Nastala chyba při přehrávání videa.
 • santa331
  **

  Určitě musím zmínit, že výkony herců jsou výborné - hlavně výkon Mirka Donutila, ale dovedl bych si představit v jeho roli i jiného herce. Co se týká té výpravy tohoto filmu - přijde mi to až příliš nudné. Samozřejmě režiser tím pomalým tempem filmu, chtěl navodit tu zlatou "první republiku", ale mě to k filmu nesedí - chybí mi u této detektivky trochu napětí, které by se prolínalo s hudbou(hudba se ve filmu samozřejmě objevuje, ale není tak skvělá jako u filmového zpracování Poirota) a s tím co se děje právě na obrazovce.(5.6.2013)

 • Jonatána
  ****

  Moc se mi to líbilo, Miroslav Donutil byl přesný, Radek Holub jako inspektor Veverka mě bavil a dýchla na mě atmosféra první republiky, kterou mám ráda. Už se těším na další díly z této série. a nesmím zapomenout na krásnou Vilmu Cibulkovou. To je skutečně snad jediná naše herečka, které její "femfatalky" věřím.(17.8.2011)

 • bloom
  ****

  Až překvapivě se mi moc líbila tahle retrodetektivka. ČT si uvědomila popularitu svých Četnických humoresek, britského Hercula Poirota a archivních Hříšných lidí a sáhla po Emilu Vachkovi, který jako jediný u nás vytvořil v předválečné detektivní literatuře postavu velkého detektiva. Byla to šťastná volba, ještě šťastnější bylo obsazení Miroslava Donutila do hlavní role. Ten je tu až překvapivě střídmý a umírněný a tato poloha mu sedne. Vedlejších role (i epizodky) mají na starosti zkušní herci a známé tváře, takže to vyšlo na jedničku.(22.10.2007)

 • karlee
  ***

  Jako televizní inscenace slušně udělané, i když žádný zázrak. Jako detektivka to má netradičně "poctivý" styl vyprávění, divák získává stopy zároveň s detektivem a nečeká ho tak závěrečné tahání důkazů z klobouku, které nemám rád. Na druhou stranu motivace postav (tj. proč a jak se to všecko semlelo) mi tady moc neseděla, Topferem počínaje (toho herce by už obsazovat nemuseli) a Blažkem konče.(17.8.2011)

 • blackrain
  ***

  Celkem příjemná televizní kriminálka s vrchním inspektorem Klubíčkem. Je to druhý druhý případ, který tato postava musí řešit a díky svým schopnostem a analytickému myšlení ho bravůrně vyřeší. Vrchní inspektor Klubíčko v mnoha ohledech připomíná postavu Hercula Poirota, vždy elegantně působícího a vystupujícího Belgičana. Také je spousta věcí spojuje. Rozdíl mezi nimi je jedině v tom, že Klubíčko je ryze český detektiv. Škoda, že příběh s detektivem byl tak unylý. Nicméně, Donutil to všechno vynahrazuje svou vážností, která je pro něho docela netypická. Znám ho spíše jako baviče. Takže mě překvapil.(17.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace