• Německo

• Austrálie

• Kanada

Muzikál / Romantický / Komedie

USA / Velká Británie / Německo, 2008, 109 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 589)

Věř, že štěstí přijde co z pohádek znáš, budoucnost Ti vyjde i když chyby máš…. Řeknu hodně málo: ABBA a M.Streep. Jakožto generačně poznamenaný hudbou této skupiny, jsem si ji rád po letech připomněl. Pobavili mne i drobné vtípky během písniček. Ovšem to, co předvedla M.Streep – klobouk dolů! Střelená, trhlá, veselá, usměvavá, roztančená – ty 3* jsou její zásluha! To ostatní? Asi jsem starej…(18.12.2008)

Léto, Řecko, Amanda Seyfried, moje maminka v kině a ABBA. Má někdo něco proti tomu?(13.8.2008)

• xxmartinxx

Ultimátně nejhorší muzikálový zážitek.(26.5.2010)

• Psema

Asi jsme s Civalem viděli jinej film než ostatní, ale já jsem trpěl jako zvíře už někdy od páté minuty. Ne, vážně nejsem stavěnej na to, abych sledoval Meryl a její hnusný starý kámošky, jak skáčou po posteli a Brosnan u toho zpíval tak, že vám to málem urve obě uši. Choreografie nestojí ani za řeč, scénář je jedno velké prázdné nic a všichni se tváří jako by byli na dovolené a film točili "by the way". Nikdy víc... ani po deseti panácích nebo pořádném potahu ze zelené rostlinky. Mamma Mia! je zlo. Nechoďte na něj, jinak dostanete cukrovku, ucpou se vám žíly a umřete v nesnesitelných bolestech. Tedy pokud už po třech písničkách od ABBY nepřiložíte ke spánku nabitou pistoli.(8.8.2008)

Kýč! Kýč! Kýč! A k tomu jednoduchej! No a? Koho to zajímá? Proč něco kritizovat, když tento film splnil účel? To jest pár desítek minut mě dostal do přímočarého světa... a splnil tak mé očekávání... Pobavil mě a já si těch pár desítek minut odpočinul a uvolnil se a potutelně pocukával koutky úst a vrtěl se v sedačce dálkového autobusu při sledování filmu... Takže sečteno a podtrženo... "U MĚ DOBRÝ..."(12.11.2008)

Neoriginální, ale tak dokonale kýčovité a nabité nesmírnou pozitivní energií, jenž přenáší i na diváka, že se při tak skvělém obsazení (Meryl Streep) a ozvučení (vyjma Pierce Brosnana, který opravdu neumí zpívat) nelze nebavit. Scénář by si jistě zasloužil pár úprav (postavy tří otců jsou značně nevyužité a vyprázdněnost děje je okatě často zalátána několika písněmi za sebou), ale lepší film na pozdvihnutí nálady a na zakončení letošního festivalu ve Varech jsme si nemohli přát. (43. MFF KV - 12.7.08)(15.7.2008)

Mirka Spáčilová měla pravdu - je to nehorázný kýč! Ale snad žádný jiný kýč nedokáže člověka nabýt takovou pozitivní energií a radostí jako Meryl Streep hupsající do rytmů ABBY :o) A co teprv když se k ní přidají Christine Baranski a Julie Walters uuááá :-) Poslední taneční číslo následující po titulcích pak definitivně vytře zrak všem škarohlídům a potvrdí tisíckrát omleté klišé, že tohle nátáčení si staroušci (rozuměj Meryl, Colin, Stelan, Pierce, Julie a Christine) opravdu náramně užili!(2.9.2008)

Švédské kvarteto hitmakerů mě z křesla nikdy nezvedalo, ale naštěstí to celé nad vodou drží jiná čtveřice (Streep, Firth, Brosnan, Walters). Náročný divák nechť tedy nechá mozek nedbale položený na botníku a užije si hvězdně obsazený muzikál ze slunečného Řecka. Příběh je prostinký, tak Just relax! Pan Q toliko bádal nad sofistikovanými zbraněmi pro agenta jejího veličenstva a přitom tu nejstrašnější skrýval 007 ve svém hrdle..(5.1.2009)

• Bebacek

NĚKDY SE VÁŽNĚ STYDÍM ZA TO, ŽE JSEM ŽENA. Když vidím ty upištěné kravky, co se na potkání objímají a pusinkují, chce mi blít. ABBA a její písničky jsou mi celkem obstojně u prdele, ale když je tady slyším v tak příšerným podání, chce se mi blít dvojnásob. Ani jeden z herců neumí zpívat a navíc se všichni chovají jak naprostí kokoti. Ups, jsem sprostá jak kanál, ale když tohle mi vážně hnulo žlučí... Dceruška se příšerně pitvoří, přehrává (to ostatně všichni) a její snoubenec je přesně ten typ nechutnýho naolejovanýho svalnatýho polonahýho slizouna z pánského kalendáře (který má sice velký penis, ale mozek-nula). A všechny ty příšerné babky tam poskakují jak nadržené stepní kozenky, strkají si mezi nohy bůhvíco, aby si nahradily svůj kastrační komplex, a uhání jednoho chlapa za druhým. Myslím, že tohle regulérně vyvolá další vlnu feminismu.(16.1.2009)

