Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

Ukko

Gul'dan mě zabije! Prolog Přátelé je to tady! Tak jsem se rozohnil, až jsem si řekl, že kašlu na komentář a napíšu rovnou recenzi. Navíc jako dlouholetý fanoušek „kapely Blizzard“ (hrál jsem od nich snad úplně všechno), je to pro mě vlastně povinnost. Takže nabrousit sekery, portály se otvírají!   Na filmovou adaptaci ze světa Warcraftu se čekalo poměrně dlouho, nutno říct, že filmy podle počítačových her nemají ve světě valnou úspěšnost, takže očekávání, minimálně ze strany, odborné veřejnosti nebylo zrovna horkokrevné. A musím říct… že oprávněně (tududum tum). Málokterý film v sobě kombinuje tolik hezkých a zároveň nepodařených scén jako Warcraft a vždycky když si u filmu řeknete, že už se to konečně rozjede do smrtonosné jízdy, přijde postava, která to překazí. Aby bylo jasno, nepochopil jsem, proč děj musí mít dvě hodiny a musí být neustále nadstavovaný absolutně zbytečnou omáčkou. Jako srdceryvné vyznání postav nebo romantické chvilky tatínka a syna, kteří by mohli být bratři! Mým názorem tedy zůstává, že kdyby někdo seškrkal scénář o půl hodiny a přidal zběsilejší tempo, fanoušci by byli nadšeni a dostali by přesně to, co chtěli. Smutným faktem zůstává, že byť jsem se snažil, po skončení filmu, vzpomenout na jednu nejlepší scénu z filmu… nic moc mě nenapadlo. Herecké výkony/ nevýkony. Já vím, že od fantasy nikdo nečeká herecké výkony na Oskara, ale „prosímvás“, herecké výkony ze strany lidí (rozuměj Aliance) jsou opravdu průměrné až podprůměrné. Vítězem kategorie dřevo roku se pak stává výkon Pauly Patton, která ztvárnila míšenku Garu. Když k tomu ještě přihodíte současný trend angažovat do klíčových postav mladé teenagery, uvěřitelnost postav klesá jako orčí sekera ke dnu. Jediný, kdo tak stojí alespoň trochu za zmínku je mladý mág Khadgar ztvárněný Benem Schnetzrem, který působí přirozeně a do své role se hodí. Z herců, kteří ztvárnili orky zbyly po digitální úpravě snad jen oči, ale Paradoxně!!! jsou mnohem přirozenější a herecky zajímavější než nedigitalizovaní herci (to jsem opravdu nečekal). To ostatní Digitální triky jsou na slušné úrovni, obzvláště animace orků je vymakaná do posledního detailu. Orkové sice působí hodně „přebůstovaně“ ale to bych filmařům odpustil. Celková vizáž filmu se taktéž povedla a kýčovitá stylizace z her docela zapadá a dotváří pohádkovější atmosféru. Kostýmy nakonec nevypadají zle a i lidské zbroje mají něco do sebe. Za zmínku stojí i hudba. Nejedná se sice o žádnou pecku, kterou ještě pár let bude šušnit na vaší „empétrojce“ nicméně do atmosféry filmu sedne jako „prdel na hrnec“ a častokrát funguje jako hlavní motor, který vás vtáhne do bitek. Některé detaily a narážky ve filmu jsou podařené, ale slouží pouze pro fanoušky herní série. To je sice fajn, ale bohužel film to úplně nespasí. Ale pro příklad, scéna s murločkem potěší, víc narážkových scén spoilovat nebudu. Sakum pikum I když jsem moc chvály nenapsal, musím říct, že Warcraft je zatím nejpodařenějším filmem podle počítačové hry a jeho prvenství může ohrozit snad jen připravovaný Assassin Creed. Nicméně má opravdu své mouchy. Pokud chcete zavzpomínat na herní chvíle u počítače, podívat se na své oblíbené lokace a chcete se nechat unést bitvami mezi lidmi a orky, zkuste to. Výsledek ale nezaručuji. Pro fanoušky série, doporučuji. Ostatní mohou klidně spinkat. FOR THE HORDE! 60% () (méně) (více)

