MikO_NR_1909

Celkom uletené dobrodružstvo z tvorcovských rozmerov technologických inovácií a z ultramoderných víziach tohoto divácky atraktívneho média. Naše postavičky sa v zásade od jedničky charakterovo veľmi nelíšia, ich súdnosť, explicitnosť a rozvaha sú potláčané drive(ovskými) scénkami, čím strácajú takpovediac kúzlo pôvodnej časti. Zároveň si však takýmto prístupom zabezpečili ďalšiu budúcnosť, či už sequelovými pokračovaniami, alebo krátkometrážno-seriálovou formou. ()

Pierre

A zabil tě? Bohužel jo. Ale přežil jsem!..... Říkám, jsou to vegetariáni a ty - RRR! Říkam, promluvíme si, a ty - RRR! To není žádná komunikace!....Rodinný vztahy nejsou jednoduchý, ale můžem se domluvit. Budu je mít  od neděle do pátku-od středy do soboty-VÍKENDY?......... Hajej, dadej, kruté zvíře, já jsem tvoje mrně a tohle je moje mlíčko...A hlavně....Tě péro, Rudlo. Nevím přesně proč, ale když slyším tyhlety hlášky zmocňuje se mě silné Déjá vú a já lituji, že mi už není šest. Naopak mi už táhne na slušnejch osm, a v naší bandě osmiletých už se tomu nikdo tolik nesmějeme. Ale třeba se ještě někdo najde.... bez vyšších nároků, možností. Už mi je vážně skoro devět, ale za to deja vu, Bucka, Sida, roztomilého  Lábuse v českém dabingu  a hlavně RUDLU přece jen ponechávám osobní  pátou hvězdu, protože tohle je srdcovka. ()

Lum3n

Několik vtipných momentů, skělý letecký souboj z pterodaktily a pár odkazů na Star Wars bohužel nedokáží vyvážit dalších 70 naprosto hluchých a nudných minut. Jo a mimochodem 3D v cinestaru neni 3D, ale sapíš tak 2,5D, chce to IMAX. 2 a 1/2 * ()

buldock

V pořadí již třetí dobrodužné pokračování osudů našich zvířecích hrdinů z doby ledové nám mimo jiné přináší spoustu akce , několik nových dinosauřích postav , chrlí na diváka velké množství hlášek a vtipných scén , nevyhýbá se ani klasickému moralizování , vyzdvihuje důležitost rodiny a přátelství a to vše je zabaleno do velmi úhledného audiovizuálního hávu , který se opět velmi povedl! Zkrátka a jednoduše zábavná jízda pro celou rodinu. Film: 75% ()

zipper111

Jo! Mnohem lepší než dvojka, u některý scén jsem se chechtal jak o život (scrat, porod, Buck). Mimochodem Buck byl naprosto luxusní postavička, bez něj by to nemělo ten správný říz...a samozřejmě tu ještě byl...(temná pomlka)....Rudy..... :) Opravdu, Ice Age 3 už mi nepřišel tak nesnesitelně dětský jako dvojka, pravda, občas to tak vypadalo ale jinak to bylo super! ()

Freemind

Bohužel jen chabá vzpomínka na svěžest prvního dílu a dost často vlastně i jeho vykradačka. Dialogy i scénky jsou ledabyle splácané, nemá to drajv, nemá to směr. Potřetí už prostě "neny ftypny". Jako nenáročná zábava ujde. ()

numi

Dva vtipné gagy je na devadesát minut málo. Navíc Veveřák snad vůbec poprvé nefunguje a jeho romantické eskapády jen podkopávají relativně fungující atmosféru. ()

Makky

Zlaté, vtipné, nápadité, milé a "akčné". Konečne to nebol len ďalší zbytočný diel kvôli prachom ako bola dvojka. Určite je Úsvit dinosaurov o triedu lepší ako predchádzajúci diel, ale na jednotku to jednoducho nemá. Scrat ako vždy boduje, ale tentoraz sa bolo na čo pozerať aj bez neho. Výborne som sa zabavil :) ()

