Singer sice zabil X-Meny svou sprostou dezercí ke gayovi v rudých kozačkách se spodky navrch, ale vrátil se mezi seriózní filmaře tímto "hraným dokumentem", který dokázal masám podat věrohodný a hlavně při zachování snesitelné - ne ovšem dokonalé - úrovně srozumitelnosti (resp. orientovatelnosti se v postavách) komplexní obraz Stauffenbergova historicky profláklého atentátu na Zářícího Spasitele alias Führer-Scheina...který vlastně nebyl Stauffenbergův;) Stálo to spoustu peněz, bylo to rozmáchlé a bylo to moc dobré, i když na rozdíl od Letu 93 jsem navzdory stejné znalosti dějinného vývoje ani na okamžik nevěřil, že by to přece jen mohlo vyjít;) "K tanci a poslechu" hraje velmi slušná a kupodivu i vizuálně historii věrná herecká sešlost made in UK, takže na závěr jde asi říct jenom to, že štěků hvězd Verhoevenovy Černé Knihy byla i z tohohle pohledu trochu škoda. 80%(8.1.2012)

Tak něco takového jsem opravdu potřebovala vidět. A myslím, že nejen já. Je dobré, že Bryan Singer svým počinem ukázal, že ne všichni by se měli házet do jednoho (německého) pytle. Krom toho také předvedl, jak dobrým umí být filmařem, protože Valkýra (i přesto, že všichni víme, jak atentát dopadne) nabídla jistou dávku napětí a hlavně atmosféru. Tom Cruise mě v nacistické uniformě překvapil, narozdíl od ostatních mě však překvapil mile. Zkrátka věrohodná rekonstrukce událostí v perfektním provedení. Jen kdyby se více zaměřilo na charakteristiku jednotlivých postav, nebo alespoň na charakter Clause von Stauffenberga... Na druhou stranu absence hlubších emocí snímku až tak neškodí, protože některé scény byly dostatečně výmluvné, i když neobsahovaly několika minutový monolog. 4 a půl *.(31.8.2009)

Myslím, že Bryan Singer si notně vylepšil pověst po předcházejícím Supermanovi. Nejdříve jsem měl trochu problém jak na Valkýru koukat, jestli jako na historický film, hraný dokument nebo jako na thriller či drama. Ve výsledku mohu konstatovat, že je to od každého něco. Někdo s tím možná bude mít problém, ale mně se to líbilo a myslím, že ten styl natočení není vůbec špatný. Co mě ovšem zklamalo jsou právě ony postavy, které nejslavnější pokus o atentát na Hiltera vykonali. Proč? Protože každý si odehrál svůj standart a nepřidal nic zapamatování hodného, ale hlavně chyba je už ve scénáři, neboť postavy nemají vůbec žádnou hloubku! Ano jistě Tom Cruise bez ruky a s jedním okem je bezesporu charismatický a dokáže připoutat diváka ke plátnu a i na Billa Nighyho či Kennetha Branagha se v nacistických uniformách dobře kouká, ale to je tak vše. Zkrátka dobře zahrané, ale nic víc k tomu a v tom je překážka, proč nemohu dát plné hodnocení. Pokud se ve filmu nebudete nějak více pitvat, budete nad míru spokojeni a z kina odejdete se solidním zážitek....... Tři a půl hvězdičky......(29.1.2009)

Valkyrie není vynucenou teatrální podívanou, ani syrovým dokumentem, nýbrž řemeslně bez výrazných chyb odvedenou prací, představující věrohodné zpracování kritické události i výbornou diváckou zábavu. Bryan Singer je kvalitní režisér, umí vytvořit dobré drama s fungujícím napětím, i za předpokladu, že rozuzlení je všem předem známo. Valkyrie je film neschopný vyloženě zklamat, ale všichni cítíme, že vývoji charakterů (či aspoň jednoho - Cruisova) mohlo být věnováno více prostoru, emocionální dopad by tak byl o poznání silnější. Výmluvné sdělení, že ne všichni němci byli jako Hitler je však nezpochybnitelné. PS: Cruise nehrál špatně, ale ani nijak výrazně - průměr. 8/10(4.6.2009)

Dějiny Německa mě vždy zajímaly a i když nejsem jejich profesionálním znalcem, věděl jsem , jak to všechno vlastně skončí . Podstatné ale je, že mi na to Valkýra nedovolila v průběhu dvouhodinového dění myslet a já byl napnutý až do úplného konce. Musím se přiznat, že jsem si Toma Cruise v roli plukovníka Wehrmachtu neuměl moc představit, ale po zhlédnutí filmu odmítám věřit tomu, že by mohl Bryan Singer do role obsadit někoho lepšího. Nakonec nezbývá než poukázat na komentář Chlupise, se kterým se stotožňuji.(3.3.2009)

• - Ve filmu měl původně hrát i Patrick Wilson, který ale vypadl kvůli obligátním "produkčním neshodám". (POMO)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 18. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, v níž Hitler (David Bamber) přilétá do Smolenska, je uvedeno datum 13. března 1943, všude okolo letiště jsou ale zelené stromy a vzrostlá tráva. (Marounek)