Tak něco takového jsem opravdu potřebovala vidět. A myslím, že nejen já. Je dobré, že Bryan Singer svým počinem ukázal, že ne všichni by se měli házet do jednoho (německého) pytle. Krom toho také předvedl, jak dobrým umí být filmařem, protože Valkýra (i přesto, že všichni víme, jak atentát dopadne) nabídla jistou dávku napětí a hlavně atmosféru. Tom Cruise mě v nacistické uniformě překvapil, narozdíl od ostatních mě však překvapil mile. Zkrátka věrohodná rekonstrukce událostí v perfektním provedení. Jen kdyby se více zaměřilo na charakteristiku jednotlivých postav, nebo alespoň na charakter Clause von Stauffenberga... Na druhou stranu absence hlubších emocí snímku až tak neškodí, protože některé scény byly dostatečně výmluvné, i když neobsahovaly několika minutový monolog. 4 a půl *.(31.8.2009)

Na tenhle film se čekalo hodně dlouhou dobu, a kdejaký milovník válečných filmů musel skákat radostí, když zjistil, že Tom Cruise si zahraje hlavní roli hrabě von Sauffenberga, i když jak v čem, protože co tady čtu komentáře, tak se plno lidí shodne s tím, že Cruise postavu prostě hrozně odflák. Jenže s tím já určitě nesouhlasím. Cruise jí neodflák, jenom jí nezahrál nijak úctyhodně, aby měl člověk na co vzpomínat, spíš taková ta klasická rutina. Taky předpokládám, že plno lidí koukalo na film přičemž vědělo, jak to všecko dopadne, a to filmu asi taky trošku snižuje kvalitu, i když to tak vůbec být nemuselo. Valkýra je furt jenom rekonstrukce události, přitom události dost zásadní, která na zfilmování čekala asi tak vážně jako vrah na milost. Celá sestava kolem von Stauffenberga byla výborná, není tam nikdo kdo by mi neseděl, a určitě filmu prospělo, že se točil v Německu. Neexistuje fakt, který bych tomuto filmu dokázal vytknout. Vznikl jako rekonstrukce, jako rekonstrukce hodně vydařená, kde první hodina není tak narvaná napětím, jako ta druhá, ale i tak nenechá oči unavit, a dobře připraví na zakončení jedné z etap druhé světové války ze strany Německa. Jsem rád, že filmy z války stále vznikají, a že je stále o čem filmovat, kéž by toto téma byla studna bezedná, ale jak je vidět, filmy z války už příliš v módě nejsou, a stejně na to doplatila i Valkýra, která po světě zase tak vysoké hodnocení nezískala, ale u mě si ho získala bez problémů.(4.4.2009)

Soundtrack John Ottman: 1. They'll Remember You ,2. Operation Valkyrie ,3. What's This Really All About? ,4. Bunker Bust ,5. March 13 Attempt ,6. Midnight Waltz ,7. A Place To Change ,8. Seconds Lost ,9. Getting The Signature ,10. The Officer's Club ,11. The Way It Should Go ,12. If I Were That Man / To The Berghof ,13. I'm Sorry ,14. Important Call ,15. No More Indecision ,16. Olbricht Gives The Order ,17. Operation Terminated ,18. Long Live Sacred Germany,(10.5.2011)

Zrovna nedávno jsem se díval na dokument o mnoha neúspěšných pokusech a o tom, proč selhaly s názvem 42 Ways to Kill Hitler z dílny National Geographic, takže jsem měl již slušně zaděláno právě na nadcházející Valkyrie. Asi jako většina diváků jsem měl i já zpočátku trochu obavy o hlavní postavu Clause von Stauffenberga hraného Tomem Cruisem. Ne, že by zbytek ansámblu byl zrovna tvořen německými herci, ale přeci jen Cruise v roli jednookého nacisty, to už chce kuráž. Když se však podíváme na bronzovou bystu Clause von Stauffenberga, nakonec zjistíme, že to nebude až tak horké, tedy alespoň co se týče té podoby. Ba co víc, zahrané je to také obstojně, ale nemohu si prostě odpustit poznámku, když řeknu, že tu Cruise místy působí jako pěst na oko, ale on sám zato prostě nemůže, to já v něm prostě vidím Mavericka, Ethana Hunta a mnoho dalších, jen ne toho německého důstojníka. Důležitý je však faktor očekávání a napětí, který se podařilo splnit v dostatečné míře i přesto, že víte, jak vše nakonec dopadne a především druhá část snímku po výbuchu má výtečnou gradaci. Singer každopádně umí a i když je film o Němcích paradoxně britsko-americký, i tak decentně uspokojí nejednoho fanouška WWII či spolek uctívačů Toma Cruise. (8/10)(23.2.2009)

Pokud znáte historická fakta o Stauffenbergovi, tak pro vás nebude komentář spoileroidní. Dovolím si parafrázovat POMA: Valkýru si nejvíc užijí ti, kteří o ní absolutně nic nevědí. Nevědí nic o Klausovi von Stauffenberg a nevědí, jak skončil. My ostatní, kteří jsme to věděli už před začátkem filmu, si ale nemůžeme stěžovat. Protože se Singerovi musí jedno nechat. Nepřetvářel historii a ukočíroval tento film s naprostým přehledem. S tímto filmem jsem naprosto spokojen, protože jsem nečekal, že to bude akční jízda. Čekal jsem pouze solidní drama o jednom správném chlapovi, který se pokusil. A i když mu to nevyšlo, tak věděl, že ten pokus nebyl nadarmo. A co se týče obsazení Cruise do hlavní role, tak jsem víceméně spokojen. Snažil se, nepřehrával, prostě tak akorát. BTW: I když Hitler v tomto filmu byl zahrán výborně, můj osobní favorit (Bruno Ganz) stále nepřekonán.(23.4.2009)

• - Scéna v kostele měla původně končit tak, že se záběr zvedne do výšky dírou ve stropě a odhálí divákovi pohled na bombardovaný Berlín. (FIBO)

• - Cruise si přišel na 20 mil. dolarů + 20% z výdělků. (Pattrick)

• - Spoiler: Konečný záběr filmu měl vypadat tak, že kamerový jeřáb zabírá obličej mrtvého Stauffenberga (Tom Cruise) a následně se záběr zvedá a odhaluje široký pohled na noční Berlín, který je bombardován. Od toho však bylo upuštěno, neboť tvůrci nabyli dojmu, že by takové zakončení bylo neosobní vůči hlavní postavě. Namísto toho byl použit už dříve natočený obraz, kde se Stauffenberg loučí se svou manželkou. (FIBO)