Novomanželé John a Jenny Groganovi se stěhují na Floridu. Oba jsou novináři, přičemž články Jenny vycházejí v listě, který ji zaměstnává, na první stránce, zatímco John začíná u konkurence psaním nekrologů. Jenny začínají tikat biologické hodiny, John se zatím na založení rodiny necítí, a tak jí v útulku vybere roztomilé štěně labradora. Pejsek dostane jméno Marley a brzy se ukáže, že je nezvladatelný, nevytrénovatelný a absolutně pomilováníhodný. Po celý svůj další psí život se od svých pánů neodloučí, a i když působí neustálé potíže, je součástí jejich světa. Sleduje, jak Jenny přijde do jiného stavu a pak potratí, jak si John pomalu buduje kariéru a stává se oblíbeným sloupkařem (Marley je tématem jeho sloupků), jak se narodí první dítě, pak druhé, pak neplánovaně i třetí, jak Jenny vzdává kariéru, aby se mohla plně věnovat dětem, zatímco John dostává nabídku, aby se stal reportérem, po čemž vždycky toužil, a rodina se stěhuje do Pensylvánie. Ale protože psí život je kratší než lidský, Marley stárne, onemocní, a nakonec přichází i to nejsmutnější. Rodina se s ním musí rozloučit. (TV Nova)

tormento

Spočiatku som nechcel ani tento film dopozerať. Prišiel mi vcelku nudný a bez myšlienky. No postupne si ma získal, a za koniec dávam 5-pes nepotrebuje rychlé autá, veľké domy, alebo značkové oblečenie, mokrý konár úpne postačí. Psovi je jedno či ste bohatí, chudí, mudrí, hlúpi,pekní alebo škaredí... dajte mu srdce a on vám dá to svoje. O koľko ľuďoch toto môžete povedať, koľko ľudí dokáže, aby ste sa cítili vzácni a mimoriadni? Koľko ľudí dokáže aby ste sa cítili výnimoční?...this is a true. ()

pufina

Marley a já aneb "Můj život se psem".. Asi jsem v životě neviděla neposlušnějšího psa než je právě Marley. Ale co na tom sejde, kolik gaučů a polštářů roztrhá, kolikrát očůrá ten roh stolu, proč už zase je půlka věcí rozbitých a proč Vás každé ráno nechutně oslintá, když Vás budí? Nikdy nezapomenu na naše fialky, které byly na kousíčky po celém bytě :-) A víte co? Na ničem z toho nesejde. Psa považuju za to nejkrásnější a nejcitlivější zvíře na světě. Žiju se psy skoro 15 let, takže vím o čem mluvím.. Vím, jaké to je, vidět milované zvíře umírat (jednou, dvakrát, třikrát..), ležet vedle něj v jeho posledních chvílích.. Vím, jaké to je sdílet se psem bolest, ale také ty nejlepší chvíle v životě.. To je život se psem, to je Marley a já.. ()

zette

Film, ktery se zaobira snad vsemi tematy lidskeho ziti. K tomu sympaticti herci, mily pejsek, hezke prostredi a spousta barev. Je to kyc, ale pekny. Ve svem zanru asi nadprumerny film, jinak nepresahujici prumer. ()

pakobylka

Láskyplné, i když trochu povrchní, maličko podbízivé a v některých pasážích poněkud nesouvislé vyprávění o soužití s tím nejhorším psem na světě vychází z autobiografické knížky spisovatele a novináře Johna Grogana. Film nejspíš nedokázal beze zbytku vystihnout jedinečné povahové rysy destruktivního přírodního úkazu se srdcem na dlani jménem Marley - ale alespoň se o to pokusil. Možná se příliš zaměřil na situační komiku, ale i tak je z něho jasně patrné, že Marley byl dítětem štěstěny, neboť jen díky chápající a vše odpouštějící lidské "smečce" mohl prožít plný a radostný psí život. ()

c.tucker

Zajímavý film o psovi, který je extraordinérní. Pruchod celým jeho život v rozkvétající rodině se všeny radostmi i starostmi. Režisér ví, jak nadávkovat tu správnou směsici vtipu a smutku, tak aby vše fungovalo. Ústřední dvojce je opravdu zlatá a pěkně jim to souzní. ()

