Tunelové krysy

• Česko Tunnel Rats (více)

Tunnel Rats vypráví o jednotce tzv. tunelových krys, jejíž členové se vydávají do klaustrofóbických tunelů ozbrojeni často pouze ruční pistolí a baterkou a které si vlastnoručně ve vietnamské válce skutečně Vietcong budoval vlastníma rukama, jako kryty před leteckým bombardováním. Tento drsný film ukazuje, jak bylo strašlivé nějaký z takovýchto krytů navštívit. (MATADOR)

Koláč

Tak by mě zajímalo, jestli náhodou nejsou dva režiséři jménem Uwe Boll... bo jinak si nedovedu tysvětlit tento film ve filmografii tohohle Bolla ... ()

Horak odpad!

Uwe na sobě tvrdě maká a to nejen v posilovně. Poslední dobou hlavně dost přemejšlí. Hlavně jak se trefit žánrově do něčeho, kde jeho slabiny tolik nevyniknou, a kde bude divácky skousnutelnější. Proto si vybral Vietnam. Myslim tu zkurvenou válku v tom posranym Vietnamu. A opět selhal. Tentokrát je to o to horší, že to nebylo zábavné. Jak napsal obsáhle fatekeeper, půl hodiny dementních dialogů, pak trocha chaotický akce, nuda, nuda, hm.., jo tunely sou uzký, haha, hm.., zív, pche, originální konec jako? A o čem, že to bylo? Neumětelská kamera, šílenej střih, nulovej scénář, mizerná proparcovanost postav to všechno dobře známe, ale todle bylo pro mě odpadový zklamání roku, chci House of dead 3! ()

dawe787

Výborný syrový film z Vietnamské války, kde je hlavním tématem prolízání a čištění podzemních nepřátelských tunelů, jenž nahání hrůzu už z venku. ()

KOZEL84

Fuj,tak to sem si oddych,když sem zjistil,že tenhle Boll podle odborné literatury nakonec není tak špatný.Já už se lekl,že třeba nejsem intelektuálně dostatečně na výši a to by byla moje smrt'.Třetí Boll a zase žádný průser.Sem klikař.Stejně to tu šynek nemá jednoduché (fakt hlína číst ;D) a přitom je to tak jednoduché.Změn' si jméno Volle!Že prej blbé dialogy.Aha.Ale když Eckhart půl filmu sází hubou takové lejna,že se mi trapností červená not'as,explodují mi ušní bubínky a ve vteřině bych přeběhl k emzákům,tak je to zábava.Nějaká ta bollovina se najde (ten umírající adidos byl hrozně hodnej),ale jinak je to minimálně nadprůměrné válčení s tísnivou atmosférou a dobrou hudbou.A patos si vzal volno.A tak jasné,není to taková chcípárna jako Jdi a dívej se.To byl mnohem silnější film.Já u něj taky skoro umřel. ()

mala_kea

Jakožto film sám o sobě je nehorázná sračka, která nemá hlavu ani patu. Jediné, co hodnotím je, že se Uwe Boll konečně pokusil o něco pořádného, že je zde ukázka naprosté lemrovosti USA ve Vietnamu (což je pravda) a pár hereckých momentů, některé režisérské "výkyvy" (myšleno v dobrém) a pár hezkých efektů. ()

P.J.2

Náhoda jak prase,Uwe udělal konečně koukatelnej film...ale to mi nenahradí ty hodiny co jsem musel koukat na ty jeho jiný kraviny....příjde mi to jako by měl Uwe spíš štěstí než že by se nějak extra snažil... ()

jamesjimbo

no, já osobně se nudil, nicméně na uweho poměry se jedná o docela slušně zvládnutý film. pro válečné maniaky jako stvořený, za horor bych ho určitě neoznačil. ()

Raziel_cz

Uwe Boll by se měl naučit dvě věci. Zaprvé, že bez příběhu to nejde a zadruhé, každý Američan ve Vietnamu neměl kulomet M60. Navíc v jedné ruce. ()

