Výborne napísaný, bezchybne zrežírovaný, dobre zahraný (dokonca ani bezruč Tom mi nevadil), napínavý, precízne nesentimentálny a vďaka nadupanej hudbe neustále vzrušujúco pulzujúci atentátnický thriller. Singer je proste borec. Dve výhrady - 1, málo Kennetha Branagha 2, absencia niečoho, čo by vybočilo z tej perfektne vysústruženej jazdy a urobilo z toho filmu skutočne strhujúci a nadčasový zážitok.(25.2.2009)

Dějiny Německa mě vždy zajímaly a i když nejsem jejich profesionálním znalcem, věděl jsem , jak to všechno vlastně skončí . Podstatné ale je, že mi na to Valkýra nedovolila v průběhu dvouhodinového dění myslet a já byl napnutý až do úplného konce. Musím se přiznat, že jsem si Toma Cruise v roli plukovníka Wehrmachtu neuměl moc představit, ale po zhlédnutí filmu odmítám věřit tomu, že by mohl Bryan Singer do role obsadit někoho lepšího. Nakonec nezbývá než poukázat na komentář Chlupise, se kterým se stotožňuji.(3.3.2009)

Sice až za únosnou mez zjednodušená pohádka o souboji běloskvoucích Němců proti těm ultra zlounským, kde jsou veškeré motivace pučistů shrnuty do věty "že Hitler je prostě zlý". Ehm, co to má jako být? Minimálně ty pravé důvody to chtělo naťuknout... Sem si připadal, jak kdyby mi na prahu dospělosti chtělo rodičovstvo vysvětlovat, že děti vznikají tak, že se mamka s taťkou políbí a děcko za pár měsíců doručí na doručenku čáp. Ale i navzdory všeobecné znalosti této události, navzdory Cruiseovi, co je zase jen Cruisem a nikoli Stauffenbergerem, navzdory šprechtění v angličtině, navzdory transformaci hodností a názvosloví na západní způsob, navzdory nepřesnostem i navzdory nechtěné směšnosti heuréka scény (včetně rozsvícení žárovky!) se Singerovi podařila věc takřka nemožná. Po slabší úvodní půlhodině mi samým napětím v nejedné scéně pozastavoval funkčnost dýchacího ústrojí. Takže jsem z kina odcházel sakra spokojen, ale přeci jen bych byl raději, kdyby to někdo vzal z gruntu, věrně a do detailů. Ideálně pod dohledem HBO.(5.2.2009)

„Hovoril som už aj horšie veci.“ Až ma prekvapilo, že ma to vzhľadom na taký nudný scenár tak bavilo. Pokiaľ ste nakrúcanie VALKÝRI pozorne sledovali a teda viete, že bolo problematické (zranení štatisti, stratený nakrútený materiál, odsúvaná premiéra), asi sa bojíte, že budete trpieť tak, ako pri väčšine filmov, ktoré sa rodili v podobných bolestiach (napr. VIKINGOVIA). Dobrou správou je, že všetko v tomto filme má zmysel, jednotlivé dejové línie sa nikam nezmyselne nestrácajú, vidíme koniec všetkých postáv a Cruise ako producent bol profesionál, keďže film nepôsobí dojmom, že nakrúcanie a následná post-produkcia boli problematické. Bohužiaľ, vynikajúci film to tiež nie je. Vlastne je to nuda pre každého, kto sa aspoň troška vyzná v histórii a logicky si teda vypočíta, že atentát bude neúspešný a všetky kladné postavy zastrelené.(27.5.2011)

To, co děla Singer, není filmařina, ale manýra – ulpívání na uplývajících záběrech, marnotratné dodržování pravidel žánru a skrovné vypravěčství. Singer je ještě kluk – a já mu proto, ale jen proto, odpouštím; kdyby natočil Valkýru v šedesáti, nebylo by pro ni omluvy -, je to vidět třeba z doslovné a průhledné inscenace veškerého dění před kamerou. Kódy, které mají divákovi pomoct s orientací v příběhu, získávají u Singera výsadní postavení a nic, vskutku nic jiného k obdivu nezbývá (jako kdyby někdo odstranil hory a cesty a zanechal v krajině pouze rozcestníky), protože Singer nechápe žánr jako jasně určený rámec, v němž by mohl kreativně pracovat, a který pouze kontroluje jeho přílišnou tvůrčí kreativitu, jež by film vzdalovala od masového publika, kterému byl určen. On chápe žánr jako danou nutnost, bez ohledu na to, že jakákoli precizní práce ohraničená žánrem sice může vézt k maximální kvantitě (naplnění kót), nikoliv však k maximálnímu kvalitě - odtud zástup 4-hvězdičkových hodnocení. Věděl to i Ockham: stačí pohnout jediným prstem a narušíme všechny vztahy a pravidla ve vesmíru, například vzájemné postavení všech sublimárních a nebeských těles vůči našemu prstu. Singer to doposavad nepochopil. Má-li nějaké pocity, nerodí se z nich žádné myšlenky. Zdálo by se, že není žádného spojení mezi jeho myslí a jeho tělem.(3.3.2009)

• - Kenneth Branagh, ktorý si v tomto filme zahral jedného z hlavných sprisahancov, generálmajora von Tresckowa, stvárnil v snímke Conspiracy (2001) postavu z celkom opačného spektra Tretej ríše, Reinharda Heydricha. (tartan)

• - Cruise si přišel na 20 mil. dolarů + 20% z výdělků. (Pattrick)

• - Vytvorenie Vlčieho brlohu vo východnom Prusku, kde se puč odohral, trvalo tímu dvanásť týždňov. Interiéry ministerstva vojny, kde se nachádzali kancelárie Stauffenberga a ostatných, boli postavené v berlínských ateliéroch. (Smok)