Uprostřed deštivé noci v jedné ze slepých washingtonských ulic dochází k úkladné vraždě navenek bezvýznamného pouličního feťáka. Vlastně nejen jeho. Za oběť padne i náhodně jedoucí cyklista, který se, jak už to v podobných případech bývá zvykem, ocitl v nesprávný čas na nesprávném místě. Tutéž noc v metru najde svou smrt i mladá ambiciózní žena - osobní asistentka prestižního kongresmana Stephena Collinse. Do celého případu se okamžitě obuje charismatický investigativní novinář Cal McAffrey, který je blízkým přítelem zmíněného politika. Jeho novinářskou objektivnost a střízlivost pečlivě hlídají jeho kolegyně Della a šéfredaktorka Cameron Lynneová. Vzhledem k tomu, že pátrání míří do nejvyšších míst vrcholné politiky, měly by mít spíš strach o samotného Cala než o jeho práci. (TV Nova)

Morholt

Novinářsko-politický thriller, ve kterém se Russell Crowe v roli novináře snaží dokázat špinavou hru, kterou rozpoutal zbrojařský koncern proti jeho příteli kongresmenovi (Ben Affleck), který firmu vyšetřuje. Jenže, jak se nakonec ukáže, všechno je složitější, jak vypadá. Z mého pohledu docela propracované, plné poměrně překvapivých zvratů a velmi slušně obsazené. No Afflecka zrovna moc nemusim a v roli kongresmena mi nějak neseděl, ale snažil se a to se počítá. Ke zbytku nemám námitek. Jediné, co mi vadilo, bylo závěrečné opomenutí vysvětlení, jakou roli v tom všem vlastně hrála kongresmenoval manželka v podání Robin Wright Penn. Ale jinak tleskám. 85% ()

Shaqualyck

V podstatě jen další (kolikátý už?!) spotřební detektivní thriller, ve kterém nic není, jak vypadá, lidé jsou na sebe zlí, ale nakonec všechno dobře dopadne. Politika, paranoia a konspirace coby epitaf na skromném avšak poctivě vysochaném investigativním pomníčku zuřivého reportéra. Škoda, že scénář vede diváka za ručičku a svojí snahou o doslovnost a uvěřitelnost si sám bere vítr z plachet:( Tahounem filmu je bez debat vágusoidní Russell Crowe, který dostal do vínku pupek, Saaba z roku 90 a schopnost s cynickým úšklebkem šikovně rozplétat prohnilou zákulisní stínohru. Do svých partů se parádně opřeli i Jason Bateman a Jeff Daniels. Škoda, že Rachel McAdams je pod tou rádoby drsnou slupkou ztracená jak kuřátko v obilí a Helen Mirren hraje víceméně jen podle „TheDevilWearsPrada“ šablony a většina nadávek z jejích úst působí dost směšně. Nicméně i tak je určitě na co koukat, film v žádném případě nenudí (občas je to dokonce velmi slušný "napínák"), ale prostě si myslím, že Gilroy a spol. měli na víc a Macdonald jakbysmet. 3 a ½ za Russella a závěrečné tiskárenské defilé s Creedence. ()

L-V

Film, který nabízí vše, co jste už viděli někde jinde a lépe, bohužel nepřínáší nic nového, takže celou dobu budete sledovat příjemně ubíhající očekávaný děj, který vám nebudou kazit, jak herci, tak sám režisér, nicméně nějaký silnější zážitek, zapamatovatelné scény nebo snad strhující, postupně budovanou atmosféru budete hledat marně. Zkrátka poctivě odvedené filmové řemeslo, které na poli politicko-žurnalistických dramat (thriller je snad až příliš silné slovo :) nepředstavuje nic netradičního či dokonce výjimečného. Jako nenáročná oddechovka pro páteční nebo sobotní večer ideální, ale pokud chcete něco víc, budete se muset poohlédnout jinde... ()

seale

Přišlo mi to jako oslava novinářství (žurnalisti jsou vlastně na straně pravdy, objektivity a skvělých výkonů) a oslava ženství (naplněné ambice mladé novinářky). Tak já nevím, doufejme, že to takhle opravdu funguje :) ()

jerry12

75%. Chytrá investigativní žurnalistická kriminálka, přesně jak to mám rád. Chyběl tomu jen takový ten boom v podobě totálního přikování ke gauči. Velmi nadprůměrné, ale nikoli výjimečné. A kdybych musel pokračovat, ještě bych se nespokojil se závěrem, který byl v kontextu uplynulých dvou hodin až příliš chladný a suchý. To ale odpustitelné jest. Příjemná hra na kočku a myš. ()

