk přeskakuje, kamera se třese. Hraje si s divákem, například ztratí jednu taneční a velmi očekávanou scénu v úvodní třetině snímku. Hlavně ale mluví a mluví; a to „o ničem“. Ale skutečně o ničem (taková horší ženská verze Gaunerů). Vybroušené dialogy a popkulturní narážky trestuhodně chybí, naopak nás několikrát nechá pokochat detailními fetišizujícími záběry na vyzývavá ženská pozadí, nohy nebo na vrtící se boky u chytlavých songů. V jeho dílku můžeme obdivovat hned dva nášupy nepřirozeně krásných slečen. Nejprve nás zavede na oslavu narozenin v zapadlém baru, kde se vedle nekonečného holčičího tlachání o filmech a opačném pohlaví seznamujeme i s podivným kaskadérem, který propojuje obě části. Jistý Mike je ale psychopat, jehož vábí osa temná silnice – bezbranné dívky – nabušená kára. Jakmile dívky rozmašíruje na nudličky, přesuneme se o několik měsíců kupředu, kde si vyhlédl další partu lepých slečen. Po dalším klábosení přichází boj o holý život. Mike ovšem tentokráte krutě narazil, jeho kořist je banda filmových kaskadérek. Tarantino (rezolutně odmítající digitální triky, takže si závěrečnou honičku skutečně užijete) si osahal několik filmových profesí, vedle standardní režie a scénáře se ve filmu mihne v roli barmana, zabrousí ale i za kameru a do výběru hudby. Herecky film nikterak nepřekvapí, no, i když na takovou Rosario Dawson nebo Sydney Poitier je radost pohledět. Film má svoji poetiku, svoje kouzlo, blíží se spíše k druhému Kill Billovi nebo k Jackie Brown, přesto to (u mě) na víc nestačí. 65%. ()

viperblade

Quentine, zase jsi to dokázal. Natočil jsi skvělý, kultovní, no prostě príma snímek. A všichni to okamžitě oslavují. A viperblade opět nechápe, proč tě oslavují, nebo proč jsi tak výjimečný. Fakt ne. Je to zřejmě jen můj pocit, ale kdyby tohle natočil někdo jiný, tak by to skončilo jako "Direct-To-DVD", a zdaleka by to nemělo takový ohlas. Jo a viděl jsem prodlouženou verzi. ()

ClintEastwood

Již od úvodních titulků, naprosto stylová Quentinova záležitost. Natočit tento snímek na poškrábaný film, byl určitě zajímavý nápad, vypadalo to opravdu efektně. Tenhle režisér prostě musí vždycky přijít s něčím zajímavým a snímek proto vypadá, jako by vypadl ze 70. let. Celá první hodina je jedna velká konverzačka, kde se mladý americký holky předhánějí ve šťavnatých výrazech. Naštěstí je tady i nabušená závěrečná půlhodinka, která divákovi vše vynahradí. Ten závěr má neskutečné grády a šílená (úžasně natočená) honička s Kurtem Russellem, mě doslova vtáhla na ty rozpálené silnice. Nakonec budu hodnotit vysoko, protože mě Tarantino opět upoutal a doslova přikoval k obrazovce. Vanishing Point 21. století. ()

D.Moore

Tarantino se zkrátka nezapře, ať dělá(me) co dělá(me). Ve filmu nechybí nic, na co jsem od něho zvyklý - špičkové dialogy (Kurt Russell + kdokoliv, rozmluva děvčat o tom, proč mít pistoli a proč je lepší než "nějaký nůž"), pomrkávání na zkušeného diváka, kopa zábavy i hutné atmosféry, která má s humorem společného pramálo. Finále bylo na velkém plátně dechberoucí. Závěru jsem tleskal!__P.S. Díky ti, plzeňský filmový klube, že jsem mohl vidět oba grindhousovské snímky za sebou tak, jak to pánové R. a T. plánovali. ()

Dan9K

Quentinova stylizace dialogů začíná být extrémně nesnesitelná, obzvláště v podání žen (jichž je ve filmu naprostá většina), kterým tento typ dialogů prostě nesedí (rozhodně tomu nepomáhají kdovíjaké herecké výkony). Film je rozhodně zajímavý svým rozdělením na nesourodé dvě půlky a výměnou rolí. První partička holek je ale fakt nuda, s výjimkou závěru. Má obava z nepředstavitelného zklamání se pomalu začala ospravedlňovat do doby, než nastoupila partička druhá, nutno poznamenat že mnohem sympatičtější a zejména závěrečná honička, která Tarantinovu část Grindhousu povznesla z břečky na první schůdek vedoucí k piedestalu, je zkrátka skvělá. Když pak film skončil, měl jsem pocit, že trval hodinu. ()