ArthasKarfa

PC hra je lepší, tohle je jeden další film z dílny "na téhle značce se dá vydělat majlant, natočíme třídílný film a vyděláme prašule". Je spíš škoda, že hra s tak skvělou duší skončí pošpiněná komercí dnešních filmařů....nicméně je dobře, že má svůj film a pro spoustu fanoušků tím prodloužili dětství strávené nad nekonečným hvozdy z říše Warcraft. ()

Zombi

Nakonec překvapivě rozmáchlá a zábavná fantasy, která má slušně vykročeno k dalším dílům. Orkové fajn, lidské postavy mě v trailerech vůbec nenadchly, ale ve filmu je to lepší, stejně tak barevná stylizace. Jediné co se moc nepovedlo jsou papundeklová brnění lidí. Líbil se mi příběh, který není jen cestou tam zpátky, ale má pár zákrut, které přímo nečekáte. Akce dost, bitky pěkné. Slušné 4 hvězdy. ()

geimz

Som v pokušení dať 4 hviezdy. Warcraft prelomil kliatbu videoherných adaptácií a mňa dočista prekvapil. Z traileru som cítil jasný prúser, no straight to video feelu ma zbavil atraktívny vizuál filmu po prvých pár minútach. Efekty sú skutočne prvotriedne, a dodávajú nabitému fantasy svetu poriadny šmrnc. Tú štvrtú hviezdu však nedám preto, lebo Warcraft je, hlavne po dejovej stránke, "len" solídne fantasy. Nič viac, nič menej. Ostávam však milo prekvapený, a dúfam, že sequel o niečo zvýši latku. ()

bobstock

Filmově pěkná práce, škoda, že to nedokážu ocenit lépe. Já byl tenkrát spíš Starcraftovej, takže o příběhu a kouzlech z týhle fantasy ságy vím prd. 65% ()

Yardie

Pro mě docela zklamání. Chyběla tomu spousta věcí a připadalo mi to takové splácané, rychlé, plytké a jednoduché. Naprosto chyběla absence nějaké historie, mytologie, bližší seznámení. Najednou to bylo tady a něco se dělo bez nějakých větších souvislostí. Později tam samozřejmě bylo osvětleno, oč zhruba jde, ale uvítal bych prostě více informací, viz výše. Také postavy se prostě objevili, chvíli pobyly a buď zůstaly déle nebo umřely. Opět bych uvítal více informací. Chyběly tomu nějaké emoce a hloubka. K žádné postavě jsem si nevybudoval žádný "vztah", všichni mi byli celkem jedno. Co se týká děje a takové té omáčky kolem, tak zklamání. Naopak vizuálně to bylo velmi povedené, animátoři se vyřádili. Tady tedy naprosto OK, i když dnes už je to očekávaný standard. Co se týká akce, tak té zde až tak moc nebylo - kromě akce v lese, finální bitvy a pidi souboje ve věži snad ani ne. A nějak mě to ani moc nebralo, přišlo mi to takové odfklánuté, kromě tedy finální bitvy, ta byla OK. Zbytku prostě chyběla šťáva a připadalo mi to místy jako nějaká televizní pohádka. Navíc jsem ta pozoroval nějaké podobnosti s dalšími filmy. Takže celkově slabších 60% - díky animacím, poslední bitvě a odlehčenému tónu některých dialogů. Jinak opravdu zklamání. Howgh! ()

Nethar

Čekal jsem, že to bude hodně špatný, ale asi i proto jsem byl nakonec spokojený. Film plný počítačových triků, ale koukatelný, dokonce i herci tam byli, vypadá to dobře. Trochu se bojím toho, že to evidentně směřuje k nějaké sérii pokračování, ale tak zatím dobrý. Ve 3D to mohlo být ještě lepší, protože o ten vizuál tady jde pochopitelně hodně. ()