ScarPoul

Je to len ďalší konšpiračný triler, ktorého pointu vlastne odhalíte hneď ako sa oboznámite zo všetkými postavami. Dôvod? Veľmi jednoduchý. Podobné variácie ste museli vidieť x- krát ak ste aspoň raz za život zapli televíziu po ôsmej hodine večer. State of play je presne takýmto filmom, čo je škoda, pretože na ďalší film od Kevina McDonalda som sa naozaj tešil. Herci ani zďaleka nedokážu uhrať napísané postavy natoľko vierohodne aby bola aspoň jedna z nich sympatická, pričom talenty ako McAdams a Mirren hrajú len druhé husle s ktorými nič nezachránia. Ústredná dvojica v podaní Bena Afflecka a Russela Crowea, na ktorých vzťahu a rozhovoroch vlastne stojí celý film, majú svoje najlepšie filmy dávno za sebou a je vidno, že sa nejako ani nesnažia presvedčiť divákov o niečom veľkom. Pravdou ale zostáva, že scenár je natoľko prvoplánový, že sa to hercami ani veľmi zachrániť nedá. Takže jediné čo nám zostáva je naozaj dokonalá kamera, ktorá hlavne v prvej polovici filmu pôsobí dynamicky a každý jeden snímaný záber je plný života a napätia, ktoré dýcha tou zvláštnou upršanou atmosférou. Čo sa týka ostatných zložiek, tie viac, alebo menej zlyhávajú. Na dve hodiny naťahovaný film priveľmi zbytočné. Vlastne už vo všeobecnosti je to len akýsi jedno rázový film na jedno použitie, pretože to neoriginálnym námetom doslova kričí. A to je naozaj v tomto prípade veľká škoda. ()

PROROK14

Žiaden zázrak sa nekonal. Po 60-tich minútach ma už nudilo počúvať stále tie isté kecy. Príbeh nemá žiaden spád, nič čo by človeka zaujalo a čo by ho udržiavalo v napätí. ()

bouncer

Tak co tu máme? Novinářsko-politický, kriminální thriller se zlou všeovládající korporací vojenského průmyslu (to už tu bylo), investigativní novináři lepší detektivů (taky známe) a politici hrající na všechny strany (zív). Námět hodně neoriginální, zpracování však dobré - má to spád, napětí a není to úplně hloupé. Ve zkratce - pěkně se to sleduje a váš mozek se odpočine. Russell Crowe a Ben Affleck nepatří mezi mé oblíbence (obzvláště Ben "podívjte se-jak-to-zvládnu-odříkat-s-jedním-výrazem-a-dostanu-za-to-milióny" Affleck mi tu silně nesedl), za to vedlejší role byly na můj vkus skvěle obsazené i zahrané, od stálic typu Helen Mirren či Jeffa Danielse po nové hvězdy jako Rachel McAdams. Ve výsledku průměrná podívaná. ()

Johny_fork

Nejprve bych rád zmínil fantastického Russella Crowa, neupravený a lehce obtloustý zvenčí flegmatickým dojmem působící novinář ze staré školy, který stále věří v informativní funkci novin (ta postava i prostředí filmu hodně vypovídá o naší době, nebo alespoň já se zamyslel nad tím, kdy jsem naposledy přečetl nadpis a v článku se dozvěděl něco hodnotného, nečekaného...) Ale k filmu. Na Odstřel je po všech stránkách poctivý a až do poslední minuty napínavý thriller z atraktivního prostředí. Režisér umě dávkuje napětí a přísně se drží logiky, divák má tedy možnost postupovat krok za krokem, stejně jako novináři. Díky chytrému ději, hutné atmosféře a faktu, že takových filmů je dnes bohužel po skromnu dávám s čistým svědomím plnou. ()

moviesfan

Ještě před spuštěním "Na odstřel" jsem doufal, že tohle politicky laděné krimi nebude předimenzované a nesnesitelně zamotané. Naštěstí nebylo. Oceňuji dobrý příběh, kvalitní herce a výkony. Na můj vkus dobře natočené krimi, které by nemělo zapadnout. ()

