Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Subjektiv
  ***

  Ať lidé tu mluví jako lidé! Ať náhody vypadají jako náhody a ne jako osud! Ať nespatřuje reverend nešťastnou matku právě v okamžik, kdy se dozvídá od jiných o smrti svého syna, aby ji mohl náhle a nečekaně zachytit! Ať nezachraňuje tu samo ženu před elektrošoky v okamžik, kdy již sestra položila ruku na spínač! Ať v soudním procesu více hrají roli fakta a důkazy namísto emocí! Pak bude více hvězd pro zdejší hvězdy. A pro smutnou pravdu. Těžko uvěřitelnou a hnusnou pravdu. Silné ***.(31.5.2010)

 • Lynn
  *****

  Není to tak nápadné, ale nejnovější Eastwoodův snímek postrádá mezi muži jakoukoli kladnějšího postavu. Hlavní hrdinka tak ve svém boji stojí sama proti všem: pomoc reverenda Briegleba (John Malkovich) není motivována nezištnou pomocí bližnímu, reverend jí víceméně sleduje vlastní zájmy (boj proti zkorumpované policii mu přináší větší popularitu, vyšší poslechovost jeho pořadu...), kapitán J.J. Jones (Jeffrey Donovan) je od začátku jasně záporná postava stejně jako jeho nadřízení, malý Arthur Hutchins (Devon Conti) předstírá, že je Walter jen aby se v Kalifornii mohl setkat se svým idolem, detektiv Ybarra uvěří zadrženému Sanfordovi jeho příběh až poté, co jej nechá holýma rukama vyhrabat onen nesporný důkaz... Že je vše natočeno podle skutečné události pak jen dovršuje trudnou pravdu, že svoboda v Americe nebyla až tak pro každého - černoši, ženy a děti z ní byli jaksi vyloučeni.(6.3.2009)

 • Malarkey
  ****

  Něco prostě musí skončit druhé, a v duelu dvou filmů natočených v jednom roce od Clinta Eastwooda to nakonec odsrala Výměna, i když i přesto je hodně dobrým filmem. S přehledem jí dominuje Angelina Jolie v roli matky, a dost možná nejlepší roli jakou kdy zahrála. Dostat za ní Oskara musí snad být i povinností, na druhou stranu jsem pochopil, proč je vlastně John Malkovich tak nevýrazná postava co se filmů ale i osobního života týče. Výměna určitě není špatným filmem. Clint Eastwood zvládl své dílo opět na výbornou. Je vidět že si umí vybírat příběhy, které z diváka vydřou uplně nejvíc, a hlavně tomu všemu nechává hezky volný průběh. To se mi na jeho filmech hodně líbí. Ty konce filmů totiž nemají chybu, vždy dokáže překvapit, a to se málokterému filmu povede, většinou mě hlavně závěrem dokáže šokovat ale nedokážu o něm říct, že by mě překvapil. Clint Eastwood si bere na mušku opravdu zajímavé téma a i když se to na první pohled zdá nudné, opak je pravdou, vše se tak nenápadně zvrhne, že jsem se nestačil divit. Díky skvělému výkonu Angeliny Jolie jsem tak měl pocit, jako bych film na podobné téma nikdy neviděl, ale přitom jich už pár vzniklo, jen právě režisér tomu dokázal přidat zajímavě osobité kouzlo, které na první pohled asi nezaujme, ale po shlédnutí se na to divák bude tvářit trošku jinak.(22.1.2009)

 • Boss321
  *****

  Clinte, tak tohle se ti teda sakra povedlo!!! Tomuhle říkám precizně odvedená práce. Z každého záběru doslova čiší Eastwoodova touha po práci a jeho perfektní režii jsem si dokonale užíval celý film. Abych řekl pravdu, nechce se mi věřit, že tenhle příběh se skutečně stal! Tady je jasný důkaz, že z jakéhokoliv člověka lze udělat blázna a pokud si proti sobě poštvete přímo policii, tak to už není problém téměř žádný. První polovina nebyla špatná, ale dokonale ji zastínila druhá polovina, ze které čiší bezmoc, aby náhle přešla ve sjednání spravedlnosti. Angelina Jolie zahrál parádně a vůbec se nebojím říct, že si hlasitě řekla o nominaci na Oscara. Vůbec co se týče Oscarů, tak by mohl být tento snímek žhavým kandidáten na nominace, ale když jsem koukal na nominace na Zlaté Glóby, tak Výměna bude mít velmi silné konkurenty. Doufám, že alespoň "Drsný Harry" se dočká své další nominace za režii. Jeden z nejlepších snímků letošního roku, doporučuji všem......(23.12.2008)

 • gudaulin
  ***

  Zklamaný určitě nejsem, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Eastwood ovládá řemeslo spolehlivě a vybral si tak atraktivní námět, že představuje v rámci USA, ale i světové kinematografie tak říkajíc sázku na jistotu. Ztráta dítěte, korupce a neschopnost úřadů, stejně jako šikana policie vůči křehké bezbranné ženě, řádění psychopatického násilníka, občanský aktivismus a očekávané vítězství spravedlnosti a demokracie nad prohnilými jednotlivci. Systém je opět zachráněn, jedeme dál. V první půli, kdy je hrdinka drcená tlakem událostí a člověk se podivuje nad absurditou poměrů v Americe konce 20. let, to funguje velice dobře, a mé hodnocení tomu odpovídalo, jenže poté, co se drama přesune do soudní síně, se z toho stává standardní typicky americká předvídatelná podívaná podle mnohokrát vyzkoušeného vzorce. Celkově je to u mě za 3,5* s tím, že u tak oceňovaného filmu se podle své tradice přikloním k nižšímu hodnocení. Hraje v tom určitou roli i obsazení Angeliny Jolie do hlavní role. Příliš ji totiž nemusím. Celkový dojem: 65 %.(1.3.2013)

 • - Policie na místě nenašla žádná kompletní těla, ale objevili osobní věci dětí, sekeru od krve a části těl včetně kostí, vlasy a prsty z třech obětí, které byly zahrabané blízko kurníku na Northcottově farmě - proto název "Wineville Chicken Coop Murders". Wineville změnila 1. 11. 1930 název na Mira Loma kvůli velké publicitě spojené s vraždou. Sanford Clark se poté vrátil do Saskatoonu. (PATTXA)

 • - Detektiv Ybarra (Michael Kelly) použije výraz "sériový vrah". Tuto frázi ale použil poprvé až v sedmdesátých letech speciální agent FBI Robert Ressler a zažila se až pár let později. (FilmFan24)

 • - Jedinou budovou, která se od události, kterou film zachycuje, vůbec nezměnila, je losangeleská radnice. (camper)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace