Tunelové krysy

• Česko Tunnel Rats (více)

Tunnel Rats vypráví o jednotce tzv. tunelových krys, jejíž členové se vydávají do klaustrofóbických tunelů ozbrojeni často pouze ruční pistolí a baterkou a které si vlastnoručně ve vietnamské válce skutečně Vietcong budoval vlastníma rukama, jako kryty před leteckým bombardováním. Tento drsný film ukazuje, jak bylo strašlivé nějaký z takovýchto krytů navštívit. (MATADOR)

Blazkowicz

Vypadalo to docela solidně, ale opak byl pravdou. První půlhodinka je jenom blbé kecání a zbytek má dvě části, které se navzájem prolínají. Buď je scéna v tunelu, ve kterém je tma jak v prdeli, takže nejde nic vidět nebo sledujeme jakýsi útok na tábor v džungli, který vedou VKčka oblečená fakt divně a v nesprávných helmách. V tunelech skoro všichni chcípnou a venku taky. Jen na konci se tam nějaký voják (postavy ani nemají jména) udusí v tunelu. Ups, spoiler. Nemůžu si pomoct, ale ti herci ani nevypadají jako Vietnamci. Džungle je taky mimo mísu. Prostě špatný film jako vždycky od tohoto režiséra. 1+* ()

Venom666

Američtí vojáci umírají jeden za druhým podobný válečný film z Vietnamu jsem ještě neviděl. Vlastně viděl Ramba, ale tam umírali jenom Vietnamci. Hodně drsný a krvavý, ta béčkovost jde z filmu cítit,  ale jsu příjemně překvapený a spokojený. ()

jack_scott

Uwe Boll se předvedl. zatím jeho nejlepší snímek, technicky vážně povedený, jen točit kdyby uměl....Příběh vlastně žádní, herci neskutečně nevýrazní, takže si je člověk plete....což sice atmosféře nepřidá,ale alespoň se divák nebojí že ty zjevy člověk neuvídí v dalším záběru, jak občas bylo u Bolla zvykem. Tady na nich nezáleží. Jinak je scénář tupý stejně jako režie, a většina scén nestojí zanic. To nepřekvapuje, ale už to není vyloženě utrpení se na to dívat. dávám jednu hvězdičku za to, že je to film Uwe Bolla, druhou za zajimavý námět a vylepšené provedení, a třetí, že je to Mistrův nejlepší/druhý nejlepší snímek po Postalu. A asi nejnormálnější. Sladkých 50% ()

oliveros

Dobre plynúci vojnový film, ktorý okrem špecializácie militantej jednotky a niektorých brutálnych scén, nie je ničím originálnym. Charakterové vykreslovanie v prvej tretine patrí medzi slabiny diela, nakoľko je príznačné haprujúcimi dialógmi. Nie sú to však brepty, nad ktorými by ste nepochopitelne krútili hlavou, skôr ide o otrepané vojenské keci ako sa treba vzdať všetkých hodnôt, keď je aj tak najdôležitejšia iba nutnosť prežitia. Charaktery postáv sú taktiež príliš často videné a vytvárajú tradičný celok týpkov v zelenom, počnúc drsným veliteľom a končiac niekde pri vychudnutom nesmelom mladíkovi topiacom sa vo vodách rodinnej lásky. Uwe sa s touto časťou filmu moc nevyhral, akoby sa už nevedel dočkať, kedy svojich panáčikov naženie do tunelov. A tu Tunnel Rats už naberá na kvalite. Dusná atmosféra stiesneného prostredia funguje ozaj dobre. Uwe pridáva na brutalite stretov opozitných strán. Musím povedať, že mi brutálne scény neprišli vôbec samoúčelné a podarilo sa im len zvýrazniť surovosť tunajšieho konfliktu. Pri hromadných prestrelkách však akoby Uwe zabúdal na prirodzenosť pohybu, či vojenskú profesionalitu a výcvik, lebo tieto scény som mu ozaj nespapal. Na konci som si uvedomil, že na tunelové krysy sa ale celkom dobre pozerá. Proste sa priplazili a zakrátko ich už niet. Tri hviezdy. ()

