Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

eJacques

Velice podařený film, u kterého bych čekal více 5* hodnocení... Žurnalisticko-politické drama a lá Všichni prezidentovi muži nenudí ani chvilku... Herecké výkony by ale zasloužily vylepšit, Helen Mirren v roli šéfky nepřirozená a hraje si na něco co nemá, Rachel McAdams absolutně ztracená jako holčička v obchodě s panenkami, Ben Affleck holt lépe hrát neumí, no a Russell Crowe pán herec, sedí mu i ten pivec a starý Saab 90... Gilroyův scénář tradičně solidní, který McDonald nepotápí, kritiku zdejších uživatelů na příliš doslovný a vysvětlující scénář, který vás vodí za ručičku, neberu, alespoň jsem se pro jednou v ději neztrácel... Bohužel něco málo chybělo, aby se film vryl hlouběji do paměti... ()

chelseaman22

Pekelný úvod je situován do jakéhosi pajzlu, kde si Gladiátor objedná vše na chilli. Následně se o zápletku má postarat skandál v Kapitolu. Jak si jen proboha kongresman může dovolit obrážet svou asistentku?! Tahle na hlavu postavená problematika je propírána napříč celým filmem, inu politici ten život vážně lehký nemají! Konzervace roztomilé McAdams s Russelem: "Říká se, že sex rozbíjí přátelství. Kdo to říká? Cosmopolitan?" V nemocnici definitivně nemůže být bezpečno, když odstřelovač od mariňáků sedí na střeše protější budovy a následně pokoj prošpikuje gulema jako hospodyně svíčkovou špekem. Až budu prezident a zrovna nebudu mít virózu, tak zakážu vraždit zrzky - jsou tak hezké a jejich tak málo! Do Arga jsem Bena vážně nemusel, ale tady mu role kongresmana v kvádru by Gucci vážně sedne jako kecky od All Star Marešovi. "Porušujeme zákon! Ne, tomu se říká dobrá novinařina." Je silně nepřekvapivé, že Sherlock podlehl půvabům mladé žurnalistky - "Co je Jameson? Irské víno." Ředitelka Timesů Mirren vypadá obdivuhodně shodně jako Meryl v Ďábel nosí tu značku z Milána. Gladiátor opět využil svých super schopností - svědka zlomil tak jednoduše, že je to až děsivě kýčovité (tudíž úsměvné). Po odhalení faktické faktu se Ben urazí jak patnáctletý spratek, jemuž rodiče odmítli dát litr na páteční dízu - vzchop se! 86% Celosvětový výdělek k 20. 5. 2013: $87,812,371, což je 1,46 násobek budgetu ()

David.Darco

Podpriemer. Scenárista potreboval na každý twist a zásah do deja inú postavu a tak to aj vyzerá, je ich kvantum. Film nevyniká ani po technickej stránke, kamera čistý priemer a záver taktiež suchoty... Jeden z tých, ktorými som čas zabíjať ozaj nemusel. ()

jedna_vrana

Rusell Crowe dobre stelesnil húževnatého investigatívneho novinára Cala McAffreyho zo starej školy, v celom filme hrá prvé husle. V podstate nikoho iného nepustil k veslu a hoci sa na scéne objavilo niekoľko zvučných mien so slušným výkonom, nikto iný neupútal. Jediná výnimka bol moment, keď sa objavil Dominic Foy (Jason Bateman) a urobil trochu rozruch. Navyše z celého filmu som mala pocit, že novinár robí prácu detektíva. Ale bol to slušný politický thriller. ()

Sonnik

Find The Truth. Crowe opět potvrdil, že patři mezi to nejlepší co v současném filmu můžeme vidět. Jako zkušený oldschoolový novinář proplouvá celým filmem a chvilkama výborně hláškuje. State of Play je celkově solidně obsazený thriller a také z něj bylo vytěženo maximum až na trochu přetwistovaný závěr. Jen škoda, že novinařina je tak hodně cítit a je až moc promílána. Avšak na druhou stranu důraz na noviny spolu s Russelem je to, co ho odlišuje od průměru. Velmi slušné. ()

ecceHOMMO

Konšpiračný thriller, ktorý vlastne ani konšpiračný nieje. Alebo je......???? Vlastne na tom ani nezáleží lebo aj napriek tomu, že neni postavený na akčnosti má v sebe čosi čo vás pripúta k obrazovke. (Nádherný príklad toho že aj bez akcie sa dá vytvoriť napätie). A potom tu je fenomenálny Russell Crowe ktorý si vás získava síce pozvoľne, ale keď sa mu to už podarí začnete mu " zobať z ruky ". Treba uznať ....je to veľmi dobre urobený film s veľmi vhodne obsadenými hercami. ( Dej samotný radšej spomínať ani nebudem...aby som neprezradil -náhodou to čo nemám.....) ()