Hapretor

Filmy od Uwe Bolla neznám. Toto je můj první. Většina píše, že je to úplnej loser. Možná jo, možná ne. Podle tohoto filmu se odvážím tvrdit, že ne. Aspoň ne úplnej. Dobrá atmosféra - až hororová, překvapivé pastičky, brutální úmrtí, beznadějný konec pro mě dělá film dobrým, zábavným a svým způsobem i originálním. Navodil atmosféru, kdy opravdu nezávidím oněm vojákům, kteří tam zařvali - šli na jistou smrt, dokonce jsem se přistihl jak párkrát vykřiknu: "Nechoď tamtudy, ty blázne!" Důkaz, že film mě pohltil. Rozhodně ne zcela, ale rozhodně pobavil - ve smyslu napnul nervy. Ale ne jako struny, proto jen ty tři hvězdy. ()

drankeryth

Podareny film od Uwe Bolla, co ma fakt prekvapilo. Vacsina jeho filmov je na slabsej urovni a tento je jednym prikladom, ze netreba ho az tak zatracovat do horucich pekiel, ze nema tie vlohy vytvorit, dobry film. Film z Vietnamu aspon opisoval, ze nie len Americania na vojnovom poli dokazali uspesne zabijat nepriatelov. Bolo to take nerozhodne, co len bolo dobre. Zo zaciatku ma to moc nebavilo, ale ked sa uz dostali pred prvy tunel, tak uz to bolo o niecom inom a to myslim v pozitivnom zmysle slova. Podareny bol aj hudobny doprovod, ktory sprevadzal film na spravnych miestach a nemal som z tejto hudobnej vlozky zly pocit, ze zbytocne rusi film v napredovani deja smerom dopredu. ()

sadlokan

Válečný klaustrofobický horor.Prokrájet se tunelem ven do džungle a tam na vás čeká....džungle.V lepším případě. ()

Ombak▼Penari

Jen proto, že Uwe Boll je proslulý patlal a očekávání od jeho filmu jsou nulová, nebudu dávat průměrné hodnocení, když to na první pohled nevypadá tak strašně. Fakticky je to zase příšerná blbost bez slušné akce, přetékající ohavně nudnou dialogovou vatou a vyloženě otravnými duševními pochody vojáků. Nedalo se to dokoukat. ()

Eluin

Asi první film od Bolla, na který se dá aspoň trochu dívat. Samozřejmě to není žádné bůhvíco, ale jisté základy aspoň trochu poctivého filmu tu lze nalézt. Pominu teď to, že vojenská výbava trochu dobově neodpovídá a že ten střet ve vojenském táboře působí jako když parta nadšenců v lesích blbne s replikami zbraní... ()

RedDuck

Tunelové krysy jsem vybral podle názvu, protože tenhle aspekt vietnamské války znám a mám o něm trochu načteno. Pořádně mě vyděsilo jméno režiséra a čekal jsem jak to pohnojí. Nepohnojil, dávám mu za to hvězdičku k dobru. Umím si představit lepší akční filmy, ale nedokážu si představit lepší tunelové krysy. Ve filmu jsou zobrazeny snad všechny zákeřnosti se kterými museli tunelové krysy potýkat. Také je to jeden z mála amerických filmů, kde američtí vojáci dostávají nehorázně na prdel a i zasraní komunisti jsou lidi. Vlastně by to ve Vietnamu mohli vysílat jako oslavu svých vojáků. Samozřejmě půlhodina debilních keců k seznámení s postavami je zbytečná, i v souvislostí s akcí, která je ve tmě a tak celkem nevíte kdo zabíjí koho. To není příliš divácky vděčné, ale je to top atmosférické a v kontextu historie se dá říci, že i věrné a poučné. ()

