Tunelové krysy

• Česko Tunnel Rats (více)

Tunnel Rats vypráví o jednotce tzv. tunelových krys, jejíž členové se vydávají do klaustrofóbických tunelů ozbrojeni často pouze ruční pistolí a baterkou a které si vlastnoručně ve vietnamské válce skutečně Vietcong budoval vlastníma rukama, jako kryty před leteckým bombardováním. Tento drsný film ukazuje, jak bylo strašlivé nějaký z takovýchto krytů navštívit. (MATADOR)

Smudge

Uwe Boll, jo o něm a jeho tvorbě už jsem četl. A taky díky tomu jsem se mu úspěšně vyhýbal, tedy až do teď.. Nevědět, že jsou Tunnel Rats od něj, těžko bych to měl šanci tipnout. Poprvé spatřeny nepříliš kritické ba až pochvalné komentáře, zajímavý námět, tak Uwe, máš šanci se předvést. Když pominu tu omáčku na začátku, bez které bych se klidně obešel, protože k poznání jednotlivých postav, natož k přilnutí k některé z nich vůbec nepomohla, tak zbytek byl čirej Vietcong, všechny ty rozličné pasti, spoustu křižovatek s jedinou nesmrtící cestou, zatopené tunely, prostoru, že se ani nejde otočit, dokonce i ten styl v jedný ruce baterka, v druhý pistole, přesně to jsem chtěl vidět. Vlastně je tu rozdíl, tady se jelo po temnější a výrazně vážnější cestě, v tunelech nebylo vidět na krok, na hlášky o rejžožroutech nebylo ani pomyšlení, místo toho budil soupeř především respekt, dával najevo, kdo je tu doma a při návštěvě prvního tunelu končila veškerá sranda, jen plus. Takže atmosféra v tunelech a jejich dobývání fajn, jenže jinak to na mě příliš nepůsobilo. Bylo to dost ploché, víceméně jsem neměl žádného oblíbence a spíš jsem jen čekal, které postavy budou ty vyvolené a celé to přežijí. Paradoxně jsem se snad sžil víc s postavami z druhé strany barikády a to se jich týkalo poskrovnu scén. Ale to nevadí Uwe, na začátek lepší, než bych kdy u tebe čekal, třeba tvé pravé já ani nepoznám. Zasloužený průměr. ()

Branicky

Z tohoto filmu mám docela rozporuplné pocity. Na jedné straně velmi zajímavé téma, místy velmi napínavá atmosféra - chvíli jses se cítil jak u hororu a zajímavé akce. Na stranu druhou mě nazaujalo vykreslení ani jedné z postav, prvních 20 minut bylo podivné a příběh byl až příliš přímočarý. Takže nakonec průměrné ***. ()

furrec

Tak veru som bol nanajvýš prekvapený, aký dobrý film to bol. BOLL neBOLL ale toto bol fakt nárez, božínku a žiadny americký presladený uslzený happyend k tomu, proste paráda. Ak máte pozitívny vzťah k vojnovým filmom, toto je absolútne povinnosť, nie je to vyčačkané, nestavia to na super hereckých výkonoch, ale proste to "válí". Oj keby bol každý Uweho film takýto dobrý, juj to by bylo panečku něco:) ()

Ondrew

Neskutocne, neslychane, uzasne! Uwe Boll prave tymto filmom konecne dokazal, ze sa v nom ukryva i cosi viac, nez len neustaly prznitel pocitacovych hier. Vyborny namet, slusny scenar, dobra rezia a ako bonus -- vynikajuca hudba, vdaka ktorej som intenzivne zacal patrat po tvorbe Jessici de Rooij. Atmosferu klaustrofobickych podzemnych chodieb, kde na vas z kazdeho kuta moze vyskocit typek z Vietcongu s bajonetom v ruke, zachytil Uwe bravurne. Konecne niekto spracoval vojnovy konflikt vo Vietname aj z celkom ineho uhla optiky, t.j. neslo len o boje v dzungli, ale i o viac nez neprijemne "krtkovanie" v podzemi, z ktoreho by zosalel zrejme i posledny G.I. Joe. Do toho Uwe! Drzim ti palce, najma po snimke z roku 2009... Rampage. Azda tieto dva filmy neboli akasi nahodna vynimka. 70%. ()

ludovit14 odpad!

