Atmosféru naléhavosti a paranoie uvnitř německého odporu pomohl režisérovi Bryanovi Singerovi (Obvyklí podezřelí, X-Men, Superman se vrací) vytvořit tým jeho stálých spolupracovníků, zahrnující Oscarového scénáristu Christophera McQuarrie (Obvyklí podezřelí), kameramana Newtona Thomase Sigela (Superman se vrací, X-Men 1, 2) nejen tyhle třešničky na dortu přesvědčili dlouho očekávaný a napínavý drama, kde vypráví skutečný příběh plukovníka Clause von Stauffenberga (T. Cruise) s dobrým výkonem, který stál v čele rozsáhlého protinacistického spiknutí, jehož hlavním cílem měla být likvidace Adolfa Hitlera. Další plusy nasbírala Valkýra za perfektní kostýmy a detailně propracované interiéry. Svižné tempo a napětí prostě všechno, co jsem čekal od dobře sehraného dramatu mohl čekat, když jsem to spojil s historickou autentičností událostí, dostal jsem něco, z čeho mě v závěru opravdu mrazilo v zádech.(16.11.2011)

„Hovoril som už aj horšie veci.“ Až ma prekvapilo, že ma to vzhľadom na taký nudný scenár tak bavilo. Pokiaľ ste nakrúcanie VALKÝRI pozorne sledovali a teda viete, že bolo problematické (zranení štatisti, stratený nakrútený materiál, odsúvaná premiéra), asi sa bojíte, že budete trpieť tak, ako pri väčšine filmov, ktoré sa rodili v podobných bolestiach (napr. VIKINGOVIA). Dobrou správou je, že všetko v tomto filme má zmysel, jednotlivé dejové línie sa nikam nezmyselne nestrácajú, vidíme koniec všetkých postáv a Cruise ako producent bol profesionál, keďže film nepôsobí dojmom, že nakrúcanie a následná post-produkcia boli problematické. Bohužiaľ, vynikajúci film to tiež nie je. Vlastne je to nuda pre každého, kto sa aspoň troška vyzná v histórii a logicky si teda vypočíta, že atentát bude neúspešný a všetky kladné postavy zastrelené.(27.5.2011)

• larelay

Bohuzial... Nebudem sa rozpisovat, co vsetko mi nesadlo, ale kto sa trosku vyzna a vie, kde je sever, tak mu to je jasne. Od historickych filmov, ktore su zalozene na skutocnej udalosti ocakavam trosku viac. A musim sa priznat, ze jednu hviezdu dole stal tento film aj vrcholne nesympaticky, sterilny Tom Cruise, ktoreho naozaj nemusim.(1.5.2009)

Precizně natočený film, který nejspíš v rámci co největší autentičnosti nenabízí žádnou režisérovu myšlenku nebo extrémně dojemnou scénu, přesto se nedá označit za nudný a to ani v případě, že při vyslovení slova "dokument" začínáte bezhlavě demolovat vše kolem sebe. Valkýra je dobře obsazená, zajímavě napsaná a po celou dobu napínavá; ačkoliv při základních znalostech historie je as každému jasné, jak film dopadne. Jediné, co mě nakonec mrzí je mimořádně malý prostor pro Kennetha Branagha, jehož postava mi přišla mnohem zajímavější než plukovník Stauffenberg s páskou přes oko a tváří Toma Cruise.(25.2.2009)

Tak něco takového jsem opravdu potřebovala vidět. A myslím, že nejen já. Je dobré, že Bryan Singer svým počinem ukázal, že ne všichni by se měli házet do jednoho (německého) pytle. Krom toho také předvedl, jak dobrým umí být filmařem, protože Valkýra (i přesto, že všichni víme, jak atentát dopadne) nabídla jistou dávku napětí a hlavně atmosféru. Tom Cruise mě v nacistické uniformě překvapil, narozdíl od ostatních mě však překvapil mile. Zkrátka věrohodná rekonstrukce událostí v perfektním provedení. Jen kdyby se více zaměřilo na charakteristiku jednotlivých postav, nebo alespoň na charakter Clause von Stauffenberga... Na druhou stranu absence hlubších emocí snímku až tak neškodí, protože některé scény byly dostatečně výmluvné, i když neobsahovaly několika minutový monolog. 4 a půl *.(31.8.2009)

• - Ve filmu Stauffenberg poslouchá Wagnera. Ve skutečnosti hudbu tohoto skladatele nesnášel. (blackrain)

• - Ve filmu měl původně hrát i Patrick Wilson, který ale vypadl kvůli obligátním "produkčním neshodám". (POMO)

• - Skôr ako sa Singer pustil do natáčania, strávil dlhú dobu prípravou a štúdiom reálií. Prečítal niekoľko knih, vrátane Shirerovho diela “Vzostup a pád Tretej ríše”, stretol sa s členmi Stauffenbergovej rodiny, a hovoril s členom Hitlerovej ochranky, ktorý ako posledný opustil bunker, v ktorom Hitler spáchal sebevraždu. (Smok)