Niktorius

Death proof předně není žádný slasher, je to typická Tarantinovka, i když pravda s netypicky prázdnými dialogy. Po formální stránce se podařilo Tarantinovi naprosto přesně vystihnout a odcitovat filmařský styl 70. let a tak Deathproof nevypadá narozdíl od Planety Teror stylizovaně, nýbrž au tenticky. Skvělý Kurt Russel stvárňující zabijáckého kaskadéra s úchylkou na děvčata oproti očekávání není středobodem filmu, ústředním motivem Death Proof je totiž žena. Žena naivní oběť i žena drsná bojovnice. Záběry na odhalené dívčí nohy se v Death proof objevují každou chvíli a taky ultrakrátkých kraťásků natežených na ladných zadečcích je tu požehnaně. Tarntino film půlí na dvě takřka samostané části, které, ač jsou načtrnuty stejnými tahy, se po finálním vykreslení v mnohém diametrálně odlišují. V tomto přichází nirvána Tarantinových hardcoreových fanoušků - můžete do zblbnutí přemýšlet nad tím co jak bylo bylo míněno, hledat lupou tunu odkazů na ostatní filmy a přemýšlet jaký smysl má tuna nudných ženských plků o ničem (byť každý musí uznat, že Quentin skvěle vystihl slovník i typická témata 'pařmenek' ). Co naplat, Death proof není děsivý krvavý slasher, nad nímž zajásá i divák s druhovým přívlastek masový, je to specifické dílko pro specifické publikum, tvořené milovníky kinematrogie a la golden seventies a věrnými tarantinovci. Ti se snad budou dobře bavit i při samotném sledování filmu a ne jen při jeho rozborech a diskuzích o něm. Velký Quentin totiž filmy mnohem víc pro sebe, než pro diváky a větší údiv než nad samotným Death proof vyjadřuji na tím, jak mu to nakonec vždycky projde. ()

Spooner

Tarantino se začíná opakovat a bohužel taky nudit. Kurt Russel je sice fajn, ale ten je tam sotva půl hodku. Tentokrát holt QT šlápnul vedle ()

Faustka

Holčičí kecy.. kecy.. kecy, roztoužený, nadržený žvásty.. (adieu krasotinky), ale když Kurt Russell je takový rajcovně rozjetý macho co zvládá tu svojí vyztuženou skořápku rozpálit na plný koule.. naprostej "bourák".. A už vyráží na další štaci za druhou várkou kočiček, opět jak obehranej vinil, jen plky.. plky "o tom jednom", jenže si nenechaj načechrat svý libido nějakým buranem (z Burákova) kterej má pifku na něžný pohlaví, to si tedy naběh "frajer".. vyklepnou mu budku.. zmetkovi.. jsi přece drsňák Quentine.. ty to rozdejcháš. ()

tahit

Akční/krimi/thriller, ovšem místo toho zjišťuji, že od samotného počátku sleduji zcela laciné fóry a podbízivé řeči bez nějakého smyslu zhulákaných holek v tuctovém banálním ději. Bohužel se jedná o podbízivé řeči bez nějakého smyslu. Pokud jde o postavu herce Kurta Russella v roli zlého démona s jizvou na tváři, jehož osudem je zabíjet, tak i jeho role je pro mne fiaskem. Vrátím se k podstatě filmu, který se rozplizne jako vylitý zbytek skotské whisky ze dna sklenice na podivném rautu. No nechám toho. Milovníci Quentina Tarantina si rozhodně přijdou na své. Shodou okolností a jistou dávkou nostalgie jsem si vzpomněl na film http://www.csfd.cz/film/8634-duel/, který je také o autech, ale na rozdíl od AUTA ZABIJÁK, alespoň pro můj vkus poutavě a pohodově natočené. ()

belldandy

Nevím, čím to (Někdy se to prostě stane), ale pocitově se naprosto rozcházím s ostatními v hodnocení tohoto filmu. Nesouhlasím s většinou toho, co tu bylo řečeno. Nespatřuji v tom "pouze" hříčku. Nemyslím, že to nefunguje jako samostatný film. Teprve teď, když mám delší odstup od tohoto snímku (od premiéry uběhly tři roky) jsem o svých pocitech k němu dost pevně přesvěčená, abych to napsala - ostatním navzdory. :) Pro mě je to jeden z nejlepších Tarantinových filmů. Mám ráda jeho prostorovou a časovou sevřenost. Mám ráda jeho hraní si na chyby, které žádnými chybami nejsou. Mám ráda jeho dialogy. Mám ráda jeho feminní vzpouru k pozici oběti. Zkrátka ho miluji se vším všudy a považuji, jak za nesmírně originální, tak za fungující. ()