Tirion

Bohužel, vše, co mělo ve filmu potencionál, tak nám ukázali již v traileru a to je po čertech málo. Ani ta veverka už není vtipná. Film je jedna velká křeč plná trapného humoru pro prostoduché. ()

vorheese

Možná hodnotím trochu neobjektivně, protože to byl můj první a velmi příjemný zážitek s technologií 3D digital, ale i tak bych řekl, že tvůrci si dali na příběhu zalážet a Doba ledová si tak jako jedna z mála serií drží svojí kvalitu. ()

gogos

Carlos Saldanha je prostě borec. Již potřetí k nám přišel s Dobou ledovou a ani tentokráte nezklamal. K již zaběhlým postavám se přidává výborný šílenec Buck a většinu filmu se řežete smíchy. Děj je solidní, scrat se pořád neokoukal, animace i hudba povedená... Zkrátka a dobře ideální animák pro děti, při kterém se dobře pobaví i dospělý. Lepší než dvojka! ()

ABLABLABLA

Kdybych to měla shrnout..jednička super, dvojka nic moc a trojka bomba....takhle jsem to teda cítila já...Skvěle jsem se bavila, nevěděla jsem, co přijde v další chvíli..no prostě skělé...Nej bylo asi uvěznění v kostře na laně... záchvaty smíchu, jak ve filmu, tak u mě doma v obýváku... ()

blackrain

Měla jsem nemalé obavy, aby tenhle díl nebyl ze všech nejslabší. Moje obavy mě opustily hned, jak se na scéně objevila veverka, která opět měla trable s žaludem a taky s vyčůranou veveřicí. Pak se objevila stará známá parta a já úplně zapomněla na čas a na okolní svět. Kromě starých známých se tu vyskytuje i potrhlá jednooká lasice. Ta se nebojácně ohání pazourkovým nožem, doufám, že to byl pazourek, a neohroženě pilotovala pterodaktyla. ()

SarumanKo

Nakoniec to nebolo také hrozné. S krízou tretích častí sa Doba ľadová popasovala na dnešné pomery slušne (v porovnaní napríklad so Shrekom). Geniálnej jednotke to nesiaha ani po členky, ale po nanajvýš priemernej dvojke je Úsvit dinosaurov dôstojným zakončením trilógie (dúfam, že len trilógie!!!). Animák je žiaľ zameraný na najmenších, takže vtipné je to iba ojedinele, animáciou to očariť už nedokáže a prínos nových postáv do partie to oživí len čiastočne, inak to kĺže do nudy a klišé. Za aké-také napätie vo finále a úžasného Scrata, ktorého sólo (tu duo) je už od jednotky jednou z najzaujímavejších lahôdok, akými animované filmy disponujú, je to ľahký nadpriemer. (60%) ()

kaylin

Má to zase něco do sebe. To vytváření rodiny a jak se to celé zvrtne, přátelství, které nejspíš končí. Jsou tu momenty, které vás zasáhnou, pokud máte sérii rádi, ale ani v jednom případě to není nějak převratně dotažené. Prostředí s dinosaury je parádní a vizuálně skutečně krásné. Některé vtipy vás rozesmějí nahlas. ()

suicide

Myslím, že tvůrci pochopili, že ve dvojce to jediné, co se nějak více líbilo, byla krysoveverka, takže ji ve trojce věnovali nenádále překvapivého prostoru -- a myslím, že dobře udělali. Trojka tak předčila dvojku, i když jedničku už asi nic nepřekoná a doufám, že se o to ani žádnou čtyřkou nebo pětkou nebudou pokoušet... ()

Damiel

60 % - Na jedné straně ohrané situace, potřetí šablona dobrodružného putování z bodu A do bodu B a vlezlý akcent na rodinné hodnoty. Na druhou stranu velmi zábavná nová postava Buck (v originále namluvený Simonem Peggem), celkem vtipné situace a stále zábavný Scrat. Obávám se, že pokud ale bude trend pokračovat, příště už i Scrat bude průměr. ()

Finále Plzeň 2016

Finále Plzeň 2016