Komentáře uživatelů k filmu (560)

 • golfista
  *****

  Po špičkovém jehňátkovém krimi natočil Jonathan Demme vynikající drama o diskriminaci homosexuálů v řadách soukromé právnické firmy. Netajím se obdivem k Tomu Hanksovi, ale to co předvedl v tomto filmu je opravdu mimořádný výkon, který ocenili snad všichni, kteří film viděli. Závěrečná scéna při které zní pouze úžasná stejnojmenná skladba Neila Younga mě vždycky totálně dostane. Také si dodnes pamatuju předávání Oscarů a účast obou nominovaných za píseň (Young a Springsteen). Spontánní potlesk ve stoje všech hvězd při příchodu Springsteena v džínách na podium, to byla chvilka na kterou se nezapomíná.(18.4.2003)

 • Douglas
  **

  Téma AIDS a homosexuálů (už jen to automatické spojení) je odporně bagatelizováno a postavy celý film jen pronášejí patetická moudra. O "psím" herectví Toma Hankse ani nemluvě...(29.1.2004)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 : Herec HR - Tom Hanks, Píseň - "Streets of Philadelphia" + 3 nominace: Masky, Scénář, Píseň - "Philadelphia" . . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(23.2.2004)

 • Galadriel
  ****

  Víc než spravedlivý Oscar pro Hankse, protože jeho výkon v roli homosexuálního právníka nakaženého AIDS je opravdu perfektní. Výtečný film, který se zabývá jedním (vlastně dvěma) žhavými tématy ze současnosti a to velmi dobře a aktuálně. Diskriminace byla je a ještě dlouho bude velkým problémem společnosti a tenhle film se snaží ukázat, že ti druzí, jiní (nemocní, jinak orientovaní, věřící v něco jiného nebo jinak barevní) jsou ale také lidé jako my a není důvod, proč se na ně dívat skrz prsty.(26.2.2003)

 • Tetsuo
  **

  Chcípni, Hanksi! Kdyby to nezavánělo trapným dvojsmyslem, doporučil bych ti strčit si ten slzopudný doják do řiti. Proč musí být homosexuál vždycky buď zženštilou karikaturou nebo vzorem všech ctností? Obojí je blbé klišé. A dávat tomu druhému Oscary, mi přijde pěkně uhozené.(1.4.2003)

 • Gemini
  ****

  Jalu má pravdu. Už jsem Philadelphii viděl i v náladě kdy mě točil celej svět a mě už to nebavilo. Tenkrát mě to opravdu nedojímalo a viděl jsem v tom super promyšlenej kalkul. Jenže Philadelphii jsem viděl i jindy, a tehdy to byl skvělý film. Mluvil o naší zaslepenosti, bezdůvodné zlobě a pokrytectví (ave Christi), a taky o síle člověka i o tom na co už nestačí. Mohlo by se zdát, že film už ztratil na aktuálnosti, ale je to jinak...sice jsme navenek mnohem tolerantnější společnost, která rozhodně nediskriminuje, to ne, probůh jen to ne. Vždyť politická korektnost vládne světem. Ale pravda je taková, že se jen vymyslela spousta kliček, zneužívaná oběma stranami těchto "sporů". Toto si skutočně treba pozrieť. A poslechnout, protože kromě dnes už klasického songu Božského Bruce vám tu zahraje i Howard Shore, po kterém tenkrát moc psů neštěklo. Dávám 80%.(22.1.2005)

 • Tosim
  *****

  Snímek vypráví o předsudcích a na předsudky zpětně naráží. V tom je jeho síla. Nic zde není černobílé.(3.5.2003)

 • Matty
  **

  Učebnicový příklad filmu, vůči kterým se svou tvorbou vymezovali tvůrci New Queer Cinema. Kýčovitě moralizující melodrama s falešně tolerantním (protože pohádkově pozitivním) obrazem homosexuála jako oběti zlé choroby. Ze strany velkých hollywoodských studií krajně pokrytecká "omluva" za předchozí roky vytěsňování sexuálních minorit mimo mainstream. Omlouvána je ve skutečnosti hlavně homosexualita protagonisty, který za svou odlišnost musí zaplatit životem. Navenek průlomový snímek tak předkládá stejně stereotypní, straight publikum nijak neurážející portrét komunity, jako desítky, možná stovky filmů před ním. 50% Zajímavé komentáře: Tetsuo, Nick Tow, Zombo(20.5.2005)

 • Radyo
  *****

  Tom Hanks jako homosexuální právník, nakažený virem HIV bojuje s pomocí Denzela Washingtona coby svého obhájce proti předsudkům nejen svého bývalého zaměstnavatele, ale společnosti jako celku. Jeho výkon je ohromně působivý a je v něm tak trochu vidět snaha naučit diváka chápat, že i homosexuál je člověk, jen trochu jinak orientovaný. K tomu má Hanksovi dopomoci i Antonio Banderas v roli jeho přítele a milence. Na opačné straně bariéry zaujme zejména Jason Robards jako čelný představitel firmy, která právě Hankse propustila ze svých služeb po zjištění, že je nakažený homosexuál. Film je doslova přeplněný humanitou a herecké výkony jsou strhující. Po zásluze vybojoval 2 Oscary (jeden pro Hankse a druhý za titulní píseň od Bruce Springsteena).(15.12.2002)

 • Malarkey
  ***

  Film se odehrává ve většině času přesně tam, kde to nemám rád: v soudní síni. Ale to by nebylo všecko. Celý mi to ještě k tomu přišlo jako reklama na USA a jejich technologickou vyspělost. V devadesátym třetím už tam píšou, jak profíci, na nejnovější IBMka, telefonujou s telefonem, co má anténu až na strop. Ale to by taky nehrálo zase tak zásadní roli. Mě ten film prostě nebavil. Tom Hanks byl uvěřitelnej hlavně díky makeupu a díky práci jiných a viděl jsem zahrát podobné role daleko líp. Možná už se i přestávám divit, proč Sean Penn za Milk dostal Oskara. Ale tady ho dostali oba. Jak tvrdí Kevin Smith: "Pokud hraješ buznu nebo dementa, Oskara máš prakticky jasnýho." Ono na tom něco bude pravdy. Ale popravdě, na tohle já u filmů vůbec nehledím. Tady mě to prostě od začátku do konce skoro vůbec nebavilo, ale zase jsem Hanksovi moc přál, aby mu to u toho soudu prošlo. Ten příběh je totiž krutá realita a fakt, že pár lidí v naší společnosti to má sakra těžký, i přesto, že za to ani moc nemůžou.(24.1.2010)

 • J*A*S*M
  ***

  Kvůli čemu si zde tahle nezajímavá soudní pře vysloužila takovéhle pěkné hodnocení opravdu ne zcela chápu. Od samého počátku jsou karty jasně rozdány, všechno může skončit pouze jedním možným koncem, přičemž cesta k němu bohužel není nijak extra zábavná nebo strhující. Já zkrátka nemám tyhle "poučné" filmy (z nichž se stal časem prototyp oscarového kandidáta) vůbec v lásce.(5.7.2010)

 • Djkoma
  *****

  Působivý, lidský a dojemný příběh o našem světě. Čistých 5*.(24.7.2004)

 • gouryella
  *****

  Filmova klasika o statecnem boji homosexuala nakazeneho virem HIV dokaze i po nekolikerem zhlednuti diky sve pusobivosti a sile vypraveni vzdy znovu dojimat.(3.8.2002)

 • T2
  ***

  Rozpočet $26miliónovTržby USA $77,446,440Tržby Celosvetovo $206,678,440/70%/(18.5.2005)

 • Renton
  *****

  Scénář: Ron Nyswaner .. Film by byl tak za silné tři! *, ale! + jedna za skvělého Hankse + jedna za píseň Streets of Philadelphia, a to se rovná ... plná palba!(17.9.2004)

 • Tom Riddle
  *****

  V podstatě strašně okatý doják, který proti tehdejšímu brojení proti homosexualitě šel cestou totálního odporu. Hrdina Andy je zde podáván jako prototyp takřka dokonalého a hodného člověka, skvělého právníka a čestného muže, a strana soupeřící je až odporně omezená (ti odporní dědci mi v paměti nějakou tu dobu setrvají, ale přesto je všechny s přehledem převálcuje Mary Steenburgen se svým ohavným "Fakt"). Celá Philadelphia je vlastně strašlivě neobjektivní a černobílá, ale na svojí dobu ohromně odvážná, navrch s dokonalými hereckými výkony. I přes svoje jasné výtky musím dát pět, protože mě ten film zasáhl, a na konci slzu neuroní snad jen ten nejomezenější a nejbigotnější hlupák.(15.5.2007)

 • mandes
  *****

  rozpocet $26 million trzby celosvetovo $206,678,440(6.11.2006)

 • tron
  ****

  Podobne, ako predchádzajúci Demmeho snímka (MLČANIE JAHNIAT), aj legendárna PHILADELPHIA je film temný, smutný, bez vtipu, nadhľadu, pre mnohých príliš realistický. Vlastne sa čudujem, že v 90-tych rokoch bolo umožnené vzniknúť AŽ TAK temným filmom. Zaryje sa vám pod kožu, milovať ho ale nebudete (zato Springsteenovu pesničku áno). Dnes už gay téma a AIDS téma nie sú takými tabu, ako v roku 1993, ale to na konečnom hodnotení nič nemení.(1.11.2004)

 • Viktooorka
  ***

  Bůh stvořil Adama a Evu proto, aby oni tvořili dále za něj. A tak plodili bílé, černé, Vietnamce, Mongolce, křesťany, buddhisty, Španělky, Angličany, Hitlera, Medvídka Pú, hloupé, chytré (a přechytralé), génie, krásné a ošklivé, nemocné a nevyléčitelné, bisexuály, lesby, homosexuály atd. A všechno jmenované je normální. Dá se to nazývat vývojem popřípadě evolucí?! Proto filmy tohoto charakteru dokáží někomu zvednout mandle, jiné bohužel utvrdit v tom, co cítí, a to je nenormální. O to víc mě štve, že mě Philadelphie neusadila pořádně na prdel. Téma je mi vysoce blízké a Hanks je můj oblíbený herec, takže mě mrzelo, že nepodal výkon, u kterého jsem na něj zvyklá a že příběh je mi hozen jako břečka ve věznici se slovy: „A teď si to sežer!“. Moje emoce se nedokázaly pořádně otevřít a já nevím proč? Každopádně kecy typu: „Může si za to sám, svým špatným chováním“ nebo „Bůh nestvořil Adama a Edu!“ , mi budou ležet v žaludku ještě hodně dlouho s úvodním proslovem na téma „FAKT“. Dlouho jsem tak ohavnou scénu neviděla. Fujky.(10.11.2010)

 • B!shop
  *****

  Chudackovi homousovi ublizili a udelal se z toho film o diskriminaci. Coz je opruz, ale nastesti tenhle film je zpracovanej tak vyborne, ze to vubec nevadi. Samozrejme to je cely velky klise, vsichni sou zly, jen Hanks je ten spravnej, vyhraje soud a nakonec dojemny video z detstvi, ale plne to vynahrazujou herecke vykony, hudba a (celkem predvidatelnej, ale promakanej) scenar. Akorat nechapu za co Hanks dostal oskara, hral vyborne, nalicenej byl uzasne, ale prislo mi, ze ma furt jeden ublizenej vyraz. Antonio Banderas se do filmu vubec nehodil, ale predved celkem solidni vykon. A Denzel Washington byl jako vzdy skvelej. Sice to cely utoci desne na city, ale je to proste vyborne natocenej film, kterej i pres svou dylku vubec nenudi.(16.8.2005)

 • Boss321
  *****

  Skvělý film s geniálním výkonem Toma Hankse, který naprosto poprávu obdržel Oscara za hlavní mužský herecký výkon. Denzel Washington se role právníka, hájícího práva Toma Hankse, zhostil také velmi dobře, ale přeci jenom Hanksova role přímo předurčuje pro nadprůměrný výkon. Oscar pro píseň Streets of Philadelphia od Bruce Springsteena je zasloužená a dodnes mezi mé nejoblíbenější. Na konci jsem byl opravdu silně dojmutý, nechybělo moc a nějaká kapička málem ukápla. Společně s Mlčení jehňátek nejlepší film Jonathana Demma, který se kvalitativně k těmto dvěma skvostům už nikdy nepřiblížil........(15.11.2007)

 • Faidra
  *****

  Když se nad tím poctivě zamyslím (auvajs, to je námaha), je mi jasné, že se jedná o sbírku klišé. Hrdina, takto nespravedlivě perzekvovaný vzor všech ctností. Odhodlaný právník. Odporný, bigotní, zpátečnický protivník. Všemi myslitelnými cestičkami se ubírající soudní proces s očekávanými proslovy obou stran. Velká láska, které se postaví do cesty smrtelná nemoc jednoho z partnerů. Ano, kdyby klišé mohlo zasytit, tak by jen zásluhou Philadelhie nemusela polovina světa hladovět. A víte co? Je mi to úplně jedno.(1.9.2007)

 • Kulmon
  *****

  Kdybych chtěl natočit úspěšný film, vybíral bych ze dvou prostor. Soudní síň a vězeňská cela. Prvně jmenované je případem Philadelphie. A může kdokoliv hovořit o prvoplánovitosti za honbou Oscarů, ale skutečnost, že se to podařilo přece film nijak negraduje. Naopak. Philadelphia je prostě skvělé soudní drama s výbornými hereckými výkony a chytlavou úvodní melodií. Film úspěšný a kvalitní, dva v jednom, proč ne? To Hanksovo "psí herectví", o kterém hovoří Douglas, nesvědčí o Radomírově dobrém zraku.(7.7.2010)

 • igi B.
  ****

  ...A až se přestanete rozplývat nad hollywoodskou formálností, nahlédněte do opravdového života... "Noci šelem" Cyrila Collarda vás provedou realitou...(3.12.2005)

 • H34D
  ****

  Ano, ve Philadelphii je možno pocítit určitý kalkul a možná i poněkud samoúčelné zbagatelizování tématu homosexuality + AIDS, ale to zdaleka nestačí na zruinování jinak velmi pěkného filmu (o nepěkných věcech). Jednak ten útok na city je vybudován precizně a ve výsledku skutečně funguje, takže přináší divákovi dosti silný zážitek a také ani ta sonda do hlubin "nenávistivé" společnosti není úplně k zahození, naopak až nebezpečně připomíná realitu... Je zajímavé sledovat reakce okolí na ožehavé téma a vývin postav (D. Washington), scenáristé zkrátka neodvedli vůbec špatnou práci a Tom Hanks? Zasloužený Oscar mluví za vše... 8/10(25.9.2008)

 • dobytek
  **

  Ooooooh, to bylo tak smutný. Hlavní postava má smrt na jazyku, ale na truc ještě podá žalobu na svýho zaměstnavatele a následuje soudní proces plnej frází "A pamatujte na to, že jste pod přísahou!!!". Tohle mě fakt strašně rozesmívá, jak ty američani přísahaj na bibli a pak pod tíhou přísahy na sebe vykecaj i to, co neudělali. Navíc mně to bylo úplně jedno, kdo ten soudní spor vyhraje. Já celkem chápu, že někdo se snaží zbavit zaměstnance, kterej má AIDS. Taky bych asi nebyl nadšenej z toho, že můj zaměstnanec je těžce nemocnej a nemůžu se spolehnout na to, jestli mu jeho zdravotní stav umožní druhej den dorazit do práce. Tohle téma mě poněkud minulo. A ten strašnej kýčovitej konec... 166. nejlepší film? To je výsměch. Ještě klika, že to nebyli teplý kovbojové. P.S. To zase budu mít plnou poštu zpráv o tom, že jsem zkurvenej netolerantní homofob a nebo, že sám jsem homosexuál, co se snaží svou orientaci takhle zamaskovat, když dávám filmu o bukvicích tak nízký hodnocení.(15.8.2011)

 • Skejpr
  ***

  Opět značně přeceněný film. Nikterak výjimečný, místy spíše nudný a rozhodně hodně samoúčelný.(14.2.2008)

 • Dudek
  odpad!

  Strašlivá sračka sázející zejména na vlastní téma. Spousta kýče a popularita jen za špatně zpracované téma, navíc Tom Hanks je naprosto příšerný... Kam ten svět spěje.(10.7.2006)

 • Rimsy
  *****

  Výtečné dílo, výtečný Tom Hanks. Skvělý a poutavý příběh. Co chtít víc?:-)(26.6.2006)

 • Hal_Moore
  ****

  Byl bych rád, kdyby se takové filmy nemusely natáčet. Tento film mám rád, ale ani na okamžik jsem nevěřil Tomu Hanksovi, že hraje homosexuála a Denzelův charakter byl imho o mnoho uvěřitelnější. Postava Antonia Banderase je naprosto zbytečná (nebyla zde žádná chemie mezi Hanksem a Banderasem). I přesto zde Hanks ukazuje, že patří už od svých prvních rolí mezi nejlepší herce Hollywoodu.(24.9.2005)

 • Morien
  **

  (1001) Zvláštní, už od prvních tónů jsem věděla, že se mi tohle líbit nebude. A jakmile vešel na scénu žovielně žertující, život plnými doušky hltající Tom Hanks, bylo to definitivně potvrzeno. Já toho chlapa prostě nemám ráda a dalo by se říct, že mi svou přítomností znempříjemňuje a otravuje každý film, kde se objeví. Za jedno mi není sympatický jeho styl herectví, za druhé mi není sympatický on sám a taky máme zcela evidentně absolutně odlišný vkus, protože si vybírá role přesně takových týpků, se kterými bych se nikdy nemohla ani nechtěla kamarádit - a většinou ani nechtěla koukat na filmy, ve kterých vystupují. Kdybych měla demonstrovat, proč bych s Andy Beckettem nešla na kafe, tak proto, že lidem diktuje, co si mají myslet, když poslouchají hudbu. Tedy, tolik nenávistných vět a to jsem se ani nevyjádřila k obsahu filmu. Nemám ráda filmy, které se mě snaží přinutit někoho litovat. K tomu mám dospět sama, oni mi to nemusí říkat! Nedívám se na někoho skrz prsty proto, že by byl homosexuál, ale zase jenom kvůli tomu, že je, ho nezačnu ultimátně milovat. Myslím si, že bych klidně mohla umřít, aniž bych viděla tento film.(9.8.2010)

 • xxmartinxx
  ***

  O něco delší, depresivnější a sentimentálnější epizoda Matlocka. Těží to z výběru herců a právě oné všudypřítomné deprese, ovšem nejednou jsem měl pocit prvoplánovosti a nucenosti.(28.4.2010)

 • Aluska88
  ****

  O tomto filmu jsem se prvně dozvěděla od naší učitelky z práva, která říkala, že je naprosto výborný a já si říkala, že to bude nějaké nezáživné drama ze soudní síně. Po nějaké době pak tento film vysílali v TV, a když jsem si přečetla, jaká je jeho tématika, že tam hraje Tom Hanks a Denzel Washington, tušila jsem, že to bude něco. A bylo. Po celý film se našly scény, kdy jsem měla slzy v očích, i když jsem ani sama nevěděla, proč zrovna v této scéně. Celý film je velmi silný, dechberoucí a smutný. I pod scénami, které Vám přijdou zabarveny lehkým vtipem, se skrývá strach, bolest a slzy. Dokonalá píseň od Bruce Springsteena, Streets of Philadelphia, mně při poslechu vždy dostane svou melancholií.(10.7.2006)

 • StarsFan
  ***

  Zdaleka ne taková pecka, jak bych podle nadšených reakcí kolem čekala. I když na to má možná vliv i to, že jsem film viděla po víc jak deseti letech od jeho vzniku. A Oscara pro Hanske nechápu, Neeson by si ho za Schindlerův seznam určitě zasloužil víc...(3.3.2007)