helloween93

Od Bolla jsem do Tunnel Rats nic neviděl, nejsem masochista. Příběhově je film slabší, protože vlastně moc příběh nemá, první půlhodina je kecání, a pak se jde do tunelů. Debilita některých postav nezná mezí, a tak si tu trochu oprášíte teenage vyvražďovačky. Když pominu hlouposti typu, že tam několik vojáků střílí z M60 od boku (vzhledem k hmotnosti a notorické nepřesnosti této zbraně by nic netrefili), vojáci v určitých momentech úplně postrádají základy vojenské taktiky a strategie (z tunelu nevrací už 3 lidé a jdou tam další), tak jde o komplexní film na téma bojů v tunelech ve vietnamské válce. On je taky nejspíš jediný na toto téma. Film vcelku věrohodně nastiňuje, jak mohly asi boje v tunelech probíhat. Z amerických vojáků tu Uwe Boll dělá ořezávátka, přitom US Army měla speciální jednotku Tunnel Rats, která prozkoumávala tunely, samozřejmě za cenu ztrát, ale s úspěchy. V dialozích nikde nepadlo, že by šlo o jednotku vyloženě utvořenou pro boj v tunelech, jen že ji čeká průzkum tunelu. Část v tunelech je hodně potmě, ale působí hodně stísněně a zoufale. Závěr filmu hodně divný. Škoda, že to Boll lépe nezpracoval, mohl z toho být výborný survival. 3* ()

Yancl

A tohle že má na svědomí U. Boll .. kupodivu to nebylo tak špatné, jak by člověk čekal. Válečnou atmosféru se mu podařilo navodit vcelku slušně. Celý film by se dal definovat jedním slovem - depresivní. Přeci jen, většina scén se odehrává v temném tunelu s baterkou, pistolí a vietcongem u zadku, což končí nepřijemnou smrtí. Morbidní vraždy nejsou vyjímkou a krev zde teče různými směry. Za pochvalu stojí i výbuchy a přestřelky, horší to je s kamerou, která je místy moc zbrklá a roztřepaná. Hlavní nedostatek spočívá v nedůsledném emociálním přiblížení k samotným vojákům(jeden jako druhý), kteří postupně umírají jako hrušky, tudíž je děj moc lineární a předvídatelný. Ve výsledku malá pochvala - dívat se na to dá :) [54%] ()

Dimo

Nad zemí to Uwe neumí, pod zemí ano. V úzkých norách pracuje se svou oblíbenou tmou, tentokrát ale úspěšně. Klaustrofobická atmosféra přítomna a jak známo, Uwe se svými herci scénáristicky nepáře, takže se můžeme připravit na solidní masakr. Celkové hodnocení je jednoznačně pozitivní; kamera - místy opravdu fajnové záběry Vietnamské krajiny, střihnuté nějakou tou faunou, jako kontrast slouží dobře klaustrofobní záběry z tunelů; herci - tu to trochu drhne, zejména v bojích nad zemí, to tam panuje chaos, vojáci odněkud vyběhnou, někam vystřelí, odněkud přilétně kulka a oni lehnou. Hudba se dá chválit, je vhodně volená a dobře dokreslující atmosféru. Ve zkratce - první Uweho vážně míněný film, který není trapný, blbý, ani trapně blbý, naopak se dá doporučit. Co Uwe umí, tak jsou konce. Nebudu ani naznačovat, ale mohu říci, že zde ještě zvedl dojem. 65%. ()

Kingjiri

Tak tohle že natočil nechvalně proslulej Uwe Boll? Pro mě první film od něj, co jsem viděl a docela jsem se bavil. Příběh byl koukatelnej, přiměřeně surovej a akce byla slušně natočená. Když jsem viděl vojáky v tunelech, občas jsem měl hodně nepříjemnej pocit. No, nikdy bych tam nevlez. Slabší triky (nebo spíš rozpočet) se projevil jen při závěrečném bombardování, kdy občas exploze nepůsobily příliš reálně. Trochu lepší průměr za tři silnější hvězdy, což je Bollův film určitě slušnej výsledek. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července