Horší než smrt

• Velká Británie Death at a Funeral (více)

Frenegonda

Sakra už po 20 mažu koment. Je to asi proto že popsat tenhle film a správně ho vybarvit a přitom neprozrazovat pointu je asi blbost. Takže radši napíšu malýho průvodce na pohřeb. 1. Nestresovat se, když nahodou přivezou špatnou rakev. 2. V bytě bratra si neberte žádný, ale rozhodně žádný prášky. 3. Když má někdo 1,2m a pořád se na vás díva a náhodou se vám zdá podezřelej, tak zaručeně JE PODEZŘELEJ!!! Ale vůbec seru na průvodce. Svět je někdy KUREVSKY ZELENEJ. Užijte si tenhle film jako já. 100% britská komedie. ()

dee-key

Ha! Nářez! Strašně moc se mi to líbilo. Tenhle druh černého humoru prostě zbožňuju. Člověku vůbec nepřijde divný, že se směje neštěstím, co se dějou cizím lidem na pohřbu nějakýho chlápka, ale prostě si nemůžu pomoct. Možná to není komedie století, ale jasných pět to dostane. ()

Carlossss

Výborná černá komedie, která dokazuje, že sranda na úrovni se dá dělat i z tak vážných věcí, jako je pohřeb. Řada komických situací se na vás valí od začátku ze všech stran a příval neustává ani ke konci filmu, kdy si snímek drží své vysoké tempo. Vyloženě jsem nenašel hluché místo, které by mě nudilo. Možná proto, že jsem ho nehledal. Jen jsem se posadil a nechal se bavit. Z hereckých výkonů, které byly všechny více než solidní bych ale vyzvedl zfetovaného Alana Tudyka:-D ()

BitlDjus

Do hajzlu! Tohle je vrchol všech britsko-černých komedií. Snímek s absolutně kvalitním humorem, skvělou atmosférou a skutečně famózními hereckými výkony. Celých 90 min, jsem se nepřestával bavit, byla to po dlouhé době kvalitní komedie, která mne přivedla k naprostým výbuchům smíchu. Opravdová pochoutka pro fanoušky anglického humoru. TOP ()

easaque

černohumorná komedie sice jednodušší, ale zábavná natolik, aby u mě těsně přelezla hranici 4 hvězdiček. Trochu mi vadil styl, který je na úrovni televizního filmu a mohlo se na něm určitě zapracovat víc. Přesto britský humor mám rád a po pomalejším rozjezdu se to už nikde extra nezadrhlo. [ PŘÍBĚH: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Z nenápadného filmu se vyklubala skvělá komedie, u které jsem se smála skoro od začatku až do konce. Dlouho jsem se u filmu tak nenasmála, doporučuji. ()

Lyncha

No nevím, mě ten humor moc typicky britský nepřišel, spíš se mi mnohdy zdál dost laciný - omylem se zdroguje kde kdo, mrtvola vypadává z rakve, vyděrač je trpaslík a strýc na kolečkovém křesle má sklony k demenci - to není nic světoborného. Ale pár příjemných vtípků se ve filmu přeci jen najde. Zachraňují to herecké výkony a komorní atmosféra britského venkova. Kdyby to byl americký film, možná bych dala i 4 hvezdičky za snahu, ale od britského jsem čekala o dost víc. ()

Morloth

Po Rybě jménem Wanda po dlouhé době komedie, u které jsem se opravdu od srdce zasmál. Nemohu říci, že by byl námět originální, to ani nápad, ale co? Když to funguje! ()

M.i.k.e

sice sem se k tomuhle filmečku propracoval až teď,o to víc sem ale překvapen...nutno uznat,že už dlouho sem se takhle nepobavil...je škoda,že takto dobrých komedií je v poslední době opravdu málo... ()

HappySmile

Tak to byla černá komedie jak má být! Celou dobu jsem se chlámala jak šílenec, až jsem místy brečela smíchy. Jedním velkým plus určitě je, že příběh ani jednou nesklouzl k ničemu morbidnímu. Tleskám scénáristovi, vymyslet takovéhle situace asi nemohlo být zrovna lehké, ale všechno do sebe skvěle zapadá a vy nebudete mít v té záplavě vtipných scén skoro ani čas se nadechnout. ()

(mOnkey)

Ti Britové se nezastaví vážně před ničím. Co už znevážili? Svatby, cizince, homosexuály, tchyně, ledničky. Je toho hodně. Teď přišel po Pythonovsku na přetřes i pohřeb. Tenhle film je skrz naskrz prosáklý humorem černějším než noc, dehonestujícími situacemi a dalšími kulinářskými špeky včetně homosexuálního Petera Dinklagea! Truchlící vdovy, tomuhle se, prosím, vyhněte obloukem! ()

Hennes

Fantastická černá komedie. I tak smutný obřad jako je pohřeb se může stát dějištěm dobré zábavy. Stačí když se k pohřbu dostane vyděrač lilipután a ještě je to gay, máte prohozené valium s LSD a přijede strejda Alfie. Howardova posraná ruka včetně obličeje od strejdy Alfieho, zfetovaný Simon i všichni ostatní mě opravdu moc pobavili. Dialogy s nevlezlým humorem. Pohřeb hlavy rodiny se stal pohromou pro mnoho členů rodiny a pro každého z jiných důvodů. ()

Jonash87

Mám rád sitcomy, britských humor i bláznivé komedie, tohle šlo ale mimo můj vkus. Nejenže gagy a scénky vyznívaly do prázdna, ale i samotná zápletka nebylo ani bůhvíjak originální, ani humorná. Scény, kdy byl Alan Tudyk na LSD, mi přišly spíše trapné; těch upřímně úsměvných momentů bylo jen pár, ačkoliv herci jako takoví špatní rozhodně nebyli. Nejpůsobivější scéna pak byla paradoxně ta nejvážnější, v úplném závěru tohoto filmu... Pro mě jen za 2 hvězdy. ()

Marqta

Nic jsem od tohohle filmu nečekala, ale o to víc nadšená jsem byla. Přiznávám se, že jsem se hodně dlouho takhle dobře nebavila. Sice je možná děj ke konci už trochu předvídatelný a posledních patnáct minut lehce rozvleklých, ale stejně je pro mě tenhle snímek rozhodně na úplné špičce v rámci žánru. Je pravda, že humor je místy až morbidně černý a každému to sednout nemusí, ale já jsem místy brečela smíchy. Herecké obsazení bylo dobré a já nemůžu jinak než dát pět, i když trochu slabších hvězdiček. ()

zdenotvor

Lsd tripy na pohrebe hmmm, mám rád britský čierny humor a toto sa naozaj vydarilo. Scény s teplým trpaslíkom mi dali zabrať aby som sa udržal, no a keď začal búchať na rakvu ... Neveril by som že sa na jednom pohrebe dá vyčarovať toľko humorom nadupaných scén. Všechno je tak kurevsky zelený. ()

bogomira

Mám otázku: Uměj Britové udělat brilantně napsanou, zrežírovanou a skvěle zahranou komedii, kde každá postava je příběh sám o sobě a humor je černější než bota a hravější než Michael Jackson v dětským útulku? To je ale pitomá otázka, že jo? ()

marcek

Perfektni cerna komedie, ktera nema chybu. At zije Vallium a strycek Alfie :o) "Vsechno je tak kurevsky zeleny ..." :o) ()

shyster

Horší než smrt je vlastně koláží na sebenavazujících absurdních situací, které se "mohou" přihodit na pohřbu. Taková hodina těchto situací vyvolává jen lehký úsměv a spíš Vás to nudí, ale závěrečná půlhodinka je už tá správná britská řachanda. ()

Skleena

Nevím. Nějak to u mně nefungovalo. Morbidní a cynický humor mi nevadí, možná právě naopak, ale až na pár skvělých xichtů jedné z postav pod vlivem LSD jsem to dokoukával tak nějak z povinnosti. A ten nejlepší vtípek, tedy ten s vyměněným tělem zesnulého, nám byl naservírován už v traileru. Možná jsem jen nebyl správně nalazen a s odstupem času při druhém zhlédnutí všechno bude jinak. Prozatím ale nic pro mě. ()