 • gudaulin
  ***

  Soudní dramata mají v americkém zábavním průmyslu dlouhou tradici a výsadní postavení. Na Philadelphii je znát, že v době vzniku ji studio považovalo za svým způsobem výkladní skříň a k jejímu natáčení přistupovalo s očekáváním festivalových vavřínů. Tom Hanks byl už tehdy považován za velkou hvězdu a ideálního představitele sympatických klaďasů smýkaných osudem. Téma AIDS v 90. letech hýbalo veřejností, smrt charismatických postav šoubyznysu, k jakým patřil např. Fredie Mercury, byla ještě v čerstvé paměti. V postojích veřejnosti bylo cítit znejistění sexuálně otevřené společnosti, strach z pandemie byl všudypřítomný, obavy z nakažení byly tehdy běžné a promítaly se do nejrůznějších předsudků. V režii Jonathana Demmeho vznikl aktivistický film, který chce přesvědčovat, poučovat, vychovávat a kultivovat, a z přemíry ušlechtilé snahy nakonec vzniká ušlechtilá nuda. V první půli film ještě funguje více méně tak, jak má, v té druhé už sklouzává místy k citovému vydírání a jde s prominutím do háje. Kdo chce vidět výborné drama, které se nevyhýbá kontroverzním momentům, raději si pustí Klub poslední naděje. Tři hvězdičky nechávám jen proto, že s cíli tvůrců sympatizuji. Celkový dojem: 55 %.(28.4.2016)

 • berg.12
  **

  Film, který má pro mě hořkou pachuť nechutného moralizování, citového vydírání a jednoduchých klišé. V době vzniku možná, já film viděl poprvé asi po 10ti letech, přes tuhle jeho stránku jsem se nedokázal dostat a podle toho dopadlo i hodnocení.(15.4.2005)

 • hellstruck
  ***

  To hodnocení je zase kapánek přehnané, na druhou stranu je to objektivně jeden z těch filmů, kterým nelze moc vyčíst, ale ten pocit prostě není stoprocentní. Nedovedu si představit, že pro někoho takový film může být srdcovkou. Ale co já vím :-) Každopádně z tématu se podle mého osobního názoru dalo vymačkat víc. Asi jsem sadista (nebo masochista, záleží z jakého úhlu to berete) , ale když si u filmu pobrečím, završí to takový ten perfektní dojem. Tady jsem byla místy dojatá, nicméně když už jsem čekala nějakou silnou scénu, najednou bylo po všem. Což je škoda. Přesto je to nádherná ukázka předsudků lidí, ať už co se homosexuality nebo především AIDS týče. Scény u soudu byly nejzajímavější, scéna s operou zase usínací. Ale to jen tak na okraj. Hlavní herecké výkony byly perfektní a chápu to tak, že film je na tehdejší dobu pravděpodobně odvážný. Ráda bych tam tedy šoupla ty čtyři hvězdičky, ale s čistým svědomím raději udělím ty lepší tři.(16.6.2013)

 • Kaka
  ****

  Hanks nepředvádí výkon hodný Oscara. Toho měli dostat spíše maskéři, kteří odvádějí brilantní práci v každém detailu. Mnohem více zaujme progresivnější postava Denzela Washingtona, jehož změna postojů a názorů k infikovanému právníkovi je skvěle a nenásilně zakomponována do příběhu o individualitě, síle osobnosti a prosazování svých práv. Škoda, že problematika HIV/AIDS je načrtnuta příliš zkratkovitě a v podstatě velmi černobíle, kdy Tom Hanks zastupuje "čisté dobro" a pohlaváři špičkové společnosti "špinavé zlo". Díky Washingtonově výřečnosti a režijní zdatnosti Demmeho se však tato jednoduchost dá relativně v pohodě tolerovat a divák se tak může soustředit na hloubku a výpovědní sílu, kterou tento snímek bez debat disponuje.(12.1.2007)

 • sud
  **

  Už dlouho je snad všem divákům známá věc, že pokud je ve filmu hlavní hrdina retardovaný, postižený nebo homosexuál, v každém případě se Oskaři jen sypou. Narozdíl od "Rain Mana" a především od "Forresta Gumpa", ve kterých jsou opravdové emoce a tvůrci se nesnaží (!) mermomocí tlačit na divákovy city, je "Philadelphia" příliš účelová a jednosměrná moralita se ždímáním emocí. Jinak herecké výkony jsou skvělé (hlavně ten Hanksův), Bruce Springsteen napsal vynikající píseň, ale pokaždé když se řekne hollywoodský prvoplánový doják, pokaždé mě napadne "Philadelphia". 40%.(23.6.2008)

 • Ded@M@tes
  ****

  Soudní drama. Tom Hanks jako diskriminovaný bývalý právník, který chce hájit svá práva, že si jsou všichni rovni. A nezáleží na tom jestli je člověk nakažený chorobou AIDS nebo je gay. A žádný takový důvod nemůže ovlivnit jakou práci vykonává, vyhazova z práce nevyjímaje. A Denzel Washington se mu snaží pomoci, jako jeho advokát se domoci práva. Drsný a kvalitní příběh s vybranými herci na velké úrovni. ( Hodnocení: 8/10 )(23.4.2012)

 • Sarkastic
  ****

  No, abych řekl pravdu, Philadelphii jsem se hodně dlouho vyhýbal, protože mě pronásledovala vidina dojáku, který mě bude citově vydírat. Skoro se mi ani nechce věřit, že 2 roky po Mlčení jehňátek natočil Demme něco tak....jiného. K mému milému překvapení, se režisér nevyžíval v citovém vydírání (ne že by to někdy nebylo na hraně, ale dokázal to vždycky ukočírovat). Co se týče myšlenky filmu; kdybych Philadelphii viděl v době natočení (tj. v roce 1993), asi bych byl ze snímku opravdu unešený, chválil a doporučoval bych ho každému, ale tohle téma jsem už viděl ve spoustě jiných snímcích, takže můžu jen konstatovat, že se mi to líbilo a zaujalo mě to. Nějvětší slabinou filmu je pro mě neúměrná délka (záverečné domácí video bych vyloženě vystřihl). Ale přestože se nepovažuju za nějak super velkého fanouška Toma Hankse, musím uznat, že mě jeho homosexuální právník dostal. A líbila se mi i práce maskérů, kteří se na něm opravdu vyřádili. Hodnotím 4*; kdybych film viděl v době vzniku, nejspíš by to byl plný počet.(17.5.2009)

 • castor
  ****

  Je s velkým podivem, že Jonathan Demme po sobě natočil dva výborné snímky a pak se jen babral v průměru. Sice je cítit ten americký nános, i tak je Philadelphia nesmírně silný kus. Jeden prožívá radostné chvíle (narození prvního dítěte), druhého nemoc připravila o vše kromě víry ve spravedlnost. Dva právníci, kteří se sejdou u rutinního případu. A po několika měsících se u soudu setkají znovu, jeden už jako klient. Drama o zaslepenosti systému a jedné „společenské smrti“ je (ač chceme či nikoliv) lehkým kalkulem, je hodně černobílá a jednostranná, ale na druhou stranu s ohledem na rok vzniku velmi odvážná. A výborně odrážející atmosféru doby. Postavy jsou jasně rozdělené na ty hodné a ty zlé, chvílí na patetická vyznání je dostatek. Samozřejmě vyjma skvělého Hankse (první životní role) zaujme i nenásilný přerod Denzela Washingtona, který má naivní představy o homosexuálech a posléze boří zdi xenofobie. Je mi jasné, že ono úsilí o idylickou harmonizaci nebude sedět každému, jako celek tu však máme stále aktuální a působivou látku, která patří k tomu nejlepšímu z první poloviny devadesátých let.(23.12.2014)

 • kulyk
  ***

  Trošku radosti do toho umírání, ne, kurva? Proplakal jsem se téměř do spánku. Ne, prokrkal, furt si to pletu... Herecky samozřejmě vynikající. Především hynoucí Tomík v roli Mirdy Dušínů, který si při trošce zRychlonožkování Hojera naMetelkoval do krve nějakou nepěknou Červenku (náčku).(13.4.2015)

 • paascha
  ***

  Film o AIDSáckých buznách, jak má být, a to včetně happyendu. O skutečném stavu věci vypovídá především fakt, že jediný pomohl negr(8.8.2011)

 • freddy
  *****

  Tohle je úžasný film. Ale co především ho povyšuje do kategorie úžasného filmu je absolutně působivé herectví Toma Hankse. Hanks zde zahrál naprosto famózně a lépe to prostě zahrát nešlo. Navíc je zde nezapomenutelná scéna s árií z opery Andrea Chénier od Umberta Giordana, která se vryje navždy do paměti snad každému, kdo tenhle film zhlédne. Téma filmu je také velmi zajímavé a dokáže diváka zaujmout a vtáhnout do děje. Prostě jedním slovem nádhera. Úžasný filmový zážitek, který se příliš často nevidí. Naprosto zasloužený Oscar pro Toma Hankse. Tenhle film je prostě klasa a mne se velmi líbí. Skládám poklonu všem tvůrům, ale hlavně Tomu Hanksovi za to, jak tuto svou psotavu uchopil. Samozřejmě dávám maximální hodnocení a už nezbývá nic jiného, než zvolat BRAVO!(28.12.2007)

 • lesumir
  **

  Moc dlouhé, moc táhlé, moc ...(11.7.2006)

 • Spiker01
  ***

  Tom Hanks si toho oscara v netypické roli rozhodně zasloužil, ten song je taky skvělý, ovšem mně se zkrátka nepodařilo přistoupit na ten tón vyprávění a takový dojem to na mě neudělalo, ačkoliv uznávám důležitost tohle oslavovaného kousku...6/10(16.1.2017)

 • MISSha
  ***

  Dobrý film,ale asi jistě podruhé bych ho zhlédnout nedokázala. Film byl pro mě velice přeceňovaný,samoúčelný a neskutečně utahaný.Chvílemi mi přišlo že tohle psychologické drama je pouze postavené na vynikajícím výkonu Toma Hankse, který právem za tuhle roli dostal cenu akademie,za ním zdatně sekunduje Denzel Washington v roli obhajujícího advokáta.Viděla jsem hodně filmů s homosexuální tématikou která mi nevadí,ale tenhle film se mi jeví jako velice průměrné psychologické drama o diskriminaci postiženého virem AIDS a prožíváním,smrtelné nemoci až do samého konce,které na mě bohužel, moc nezapůsobilo.(8.8.2009)

 • gogo76
  *****

  Koncert hereckých viezd, hlavne T.Hanks, ktorý oscara získal naozaj zaslúžene. Príbeh je stále aktuálny s výbornou a nadčasovou skladbou od Bruce Springsteena "Streets of Philadelphia". Vždy keď ju počujem, spomeniem si na tento film. 90%.(27.12.2009)

 • cheyene
  *****

  Silné a dojemné drama, které se snaží do světa vykřičet, že homosexuálové nejsou o nic méně lidé než heterosexuálové a že mají také svá práva a nemělo by se s nimi zacházet s opovržením. Zároveň ukazuje, jak člověka postupně ničí zákeřná nemoc. Snímek Philadelphia stojí na brilantních hereckých výkonech Toma Hankse, Denzela Washingtona a samozřejmě též Antonia Banderase, který tu hraje až třetí housle. Jako divák jsem s postavou Andrew Becketta soucitil, ale stejně jako protistrana při soudní při jsem se nezbavil dojmu, že za nákazu smrtelným virem si mohl sám, tudíž v tomto ohledu byl můj pohled na věc smíšený. Přesto by však neměl být člověk diskriminován, ať už je jeho sexuální orientace jakákoliv a ať má kteroukoliv nemoc. Závěr snímku je dost emotivní a utvrdí diváka v pěti hvězdičkovém dojmu.(10.10.2012)

 • Madsbender
  ****

  A zasa raz jedna z tých veľkých súdnych drám, týkajúcich sa horúcich a nepríjemných tém, ktoré otriasajú spoločnosťou. Tieto filmy tradične stoja na hercoch a silných príbehoch - inak tomu nie je ani vo Philadelphii a Hanks to samozrejme svojím adekvátnym výkonom za podpory Washingtona potvrdzuje. Avšak filmy ako Kedy zabiť alebo Kto seje vietor sa ma oslovili viac - prvý sa týkal rasovej otázky, Ku-klux-klanu a klasického problému zločinu a trestu, podfarbený nepokojmi a útokmi v mestečku, kde sa veľký súd odohrával, druhý zasa búral zastaralé tradície a dogmy v prospech modernej vedy, čomu sa urputne bránila kresťanská obec. Philadelphia je v mojich očiach o stupienok nižšie, už len z toho dôvodu, že toto nie je zasa až tak vynikajúca téma, a Demme rozhodne nie je prvý, kto ju takto spracoval. To však neznamená, že sa nejedná o znamenitý film.(6.11.2013)

 • Boogeyman
  ****

  Je to přesně ten typ filmů, které ve mně evokují pocit, že vznikly za účelem získávání Oscarů a laciného dojímání. Protože když vezmete námět, snad už ani dojemnější být nemohl. Ale tvůrci dokázali natočit film velmi důstojně a jemně se vyhnuli většině patetických přeháněk. A nakonec jim ty Oscary přeju.(5.2.2006)

 • LiVentura
  *****

  Skvost americké moderní filmové tvorby, dlouho od nich něco podobného již nepřišlo.!!!(20.11.2009)

 • JohnnyD
  ****

  Tak ako ústredná melódia Brucea Springsteena aj celý film je síce výborný no budí dojem silného kalkulu. Tom Hanks sa definitívne odpútal od škatuľky roztržitého komika a prehupol sa do druhej polovice kariéry, kde sa z neho stala vedúca osobnosť hereckej generácie.(24.6.2012)

 • Beckett51
  *****

  Nejlepší soudní drama a jeden z nejemotivnějších filmů co jsem kdy viděl. Na konci jsem uronil nefalšovanoou slzu. Je mi líto, že spousta zdejších uživatelů tento film jednoduše nepochopilo.(17.12.2012)

 • GilEstel
  ***

  Zdá se mi, že tento film je příliš přeceňovaný. Má jistá pozitiva, která mu nelze upřít. Poukazuje na vážné společenské problémy týkající se diskriminace nevyléčitelně nemocných lidí a předpojatost společnosti vůči homosexuálům jako podivných individuí nepatřících mezi normální lidi. Domnívám se, že vůči minulosti se již situace trochu posunula k lepšímu, ale netvrdím, že je uspokojivá. Námět, se kterým film může pracovat, je tedy dobrý. Teď ale to vlastní provedení. Film se k mé nelibosti až příliš úpěnlivě drží své základní kostřičky. Od momentu, kdy se divák dozví, že má hlavní hrdina Andrew Beckett AIDS, odvíjí se vše očekávatelným způsobem až do úplného konce. V ději nedochází k žádným překvapením ani zajímavým momentům. Vše je jen o tom, že pár „hodných“ lidí soucítí s hlavním hrdinou a snaží se mu pomoci (podpořit ho) v jeho beznadějném boji, zatímco ti na druhé straně se mu cynicky vysmívají a nechávají mu to vše vyžrat, aby si to pak na závěr mohli vyžrat sami. Pozice, kterou v příběhu sehrává postava Denzela Washingtona, působí od začátku nevěrohodně. Myšlenka, že snaha pomoci bezmocnému chudákovi vychází čistě z jeho charakteru a přirozených dobráckých povahových rysů se hodí spíš do pohádky než do vážného dramatu. Kdyby bylo někde vysvětleno, že měl nějakou špatnou životní zkušenost, díky čemuž nyní na rozdíl od ostatních právníků má vůli a osobní ambice příp. závazek vůči sobě samému hlavnímu hrdinovi pomoci, působilo by to jistě věrohodněji. Chtělo to zkrátka více si pohrát s charaktery jednotlivých postav. Film dokonce ani neobsahuje žádné vedlejší dějové linie, které by tomu daly něco navíc. Vše stále míří jedním směrem hlavní dějové linky, která čistě spoléhá na herecký výkon Toma Hankse. Ten sice hraje výborně jako vždy, ale na zlepšení celkového dojmu to prostě nemůže stačit. Za další nešťastnou věc považuji, že se výrazná část děje odehrává přímo v soudní síni. Takových filmů již byla natočena spousta a některé velmi dobré, které nepůjdou tak lehce překonat. Soudní síň se stala šablonou mnoha filmů a těžko zde lze zaujmout něčím překvapivým. Všechno tohle tak ještě více táhne celý film do stereotypu. Sečteno podtrženo to vidím tak na 50%. Dvě hvězdy je málo, tak dávám 3 za námět, hudbu a dobrý herecký výkon Toma Hankse.(7.10.2010)

 • Ruut
  ***

  Moc černobílý.(4.8.2007)

 • salahadin
  *

  Samoúčelná obhajoba homosexuálů (vždyť to dneska přece není jenom normální, ale i hezké že?), ti jsou zde prezentováni skutečně v tom nejlepším světle a z filmu se ideologicky stává nechutná propaganda. Film od A do Z nabitý patosem a u scén, kdy se Banderas s Hanksem objímali se mi prostě zvedal žaludek (nemůžu za to), prostě typický, nejtypičtější aspirant na Oscara...bohužel! Takových filmů můžete točit mraky, místo gaye dáte Roma, muslima s plastovou M16, Inda, Vietnamce se stánkem, Venezuelana s drogama, černocha s čímkoli....diskriminace je všude, slzopudný film se o ní točit nemá.(9.7.2006)

 • Legas
  ****

  Jak natočit film o AIDS a o předsudcích vůči homosexuálům, aby to pochopilo i dvanáctileté dítě? PHILADELPHIA! Příliš okatě napovídající záběry by sice mohly sloužit jako návod pro začínající amatérské filmaře, jak spolehlivě odvyprávět příběh, ale jaký divák po takhle polopatickém, uplakaném a přibarveném zákusku touží? Divák řadový, divák odpočinkový. A musím se přiznat, že včera jsem se také zaškatulkoval mezi odpočinkové diváky a film jsem si užil. I přes výše zmíněné výhrady se na Philadelphia pěkně kouká a mám tam své oblíbené momenty.(24.5.2007)

 • 666teen
  **

  Fňuk, smrk. Jedno oko nezůstalo suchý. Kolik lidí by brečelo, kdyby byl Hanks převlečenej za heterosexuálního bezdomovce?(15.3.2010)

 • Webb
  ***

  [6/10] (Clinica Estetico, TriStar) (Technicolor /// Produkce: Edward Saxon /// Scénář: Ron Nyswaner /// Kamera: Tak Fudžimoto /// Nepůvodní hudba: Howard Shore, Bruce Springsteen, Neil Young /// Oscar: Tom Hanks (herec), Bruce Springsteen (píseň) /// Nominace na Oscara: Ron Nyswaner (scénář), Carl Fullerton, Alan D´Angerio (masky), Neil Young (píseň) /// MFF v Berlíně: Tom Hanks (Stříbrný medvěd - herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](11.2.2009)

 • francis
  ****

  Možná trochu moc hollywoodské, co se týče stylu, a to trošku kazí hloubku tohohle filmu. V podstatě to je ale dost odvážnej film s trefně vybraným obsazením a působivou hudbou.(17.11.2006)

 • WANDRWALL
  **

  Tak to chodilo a chodí.(19.11.2010)

 • Jordan
  ****

  vo svojej dobe rozvíril hladinu svojou vskutku tvrdou kritikou puritánskej a falošnej Ameriky plnej predsudkov a pretvárky; hlavný hrdina tu nie je Hanks, ale Denzel - to on počas procesu zisťuje, ako to je so spoločnosťou, v ktorej žije a ktorej je súčasťou, to jeho názor prechádza veľmi zásadnými zmenami, to on pochopí a sprostredkúva divákovi posolstvo; napriek tomu - Tom Hanks podáva jednoznačne výborný výkon;(27.5.2008)