Papercut

Uwe překvapil,mile překvapil. Řadu nelogičností a ze začátku tupejch dialogů střídá atmosférický útěk z tunelů. Tohle se Uwemu povedlo, ta atmosféra je prostě skvělá, do kůže těch nebohých vojáků sem se dokázal vžít a pocítil jsem tu bezmoc tam dole v podzemí s těma zatracenejma rákosníkama. Good Job Uwe. ()

ShotgunED

Ta jediná hvězda je za atmosféru tísně v tunelech, kterou ten film skutečně má až na půdu. Jinak jsme bohužel zpátky ve starých UWE kolejích a osobně se podivuji co zde shledává spousta lidí tak dobrého. Vždyť je to jen skládanka okoukaných věcí z ostatních filmů o vietnamu, krvavé brutality a všechno je to hloupě a totálně uměle složené dohromady. Myslím, že kdyby si UWE řekl nějaké partě airsoftových fandů zaměřených na vietnam tak mu tam předvedou mmnohem víc smysluplnějšího než co jsem zde viděl. Prostě ne, ne a ne. ()

JohnCoffe

Tak tohle je první filmový počin Uwe Bolla, režiséra nesčetných sraček, který má šanci se dostat i do červených čísel tedy pokořit hranici 70% .Nic jsem si od Tunnel rats nesliboval a dostalo se mě velké dávky napětí a strachu v ponurých a depresivních tunelech Vietcongu.Za tu scénku kdy musel v úzkém tunelu americký voják odřezávat část těla mrtvého conga aby se vůbc mohl protáhnout dál zvedám ze 3,5 na 4* plně zasloužené.Jen tak dál Uwe ! ()

Virusman666

Jeden z nejlepších válečných filmů, jaké jsem kdy viděl s jednou z nejlepších hudeb, jaké jsem kdy slyšel. Víc ani slovo... ()

Benjamin_L

Vím, co chtěl autor filmu kromě stříkající krve ukázat a sdělit. Problém je ten, že mi to bylo fuk. Rádoby dramatické scény mi byly naprosto ukradené, stejně jako všechny postavy ve filmu. Být tam s nimi, tak bych některé nejraději zabil sám dříve než to udělali Vietnamci. To by ještě samo o sobě ještě nebylo tak špatné, ale bojová neschopnost US vojáků mě naprosto iritovala. Americký voják dle Bolla při přestřelce v džungli zásadně stojí uprostřed největšího placu a bez sebemenšího náznaku krytí střílí zmateně kolem sebe - zřejmě aby mohl divák hádat, jestli zhebne za sekundu nebo za tři. Nejsmutnější na tomto snímku je, že je místy tak amatérsky směšný. ()

Meff

Na to, že scénář byl vymyšlen za pochodu, tak si myslím, že slušný... Ono toho scénáře naštěstí nebylo tolik nutné, vzhledem k tématu (které není až tak často viděno v jiných filmech z Vietnamské války), ale je škoda, že toho právě více nevyužil a vetší měrou si s tím nepohrál. Jakožto hráč Vietcongu mi bylo prostředí tunelů velmi známé a rychle jsme se s hrdiny dokázal sžít, ale rozumím, že ne každý to dokáže. 75% ()

