„Hovoril som už aj horšie veci.“ Až ma prekvapilo, že ma to vzhľadom na taký nudný scenár tak bavilo. Pokiaľ ste nakrúcanie VALKÝRI pozorne sledovali a teda viete, že bolo problematické (zranení štatisti, stratený nakrútený materiál, odsúvaná premiéra), asi sa bojíte, že budete trpieť tak, ako pri väčšine filmov, ktoré sa rodili v podobných bolestiach (napr. VIKINGOVIA). Dobrou správou je, že všetko v tomto filme má zmysel, jednotlivé dejové línie sa nikam nezmyselne nestrácajú, vidíme koniec všetkých postáv a Cruise ako producent bol profesionál, keďže film nepôsobí dojmom, že nakrúcanie a následná post-produkcia boli problematické. Bohužiaľ, vynikajúci film to tiež nie je. Vlastne je to nuda pre každého, kto sa aspoň troška vyzná v histórii a logicky si teda vypočíta, že atentát bude neúspešný a všetky kladné postavy zastrelené.(27.5.2011)

Pět let jsem tenhle film odkládal, protože z představy, jak Cruise hraje Stauffenberga, jsem byl mírně řečeno vyděšený. Až při samotném sledování jsem zjistil, že zde hraje také Bill Nighy, Kenneth Branagh, Eddie Izzard nebo Tom Wilkinson - všichni nacisti jak poleno. Ale Singerova režie je naprosto úžasná a před jeho schopnostmi smekám. Myslím, že spiklencům z 20. července vytvořil důstojný památník, byť to ve filmu vypadá, že se jim osudný den zadařilo mnohem víc, než jak tomu asi bylo ve skutečnosti.(26.7.2013)

Na tenhle film se čekalo hodně dlouhou dobu, a kdejaký milovník válečných filmů musel skákat radostí, když zjistil, že Tom Cruise si zahraje hlavní roli hrabě von Sauffenberga, i když jak v čem, protože co tady čtu komentáře, tak se plno lidí shodne s tím, že Cruise postavu prostě hrozně odflák. Jenže s tím já určitě nesouhlasím. Cruise jí neodflák, jenom jí nezahrál nijak úctyhodně, aby měl člověk na co vzpomínat, spíš taková ta klasická rutina. Taky předpokládám, že plno lidí koukalo na film přičemž vědělo, jak to všecko dopadne, a to filmu asi taky trošku snižuje kvalitu, i když to tak vůbec být nemuselo. Valkýra je furt jenom rekonstrukce události, přitom události dost zásadní, která na zfilmování čekala asi tak vážně jako vrah na milost. Celá sestava kolem von Stauffenberga byla výborná, není tam nikdo kdo by mi neseděl, a určitě filmu prospělo, že se točil v Německu. Neexistuje fakt, který bych tomuto filmu dokázal vytknout. Vznikl jako rekonstrukce, jako rekonstrukce hodně vydařená, kde první hodina není tak narvaná napětím, jako ta druhá, ale i tak nenechá oči unavit, a dobře připraví na zakončení jedné z etap druhé světové války ze strany Německa. Jsem rád, že filmy z války stále vznikají, a že je stále o čem filmovat, kéž by toto téma byla studna bezedná, ale jak je vidět, filmy z války už příliš v módě nejsou, a stejně na to doplatila i Valkýra, která po světě zase tak vysoké hodnocení nezískala, ale u mě si ho získala bez problémů.(4.4.2009)

Jednim slovem wow. Naprosto strhujici valecnej thriller. Zacnu s vytkama. Jak tu mnozi rikaj, skutecne by bylo vhodnejsi mluvit nemecky, to prevedeni nemciny do anglictiny v uvodu filmu je precejen trochu stupidni. Druha vec je Hitler, Bamber se na to fakt nehodil, obzvlast, kdyz se nemoh oprit o nemcinu. To je k vytkam vse. Film nasadi od zacatku vysoky tempo vypraveni a dej neustale graduje, az je to ke konci fakt skoro o nervy, i kdyz clovek vlastne vi, jak to dopadne. Navic je to cely natoceny naprosto realisticky, chladne a bezchybne a Singer se nastesti nesnazi o nejaky hrdinsky sceny nebo upravovani deje, aby vyznel vic optimisticky. Navic se film muze oprit o naprosto lahudkovou sestavu Branagh, Stamp, Nighy, Kretschmann a Wilkinson. Co se tyce Cruise, je mi jasny, ze mu hodne pridava ta paska pres oko, ale i tak podava naprosto fantastickej vykon hodne odlisnej od jeho typickejch roli. Po skonceni filmu me napadly tri otazky. Jakto, ze to Hitler prezil? Jakto, ze jde tak lehce falsovat dokumenty? A jakto, ze takhle zasadni vec neni znamejsi, historici ji samozrejme znat budou, ale ja o nejaky operaci Valkyra v zivote neslysel. Tenhle film si rozhodne pustim jeste nekdy, doufam, ze se objevi i delsi sestrih, par veci by se v nem mohlo vic rozvest, treba to rozhodovani vetsiny postav zradit nebo nezradit je vetsinou fakt sfoukly desne rychle. Celkove proste film dokonalej ve vsech ohledech, tech par vytek, co jsem na uvod zminil, jsou jen drobnosti.(23.2.2009)

Scénář: Christopher McQuarrie, Nathan Alexander .. Precizní, nehledě na tok dějin napínavé a pro mě, jako nadšence do Druhé světové války, tak především zdařilá ilustrace dané události. Režijně táhnuté se stejnou grácií jakou tomu dávají herci a do věrných kulis zasazená výprava. Hračička Singer má tohle téma a období prostě v malíku a paleta výrazných hereckých tváří, v jejímž čele kráčí Tom Cruise, své party poctivě odehraje. K dokonalosti chybí snad jen hlubší a barvitější rozvedení okolnosti. ___ Materiálu bylo zaručeně natočeno mnohem více, nějaké prodloužené verzi bych se tudíž nebránil (je jen otázkou, zda by obsahovala to, co mi chybělo nyní..). _85%. __ BlackBox Projekce(9.2.2009)