Městu vládne mafiánský magnát Lenny Cole, který zde získal nemalé jmění podplácením právníků a pozemkových agentů, od kterých zkupuje ty stavební parcely, které chtějí koupit lidé, jenž si na ně půjčili právě od něj. Pak mu totiž musí půjčené peníze vrátit i s úroky. Lenny se obává příchodu mafie z Ruska, a proto s ní raději začne sám obchodovat. Ruský obchodník s pozemky Uri se obchodu nebrání, ale peníze, které chce zaplatit, někdo ukradne. O transakci ví jedině účetní Stella. Samozřejmě by nikoho ani ve snu nenapadlo, že by v tom mohla mít prsty. Tip od ní dostala banda v čele se zlodějíčkem s přezdívkou One Two. Někdo však udělá chybu a neuvěřitelnou náhodou se osud jednoho miliónového obchodu ocitne v rukou drogově závislého a absolutně nespolehlivého rockera Johnnyho, který měl být mrtvý, ale zatím vypadá až příliš živě... (TV Nova)

ex.it

Nerada říkám "Něco mi tu chybí", ale... je to skvěle natočený snímek, dobře sestříhaný a je k němu vybraná úžasná hudba. Hvězdné obsazení taky na pět hvězdiček, hlavně co se týče Karla Rodena, u kterého mě opět překvapila jeho dobrá angličtina. Nevím, jestli ho radši poslouchám v češtině či v angličtině. Každopádně scéna při přepadení auta, kdy Butlerovi začne houkat alarm a přepadený mu musí ještě poradit... dokonalost. Ale jak říkám - chybí mi tu taková ta poslední kapka šťávy, abych mohla dát pět hvězdiček. ()

bolf!k

Celá RocknRolla mi připadá jako zoufalství ze strany Ritchieho. Opravdu si nemyslím, že by tenhle chlápek ještě někdy dokázal napsat skvělý scénář, který nebude působit křečovitě a nuceně. Tenhle film prostě nešlape, jak by měl. Celou dobu divák čeká, kdy už se to teda rozjede a ono pořád nic. Hlavní postavy jsou sice cool, ale celkově nezajímavé a nudné. Guy vlastně celou dobu vykrádá sám sebe, sází na překvapivé a originální scény, které sice jsou vtipné, ale chybí jim ta lehkost ze Snatch. Tak to třeba vyjde příště ;) 60% ()

Jeand´Boa

Snad jest to tím, že obdobné snímky mne vždy bavily...netuším...RocknRolla mne okouzlila...královsky (jak jinak, když jde o děj zasazený do ostrovního království) jsem se bavil...a bavil jsem se nejen vtípky, které krásně kontrastují gansterskému příběhu, bavil jsem se rovněž tím, jak je ono podsvětí zobrazeno, jak jest předvedeno divákovi...zbožňuji děje, kde jde jeden špinavý obchod za druhým, kde každý šije podraz na každého a kde to v závěru k něčemu dospěje...Mimochodem, ten obraz chci já... ()

savage3303

Moc pekný filmík z podsvetia. Dej veľmi lákavý a zaujímavý. Ale ja som sa počas celého filmu strašne nudil, kopa kecov o ničom a celé sa to len zamotávalo. Bolo zopár pekných scén ale to bolo asi tak všetko. Na 3* to určite je. ()

Deever

Vynikající film. Luxusní, byť lehce chaotická zápletka, výborné herecké výkony. Akční, svěží, zábavné. Hromada vtipných momentů a to celé ve sladké "uld" school britské angličtině. Film roku. ()

JimiH

Guy Ritchie se odrazil ode dna a předvedl ve film vedle kterého vypadá Sejmi eso jako nedomrlý bráška. Do Snatche daleko, ale do Trosečníků ještě dál ;-) ()

