Valkýra

• USA Valkyrie (více)
USA / Německo / Itálie / Španělsko / Francie / Japonsko / Velká Británie, 2008, 121 min

Plukovník Stauffenberg bojuje v severní Africe, ale už má Hitlera plné zuby. Poslední kapkou pro něj je, když utrpí vážná zranění v boji, a přijde tak o oko, část pravé ruky a dva prsty na levé ruce. Stauffenberg se kvůli svému zranění vrací do Berlína, kde již existuje skupina důstojníků, která se chce Hitlera zbavit. Žádný z dosud uskutečněných atentátů na Hitlera nebyl úspěšný. Stauffenberg je přizván do protinacistického hnutí a brzy přichází s plánem na převzetí moci. Hitler musí být zabit a pak se musí spustit operace Valkýra, což je povolání záložních vojsk na ochranu Berlína. Stauffenberg přepíše plán operace tak, aby to vyhovovalo jejich spiknutí. Hitler nový plán podepíše a Stauffenbergovi věří. Spiknutí potřebuje nové členy, ale ne každý je pro věc tak nadšený. Stauffenberg spolupracuje hlavně se svým pobočníkem, dále s Olbrichtem, Beckem a dalšími. Všichni jsou to muži na vysokých postech. Do spiknutí se odmítne přidat Fromm, který velí záložním vojskům, ale za Fromma může jednat Olbricht. Ve spiknutí jsou dvě frakce – vojenská a politická. Politická frakce dělá problémy a požaduje, aby s Hitlerem zemřel i Himmler. Kvůli tomu musí Stauffenberg se zabitím Hitlera počkat, i když už měl jednou skvělou příležitost. Stauffenberg nakonec získává volnou ruku a při další příležitosti spáchá atentát. Toho dne ale nejde nic tak, jak by mělo. Stauffenberg bohužel nemůže nastražit obě dvě nálože a schůzka probíhá na jiném místě, takže výbuch nemá takovou sílu. Stauffenberg i tak věří, že uspěl a že je Hitler mrtev. Valkýra je tedy spuštěna... (TV Prima)

Orhalmi

Slušně výpovědné. Téměř dokumentární, čímž jsou odbourány možné sentimentální projevy. Cruise překvapivě zapadl, nijak nevyčníval, co je dobře. ()

dražis

Špetka napětí tomu jestě chyběla,i když to bylo možná tim, že dopřepu víte jak to dopadne, ale jinak to bylo velice ucelený drama, který neztrácelo na tempu až do konce. I Cruise tady má za sebou velice zdařilej počin. Valkýry byla cejtit ta skopčácká preciznoust a to se mi líbilo. Good work. ()

Pears1

Pěknej film podle skutečných událostí.Tom Cruise se tu až dost vyřádil,proto mu dávám 5 hvězd.Jak doma tak v kině parádní podívaná doporučuji těm co to ještě neviděli. ()

pOne

Angličtina - to je, co mi na celém filmu asi vadilo nejvíc. Ten film měl být natočen v němčině. Pak bych zřejmě se čtyřmi hvězdičkami neváhal. Právě použitý jazyk film degraduje. Těžko to popsat, ale anglicky mluvící esesáci - to prostě není ono - u filmu, který je zřejmě nepřikrášlenou rekonstrukcí skutečných událostí. Nepůsobí to autenticky. Není to uvěřitelné. ()

sa_kra

K opravdu třída filmu tomu přebývá/ chybí jeden zásadní krok: vyhodit Cruise a obsadit věrohodnějšího herce. ()

markettka

Chuck Norris vynalezl celé spektrum barev kromě růžové. Tu vynalezl Tom Cruise aneb já se prostě té nesypatii k němu neubráním. A jak už říkali jiní uživatelé - to se dalo čekat, jak to dopadne. Snažila jsem se dát filmu šanci i přes Cruise, ale prostě ne no. Škoda. ()

jack_scott

Velmi dobré, až dokumentární drama o události, která se jinak vykládá díky enormnímu množství faktů jen poměrně těžkopádně. Snímek dokáže skvěle to podstatné použít ve velmi dobré formě, kterou kazí možná jen Cruise. Ne že by to kazil nějak moc, naopak mi přijde, že mu role sedne více než kterákoliv jiná. Ale....je to prostě Cruise. Celek je skvěle koukatelný, a od plného počtu hvězdiček ho dělí možná snad jen téma samo, které prostě nejde reálně zfilmovat se vším, co se tehdy stalo. Ale to nelze tvůrcům vyčítat. Dávám **** a 80% ()

