Honza a Jirka jsou dva velkoměstem zkažení podvodníčci, kterým se příliš nedaří. Na pokusu o prodej cizího bytu sice vydělají třicet tisíc, ty však vzápětí ztratí, když se musí dát na útěk před dvojicí policistů. Začíná jim hořet půda pod nohama, protože muži zákona znají jejich totožnost a zatčení je otázkou času. Honza ještě získá podvodem letenky, a pak se oba vydají na jižní Moravu, aby se ukryli u dědy Honzy, který má rozlehlé vinice. Honza mu daruje letenku do Argentiny a slíbí, že pohlídá vinici před špačky, nehodami i zloději. Krátce nato se seznámí s místním vinařem Michalicou, otcem sympatické Kláry. Navštíví je soused Kozderka, který nabídne milion za dědův vinohrad. Klukům se nápad líbí, ale rozhodnou se nejprve zkusit štěstí u Michalici. Honza se znovu setká s Klárou, která se mu líbí čím dál víc. Má to však háček, protože dívka chodí s majitelem penzionu Kájou. Navíc se objeví pražští policisté... (TV Nova)

IQ Tiqe

70% nebylo to špatný, známí herci v nových rolích, nějaká ta mladá tvář; poznal jsem pohostinné moravské prostředí (něco nepochopitelného). jenom bych nemusel nakonci slyšet ten falešný hlas Krajča. ()

Frajer42

O trošku lepší než dvojka, ale vážně jen o trošku. Děj už si pořádně nepamatuji. Tuším, že to bylo o dvou hrozně nesympatických kokotech z Čech, kteří se rozhodli poznat taje Moravy, tedy spíše virtuální Moravy, protože takhle to tu rozhodně nechodí. Jediným vtipným momentem byl výbuch burčáku. Jinak je to trapné a bez nápadu. Brutálně slabé 2*. ()

Kothy

Nevinně o víně. Hádek a Langmajer jsou prostě dva podvodníčci, kteří se potřebují ukrýt na Moravu před svými problémy. Příjemná letní komedie. "Ty vole, ona byla nabitá." :D ()

Dzeyna

Já jsem si myslela, že jsem to někdy viděla, nicméně jsem si to moc nepamatovala. A jelikož si chci dát všechny díly, tak jsem si řekla, že to vezmu hezky od začátku. Musím říct, že je to příjemná podívaná a těším se na další díly. ()

Smok

Mám silný dojem, že niekto si zohnal scénár k tomuto filmu a potom mohutne používal klávesové skratky Ctrl+C a Ctrl+V. Navyše celá tá poetika južnej Moravy natočená ako reklama cestovnej kancelárie a klišoidný príbeh svojou vtieravosťou po čase lezú na nervy a je z nich strašne cítiť snaha o komerčný úspech. Byť tento film natočený o rok skôr, možno hviezdu za originalitu pridám, takto len podpriemer. ()

Filmmaniak

Celovečerní reklama na Mikulov a moravské vinice doplněná o kostrbatě poslepované scénky a izolované hlášky. Hezky navoněné nic s nesympatickými hlavními hrdiny, nabízející jen hromadu pseudo-filozofování o víně a snůšku stereotypních klišé o prosluněné moravské utopii coby krajině plné odpočinku, povolných žen a bodrých stréců. ()

swamp

Vůbec se nestydím za to, že se mi film Bobule líbil. :) Ani se nebojím říct, že se mi líbila Tereza Voříšková. :D Musím se přidat k okolním komentářům s tím, že pochybuji o tom, jak režisér Tomáš Bařina před natáčením neviděl filmy A Good year a Sideways. Přesto věřím, že když člověk nic zvláštního nečeká, dostane se mu příjemného překvapení (a to výsostně nesnáším Hádka) v komedii, která vám jistě udělá velkou chuť na víno..a na burčák. :D ()

Fingon

70% Film se pro mě stal zajímavým až v momentě, kdy se děj přesunul do pálavské oblasti (když nepočítám podkres úvodních titulků:-)... stačí, abych přejel o vesnici dál a už vidím ty kopce, které už starým Římanům připomínaly spící dívku... a přestože máme na zahradě jen nějaké dvě hlavy (aka dvě rostliny) a víno z nich pouze jíme v podobě hroznů, mám pro víno jistou slabost a je to také jeden z mála alkoholických nápojů, které mi opravdu chutnají... a přestože film jako takový není nijak úžasný, skrývá v sobě několik opravdu dobrých scén a Jižní Morava se za něj nemusí stydět (narozdíl od Svatby na bitevním poli, i když Starovice jsou k mému bydlišti mnohem blíž). ()

predators

No sláva! Konečně slušný český film. Zdárný příklad toho, že nejen hvězdné obsazení dokáže hodně. Tomu napomáhají vkusná hudba a precizní kamera a díky tomu máte pocit, jakoby jste byli součástí všeho dění. Co mě ovšem potěšilo, bylo to, že jsem za celou dobu nenarazil na sebemenší trapnější situaci, které jsou u jiných našich filmů zvykem. Střídmý humor, zajímavé lokace a kvalitní scénář už jen podtrhují mé nadšení. Zajímavosti: Ve skutečnosti detektivové takoví trotlové nejsou. / V Argentině si to děda oblíbil a další rok se tam vydal znovu. :-) 80% ()

Slartibarkfast

Ne všem se líbí stejně jako ne každý má rád víno. Pro mně vynikající česká komedie, od které jsem nečekal moc a přesto jsem z ní měl dobrý pocit. Hezké prostředí, pěkná hudba, dobří herci. Možná se nedá srovnávat s jinými lepšími kusy, ale rozhodně nepatří mezi "Kameňákoviny". Myslím, že 70% je akorát. ()

Slarque

Příjemná letní komedie s přesvědčivým obsazením, krásnými obrázky a solidní režií. Scénář sice občas trochu skřípe (zejména v policejní linii), pár vtípků je trochu kameňákovitých, ale jinak pohoda. A kvůli Tereze Voříškové bych konvertoval na víno i já. ()

Arsenal83

Vyššie hodnotenie som pridal pre tú krásnu vinársku atmosféru, doladenie pesničkou od Kryštofa a samozrejme aj pre Terezu vtedy ešte Voříškovú. Inak v celku priemerný film, ale ako hovorím, tá príchuť Moravy mi nedala nepridať. Langmajera som vlastne v porovnaní so súčasnosťou skoro nezpoznal, no a Kryštof Hádek ako by sa v tých časoch herecky len hľadal a mastný účes mu teda určite nepristal. ()

dopitak

Bobule jsou dobře sešitou vykrádačkou perel české kinematografie (Slavnosti sněženek, S tebou mě baví svět a další). Schválně si všimněte, kolik hlášek, co v Bobulích zaznělo, je vám povědomých.____Kryštof Hádek není příslib do budoucnosti (jak tu tvrdí kolega Boss321), spíš bych řekl, že má dlouhodobě smůlu na kvalitní role, které se mu vyhýbají jak čert kříži. Kromě Tmavomodrého světa, kde se jeho talent naplno projevil. Od té doby ale hraje hrozné pitomosti a ani Bobule nejsou kdoví jakou výhrou. Jediné plus tak může být, že je fantómovi českých politiků, Lukáši Kohoutovi, docela podobný.____Smekám před výkonem Lubomíra Lipského, ten člověk nejenže vypadá skvěle (85!), ale coby herec divadelní strčí hravě všechny o několik generací mladší kolegy do kapsy.____Přestože tady na csfd nikde není ani uveden, zdálo se mi v roli Františka cosi rodenovského - a ono ejhle, Marian Roden!____Bobule mají narozdíl od většiny současné české produkce jednu drobnou výhodu- nemají stupidní scénář. Nehraje v nich Vojta KoKotek ani Jiřík Mádlů, Pavla Tomicová ani Eva Holubová. S tím vším poskládádáno sečteno, Tomáš Bařina prostě nemohl prohrát. Nebo mohl, ale neprohrál. ()

iamek

Skvělá letní komedie. Takhle si představuju český film. Je moc dobře, že Tomáš Bařina vybral neokoukatelné herecká tváře. Od začátku do konce filmu se člověk nenudí díky skvělému českému humoru. Nejvíce mě pobavili samozřejmě čeští policisté a detektivové. Příjemné překvapení. ()

Chrustyn

Velice příjemná a pohodová podívaná na kterou se pěkně kouká a rychle uteče. Je dobře, že česká kinematografie má ještě pořád co nabídnout. Je sice pravda, že je na filmu vidět jasná inspirace Scottovým Dobrým ročníkem ale to vůbec nevadí jelikož film vůbec nenudí a má příjemné herecké obsazení kde velice mile překvapil jinak otravný Kryštof Hádek. Jen je škoda, že některé vtipné situace byly až moc prvoplánované a některé i trochu zbytečné. Pokud však divák čeká nenáročnou zábavu film se mu odvděčí vrchovatě. ()

Zemřel herec Jan Skopeček

Zemřel herec Jan Skopeček