poster

Valkýra

 • USA

  Valkyrie

 • Německo

  Operation Walküre - Das Stauffenberg-Attentat

 • Německo

  Operation Walküre - Das Stauffenberg Attentat

 • Slovensko

  Valkýra

 • Velká Británie

  Valkyrie

Válečný / Historický / Thriller / Drama

USA / Německo, 2008, 121 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  ****

  Soundtrack John Ottman: 1. They'll Remember You ,2. Operation Valkyrie ,3. What's This Really All About? ,4. Bunker Bust ,5. March 13 Attempt ,6. Midnight Waltz ,7. A Place To Change ,8. Seconds Lost ,9. Getting The Signature ,10. The Officer's Club ,11. The Way It Should Go ,12. If I Were That Man / To The Berghof ,13. I'm Sorry ,14. Important Call ,15. No More Indecision ,16. Olbricht Gives The Order ,17. Operation Terminated ,18. Long Live Sacred Germany,(10.5.2011)

 • M.a.t.t.
  *****

  We have to show the world that not all of us were like him. People know we put our principles above personal gains. You may hand us over to the executioner, but in three months time the disgusted and tired people will bring you to book... and drag you alive through the dirt in the streets. Long live our sacred Germany! Na niektoré filmové zážitky sa proste oplatí tešiť. Návrat Bryana Singera a Toma Cruisa vo veľkom štýle, dodávať viac je snáď zbytočné.(23.2.2009)

 • Botič
  *****

  Wagnerova skladba Die Walküre je, jak se zdá, velmi inspirativní. Dala vzniknout nejenom názvu jedné nevydařené operace ale i tomuto vynikajícímu snímku snažícímu se o věrnou rekonstrukci atentátu na Adolfa Hitlera. Bryan Singer věnuje veškerou pozornost i těm nejmenším detailům a daří se mu skvěle vykreslit dobovou atmosféru ve válkou zmítaném Německu. Obklopil se celou plejádou vynikajících a převážně britských herců, v jejichž postavách je někdy složité se orientovat ale výsledek je i přes prvotní rozpaky vynikající neboť takovéto válečné drama tu již dlouhou dobu nebylo. Nebýt modré pastelky bylo by to čistých 9 takhle je to prozatím velmi silných 8,5/10.(28.2.2009)

 • larelay
  **

  Bohuzial... Nebudem sa rozpisovat, co vsetko mi nesadlo, ale kto sa trosku vyzna a vie, kde je sever, tak mu to je jasne. Od historickych filmov, ktore su zalozene na skutocnej udalosti ocakavam trosku viac. A musim sa priznat, ze jednu hviezdu dole stal tento film aj vrcholne nesympaticky, sterilny Tom Cruise, ktoreho naozaj nemusim.(1.5.2009)

 • robbiee
  ****

  [imdb: 7.4/10] | me: Crusie bez ruky a bez oka pácha atentát na Führera a hoci všetci od samého začiatku vedia ako to celé dopadne pozerá sa na tento pokus veľmi dobre. Po celu dobu trvajúce napätia graduje a ja držím palce von Stuffenbergovi v tom čo by znamenalo zmenu svetových dejín. Možno pre diváka menej znalého hist. faktov príliš veľa mien a postáv ... ale celkovo to dotvára autentickosť príbehu a núti opäť trošku zaloviť v pamäti. Jemne americky vykreslený záver vsadil na emócie..., ale inak dynamický film o jednom okamihu so silnými postavami a citom pre detail.. Zbehne ako voda...(25.3.2009)

 • - Pro film bylo složeno 100 minut hudby, přičemž na oficiálně vydaném soundtracku k filmu je pouze 64 minut. (FIBO)

 • - Do pokusu o prevrat bolo zainteresovaných mnoho vysokých osobností ako napr. Ludwig Beck, Erich Höpner, Erwin Rommel, generál Henning von Tresckow, Hans Speidel a Hellmuth Stieff. (Smok)

 • - Spoiler: Konečný záběr filmu měl vypadat tak, že kamerový jeřáb zabírá obličej mrtvého Stauffenberga (Tom Cruise) a následně se záběr zvedá a odhaluje široký pohled na noční Berlín, který je bombardován. Od toho však bylo upuštěno, neboť tvůrci nabyli dojmu, že by takové zakončení bylo neosobní vůči hlavní postavě. Namísto toho byl použit už dříve natočený obraz, kde se Stauffenberg loučí se svou manželkou. (FIBO)