Neobvyklé podání muzikálu na který nejsem tvyklý a proto pouze průměrné hodnocení. Jsem zvyklý na propracované choreografie, nádherné kostýmy a propracovaná hudební čísla. Od začátku mě překvapilo neustálé pištění holek (pro divačky je nejspíš i snovým muzikálem, protože takové sny občas mívají) a průměrná práce s hercem. Je to nehorázný kýč, který nedokážu zkousnout. Podle hodnocení a kritik jsem očekával víc. Asi opravdu přestanu číst recenze a budu chodit na filmy bez veškerých informací o něm, abych si mohl udělat vlastní názor.(1.10.2008)

Materiál nebol využitý na takej úrovni, ako by si to zaslúžil. Možno sa mi to páčilo len preto, že to bol muzikál. Samotná Abba nepatrý medzi moje srdcovky a aj film mal sem-tam slabšie momenty. (np. situácia v kostole). A tiež Brosnen by mal piť menej piva...(21.11.2008)

Phyllida Lloyd s krvou nemuzikálovou zhostila sa tejto parády a naivne očakávala, že si diváci vystačia s troma poskakujúcimi chlapmi s kovom v hrdle a ženskými v predseniorskom veku výskajúcimi na zaprášenej vaľande v kúte starožitného hotela. Srší z toho nadšenie najvyššieho kalibru, energiu herci vysielajú horlivejšie než východní mohamedáni, ale... naozaj to stačí? Milujem ABBU, Meryl Streep so svojimi kráľovskými výškami bola vážne skvelá, scenérie gréckeho ostrova priam vnútorným pohladením, ale stále mi tam čosi chýbalo, stále som chcela viac... a prázdny pocit sa dostavil skôr než to kultová ABBA a moje milované Dancing Queen a Mamma Mia stihli zachrániť. 70%.(31.1.2010)

• gudaulin

O tomhle filmu známá filmová publicistka Mirka Spáčilová kdysi napsala, že je to krystalický kýč, ale tak sladký a roztomilý, že se na něj prostě není možné zlobit. Tady se projevuje bída filmové publicistiky, kdy téměř všechny posty recenzentů v novinovách a časopisech zaujímají ženy a on se ten gender chtě nechtě na jejich hodnocení taky projevuje. Můžu jen potvrdit, že je to z mého hlediska kýč, jakému není hned tak něco rovno, ale za roztomilý bych ho coby muž nepovažoval. Dá se to brát jako parodie sebe sama, dokonce i písničky ABBY, na kterých jsem vyrůstal, tady zní nechutně, je to asi nejhorší využití hudebních motivů populární švédské skupiny, na jaké si vzpomenu. Tam, kde jinde dotváří atmosféru, jako třeba v případě australského snímku Muriel se vdává, tady spíš tahají za uši. Celkový dojem: 20 %.(19.5.2011)

Tak na tuto letní oddychovku jsem byl velice zvědavý, ale po skončení filmu jsem byl zklamán, jelikož jsem nečekal, že se budu u filmu krapet nudit a bedlivě sledovat čas do závěrečného konce. Obrovské plus je herecké obsazení, letní atmosféra, hudba a to je asi tak všechno. Největší chyba je v režisérce, která moc talentu nepobrala, jelikož film vypadá jak pro televizi a na muzikál je málo rozmáchlý, hlavně choreografie hudebních scén vázne. Věřím tomu, že si Mamma Mia své diváky najde, já jsem mírně zklamán a hodnotím 2,5 hvězdičky, uvidím jak mě film zasáhne po druhém zhlédnutí...(15.11.2008)

Takto som si predstavoval ukončenie letnej filmovej sezóny. Pohodovým, uvoľneným, nenáročným a nenásilným romantickým muzikálom, v ktorom dej v strete s najznámejšími hitmi skupiny ABBA sa ukázal ako skvelá voľba. A rovnako skvelé sa ukázalo aj obsadenie hercov, ktorí svoje piesne prezentovali s hrdosťou a patričným umením a preto musím, okrem hereckých, vyzdvihnúť najmä ich hlasové výkony (a ak ich prespieval niekto iný, je mi to fuk). Jednoduchá zápletka a celková klišovitá jednoduchosť deja je na mnohých miestach dokonale napasovaná na nenudiace, chytľavé a rytmické songy a práve preto som si tento fakt počas trvania filmu vôbec neuvedomil. Po-hm-kávanie a klopkanie nohou do rytmu ma často uistilo, že piesne boli spracované skvelo a úplne trefne sa hodili do príbehu a všetko to poistil pán pár radov predo mnou, ktorý počas 'Dancing Queen' vyskočil z radu a začal tancovať. Záver má tvrdo romantické korene a počas 'The Winner Takes It All' vykukla aj nejaká tá slza. Proste pohoda, ktorú si rád niekedy zopakujem. A hádajte čo si púšťam pri písaní tohto komentu. :) 85%.(1.9.2008)