BoXBe

Marley&Me je film nadprůměrně inteligentní a já osobně bych si s ním dovolil počítat ještě za několik let, až se nevinně zeptáte někoho, jaký film má rád nebo na co koukal v televizi anebo co že to je na Vánoce večer na Nově anebo co kdybychom si pustili něco na DVD za 39,-Kč. Odpovědí bude Marley a nikdo se za to nebude muset stydět. Já osobně mám slabost pro psy, pro jejich psí oči a vůbec a tam někde začínají sympatie k tomuto filmu, tam někde v té ohrádce na té farmě, když si Owen Wilson a Jennifer Aniston vybírají štěně. A pak, film se nestrhne směrem k přiblblé americké komedii, ale k rodinnému filmu, kde nepřevažuje humor, ale kupodivu vážnější otázky. Život Marleyho zastihne mladou sezdanou dvojici na začátku jejich poutí společným životem a prohryzává se (doslovně) až k tomu, co by si přál každý rodinně založený čtyřicátník. Líbí se mi, že film namísto psích skopičin řeší starosti o děti, namísto lapání zlodějů štěnat hledá harmonii mezi rodinou a seberealizací v zaměstnání a že namísto humoru založeném na spadnutí na zem zakládá si spíše na chytrém hláškování, což vedlo k tomu, že paradoxně nejvíce jsem se zasmál, když se šéfredaktor při tom prvním sloupku o Marleym bavil při čtení až se popadal za břicho! :)) Podívejte, dokud budu moct Marleyho srovnávat s nudným Benjaminem Buttonem, s fekálním humorem pubertálních komedií a s vulgárním antihumorem filmů Kevina Smithe, nemůže u mě Marley prohrát. Sází na obyčejnost všedního dne na pohodových floridských plážích. Sází na upřímnost, všimněte si, lidi v tom filmu si na obyčejné otázky odpoví a nelžou si....to je sice takový pro někoho idealistický detail, ale .... potěší. Na děti se při výchově neřve. Pes není mlácený vodítkem po zádech. Při práci se snaží fakt dělat. Postavám nechybí pochybnosti, sebedůvěra, víra v lepší zítřek, snaha udělat život o něco lepším bez toho, že by se u toho museli chovat jako naivní dobrovolníci z charity. Mně osobně se tato krystalická nevinnost na filmu líbila, protože je to tak trochu pohádka a lidi pohádky potřebují. Ostatně, ne bezdůvodně film nechává některé otázky bez odpovědi, jedna ze symbolických byla ta poslední Wilsonova v jeho zaměstnání - "possible?" Kdo by pak jinak věřil, že děti a sami sebe máme vychovávat do ještě lepšího světa, než je dnes? ()

Ruuzha

Máte doma psa? Zlobí vás, kouše vám boty, očurává koberec, honí kočky, nosí domu bláto, trhá kytky, hádáte se kvůli němu s partnerem? Určitě si myslíte, že to je ten nejhorší pes na světě, ale ono to tak není, je to to nejúžasnější němé stvoření, jaké vás v životě mohlo potkat a nechcete si připusti, jaké to bude, až jednou odejde... ()

Mamie

Sice na mě příběh nepůsobil tak silně jako v knižní předloze, ale i tak mi nic nebránilo v tom abych začala sympatizovat s nevypočitatelným (ale přesto roztomilým) labradorem jménem Marley a jeho (mnohdy zoufalými) majiteli. ()

mortak

Jak si zařídit luxusní život? Každotýdenní výprodej vlastního života vám zajistí slušný příjem. Marley tu vlastně hraje druhé housle, protože pouze zajšťuje filmu širší publikum a dělá ho snesitelným. Taková obdoba veverky v Ice Age. Jeho eskapády neuměle zakrývají, že jde o oslavný pohled na páteř moderní konzumní společnosti - středostavovskou rodinku, která zadlužená žije v luxusu, což přináší občas krizové situace (účty každý měsíc, stereotyp v práci, jenže hypotéka se splácet musí; stres ze stárnutí, hlavně když je váš kamarád úspešný starý mládenec), ale přesto se neochvějně množí, i když tato povinnost každého správného Američana sebou přináší vyčerpání a ztrátu iluzí. Ač mě Marley občas pobavil, ani on nedokázal udělat z této cukrlandové maloměšťácké reality show koukatelný film. ()

WolfR

Příjemný film Marley a já nemá ani tak nějaký ucelený příběh, ale ukazuje několik let ze života jedné rodiny a jejich nenapravitelného, hyperaktivního psího miláčka, labradora Marleyho, o kterém by se dalo říct, že je hlavní postavou, ale není tomu tak. Je to hlavně o již zmíněné rodině Groganů a jejich problémy a příhody s jejich psem jsou jakýsi dodatek. První polovina filmu je komediálního ražení a je to příjemné. Druhá polovina začíná drnkat i na dramatickou notu a naše rodinka bude řešit těžší problémy rodinného života. Do toho všeho se ještě vetře “psík“ Marley. Konec filmu, ten snad nikoho nemůže nechat chladným. A i když je takový jaký je, tak i přesto tento film beru spíše jako příjemné a optimisticky laděné dílko s menší dávkou dramatičnosti, které má svým způsobem diváka poučit. S hereckými výkony jsem také spokojen. Owen Wilson předvedl svůj nadstandart a krásná Jennifer Aniston hraje první slušnou roli od dob, kdy skončili seriálový Přátelé. Prostě dva uvědomělí a sympatičtí rodičové. Snímek je krásně barevný, laskavý, ale i dynamický a vy si ho můžete vychutnat kdykoli. Po knize netoužím, film o psíkovi stačí. Jediná věc, nad kterou si trochu lámu hlavu je to, že této filmové rodince pes zničil, poslintal, rozkousal, či sežral snad půlku baráku, ale oni tak jaksi pořád nic :-D. Ale tak pes je nejlepší přítel člověka, proto ta tolerance. Vím to, taky mám doma jednoho “Marleyho“:-), 4 hvězdy. ()

dr.fish

Přečte-li si člověk obsah, musí nutně očekávat takový ten obvyklý dementní film o pejskovi, který se ztratí a zase najde, nebo se jen narodí a kaká a čůrá... Tak tady se kromě toho i něco děje. Oba hlavní představitelé jsou si evidentně vědomi, že nehrají ve svém nejlepším filmu, ale snaží se ho udělat svými výkony alespoň snesitelným. To se jim v podstatě i daří. Takže výsledkem je velmi průměrná komedie, na to ovšem, že je o pejskovi, je vlastně i dobrá...50% ()

animaxis

Je to komedie, ale na jejím konci mi snad nemá být smutno, nebo ano?! Každopádně se mi to líbilo a za příběh jako takový dávám tři hvězdičky. Ale celý život Marleyho (úplně celý) přidává jednu hvězdičku. ()

angel74

„Pes nemá zapotřebí rychlá auta, velké domy nebo značkové oblečení. Mokrý klacek bohatě postačí. Psovi je jedno, jestli jste bohatí, chudí, chytří, hloupí, oškliví, hezcí. Dejte mu srdce a on vám dá své. O kolika lidech tohle můžete říct? Kolik lidí dokáže, abyste se cítili vzácní, ryzí a mimořádní? Kolik lidí dokáže, abyste se cítili výjimeční?” - Marley a já patří bez debat k těm nejpřirozenějším, nejpravdivějším a nejhezčím filmům o přátelství mezi člověkem a psem, jaké jsem dosud viděla. (85%) ()

Rockwood

Moc pěkný film. Nevím co bych k tomu měl dodat. Moc se mi líbil. Pobavil, rozesmál, dojal... no, ani oči nezůstaly zuché. ()

3n3my

Nič prekvapivé sa nekoná - až na ten záver, za ktorý dávam hviezdu dole. Nemusím vysvetľovať prečo, a keďže tí čo si poplakali dali väčšinou 4 a ja som to zďaleka tak neprežíval, preto len 3*. ()

Pes, nejlepší kámoš novináře

Pes, nejlepší kámoš novináře

08.03.2008

Owen Wilson se po loňském pokusu o sebevraždu vrací zpátky před kamery. V Miami se už za několik dní začne natáčet komedie Marley & Me, což je adaptace stejnojmenných memoárů známého amerického… (více)