Tunelové krysy

• Česko Tunnel Rats (více)

Tunnel Rats vypráví o jednotce tzv. tunelových krys, jejíž členové se vydávají do klaustrofóbických tunelů ozbrojeni často pouze ruční pistolí a baterkou a které si vlastnoručně ve vietnamské válce skutečně Vietcong budoval vlastníma rukama, jako kryty před leteckým bombardováním. Tento drsný film ukazuje, jak bylo strašlivé nějaký z takovýchto krytů navštívit. (MATADOR)

Terva

Jednotka má za úkol zlikvidovat Tunely , které si buduje Vietkong jako obranu proti leteckým útokům a jako možnost napadat nepřítele ze zálohy. Nádherný začátek a krásný záběr na letící helikoptéru nad hnědou řekou, útlum hudby, pohled na vojáky v džungli, kamera se spouští až k zemi a dále pokračuje pod povrch, záběr do jednoho tunelu a na plazícího se vojáka, pohled na krysu a kamera opouští podzemí a povrch džungle a vrací se k pohledu na helikoptéru. To vše při songu In The Year 2525. Pak se hudba změní a nahradí ji ponurý song, který potrvá až do konce filmu. Seznámení z nováčkama, naložení mrtvol a oznámení velícího důstojníka poručíka Hollowborna...co jste dělali předtím je mi u prdele.V téhle četě je to jedno, zítra otevřeme první tunel. Pak přijde patnáct minut patriotství (dřevěná deska z nápisem Little Bighorn) a vzpomínka na příbuzné a známé...Armáda pošuků a hajzlů a na druhé straně čongové, co to sakra asi je...válka? Americký sen? Pak se ještě podíváme na hada, mravence, pavouka a vše může začít. Rozpoutá se peklo jak na povrchu, tak i pod ním, slovo Fuck je slyšet za každou větou. Výbuchy v podzemí i na povrchu přinesou mnoho mrtvých i raněných. Krev a beznaděj je prolnuta s osudy všech vojáků. Dovolím si jednu otázku: Úzký tunel, z obou stran máte nepřítele, toho u nohou zastřelíte a pak spacifikujete i toho druhého, jenže nemůžete okolo nich prolézt, co uděláte? Odpověď -SPOILER- Podíváte se na film - KONEC SPOILERU. Vzduchu už je málo, zhasíná poslední svíčka, nedá..se..dý..chat...A já rozsvítím pět hvězd a snad uvidím světlo v tunelu. ()

JohnCZ

Vše co se týká Vietnamské války beru všema deseti. Ať už to jsou filmy nebo hry. Od Uweho akčňáku Tunnel Rats jsem absolutně nic nečekal a velmi mile mě překvapil. Zejména proto, jak je jeho film neamerický. Není to tak, že amíci jsou ti dobří a čongové ti zlí. Všichni jsou to prostě a jednoduše lidi, kteří se připletli do pořádnejch sraček. Snímek je to hodně drsný a realistický. Některé nepřesnosti co se týče dobové techniky vem čert. Atmosféra tunelů je hodně hutná a film u mě navozoval nepříjemný pocit klaustrofobie. Kapitolou samou o sobě je atypický závěr. Na happy endy se tu prostě nehraje. A hudba? Ta tomu naprosto sedla. Snad jen akorát chyběla moje oblíbená Fortune Son, ale to bych už chtěl asi moc. 4* ()

FFilipCZ

Šíleně natočeno, v tunelech není v podstatě vidět a co se děje venku je naprosto nezáživné. Celkem zajímavé téma, které bylo hodně nekvalitně zpracováno. Škoda, mohlo z toho být víc. ()

ledzepfan

Bollův vietnam je možná v technických jednotlivostech či reáliích nedotažený a nepřesný, ale je to zároveň i nekompromisní peklo, které sežere všechny bez rozdílu. Navíc není prvoplánový-nejde jen o slepou akci, či jednoduchou obžalobu války-Absurdita vietnamského konfliktu v celé své nahotě.. Lidskost se nevytrácí úplně, ale je zcela bezbranná proti nesmyslnému kolotoči smrti ve kterém není nic černé nebo bílé"Tady je jen šeď.." ...Označovat Uweho i nadále za jednoho z nejhorších filmařů historie je holý nesmysl a zaslepenost. ()

Paxxx.cz

Tradiční tvůrce filmových plevelů Uwe Boll se v tomto filmu docela vyřádil v dobrém slova smyslu a napravil si ( tedy alespoň u mě) svou reputaci. Boje na povrchu zemském něják nevyčnívaly nad konkurencí, což se ale nedá říct o pochmurné atmosféře v podzemí. Pro mě solidní tři hvězdy. ()