Santino7

Voči filmu som bol skeptický už len tým, že šlo o blockbuster, adaptáciu PC hry ktorá ma minula v plnom rozsahu, a taktiež kvôli nasiaklosti všetkými tými digitálnymi efektami, ktoré sú mi proti chuti. No skrátka, čoby divák som bol snáď jeden z tých najmenej vhodných. I tak ma to však svojim spôsobom, čuduj sa svete, dokázalo zaujať. Síce len v určitých medziach, nebolo to pre mňa nič svetoborné, no i tak ma súboj ľudu kráľovstva Azeroth proti Orkom čiastočne dostal. Nie kvôli vizuálnej stránke, nie kvôli efektným súbojom, ale kvôli príbehu. Ten bol totižto - v rámci žánru - dosť obstojný. Ani onen fantasy prvok nepôsobil nijak rušivo, bol som vcelku spokojný, a nuda prišla len málokedy. Pokračovanie síce nebudem nijak súriť ani vyhľadávať, no i tak sa pre mňa čoby skeptika jedná o vcelku príjemné prekvapenie, čakal som totižto čosi horšie. 60% ()

Marys

Grafická pastva pre oči, to celkom áno. Zároveň ale mi to až príliš pripomínalo prequel ku hre, než popcornový dobrodružný film. Prequel, v ktorom som mal dadobudnúť cit k hrdinom, ktorí samotný prequel aj tak neprežijú. Trailer sklamal, takže som sa dlho k filmu odhodlával. Nebol úplne zlý, no chýbalo tomu niečo, čo by ma pritiahlo, upútalo, zaujalo. Teda, okrem vizuálnych efektov. Orkom som absolútne nerozumel. Buď ich mohli celých vytitulkovať, alebo im dať trochu zrozumiteľnejšiu vravu skrz kly. ()

Cement73

Keď som bol na Warcrafte v kine, tak som odchádzal nenaplnený nejako. Jednak s odstupom 2rokov a vzhliadnutím doma už môžem hodnotiť celkom pozitívne. Výprava a kostýmy parádne. Masky alebo grafika skvelá a príbeh celkom ušiel. Uvidíme či vôbec povstane WARCRAFT II ()

Milky.

Já se toho dost bál, ale užil jsem si to dosytosti. Jak emočně tak i příběhově to fungovalo skvěle (ikdyž semtam jsem trochu zapochyboval o smyslu jednání postav). CGI bylo stylově přestřelené přesně tak, že to evokovalo herní vzor a často jsem si na něj v některých scénách vzpomněl. Jen dvě věci mi tam trochu vadily...obsazení čarodějského učně a krále, ti dva mladí herci Cooper a Schnetzer mi tam prostě nějak neseděli. A pak povinné rasové kvóty v bílém Azerothu, které opravdu vynuceně bily do očí. Jinak jsem si to ale parádně užil a závidím lidem, co to viděli v kině. ()

perko

Tenhle film jsem od premiéry viděl hned několikrát. Ona je to vlastně řemeslně krásně zvládnutá práce, efekty jsou excelentní, věrnost vůči originálu je neskutečná - hospůdka v lese, přistávání ve Stormwindu, výstroj a výzbroj ozbrojených složek a další detaily. Pro fanouška herní série se jedná o MUST-SEE. Moc, opravdu moc mě mrzí, že neuvidíme další filmy. Mohla to být zajímavá fantasy série pro další dekádu... Každopádně je to zajímavý fantasy kousek. Poctivé 4 hvězdy. "Za hordu život položím!" ()

petikacka

U tohoto dílka budu asi velmi nesoudná. Za prvé neznám hru, jako vlastně žádnou jinou, dle kterých byly natočeny filmy. Za druhé mě tím pádem vůbec nic nevtáhlo do děje. Jediné co mi bylo známé byl Ragnar, ale to bylo na zaujetí tristně málo. Fantasy mi apriori nevadí, ale taky jej příliš nevyhledávám. Je fuckt, že jsem se dívala pouze díky našemu človíčkovi, kterého to na rozdíl ode mě baví. Já jsem příznivec Pána prstenů, Her o trůny a jak říká Verbal, Heryho Potrata. Pro mě to byla prostě naprostá ztráta času. Za mě 45% ()

