I když člověk ví, jak to dopadne, je to stále napínavé. Podobně jako United 93. S tím rozdílem, že Singer ten intezivní zážitek rovnoměrně rozdělil do celého filmu. Greengrass si to nechal nakonec a já jsem málem dostal infarkt. Ani mi nevadilo, že všichni Němci mluví anglicky. Navíc ten přechod z Cruisovy němčiny do angličtiny byl, myslím, vyřešen velmi elegantně a nenásilně. Rozhodně doporučuju také kvůli poselství, které Valkýra nese.(2.9.2009)

„Hovoril som už aj horšie veci.“ Až ma prekvapilo, že ma to vzhľadom na taký nudný scenár tak bavilo. Pokiaľ ste nakrúcanie VALKÝRI pozorne sledovali a teda viete, že bolo problematické (zranení štatisti, stratený nakrútený materiál, odsúvaná premiéra), asi sa bojíte, že budete trpieť tak, ako pri väčšine filmov, ktoré sa rodili v podobných bolestiach (napr. VIKINGOVIA). Dobrou správou je, že všetko v tomto filme má zmysel, jednotlivé dejové línie sa nikam nezmyselne nestrácajú, vidíme koniec všetkých postáv a Cruise ako producent bol profesionál, keďže film nepôsobí dojmom, že nakrúcanie a následná post-produkcia boli problematické. Bohužiaľ, vynikajúci film to tiež nie je. Vlastne je to nuda pre každého, kto sa aspoň troška vyzná v histórii a logicky si teda vypočíta, že atentát bude neúspešný a všetky kladné postavy zastrelené.(27.5.2011)

Těžko uvěřit, že Valkýra není ,,echt" německý film, jelikož Bryan Singer ho natočil hodně proněmecky a ,,poněmecku", jako film tedy spíše chladný, leč stylově dokonalý (tady je analogie s pověstnou německou pečlivostí více než na místě), vyprávění podřídil absolutnímu řádu válečného (skoro se mi chce napsat televizního) dramatu a snímek sám je dokonale šlapajícím autonomním systémem... Tedy přesněji řečeno do okamžiku, než narazíte na první dialog, jelikož angličtina německých postav mi k dané látce a typu filmu docela nesedí a musí tahat nejednoho diváka za uši (i když samozřejmě chápu její opodstatnění). Sama postava Führera mi ve Valkýře tak vehementně odkazuje k fenomenálnímu Führerovi Bruna Ganze z Pádu Třetí říše, že podobnost snad ani nemůže být náhodná (a možná se tu americký režisér skutečně v mnohém inspiroval). Filmová rekonstrukce nejznámějšího z atentátů na Adolfa Hitlera se Singerovi rozhodně povedla a její faktický přínos je neoddiskutovatelný - coby stylizovaného hraného dokumentu. Ostatní rozměry celovečerního hraného filmu mu ale trochu chybí... Podobné filmy: Pád Třetí říše, Hitler: Vzestup zla, Stauffenberg(18.5.2009)

Dějiny Německa mě vždy zajímaly a i když nejsem jejich profesionálním znalcem, věděl jsem , jak to všechno vlastně skončí . Podstatné ale je, že mi na to Valkýra nedovolila v průběhu dvouhodinového dění myslet a já byl napnutý až do úplného konce. Musím se přiznat, že jsem si Toma Cruise v roli plukovníka Wehrmachtu neuměl moc představit, ale po zhlédnutí filmu odmítám věřit tomu, že by mohl Bryan Singer do role obsadit někoho lepšího. Nakonec nezbývá než poukázat na komentář Chlupise, se kterým se stotožňuji.(3.3.2009)

Precizně zvládnutý historický thriller, který i přes velký handicap v podobě jasného konce umí navodit pocit napětí lépe než drtivá většina současné konkurence. Cruise sice mírně nestíhá, což má za následek jistou rozpačitost některých scén (všechny s manželkou), ale bezchybné výkony zbylých herců tuto vadu na kráse zachraňují. Úplně dokonalý film to sice není, ale i tak je mi Valkyrie sympatičtější než tři pětiny letošních oscarových kandidátů.(16.2.2009)

• - Detailní záběr na vlajku, kterou začíná úvodní pasáž v Africe, je digitálně upraven. Samotná vlajka v tom záběru vůbec není a byla přidaná digitálně až v postprodukci. (FIBO)

• - Rozpočet filmu měl činit pouze 20 mil. dolarů. Poté co Cruise přijal roli se zvedl na 60 mil. dolarů. Po skončení natáčení studio ohlásilo rozpočet 75 mil. dollarů, ale konkurenční studia si myslí, že rozpočet byl více jak 95 mil. dollarů. (Pattrick)

• - Vytvorenie Vlčieho brlohu vo východnom Prusku, kde se puč odohral, trvalo tímu dvanásť týždňov. Interiéry ministerstva vojny, kde se nachádzali kancelárie Stauffenberga a ostatných, boli postavené v berlínských ateliéroch. (Smok)