Vyrida

Jakožto velký fanoušek Vietnamské války, nesu tenhle snímek opravdu těžce. Jsem vyloženě nasraný a znechucený, že tenhle paskvil měl vůbec někdo drzost natočit. By mě fakt zajímalo kde byl jako ten Vietnam znázorněn! Jde pouze o hromadu stupidních keců bez nějakého smysluplného děje a atmosféry. Film vlastně ani nemá hlavní roli, protože všech zhruba 30 kašparů i s čongama dostanou před kamerou prostor pouze zařvat a pomazat se umělou krví, bravo. Dále tu je spousta maličkostí, které lajk asi nepostřehne, ale mě osobně to přímo trhalo oči. Hudba katastrofální a úplně mimo mísu. Doprdele co to mělo být? Věděla skladatelka vůbec co se v tu dobu poslouchalo a letělo? To co složila by se hodilo nanejvýš na průměrné katastrofické drama, ale ne Vietnam! Proto radím, pusťte si radši po sté Platoon, než tenhle brak. ()

Tony.cs

Bollovská klišé?? Ano,trošku určitě!!!. Ale i pres ně je to velice povedený film. Konečně jiný pohled na válku než drsná akce na rozlehlých bojištích. V těch tunelech bych se zesral. Proto jsem rád, že někdo...a je mi jedno že zrovna Uwe...natočil film i těchto odvážných chlapech. Také se mi líbí, že Uwe kašle na to co chceme a hlavní hrdina vpodstatě nebyl určen a taky, že konec není zrovna růžový. ()

gogos

Bollovi se povedlo nevídané! Natočil koukatelný film. Ba co víc, film je hoooodně vyvedený. Má dobrou myšlenku, neotřelý nápad, solidní herce, kameru, scénář... Syrové scény, výbornou zvukovou a hudební stránku. Nemůžu si pomoc, ale toto krvavé drama mě dostalo a určitě se řadí mezi špičku filmů o Vietnamu. Jistě, Apokalypsa nebo Full Metal Jacket to není, přesto nezbývá nic jiného, než doporučit... ()

blackrain

Z toho prolézání tunelů mi bylo nevolno. Občas mívám klaustrofobické stavy, které nejsou zrovna moc příjemné. Atmosféra tunelů byla tedy velmi povedená. Jinak tenhle film není ničím zajímavý. Škoda, že se tady kolikrát američtí vojáci chovají jako banda idiotů. Mám na mysli to, co se stalo v základně na povrchu. Byli tam jako na střelnici. Takže si Vietnamci mohli v podstatě vybírat koho a jak zastřelí. Filmy z vietnamského pekla si představuju trochu jinak. ()

MATADOR

Hned z kraje musím podotknout, že je mi úplně jedno, kdo to natočil. Já se díval na film z Vietnamu a především na zpracování klaustrofobických tunelů. Toto téma mne osobně velmi zajímá a tak jsem se na 1968 Tunnel Rats prostě těšil. Nechybí tomu akce, bezmoc a ani utrpení ve velmi drsném, až opravdu hodně brutálním hávu. ()

Thomassi

Upřímně jsem byl zvědavý, jak si průserář Uwe Boll poradí s tématem vietnamské války. Nečekal jsem žádnou velkou smršť a udělal jsem jenom dobře. Protože, a to myslím upřímně od srdce, to tentokrát byla na Uweho poměry dost dobrá řežba. Film pojednává o jednotce americké armády někde ve vietnamské džungli. První půle je taková seznamovací a tady jsem byl celkem zklamaný, že se nic neděje. Pak ale přišla půle druhá a v ním to jen vřelo. Klaustrofobické záběry z podzemních tunelů byly až děsivé. A pak to peklo na armádním stanovišti. Konečně něko nakopal Amíkům prdel a konečně to skončilo... Nebudu prozrazovat. A konec konců i kamera byla pro tento případ nadstandartní. Nebýt té nudnější první poloviny, dal bych i vyšší hodnocení s tím, že jsem nepředpokládal, že by tento režisér ode mne dostal vysoké hodnocení. Tady ale minimálně 3*. Navíc úžasný úvodní song In the Year 2525. ()

