Singer strohý, akurátní, perfekcionistický, není on náhodou Němec..? Valkyrie, stejně jako Conspiracy ukazuje, že ne všichni "učitelé nadaných žáků" znamenali pro svět čiré zlo požírající malé děti k obědu, leč za mnohem levnějším kolegou od jezera Wannsee pokulhává svou emoční chladností, zapříčiněnou příliš chudou stopáží na převyprávění historických událostí podobného charakteru. Kvapíkové tempo pro kinosály mi zkrátka moc nesedlo a raději bych tuto klíčovou epizodu německého protinacistického odboje viděl stejně jako DaViD´82 třeba v podobě několikadílného seriálu produkovaného HBO. Ku prospěchu věci zatavený Cruise ukazuje, že čím je ho na plátně méně, tím lépe (myslím osobnost, ne prsty, ruce a oči), nicméně na bravurního Stampa, či Branagha, stojícího tentokrát na zcela opačné straně nacistického spektra, stále může koukat leda z uctivého povzdálí cukrového Mavericka. Von Stauffenberg udělal klíčovou chybu, že si do aktovky nepřibalil pár pout s růžovou mašlí..(21.7.2009)

Nepřišel jsem ve válce o oko, zápěstí, dlaň a sedm prstíků, ani se v mé palici nezrodil plán na odstranění křečovitého strejdy s knírkem, ale přesto patrně nejsem jediným divákem, který měl jisté tušení, jak dopadne přímý útok na vůdcův život. Singer totiž nemá takové koule jako Tarantino, aby dokázal druhou světovou válku ukončit dle svých potřeb, ale to nic nemění na tom, že se mu podařilo vykouzlit větší napětí, než se dalo předpokládat.(15.10.2012)

Tímto filmem jsem uzavřela téměř veškerou zhlédnutou tvorbu Bryana Singera. Tom Cruise v nacistické uniformě a s páskou přes oko, je pro oko divákovo, velmi netradičním úkazem. Když jsem se kdysi prvně dozvěděla, že Cruise má v tomto filmu hrát, byla jsem zcela v šoku a říkala si, že se tento "megahvězdný" hollywoodský komerční hezoun do takové role vůbec nehodí. Poté jsem si přečetla článek, který zmiňoval možná nepříliš známý fakt, že roli Clause von Stauffenberga měl původně napsanou přímo na tělo Thomas Kretschmann. Dva dny před uzavřením smlouvy se objevil Cruise s tím, že by roli chtěl hrát on. Sám Thomas se vyjádřil: "Cruise je ztělesněním moderního amerického akčního filmu, ale když jsem si jej představil v uniformě, a s páskou přes oko, přišlo mi to spíše směšné." Sice mohl Thomas konečně dostat pořádnou hlavní roli nacistického důstojníka, které mu dokonale sedí, ale co už. Nemá smysl se rozčilovat, že:) Anyway, Tomík svou roli zvládl velmi dobře. Tempo filmu je tak dynamické, a děj propracovaný a velmi efektní, že ty dvě hodiny stopáže utekly tak rychle, až jsem byla překvapena. Kromě Cruisovy hlavní role, kde by mě měly nejvíce asi zajímat jeho činy a postupy, jsem se však především také velmi těšila na svého oblíbeného filmového nacistu, Thomase Kretschmanna. Sice zde neměl příliš velký prostor, ale mé první setkání s ním, když vylézá z bazénu, bylo velmi příjemné:)(25.10.2011)

Mě obecně filmy z druhý světový války a o nacistickým Německu moc nezajímaj, ale Singer celej ten pokus o převrat natočil úplně geniálně a natolik strhujícím způsobem, že mi to úplně bralo dech, obzvlášť, když sem pravděpodobně chyběl kvůli strašný smrtelný nemoci ve škole, když se tohle probíralo, takže sem netušil, co se stane a jak to bude probíhat a vyvíjet se. Navíc se tady sešla skvělá herecká sestava, kterou táhne Tom Cruise jednim ze svých nejlepších výkonů, co jsem měl tu čest vidět a podporujou ho Bill Nighy, mistr vedlejších rolí a nebo vynikající Tom Wilkinson v roli generála Fromma, ale z celkovýho pohledu byli snad všichni herci skvělý. Jediná škoda, že Singer rezignoval na němčinu ve filmu, sice je fakt, že angličtina se líp poslouchá, ale němčina by tomu dodala větší autentičnost a určitě by to s ní bylo ještě lepší, ale nevadí, i tak tomu musim dát 5*, i když trochu slabší, nebylo to úplně dokonalý.(23.2.2009)

Na to, že história Valkýru vyspoilerovala vypľul Singer prekvapivo napínavú drámu (neveril som). Má to grády a pocit falošného víťazstva mi dal zaspomínať na všetky tie FX-ka zo skúšok, ktoré som zaručnene spravil. Tohoto predčasného finále a faktograficky spláchnutého finišu je trochu škoda. Za pohľad Hitlera do Stauffenbergových očí by tam letel jasný full-house. 75%(30.5.2009)

• - Střihač a zároveň skladatel John Ottman na svých oficiálních webových stránkách volně poskytl ke stažení dvě skladby, které nebyly uvedeny v oficiálně vydaném soundtracku. Jedná se o skladby "Africa" a "The Church". (FIBO)

• - Stauffenberg chcel pri atentáte spolu s Hitlerom tiež zlikvidovať Heinricha Himmlera a Hermanna Göringa. Tento dôvod ho donútil v dvoch prípadoch (11. a 15. júla) ustúpiť od plánu. Konečný dátum nakoniec padol na 20. júla 1944, aj napriek tomu, že nebol prítomný ani Himmler ani Göring. (Smok)

• - Pro film bylo složeno 100 minut hudby, přičemž na oficiálně vydaném soundtracku k filmu je pouze 64 minut. (FIBO)