Mrkvič

Po delší době hodně povedený politický thriller. Atmosféra i příběh gradují a když se zrovna nic moc neděje, zabaví vás výborní herci. Jen konec mi vůbec nesedl. Když graduje a celkem bez větších skoků směřuje ke správňáckému a i lehce předvídatelnému konci, nastane nečekaný zvrat, který snad ale nikdo ani nemůže chtít. Všechno budované napětí je v tu ránu v tahu a film si tak doklouže do konce a... a přišlo mi to najednou tak nějak uplně jedno. A hodně velké bohužel. ()

st.jim

Velké překvapení v několika ohledech čekalo v tomto filmu. Byl to parádně promyšlený příběh, který měl opravdu hlavu a patu. Celé to bylo poté pěkně zabaleno do dvou hodin svižněho dramatu a né žádné novinářské nudy. Huráááááá, Ben Affleck umí také hrát. Snad první role Bena, kde s klidný svědomím můžu říct, že je to herec. O Russelovi a Rachel se není třeba dlouze zmiňovat , to by bylo nošení dříví do lesa. ()

Gothar

Vahal som medzi 3 a 4 hviezdickami, no k trom som sa priklonil kvoli tomu, ze film ma akosi nepresvedcil o tom, aby som mal chut pozriet si ho znova a objavit nejake dalsie detaily pripadu. Dej plynie celkom dobre, uvod mi sice pripadal trochu slabsi, ale neskor sa to zlepsilo a dejove zvraty padli na urodnu podu. Pri takychto filmoch si vravim, ze by sa na csfd hodila 10 miestna stupnica ohodnotenia, pretoze teraz mam pocit, ze filmu State of Play krivdim, no na 4* to proste nebolo. ()

viperDavid

Obycejny den v obycejnem meste. Asi tak by se dal zacit psat pribeh o filmu s Russellem Crowem v hlavni roli. Nic noveho pod sluncem, takovych pribehu uz bylo a bude. Nejde vsak ani tak o pribeh jako spis verohodnost podanni prave Crowa ci Bena Afflecka. Jestli neco hodnotim za 4* tak je ta zlost, protoze me vazne dostali, veril jsem jim kazde slovo, ale pro to se to taky toci, nebo ne ? ()

danco123

Asi budem za hlupáka, ale ja som miestami pri tomto filme zaspával. Niektoré scény by som z filmu určite vyškrtol. Myslím že dosť nezaujímavú úlohu hrala Helen Mirren, ktorá film ničím nezlepšila ,ale naopak zhoršila. Začínajúca novinárka ktorá sa pokúšala napísať dobrý článok. A ďalej? Veď v tomto filme len zavadzala. Myslím si že film by oživili scény zaoberajúce sa zoznámením diváka so zápornými postavami. Neviem, ale asi pozitívum filmu je herecké obsadenie Russela Crowa. Jedine čo oživilo zakaždým tento film boli scény kde R.Crowevovi tieklo do topánok respektíve šlo mu o krk, Totižto ani výkon Bena Afflecka v tomto filme nebol bohvieako presvedčivý a preto nemôžem film hodnotiť inak ako na 60%. ()

Stegman

Pche! Prej "další thrillerová blbost". SPOILER: To si vážně u tohohle filmu nevybavíte Víta Bártu a jeho (téměř úspěšné) plány na ovládnutí prakticky veškerých bezpečnostních složek státu? ()

Lachtaan

Perfektní kus filmařiny o prohnilosti lží a zatajovaných pravd, polopravd a faktů ve vyšších kruzích (nejen) americké politiky. Ani jsem nečekal, kolik se tu sejde známých tváří. Mnou asi momentálně nejoblíbenější filmové téma. [viděno na Prime Video 22.1.2021] ()

Beky

Nic co byste neviděli, představte si film bez hvězd...to je ale plitký příběh najednou!! Russell je výbornej, novináře mu žeru jako nic, ostatní si svoje odehráli na jedničku, Bateman, mile překvapil. Sečteno podtrženo, příběh táhne film hóóódně dolu. Jednou větou: Kevin Macdonald dokázal ustát těžký průměr!!! ()

Javad

Mnohokrát natočený námet - novinári vyšetrujú vraždy v ktorých pozadí je niekto z vysokej politiky, alebo niekto s veľkou mocou (veľa peniazmi) , dnes už nezaujme ničím novým. Herci sú ale v STATE OF PLAY skvelí, preto 3* ()

neoBlast

Nemůžu říct, že bych se nebavil. To opravdu ne. Režie je slušná. Jak se na žánr sluší uhlazená a odsýpá s rychlým dějem. Ale vše působí jako bychom to už párkrát viděli. Investigativních novinářů pobíhá zkrátka po stříbrném plátně už velké množství na to aby se Na odstřel stalo trvalkou, která navíc zraje časem. Luxusní herecké obsazení mohlo jistě natočit něco zajímavějšího, Tony Gilroy mohl napsat dalšího agenta nebo atmosférického právníka a i režírující Macdonald má jistě na víc než na lehce nadprůměrný politický thriler. Ale na druhou stranu druhá polovina doslova sprintuje ke konci (že by důsledek vtěsnání minisérie do fimové stopáže?) a film nenudí ani na minutu. Těsné čtyři hvězdy. 70 % ()

_DAVE_

Drama z prostředí investigativní žurnalistiky, popravdě tyhle filmy nemám moc rád. Kvanta rychlých keců, milióny jmen, souvislostí a celkově dost složitý děj. Chce to hodně pozornosti. Jó Crowe jako by tam z oka vypadl Jankovi Kroupovi. ()

MiCM

Sice krimi/detektivka, ale taková fakt seriózně podařená. Žadné nesmyslné či lacné chvilky. Prostě dobrý film s dobrým obsazením..dobře se na to dívá.. ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)