Kedže mám rád voj.filmy,tak som si nenechal újsť tento(nezáživný,nezaujímavý,amatérsky film od babráka Uwe Bolla).Ale už dopredu som vedel ,že to bude strata času,kedže mám averziu na Kanadské ako aj Nemecké filmy(nikdy sa nepoučím a stále to skúšam ako nejaký ____)HOD:1%.VIDEL:45minút a dostal som veľkú depresiuPS: najhorší voj.film čo kedy vznikol a čo som videl,a že ich nebo málo!A tých hercov kde pozbierali? ()

Devilskitten

Nejsem fanoušek válečných filmů a na tento jsem jen náhodou narazila, ale musím říct, že absolutně nechápu některá až přehnaně nízká hodnocení. Jasně film není žádný velký kasovní trhák, ale s ohledem na možnosti štábu je tohle povedený kousek. S hlavními postavami jsem se zžila především ve chvílích, kdy se plazili tmavými a ztísněnými tunely, kde nevěděli, co a kdo je kde čeká. Závěrečná úmrtí mi kapku vzaly dech, ale myslím že takovýhle konec se od válečného filmu prostě dá předpokládat. Líbí se mi i dvojí pohled, kde jde ve filmu nejen o Americké vojáky, ale ukáží nám i druhou stranu "tunelu". Pasti a samotná atmosféra v tunelech byla skvěklá, byla jsem napjatá jak struna až do konce. Jsou jistě i věci, které kvalitu filmu trochu snižují, jako například až přehnané scény z boje v táboře, kdy to někdy bylo prostě až moc, ale v celkovém rázu filmu já dávám 80% tomuhle válečňaku. :) ()

Saxos

Nejsem klaustrofobik, takže film na mě ničím nezapůsobil. Bez děje, bez napětí, blbý kecy - asi dabingem, nelogičnosti, zbraně a výbava vojáků sestavená způsobem co leželo ve skladu rekvizit. ()

DevilBoy

Neřekl bych že tohle natočil Uwe Boll. Musím uznat že začátek nic moc, ale pak jak začnou lézt do toho tunelu tak to nabírá docela grády. Má to samozřejmě nějaké neduhy, jakože ve Vietnamu fakt nebyly karabiny M4, tak jak má jeden z vojáků, scénář taky nic moc. Ale tu atmosféru a bezmocnost v tunelech jsem začal docela brát. Jako válečný film o dobývání tunelů musím jen doporučit ()

mansonn

Co vsetci maju proti Ullinovi.Podla mna sa lepsi a tento film natocit s tak malo penazmi ozaj parada.Film ma spad a da sa pozerat a vykreslenie situacii z tunelov no ozaj az mi bolo neprijemne.Super scena bola s prerezanim sa dopredu , ktora zatienila aj texasky masaker.Ked vynechame menise nelogickosti vyde z toho celkom dobry film z krtkovskeho pohladu ()

cwdjelen

Když jsem zjistil že tento film točil Uwe Boll a zároveň má hodnocení 63% tak jsem myslel že peklo zamrzlo a musel jsem ho vidět. Nakonec jsem zjistil že milý Uwe natočil kvalitní válečný film. Tunelové krysy byla málo známá ale svým způsobem velice prestižní jednotka. Její práce byla snad nejhorší co vůbec šla ve Vietnamu najít, a myslim že v tomto filmu to bylo skvěle vidět. Stísněné, neznámé tunely plné zákeřných pastí a nepřátel kteří je znají nazpamět. No kdo z nás by to takového tunelu vlez hned po tom co mu v něm zabili dva kamarády. Atmosféra stísněných prostor na mě dýchá ještě teď. Sice hlášky vojáků o domově a poměry na frontě byly dost klišoidní ale celkově výborný film. Srovnání s například Nepřítelem před branami samozřejmě nesnese ale z malého rozpočtu bylo vytřískáno maximum a ta atmosféra si prostě čtyři hvězdy zaslouží. ()

