Bryan Singer natočil vynikající thriller o spálených kalhotech Adofla Hitlera, jednookém plukovníkovi a lidskosti v srdci zla. Bohužel, jak již bylo zmíněno, nešel režisér do hloubky, takže se ve finále jedná o další tuctovku, jíž zachraňuje právě její námět. Nic šokujícího se nekoná (ani nemůže, každý zná začátek, průběh a konec), herci podávají kvalitní výkony (ne však dostatečně oslňující) a příběh jde přesně po dané lince, nesnažíc se o jakékoliv odbočky. Stručně řečeno - Napínavá žánrovka o skupině Hodných, jenž se (bohužel neúspěšně) snaží zabít Pana Zlého. Pocit "Bryane klidně změň dějiny, hlavně je nech toho zmetka zabít... nechci vidět zastřeleného Cruise!" o té 4-té hvězdičce rozhodl.(6.3.2009)

I když člověk ví, jak to dopadne, je to stále napínavé. Podobně jako United 93. S tím rozdílem, že Singer ten intezivní zážitek rovnoměrně rozdělil do celého filmu. Greengrass si to nechal nakonec a já jsem málem dostal infarkt. Ani mi nevadilo, že všichni Němci mluví anglicky. Navíc ten přechod z Cruisovy němčiny do angličtiny byl, myslím, vyřešen velmi elegantně a nenásilně. Rozhodně doporučuju také kvůli poselství, které Valkýra nese.(2.9.2009)

Chladná a precizní sázka na jistotu v podání skvělého režiséra a o nic horších herců. Dobová úprava nemá chybu, režie nemá chybu, děj nemá chybu. Tady vlastně nejsou chyby. Herecké obsazení je skvělé a dominuje mu jednoznačně Tom Cruise, který si zase jednou zahrál hlavní roli a prakticky nesleze z plátna (jedině dobře). Trochu mě zamrzela krátká přítomnost Kennetha Branagha, ale co se dá dělat... Valkýra je pravdu skvěle natočená podívaná, která postrádá trochu více "lidskosti" a emocí, ale v některých okamžicích je i přesto velmi silným filmem. Bohužel ne po celou dobu ... Bryan Singer je zpět a Tom Cruise s ním. Konečně, to vám to trvalo kluci.(20.2.2009)

[imdb: 7.4/10] | me: Crusie bez ruky a bez oka pácha atentát na Führera a hoci všetci od samého začiatku vedia ako to celé dopadne pozerá sa na tento pokus veľmi dobre. Po celu dobu trvajúce napätia graduje a ja držím palce von Stuffenbergovi v tom čo by znamenalo zmenu svetových dejín. Možno pre diváka menej znalého hist. faktov príliš veľa mien a postáv ... ale celkovo to dotvára autentickosť príbehu a núti opäť trošku zaloviť v pamäti. Jemne americky vykreslený záver vsadil na emócie..., ale inak dynamický film o jednom okamihu so silnými postavami a citom pre detail.. Zbehne ako voda...(25.3.2009)

Těžko uvěřit, že Valkýra není ,,echt" německý film, jelikož Bryan Singer ho natočil hodně proněmecky a ,,poněmecku", jako film tedy spíše chladný, leč stylově dokonalý (tady je analogie s pověstnou německou pečlivostí více než na místě), vyprávění podřídil absolutnímu řádu válečného (skoro se mi chce napsat televizního) dramatu a snímek sám je dokonale šlapajícím autonomním systémem... Tedy přesněji řečeno do okamžiku, než narazíte na první dialog, jelikož angličtina německých postav mi k dané látce a typu filmu docela nesedí a musí tahat nejednoho diváka za uši (i když samozřejmě chápu její opodstatnění). Sama postava Führera mi ve Valkýře tak vehementně odkazuje k fenomenálnímu Führerovi Bruna Ganze z Pádu Třetí říše, že podobnost snad ani nemůže být náhodná (a možná se tu americký režisér skutečně v mnohém inspiroval). Filmová rekonstrukce nejznámějšího z atentátů na Adolfa Hitlera se Singerovi rozhodně povedla a její faktický přínos je neoddiskutovatelný - coby stylizovaného hraného dokumentu. Ostatní rozměry celovečerního hraného filmu mu ale trochu chybí... Podobné filmy: Pád Třetí říše, Hitler: Vzestup zla, Stauffenberg(18.5.2009)

• - Rozpočet filmu měl činit pouze 20 mil. dolarů. Poté co Cruise přijal roli se zvedl na 60 mil. dolarů. Po skončení natáčení studio ohlásilo rozpočet 75 mil. dollarů, ale konkurenční studia si myslí, že rozpočet byl více jak 95 mil. dollarů. (Pattrick)

• - Philipp von Schulthess, který hraje pobočníka Tresckowa, je vnuk Clause von Stauffenberga. Ve filmu je Stauffenbergova manželka těhotná. Dcera, která se narodila je matkou Philippa von Schulthesse. (FilmFan24)

• - Skôr ako sa Singer pustil do natáčania, strávil dlhú dobu prípravou a štúdiom reálií. Prečítal niekoľko knih, vrátane Shirerovho diela “Vzostup a pád Tretej ríše”, stretol sa s členmi Stauffenbergovej rodiny, a hovoril s členom Hitlerovej ochranky, ktorý ako posledný opustil bunker, v ktorom Hitler spáchal sebevraždu. (Smok)