DonBraso

Co na to vlastně říct?Uwe si vybral válku ve Vietnamu,která je stejně vymýšlená jako film.Přesto jsou tu světlé vyjímky,který ještě mají co říct,aby divák zbystřil.Herecky se není doopravdy o koho opřít a MIchael Paré tomu moc nedá,tak koukáte vesměs na no name ksichty,který si musí říct na začátku tu pohádku o tom,jak na něj čekají děti,holka a hamburgery.Prostě v tomhle by to ještě šlo.Zde dost komentů směřuje na atmosféru.Tu jsem bohužel absolutně nedostal,protože to Uwe vzal malinko jak slasher a chtěl vše do minutáže narvat až to stojí i klidně pět životů během chvilky.Bohužel filmu vůbec chybí nějaký úkol.Četa si prostě jde a spadne do díry a hned je tam vietcong.Prostě žádný plány,jdeme se zabít na první dobrou.V tunelu už Boll dělá menší klaustrofobickou show a má doopravdy něco do sebe,ale opět to kazí zhovadilosti.Těch je tu na válku hodně,ale v béčkovém ranku by to jeden mohl zkousnout.Jakmile jsem si říkal,že jsme dlouho v díře,dobře Uwe vzal své plány nahoru a nechal vybouchnout doslova americkou základnu.Ty teatrální pády bohužel nejsou z filmu Komando,na to si bohužel režisér moc myslí,že takhle je to dobře.Nejhorší nešvar je ta kamera příšerná,která se snaží tím proplout,ale je to vážně katastrofa.Když to neumím,tak to nedělám.Takže opět do země a jdeme se ploužit od někam,bez cíle!Ano film nemá vlastně cíl a už předem víte,že tahle selanka bude končit neslavně nebo se tlouct do prsou,že ženská zabije v tunelu frajera a ostatní dva na to se koukají je KO.Nějaký nástřel to mělo,ale doopravdy by to chtělo lepšího řemeslníka a větší budget do filmu,protože z toho mála v tom tunelu,dvouch gore efektů to nenabídlo ani to pozlátko na konec o zbytečnosti války.Pravda je,že dodívat se to dalo,ale ten potenciál co to mělo,mě děsí ještě než samotný film.50% ()

Jamall

Jednou jsem takhle zabrousil do režisérské filmografie Uwe Bolla,zobrazím si film Tunnel Rats a co to nevidím? 62% i s kladnými komentáři.Řekl jsem si,to musím sakra vidět! No a jsem překvapen.Uweho asi unesli mimozemšťani a transplantovali mu mozek.Tohle se dá považovat za film,ba co víc i poměrně slušný.Velmi dobře vybudovaná atmosféra na mě fungovala společně s hudebním doprovodem,ani scénář není tak blbý, jak je Uweho zvyklostí.U normálního režiséra bych dal 3* ,ale u Uweho musím dát 4* ,protože je to prostě Uwe :) ()

wedator

Hm, snímek o vietnamské válce a točí to Němec. Podle toho to taky vypadá, vojáci nosí špatnou výzbroj a výstroj, tímdle si to pokazil hned na začátek. Inu, přejdeme dále k samotnému filmu. Část filmu, kdy se ješte nacházejí v táboře vůbec nemusela být, protože ty dialogy známe z x-dalších filmů. Jak se to přesune do tunelů, tak je to už o krapet lepší. Ale zase si to Uwe srazil tou stupidní scénou, kdy jeden voják potká v tunelu tu matku s děckem. Nakonec sem se rozhodoval jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky, ale dal sem 3 kvůli těm krvavým scénám, ty mě připadly dost realistický. Takže suma sumárům to není nejhorší 'namový snímek. ()

Konys

Tak nejdříve bych vyjmenoval klady. Máme teda tady několik pěkných, brutálních momentů (mně teda aspoň přišlo, že do filmu sedí), luxusní závěr a hlavně výborně vystiženou atmosféru temných a nikdy nekončících vietnamských tunelů. Ikdyž vystiženou....já jsem tam teda nebyl (to asi nikdo z nás) a žádný film ani dokument jsem o tom neviděl. Ale i tak si myslím, že by to tam klidně mohlo vypadat tak jak nam to ukazal Boll. No a teď ty zápory....tady by se to dalo shrnout "všechno ostatní". Nesympatičtí, neschopní a nelogicky jednající vojáci (z nichž se snad každý jmenuje Porterson nebo co). Dále, naprosto strašně natočené souboje, na které se ale stejně těšíte, protože když se střílí, tak vojáci aspoň drží hubu a je tak na chvilku klid od otřesných, nesmyslých a neustále se opakujících žvástů. Já nevím jestli měly být ty jejich kecy filozofické, ale fakt bych chtěl vidět človeka, který ty dialogy napsal :-) Absence nějakého výraznějšího příběhu by nevadila (taky jsme ve válečném filmu, že), ale tady to bohužel přispělo k tomu, že se z dějě stal dost nepřehledný paskvil, plný nelogičností. No, když to shrnu tak musím říct, že Uwe Boll natočil opět špatný film. Kupodivu, jsem se ale u něj nenudil. A to se počítá. Bohužel více než ** dát nemůžu. To by ti vojáci nesměli být takoví dementi. PS: A nejlepší je stejně ta písnička na začátku :)) ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července