Najviac si Valkýru užijú tí, ktorí sa radi piplajú v danej historickej problematike. Bryan Singer pristupuje k látke zodpovedne a nevyzerá to, že by si historické fakty prifarboval pre lepšie vyznenie filmu. Valkýra sa na nič nehrá, nemá „vysokoumelecké ambície“, nevyjadruje sa k politike ako Spielbergov Mníchov. Iba rekonštruuje udalosti čoby solídny konšpiračný thriller, produkčne hodnotný, dejovo napínavý, dobre obsadený (malou, ale najzaujímavejšou a najlepšie zahranou postavou je Branaghov generál von Tresckow). A v závere mu nechýbajú ani emócie ani výpovedná hĺbka, ktorá nám pripomína, že niekto mal odvahu sa o to aspoň pokúsiť... P.S. Krásna chorálová Main Theme Johna Ottmana!(16.1.2009)

Myslím, že Bryan Singer si notně vylepšil pověst po předcházejícím Supermanovi. Nejdříve jsem měl trochu problém jak na Valkýru koukat, jestli jako na historický film, hraný dokument nebo jako na thriller či drama. Ve výsledku mohu konstatovat, že je to od každého něco. Někdo s tím možná bude mít problém, ale mně se to líbilo a myslím, že ten styl natočení není vůbec špatný. Co mě ovšem zklamalo jsou právě ony postavy, které nejslavnější pokus o atentát na Hiltera vykonali. Proč? Protože každý si odehrál svůj standart a nepřidal nic zapamatování hodného, ale hlavně chyba je už ve scénáři, neboť postavy nemají vůbec žádnou hloubku! Ano jistě Tom Cruise bez ruky a s jedním okem je bezesporu charismatický a dokáže připoutat diváka ke plátnu a i na Billa Nighyho či Kennetha Branagha se v nacistických uniformách dobře kouká, ale to je tak vše. Zkrátka dobře zahrané, ale nic víc k tomu a v tom je překážka, proč nemohu dát plné hodnocení. Pokud se ve filmu nebudete nějak více pitvat, budete nad míru spokojeni a z kina odejdete se solidním zážitek....... Tři a půl hvězdičky......(29.1.2009)

• larelay

Bohuzial... Nebudem sa rozpisovat, co vsetko mi nesadlo, ale kto sa trosku vyzna a vie, kde je sever, tak mu to je jasne. Od historickych filmov, ktore su zalozene na skutocnej udalosti ocakavam trosku viac. A musim sa priznat, ze jednu hviezdu dole stal tento film aj vrcholne nesympaticky, sterilny Tom Cruise, ktoreho naozaj nemusim.(1.5.2009)

Je nutno zabít Hitlera dříve, než zabije Německo. Tom Cruise zahrál hrdinného vojenského šéfa atentátu na Hitelera plk. Clause von Stauffenberga přesvědčivě a vojensky rázně, ale výborní byli vlastně všichni herci. Film má spád, napětí a já jsem ztěžka dýchaje hltal scénu za scénou. I když konec je dopředu jasný, že to byla tak velkolepá pučistická akce jsem se dozvěděl až zde. Singere, díky. Trailery: http://www.csfd.cz/film/233151-valkyra-valkyrie/videa/(8.2.2010)

Na tenhle film se čekalo hodně dlouhou dobu, a kdejaký milovník válečných filmů musel skákat radostí, když zjistil, že Tom Cruise si zahraje hlavní roli hrabě von Sauffenberga, i když jak v čem, protože co tady čtu komentáře, tak se plno lidí shodne s tím, že Cruise postavu prostě hrozně odflák. Jenže s tím já určitě nesouhlasím. Cruise jí neodflák, jenom jí nezahrál nijak úctyhodně, aby měl člověk na co vzpomínat, spíš taková ta klasická rutina. Taky předpokládám, že plno lidí koukalo na film přičemž vědělo, jak to všecko dopadne, a to filmu asi taky trošku snižuje kvalitu, i když to tak vůbec být nemuselo. Valkýra je furt jenom rekonstrukce události, přitom události dost zásadní, která na zfilmování čekala asi tak vážně jako vrah na milost. Celá sestava kolem von Stauffenberga byla výborná, není tam nikdo kdo by mi neseděl, a určitě filmu prospělo, že se točil v Německu. Neexistuje fakt, který bych tomuto filmu dokázal vytknout. Vznikl jako rekonstrukce, jako rekonstrukce hodně vydařená, kde první hodina není tak narvaná napětím, jako ta druhá, ale i tak nenechá oči unavit, a dobře připraví na zakončení jedné z etap druhé světové války ze strany Německa. Jsem rád, že filmy z války stále vznikají, a že je stále o čem filmovat, kéž by toto téma byla studna bezedná, ale jak je vidět, filmy z války už příliš v módě nejsou, a stejně na to doplatila i Valkýra, která po světě zase tak vysoké hodnocení nezískala, ale u mě si ho získala bez problémů.(4.4.2009)

• - Ve filmu měl původně hrát i Patrick Wilson, který ale vypadl kvůli obligátním "produkčním neshodám". (POMO)

• - Hlavní hrdina Stauffenberg, kterého ve filmu ztvárnil Tom Cruise, byl ve skutečnosti synem německého geopolitika Karla Haushofera, profesora na Mnichovské univerzitě, který měl velký vliv a styky s německými politickými elitami, samozřejmě i s Hitlerem. Byl rovněž učitelem Rudolfa Hesse, který byl označoval jako nacista číslo 2. (Expertt)

• - Když přilétá Hitlerův (David Bamber) speciál do Smolenska, je ve filmu stroj Junkers Ju-52. Ve skutečnosti byl tehdy použit jiný typ letounu. Jednalo se o Focke Wulf 200 Condor. (Dampfer)