Väčšia skupinka mladých ľudí sa vydáva kempovať do hôr na miesto, kde sa len prednedávnom stratil mladý pár. Všetci to považujú za veľkú zábavu, až kým nezistia, že dvaja z ich partie zmizli a vysvitne, že boli zabití neznámym vrahom. Je ním Eggar, vodič autobusu, ktorý ich tam doviezol a teraz ho nevedia nájsť? Alebo je to muž, ktorý žije blízko ich táboriska v páchnucom dome? Podarí sa preživším premôcť a zabiť ich prenasledovateľa, alebo sa zaradia na zoznam tých, ktorí v týchto horách prišli o život? (Astaroth12)

bizz_mjc

Dprdl, je možný tyhle skoro 40 let starý bijáky hodnotit dnešní optikou? Určitě ne. Ale když čtu vezdejší hodnocení, i mnou sledujících uživatelů, říkám si, nepožil jsem taky halucinogenní houbu? Že to nemá skoro děj, jasný, máme tu slasher z lesa, ale že to nemá atmosféru, napětí, logiku, střih nedává smysl, vraždiček nula nula prd... Tvůrci asi viděli Friday a měli rádi Psycho a natočili tuhle slátaninu. Vystříhat z filmu lidi, mohly to být aspoň krásné záběry z hlubokého lesa, takhle jsem dokoukal jen pro doplnění vzdělání a trpěl. ()

Han22

Ale jo, tohle se docela povedlo. Final Terror nabízí klasický slasherový námět - parta teenagerů v lese versus nějaký ten magor se zálibou v ostrých předmětech. Andrew Davis ale prokázal, že v budoucnu bude slušným režisérem a vzal to trochu za jiný konec. Po prvních pár vraždách se totiž přeživší semknou, začnou přemýšlet a chovat se jako v lese. To znamená na jednu stranu míň nelogičností typu "musíme se rozdělit" a "půjdu se sama podívat se co táhle děje" na druhou stranu taky menší bodycount a více nudy. V podstatě je to spíše survival, kde docela funguje napětí a také i řemeslná stránka (kamera, hudba). Naopak noční scény byla až moc tmavé, prakticky nešlo poznat co se děje. Celkově solidní průměr. ()

Eraserhead

Na tomhle filmu je nezajímavé snad úplně všechno. Početná skupina převážně nesympatických postav dává naději na solidní vybíjenou, která nepřijde. Nevýrazný zabiják, kterého nikdy pořádně nevidíme - jasně, záměr, ale ona kolem něj není budována ani jakkoliv děsivá aura. Závěrečná konfrontace bez napětí a raz dva vyřešeno. Zapomenutelná nuda. Dvě hvězdy vlastně jen díky tomu, že existují ještě horší filmy než toto - např. Don't Go in the Woods. ()

Alexandre

Průměrný lesní slasher, kterému nechybí nic, co by měl slasher 80. let obsahovat - ať už je to nahota, gore, cool zabiják a nějaké to leknutí. Pro mě osobně je největším plusem lesní prostředí a postavy se dají bez problému snést. Chvílemi baví, chvílemi nudí, jako celek je to OK, i když trochu více vražd by určitě na škodu nebylo. 5/10 ()

Knor

Teda náhodou musím říct, že to bylo napínavý a chvílema i strašidelný. Nejde tu o to klasický, standardní lesní vyvražďovací béčko z 80', ale dbalo se spíš na deptající teror, kdy je ,,zlo'' odhaleno až na konci a docela dobře to fungovalo. Vlastně je to takovej mix Vysvobození a Rituals. Mě se to líbilo.. ()

Pitryx

Nic moc. Slasher jak vyšitý, ale bez nápadu s pár dlouhými scénami a v podstatě bez gore. Hodně slabý film. ()

johnsnow

Každý nejako začínal a Davis debutoval u slasheru a musím povedať, že vôbec nie zlý projekt na prvotinu. Akože síce vzhľadom na slasher sa tam nezabije až tak veľa ľudí, ale je to celkom brutálne, 2x som sa dobre ľakol, poteší aj identita vraha, taktiež dobré zábery na krovie ktoré sa začne odrazu hýbať keďže vrah sa umne maskuje, a potešil aj šofér busu v podaní kapitána zo série Bad Boys. A nemôžem si pomôcť ale príde mi, že tvorcovia predátora sa mierne inšpirovali záverom tohto filmu. ()

baronGrga

Finální teror představuje ošumělou bábu kořenářku vládnoucí zákeřným mimikry, díky čemuž nepozorovaně coby chodící kapraď či bludný šutr terorizuje skupinu táborníků vprostřed hlubokých lesů. Naštěstí jsou mladí junáci mazaní jako lišky a vědí, že když se budou co nejvíce hlučně potloukat kolem podivné chajdy s dekapitovaným čoklem v kredenci, ale zato důmyslně maskováni větvičkou za čelenkou, určitě všecko dobře dopadne. Scénář vynikající, jako tomu u podobných tábornických slasherů bývá. Jen prosím nesrovnávat s parádními sedmdesátkovými D. (1972) či R. (1977), to je jak nebe a rozhrkané dudy. 40% ()