Amazing Spider-Man

• USA The Amazing Spider-Man (více)

Peter Parker je středoškolák, který nemá mnoho kamarádů. On sám je trochu podivín, jehož v dětství opustili rodiče a svěřili ho do péče strýce Bena a tety May. Stejně jako většina mladých lidí v jeho věku hledá Peter svou identitu a zároveň prožívá první lásku. Společně se svou dívkou Gwen Stacyovou se potýkají s bouřlivými city, závazky a tajemstvími. Peter jednoho dne objeví otcův tajemný kufřík a rozhodne se vydat po stopách svých rodičů, aby pochopil, proč ho opustili. Pátrání ho zavede přímo do Oscorpu a laboratoře otcova bývalého kolegy Curta Connorse, kde se musí postavit doktorovu alter egu, Lizardovi. Petr je přitom nucen učinit několik rozhodnutí, která mu navždy změní život... (HBO Europe)

KosiR_ksr

Měl jsem pocit, že se jedná o pokus přetočit Spider-mana pro teenagerovské diváky Twilightu. A ve srovnání s Raimiho ztvárněním se dostavilo velké zklamání (a přiznám se, že jsem se ani nedodíval). 50% ()

Kick077

Zlepšení oproti jedničce je znát nejvíc na kvalitě obrazu a pár dalších detailech co byly lepší v samotném filmu, ale jinak to nic moc lepšího ani novýho nepřineslo. Jde v podstatě o ten stejný zaklad (téma) příběhu jako u první 1, akorát se změnil styl, samotný průběh v pár detailech a herci, prostě aby to nebylo uplně to samí. Jenomže některý části mi přišli dost zdlouhavý a jiný zase až moc přeskákaný. Celkově tam bylo moc zbytečnejch prostojů na úkor skoků dějový linie. Zdá se jako by byl film původně zamýšlen na delší čas a postupně se prostě dost scén vystříhalo a už se tomu ne uplně zadařilo vyrovnat ten zbytek. A ještě se moc nepoved českej dabing, hlasy mi tam moc neseděly, zvlášť u Petera, ale to je už spíš takovej detail na okraj. ()

sNeDy

Spidey je společně se Supermanem nejhůř oblíkanej komiksovej hrdina filmových pláten. Nová verze má aspoň mnohem zajímavější a sympatičtější obsazení (Emma) a mě osobně bavila mnohem víc než Raimiho trilogie. Ale proti Temnému rytíři je to prostě taková blbost. ()

Jera

Restart Spidermana se prostě nepovedl. Snaha byla, ale přišla vniveč. Dal jsem tomu šanci, bylo tam pár světlých okamžiků proto 3 hvězdy, ale nemůžu si pomoct pro mě je jediný Spiderman a to Tobey Maguire. ()

max1234

Raimiho spidey byl bez kompromisně dobrý, něco mi tam ale přece jen přišlo totálně primitivní. Všechny tři finálové bitvy byly kvůli M.J. !! The Amazing spide-man se mi líbil víc nejen kvůli chytřejší holce Petera Parkera, ale i o odkrývání minulosti jeho rodičů, po domácku vyrobené „sít´ostřely", modernější kostým a hlavně zranitelnost superhrdiny. O záporné postavě, no! Digitální „Lizard" byl jednoduše k smíchu. Smekám režisérovy, že se pustil do tak těžkého projektu a přitom se snažil, aby se to původní trilogii podobalo co nejméně. +Herci, příběh, kostým, scéna se zlodějem aut - Záporák ()

