Tunelové krysy

• Česko Tunnel Rats (více)

Tunnel Rats vypráví o jednotce tzv. tunelových krys, jejíž členové se vydávají do klaustrofóbických tunelů ozbrojeni často pouze ruční pistolí a baterkou a které si vlastnoručně ve vietnamské válce skutečně Vietcong budoval vlastníma rukama, jako kryty před leteckým bombardováním. Tento drsný film ukazuje, jak bylo strašlivé nějaký z takovýchto krytů navštívit. (MATADOR)

Operator

Film mě velmi překvapil vzhledem k renomovanému jménu v pozici režie. Byl to zároveň první film o tunelových krysách, který jsem viděl. Nejvíce mě ale oslovilo vyváženost celého příběhu, kdy se pan režisér na Vietnamce nedívá jen na jako tupé rejžožrouty, kteří jsou dobří akorát k tomu, aby Amíkům nabíhali před hlavně. Celý film pozvolna odhaloval absurditu celé války ve Vietnamu, kdy mladí američtí vojáci, který sotva překonali pubertu bojovali proti Vietnamcům - tedy proti jejich armádě i civilistům. O tunelech Cu-chi jsem se zatím dozvěděl pouze s románu Fredericka Forsytha, proto je tohle dílo ještě přínosnější. Plné hodnocení nedám díky očividné stupiditě, s jakou režisér ty Amíky nechal v džungli kempovat (z vojenského hlediska byl ten tábor od začátku zorganizován jako výrobce vdov), tématu, ze kterého šlo vytěžit trošku víc a závěru, který nemusel být až tak hamletovský. Rozhodně doporučuji všem, kterým nevadí vyhřezlá střeva, nožem upižlané nohy, smrtonosné těsné prostory a bambusové tyče zabodnuté do ruzných částí těla. ()

czKarlos

Při dívání na tento film si řeknete, že se někdo za Bolla vydával … Takovýto film, který má snad všechno, co pravý Thriller potřebuje … Temné, dlouhé tunelové scény, rychle akce, mateřský instinkt, lidskost, jak se lidi dokážou nenávidět … Taky by se mohl jmenovat Bollova náprava, ale další filmy byly zase klasiky … Tenhle se mu povedl nejvíc … Víc takovýchto filmů a možná i stáhnou tu petici Pryč s Bollem! ()

woltrak

Silné 3 hvězdy. Vypadá to, že Uwe není prostě filmař a točí pokus omyl a to velmi pilně. Nicméně tento snímek je opravdu solidní. Nedosahuje zdaleka na první ligu (Četa, Apokalypsa, Lovec jelenů,...), ale není to vůbec propadák. V tomhle filmu prostě vojáci štěstí nemají. Největší kladem filmu je jeho syrovost, naturalismus a klaustrofobismus. PS.: Čekal jsem, že Michael Paré bude větší vietkongobijec. ()

metalium

I když mám filmy z Vietnamské války rád.Tak tento kousek od režiséra Uwe Bolla je opravdu tragický.První střelba je k zaslechnutí až ve 53 minutě filmu.A to je u válečného filmu celkem pozdě.Jinak krajina mě vůbec nepřipadá jako jungle ve Vietnamu.Mám pocit,že to natáčeli někde v parku.Celková atmosféra filmu mě ani jednou nevtáhla do děje.Je to všecko takové umělé.No ale zase ta cena 199 kč za blu-ray je ok. ()

Ecthelion

Docela dobrý film, ikdyž jsem vůbec nepochopil nelogické a netaktické chování amerických vojáků při napadení tábora, kdy všichni nabíhají do zcela nekrytých míst a jdou tak vlastně na porážku. Šlo z tohoto tématu (zejména z napadení tábora) vyždímat mnohem, ale opravdu mnohem více. Nicméně je to snad poprvé, co mě Uwe Boll překvapil. ()

GaryRoach

V pulce jsem to musel vypnout protoze aby 50kg vietnamka co meri sotva 1M v klidu premohla a zapichla 2M cernocha jak horu se mi zda trochu prehnany... opravdu tento film se nepovedl ()

Jakim

Na začátku film se snaží o seznámení s novými herci... dále někdy záběry až příliš dlouhé! Výbuchově efekty dostačující, výstřely dobré. Nápad také dobrý... Do doby kdy se nic neděje až trapné, usínal jsem... Do těch tunelů bych nikdy nelezl. - Nelíbil se mi = Americký film,,, i když poměrně reálný... Tento film se mi líbil v tom, že člověk konečně vidí jak to není lehké! ()

BREDKA

Já úplně přesně nevím, co pan Boll zamýšlel, když si psal scénář k tomuto filmu a pak si ho taky sám zrežíroval, ale mě to tedy opravdu neoslovilo. Prvních 30 minut jsem se musel doslova přemáhat, abych překousl ty stupidně srdceryvné scény ze života těžce zkoušených vojáku a říkal jsem si, že třeba ty akční válečné scény to potom napraví. Bohužel se nestalo! Nejsem tedy žádný odborník na válečnou strategii, aby podle mě i ta nejamatérštější jednotka vesnického airosoftu by postupovala vojenštěji, než tahle tlupa amerických specialistů na tunely. Prostě myšlenka dobrá, ale bohužel celý film byl jaksi pro mě "těsný jako nejtěsnější Vietkongský tunel". ()

Puchyr

Uwe Boll, nejhorší to režisér,, ale já nejsem jako místní zoufalci co se na filmy ani nekoukají a ihned dávají odpad podle toho kdo tam hraje a kdo režíruje. Je jasné že Uwe patří asi k tomu nejhoršímu co film nabízí, ale zde se ho po právu musím zastat, protože tohle snad ani není on. Vietnam, průzkumníci tunelů,, ohavná práce, a Uwe jí vystihl ve vší špinavosti. Temná klaustrofobická atmosféra stísněných prostorů plný vietcongu, pastí a různých nástrach jen při malém baterkovém světle. Bravo Uwe, atmosféra je bez chyby, násilí rovněž, vždyť to byl nejkrvavější konflikt 20 .století a zdejší násilné scény nejsou dalko od reálu. K tomu všemu se na prvochu strhne souboj o americkou základnu, kde kupodivu vyhrává vietcong. Film má dobrou kameru podpořenou obstojnou výpravou a hercům taky nemám co vytýkat. Krvavá atmosféra džungle, temná atmosféra v tunelu, přepadovka základny a to je ještě ozdobeno dobovou muzikou. K tomu přičteme perfektní sirový závěr, který i tak trochu mrazí a v závěru máme suprový snímek. Boll měl poprvé v životě všech pět pohromadě a dokonce jej řadím mezi oblíbené filmy z vietnamsou tématikou. Uwe by nebyl taková nula, kdyby každý jeho film byl alespoň tak z poloviny dobrý jako tenhle. 80% ()

goodridge

som si maximalne vedomi toho ze Uwe Boll je reziser 3.triedy ale tymto filmom ma nesmierne prekvapil. ide tu o velmi kvalitny film! bravo ()

Mr.Corpse

Čistě z úcty k padlým mužům na obou frontách říkám, že tenhle film je na místě. I přes to, že to natočil někdo, kdo na této stránce není oblíbený mezi svými kolegy, hodnotíte to, alespoň většina z vás, podle jeho dosavadních výsledků. "natočil to Boll ..... to bude určitě sračka.... ". Pokud jste natolik omezený, že děláte právě tohle, tak se přestaňte srát do něčeho čemu nerozumíte počínaje válkou ve Vietnamu a filmem jako takovým. Z toho co jsem se zde dočetl ví většina z vás o válce úplný hovno s polevou ..... ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července