petero

110 min. verzia. Prvá polovica bola bezchybná. Krásne kočky, zaujímavý príbeh, tajomný Stuntman Mike a vynikajúca búračka. Kľudne to tu mohlo skončiť. Potom však príde druhá časť, nelogická. Stuntman Mike sa akoby po tej prvej havárii zmenil na úchyláka ktorý sa vôbec netají tým že má niečo za ľubom. Naviac to už nie je ten drsňák z prvej časti ktorý s radosťou kôly búračke obetuje svoj život, ale skuvíňa ako malé decko keď sa objavia silné babské protivníčky. Keby so to rovnako úžíval, to by bolo niečo. Dalo by sa z toho vytrieskať viac. O mnoho viac ale Tarantino sa rozhodol inak. Hanba mu. Ale i tak šme še pobavili. Kurt Russel dokázal stále že na to má a Tarantino ako akčný režisér tiež. Nesnažil sa z toho spraviť niečo zbytočne nafúknuté ako napr. z Kill Billa ale chcel len pobaviť a to sa mi páči. ()

gogo76

"Zabiják času"...Film, ktorý mal byť poctou filmovému braku zo 70. rokov je plný umelo vytvorených škrabancov, šumu, výpadku farieb a odkazov na všetko možné, vrátane prekvapenia, že film sa neodohráva v 70.rokoch, ale v súčastnosti. Po neuveriteľných 46.minútach!!! nekonečnej nudy, kde tri šľapky nerozprávajú o ničom, len o sexe a skvelo sa bavia (divák ani náhodou)príde jedna 2minútová scéna končiaca búračkou. Normálne som musel Russellovi zatlieskať, že už ich konečne vyprevadil do večných lovíšť. Veľmi sa mi uľavilo, asi budem kaskadérom. To som ešte netušil, že sa mi uľavilo iba na chvíľu, pretože nás čaká to isté s inou trojicou, ktoré majú rovnako ústa plné sexuálnych narážok. No a aby som nezabudol, zase sa skvelo bavia. A ja som umieral od nudy a preklínal aj 50sk požičovného. Ako poctu filmovému braku to beriem, ok, ale to by výsledok nesmel vyzerať ako ďalší brak. Rozosmial ma iba posledný záber(rana istoty), ale sám neviem či som sa smial sám zo seba a z totálne odbitých dvoch hodín, alebo už ani sám neviem z čoho. Nenechajte sa zlákať trailerom, z ktorého sa zdá, že sa to autami a búračkami len tak hemží. Opak je pravda. 95 min. nekonečne nudných rečí a 10 min. celkom slušnej akcie. No a sympatický výkon K. Russella, samozrejme. To je,ale premňa na skoro dvojhodinový film od Q.Tarantina strašne málo.Véééélke sklamanie... 40%. ()

Davies182

To je tak krásný, narazit v dnešní přespoilerovaný internetový době na deset let starej Tarantinův film, vo kterým v podstatě nevim, co se v něm bude dít! Člověk si myslí, že podle názvu a režiséra jakž takž ví, do čeho jde, a pak mu fikaný hrátky se scénářem vyrazej dech. Poslední přetuněná čtvrthodina je blaho! ()

Mahalik

Jako příručka do autoškoly by to byl hardcore, jako projekce v autokině možná ještě větší, protože by se všichni diváci rozjeli do všech myslitelných stran už po pěti minutách filmu a po vzoru hlavních hrdinů by se přivazovali ke kapotám v 220 km/s. Ti bez řidičáků by zůstali sedět na trávníku a pomocí hrdelního zpěvu se alespoň snažili navodit atmosféru "vrmmmmm!- you asshole!!". Já nemám řidičák, zpívat neumím, ale přesto jsem totálně nadšeným človíčkem. Miluju road-movie a Death Proof má navíc tak úžasně vystavěný postavy (!!!!!!!!!), že pocit toho, že tam fakt mezi nima jste (třeba v kufru- to je fuk) je nepřehlédnutelný. Miluju ty rádoby filozofický řeči a tu atmosféru "natrhneme všem prdele!". QT se vytáhnul... ()

Reiniš

Tarantino natočil oslavu snad na všechno, co má rád. Rychlá auta, dobré jídlo a alkohol, sex, nadupaná hudba od takřka neznámých interpretů, béčkové filmy ze šrotiště dějin(Vanishing Point) a hlavně nádherné ženy (mé osobní favoritky- Vanessa Ferlito, Sydney Poitier a Zoe Bell)...To vše mistr miluje a pokud jste na tom stejně (jako já), je pro vás Death Proof tou pravou volbou. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)