Wancohoff

Nie som fanúšik hier warcraft, no v časoch warcraft 3 som občas zahral singleplayer, a veľa hodín videl hrať kamarátov v PC herniach. V tých časoch mal doma málokto počítač. Takže niektoré postavy som poznal, a približne vedel o čo ide. Príbeh filmu je údajne podľa knihy, čo mi potvrdil kamarát ktorý ju čítal. Čiže pre mňa ako človeka neznalého predlohy bol film zaujímavý príbehom, ktorý sa ešte len bude rozvíjať a už teraz chcem vidieť pokračovanie. Audiovizuálne úplná pecka môj osobný názor že ešte nad avatarom čo sa cgi postáv týka. Bitky silné, úderné, a dokonca vidíme tvrdšie scény ako rozšliapnutie úderi kladivom, a tečie a strieka krv. môže, lebo je zelená ;) Je to seriózny film a nesnaží sa byt vtipná rozprávka. Travis je vo svojej polohe z Vikingov a je to len plus. Pre mňa veľmi dobré, a osobne ma to veľmi nadchlo a to napríklad LOTR nemusím. Teším sa na ďalšie pozretie. u mňa 85%. videné v kine imax 3D, UK. po ďalšom vzhliadnutí možno zvýsim hodnotenie ()

xxxvodnikxxx

Jakože.. Příběh dobrej, zpracování taky, bacha na dabing- docela šílenost, ale jsou i horší. pokud máte rádi fantasy, najdete si v tom "to svoje" i když neznáte kontext, škoda typicky uřízlýho konce. Takže tak nějak /nad?/průměr. Jinak supr efekty. Kdyby člověk měl možnost vidět všechny díly po sobě, asi by to mělo lepší dojem ()

Swoser

Film, který opět potvrzuje, že filmy podle her nejsou relevantní. Po strašných adaptací mých oblíbených her jsem doufal, že tenhle se opravdu povede. Moc jsem od toho nečekal. Přesto musím říct, že to nebylo až tak hrozný. Akce byla skvělá. Duncan Jones předvedl, že je velice schopný režisér. Orkové vypadali úžasně a zahráni byli opravdu skvěle. Toby Kebbel obzvlášť a záleželo mi na něm a jeho klanu. Ale lidi mi byli upřímně u prdele. Žádné charisma, trapné dialogy a nudně zahrané. I některé efekty byli opravdu otřesné. Ale musím říct, že jsem si Warcraft užil a těším se na pokračování. 6/10 ()

zdenur

Warcraft je film, na který jsem se těšil dlouhá léta. Upřímně, ani jsem nepomyslel, že bych po shlédnutí dal méně než plné hodnocení. Ale bohužel. Zvolil jsem 3D projekci, u které nebyla jiná možnost než český dabing. Všechno špatně. 3D je tady absolutně zbytečné, jen kazí požitek z filmu. Dabing bez komentáře. Prostředí je sice krásně vypiplané, ale takové mrtvé. Příběh OK, moc zbytečných mouder a keců okolo. Mraky momentů, kdy jsem předem věděl co kdo řekne protože se to do situace prostě hodilo. Nemasné neslané, to je přesně ten výraz. Chystám se ještě na Blu-ray a možná přehodnotím. ()

husokachna

Už jsem to řekl i napsal, tak to napíšu ještě jednou naposledy. Warcraft: frsn brst je pro mě návrat do mládí, kdy jsem mimo "vysoké" literatury hltal fantasy paperbacky, s barevným parádním přebalem, plný kouzlení, bojů, bájných stvůr, osudovosti a patosu. Už tenkrát jsem se trošku styděl, že se mi to líbí, a věděl jsem, že to asi není vrchol umění, ale že je to parádní zábava. Všechno, co jsem napsal výše, má i Duncanův Warcraft a stejné jsou i moje pocity z něj. S Warcraftem jako fenoménem jsem se krásně rozloučil u třetího dílu RTS (až na ten dabing - zase prááce?) a proto mě i jeho převedení na plátna uspokojilo. Bojím se, že pro zaryté WoWkaře to bude zklamání. Všechno, co je na plátně už totiž viděli a prožili ... a asi líp. A poslední myšlenka k výsledkům recenzí na rottentomatoes a jinde - no tak je to kur*va pohádka. Jsem rád, že se v kině ukáže něco, co není hyperrealistický, špinavý, chytrý, případně sebeuvědomělý a když ne všechno tohle, tak to musí být animovaný. Je to POHÁDKA a jako taková mi byla sympatičtější než třeba Hvězdný prach (kde se musí prostě oproti předloze přidat pirátovi teplost, aby to náhodou nevypadalo, že se bereme příliš vážně). Dal bych lepší tři *, ale já mám rád otloukánky. ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy