Silence

Václav aneb emocionální sucho, opakování matka moudrosti a variace na známé postavičky. Nutno ovšem podotknout, že se Vejdělkovi a hlavně scénáristovi Epsteinovi často daří nevyjímečnost podání, mělkost děje a plochou šablonovost vedlejších postav zručně krýt. Především dialogy nepůsobí vůbec šustivě, jak je v naší zemi zvykem. Co ale naplat, když je pronášejí postavičky strnulé a vytažené z příruček. Postavičky bez duše. Postavičky černé a bílé, nikoliv černobílé. Režijní rukopis jde ruku v ruce se scénářem. Oba se nepříjemně často opakují. Když nám Václav na začátku asi dvacetkrát sdělí, že "je tátovo", ještě nečekáme, jakou smršť opakovaček si na nás autoři připravili. První polovinu stopáže nás nutí sledovat dokola "plno milých lumpáren", které Václav připravuje bez ladu a skladu pro své okolí. Naopak k tomu, aby hlavní postavě přetekly nervy a naplno se odhalila její motivace však najednou stačí pouhé dva výraznější momenty. Jak typické. A jak smutné. Takto ale nelze diváka donutit, aby si něco odnesl z druhé poloviny, která mohla být působivá, ale díky tomu nefunguje a je tak zahozenou příležitostí, přestože ukazuje, že Vejdělek v sobě možná něco má. Pokud tedy zrovna film dokola nerozmělňuje dlouhatánskými záběry na vesničku a přírodu nebo záběry "na počkání", ve kterých se nejprve něco děje, poté je klid, ale kamera upřeně zírá stále na stejné místo a čeká, až někdo znovu přijde a ukončí scénu. Jednou dvakrát, dobré. Podesáté už máte jít chuť rozmlátit promítačku, protože ani ne stominutový film intenzivně krystalizuje v hlubokou nudu. 5/10 ()

bouncer

Další nudný a zbytečný český film...tolik jich už tu bylo a ještě hodně jich tu bohužel bude. A téma outsiderů z typické české vesnice je podle mě už dost vyčerpané a nemůže přinést nci nového... Bohužel ani skvělý Trojan v hlavní roli tu nicotnost filmu nemůže zachránit. ()

moviesfan

Za poslední dobu jsem neviděl český film, který by mě tolik potěšil jako ,,Václav". Tento (ne)obyčejný film je o psychicky nemocné osobě a je nám poskytnut nenuceně a přirozeně, což na českých filmech kolikrát oceňuji. Tento film byl zpočátku poměrně vtipný, jelikož mnohé situace byly vážně humorné. S postupem času se Václav ocital v těžších situacích, které byly dojemné, ale i závažné. Je mi jasné, že tento snímek bude pro mnohé o ničem. Přesto po (po)citové stránce jsem velmi spokojený. Líbila se mi opět Emília Vášáryová, ale samozřejmě i Ivan Trojan. Na české, současné poměry je tento film velmi kvalitní. Příběh mě zasáhl a to je u filmu to nejdůležitější. ()

svik

Nebudu plácat že zezačátku byla sranda ale potom se to strhlo k dramaty až psychologii. Film byl opět něčím úplnějiným než na co je český divák zvyklí- emocemi naplněný film bych přirovnal k filmu Štěstí. ()

Pishin

Film není špatný, ale po projekci jsem nebyl schopen rict co me tam vadilo...řikal jsem přítelkyni že to nedokažu specifikovat že si to musím nechat rozležet v hlavě. Rozhodl jsem se pročist si komentaře zdali nekdo nedokazal pojmenovat to něco co mě na filmu vadilo...a byl to Joee > chybí spád a člověka ten film k sobě nějak nepustí a nevtáhne... někdo by semnou nesouhlasil ale ja to tak cítil.(každopádně Vejdělkův nejlepší film) 2,5* ()

curunir

Nenápadný film o osudoch zaostalého dedinského muža Václava majúci v sebe značný potenciál a ktorý sa mu podarilo viac-menej umne vyťažiť. Dobré je zakomponovanie do dedinského prostredia, kde sú odlišní ľudia viacej odsudzovaný, navyše ani herecké obsadenie nie je natoľko opozerané. Ivan Trojan svoju postavu naozaj precítil a dal jej hĺbku, hoci vôbec nejde o ľahkú úlohu. Ocenenie Českým levom je preto myslím na mieste a to isté platí aj o nomináciách na túto cenu. Po dlhom čase je to film, kde sú všetky ocenenia a nominácie na mieste a nie je ich toľko, ako keby sa jednalo o najväčšie hollywoodske veľkofilmy. Taký český Forrest Gump. ()

draculca

Václav je přesně ten druh filmu, který uvidíte, zasáhne vás ale už nikdy nebudete mít chuť si ho znova pustit. Každopádně dané téma je natočeno výborně. Za podívanou rozhodně stojí. ()

Marsik

ČT2 HD - Ano, film o retardovaném klukovi není pro každého a kdo tuto tématiku nemá rád, pošle Václava do patřičných mezí. Mě ale Václav oslovil hereckými výkony, příjemně odsýpal a samotný příběh se mi jednoduše líbil. Za mě tedy spokojenost. 75% (with J.) ()

roswelll

Film který chytne za srdce...svou něhou, láskou, divokostí, nenávistí i dojetím v jednom..Ivan Trojan neskutečným zůsobem ztvárnil postavu muže, milujícího svou matku a nešťastného vůči okolí...muže, ze kterého máte chvíli pocit radosti, úzkosti, smutku a lítosti.. ()

spaceboyCZ

Pro me osobne celkem vyhozene penize za kino. Bohuzel. Trojan predstavujici mix Beana, Rainmana, Gumpa, ale s ceskou "vychytralosti". Nicmene do komedie ma tento film daleko (vsehovsudy jsem se zasmal trikrat), "milostnou" scenu ve vane si mohli odpustit, do vseho celkem slaba hudba jinak skveleho Muchova (v tomhle filmu proste stala za houby) a vlastne to jedine, co se mi na filmu libilo, byla vyborna Emilia Vasaryova v roli matky (nejak ji ty ztrapene, ale oddane maminky proste jdou :) ). ()

Philippa

Potřeba srovnávat Václava s čímkoliv se u mne nedostavila. Oceňuji ,že se jedná o osud inspirovaným skutečnou postavou. Oceňuji pěknou kameru. Oceňuji herecké výkony ,zvláště pak paní Vašáryovou. Samozřejmě Ivan Trojan byl bezchybný ,ale pro mne je škoda ,že role byla svěřena právě jemu ,protože ačkoliv jsem se opravdu velmi snažila, Ivana mám prostě v jiné škatulce a celou dobu jsem se nedokázala ubránit pocitu ,že fakt to hraje skvěle, ale "hraje". Muchowova hudba by byla bývala krásná, ale až příliš mě rušila její podobnost s Grandhotelem a stejně tak jako Ivan, mi tam hudba prostě nepasovala. Tak jako Václav má mouchy ,ale není špatným člověkem i film Václav má své mouchy ,ale není špatným filmem. Vidím to na 3,5 *. Jo a komedie? Já se nezasmála ani jednou. ()

Desiree

Chudák Václav, a chudáci lidé, kteří museli snášet a tolerovat jeho nebezpečné úlety. Film měl skvělou reklamu a chválím překrásný plakát. Bohužel se ale za něj schovalo až příliš mnoho dlouhých, nezajímavých záběrů, které měly snad více prohloubit i tak dost nízko položené dno českého dramatu. Holt, kde chybí kvalitní, promyšlený, hluboký scénář, tam ani Ivan Trojan náležitě nezazáří. Bohužel. Ale podle mého, čistě laického soudu, se z toho snad dalo vytřískat o něco více, nebo ne??? Možná se na filmu mohl podílet pan Bohdan Sláma, ten blátu a zoufalcům v montérkách poněkud více rozumí, zdá se. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017