EvilMari

Aby natočili teenagerskou romanci, nemuseli toho prcka hned navlíkat do pavoučího kostýmu... Pro mě je Spidermanem Tobey a tečka. ()

kamigava

Tahle verze Spider-mana je mi bližší než ta od Raimiho. Peter už nevystřeluje sítě přímo ze zápěstí, ale používá k tomu speciální lano od Oscorpu. Jsou tu pořád sice super schopnosti, ale ty k němu prostě patří. Díky těm sítím se drží komiksu. První polovina filmu se mi zdála lepší, protože ukazuje Petera jako obyčejného kluka, který už nebude zostuzován ostatními díky své návštěvě v Oscorp industries. Líbí se mi záběry ze Spidermanova pohledu, jak lítá mezi budovami. Z tohohle pohledu jsme to ještě neviděli. Garfield se do té role hodí. Přišel mi sympatický, ale na Tobeyho asi nemá. Dočkali jsme se také nového padoucha - Lizarda. Ten mi ale přišel trochu hůře digitálně provedený, hlavně v obličeji. Jako ty akční scény s ním byly dobře provedené a přehledné. To se musí uznat. Hodně mi ten film připomínal Spiermana 2 a Dr. Octopuse. Ten taky přebýval v podzemí. V celku mi přijde, že se film povedl a vyrovná se předešlým Spidermanům. Ani hudba od Hornera nebyla vůbec špatná. Jsem spokojen a hlavně jsem se nenudil. ()

3T

Nemohu si pomoct. Podle mě je to mnohem horší než ta předchozí trilogie. Ano, toto by mělo být více podle komiksu, ale ani neni. Tvůrci to podle mě pokazili. Je to neskutečně komerční. Proč tam Peter Parker jezdí na skateboardu? A proč ho hraje Andrew Garfield? Přeci ani trochu nevypadá jako Parker. Ta předchozí trilogie byla větší sranda, byla tam skvělá hudba od Elfmana a hrála tam Kirsten Dunst, které to se zrzavými vlasy seklo a souboje byli také lepší. ()

Saur.us

Srovnávat s Raimiho spajdrošem nebudu. Sám o sobě je nový pan Úžasný jen ozdobná legrácka pro středoškolské publikum, kdy dívky budou slintat nad Garfieldem a chlapci nad Emmou Stone. Nebo obráceně, jak chcete. Pobavil mě ale repete odemě nečekejte. Marcu, vraťte se k nezávisle vyhlížejícím romantickým komediím. ()

Wardan

Možná je to trochu i moje chyba. Já vlastně ani nechtěl, aby se mi to líbilo, protože už od prvních obrázků a trailerů mě nový Spidey odpuzoval. A nakonec jsem dostal zhruba to co jsem čekal. Podivný, neadrtálsky natočený, špatně napsaný, neinveční, nevtipný slepenec. Všechno umělohmotné a gumové, z Petera Parkera je trapný spratek, záporák je idiot, objevování spiderschopností je dost pitomé, akce sterilní a jen asi tak dvě tři scény mají ten správný spidermanský feel, jinak je Marc Webb totálně mimo. Andrew Garfield v pohodě, Emma Stone super a Hornerova hudba dobrá. Na dvojku se kouknu protože scénáristy jsou Kurtzman a Orci, hudbu skládá Hans Zimmer a kvůli novým tvářím v obsazení, ale pochybuju že se mi to bude líbit. Edit: Ne není to moje chyba. Podruhé jsem se opravdu snažil, aby se mi to líbilo, ale prostě mi není dáno. ()

Tereeeza

Jak mě trailer na film nalákal, tak mě samotný film zklamal. Nerozumím přetočení filmu po deseti letech, filmu, který podle mě fungoval a měl své fanoušky. Začátek byl zdlouhavý a příběh mnoho překvapení také nepřinesl. Co mi ale chybělo nejvíc, byl spidermanovský polibek, Kirsten, James a ve výsledku i samotný Tobey, který byl na roli daleko více vyspělý. Dvouhodinový snímek má i své světlé momenty a určitě se kouknu na pokračování, ale myslím, že kdyby film nevzniknul nebo byl natočen až později, tak by se nic nestalo. ()

sebo9629

To, že je tento film príliš skorým reštartom mi až tak nevadí, pretože z môjho pohľadu prekonáva prvého Raimiho Spider-mana po všetkých stránkach. Nedosahuje síce kvalít druhého, ale nemám pochýb, že pokračovania budú. Najväčším pozitívom oproti pôvodnému je casting Spideyho, pretože Andrew Garfield je ďaleko lepší než Tobey Maguire, ktorý mi v tej roli veľmi nesedel. A s týmto filmom mám len jediný veľký problém a to je scéna so žeriavnikmi, ta je fakt zlá, ináč je to naozaj skvelý film. Hodnotenie: 8.7/10 ()

Mlle

Kdyby nebyla postava Petera Parkera v podání Andrew Garfielda až tak zoufale bezradná, nejistá a příliš často v rozpacích, aby se zavděčila dívčímu publiku, byl by snímek sympatičtější. Sexy dojem postavený na kombinaci chapecké neohrabanosti, koktavé nejistoty, nemilého osudu a magických schopností tlačí až příliš na pilu. Samozřejmě, pro koho jiného než pro vzdychající středoškolačky je film určen, takže potud je vše v pořádku. Ale. Ve starém Spidermanovi a v ještě starším Supermanovi jsem obdivovala jiné vlastnosti - sílu ducha spojenou se silou "meče", odhodlanost, která byla uvědomělým rozhodnutím hotového člověka obdařeného dobrou duší i dobrou vůlí. Čin byl výsledkem kuráže, měl vědomý důvod a nenáhodný cíl, místo naivity tu byla dobromyslnost, místo oportunismu entuziasmus. Toby Maguire byl pro remake takové osobnosti skvělou volbou. Moc se mi nelíbí, když hlavní hrdina řeší podobné lapálie jako starý Spiderman a hrdinové podobného formátu hlavně proto, že si potřebuje srovnat svůj bordel v hlavě. Až moc to vypovídá o psychózách, v nichž vyrůstají nové generace, u kterých je cesta z dětských problémů, často na úkor svých blízkých, takřka nekonečná. Rozhodně by takové neměly být kulturní vzory pro ty, jejichž směřování se teprve formuje. Celková nálada značně potemněla, z příjemně pozitivního přístupu nezbylo skoro nic, důraz na negativní východiska posílil. Propad v myšlenkové rovině, která základní příběh nechává bez náznaku propracování ležet po celou dobu v jednom plánu, kupodivu nevyrovnala ani technická stránka, od které tu přece jen bylo co očekávat. Triky jakoby čekaly na mastering a kromě technické kvality postrádají i potřebnou intenzitu. Podtrženo sečteno 2-3 hvězdy. ()

chelsea17

Překvapilo mě, jak mě bavila více první polovina filmu než akčnější pasáž. Zrod a průběh Parkerova života, se solidní hudbou, mě prostě dostala mnohem víc. Akce byla taková klasická, občas příliš umělá a sršela příšernými hláškami. Byl jsem rád, že pak již byl konec. Z počátečního čtyř hvězdičkového hodnocení jsem to shodil na tři, možná dvě. Sám vůbec teď nevím. Relativně překvapil dabing, který nebyl až tak špatný. ()

Aurus

Jako sice se to Spidermanovi z roku 2002,2004 a 2007 nevyrovná ale je to za mě pořád lepší než Spiderman Homecaming a Daleko od domova. Tenhle film má výborný příběh, výborné postavy a výbornou hudbu. Záporák není vůbec špatnej. Film má 65% zaslouženě. Za mě 6,5/10. ()

Brousitch

"Když mi někdo řekne, že se v postavě Petera Parkera vidí, vím, že bychom si výborně rozuměli. Během představování filmu na Comic Conu jsem si dokonce říkal, že bych měl vlastně sedět dole v publiku. - Andrew Garfield ()

bagetka007

To, že je tato verze Peta Parkera pořádně teenagerovská (oproti Tobeyho podání) mi překvapivě vadí ze všeho nejmíň. Začátek mi ani nijak nevadil (i když se mi zdálo, že v první polovině filmu - oproti té druhé - moc akce nebylo)...každopádně stopáž 137 min je přece jen natažená...hlavní záporák mi vizuálně ale přišel spíš k smíchu. Btw. jak dlouho ještě bude Emma Stone hrát ty sedmnáctky? 8) PS: jako že tomu nerozumím, ale co se týče 3D, byly tam asi jen tři momenty, kdy jsem si řekla "wow", v jedné scéně byla nakonec tak rychlá kamera, že jsem absolutně nestíhala, co se vlastně dělo (a to spidey jen prolétával nějakou temnou uličkou...) ()

Wolvie

Moje výhoda je jasná,Raimiho Spider-Many jsem nikdy dvakrát nežral a tudíž jsem na restart mohl jít s tím, že mi rozhodně žádnou osobní kultovku nezprzní.A Marc Webb mi nakonec zrod pavoučí legendy ukázal mnohem modernějším,zábavnějším a drzejším způsobem,než deset let nazpět.Spidey konečně pořádně hláškuje,Emma Stone je mnohem víc hot než Kirsten Dunst a celý film svižně upaluje vstříc novým zítřkům a novým dílům,ve kterých se bude režisér konečně moci oprostit od mantinelů originu a já mám takový pocit,že až Webb skutečně nebude tísněn,mohl by nám předvést ultimátní komiksovku,která se definitivně distancuje od předchozí trilogie a předvede nám plnokrevnou novou zábavu.Tady přeci jen bylo nadšení malinko bržděno pachutí již viděného.Jinak ale velká spokojenost. ()

Clu

Rozhodně lepší, než předchozí díly. Myslím že to zachytilo pravou esenci a atmosféru spidermana a trefilo se to přesně do správné noty. Je v tom více zemitosti, uvěřitelnosti a punkovosti, aniž by to ztratilo vtip a nadhled. Herci všichni předvádí velmi sympatickou práci, scénář a dialogy (většinou) nejsou ohrané, ani hloupé a udrží vaší pozornost i bez neustálé akce, která je ale rovněž skvělá a dostačující. Efekty jsou solidní a fungují, stereoskopie nadprůměrná. Příjemná hudba připomene starší filmy z 90.let, protože James Horner tradičně vykrádá sám sebe. Jediné, co mi trochu vadilo, byly opakované hlasité lekačky s lizardem. Jděte na to v původním znění, dávají to ve 3d s titulky, hercům je dobře rozumět a od dabingu předpokládám tradiční katastrofu. ()

Zemřel herec Irrfan Khan

Zemřel herec Irrfan Khan

29.04.2020

V 53 letech zemřel hvězdný indický herec Irrfan Khan. Příčinou byla infekce tlustého střeva. Od roku 2018 zároveň bojoval s rakovinou. Herce mohou diváci znát nejlépe z rolí jako Pí a jeho život,… (více)

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

Andrew Garfield jako nadějný skladatel

31.10.2019

Bývalá hvězda Spider-Mana Andrew Garfield se upsal novému režijnímu projektu Lina-Manuela Mirandy Tick, Tick… Boom! pro Netflix. Příběh se odehrává v devadesátých letech minulého století a sleduje… (více)

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

Vrátí se Spider-Man zcela pod Sony?

09.07.2019

Od té doby, co se postava Spider-Mana díky dohodě se Sony vrátila částečně pod Marvel a funguje tak po boku Iron Mana a spol. v rámci MCU, těší se opět obří popularitě. Není to přitom tak dávno, co… (více)

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

Režisér Spider-Mana plánuje chytání špiónů

02.03.2014

V Sony čerstvě potvrdili, že Marc Webb zůstává v comicsové síti. Režisér Amazing Spider-Mana a Amazing Spider-Mana 2 natočí i třetí díl pavoučí ságy, který půjde do kin 10. června 2016. Čtyřku, jejíž… (více)