Marek1991

To, čo oceňujem ja je práve novinárska stránka filmu, keby to totiž bolo o policajnom vyšetrovaní, tak by som nechápal, čo by to za nudnú neproblémovú záležitosť stvorili. Takto sa tam síce často kecá, ale divák v tom celkom jednoduchom príbehu pochopí o čo ide. Kriminalistický thriller, no podľa mňa nie mysteriózny ako sa k tomu uvádza. ()

F.man

Velice zručně zmáknutý politicko-novinářský thriller. Zápletka je Macdonaldem dávkováná poměrně pozvolna, a i přes léhce delší stopáž diváka dobře udržuje při hře. S podporou Russella Crowa se tak nakonec jedná o poměrně zajímavý snímek. Good night everybody. See you tomorrow... ()

PauloZ

Nechápu, kde vzali u žánru filmu odvětek Mysteriózní, ale budiž. Film spadá do průměru, není to nijak zvlášť zajímavé a ani napínavé. Na mě to působilo velice roztěkaně. Ještě bych chápal, že můžou mít noviny informace větší než policie, ale že je před policií dokonce tají a ani v krajní situaci nic neřeknou, to mi přišlo na hlavu. Navíc Crowe vypadal více jako detektiv, než novinář a samotný konec filmu je zbytečně překombinovaný. ()

Marsik

Nakonec filmu 4 hvězdičky přisuzuji, ale je to s odřenýma ušima. Chyběl totiž ten pověstný "drajv", nebo chcete-li lepší tah na branku a propracovanější závěr. Ten mi přišel obzvlášť odfláknutý. Politicko-novinářský thriller není úplně moje krevní skupina, ale čas od času se rád mrknu. Avšak čekal bych od filmu, kde hrají taková esa jako Crowe, Affleck, Mirren či McAdams, lepší a více strhující podívanou. Takhle se podle mého jednalo jen o lepší průměr. Tomu taky odpovídá mé procentuální hodnocení. 70% ()

spaceboyCZ

Prumerny politicky thriller, ve kterem misty drhne prilis zdlouhava snaha vydat perfektni clanek (rozumej, prilis novinariny, malo odhalovani politickeho pozadi) a to, ze clovek uz od pocatku tusi, kdo za tim vsim nejspis stoji (tzn. nekona se radoby prekvapivy zvrat). Russel tahne film po celou dobu, Affleck je nevyrazny a v mnoha scenach na presdrzku, mile prekvalpila Rachel McAdams. Vyzdvihnout mohu skvelou praci kamery a strihu a hudebni doprovod. Bohuzel, nevycniva nad prumer podobnych filmu :(. ()

baribal

skvělý materiál a příběh také dobře vymyšlený, problém je, že celý film je pro mě těžko identifikovatelné zlo. trochu chybělo tempo a důraz na psychologii postav, mohlo to byt klidne o dvacet minut kratší a nezlobil bych se.. PS: viděl jsem nedávno další film s russellem crowem - 3 dny ke svobode - a nemohlo mi uniknout, že v obou těchto filmech se pohybuje jedno auto, stejné značky a stejné barvy, ve třech dnech toto auto řídí detektiv a zde je nekolikrat zaparkované v záběru (možná to bylo auto rachel mcadams, ale nejsem si jist) - sledujte tmavě rudou barvu a kulatá zadní světla :) ()

Ridley Scott a rozparovač

Ridley Scott a rozparovač

16.10.2009

Hollywood našel nový zdroj inspirace (nebo kradení námětů, chcete-li). Po Na odstřel a Edge of Darkness (právě vyšel nadupaný trailer a Mel Gibson je navzdory hlubším vráskám opět za drsňáka) se… (více)

A režírovat bude...

A režírovat bude...

26.04.2009

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

Starověký Řím na plátnech i obrazovkách

01.04.2009

Nikdo neví, odkud ta móda najednou přišla (vždyť posledně tady byl průšvih s názvem Poslední legie), ale najednou filmové a televizní tvůrce ohromně zajímá antický Řím. Kromě plánovaného… (více)

Crowe jako kontroverzní komik?

Crowe jako kontroverzní komik?

20.08.2008

Russell Crowe měl právě v těchto dnech honit Robina Hooda po Sherwoodském lese, ale projekt Nottingham byl přesunut na příští jaro (jedním z důvodů je prý požadavek Ridleyho Scotta natáčet v svěže… (více)