 • boshke
  ****

  Jo jo, teplouši to tenkrát neměli jednoduché... Skvělý Hanks, skvělý Washington... 80%(26.6.2016)

 • swamp
  *****

  Tento snímek mě vždy dojme. Od úvodní písně Streets of Philadelphia Bruce Springsteena až po závěrečnou Philadelphia Neila Younga. Emoce a HERECTVÍ Toma Hankse a Denzela Washingtona je neoddiskutovatelné, navíc, když si vzpomenu na pozdvižení okolo filmu, když vyšel.. stále mi běhá mráz po zádech.(24.7.2011)

 • kingik
  ***

  Film, který je jistě působivý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo být i lepší. Místy je snímek velmi chladný a povrchní, místy z něj až mrazí. Tato nevyrovnanost mně v konečném hodnocení hodně vadila. Hanks na sebe strhává až moc velkou pozornost. A když získal za to Oscara, tak to zabralo.(22.2.2009)

 • lamps
  ****

  Moc hezké..... Sentimentální až hanba, ale hezké. Navíc Denzel Washington a hlavně Tom Hanks - ti dělají pro celý film něco vzdáleně podobného tomu, co učinil například Rowan Atkinson pro Mr. Beana - naprosto excelují a věřte mi, už jen kvůli nim chcete Philadelphii zažít, přestože jinak žádné dramaturgické pamětihodnosti asi neuvidíte...(5.8.2011)

 • Rocky62
  *****

  O tom, že filmy ze soudního prostředí nemusí být vždy jen hromady nudných keců jsem se už několikrát přesvědčil a díky Philadelphii jsem na právnické filmy změnil názor úplně. Boj proti demagogii a za svobodu práv je zde brilantním způsobem znázorněn v souladu se sociálním/emotivním cítěním. Míra emocí je tu naprosto přesně vyměřena, takže o nějaký obyčejný doják se nejedná ani náhodou. Soudní líčení jsou působivá a výkony ústředního dua fantastické ( i když tak trochu zastávám názor, že Hanksův Oscar za Gumpa byl zaslouženější ). Úvodní píseň od mistra Springsteena poslouchám téměř každý den a závěrečná skladba Neila Younga působí jako balzám na duši. Není to film pro všechny, ale já jsem na výsost spokojen. 90%(9.1.2010)

 • Kothy
  ****

  Hodně drsný film o AIDS. Tom Hanks a Antonio Banderas hrajou homosexuální pár, kterému tato nemoc zkomplikuje život... Denzel Washington je u soudu zastupuje.(31.1.2013)

 • Happens
  ****

  Veliké zklamání z hodnocení. Souhlasím s pasazovarevoltou, je to přehlídka patosu. Homosexuál, který si může ve všech bodech obžaloby za své utrpení, které roznáší dál, a snaží se z toho vytlouct peníze - natočit film o heroizování takového chování. Ne. Opravdu ne. Tom Hanks a Washington - perfektní výkony, z kterých mi jde husí kůže. Příběh ve mně indukuje vztek..což možná režisér chtěl. Kontroverzní velice.(25.4.2011)

 • InJo
  ****

  Strašně problematický film. Je to sice skvěle natočené a zahrané, ale na druhou stranu to není o moc víc než jen tupá moralitka na téma "hodný a chytrý teplouš vs. zlí a hloupí mocipáni". Normálně bych to tomu (a vlastně ani žádnému jinému) filmu nevyčítal, ale když ono se to tváří tak zoufale vznešeně a hlavně OBJEKTIVNĚ (dá se být vůbec při řešení problematiky homosexuality v dnešním světě objektivní? – podle mě ne), že si prostě nemůžu nerýpnout. 70 %(15.8.2005)

 • triatlet
  *****

  Příběh je orámovaný písněmi Bruce Springsteena a Neil Younga. V prologu nás vítá pohled na Philadelphii prostřednictvím konfrontace dvou výborných právníků, jež dál svede osud na společnou cestu. A tak se divák stává součástí hry, ve které je sice nejvýraznější téma pohled na homosexuály, ale prostřednictvím vzájemného poznávání se objevují otázky víry, vztahu ke sportu, k lidem, názory na lásku. Silně působí scény u soudu, kdy Andrew Beckett charakterizuje svého šéfa. Za nejsilnější považuji scénu, kdy Andrew vysvěsvětluje Joovi svůj vztah k opeře, záběry na oheň v krbu a "tanec" Andrewa s kapačkou při písni Marii Calais a následný příchod Joa domů k rodině. Vážný příběh dokáží prosvětlit i vtipy, nejen na "deset tisíc svázaných právníků pod vodou", ale i obsazení slepce ve výtahu. "A můžete mi to někdo vysvětlit jako malýmu dítěti?"(8.7.2008)

 • nascendi
  ****

  Pomerne dlho mi tento film unikal. Bol som naň zvedavý nielen kvôli režisérovi Mlčania jahniatok, ale aj kvôli dvojici dobrých hercov, z ktorých ma osobitne Tom Hanks ohromil tým, čo je schopný kvôli vierohodnosti stvárňovanej postavy vykonať. Springsteenovu skladbu poznám už dlho a problematika AIDS (homosexuálnej scény) má dnes iných charakter ako pred tridsiatimi rokmi. Na problematiku chorých na AIDS, ebolu alebo napr. na schizofréniu mám jednoznačný názor. Postihnutí aj ohrození majú svoje práva. A z konfliktu týchto práv má prednosť to, ktoré nie je možné zneužiť napr. nedbalosťou alebo z iného dôvodu. Preto boli obavy Andrewových kolegov pre mňa pochopiteľné. Ľudia si počas chrípkovej epidémie nasadzujú rúška, váhajú, či prijať ruku podanú ruku psoriatikom a pod. A AIDS je smrteľnou chorobou. Preto prepustenie Andrewa nepovažujem za zlyhanie vedenia firmy, ale za zlyhanie legislatívy, ktorá nedokáže účinne chrániť ľudí pred touto chorobou. Rovnako, ako považujem za zlyhanie systému, keď z uzatvorenej psychiatrickej liečebne prepustia schizofrenika s balíčkom liekov a nádejou, že ich bude pravidelne užívať.(16.11.2014)

 • heyda
  ****

  Velmi dobrý film, o tom se s nikým nebudu přít, ale do dokonalosti to má pořád docela daleko. Jsou tam scény úplně zbytečné (viz. tanec na operní árii) a naopak je tam dost osekaný závěr na soudě a ani nevím, kam ty miliony nakonec poputovaly, jestli na tu charitu nebo kam jako? Prostě úplně skvělý film to není, ale rozhodně má zajímavé téma a je herecky prvotřídní.(20.4.2013)

 • ork
  *****

  For ME 94%(24.1.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Herci jsou vskutku skvělí ale já se u filmu velice nudil.(28.9.2007)

 • Ivoshek
  *

  Taková klasicky aktivistická, precizně zahraná, výchovná agitka s kýčovitým závěrem. Možná to Američani jinak natočit neumí, protože příběh týpka, který má super job, ale je utajeně teplý a dostane AIDS a vyhazov, se dal udělat i o dost civilněji. Rozhodně tenhle film dokazuje, že nejlepší cesta, jak dostat Oskara, je hrát ve filmu mentálně postiženého nebo homosexuála. Ideálně pak mentálně postiženého homosexuála, který jí puding.(2.8.2016)

 • fleker
  ****

  když sme byli s flekerem ještě malí, měli sme takovou říkanku....léze léze po želéze, nedá pokoj až tam vléze(5.9.2009)

 • jonyyy
  ****

  Hodně silný film a Tom Hanks si samozřejmě dost koledoval o Oscara a divil bych se, kdyby ho nezískal. Ale u mě Fhiladelphia u procesních filmů nepatří mezi absolutní špičku (vítězí pan Kramer). Scéna s operou, která byla evidentně záměrně natočená, jako nejsilnější v celém filmu, na mě ani trochu nezapůsobila. 80%(31.10.2010)

 • Adam Bernau
  **

  Ehm... nějak mě tehdy nezachvátilo všeobecné nadšení z tohoto filmu. Ne že by byl vyloženě špatný, jen mi připadá jako nafouklá bublina. Prostě na něm nevidím nic, co by stálo za víc než průměr. Samotné téma je zajímavé (totiž tehdy ještě mohlo být). Ale jeho zpracování dělá z filmu jen dobrou ilustraci toho, že v Americe se lze soudit opravdu o cokoli, a že se zajímavou žalobou a schopným právníkem lze uspět i při absenci byť sebemenších důkazů. Asi mám nějaké jiné vnímání, o čemž svědčí už fakt, že "úžasná" titulní píseň mi byla vždycky protivná (za což ovšem film nemůže). Chápu, že pro někoho, kdo má cit pro americkou píseň a orientuje se v místních reáliích, to může být geniální skladba, ale já - v tomto směru deficitní - opravdu nevím, co si mám počít s "ulicemi Filadelfie".(17.3.2011)

 • Hogun
  **

  Po druhom vzhliadnutí musím dať za pravdu skeptickej sekcii. Ide o prvoplánovo dojímavú, nepresvedčivú, limonádu plnú klišé založenú na diskriminácii homosexuálov. Pre lepší efekt pridáme štipku ľudského cynizmu, právnické prostredie, za hrsť dobrých hercov, zopár plačopudných scén a samozrejme HIV(v dobe keď bolo spolu s gay tematikou tabuizované), všetko pekne zamiešame a voalá... dostaneme Oscarovú Philadelphiu.(16.8.2005)

 • PROROK14
  ****

  Dobrý, nenudiaci film. Dej ma zaujal a herci sa mi tiež páčili. Nemám väčšie výhrady.(16.11.2010)

 • Big Bear
  ***

  Můj první film s homosexuální tématikou, můj první film pojednávající o AIDS. Když jsem to viděl poprvé, cítil jsem zmatek. Bylo to v době, kdy gay páry nebyly samozřejmostí a kdy vidět venku na ulici chlapa převlečeného za ženu budilo posměch. Hanks to s Denzelem dali skvěle a můj počáteční ostych a překvapení vystřídaly pocity sympatií. U závěrečného videa jsem byl opravdu dojat. Shrnu-li to však v celé v jedno, vychází mi z toho jen průměr. * * *(19.3.2014)

 • Bauer
  *****

  Když jsem tento film viděl poprvé, tak jsem z něho byl naprosto unešen. Zhruba po 5 letech jsem si ho znovu připomněl a opět stejné nadšení. Tento snímek mně zaujal už od začátku, kdy hraje krásná pisnička ( i když trochu depresivní ) od Bruce Springsteena s názvem " Streets of Philadelphia" .Vzhledem k tomu, že se jedná z velké části o soudní drama, tak je skvěle a svižně natočeno. Některé soudní dramata mně opravdu unavovala. Ovšem toto je vyjímka. Tom Hanks a Denzel Washington jsou naprosto excelentní herci a jejich výkony v tomto filmu jsou výborné. Z herců mně také potěšila nekompormisní a nechutná advokátka Mary Steenburgen. Scénář je bezchybný, nenajde se snad ani jedna chybička. A konec filmu? Velmi dojemné a rozbrečí to snad každého. Nádherný film, jenž právem zasluhuje 5*!(5.8.2007)

 • ProjectAlice
  ****

  Nadpriemerný film v ktorom je najzaujímavejšie asi obsadenie. Tom Hanks, Antonio Banderas, Denzel Washington. Príbeh ujde ale hlavne nenudí, hudba tiež slušná. AIDS a homosexualita bola odvážna téma v 90.rokoch. Dávam filmu 80%.(9.3.2011)

 • moviesfan
  *****

  V tomhle roce s enatočilo mnoho skvělých filmů. Nejlepším (nebo jedním z nejlepších) byla Philadelphie. Výborný a dojímající příběh se strhujícím duem Hanks a Washington. Téměř dokonalost. Hodnocení: 90%(31.12.2007)

 • BoPo
  ****

  Tento film som videl už veľmi dávno ale niektoré scény si pamatám dodnes. Natočiť na túto tému tak dobrý film je naozaj výborný výkon.(15.9.2009)

 • bouncer
  ****

  Vynikající oscarový snímek, který je působicvý, dojemný, ale zároveň ukazuje holou pravdu - bohužel. Hanks na vrcholu svého herectví (samozřejmě spolu s Foorrest Gumpem...). Velice příjemná podívaná...(1.2.2004)

 • mm13
  **

  Skrátka nesúhlasím s natoľko falošnou a alibistickou hrou na toleranciu, ktorá je nechceným dôkazom našej malosti a prisprosteného strachu. To nie my (krásni, čistí a ľútostiví) to oni (hnusní, skorumpovaní a bezohľadní). Tpfuj!!!(15.8.2005)

 • Handle
  ****

  Tak jsem si zase jednou pustil "kvalitní klasiku, kterou viděl každý" a opět mě to usvědčilo, že do tohodle šuplíku se vyplácí chodit častěji. Philadelphii jsem viděl opravdu až nyní a samozřejmě se jedná o výborný film a to v mnoha ohledech. Naprosto špičkové herecké výkony (samozřejmě Tom Hanks i Denzel Washington, ale třeba i Mary Steenburgen) doplněn výborným scénářem i soundtrackem. Je jasné, že už námět směřuje k jasnému dojáku, ale mně osobně nepřišlo, že by film nějak kýčovitě hrál na city... Vážně pěknej film. 4,5*.(7.3.2012)

 • maseer2
  ***

  není nic horšího než chtěný doják, kterému byste klidně i rádi podlehli, jenže se vám to podaří jen během první poloviny při formování vztahu Hanks - Washington a pak už nikoliv, což je při takovém příběhu celkem problém.. takže jen 3*(24.4.2014)

 • Avalon820
  *****

  Jedněmi obdivován pro skvělou režii, dobrý scénář, propracovaný a podmanivý příběh, nakažlivý soundtrack a úžasné herecké výkony, druhými zatracován pro kýč, srdceryvnost a bagatelizaci tématu. Philadelphia člení diváky na dva tábory a já se řadím k tomu prvnímu, většímu, protože vím, že cílem autorů nebylo podnítit a připomenout pseudo-automatické spojení homosexuál = AIDS, ale naopak. Cílem bylo poukázat na hloupost společnosti a bezpředmětný odpor k těmto menšinám. Ano, nezastírám - celé je to opravdu zasazeno do onoho "srdceryvného" příběhu, který měl z diváka vymáčknout nějakou tu slzu... Ale ruku na srdce - komu to vadí? Kdo se dívá, ten skutečně vidí.(3.4.2012)

 • villon17
  *****

  Stačilo, jak začla hrát ta hudba, a už jsem tomu propadla:)(23.2.2011)

 • Nick Tow
  ***

  V čase svojho vzniku mohla snímke pridávať na apelatívnosti "atraktívnosť" témy. Autori bestsellerov - jedno či knižných alebo filmových - vedia, že ak sa siahne po chúlostivom a horúcom spoločenskom fenoméne, ktorý sa popretriasa cez konzumentsky vďačné prostredie justície, malo by to vyjsť / a vyniesť/. Dnes, t. j. po trinástich rokoch, zostáva iba dobre odvedené remeslo, až prekvapivo rezignujúce na akýkoľvek estetický presah. Ani v toľko ospevovanom výkone Toma Hanksa akosi neviem nájsť tie skryté diamanty. V niektorých sekvenciách zo súdnej siene mi ďaleko viac pripomínal slušňáka, ktorý sa na podnikovom večierku prvý raz v živote zotne pod obraz, ako smrteľnou chorobou zomletú trosku. Ďalší z "povinných" filmov na jedno použitie.(20.7.2006)

 • Z0oMb3E
  *****

  To, čo tu predviedol Tom Hanks nieje ľudsky možné. Trepať o tom že som nadobudol nejakú toleranciu vďaka tomuto filmu nebudem. Stále som na rovnakej úrovni (ne)tolerancie, ale vo filme je nádherný príklad zmýšlania "normalnych". Obrovskú prácu tu samozrejme odviedol aj Washington. Jediné, čo mi vo filme vadilo bol monotónny výstup Mary Steenburgen pri procese. Český dabing tomu veľmi nepomohol. Žiada intonácia, žiadne emócie čistý stroj (možno to bol zámer). Banderasa ako nevhodne vybratého herca do úplne nevýraznej a nepodstatnej role som tiež akceptoval. Hudobný doprovod je vybraný geniálne. Slušne natočený snímok na niekoľkonásobné sledovanie.(6.6.2010)

 • Anderton
  ****

  Philadelphia je čistý akademický film. V tom dobrom aj zlom zmysle slova. Ak vydržíte sa znova pozerať na hyperkladného Washingtona, trpiaceho Hanksa ako obeť spoločenských predsudkov a vopred jasný slzopudný záver a považujete to skôr za klady, budete maximálne nadšení. Pre mňa je Philadelphia vykalkulovaný projekt, ktorý nadbieha divákovi a snaží sa ho presvedčiť, že pozerá umenie. Demmemu sa nás ale darí obalamutiť, v súdnej sieni je dokonca strhujúci a dramaturgicky film skvele funguje.(11.8.2012)

 • Qasa
  *****

  Obsah včetně závěru: Nadějnému mladému právníkovi je svěřen advokátní firmou důležitý případ. Úspěšně sepíše žalobu, ale ta se ztratí a je nalezena těsně před termínem odevzdání. Na základě toho je vyhozen. On se však domnívá, že je to proto, že u něj poznali Aids. Nalezne černošského právníka, který postupem času zmírňuje svou xenofobii, případ s velkou psychickou podporou celé rodiny vyhrají a on umírá.(4.12.2008)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.2.2009)

 • Terva
  *****

  CITÁT - Každý problém se dá vyřešit........ Nikdo se do toho případu nechtěl pustit... Dokud se jeden člověk nerozhodl, že se pustí do celého systému... Scénář : Ron Nyswaner. Kamera : Tak Fujimoto. Hudba : Howard Shore, Bruce Springsteen, Neil Young, David Byrne a Peter Gabriel - Ocenění 1995 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz (nejhranější filmová píseň - "Streets of Philadelphia") 1995 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz (nejprodávanšjší soundtrack) 1994 - Oscar - vítěz (Bruce Springsteen - "Streets of Philadelphia") 1994 - Oscar - nominace (Neil Young - "Philadelphia") 1994 - Golden Globes, USA - vítěz (Bruce Springsteen - "Streets of Philadelphia") 1995 - Grammy Awards - vítěz (Bruce Springsteen - "Streets of Philadelphia") 1994 - MTV Movie Awards - nominace (Bruce Springsteen - "Streets of Philadelphia") http://www.youtube.com/watch?v=4z2DtNW79sQ Skvělý výkon Toma Hankse byl oceněn Oscarem, stejně jako ústřední píseň Bruce Springsteena Streets Of Philadelphia.(12.5.2011)

 • Fiftis
  ****

  Filmová klasika o statočnom boji homosexuála nakazeného vírusom HIV dokáže aj po niekoľkonásobnom zhliadnutí vďaka svojej pôsobivosti a sile rozprávania vždy znovu dojímať. Vo filme sa ukazuje, ako dokážu byť ľudia hnusní. Nedokážem pochopiť, že dostal film len Oscara za soundrack. Soundtrack je síce fajn, ale viac by si ho zaslúžil dej, Hanks alebo Washington. Možno dokonca aj Banderas. Philadelphia je vskutku fajn film.(9.12.2012)

 • phoebess
  *****

  tenhle film mě vždycky dostane pořád stejným způsobem, jakobych ho pořád viděla poprvé... pokaždé jsem prožívala boj Toma Hankse se spravedlností a také samozřejmě Denzela Washingtona, který mu dobře sekundoval... ale Tom Hanks v tomto filmu svým podáním Andrew Becketta zastínil úplně všechny herce, ať si říká, kdo chce co chce, tohle bude můj nejoblíbenější film už na věky... a kouknu se na něj samozřejmě vždycky ráda a znovu s pěkně velkým balením kapesníčků(24.3.2008)

