Jo jo... Clint prostě umí. Když jsem viděl Gran Torino, říkal jsem si, že lepší film od něj už neuvidím... ovšem Výměna se mu minimálně vyrovnává. Charismatický John Malkovich byl jako vždy perfektní, ale co předvedla Angelina ? Určitě vytřela zrak každému, kdo doposud tvrdil, že neumí zaujmout bez hlubokého dekoltu, či sexy šatů... Mám ten dojem, že zahrála svou zatím nejlepší roli. Ještě zmíním nejpřesvědčejšího ' Bad boye ' tohoto snímku a jim není nikdo jiný, než Jeffrey Donovan - moje osina v zadku po celé promítání :)(25.3.2009)

Něco prostě musí skončit druhé, a v duelu dvou filmů natočených v jednom roce od Clinta Eastwooda to nakonec odsrala Výměna, i když i přesto je hodně dobrým filmem. S přehledem jí dominuje Angelina Jolie v roli matky, a dost možná nejlepší roli jakou kdy zahrála. Dostat za ní Oskara musí snad být i povinností, na druhou stranu jsem pochopil, proč je vlastně John Malkovich tak nevýrazná postava co se filmů ale i osobního života týče. Výměna určitě není špatným filmem. Clint Eastwood zvládl své dílo opět na výbornou. Je vidět že si umí vybírat příběhy, které z diváka vydřou uplně nejvíc, a hlavně tomu všemu nechává hezky volný průběh. To se mi na jeho filmech hodně líbí. Ty konce filmů totiž nemají chybu, vždy dokáže překvapit, a to se málokterému filmu povede, většinou mě hlavně závěrem dokáže šokovat ale nedokážu o něm říct, že by mě překvapil. Clint Eastwood si bere na mušku opravdu zajímavé téma a i když se to na první pohled zdá nudné, opak je pravdou, vše se tak nenápadně zvrhne, že jsem se nestačil divit. Díky skvělému výkonu Angeliny Jolie jsem tak měl pocit, jako bych film na podobné téma nikdy neviděl, ale přitom jich už pár vzniklo, jen právě režisér tomu dokázal přidat zajímavě osobité kouzlo, které na první pohled asi nezaujme, ale po shlédnutí se na to divák bude tvářit trošku jinak.(22.1.2009)

Mrazivé drama, které dokáže během pár okamžiků vtáhnout do děje. Clintu Eastwoodovi režisérská židle svědčí a natočil podle mě ještě lepší drama něž Million Dollar Baby. Angelina Jolie zahrála na výbornou a moc bych se divil, kdyby za její výkon nebyla nominována na Oscara. Výměna je poutavé drama u kterého se i přes jeho delší stopáž nudit nebudete. 95%(19.12.2008)

Ať lidé tu mluví jako lidé! Ať náhody vypadají jako náhody a ne jako osud! Ať nespatřuje reverend nešťastnou matku právě v okamžik, kdy se dozvídá od jiných o smrti svého syna, aby ji mohl náhle a nečekaně zachytit! Ať nezachraňuje tu samo ženu před elektrošoky v okamžik, kdy již sestra položila ruku na spínač! Ať v soudním procesu více hrají roli fakta a důkazy namísto emocí! Pak bude více hvězd pro zdejší hvězdy. A pro smutnou pravdu. Těžko uvěřitelnou a hnusnou pravdu. Silné ***.(31.5.2010)

Clintova téměř bezchybná práce s žánrově rozvětveným vyprávěním, na němž je znát, že se nejcharismatičtější pistolník Divokého západu učil od těch nejlepších, má jen pár vad na kráse. Především Angelině tyhle role na rozdíl od lepých děv s bouchačkou věřit příliš nelze a roztahaný závěr, z něhož mám pocit, že si Clint nebyl jistý, jak celý film zakončit. Vždyť doplňující titulky "co se stalo dál" mohly přijít již o dobrých 40 minut dřív. To ovšem nic nemění na tom, že Clint umí a scény z léčebny a farmy považuji za takřka geniální.(28.12.2008)

• - Ke konci filmu se dozvíme, že šéf policie James E. Davis byl odvolán ve spojení s případem zmizelého dítěte. Dva roky nato byl nicméně znovuzvolen jako šéf policie Los Angeles, v kteréžto funkci pokračoval do roku 1939. (HellFire)

• - Ve scéně z roku 1935, kdy večer poslouchá Christine v práci přímý přenos z udílení Oscarů, to ve skutečnosti ale nebylo možné. V roce 1935 ceremoniál udílení cen Academy Awards nebyl přenášen živě. Potom se telefonem dozvídá, že se nalezl živý jeden z pohřešovaných chlapců a odchází na policii. V záběru je ale vidět, že je den a ne večer. (FilmFan24)

• - Jedinou budovou, která se od události, kterou film zachycuje, vůbec nezměnila, je losangeleská radnice. (camper)