depresario

Heuréka, Uwe Boll natočil konečne film! Klaustrofobický vojnový horor predstavuje v rámci Bollovej tvorby nadpriemer, v konkurencii podobných filmov však zapadá do priemeru. ()

Arassuil

Hmm....teď přemýšlím, jestli je tenhle film myšlený fakt doopravdy či se jedná o černý humor nebo parodii na válečné snímky z Vietnamu. Tohle obsahuje snad všechny filmové klišé na které si dokážu vzpomenout a navíc jsou zpracovány tak příšerně... Nehledě na to, že ti maníci jsou vystrojení jak z vetešnictví a myslím, že ani neví kde mají na M16 spoušť a ten tábor - zajímalo by mě, který zelený mozek ho postavil doprostřed džungle. Prostě typické déčko i na reklamy bych se díval s větším zájmem než na tohle. ()

Filatov

Ano! Ano! Ano! Konečně nějaký film, ve kterým dostávají američani na prdˇ*el!!! Ne že bych to přímo vyžadoval, ale bylo to příjemný překvapení se jednou taky podívat na film, co ukazuje to, že i neporazitelná Amerika může prohrát. Tunelové krysy nejsou filmový hit. Mají hluchá místa, ale snaží se o něco nového, jiného a já to cením a rád přidám i čtvrtou hvězdu. Už jenom za tuto neotřelost a třeba také závěr s vyhasínajícím plamínkem a když vidím Bell, tak jsem jasnej. Tady hned úvodní krásnej let tohohle nádhernýho stroje. Film se prostředím podobá spíš Četě, než třeba filmu Údolí stínů, který mě teď v souvislosti napadá. Brutality i krve si tu užijeme dost a dost, jak se na správnej válečňák patří. Co dodat, v těch tunelech to fakt nebylo lehký, vietnamci na to měli fakt vychytávky. Byl to tam horor a mně dosud neznámý režisér Uwe Boll ho dobře zachytil. ()

Snakefinger

Film jsem si koupil a až pak si všiml že jej režíroval nerežisér a amatér z nejpovolanějších sám velký Uwe. O to více jsem byl překvapen. Dialogy jsou tupé jako vždy, herci zkostnatělí, děj nula celá nula ale film působí klaustrofobickým dojmem v tunelových scénách a jedna dvě brutální scény jsou jako koření. Celkový dojem je velmi příjemný a závěr povedený. Trochu mě jenom líto, že Větve těch amerických agresorů nepobili více :) Ale že Uwe nenadržuje ani jedné straně a není americkou agitkou na mě zapůsobilo opravdu velmi příjemně. ()

pájap

po vlažném začátku se v plné síle ukazuje krutost a nesmyslnost vietnamské války.....tak mě napadlo proč do tunelů nepustili nějakou chemii...asi konvence...takhle bylo jasný,kdo je doma pánem.........pěkný snímek..... ()

Baik

Diky tomu ze nazev ,,tunnel rats,, vypovida o vietnamske valce tak mi bylo i dost jedno je ze to natocil nechvalne ,,znamy,, Uwe Boll. A musim zatleskat protoze tento film se mu podaril, ano nemuzu to srovnavat s napr. Četou nebo Olověnou vestou ale na to ze to je od nej a kazdej ceka propadak tak si 4* urcite zaslouzi.Tento film muzu vrele doporucit vsem co radi sleduji filmy s valecnou tematikou ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července