 • Johanka
  *****

  Dojemný příběh mladého a velmi talentovaného právníka (Tom Hanks), homosexuála, který je nakažený virem HIV. T. Hanks sehrál tuto roli skutečně přesvědčivě. Vynikající film s výborným hereckým obsazením.(27.3.2003)

 • spaceboyCZ
  *****

  Vim, ze lide maji pravo na svuj nazor, ale to, co tady od nekterych ctu, to je hnus. Meli by se nad sebou zamyslet, nad tim, co AIDS vubec je a jak se k lidem s AIDS na zacatku devadesatych let pristupovalo. Stydte se, opravdu se stydte..(6.8.2006)

 • Andersis
  ****

  Dojemný film s vinikajícím Tomem Hanksem. Scéna jak prožíva operu je opravdu vinikající, konec opravdu dojemný, a celý děj je neskutečně skutečný. Aspon vidím jak umíral Ferddie Mercury.(23.7.2008)

 • katasta
  ****

  Velice podařený film o diskriminaci. To je stále aktuální téma, a na tento film by se měli podívat všichni, co tvrdí, že homosexualita je nemoc! Tom Hanks tu předvedl naprosto vynikající herecký výkon, hodný alespoň 6*, přesto filmu nemůžu dát 5*. Mělo to na mě moc pomalý začátek, a moc rychlý konec.(8.12.2008)

 • F.man
  ****

  Prvoplánové drama plné obroských klišé. Ale sakra kašlat na to, někdy si prostě chci i já užit ten správný doják a Philadelphia je schopna ho dobrým scénářem poskytnout. Jasně, vidět je více než jednou za 3 roky, tak mě ta přeslazenost a rádoby citovost asi přemůže, ale takhle dávám čtyři hvězdy. Ale chraň tě Bůh Hanksi, ať tě někdy v následujících třech letech nevysílá žádná televize v noci před mým usnutím, jinak půjdu níže. Some of these people make me sick. But a law's been broken here. You do remember the law, don't you?(26.9.2010)

 • Marsik
  ****

  ČT2 HD - "Streets of Philadelphia, ná na náá náá na náá na..." Už úvodní song od Bruce Springsteena pěkně navodí atmosféru a jste vtaženi do děje a se zájmem 2 hodiny sledujete povedené drama ze soudního prostředí. Hanks a Denzel jasné palce nahoru, o tom nebylo pochyb už v onom roce 1993. 77% (with J.)(15.3.2016)

 • Lum3n
  ***

  Přesně 3 a 1/2*. Philadelphia je určitě dobrý film o velice závažné věci a podle mě skvěle vystihuje atmosféru své doby. Jen mě to nezasáhlo tak, jak jsem očekával, proto nakonec jen ty tři hvězdy, palec ale určitě zvednutý nahoru, opravdu si myslím, že tenhle film stojí za to vidět, už jen kvůli parádnímu obsazení.(29.5.2009)

 • Marek1991
  ***

  Tento film pre mňa zostane známy, kvôli dvom veciam. Prvou je téma diskriminácie homosexuálov a ľudí nakazených AIDS a tou druhou je skvelá pieseň od Brucea Springsteena. Všetko toto doplnilo skvelé herecké obsadenie. Negatíva by som zhrnul do vecí ako zvláštne dialógy, zlý začiatok a zlý morálny koniec z kresťanského pohľadu. Na večer celkom príjemný film, ale nie je až tak extra.(7.2.2012)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Stačí trošku kontroverzná téma a všetci sú samozrejme celí bez seba. Od hrozných výkonov, cez akademického kandidáta, jednotvárne (akademické) emócie, až po účelové vyzobrazenie filmovej kostry... no... obavy sú zbytočné. Nebudem rozvádzať štruktúru (tá bola na vysokej úrovni), ale treba zdôrazniť, že Demme natočil odvážny film. Film, do ktorého by sa nikomu ísť nechcelo a je väčšine ľudí cudzí. A to je veľké plus.(28.10.2013)

 • Kryton
  *****

  Excelentní Hanks, který mě v tomhle filmu dovedl k slzám.(17.12.2007)

 • suicide
  ***

  Jsem z tohole filmu docela na rozpacích. Přistupoval jsem k němu jako k "pecce", bohužel se mým očekáváním nedostalo naplnění. Byl jsem ale stejně na vážkách, zda dát nakonec pouhé tři hvězdy a hodit do do pytle těch horších. Herecké výkony jsou samozřejmě bez diskuze, každý z těch herců své povolání umí uspokojivě. Píseň Streets Of Philadelphia skutečně k celku skvěle pasuje, ovšem nemůžu říci, že by mě ten celek nějak vážněji oslovil. Všechno, co má nějaké kontrovorzní téma za námět, v případě Philadelphie jich je více, přeci není automaticky hned dobré. Právě naopak! V tomhle filmu na mě všechno čpí prvoplánovitostí; snad i to rozhořčení i soucit na soudicím se umírajícím. Všechno se odvíjí hezky rovně kupředu až k naprosto "nečekanému" konci, kdy si divák konečně může vydechnout a zapomenout. Nemůžu nakonec jinak a ty tři hvězdy přeci jenom dát, protože takovéto pojetí tématu mi vyloženě nesedlo. Tento film byl natočen s vidinou jasného úspěchu kvůli kontroverznosti svého námětu a nepředpokládá, že se najde někdo takový "zavrženíhodný", který by ho zkusil neocenit. Američané totiž potřebují veřejně prezentovat svoji toleranci hlavně před sebou samými, aby je nějaký nehodný soused neoznačil svým prstem opovržení ze neAmeričana. Ano, film je o předsudcích, ale rozhodně na nich chtěl taky pořádně vydělat...(12.10.2008)

 • frashmaker
  ****

  Další z filmů, který se nebojí primárně útočit na city diváků. Sešli se zde jedni z největších herců, jaké znám a tak to snad ani nemohlo dopadnout katastrofálně. Všeho všudy to ale byl jen takový lepší Perry Mason a proto mě mrzí, že jsem tento film zvolil zrovna na Mikuláše. Příště si předem přečtu o čem film je...(5.12.2009)

 • Greg
  *****

  "What's wrong with your face? - I have AIDS." Mé první "setkání" s úžasným hercem Denzelem Washingtonem. Společně s neméně skvělým Tomem Hanksem tvoří skvělou dvojici a podávají výkon, který by se právem mohl řadit k jedněm z nejlepších v historii kinematografie. Když si k tomu přidáte výbornou Demmovu režii, skvělý scénář s velmi důležitým a humánním poselstvím, je o velký filmový zážitek postaráno. Kdyby byl film natočen jiný rok, určitě by se dočkal Oscara za film (nebýt Schindlerova seznamu). Posledním obrovským kladem filmu je skvěle napsaná i složená hudba, která doplňuje neopakovatelnou atmosféru filmu přesně tak jak to má u filmové hudby být - "Streets of Philadelphia" Bruce Springsteena je pro mě dodnes jedna z nejlepší zpívaných písní, co se kdy ve filmu objevily. Jistě, film hodně tlačí na divákovi city a emoce, ale jde to při zpracování takového tématu udělat jinak? Když jsem film viděl poprvé, opravdu mě dostal a věřím, že to nebylo naposled.(31.5.2011)

 • Tommassi3
  **

  "Vysvětlete mi to jako malému dítěti, protože já tomu nerozumím.."(28.9.2017)

 • Frajer42
  ***

  Nejméně odpudivý film o homosexuálech a zároveň dva nejméně odpudiví homosexuálové, které jsem ve filmu viděl. Film je postaven na docela jednoduchém obyčejném příběhu, ve kterém ovšem hrají neobyčejní herci. Emoce jsem sice v snímku neobjevil, ale jakási hlavní myšlenka na mě pořád a neustále pomrkávala. Film je navíc dosti hudbeně obohacen. Jednou se pokusím potlačit svoji mírnou zaujatost a dám 3*.(8.4.2012)

 • NinonL
  *****

  Vzpomínám si, že jsem tehdy nemohla odejít z kina a v uších mi stále zněla árie z opery Andrea Chénier v podání Marie Callas La mamma morta. A její popis v podání Toma Hankse s kapačkou v ruce. Možná je to citová vydíračka, či spíše určitě. Ale v té době to byla neuvěřitelná bomba a věřím, že si najde diváky i dnes. Diváky bez předsudků, kteří občas mají rádi pořádnou depku :-).(24.6.2012)

 • rt12
  *****

  Na svou dobu nadčasový film, rozhodně nešlo o běžné téma (Homosexualita a AIDS) v roce vzniku 93, proto vzbuzoval tento film pozornost. A bylo to právem, famózní scénář, perfekně vybraní herci, výborná kamera. Má co říci i dnes.(19.5.2014)

 • Jillen
  *****

  Přátelé! Homosexualita není nemoc! Už od narození je jisté kdo jim bude a kdo ne. Nikdo to nemůže ovlivnit. A ten kdo se jim stane není ubožák, ale naprosto stejný člověk jako všichni ostatní...tak to tak berte, jelikož některé příspěvky mi příjdou neuvěřitelně pokritecké a úplně z nich kouká samotný odpor k homosexualitě. Což platí hlavně pro příspěvky od 3* dolu... Mě osobně Hanks nepřišel člověk s nasazeným "psím čumákem". Ono hrát homosexuála, který je ještě k tomu nemocný a nikdo až na pár lidí ho nemá rád a věčně mu to dávají najevo není jednoduché. Krásný film...i o povahách naší společnosti...a odpůrci homosexuálů se můžou jít vycpat jelikož jsou to jen kreténi se zakrslým mozkem! Dávám 90%(9.7.2006)

 • Damiel
  ****

  84 % - Tak trochu konverzační záležitost, za kterou si ale Hanks toho Oscara zasloužil. Pro mě je ale tím nejzapamatovatelnějším zážitkem Springsteenova "Streets Of Philadelphia". To je prostě úžasný song...(28.1.2007)

 • blackrain
  *****

  Moje srdeční záležitost. Philadelphia mě vždycky dostane.Tom Hanks předvedl velmi mimořádný výkon. Při písničce, kterou zpívá Bruce Springsteen, mě stále mrazí v zádech. Při závěrečné scéně, kdy zní píseň od Neila Younga mi tečou po tvářích slzy. Na svou dobu hodně odvážný snímek.(16.12.2008)

 • Laxik
  *****

  Film je možná o diskriminaci a předsudcích, ale já si na něm cením nejvíc toho, že ti hodní mají své mouchy a ti zlí vlastně zlí nejsou. Úplně mě to nesemlelo, ale to je účel Philadelphie - být civilní a nezacházet do extrémů, a přesto být precizní ve všech ohledech.(11.6.2016)

 • Kreeki
  ****

  Jen kdyby to celé nebyla jedna dlouhá, plochá a hlavně prvoplánová freska.(29.10.2008)

 • Politik
  *****

  Jeden z nejlepších Hanksových drama filmů se skvělým Denzelem Washingtonem. Je zde vidět boj za spravedlnost a pohled na život homosexuálů, jak veřejnosti, tak různých lidí. Miluji tento film i když nejsem homosexuálem, ale soucítím s nimi :-)(14.12.2008)

 • GILLWANDER
  ****

  Vynikajúci Hanks, silný príbeh, kvalitný režisérsky prístup a skvelý úvodný soundtrack ...85%(16.6.2012)

 • Aleee89
  ****

  Nemám, co bych dodala a vytkla. Tom Hanks tu hraje výborně, jako vždy, a tahle role musela být navíc docela těžká. Ten příběh je velice silný a taky je z atraktivního prostředí soudních síní, což všemu dodává šmrnc. Prostě parádní film, kde Tom Hanks opět nezklamal.(4.12.2013)

 • Cimr
  ****

  Philadelphia je prvním americkým mainstreamovým filmem, který většinovému publiku představuje onemocnění AIDS. A v tomto faktu je skryto vše dobré i špatné, co se o tomto snímku dá napsat. Je jednoduché ho odmítnou jako film kýčovitý, slzopudný, patetický, předvídatelný, a zároveň ho přijmout jako přelomový, sugestivní, zásadní a důležitý. Samozřejmě se tvůrci dopouštějí několika klišé a zjednodušení (dobromyslný černý advokát, který se vymezuje proti homosexuálům, aby nakonec zjistil, že jsou to vlastně normální fajn lidi). Pro mě ovšem vítězí odvaha, s jakou se tvůrci pouštějí do vysvětlovaní tak nepříjemné a náročné problematiky americkým redneckům a homofobům (potažmo přes dabovanou verzi v TV Nova i voličům Miloše Zemana v Horní Dolní). Činí tak velmi citlivě, přes soucit s bližním, a myslím, že udělali skvělou práci. Podařilo se jim to rozhodně i díky výkonu Toma Hankse. Nesouhlasím s častým názorem "když hrajete buznu, co umírá na AIDS, tak holt prostě musíte dostat Oscara". Hanks mi zde dokonce připadá nejlepší ve chvílích, kdy jeho nemoc ještě nepropukla naplno, ve chvílích, kdy hraje bojovníka s jiskrou v očích. Nejde o to, že hraje gaye, ale právě o to, že ho nehraje - nešišlá, nepitvoří se, nenosí růžovou; a přesto je v roli homosexuála přesvědčivý. Nejde ani o to, že by dobře zahrál nemoc. On vytvořil svébytnou postavu - kontroverzní, dojemnou, plnou života. Tak jako celý tenhle film.(9.1.2018)

 • SOLOM.
  ****

  Rozhodně zajímavý filmeček, u kterého je však potřeba se oprostit od předsudků, což mi při prvním zhlédnutí dělalo docela problémy. To přiznávám. Tom Hanks se však své role zhostil opět s velkou bravurou a ke konci z něho šel až „strach“. Denzel Washington si rovněž nevedl vůbec špatně. Chápu však, že obsah filmu nesedne každému a i já sám jsem si ho dokázal v rámci možností „užít“ až na druhý pokus.(19.6.2018)

 • Freemind
  ****

  Sladkobolná komerční s*ačka s výbornými hereckými výkony. Všechno funguje jak má, přesto se cítím emocionálně znásilněn.(5.2.2010)

 • Geriel
  ****

  O Hanksově nesporně výborném výkonu nemůže být ani pochyb. Zprvu se nám představuje v roli až téměř svatouškovského homosexuála bojujícího právem proti velké společnosti z jejíž strany mu bylo ukřivděno. I přes první dojem černo-bílosti se postupně odkrývá mnoho detailů ukazujících tu či onu postavu v odlišném světle. Nejdůležitější je však skutečnost jak moc jsou omezeny názory některých lidí ať už výchovou, prostředím nebo prostě jen názory dalších lidí. Diskriminace homosexuality, odlišných kultur, náboženství a celkově všeho co je v menšině či příliš odlišné aby bylo přijato společností, tu bohužel vždy byla a vždy bude.(25.4.2012)

 • MATADOR
  ****

  Neuvěřitelně působivá atmosféra, především v soudní síňi a ústřední duo Hanks a Washington si zaslouží, proč je potřeba Philadelphii vidět. To ani nezmiňuji téma příběhu, které je aktuální i v dnešní době!(24.2.2013)

 • peter12
  *****

  Diskriminačná dráma, ktorá poukazuje na homosexualitu a ako to prijíma spoločnosť. Keď k tomu prirátate Toma Hanksa a Denzela Washingtona, tak vám z toho vyjde veľmi kvalitná dráma s veľmi dobrým hereckým obsadením. A nielen to dostanete, dostanete aj veľmi veľa emócii, ktoré sú spojene s HIV.(24.10.2013)

 • FilmFan24
  *****

  Hanks podává skvělý výkon. Tady vůbec nejde o to, že hlavní hrdina je gay a má AIDS. Jde o diskriminaci jako takovou a Philadelphia se tímto ožehavým tématem zabývá. Dramata ze soudní síně Američanům vždycky šla. A zážitek o to větší, že jsem měl možnost vidět a slyšet živě na koncertě mého nejoblíbenějšího zpěváka Springsteena, který jen tak pouze se svojí kytarou přednesl Streets Of Philadelphia. To už měl zaslouženého Oscara v kapse. I když přiznám se, že i druhá původní píseň Neila Younga, která ve filmu zazněla v úplném závěru měla také plešouna dostat.(30.6.2008)

 • balba
  *****

  Můj oblíbený film s Tomem Hanksem.Velice mě překvapilo ,že konečně někdo natočil film o homosexuálovi s virem HIV.Mám radost ,že tento film dostal tolika ocenění,zaslouží si to.Kdykoliv si tento film pustím pokaždé mě dojme.(17.9.2006)

 • Parlay
  ****

  Po režisérské, scénaristické a herecké stránce nesmírně sebejistý snímek, jehož samotné téma nenechá nezúčastněným snad nikoho. Tom Hanks je u mě jednička od doby "Forresta" a opět mě utvrdil ve správnosti mého úsudku. Je ovšem škoda, že se trošku přehlíží skvělý výkon Denzela Washingtona, který měl zkrátka tu smůlu, že hrál po boku Hankse ve vrcholné formě.(21.7.2008)

 • kagemush
  **

  Na tohle téma jsem před tím viděl Noci šelem.Nemůžu se ubránit srovnání.Když to šlo bez několikrát nastavovaného patosu a spasitelských gest tam ,tak v US by to nemuselo asi zabrat ,nebo co.Někomu prostě prostý příběh nestačí jako memento a tak tam narve co se dá. 40% tomu dát asi musím,Damme točit umí,ale nikdy se na tenhle,,apel svědomí a zodpovědnosti" už nepodívám!(18.4.2009)

 • dyfur
  *

  Dobre natočené pre mňa nezaujímavé téma - ono si to od začiatku pýtalo Oskara - výborné obsadenie ,americké téma :homosexuáli+AIDS - to ozaj nemohlo inak dopadnúť ako oskarovým úspechom......Rozmýšľam s kým by som sa tam tak mohol stotožniť kto by bol môj hrdina ...asi producent :)(25.10.2017)

 • Lucjen
  ****

  Niekoľkokrát som Philadelphiu obišla s tým, že ma jednoducho ničím nepritiahla a T. Hanks z galérie ma skôr desil. Už dávnejšie som sa rozprávala s bratom, že som to nevidela a prekvapilo ma, že on bol prekvapený. "Ty si to ešte nevidela?" a keď toto povie mne môj brat, tak je niečo zle. Asi o rok na tento rozhovor som sa k tejto dráme konečne odhodlala. Bála som sa jej právom; Jonathan Demme prenáša ťaživú atmosféru z Mlčania jahniatok aj na Philadelphský súd. Z kontroverznej témy veľmi elegantne ťaží emotívne momenty, vie pritlačiť, no vie aj kedy prestať. Dnes jeho film nie je taký úderný - práva homosexuálov sa za 24 rokov posunuli výrazne ďalej; i keď rozhodne poznám ľudí, ktorí sa len pri slove gay otrasú. Princíp tejto problematiky tu stále je: ľudia by nemali odsudzovať, diskriminovať chorých, na druhej strane ich strach zo smrteľnej choroby je opodstatnený... Demme sa tu nehrá na vševediaceho, nedal mi odpoveď. Zostal mi iba skľúčujúci pocit a úžas nad Hanksovým a Washingtonovým výkonom. Prvýkrát na mňa Tom nepôsobil sympaticky a to je sakra čo povedať - v jeho prípade to myslím ako pochvalu. ;) Zvláštnym, kontrastným osviežením je hudba; zo Springsteenovej piesne mi nabiehajú zimomriavky...(26.11.2017)