Ygan

Tři čtvrtiny filmu je pro mě nezajímavé kostymní drama s dobrými herci, kamerou a hudbou. Neznalcovi historie zkrátka přijde, že 90 minut na sebe nulové charaktery odhodlaně kývají - v pěkných kostýmech a interiérech ministerských budov. Zbytek jsou strhující scény - začátek, atentát, konec - i když konec zanechá na duši překvapivě málo šrámů, pravděpodobně kvůli tomu, že je jasný už od první minuty. Cruise si oblíbíte, film uběhne rychle, stejně rychle vyšumí z hlavy. ()

Jimbopepo

Valkýra by mohol byť zaujímavý film, keby nebol natočený na hollywoodsky spôsob, Tom Cruise sa pre rolu nemeckého dôstojníka nehodí (hoci nepodal zlý výkon), navyše jeho postava je typický gýčový bezchybný typ. Asi by tomu prospelo, keby v tom bolo menej "Ameriky". ()

yatan

Vo filme je citit pracu Singera a McQuairreho aj ked ide nepochybne o slabsi zazitok ako pri "Ususal Suspects." Neviem preco ma Valkyrie vseobecne take nizke ratingy ale musim napisat ze v podctate sa mi tento film pacil. Dokonca ma film tak strhol po atentate na Hitlera ze som rozmyslal ci sa nahodou predsa len 2sv vojna neskoncila inak :) Kazdy nadava na Cruisa ale mne sa prave tu velmi pacil ako sa zhostil ulohy. Najsilnejsie clanky filmu su asi vyprava, herecke vykony a rezia. Tom Wilkinson ako vzdy super, a zeby Branagh konecne dostal na piaty krat Oskara za best supp. role? zasluzi si. Neni to velky film ale za to kvalitne spraveny s patricnou vaznostou doby. 8/10 ()

(fjw)

Synger opět prokázal, že mu jde filmařina od ruky. A s tímto tématem si pohrál pěkně. A závěrečné emoce mě nenachali chladným. ()

mrLotus

Film je velice dobře natočen.Je pojat spíše jako výborný zfilmovaný dokument.Kdys dávno jsem četl knížku,,Atentáty které měly přeměnit svět,,.Takže Operaci Valkýru jsem znal naprosto dobře.Z historického hlediska by mě zajímalo co by se stalo(nebo jak by to dopadlo),kdyby se nezpozdili o ty tři hodiny.Měli by šanci? ()

scopip

Po dopozeraní na tri-krát, lebo z deju som mal pocit, že sa vracia naspäť, som ostal sedieť s otázkou - toto je všetko, toto je ten dlho očakávaný vojnový trhák roka? Ale ľudia, toto bol dokument bez napätia, pričom každý dvojkár z dejepisu by zvládol oveľa lepšiu atmosféru k téme, ktorá nesmie tak ľahko vyšumieť z naších hláv ako mi vyšumel tento film po pol hodine dopozerania... ()

Bratr

Jelikož najsem až takový fanda zákulisních rošád druhé války, hodnotím tento film jako standartní politický thriller. Pěkně vystavěná pointa, gradování napětí i empatie k hlavnímu hrdinovi se dostavily poměrně nenásilnou formou a tak jsem spokojený. Ačkoliv mě film úplně nenadchnul, líbil se mi. ()

rafix

Je to vynikající válečný film. Dokazující, že i němečtí důstojníci byly proti válce a hlavně proti Hitlerovy. Je to špička. ()

chrustie

V záplavě nechutných happendů, si libuju ve filmech, které končí pro hlavní hrdiny špatně. Ale řekněme si, nebylo by lepší, kdyby to celé klaplo a nebyl by to jen happyend, ale opravdová historie? ()

Zemřel herec Bernard Hill

30.12.2023

Mission: Impossible nabírá posilu

Mission: Impossible nabírá posilu

07.09.2019

Režisér a scenárista Christopher McQuarrie a herec Tom Cruise v sobě našli společnou zálibu už během práce na snímku Valkýra. Od té doby spolu pracovali na několika dalších projektech, až tahle… (více)

Tom Cruise opět akční

Tom Cruise opět akční

17.06.2011

V Mission Impossible: Ghost Protocol se podle všeho rozloučí s postavou Ethana Hunta. Má ale šanci na další akční sérii. Studio Paramount totiž Toma oslovilo s nabídkou na roli Jacka Reachera. Ten je… (více)