Dexter1

Neuveriteľné je skutočnosť. Uwe natočil dobrý film. Nie na jeho pomery, ale tak celkovo (ak by to bolo na jeho pomery, tak je to mega úspešný veľkofilm, ktorý by započal novú éru filmov). Po naťahovačnom začiatku rozpútal hotové brutálne a drsné vietnamské peklo. A ten film sa mi naozaj páčil. Ale musím vytknúť niekoľko vecí: zopár logických kixov, zbrane, čo tam nemali čo robiť a výbuchy v tábore vyzerali ako ohňostroj. Bojím sa teraz od Uweho pozerať ďalšie filmy, aby u mňa neklesol. A ešte musím povedať, že si vie vybrať hudbu. Úvodný song In The Year 2525 si spievam stále. ()

Dubro

Pokiaľ sa vám podarí prehrýzť sa cez tie únavné kecy v prvej tretine filmu, ktoré Uwe pajcol z mnohých predošlých vojnových snímkov a ktoré majú slúžiť ako intro ku charakterom postáv, tak potom vám začne byť úplne jedno, kto a ako v tých dierach zatrepe krpcami. Zamrzeli aj slabšie výkony hercov, ktoré pomohli tomu, že atmosféra v tuneloch síce hustá bola, no rozdýchať sa dala. Rozchodiť asi nie, skôr rozplaziť. Tri a tretina krysy. ()

SonG

Jsem tak trochu klaustrofobik, takže jsem si ten film užil fakt poctivě:-D....Jinak se ale kupodivu nejedná o nějakou lacinou záležitost, jak je u Uweho zvykem...Je to sice béčko béček, ale ty tunely tomu fakt dodávají šťávu...Parádní film na snížení nálady a na zvýšní adrenalinu v krvi....60% ()

(mOnkey)

Vážený pane režisére. Dovolte mi Vás hned zkraje informovat, že Vaši práci neuznávám. Nicméně se ke mně donesly zkazky, že prý jste se v poslední době zlepšil. Jistě uznáte, že daná informace nemohla zůstat bez hlubšího prozkoumání. A tak jsem se podruhé vydal do temného zákoutí Vaší filmové tvorby. Tentokrát se obětními beránky mého řádění staly Rampage a právě Tunnel Rats. První zmiňovaný byl vyloženě béčko (ale zábavné), druhý už považuju za ambiciózní komorní snímek, kterému jenom chyběly peníze. To ovšem nic nemění na tom, že se ve Vaší filmografii skví jako blyštivý diamant, který by Vám mohl konečně vynést tolik vytoužený status „uznávaný režisér“. Pro příště byste si měl dávat větší pozor na (ne)logické uvažování Vašich postav, co naopak musím pochválit už teď, je práce kamery. Jakkoliv jsem býval dosud k Vaší práci skeptický, k Vašim dalším počinům již budu přistupovat s větším respektem. Tak si to nepokažte! P.S. Skutečně oceňuji snahu zfilmovat jedny z nejnudnějších pasáží z Vietcongu. Že vy jste se ho nemálo napařil? S pozdravem Váš (snad už nepošklebující se) pozorovatel. (google translator -> němčina -> Wermelskirchen) 65% ()

Martin741

Uwe Boll je pre mna vlastne nemecka verzia Eda Wooda Jr., funguje ta stiesnenost, klaustrofobia tunelov, prostredie a kamera. Rezisersky dost o hovne - sak ved Uwe Boll, ale dialogy sa dali pocuvat a akcne sceny na bollowske pomery su na urovni : 60 % ()

bourec

Tak i tenhle neumětel z Německa umí natočit slušnej film.Ve většině jeho filmů pracuje s příšernym scénářem,snaží se točit moderně,ale vyznívá to většinou trapně,a i herci pod jeho vedením jaksi uvadaj.Ale tady je to jinak.Válečnej filmek z Vietnamu ozvláštněnej tunelovým bojem,některý scény jsou hodně drsný,a jako celek drží pohromadě.Takže film minimálně za 60%. ()

Wladi.mir

Nakonec jsem spíše překvapen. Není to úplné béčko, jako se od Bolla čeká. Naopak se to může pyšnit originalitou. To je bohužel asi všechno co k tomu říci. Jinak doporučuji pro válečné fandy. Jinému diváku nemá ten film vůbec co nabídnout. ()

necisty

Já myslím, že to na rozdíl od ostatních Uweho filmů to mělo atmosféru a nějaký smysl. A hlavně bych to neškatulkoval jen kvůli tomu, že je pod tím podepsaný. Herci nehráli špatně a ta vietnamka byla k*nda. ... LFŠ 2017 SH ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července