 • Anglie
  *****

  Scénář sice je maličko předvídatelný, ale neupadá do sentimentality. Zasloužený Oscar pro Hankse a skvělá režie Demmeho.(31.7.2004)

 • Gee.Rocks
  *****

  Absolutně božskej Hanks! Nestárnoucí snímek, protože i dnes potkáte lidi, kteří se nakažených štítí. A to by jeden řekl, že informovanost už je dostatečná. Jeden fakt tu ale asi je... ať děláte cokoliv, nikdy to nebude dost. Ale pořád můžete vyhrát. A pak taky brečet u Philadelphie a pořád si říkat jak lidi umí být hnusní.(15.5.2014)

 • stration
  ***

  Ve své době určitě přelomové a odvážné dílo. Dnes už ale mnohokrát překonané.(24.12.2008)

 • shyster
  ***

  Některé filmy jsou typické pro určitou dobu a točí se jich mraky. Nedávno v kinech okupovali filmy s tématikou Afriky a její vykořisťování (Krvavý diamant atd.) anebo s tématikou Blízkého Východu a terorismu (Království atd.). Na počátku 90.letech to byli filmy o nemocích a pak hlavně o AIDS (ještě mě napadá Zemřít mladý). Jen málokterý film dokázal vyklouznout ze zadané škatulky a oslovit diváka i v pozdějších letech. Philadelphia takovým filmem není. Jedná se rozhodně o chytře zahraný i zrežírovaný, ale v celku jde jen o prvoplánovaný, uslzený, vyděračský kýč. Možná jsem byl ve špatným rozpoložení nebo se ze mě stal neskutečný cynik, ale když Tom Hanks začne "rozjímat" u nějaké pomalé instrumentální hudby, chci ho, co nejsilněji udeřit do obličeje. Philadelphia rozhodně není dobře napsaná. Nejedná se o tvrdý soudní spor ani o boje člověka s těžkou nemocí (to že Hanks jen kulí psíma očima, nevykresluje, že trpí). Proto dávám slabý průměr.(6.8.2009)

 • corpsy
  ****

  Oscarový herecký výkon Toma Hanksa s dobrým námetom a scenárom sú najväčšími tromfmi tohto filmu. A ešte titulná skladba od Bruce Springsteena.(5.8.2010)

 • MIGHTTREE
  *****

  Úžasný Tom opět dokázal svojí sílu obětovat pro roli všechno..... Po všech stránkách bez chyb.(27.2.2011)

 • higuain
  ***

  Film dělaný pro Oscary. Jako by si Demme po Mlčení jehňátek řekl, že by bylo fajn se po červeném koberci projít znova. První hodina velice slušná, pak tomu ale začal docházet dech.(18.6.2011)

 • Phos4rus
  *****

  Skvely film, ktery ukazuje BOHUZEL holou pravdu.(28.8.2003)

 • Jino
  ***

  Tento film je velice dobrý, to mu neubírám. Dokonce se neštítí takového tématu jako je AIDS, tím pádem film byl určitým lákadlem pro diváky. Já jsem ho měl možnost vidět už nespočetněkrát - ale viděl jsem ho až teď, 30. 1. 2008. Což byla asi ta největší chyba - kdybych film viděl při premiéře v televizi, určitě bych neváhal a hodnotil 5 hvězdama. Bohužel po Philadelphii už bylo natočeno více takových dramat ze soudního dění, které jsem viděl dřív a musím říct, že i lepších. Neříkám že tento film nemá svoje kouzlo, Hanks je brilantní a Washinghton je taky dobrý, jenže mě to zase tak nezaujalo abych tomu dal více ne 70%. Přiznávám - je to moje chyba, že jsem viděl snímek až letos, ale ze svého hodnocení neslevím.(1.2.2008)

 • BoredSeal

  Heterosexuálové se rozhodli natočit hezký film o gayovi a AIDS. Bohužel je to klasická Hanksovská shitárna. Hanks se dokonce ani nesnaží předstírat, že má rád sex s chlapama, což je na oscarovej výkon trochu málo. :)(19.4.2008)

 • danecek24
  *****

  51. Zlatý Glóbus za rok 1993 - cena (2) - *Nejlepší herec (drama) - Tom Hanks, *Nejlepší filmová píseň - "Streets Of Philadelphia" - Hudba a text Bruce Springsteen + nominace (1) - Nejlepší scénář - Ron Nyswaner(26.12.2006)

 • Jufonka
  *****

  Konečně nějakej film o homosexuálech, kterej je dobrej. Ne jako ta extranudná kravina jménem Zkrocená hora.(5.7.2007)

 • wendelin9
  *****

  Při tomhle filmu se u mě vystřídaly snad všechny možné emoce. Na začátku jsem se smála společně s Andrewem, když získal novou práci. Po pár minutách ho vystřídal soucit při prvních "komplikacích"a hned na to šílené rozčílení při proslovu obhájkyně, který obsahoval několik šílených "faktů". Následovalo znechucení - né kvůli následkům AIDS ale nad chovánm obžalovaných... Potom už sem se jen snažila zachovat čistou hlavu jako Andrew a celá jeho rodina, ale na konci sem se neubránila slzám... Myslím, že víc k tomu dodávat nemusím.... 5*(1.6.2008)

 • tom88
  ****

  Silná dráma s mierne rozvláčnym, ale kvalitným dejom. Herci zahrali dosť dobre, Oscar pre Hanksa je aj celkovo zaslúžený. Záver je perfektný a smutný, k Hanksovej postave sa pripúta snáď každý. Tento film som videl až s veľkým odstupom času, ale na kvalite určite nestráca a asi ani nestratí. 80%(31.3.2009)

 • DominikV
  *****

  Neuvěřitelný film plný emocí ,,od každé něco'' (nenávist, smutek, radost...). Jednoznačný aplaus pro Toma Hankse, jenž nezapoměnutelně ztvárnil umírající osobu. Všechny ty grimasy, které předvedl, neskutečné...(16.5.2009)

 • Abes
  *****

  Jako trosečník bloudí Tom Hanks křivolakými ulicemi spravedlnosti, film který nemůže skončit šťastně, alespoň ne v pravém smyslu slova.(14.11.2006)

 • Jim_Beam
  *****

  Geniální film o smrti a zrození, přátelství, lásce, předsudcích, změně a spoustě dalších věcí... Můj vztah k němu se vyvíjí, začínal jsem na 5*, pak spadnul na 4* a teď se opět vrátil na 5*... Dřív jsem měl problém, že ačkoli mám ten film rád jako celek, přeci jen výrazně vyčnívala jediná scéna "po večírku", která patří mezi ty nejúchvatnější filmové scény, které jsem kdy viděl... Dnes jsem ale našel i spoustu bolestné krásy i ve zdánlivě bezvýznamných pasážích...(28.1.2008)

 • Lischai
  ***

  Už si nepamatuji, jak na mě Philadelphia působila když jsem jí viděl poprvé, ale teď už je přece jenom z doby. Za těch patnáct let přestala být homosexualita stigma, takže teď z toho filmce bohužel leze takový patetický plačtivý apel, který už moc za srdce vzít nemůže.(25.12.2009)

 • Wiikii
  ****

  Andrew Beckett(Tom Hanks) je výborný právník, který pracuje v jedné z nejvýznamnějších firem ve Philadelphii, ale také je homosexuál s nemocí AIDS. Když se tento fakt dozví jeho nadřízení, okamžitě provedou kroky, aby Andrewa mohli vyhodit z firmy, což se nakonec podaří.. A zde se rozjíždí soudní proces, který má ukázat pravdu. Pravdu, že nešlo o chybu Andrewa Backetta, ale o diskriminaci homosexuálů ve společnosti a hlavně v nejvyšším postě dané firmy. ... Od začátku film nastolí vážnou atmosféru a drží se jí celé dvě hodiny, ale rozhodně se nebudete nudit, naopak celých stodvacet minut uběhne rychle a ke konci Vám bude hrát dojímavá hudba, která udělá velký dojemný závěr. .... HODNOCENÍ: 80% (4*)(28.4.2015)

 • kaylin
  ****

  Můžete si o filmu myslet, co chcete, můžete rovnou odsoudit téma a jeho pojetí, jenže se tomu prostě nedá vzít, že je to sice trochu naivní - jak v zobrazení nemoci, tak i v obrácení Denzelovy postavy "na pravou víru" lidskosti - pořád zde budete mít primárně silný příběh se skvělými herci, kteří z prvoplánové podívané dělají pořádné drama.(4.3.2016)

 • Aquarius
  ****

  Asi som mal to šťastie, že som bol ešte malý Emo keď Filadelfia hýbala svetom. Kde sa berie v niektorých tá nenávisť k Hanksovi či Robertsovej? Je mi z toho smutno. Za všetkým hľadaj kalkul. Veselé Vianoce.(5.12.2006)

 • MrPierc
  *****

  Tak mne Tom Hanks vůbec nenadchnul. Chápu, že si dal odtučňovací kůru, ale to bych si dal i já za ten plat herce. Denzel Washington hájí svého bývalého soka - právníka. I když homosexuály nenávidí tak je svědkem špatného chování ostatních k nim a to se mu nelíbí. Právo je pro všechny stejné. Denzel Washington pro mne kraloval během celého filmu svou rolí i zdravým rozumem. Konec mne dojal, ale ne kvůli smrti, ale díky smutku, kteří ostatní musí překonat radostí ze života. Musí jít dál, nemyslet na smrt, vychovávat své děti a se slzou oku vzpomínat na mrtvé = nepřipouštět si, že jednou to skončí.(1.11.2010)

 • Mirokukii
  *****

  Velmi výborné soudní drama, se spoustou emočně silných scén. Které se vám sice režisér snaží občas vnutit (Hanksova árie), ale pro skvělé a přesvědčivé herecké výkony dvou zúčastněných herců (Hanks a Washington) mu to klidně a rád zbaštím.(23.3.2013)

 • Stallone
  ****

  Výjimečný film. Měl by se pouštět ve škole na hodině občanské výchovy. Mimo hlavní myšlenku, kterou tu rozebírají kolegové si člověk u filmu uvědomuje, jak moc chce žít. Jak krásné je žít. Mnohdy se honíme za penězi, kariérou, jsme na sebe protivní a zlí. Neuvědomuje si, že prožíváme ve skutečnosti to nejkrásnější období. Fantastický Tom Hanks a skladba Streets Of Philadelphia. Lepší 4*(18.8.2015)

 • fantoci
  *****

  Tak to ani náhodou. Jestli tomuhle filmu řekente, že je psychologický, tak snížíte jeho kvalitu o devadesát procent. Tohle je asi nejlepší film s psychologickým zaměřením ale ten film není jen psychologický. Je to drama je to komedie je to prostě všechno na co si vzpomenete. Ale hlavně je to film nad kterým se snad pozastaví každý člověk a řekene si sakra s tímhle by se ale fakt mělo něco dělat protože je to vážný. Tenhle fil prostě musíte vidět abyste pochopili o co filmařům šlo. Jestli mě někdy něco někde dostalo na pokraj mých psychyckých sil tak to byl před několika roky tenhle film v našem obývaku na videokazetě a já se nestydím říct že se mi chtělo křičet brečet a řvát na celej svět.Koukněte se a bude se vám chtít taky.....(10.8.2005)

 • emo
  ***

  Kvalitný film s trochu nemastným/neslaným scenárom, ale geniálnymi výkonmi Hanksa a Washingtona!(30.12.2005)

 • Chen
  *****

  Skvěle natočené drama, které nešetří emocemi. Ty ale narozdíl od konkurenčních filmů fungují a Philadelphia vás chytne za srdce tam, kde má. Jistě, že musím pět chválu na výkony Hankse a Washingtona i na vynikající píseň od Springsteena.(10.7.2006)

 • Zdeňka
  ****

  Toma Hankse miluji, byl vynikající a právem oceněný Oskarem. Ale především bych chtěla pochválit a vyzvednout Denzela Washingtona, jeho výkon si zaslouží velké uznání a nemělo by být zakrýváno výborným Hanksem. I když celý film fandím hlavnímu představiteli, sama nevím jak bych se dívala na takhle nemocného člověka, který by měl být v mé přítomnosti. Philadelphia je určitou povinností, ale opravdu jen na jedno podívání.(18.2.2008)

 • Nihlathak
  ***

  Snůška blábolů, patetiky a samoúčelné předvídavosti. Co jiného vám zatne pěst, diváku? Co jiného vám zaručí Oscara, režisére? Něco jako tohle.(3.10.2008)

 • SeanLSD
  ****

  Nemusím ho, ale je to jeden z kráľov veľkých dojákov...(28.6.2009)

 • Riley
  ****

  sakra, tak snad nemusím vidět všechno....před shlédnutím tohodle snímku jsem byla šťastnější! :)(12.4.2010)

 • spygirl
  *****

  Joe Miller: „Did you find a lawyer?" Andrew Beckett: „I'm a lawyer." --- 100%(7.7.2011)

 • Noviik
  ****

  Silné drama, skvělé herecké výkony a zajímavý scénář, který jsem ale nejspíš viděl ve špatnou dobu. Tedy až ve chvíli, kdy toto téma začalo být hodně otřepané.(30.8.2012)

 • WolfR
  *****

  Velký film o problematice AIDS a předsudcích. Tom Hanks se ukázal v další z jeho mnoha velkých rolích a zdatně mu sekunduje jako další obhájce Denzel Washington, působivé drama, 5 hvězd.(19.11.2012)

 • laik_60
  *****

  Krásny film, squely Hanks .... snáď prvý krát som ho ako herca zaregistroval, no a ten soundtrack je pre mňa dodnes hitom.... tuším si ten film zoženiem a ešte raz pozriem .... zaslúžených 5b.(16.2.2013)

 • vesper001
  ****

  Oscarová záležitost s kvalitními hereckými výkony a závažným námětem, která nehraje na city, ale pro jistotu rovnou diváka nacpe do odšťavňovače a vyždímá až na dřeň. Nic zvlášť příjemného. Příběh se odehrává v čase a prostoru, kde společnost nesnáší homosexuály skoro stejně jako nemocné AIDS, a Tom Hanks, světový šampion v rolích ztracenců, hraje náhodou HIV pozitivního čtyřprocentního (v českém dabingu označovaného pozoruhodným slovem „gáj“), takže mu nelze než přát rychlý konec. Možná ještě pamatujete doby, kdy patřilo k dobrému tónu podobné exempláře odsoudit alespoň ke společenské smrti, kdyby si snad Zubatá dala načas. Ti, co si podělali život, si ostatně nic jiného nezaslouží. Nebo ano? Naštěstí dnes už je to jinak. Máme kliniky pro závislé, nemocní mají nárok na pomoc, respekt i soucit, a rádi sami musíme akceptovat, že kdejaký Komplex pochoduje a skloňuje diskriminaci v neexistujících pádech, až ze vší té tolerance začíná některým pořádně táhnout na cedr. Ale zpátky k filmu. Denzel Washington se po prvním setkání s infekčním klientem sice chová jako vegetarián, co našel v salátu housenku, nakonec se ale právě za ni bije jako lev, a nelze než věřit, že off-the-record vzal na milost i lesbickou tetu Teresu. Philadelphia je hezký a jistě důležitý film, ale za ten odšťavňovač (operu nesnáším) a ubíjející předvídatelnost to za plný počet nebude.(25.9.2013)

 • BoncheR
  ****

  Jeden z tých filmov, ktoré riešia nezvyčajnú tému americkým spôsobom. Skvelý výkon Toma Hanksa.(17.4.2015)

 • campix
  ****

  Jednoduše skvělé soudní drama s výbornými hereckými výkony, kde září především Tom Hanks a Denzel Washington. Už jen z tohoto důvodu stojí za to se na Philadelphii podívat. Moc lepších soudních dramat nenajdete.(2.10.2017)

 • MJMilan
  *****

  Do Čech se dostal tento snímek právě v čas. Nechci říci, že nikdo v té době nevěděl o HIV a AIDS v ČR vůbec nic, to určitě ne, byl tu Freddie Mercury, Ervin "Magic" Johnson, kteří tuto nemoc dostali do povědomí mnoha lidem. Avšak film Philadelphia dal věci nový rozměr. Asi moc nepomohl homosexuálům, když, jak je ve filmu řečeno, se dříve říkalo nemoci AIDS "rakovina teploušů", ale naopak pomohl HIV pozitivním lidem, že je ostatní mají stále brát jako lidi a ne jako infekční odpad. Co se týče samotného snímku, pomohl nesporně i Denzelu Washingtonovi na filmovém výsluní. Oba představitelé hlavních postav zahráli své role dokonale, o tom není nejmenší pochyb a na co by se nemělo zapomenout je výborný soundtrack, ať už mám na mysli píseň "Streets of Philadelphia" od Bruce Springsteena nebo "Philadelphia" od Neila Younga.(2.10.2007)

 • Danny F.
  ***

  Čistě průměrné drama. Tedy pro mě. 50%(23.6.2008)

 • Tereza666
  *****

  Já vážně nevím co říct. Nejdříve příjde naprosto dokonalé Mlčení jehňátek a ted nejkrásnější film jaký jsem kdy viděla. Andrew mě byl tak moc blízký, sympatický a já si ho zamilovala. Hudba, která se nesla pocelou dobu filmu, navazovala příjemnou atmosféru. Závěrečná píseň mě rozbrečela a já si vlastně uvědomila jak je ten svět nespravedlivý.(26.8.2009)

 • moviefilm
  ***

  Prečo si Demme po Mlčaní jahniat radšej dôkladnejšie nevybral scenár? Aspoň tak dôkladne, ako si vyberal hercov...(9.7.2010)

 • Raven0
  ****

  Slzopudný doják, ale své kvality rozhodně má. Nic víc, nic méně.(2.9.2011)

 • skrblik007
  *****

  Drama s neskutečnou atmosférou!(31.12.2012)

 • Martin741
  *

  Jonathan Demme a herecke osadenstvo sa snazi podojit divakove emocie na maximum. A mne sa to prilisne tlacenie na pilu nepaci : 6 %(10.3.2013)

 • BoXBe
  *****

  Bezchybné drama o chybách a předsudcích a jednom smrtelném viru. Excelentní herecké obsazení.(25.9.2007)

 • Master19
  ****

  Postava Andrew Becketta se mi nelíbí. Vůbec ne proto, že je homosexuál, ale proto, že je nadšený právník... Film samotný je kvalitní filmařinou, navíc na svou dobu dost přelomovou. Pominu-li dojemné a klišoidní scény, děj diváka dobře vtahuje. Mě osobně se velmi vryly dva okamžiky: Jednak to byla poznámka právničky žalovaných - "To je hroznej proces." A potom komentovaná operní árie.(23.10.2007)

 • anli
  ****

  Skvele natocene,skvele napsane a skvele zahrane drama o AIDS,o pravnicich,o soudcich a o tom,jak se divame na lidi kolem sebe.Skvely Tom Hanks a naprosto zaslouzeny oscar.Vse doplnuje vyborna hudna a nezbyva nez dat jasnych 90%.(1.4.2010)

 • lennyd
  *****

  Mladý, úspěšný ... a umírající. Takový je Andy Beckett (Tom Hanks). Poté co se u něj objeví nemoc AIDS, je bez pardonu vyhozen ze svého místa v právnické kanceláři - údajně pro nespolehlivost, když je zašantročen důležitý spis. Andrew Beckett se rozhodne bránit soudní cestou, přesvědčen, že za vyhazovem stojí diskriminace kvůli svému sexuálnímu přesvědčení a nemoci. Ve svém boji proti svému bývalému zaměstnavateli nachází nečekaného spojence - svého dávného protivníka ze soudních síní, Joe Millera (Denzel Washington). Oba ale tuší, že na získání spravedlivého odškodnění nebude dost času, neboť nemoc již zaútočila na Andyho vší silou... Tento film jsem viděl poprvé na střední škole jako povinné představení, a (stejně jako u Schindlerova seznamu) jsem moc nechápal, proč a jak zrovna tento film by měl pubertálním středoškolákům něco dát. O to víc jsem si film vychutnal kdykoliv poté, co jsem jej měl příležitost vidět - a zrovna vcelku nedávno. Je velmi málo, co by se dalo filmu vytknout (snad jen bych si představil trochu výraznější postavu na straně obhajoby - Mary Steenburgen se mi na této pozici zdála příliš měkká. Ale jinak mám jen slova chvály - od úvodního songu Bruce Springsteena, přes režii, silný příběh i herecké obsazení (T.Hanks, D.Washington, ale i třeba A. Banderas) - jedním slovem prostě dokonalé...(26.12.2013)

 • Mol
  ****

  ..AND I THINK I'M GOING TO REGRET THAT FOR AS LONG AS I LIVE!! Nebylo to úplně špatné, ale nakonec si nemyslím, že jsem dostal to co jsem od filmu očekával. Sabotáž a tak.. Hodně mi tam vadila i ta část s operou a celková dohra filmu. Myslím, že to šlo zvládnout lépe.(25.11.2017)

 • jack.hnut
  *****

  O AIDS nakažených homosexuálech se natočilo X nezávislých filmů.Tohle byl první film s touto tématikou produkovaný velkým studiem.je to filmový milník,který rozhodně stojí za zkouknutí(29.5.2005)

 • smrt.ka
  *****

  Dlouhou dobu můj vůbec nejolíbenější film, dnes ho nemůžu zařadit ani do své top10, přesto bude vždy, VŽDY mým "osobním" filmem a jedním z těch filmů, které mi otevřely bránu do světa kinematografie, kterou se teď pomalu, ale šťastně prokousávám. Pro mě je tento film také nejlepší ukázkou Hanksova hereckého umění, evokuje mi spoustu věcí, seznamuje mě s historií nemoci, která je dnes již "starou známou neoblíbenou celebritou" na seznamech ročních úmrtí. Streets of Philadelphia je pro mě možná vůbec nejlepší filmovou skladbou a dodnes se stává zřídka, abych se u ní nerozbrečela, jo. A to já moc často brečím, u hudby ne. Skvělý, fenomenální film!(29.6.2006)

 • Pupidyk
  ****

  Ani nevím proč, ale jsou to dost usoplené čtyři hvězdičky. Možná mě film zastihl ve špatné náladě, ale často jsem se nudil a pozornost od dost dlouhých řečí odbíhala někam v dál. Vím, že Oscara si Tom Hanks zasloužil zcela poprávu, už jen ten pohled, když odcházel s neúspěchem od Washingtona byl oscarový. A to ještě fandím Philadelphii Flyers...(5.8.2006)

 • Sfinkter
  *****

  Jeden ze dvou filmů Jonathana Demma, kterým se zapsal do historie. Tady asi trochu zneužil téma a mačká z lidí slzy a emoce, ale i to se musí umět.(23.6.2007)

 • davidek
  *****

  Podle mě se právem tento film řadí na vrchol. Je tady ukázáno jak jsme bezohlední vůči okolí. Ruku na srdce, kdo by se nesnažil se zbavit nakaženého homosexuála ve své firmě. Ukázka slabosti společnosti a ne jen v Americe. Kdo tvrdí, že tenhle film je sračka, ať se nad sebou zamyslí. Film není jen to jak je "udělanej", ale i myšlenka.(28.2.2005)

 • Tomatáš
  *****

  Upřímně nechápu tak relativně nízké hodnocení tohoto snímku...Neuvěřitelně krásný film se smutným obsahem..Další z filmů, kde jsem si nejednou poplakal..Silný zážitek.(26.1.2007)

 • jatamansi
  *****

  Na 5* má velkou zásluhu Springsteen a jeho Streets Of Philadelphia. Shore asi hudebně odvedl standardní výkon, ale po Springsteenovi v titulcích jsem každý jeho tón zapomněla. V podstatě tady hrají ne právě mé herecké hvězdy, ale jsou skvělí. Hanks skoro poprvé a naposledy hubený, ne jako v Trosečníkovi, kde měl stále nadváhu. Banderas jen o stupínek není v mých neoblíbených, ale tady mi fakt sednul. Možná nebyl tak okoukaný a tak Desperado, ale když vynechám vypravěče z Evity, tak pro mne asi nejlepší z jeho rolí. Denzel Washington je nejhezčí hrající černoch. Neříkám můj nejoblíbenější, leč hodně vysoko. Ale hlavně téma, myslím, že jeden z prvních velkých filmů s kombinací homosexualita, AIDS a diskriminace. Vztah obou protagonistů mi připadal civilní, normální, všední. V tom nejlepším slova smyslu. A jako bonbónek oblíbený padouch Jason Robards.(1.6.2008)

 • Josefin
  ****

  Po delší době mi v ruce skončilo opět dvd Philadelphia. Pustila jsem ho a zas mě to naplno vtáhlo. Přestože to vždycky bylo okaté téma homosexualita a HIV, Jonathan Demme jednou provždy natočil hvězdný kousek s Tomem Hanksem s AIDS nemocným bývalým právníkem . Jeho právního obhájce si zahrál Denzel Washington. Za hudby Bruce Springsteena a songu " Streets of Philadelphia " vyždímal ze mě opět všechny emoce a vytvořil slzavé údolí. 4*/ 80 - jeden z 1001 filmů, které by jste měli určitě vidět.(19.6.2010)

 • J-o-k-e-r
  ****

  Soudní drama, boj homosexuála nakaženého AIDS proti společnosti...takováto problematika mě bohužel nebere, ale film za shlédnutí stál...T. Hanks jako vždy exceluje, a ani D. Washington není pozadu...(6.7.2010)

 • Brain-D
  *****

  "Jak by jste nazvali 1000 právníků svázaných na mořském dně ? - Dobrý začátek" Naprosto výborný snímek, který svou reálnosti dokázal moc. Jak by jste se zachovali k člověku, co je homosexuál a nebo byl postihlí nemocí AIDS. No prostě by jste ho vyhodily, šly od něj pryč a ještě by s ním zacházeli jako z odpadem. Já sám bych ze zděšení nejednal jinak asi jako každý člověk. Jo prostě Denzel Washington se srdcem na pravém místě a zdrcující upřímností... "Vysvětlete mi to jako 4-letému chlapci." Skvělý film o diskriminaci lidí, kterým i tak tento film moc nepomůže. Jonathan Demme natočil svůj druhý perfektní film. Škoda, že jenom druhý...(21.9.2012)

 • SniperG1
  *****

  Smutný, dojemný a strhující příběh s výborným obsazením - Hanks a Washington!! Film u kterého jsem měl slzičku na krajíčku...100%(2.10.2013)

 • Dado
  ***

  Nebyť samotného súdneho procesu a film by sa zameral prakticky len na homosexualitu, diskrimináciu a AIDS, išlo by o v istých pasážach až prehnane patetickú drámu, ktorá by snahou rozdávať múdrosť na všetky strany a zároveň dojímať diváka poriadne prestrelila hranicu únosnosti. Našťastie sú však scény zo súdu najmä vďaka kvalitne napísaným dialógom a vynikajúcim hereckým výkonom ani nie tak Toma Hanksa, ktorý sa konkrétne v týchto pasážach viac menej len "oddáva" postupujúcej chorobe, ale najmä Denzela Washingtona a Mary Steenburgenovej, zbytočne neprehrávané a divácky atraktívne. Späť k výkonu Toma Hanksa, ten je samozrejme z pohľadu toho, ako sa herec zhostil postavy, na ktorej postupne čoraz viac zanecháva stopy nevyliečiteľná choroba, vynikajúci, no človek si jeho herecký koncert nedokáže užiť a to ani nie tak kvôli vážnosti témy, ale pre jej už vyššie spomínané prepiate spracovanie, ktoré je "ukážkovo" zavŕšené záverečnou scénou. Niekoho možno dojme, stane sa z jeho pohľadu pre film ikonickou, možno dokonca nezabudnuteľnou, mne to však osobne prišlo ako zbytočná snaha o vyžmýkanie aj tých posledných sĺz. (65%)(29.10.2013)

 • fefee
  ****

  Je jedno či je gay, je jedno či má AIDS, je jedno či v tom niekto vidí klišé o homosexuáloch! Podstata je nemenná, ROVNOPRÁVNOSŤ. 3,5*(26.11.2013)

 • C0r0ner
  ****

  Na začátku devadesátých let obrovské téma (dnes už tak nějak běžné v poměru se vším dalším). I tak ale Philadelphia přináší dost tvrdý pohled na problematiku se kterou se naštěstí málokdo setká. Vše obohacuje dvojice Hanks-Washington, která ani nevypadá na herce, ale na opravdové lidi s opravdovými osudy. Škoda přepálené stopáže. 80%(18.7.2016)

 • Sevcik
  ****

  Philadelphia je skvělý film. Předkládá nám příběh nakaženého homosexuála, který bojuje s předsudky společnosti. Předkládá ho jednoduše, o nějakých filmařských nápadech se příliš hovořit nedá, ale ve výsledku je díky tomu snímek příběhově silnější. Musím ocenit hlavně herce a scénář. Hanks i Washington standardně výteční, ale jejich postavy byly napsány moc dobře. Prostě výborná práce. Avšak k dokonalosti mi stále ještě něco scházelo, nebo spíše lépe řečeno přebývalo - občas mi film zaváněl lehkými klišé nebo se až příliš snažil vymáčknout z diváka nějakou tu slzu. Jinak jsem ale na Philadelphii a jeho tvůrce hrdý. Děkuji za každý tolerantní film...(25.9.2016)

 • Kaja
  *****

  Dojemný a hlavně úžasně zahraný film o homosexuálním právníkovi bojujícím za spravedlnost v svém posledním sporu. Opravdu zasloužený Oscar.(30.11.2003)

 • lewwin
  *****

  Takových filmů, jako je Philadelphia, mnoho není. Vynikající a přesvědčivý Tom Hanks, neméně překvapivý 'zarytý heterosexuál' Denzel Washington a v neposlední řadě v USA teprve začínající Antonio Banderas - nejen toto jsou důvody, proč se na tenhle film podívat (znova). Doplněno výbornou hudbou. Na konci si budete přát, aby už ty prevíty, co Hankse vyhodili kvůli tomu, že je nakažený virem HIV, zastřelili. No, to se nestane, ale... Podle mého názoru musel v Americe film vyvolat dost rozporuplné reakce a naštvat ty lidi, co tvrdí, že Amerika je svobodná země a že 'tady by se nic takovýho stát nemohlo'. Skvělý film se závažnou tématikou, který stojí za to shlédnout. Ovšem moc se u něj nenasmějete.(13.3.2005)

 • klúčik
  ****

  Je jasné , že TOM Hanks je asi najlepší herec v období 90tych rokov. Natočil vela výborných filmov. V tomto podal opäť fantastický výkon. Je to smutný príbeh zomierajúceho mladého človeka. Pasáž, keď si púšťa svoju oblúbenú hudbu je moja zamilovaná. Najviac ma vždy dojme záver filmu, keď sa rodina díva na film z detstva. Moc dobrý film 85%.(15.8.2005)

 • Almásy
  ****

  je pravda ze emocionalne sceny su tu vyslovene na efekt ale neda sa mu upriet ludsky rozmer a posolstvo ktore tento film nesie.(13.5.2006)

 • Vercinix
  ****

  Ale v některých scénách je již tolik pathosu, že to tříská i zavřenými dveřmi! Al Hanks, Washington a námět to už stačí na to aby si to ty čtyři vydupalo! Ale o prsa!!!(25.4.2009)

 • ranp
  *****

  Spolu s Forrestem nejlepší Hanksova role. Krásná Springsteenova píseň všechno jenom podtrhuje. Klasika a povinná četba :-)(28.7.2009)

 • Gerret
  *****

  Tenhle film se jim vážně povedl, Tom Hanks a Denzel Washington dokázali zahrát svoje role dokonale. Je to podle mě jeden z jejich nejlepších filmů. Tom Hanks v tom filmu vypadá jako by měl opravdu umřít a na konci sem si ho málem spletl s Brucem Willisem :). Ten konec byl vážně smutný a ta písnička se tam fakt hodila. Hodnocení 95%.(20.1.2010)

 • femme fatale
  ****

  Někdo už dneska třeba nemusí chápat, proč Philadelphia dostává tak úžasné recenze a že se většině lidí při vzpomínce na tento film, vybaví přídavná jména jako "Velký", "slavný" atd. Když pomineme úžasné herecké výkony, tak si také musíme uvědomit jaké reakce ten film tehdy vzbudil. Nesnaží se nás strhnout bouřlivými výměnami slovních utoků před soudem a jinými triky, soustředí se výrazně na problematiku homosexuálů, která co si budeme říkat je i dnes stále v plenkách. Hanks i Banderas hrají velmi civilně, aby zde bylo jasně ukázano že mezi heterosexuály a homosexuály nejsou žádné morální ani lidské rozdíly a musím podotknout jednu zajímavost z natáčení a to, že všichni se modlili, aby měl film úspěch, protože jinak by to mohlo znamenat taky konec jejich kariéry.(8.5.2010)

 • Pavlínka9
  *****

  Příběh o životě. O předsudcích, názorech, postojích a hlavně - o boji za lidská práva. Nutí člověka k hlubšímu zamyšlení.(7.5.2011)

 • Kosmik 1
  *****

  Tom Hanks, můj oblíbený herec, podal opět výborný herecký výkon. Film jsem viděl hodně dávno, proto jsem si s hodnocením počkal do té doby, než si ho znovu připomenu. Nečekal jsem, že mě znovu dojme tolik jako tenkrát, ale stalo se. Film je příběhem člověka (právníka), který bojuje proti lidem, proti firmě, která ho vykopla kvůli jeho homosexualitě a je dokladem lidské nesnášenlivosti vůči homosexuálům. Tom Hanks a Denzel Washington si opravdu mohou říkat kolegové, páč když jsou spolu je to naprosto geniální. Legendární soundtrack snad netřeba zmiňovat. 90%(18.11.2011)

 • Markussis
  ***

  V žádném případě se nejedná o film, jehož hodnota by byla nějak zásadní. Velmi zajímavý začátek, kdy se řešila pouze otázka vyhazovu z práce kvůli AIDS pod záminkou nedobrých výsledků, byl velmi slibný. Problém nastal v okamžicích, kdy film začal zacházet do otázek spojených s homosexualitou. Snažil se být přehnaně dojemný. Scénář není zdaleka ideální a není ani dobře vypointován. Chybí zde postupná gradace. Fim je úděsně rozvleklý a moc dlouho se zabývá otázkou diskriminace homosexuálů. A tím si právě nejvíce konceptuálně uškodil, neboť poté trochu působí nadměrně poučně a buditelsky, což se mi nelíbí. Nebudu zde vyzvihovat rutinerský dobrý herecký výkon Toma Hankse, protože to není zde zásadní. Film nakonec celkově působí jen jako účelně vyrobený produkt, jež má za domácí úkol vštípit společnosti, aby se začala zabývat otázkami homosexuality a její tolerance v širokém povědomí . Já z toho cítím tuny nahraného patosu a účelnou propagandu těchto myšlenek. Krom toho si nemyslím, že toto jakési vtloukání myšlenek do hlavy diváka je vkusné. Celkově je to naprosto průměrný film.(25.11.2011)

 • sator
  ****

  Špičkové drama s humánním přesahem, ve své době i dost odvážné a "nefotogenické"... Vlastně je absurdní strávit zbytek života soudním procesem...(15.6.2014)

 • Maynard.
  ****

  Zrovna včera sem to skouknul po Robinzonech a asi tak po 10 ti letech. Jako musím říct, že mi tenhle film stačí jednou za těch deset let. Páč je to hodně smutnej film, kterej ti nikdy na náladě nepřidá. Tady je to klasická Erbenovka - smutnej příběh s tragickým koncem. Když tak o tom filmu přemejšlím, tak je to jeden z mála, kterej je o AIDS, druhej "podobnej" je Klub poslední naděje, kterej má mnohem větčí grády a spád. Tady mě trošku mrzí, že Danzel není taky víc diskriminovanej :o). Tím by se kruh uzavřel a diskriminace by tak byla dvojnásobná. No, a taky mě tady doslova pije krev ta právnička, což je naprosto dokonale herecky zahráno. Něco jako Dolorez Umbridge nebo jak se ta růžová čubka z Harryho Pottera jmenuje :o)(29.5.2018)

 • lskala
  ****

  Tenhle film je samopal emocí. Střílí do diváků plnou salvu a ani chvilku ho nešetří. Zejména scéna, kdy Hanks poslouchá operní pěvkyni, je nezapomenutelná! 85% - 4****(23.9.2009)

 • Mistickzz
  ****

  Všimol som si na komentároch niektorých užívateľov, že majú predsudky voči citlivým a v podstate tabu témam(nemyslím len homosexualitu a aids, všimol som si to aj pri iných snímkoch a išlo prevážne o "popredných" užívateľov). Ale čo už, predsudky sú a budú. Čo sa týka filmu, ten bol s kategórie solídnych právnických a nadpriemerných dramatických filmov. Zo súdnej siene som zažil aj lepšie filmy, ale čo sa týkalo životného príbehu Andrewa, ten bol natočene precízne a strašne ľudsky. Po hereckej stránke bol film na štandardnej úrovni. Tom i Danzel zahrali skvelo. Philadelphia je určite nadpriemerná dráma, ktorá však podľa mňa neukázala všetko čo mohla. Škoda, Demme by vedel z takéhoto príbehu vyšťaviť ešte viac. 83%(25.1.2012)

 • venca163
  ***

  Chtěl jsem dát nejdřív čtyři, ale příjde mi, že tenhle film je hrozně přeceněnej, tak dávám 3. Udělal se kolem toho hroznej humbuk a padly nějaký Oscary, ale jinak nicmoc. Čekal jsem trochu zásadnější drama, tady jsem si ani nenašel svýho hrdinu (i když Denzel nebyl špatnej). Za celou dobu filmu jsem neobjevil nic překvapivýho, jedinej zvrat, či nějakou zajímavou scénu. A věty typu "Z těch hnusnejch buzen je mi fakt na zblití, ale tady byl porušen zákon! Americký zákon!!" mě fakt neberou. Zasmál jsem se jen při dvouvteřinový scéně z pornokina "Hi, I'm Robert". (70%)(1.3.2012)

 • Casablanca
  ****

  U té písničky mi běhá mráz po zádech...(8.4.2012)

 • ghatos
  ****

  Dobří herci v devadesátkovém soudním dramatu s etickým přesahem? Ano, stále je to ok. 73%.(30.10.2012)

 • voleman
  *****

  Vynikající drama z prostředí soudního procesu. Jeden z nejlepších výkonů Toma Hankse, který si po právu zasloužil Oskara a také velmi dobrý výkon Denzela Washingtona tenhle film ještě vylepšují. Také výborná hudba a hlavně ústřední písnička od Bruce Springsteena toho Oskara také právem dostala. Za zmínku stojí také výborná závěrečná písnička od Neila Younga, která také filmu určitě prospívá. Prostě skvěle natočené právnické drama, řešící diskriminaci homosexuálů, které po celou dobu dokáže dobře bavit a nenudit. 85%(16.5.2013)

 • Norfice
  ***

  V tomto filmu hlavní herci podali vcelku dobré výkony včetně samotného Toma Hankse, bohužel to ale nezastíní příliš strohý děj z tolik nezáživného prostředí. Téma AIDS a homosexualita jsou čímdál častěji probírány lidmi ať už na internetu či v jiných médiích, možná také proto se v roce 1993 rozhodl Jonathan Demme režírovat tento film a uvést veřejnosti. Ikdyž nejsem zastáncem homosexuality, jeví se mi Philadelphia jako zajímavé drama z této, řekněme, "problematiky". Ode mě lepší 3***(17.3.2014)

 • Koocik
  **

  Kýčovitý paskvil, jehož stopáž je tak šíleně dlouhá a hlavně nudná, že dosti možná usnete na začátku filmu a probudíte se až po jeho konci. To hraní na city je otřesný a působí to v celém snímku tak fádně, až se mi chtělo brečet z té trapnosti dostat z diváka slzu za každých okolností. Upřímně jsem názoru na homosexuály stejný, jako postava Millera a spíš si z nich dělám srandu (samozřejmě jako správný muž mám ale lesbičky v oblibě, nejlépe v HD rozlišení :D), ale takovéto vyobrazení si opravdu nezasloužili a šlo to udělat o poznání lépe. Kdyby tam nebyly ty zbytečnosti a ty trapné dojáky, tak by se ta stopáž dala zkrátit na 50-60 minut a pak by to byl snímek hodný maximálního počtu zdejších hvězd. Bohužel to ale bylo hořké zklamání a mé očekávání nebylo ani zdaleka naplněno.(3.5.2014)

 • LeoH
  ****

  Čistě filmově s bídou za tři, je to zjednodušující, klišovité (chápající rodinku by jeden zabil se stejnou chutí jako zástupy ukázkově zavilých homofobů), Hanks tam má hodně toporná místa atd. – jenže mám pořád v živé paměti, co tenhle obyčejný, nijak extra dobře natočený, neprovokující, středněproudý film s oblíbenými hollywoodskými hvězdami udělal se společenskou náladou, postoji a povědomím ohledně AIDS a homosexuality; žádné Zkrocené hory se s jeho dopadem nemůžou měřit. Dneska, když se v mnohém obloukem vracíme zase ke strachům a nenávistem, za to Philadelphii prostě musím jednu hvězdičku přihodit.(8.4.2017)

 • Mathew55
  ****

  Dlouho jsem se odhodlával si Philedelphia pustit, ale dostal jsem se k tomu až teď. A musím říct, že jsem očekával víc. Děj i konec se dá předpokládat hned od 10. minuty a zbytek už mě nenadchnul a ani nerozesmutnil (podle toho, co jsem o filmu slyšel,jsem čekal, že budu brečet jako malý). Dokážu si představit, že ve své době v USA musel být tento film hot topic, ale v dnešní době už by téma homosexuality, doufám, nemělo nikoho vytáčet. Ale za shlédnutí to učitě stálo, kvůli oscarovému výkonu Toma Hanske. Aspoň párkrát dali ti šašci v Hollywoodu tu sošku správně.(9.9.2017)

 • majo25
  ****

  Určite kvalitný film, a s nie štandartným príbehom, ktorý dokáže zaujať. Čakal som však väčšiu dramatizáciu, hlavne pri scénach, keď sa mala hl. postava dozvedieť pravdu o svojom zdravotnom stave, keď bol vyhodená z práce a hlavne som čakal veľkú drámu na súde. Opak bol však pravdou, súdne pojednávanie bolo od začiatku jasne naklonené na jednu stranu, chýbala tomu štipka napätia, gradácia, proste iba spel k predom predurčenému ortielu. Rovnako ako v osobnom živote postavy. Homosexualitu považujem za niečo, čo by malo ostať tabu, predostierať ju ako niečo normálne, je zlý prístup, pretože normálne to nie je (anomalita či chyba prírody). Preto moralizujúcu linku tohoto filmu neberiem. Našťastie nedošlo vo filme k žiadnym nechutným scénam, ako napr. bozkávanie takto anormálnych ľudí, čo je bohužiaľ v novších filmoch asi neodvrátiteľné. Nie pre každého je určený tento kontroverzný film.(14.10.2017)

 • manonfire
  ****

  Herecké umění nejlepších dvou herců. Věčný sen homosexuálů přesvědčit ty druhé o své lidské nejinakosti. Hanksovo zvládnutí smrtelné nemoci nemá chybu. Stejně tak proměna Washingtona z muže jenž má k homosexuálům v podstatě odpor, v člověka, který nesnadně prozřel. Scéna kdy Hanks Washingtona "učí poslouchat operu a hudbu vůbec"...je skvělá. 80%(27.12.2007)

 • Schuldiner
  *****

  Koncert Toma Hankse za asistence Denzela Washingtona.. Silné téma, skvěle zasazené do děje, ještě lépe zahrané a ..a vlastně to je tak asi všechno! Všechno co je potřeba na velký, skvělý film! PS: Scéna, kdy Hanks vyjde na ulici poté co opustí (po počátečním ´´neúspěchu´´) Washingtonovu kancelář, je jedna z nejdojemnějších co sem kdy viděl!!! Je v ní všechno, všechno je vidět, všechen zmar, beznaděj a smutek.. Dokonalost!(3.2.2009)

 • mohamedsfinger
  ***

  Jedna z mála rolí, kde to Hanksovi nevěřím, celý film těží jen z tématu a kýčovitost z toho celkem slušně odkapává. Na jedné straně jsou bezchybní hodní a na té druhé zkažení zlí, což někdy nemusí být špatné, ale Philadelphia snad neměla bát pohádkou, že?(4.2.2010)

 • sskrblik
  ****

  Já homesexuály taky nemám rád, ale tenhle film byl natočen pro mě lidským a přijatelným způsobem. Film staví na skvělých hereckých výkonech T.Hankse a D.Washingtona, který mi přišel o třídu lepší. Avšak scéna Toma jak tancuje a sní na operu měla svoje kouzlo. Nicméně film je pak založen na dialozích při soudním přelíčení. Ve finále sledovat jak se z Hankse stává nevyléčitelný pacient taky přidává výslednému efektu, který je takřka výborný, avšak mohlo to být více dotažené k jedinečnosti rozšířením námětu - chybí opravdu jen málo.(15.4.2010)

 • Specs
  *****

  Hlášky: Andrew Beckett: - "Každý problém se dá vyřešit." & Joe Miller: - "Jak se máte?" Andrew Beckett: - "Mám AIDS." & Joe Miller: - "Vysvětlete mi to jako malýmu děcku." & Andrew Beckett: - "Víte, co znamená tisíc právníků spoutaných na mořským dně?" Joe Miller: - "Nevím." Andrew Beckett: - "Další dobrej skutek."(11.9.2010)

 • kedl
  ***

  Na dnešní dobu až moc nadhodnocené, vidět to v době premiéry, možná bych byl i jiného názoru. Výkon Toma Hankse je rozporuplný, jeto,tak 50/50, ze začátku mě moc nepřesvědčil, ale po scéně vyhazovu Denzelem Washingtonem z kanceláře se Tom předvedl, ale poté opět ztratil.(10.3.2012)

 • gutshoter
  *****

  Tom Hanks opět fenomenální s neméně skvělým Denzelem Washingtonem. Musím vypíchnout super dabing, který měl (ne)obvykle vysoké grády a kameru s hudbou, jež ze sebe nemohly dostat více. Netřeba více dodávat, výtečné!(27.10.2013)

 • VeverkaLesni
  ***

  Jojo to je tema. Tema primo rikajici si o zfilmovani. Film odsypa, nenudi, ale ve mne nezanechal vice emoci.... co se tyka procesu soudnich tak napr. tematu ve filmu Vyvolavac deste, si ja libuji vice... ale nejde uplne srovnavat.(27.5.2014)

 • Nassau
  ****

  Now, explain it to me like I'm a four-year-old. (80%)(25.6.2014)

 • JohnSmith
  ****

  Herecký koncert Toma Hankse a Denzela Washingtona. Tomu se evidentně v pevní polovině devadesátek zalíbilo v blízkosti právníků.(27.3.2016)

 • Lefty86
  ****

  Vynikající film. Herecký výkony úžasný, Hanks je prostě klasa. Jediné co mi chybělo bylo nějaké dramatičtější rozuzlení. Prostě se soudilo, soudilo až se vysoudilo, bez nějakého zvratu.(23.3.2017)

 • Balu...
  *****

  Jak jinak - některé snímky dokáží poutat svou formou a některé už jen svou vlastní myšlenkou - čímž samozřejmě nechci nikterak srážet formu..(21.1.2006)

 • Stružák
  *****

  Herecký koncert Toma Hankse. Elegantní mix emocí a inteligence. A z mého pohledu nejlepší scéna historie filmů vůbec. Maria Callas. "Andrea Chenier, Umberto Giordano, Madelaine..." - znalci pochopí, ostatní se mají na co těšit.(6.1.2008)

 • rakovnik
  *****

  Skvěle, tleskám ve stoje! Neuvěřitelně dojemný film o síle přesvědčení, podpořený brilantním výkonem Toma Hankse! Ovšem i malá role Antonia Banderase potěšila. Přiznám se, že jsem držel palce "malému" jedinci v boji s gigantem jako nikdy. Nemám rád obří nechutně bohaté korporace a jejich představitele. Kultovní píseň Bruce Springsteena jen umocňovala obrovský dojem, který film zanechal v mém srdci.(13.9.2010)

 • Dánek
  ***

  Nesdílím všeobecné nadšení, film se hrozně vleče a poněkud nudný děj nedokáží vyvážit ani skvělí herci v hlavních rolích. 65%(23.10.2010)

 • Paity
  *****

  Velice surový, velice skutečný a velice dojemný snímek, který vezme za srdce každého kdo jej shlédne. Co naplat na začátku 90. let už to asi nebyla taková revoluce. Myslím si, že jít film o 10 let dříve, ještě více lidí by asi oslovil a většinu alespoň šokoval. I tak si myslím, že splnit svůj účel a výborný scénář podrthnula svým výkonem ještě dvojice Tom Hanks a Denzel Washinghton. Skvělé.(12.12.2011)

 • kobe6
  ****

  I skvělý Denzel nemohl konkurovat výkonu Toma Hankse...pod to jěště podepište Bruce Springsteena a solidně zpracované drama z právní, ale i lidské stránky.(23.7.2012)

 • vyfuk
  *****

  Nevěděl jsem co mi film dá. Nakonec jsem si uvědomil o co jde... Hanks v roli homosexuála bojující s diskriminací a právem - to je výborné. U filmu jsem se bavil a nenudil. Akorát mě mrzí, že Hanks musel umřít tak brzo. Ani si ty peníze nestihl užít... k čemu mu potom vlastně chudákovy byli. Jinak moc pěkný film, za kterého si Hanks Oscara zasloužil. A po pravdě by si ho mohl zasloužit i Washington.(4.1.2013)

 • major.warren
  *****

  Kdybych měl něco říct o roku 1993, řekl bych toto: Česká republika se stala samostatným státem, Steven Spielberg natočil Schindlerův seznam a režisér Jonathan Demme natočil naprosto dokonalý film Philadelphia. Film byl naprosto excelentní. Nebylo tam nic k čemu bych měl nějakou výhradu. Naprosto úžasný Tom Hanks a vynikající Denzel Washington. Výborný scénář Rona Nyswanera a skvělá kamera Taka Fujimota. Ale hlavně ta hudba. Opravdu všechna čest. Howarda Shorea si opravdu velice vážím a vím, že je jedním z nejlepších skladatelů všech dob. A co se týče písní, no já nemám slov. Bruce Springsteena mám moc rád a miluji titulní píseň Streets of Philadelphia a jsem moc rád, že za ni dostal oscara. Zasloužil si ho. Dále pak skvělá píseň Neila Younga jménem Philadelphia byla též krásná. Co se týče scén, myslím, že nejlepší scéna je soudní líčení při kterém se Denzel Washington každého svědka ptá, "Jste homosexuál." "Co prosím?" "Ptám se vás jestli jste teplej, buzna, homouš nebo kulibrk." A nejsilnější je podle mě scéná kde Andy hledá právníka a žádá Denzela Washingtona aby se ho ujal. Co se týče k ostatním hercům byli též všichni skvělí. Hlavně můj oblíbený Jason Robards. To se, ale o jeho postavě říct nedá:-). Tento film se mi moc líbil a považuji ho za jeden z nejlepších filmů vůbec a má u mě to nejlepší hodnocení. Dva oscary za píseň a hlavního herce.(14.11.2016)

 • Miller
  *****

  Pokud považujete milostnou scénku z Broreback Mountain za ohavnou, pusťte si Maxwellové !!!!FAKT!!!! Jinak, asi budu žalovat Demma, za to, že jsem přišel o posledních 10 minut filmu....nepouštět s rýmou, nejde dýchat..100% (nejlepší píseň)....Rotten Tomatoes: 89% | FDb.cz: 85% | kfilmu.net: 98% | IMDb.com: 77% | Kinobox: 82% | průměr: 86%(1.4.2017)

 • cab
  ****

  Prostě klasika s výbornými herci navíc. Silné téma. Vše co k dobrému áčkovému oscarovému snímku patří. Myslím, že víc dodávat nemusím. 90%.(19.8.2005)

 • Damielka
  ****

  Když se daří, tak se daří. Philadelphia přetéká emocemi, poselstvími, nadějí, humanitou a Tomem Hanksem. Pro někoho možná až moc, mně se to líbilo a dojalo.(31.1.2006)

 • spiritus
  ****

  První opravdu "velký" film Toma Hankse.Působivé dílo, které má velkou vypovídající hodnotu o vztahu současné společnosti k těžce nemocným lidem.Film je místy až moc depresivní a hlavně konec , i když je ve znamení vítěztví, je také ve znamení velké prohry.Prohry hlavního hrdiny, se smrtelnou nemocí. Smutný konec.85 %.(21.6.2006)

 • Sairina
  ****

  Událost, která se může stát, dojímá snad všechny, co film viděli. Urputný boj s HIV a firmou ukazuje, jakou vnitřní sílu má tento hrdina. Skvělé herecké spracování dodává filmu na jeho významu.(5.8.2006)

 • Ještěřák
  ***

  Už chyběly jen smějící se děti a mocinky loztomiloučká štěňátka vrtící ocasem.(22.2.2007)

 • 1860
  *****

  Velmi silný příběh o předsudcích.. Tento film vás tak emocionálně vyčerpá, že se vám týden bude chtít jen ležet v posteli..(4.3.2007)

 • Ondis
  ****

  Velmi působivé drama. I když jsem v dvouhodinovém snímku našel chluchá místa, tak Hanks s Washingtonem byli skvělí a dokázali je brzy vykompenzovat. Opravdu bych nevěřil, že mě hodinové soudní líčení vtáhne až jsem tajil dech. Je fajn, že se pan Demme zhostil nepříjemného téma jako je homosexualita. Těchto filmů není mnoho. Závěrečný "doják" na mě moc nebral. 85%(2.9.2008)

 • dormouse
  *****

  Je krásné vidět film po 15 letech a zjistit, že je pořád stejně dobrý. A hlavně aktuální. Zdá se sice, že diskriminovat homosexuály je politicky nekorektní, ale ve svém soukromí vám každý pořádný "macho" přizná, jak jimi opovrhuje. Homosexualita je stále, i když ne oficiálně, považovaná za něco "nenormálního" a proti přírodě (jakoby nám na to Příroda dala nějaký certifikát). A co je horší, stále panuje názor, že homosexuálové a narkomani si za přidružené choroby mohou sami a pojišťovna by se neměla podílet na jejich léčbě. Doporučuji tento názor rozšířit i na obésní lidi, kteří též se svým zdravím vědomě hazardují.(15.9.2008)

 • showxman
  ****

  Působivé justiční drama, kterému kraluje výkon Hankse a ...diksriminace. Ta je cítit v každém momentu a prostupuje snad všemi postavami. Ta doba tento film potřebovala a já jenom doufám, že pomohl změnit pohled lidí na menšiny.(9.7.2009)

 • Me6i
  *****

  Tom Hanks na sebe ty oskary snat přitahuje - mnohem lepší než forest(29.10.2009)

 • iXtr3m3
  *****

  Jedným slovom: BRILANTNÉ. Štyrmi slovami: TOM HANKS, DENZEL WASHINGTON.(30.12.2009)

 • thorewi
  ****

  Výkon Toma Hankse opravdu neuvěřitelný, ale jinak pro mě průměrný film s průměrným soundtrackem.(22.11.2010)

 • Marrty3
  ****

  Velmi strhující snímek o kruté realitě. Hanks a Washington by si měli rozdělit hlavní roli velmi spravedlivě, protože oba herecký výkony byli naprosto dokonalé. Úvodní píseň "Streets of Philadelphia" se k filmu opravdu hodí. Filmy které se většinu času odehrávají v soudní místnosti moc nemusím a ani tenhle nebyl výjimkou,ale držel jsem palce aby to Hanksovi dobře dopadlo což se stalo.Bohužel jsem čekal o trochu víc a proto, 80 %(4.1.2012)

 • Movie Gourmet
  *****

  OSCARová vzpomínka na Toma Hankse a rok 1993. (OSCARa za hlavní mužskou roli dostal v '94. roce a hned na to v '95. roce získal OSCARa za Forresta Gumpa). Dva roky po sobě získat ve stejné kategorii OSCARa - to není něco co se podaří kde komu. Síla příběhu podepřená hereckými výkony Toma Hankse a Denzela Washingtona je veliká. Plus průvodní píseň k filmu "Streets of Philadelphia" od Bruce Springsteena, která si zasloužila OSCARa. Verdikt: 5* a 85 %.(24.4.2012)

 • adriane9
  *****

  Jeden z nejlepší snímků s Tomem, pro mou soucitnou duši mnohem lepší než legendární Forest Gump :)... zkrátka Andy je moje srdcovka..(30.4.2012)

 • Itar
  ***

  Solidní soudní film s ne úplně konstatním tahem na branku a podivnou negradací. Film je skutečně jako na horské dráze a zatímco několikrát se budete rochnit blahem, jsou tady i delší pasáže, při kterých vám nezbude nic jiného, než se kousat do rtu nudou. I přes tenhle nešvar se však jedná o silné dílo, přičemž největší zásluhu na tom má hlavní herecké duo.(20.10.2013)

 • Autogram
  ***

  Právnické prekáračky, aj keď v tomto filme dobre natočené a so skvelým obsadením, zostanú len noblesným handrkovaním, hlavne v tomto prípade, keď je právnik na všetkých stranách konfliktu a všetkých stoličkách. Len téma je o niečo vážnejšia až kontroverzná a to opodstatňuje zvýšené hodnotenie filmu. Nie však pre mňa, zaradím to len k priemeru sfilmovaných amerických súdnych pojednávaní.(27.10.2013)

 • ClimbVibe
  *****

  Výtečné soudní drama o (ne)toleranci v každém z nás. A herecký koncert nejen Hankse a Washingtona, ale i výborných: J. Robardse, M. Steenburgenové atd.(16.3.2014)

 • Ollie235
  ****

  Hotová definice oscarového filmu (ale Schindler holt silnější) - silný příběh, hra na city, výborné herecké výkony a přes to všechno Philadelphia nepůsobí vůbec nuceně. Naopak. Sbližování dvou odlišných právníků působí velmi realisticky a oba dva si v průběhu děje získávají nic než sympatie. V druhé polovině jejich boj s velkou korporací začíná trochu nudit, ale celkový dojem zůstal rozhodně pozitivní.(14.10.2014)

 • Hepy13
  ****

  S ubývajícím časem dnes už legendární snímek, který nás tenkrát (ve zlaté době VHSek) celou rodinu vážně dostal. A společně s Forrestem Gumpem mi tenhle film představil Toma Hankse. V paměti se mi nejvíc z tohoto (pro někoho nudného soudního filmu) uložila v hlavě písnička Streets of Philadelphia. A jak to tady čtu, nebyl jsem rozhodně sám. Dříve to bylo za jasných 5 * , dnes už pouze za 4.(17.3.2015)