LANSA

Škoda, že to jen postrádalo krapet tý šťávy, která dělá z "Podfucku" a "Sbal prachy a vypadni" tu správnou vypečenou záležitost. Honička s rusákama, mě ale vskutku pobavila. ()

Blaogranas

Nějak mi ten Ritchieho styl nesedí. Všechno je strašně zamotané a pak to najednou končí překvápkem. To by samo o sobě nebylo nic špatného, ale přijde mi toho až moc. Více bych zde využil Rodena. RocknRolla se dá zkouknout, ale nijak neohromí. ()

salamandrr

Hmm dobrá gangsterka, jediné co mě mrzí, že ten obraz nám nikdy neukázali...a bylo to možná trošku dlouhé, konec mohl přijít dříve. ()

Modus

Starý dobrý Guy Ritchie natočil RocknRollu ve stylu Sbal prachy a vypadni a Pod(f)ucku...RocknRolla je asi o třídu lepší než Sbal prachy, ale o dvě třídy horší než Pod(f)uck...Jak píše shadynko, vtipné to tak nebylo ale...Ale mělo to něco do sebe, mě osobně se líbil začátek a konec filmu...To uprostřed Ritchiemu nějak ujíždí a dalo by se říct že svůj styl natáčení který se nám předvedl hned v úvodních minutách, ztrácí na kouzlu...Chyběli mi tam takový ty typický hloupý gangsteři jací byli v minulých "dílech" ale jak Butler tak Roden se mi ve filmu přeci jen líbili...RocknRolla je především o podvodech, mafiánech, podsvětí, ukradeném obrazu a dlouhých rozhovorech s několika málo světlými momenty, jako je např. přepadení auta s penězi...Ty dynamické titulky hned v úvodu filmu, v tu chvíli jsem se ještě těšil, že je Ritchie zpět v plné síle...Rozhodně se tak ale nestalo, natočil totiž jen zábavnou konverzační přestřelku a pravé zbraně zůstaly zamčené v trezoru...Na závěr chci říct že to je popcornová pecka která určitě pobaví, ale Pod(f)uck nepřekonala!!! ()

shereen

Blbý a zbytečný film. Spousta efektů, které snaží působit "hustě", přitom se za celou dobu nestane vůbec nic. ()

Wopat

Po zhlédnutí traileru jsem se nemohl dočkat uvedení do kin. Pak mě ale přepadl špatný pocit, že čekám mnoho a příjde málo. Guy Ritchie svým osobitým stylem ale nezklamal a já jsem se ty necelé dvě hodiný dobře bavil. Propletenost s množstvím správných gangsterských postav, neustále hybný děj, vtip a dobrá hudba. RocknRolla!!! ()

Luisis

Miluju filmy Guye Ritchieho.Rocknrolla ukázala Guyovu starou školu a jeho osobitý rukopis.Film není na jedno podívání a vynikne po vícekráté zhlédnutí.Slabší kousek v porovnáním s jeho ostatními,ale já se bavil,obdivoval společně s Ruskými gangstery jejich jizvy:-) - 85% ()

maciii

Tyhle černohumorné drsné akční komedie mi způsobují absolutní uspokojení, a to nemluvím o všech těch osobitých, perfektně stylizovaných a zahraných charakterech, ze kterých si nemůžu vybrat, který mě baví víc. ()

kersten

Trošku mi trvalo, kým som si zvykla na zvláštne stvárnenie tohto filmu, ale dalo sa to, dokonca sa mi páčil aj Guyho humor. Len mi naozaj dlho trvalo, kým som tomuto filmu prišla na chuť a pochopila ho. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Rock hubí fašisty

Rock hubí fašisty

15.12.2008

Nejdřív RocknRolla, teď Sgt. Rock. Guy Ritchie se očividně snaží zdůraznit, že pop (ztělesněný jeho nekorunovanou královnou) už je pro něj opravdu minulostí ;-). Samozřejmě s muzikou tohle nemá nic… (více)