Být psychiatrem, předepisuji namísto antidepresív sledování Mamma Mia! Pokud vás z depky nedostanou ani herci trsající u vytrysklého Afroditina pramene, jste nadobro ztraceni:) P.S. Po technické stránce spíš promarněná šance - Hairspray je jen jeden. 60%(14.10.2008)

V normální filmové produkci je Mamma Mia! tak trochu zjevením. Vypráví o ztrátě a hledání otce, ale nedisponuje žádnými dějovými zvraty nebo hlubší zápletkou. Téměř pořád se v ní zpívá, přesto hlavně mužská část obsazení zrovna bezchybným hlasem nevládne. Je natočena v 21. století, ale při sledování se cítíte jako vrženi do let osmdesátých. Hlavní postavou je matka, která ještě jako mladá otěhotněla a chce provdat svou ani ne dvacetiletou dceru, přesto ji hraje herečka, které je přibližně šedesát. Ale proč to obcházet. Řekněme si to narovinu. Mamma Mia! je kýč. Ta nejbarevnější nejsladší pohádka, jakou si kdo mohl vymyslet. Jenže já si stejně podupávala nohou do rytmu (na zpívání jsem neměla odvahu) a po celou dobu se naprosto pitomě usmívala. A, ač to zní neuvěřitelně, dokázala jsem i naprosto pochopit těch několik diváků, kteří se dali do nadšeného potlesku, i to, že tenhle film už šest týdnů kraluje žebříčkům návštěvnosti českých kin.(20.9.2008)

Odvázaná zábava pro geronty, ale natočená v tak neodolatelně rozjančeném laufu, že i twentysomethingovi, jako jsem já, dokázala roztáhnout ústa do tááákhle širokého úsměvu. Jakýkoli odpor je marný. Tři a půl.(3.12.2009)

• zelvopyr

Tak.. pokud jste film už viděli a teprve se na něj nechystáte... představte si, že by to nebyl muzikál. Že by ty fráze a chatrňoučký příběh měly fungovat samy. Děs, že? Takže to máme první bod. Pak si vezměme provedení muzikálu... Žádná super výprava, žádní zpěváci, mizerná choreografie. Ženy zpívaly obstojně kupodivu skoro všechny, ale "to nejlepší možné" to rozhodně nebylo. Muži... až na Firtha, který hudbu i odbrnkal, dost slabé (Brosnan -- no zpěvák to není, no a co...). Takže tento bod taky nic moc. Pak herecké výkony -- no jasně, proč ne, akorát je problém, co tam měli předepsáno hrát, a přes půl času byla stylizace do křečovité bujarosti. A máme tu poslední bod, samotné písně Abby. I když se nejedná o nějaké Shakespearovy sonety nebo Robinsona Jefferse, některé mají docela co říct (třeba Winner takes it all). Rozdíl třeba proti Beatles, kteří se proslavili stupiditou textů (mám je rád, mimochodem), byl cca 10 let věku a dospělost sdělení Abby. A co se týče melodiky, je to jeden ze světlých momentů dějin nejmainstreamovějšího popíku vůbec. Nějak mi z toho vychází... že byste asi udělali líp poslechnout si originály od ABBY. Ale jestli nemáte u čeho žehlit, tak proč ne...(5.1.2012)

Vyjma přímočarosti příběhu nevidím na Mamma Mia! absolutně nic špatného. Ženská část filmu bezchybná a muži, v čele s úsměvných Brosmanem, ani na vteřinu nezůstávají pozadu. A ano, šel jsem na to do kina, což potvrzuje teorii, že jsem úplný cvok. Nevaž se, odvaž se!(26.10.2008)

Škoda, že si někdo nedal práci s filmovou adaptací, protože jsem si dvě hodiny připadala jako na divadle, místo v kině - a to není klad, vím, proč do muzikálových divadel nechodím! Nemluvím o příběhu, od muzikálu nečekáme drama, ale o skladbě scén, jejich zasazení do prostoru atd. Přiznávám, že jsem na film šla, abych viděla, jak se kdo popral se svojí úlohou a... voilà výsledek byl od začátku jednoznačný. O co jsou ženy v tomoto filmu větší karikatury (Meryl Streep většinu času pobíhá v montérkách s mastnými vlasy a bez make-upu, Julie Walters má roli nechutné báby se vším všudy a jak slušně říci, že krása Amandy Seyfried s telecím výrazem nevynikne ani když ji obklopí dvěma ještě ošklivějšími kamarádkami), o to lépe zpívají a nad jejich výkony se snad nedá říct nic špatného. Zato tři případní otcové jsou sice sympaťáci, ale coby zpěváci moc neoslní: je to pravda, Pierce Brosnan vážně neumí zpívat (a to z nich dostal největší prostor, proboha!). Závěrem můžu říci, že jsem očekávala nejen dávku moře, slunce, Řecka, "písniček, co se líbí všem", ale také krásy a dostala jsem záplavu ošklivých lidí v zástěrách, kteří snad měli marně evokovat poetický venkov nebo prostě kdo ví co... takže v tomto smyslu mírné zklamání.(12.8.2008)

1 2 3 4 5 6 21 41 60 80