Přežít!

• Česko Téměř jsem to nepřežil (více)
Velká Británie / USA, 2005, 59x60 min

Seriál Naživu zkoumá katastrofy, které se na týdny, měsíce a roky dostali na první strany novin po celém světě. Seriál vypráví příběhy z pohledu přeživších, kterým se díky inteligenci, bystrému úsudku a lidskému instinktu podařilo přežít. Každá hodinová epizoda obsahuje rozhovory s lidmi, kteří přežili nějakou katastrofu. Každý subjekt vypráví svůj příběh od samotného počátku, kdy se vše zdálo v naprostém pořádku až po okamžik, kdy se vše zvrtlo. Popisují, jak se jim nakonec podařilo přežít. Příběhy jsou hluboce osobní a emotivní zpovědi o situacích, jež zcela změnily život těch, kteří zůstali naživu. (CBS)

Svatopluk.Vi

Báječný dokumentární seriál popisující z jak naprosto šílených situací je člověk schopen se dostat. Od útoků medvěda a žraloka, hada či slona, až pro banality jako rozbité auto uprostřed pouště. V seriálu najdete osudové okamžiky různých lidí, kteří přežili a jsou schopni se o svůj zážitek podělit. A vlastně to nikdy není legrace. ()

Akinaz

Naprosto skvělý seriál, který ukazuje nejen sílu lidské vůle v závislosti na přežití, ale i hloupost díky které se do nebezpečných situací dostává. Ukazuje lidskost se vším všudy, bez obalu nám předkládá možné i nemožné. Všechny lidské stránky a pocity, od pocitů doufání, naděje, bolesti, strachu, beznaděje, rezignace jsou zde ukázány velmi realisticky a divák je může prožívat s každým novým příběhem a obdivovat všechny přeživší a politovat ty, kteří to nezvládli. 5* ()

Priaxxa

Miluju survival tematiku, miluju boj člověka s přírodou. Přežít splňuje oboje. Stojí za to - už jen proto, aby se člověk poučil a nebyl debil. Tedy, já nechci být zlá. Ale... V drtivé většině dílů (které jsem viděla) je seriál Přežít taková sonda do (pitomých) mozků Američanů. Jakože snažím se projet autem vyschlým korytem v poušti, když to očividně neklapne, nebo že nevím, kde se nacházím, a tak v Grand Kaňonu odhodím krosnu se zásobami a vydám se na blinda pryč, anebo lezu po skalách, přestože jsem to v životě nedělala... Ale nebýt (v drtivé většině dílů) blbých lidí, nebylo by co točit :-). Díky za ně, protože mohla vzniknout taková chuťovka. Občas mě i zamrazilo z toho vyprávění. ()

Kloboucek75

V Dílu tátova osudná zajížďka , moderátor  snad 20x opakoval   jméno Mesjů , ale otec dívky se jmenoval Matthew a Česky  je to Mettjů bez S. Nechápu proč tak změnili jméno hlavní postavě. Seriál jsem viděl opakovaně , a lepší rekonstrukce dle skutečných událostí  snad neexistuje . ()