Těžko uvěřit, že Valkýra není ,,echt" německý film, jelikož Bryan Singer ho natočil hodně proněmecky a ,,poněmecku", jako film tedy spíše chladný, leč stylově dokonalý (tady je analogie s pověstnou německou pečlivostí více než na místě), vyprávění podřídil absolutnímu řádu válečného (skoro se mi chce napsat televizního) dramatu a snímek sám je dokonale šlapajícím autonomním systémem... Tedy přesněji řečeno do okamžiku, než narazíte na první dialog, jelikož angličtina německých postav mi k dané látce a typu filmu docela nesedí a musí tahat nejednoho diváka za uši (i když samozřejmě chápu její opodstatnění). Sama postava Führera mi ve Valkýře tak vehementně odkazuje k fenomenálnímu Führerovi Bruna Ganze z Pádu Třetí říše, že podobnost snad ani nemůže být náhodná (a možná se tu americký režisér skutečně v mnohém inspiroval). Filmová rekonstrukce nejznámějšího z atentátů na Adolfa Hitlera se Singerovi rozhodně povedla a její faktický přínos je neoddiskutovatelný - coby stylizovaného hraného dokumentu. Ostatní rozměry celovečerního hraného filmu mu ale trochu chybí... Podobné filmy: Pád Třetí říše, Hitler: Vzestup zla, Stauffenberg(18.5.2009)

Atmosféru naléhavosti a paranoie uvnitř německého odporu pomohl režisérovi Bryanovi Singerovi (Obvyklí podezřelí, X-Men, Superman se vrací) vytvořit tým jeho stálých spolupracovníků, zahrnující Oscarového scénáristu Christophera McQuarrie (Obvyklí podezřelí), kameramana Newtona Thomase Sigela (Superman se vrací, X-Men 1, 2) nejen tyhle třešničky na dortu přesvědčili dlouho očekávaný a napínavý drama, kde vypráví skutečný příběh plukovníka Clause von Stauffenberga (T. Cruise) s dobrým výkonem, který stál v čele rozsáhlého protinacistického spiknutí, jehož hlavním cílem měla být likvidace Adolfa Hitlera. Další plusy nasbírala Valkýra za perfektní kostýmy a detailně propracované interiéry. Svižné tempo a napětí prostě všechno, co jsem čekal od dobře sehraného dramatu mohl čekat, když jsem to spojil s historickou autentičností událostí, dostal jsem něco, z čeho mě v závěru opravdu mrazilo v zádech.(16.11.2011)

Pět let jsem tenhle film odkládal, protože z představy, jak Cruise hraje Stauffenberga, jsem byl mírně řečeno vyděšený. Až při samotném sledování jsem zjistil, že zde hraje také Bill Nighy, Kenneth Branagh, Eddie Izzard nebo Tom Wilkinson - všichni nacisti jak poleno. Ale Singerova režie je naprosto úžasná a před jeho schopnostmi smekám. Myslím, že spiklencům z 20. července vytvořil důstojný památník, byť to ve filmu vypadá, že se jim osudný den zadařilo mnohem víc, než jak tomu asi bylo ve skutečnosti.(26.7.2013)

Na to, že história Valkýru vyspoilerovala vypľul Singer prekvapivo napínavú drámu (neveril som). Má to grády a pocit falošného víťazstva mi dal zaspomínať na všetky tie FX-ka zo skúšok, ktoré som zaručnene spravil. Tohoto predčasného finále a faktograficky spláchnutého finišu je trochu škoda. Za pohľad Hitlera do Stauffenbergových očí by tam letel jasný full-house. 75%(30.5.2009)

Piplačka sa v historických reáliách nie je ani zďaleka moja oblasť, preto som sa nechala bez výčitiek obdarovať dôveryhodným scenárom, hereckými výkonmi či réžiou. Som si istá, že mnohí pri sledovaní tohto filmu držali Stauffenbergovi palce i napriek tomu, že dopredu vedeli, ako to skončí. Žasla som nad tým, ako som sa ponorila do Cruisovej úlohy a v duchu si želala zmeniť nemožné. Cruise znovu dokázal, že mu nie sú súdené len ,,predpotopné" úlohy sladkých cukríkov, ale dokáže sa plne vžiť do vážnosti role, ktorú stelesňoval - a ja som mu všetky emócie bez mihnutia oka verila. A na konci sa modlila, aby nevyhnutný verdikt nikdy nebol vyrieknutý.(27.7.2009)

• - Rozpočet filmu měl činit pouze 20 mil. dolarů. Poté co Cruise přijal roli se zvedl na 60 mil. dolarů. Po skončení natáčení studio ohlásilo rozpočet 75 mil. dollarů, ale konkurenční studia si myslí, že rozpočet byl více jak 95 mil. dollarů. (Pattrick)

• - Ve filmu měl původně hrát i Patrick Wilson, který ale vypadl kvůli obligátním "produkčním neshodám". (POMO)

• - Detailní záběr na vlajku, kterou začíná úvodní pasáž v Africe, je digitálně upraven. Samotná vlajka v tom záběru vůbec není a byla přidaná digitálně až v postprodukci. (FIBO)