 • herr_carter
  *****

  Kolikrát už jsem zamačkával slzu při závěrečné pohřební sešlosti Andyho Becketta, velice smutný, ale zároveň kouzelný film......................moje hodnocení = 10 z 10.(7.8.2015)

 • Tydlidáš
  ****

  Nejlepší úvodní titulky s parádní písničkou pro film s názvem podle města. U seriálů se o první místo dělí Twin Peaks a South park.(23.11.2017)

 • Berry
  *****

  Mnozí to nechápou, ale já mám homosexuálního právníka umírajícího na AIDS mnohem radši než prosťáčka Forresta Gumpa. Přijde mi nějak pravdivější a poutavější. A s lepší hudbou!!!(22.8.2005)

 • Algren
  ****

  Najlepšie na tomto filme je to, že si dokážem spraviť vlastný názor bez ohľadu na rozsudok / verdikt.(3.2.2009)

 • Han22
  *****

  Překrásný a smutný snímek, to je Philadelphia. Možná jeden z prvních filmů, který rozbil všechna tabu o AIDS a homosexualitě a nebál se ukázat tak jak je vše doopravdy. Demme dostal skvělou dvojici do hlavních úloh. Hanks, který měl za sebou slušnou kariéru komika v 80. letech přestoupil jediným filmem mezi nejlepší dramatické herce. Jeho přeměna z úspěšného právníka v naprostou trosku je prostě neuvěřitelná a Oskar je právem zasloužený. A na podruhé, potřetí si člověk všimne i skvělého Washingtona, který ze začátku má k Hanksovi odpor, aby ho ve finále bránil ze všech sil co umí. Philadelphia je jeden z nejkrásnějších filmů co jsou, je to o boji za právo na lidskou důstojnost, na právo žít jako člověk a ne jako kus hadru kvůli nemoci.(15.9.2009)

 • lucijelucije
  *****

  Neubráním se pocitu dokonale formovaného filmu. Život je nevyzpytatelný a stát se může cokoli. Nemoc je jednou z hlavních příčin spádu v dnešním světě. Námět je velmi výstižný se skutečnosti, a role T. Hankse naprosto úžasná. Věřila bych mu každý pohled do očí a útěk na záchod. Holý životní zvrat, který je natočen s velmi strhujícím tempem.(1.2.2010)

 • danielosbourne
  ****

  Zajímavé drama o diskriminaci homosexuálů. Film je trochu předvidatelný a konec očekávaný...ale i přez to mě tenhle film dojal a vtáhl do děje. Tom Hanks,ač není zrovna můj oblíbenec, zde podává pozoruhodný výkon a společně ve trojci Hanks,Washington a Banderas se vytvořila silná skupinka dobře hrajících mužů. Tenhle snímek si zaslouží 4 z 5 a nikdy míň.(8.5.2011)

 • Lilloos
  ***

  Právnické filmy mě nikdy nebraly (ironií je, že jsem se tím jednu dobu chtěla živit), ale tenhle má přeci jen něco do sebe. A ikdyž člověk od začátku tuší, jak to dopadne, závěr ho stejně rozseká.(25.1.2015)

 • laepus
  *****

  Herecký koncert. Soudní drama se vším, co k tomu patří. Od začátku beznadějný případ (jak to vždycky bývá) proti silné korporaci. Jeden z prvních mainstreamových filmů, který se nebál opravdu hrábnout do téma homosexuálů. V tomto je to průlomový snímek. A chtěl bych vidět někoho, kdo se při závěrečné scéně a Springsteenově písni nerozbrečí. Já vždycky.(1.4.2016)

 • Elgin
  *****

  Tom Hanks dostal oskara za stvarnenie tejto ulohy, ale osobne si myslim, ze si ho Denzel Washington zasluzil viac. Jeho vykon bol daleko zaujimavejsi a jeho postava bola lepsie zahrata nez uloha choreho homosexuala. Kazdopadne sa jedna o nadpriemerny snimok pretkany citom a vyhrotenymi emociami. Herecky koncert predvadzaju takmer vsetci zucastneni. Hudba od Springsteena je podmaniva a dojimava zaroven, pribeh je vyborne preneseny zo scenara na platno a tazko hladam co by som mohol vytknut. Problematika o homosexualoch a ich pravach je rozcupovana postupnym plynutim pribehu a nenasilne sa nam vryva pod kozu. Znamenite! 98%(2.12.2005)

 • Kingpin
  *****

  5* proc ? Netusim co by se tomuto snimku dalo vytknout, Denzel Wahington skvele prijal svou roli konzervativniho pravnika zlehka menici sve radikalni nazory. Tom Hanks ?? Dokonaly herecky koncert, myslim, ze kdo nevidel Hankse zde, nevidel Hankse hrat... Film natoceny bez lacineho patosu a sentimentu...klanim se zaveru filmu, ktery nabizi jakesi smireni mixovane s exodem. Pochopil jsem jako jakysi vizualni epilogue doprovazeny vynikajicim Youngem (viz OST)...(10.1.2006)

 • WinstonS
  ****

  Ano, je to příliš hollywoodské a prvoplánovitě emoční drama, ale některé filmy prostě máte rádi, aniž byste si to dokázali racionálně vysvětlit. Tom Hanks tady doslova koncertuje.(8.1.2009)

 • TheGunner
  *****

  Další skvělé herecké představení Toma Hankse, byl to jeden z prvních filmů, kterej jsem s ním viděl a hned jsem si ho zamiloval.(22.1.2009)

 • Se7enteen
  ****

  7/10(26.2.2009)

 • Wishkah
  *****

  Jedinečný herecký koncert nejen Toma Hankse a Denzela Washingtona, ale prakticky všech zúčastněných. Problematika homosexuality a AIDS je tu podávána upřímně a až mrazivě přesvědčivě. Jeden z filmů, který se vám opravdu zaryje do paměti. A malé bezvýznamné plus je pro mě i vynikající skladba Streets Of Philadelphia. Jedna z nejkrásnějších filmových písní(9.2.2010)

 • DHDV
  *****

  Nadčasové a stále aktuální, ale ne výborné…(20.3.2010)

 • pasazovarevolta
  **

  Tenhle film, to byla přehlídka patosu a chodících klišé. Jak Toma Hankse uznávám jakožto herce, měla jsem chuť zadupat ho do země za jeho psí obličeje a SPOILER upřímně jsem doufala, že tak absurdní žaloba bude smetena ze stolu a film tak bude mít alespoň nějakým způsobem originální vyznění. Ale ne, dobro a láska vítězí, zdravý rozum a herecké výkony jsou vykrákány za uši a poslány na hanbu. Zachraňuje to horko-těžko Denzel Washington, jehož dějová linka i herectví jediné drží laťku.(25.4.2011)

 • Páně
  ****

  Jistě si zaslouží místo na výsluní, neboť je vlaštovkou v roce 1993 ještě nemnoho vídanou. Přesto se však nemohu zbavit jakési pachuti jistého promrhání jinak skvělého potenciálu. Tento film by pravděpodobně v rukou schopnějšího režiséra jistě vstoupil do dějin ještě více razantnější formou. Ovšem i tak se jedná o nadkvalitní dílo podepřené dobrou hudbou i skvělými hrereckými výkony.(26.5.2011)

 • toi-toi
  ****

  Dôležitý film, ktorý bolo nutné natočiť aby ľudia pochopili. Viac ako kvalita snímky či hercov udiera do očí práve námet a prevedenie.(20.7.2011)

 • Hanes88
  ****

  Velice kvalitní film ze soudního prostředí. Dlouho jsem se přemlouval, abych se na to vůbec podíval, ale nakonec jsem udělal dobře. Bylo to hodně povedené i díky výkonům Toma Hankse a Denzela Washingtona. 85%.(20.3.2012)

 • Prochy38
  ****

  Film si jasně zaslouží hodnocení, které teď má - 86% (08/2012). A já souhlasím, byť s plným hodnocením se zdráhám. Skvělé výkony na hlavních postech. Hanks i Washington úžasní! problematika homosexuality je i dnes, v naší pokročilé společnosti, pořád dost na hraně a pořád se dá nazvat jako tabu s velkým T. O AIDS dnes už moc neslyšíme, ale lékařství ani společnost se dále nedostaly. Skvěle zpracované téma, výborně pojatý příběh. K tomu skvělý soundtrack, který podtrhuje atmosféru. U mě nadšení a zároveň mráz v zádech. Soucítím s lidmi, které trápí podobné problémy a nemám v plánu to měnit!(16.8.2012)

 • Martyr
  ****

  Smrtiaca aria..uff(6.9.2013)

 • dafidsch
  ****

  Chýbalo mi pri tomto filme to, že mnohokrát emócie a vnútorné boje boli "odseknuté" a rovno sa presunulo na nejaký dej. Denzel zahral skvelo a chcel by som vidieť viac z jeho boja na súde. Tom bol skvelý a veril som mu jeho nemoc dokonale (75%).(8.11.2013)

 • Atheas
  ***

  Námět na mne moc nezpůsobil, herecké výkony jsou každopádně skvělé.(4.1.2015)

 • Paldiny
  *****

  Philadelphia je pre mňa akýmsi potvrdením, že otrepaná “výnimka potvrdzujúca pravidlo“ skutočne existuje. Až do zhliadnutia tejto drámy som si myslel, že 4 %-tné filmy ma nechávajú chladným kvôli malým či väčším predsudkom a ono to tak nakoniec nemusí byť. Všetko, čo som s touto tematikou doposiaľ videl, bolo buď afektované, nudné, alebo vykalkulovane vtieravé. Philadelphia vďaka precízne budované vzťahu s postavou aj jeho predstaviteľom nič také neponúka. Tom Hanks dokazuje akým veľkým hercom je a sympatie k nemu si divák buduje od nuly. A ako si dokáže získať odmeraného obhajcu s tvárou Denzela Washingtona, si dokáže získať aj diváka. Ten s ním dobrovoľne podstúpi nepriazeň osudu zapríčinenú zákernou chorobou, ale aj spor s dvojnásobnou diskrimináciou okolitým svetom. Príbeh i napriek absencii happyendu je krásne čistý a ľudský. A aj keď teraz nezačnem pochodovať v pestrofarebnom dave a mávať transparentmi priznávam, že ma skutočne dostal. Pre mňa ešte lepšie ako predošlé Demmeho Jahniatka.(18.8.2015)

 • andrii
  ****

  Kauza lidskosti. Rušno v soudní síni. A rozsudek zní…(16.3.2016)

 • pend
  ***

  Podle mě hodně přeceňěný film, na Noci šelem to nemá ani omylem.(11.3.2007)

 • Jeremiah
  ****

  Každý máme hluboko v sobě zakořeněný nějaký předsudek ať si to chceme nebo nechceme přiznat. Tento film ukazuje na problematiku lidí nakažených AIDS, a pokud je postiženým navíc "gay" ... ?! Výborný herecký výkon Toma Hankse podpořený ponurou a nepřátelskou atmosférou okolí a k tomu bezvadná titulní píseň - 4.(29.9.2009)

 • elisheva
  *****

  Kdyby tenhle film natočil někdo dneska, byl by to lehce nadprůměrný počin. Ale tohle se povedlo v době, kdy to v USA ještě tolik vřelo, kdy si všichni mysleli, že AIDS je záležitost gayů (netvrdím, že někteří pořád tak nepřemýšlejí). Proto hodnotím tak vysoko, s ohledem na tehdejší stav společnosti.(17.7.2010)

 • Eva_D666
  ****

  Role homosexuála mi na Toma Hankse nesedí. A natož na Antonio Banderase. S tím jsem do toho i šla, ale zároveň ve mě byl kousek víry, že by mě to mohlo i překvapit. Bohužel to dopadlo tak, jak jsem si myslela. Tom Hanks jako homosexuál je problém, který nepřekousnu. Rozhodně nejsem homofóbní, ale když ho vidím pusinkovat se s Antoniem Banderasem, tak se musím spíš smát ... Jinak mám z filmu výborný dojem. Námět je velice dobře zpracován a celý snímek je doprovázen příjemnou hudbou.(6.6.2011)

 • Radek.SCH
  ***

  Ten Oscar je přebytečný.(3.3.2012)

 • Zajdo
  ****

  Film ma navnadil hned od úvodu svojou piesňou Streets of Philadelphia od Bruca Springsteena. Film vystihol pomerne slušne diskrimináciu a strach z vtedy neznámej choroby. Herecké výkony či už Washingtona alebo Hanksa boli skvelé, no film po emotívnej stránke somnou nezamával ako som očakával. Celkom ma zaujíma ako by som ten film vnímal v dobe jeho vydania.(11.5.2012)

 • thunnus
  ***

  Velice patetický film, který mě nějak minul. Hanksova postava hraje na city až příliš a vývoj Washingtonovy je celkem předvídatelný a očekávatelný. Myslím, že je to hodně přeceňovaný film. Není špatný, ale ani zas nějak úžasný.(24.8.2012)

 • 666Carnage
  *****

  Brilantní....Tom Hanks si ocenění opravdu zasloužil. Denzel Washington hrál taktéž skvěle. Neni co dodat, prostě skvěle natočené a obsazené drama. 85%(9.2.2014)

 • Evander
  ****

  Dobrý film s excelentním Tomem Hanksem v hlavní roli a výtečnou hudbou Howarda Shora. Mezi top filmy však, dle mého názoru, nepatří. 80%(27.7.2015)

 • rexino
  ****

  Treba pokladať za vzácne že takýto film s touto citlivou tématikou vznikol. Dnes by to už "moderní" filmári potrebovali "osviežiť" šokujúcimi scénami a určite, nie tak nezaujatým postojom, aký ponúkol tento film. Je ale pravda, že film si išiel od začiatku po jasné finále a počas tejto cesty k finále sa uňho nenašlo nič, čo by si zaslúžilo aj tú piatu hviezdu. Ale aj tak si myslím, že ide o hodnotný film.(25.8.2015)

 • Kochanski
  *****

  takových filmů může být třeba 1000... vždy jsou pro tu naši odpor společnost dobré.(30.8.2003)

 • Hogo Fogo
  *

  Uslzená usmoklená nuda. Trápna hra na politickú korektnosť. Keď som videl ako sú všetci chápaví a tolerantní ako majú všetci radi ten teplý vzor všetkých cností, skoro som sa pozvracal.(20.1.2006)

 • ex.it
  *****

  Tom Hanks, strhující příběh a nenucený soucit. Jen tohle a vznikne krásný, pozoruhodný a srdcervoucí film.(10.1.2008)

 • Elin
  *****

  Film, kterému se dostalo tolik pozornosti, kolik mu právem náleží. Velmi vážné téma (které v první polovině devadesátých let, bylo velikým strašákem) je výborně a s citem zpracováno a neznám nikohö, koho by film nějak neoslovil. Kdo neviděl, nechť co nejdřív napraví.(20.2.2008)

 • DocBrown
  ***

  Tenhle film prisel v dobe, kdy jsem jeste vsechny ty dojaky a moralizovani zral a charakterni homousi se mi jeste nezprotivili. Takze z tehdejsiho pohledu za tri, ale natocit to dnes, tak by bylo me hodnoceni daleko horsi. Nakonec jedine co mi utkvelo v pameti byl vtip s jogurtem a Streets of Philadelphia.(4.4.2009)

 • Jerryy
  *****

  Řekl bych klasika, stejné jak povinná literatura. Tohle by měl opravdu vidět každý.(1.10.2009)

 • RadimFišer
  **

  Průměrný film. Důvod proč jsem se na něj díval byla mnohem hezčí písnička od Bruce Springsteena. Z tohoto pohledu to byla legenda. Ale vnitřní členění je spíše průměrné až nudné.(22.12.2009)

 • Wolvie
  ***

  Laciný doják se skvostnými hereckými výkony zůstane pořád laciným dojákem.Jonathan Demme pro mě navždy zůstane režisérem jednoho geniálního filmu a žádné další zásluhy už mu k dobru přičítat nebudu.Výkon Toma Hankse je nicméně glorifikován naprostým právem.(12.12.2010)

 • 2Hitman3
  **

  Velka hra na city a snaha donutit divaka brecet a fnukat jak mala holka mi tenhle film docela znechutili. Umele citove vydirani..(21.4.2011)

 • jasanka
  ****

  Poznání Hankse z trochu jiné stránky. Když jsem před sledováním filmu zjistila, že je dlouhý 125 minut, říkala jsem si, že to bude asi pěkně zdlouhavé filozofické drama. Místo toho jsem se ale dočkala silného příběhu, kterému bych klidně dalších pár minut stopáže přidala. A to se mi opravdu často nestává. Umírající scénu si producenti mohli odpustit, ale záběry po ní mě tak dostaly, že přemýšlím i nad pěti hvězdičkami. Prozatím ale "pouhé" čtyři.(21.6.2011)

 • Šindy
  *****

  I po letech a po opakovaném zhlédnutí neztrácí Philadelphia ani špetku ze své síly. Jonathan Demme dokázal velmi trefně a bez explicitních obrazů poukázat na jedny z největších problémů společnosti – diskriminaci a zejména předsudky. Nikoliv jenom vůči AIDS, ale celkově. Síla Philadelphie není v soudní síni nebo v moudrech, která zazní, ale ve vyobrazení homosexuálů jací také jsou – lidské bytosti. Záběry „face to face“ pak potrhují nepříjemnost vzájemné konfrontace s něčím „jiným.“ Spolu se skvělými hereckými výkony Toma Hankse a Denzela Washingtona je Philadelphia slyšet, i po téměř dvou desítkách let, velice nahlas a ještě velmi dlouhou dobu bude.(21.2.2012)

 • Iwiiik
  *****

  Dvacet let po natočení tohoto depresivního soudního dramatu už sice není jeho poselství tak aktuální, ale to jen dokazuje, jak důležitá jsou poselství tohoto typu. Andrew Beckett je vykreslen, jako oběť diskriminace v té nejryzejší podobě a Jonathan Demme si pro jeho ztvárnění nemohl vybrat lepšího protagonistu, než je Tom Hanks. Bruce Springsteenovi se navíc podařilo díky písni Streets of Philadelhia nesmazatelně vtisknout emoce snímku do uší všech, kteří ji poslouchají z rádií či kompaktů dodnes. Jedna z těch největších kinematografických klasik ve svém žánru vůbec.(4.4.2012)

 • Hanoda
  ***

  Pro mě to bylo trochu utahané a nudné, kdyby by byl film tak o 20 minut kratší, určitě by to bylo 80-90%.(16.8.2012)

 • lubospoti
  *****

  Naprosto perfektní film. Velmi silné drama, které se snaží nabořit zajeté zvyklosti a tabu. Zároveň však jde o nesmírně citlivý snímek, aniž by však sklouzl ke kýčovitosti. Výkon Toma Hankse si naprosto poprávu zasloužil Oscara( nejen za herectví jako takové, ale i za jeho přístup k roli). A píseň v podání Bruce Springsteena už zůstane ve spojení s tímto filmem navždy v paměti.(30.5.2013)

 • Ydrosten
  *****

  Protože jsem byl svědkem podobného případu ve skutečném světě, musím říct že ve filmu se dokonale odráží skutečnost a předsudky. 5 plných, protože tohle je silné téma a najít odvahu něco takového natočit musí být řádně oceněno. Trochu podivně na mě působil Antonio Banderas, jako přítel, ale co už, na kvalitě to neubralo. Velmi ale velmi silných 5 hvězd.(15.6.2013)

 • agassi68
  ****

  Po takmer dvadsiatich rokoch som si to pozrel znova a už ma to tak neočarilo. Tému AIDS prehlušilo mnoho ďalších viac či menej vážnych problémov a káuz. Nepochybne skvelé duo Tom a Denzel tiež nakrútilo ešte lepšie filmy a Antonio v roli sladkého chlapca sa preorientoval na tvrdšie role. Ale nemožno uprieť tvorcom aj keď účelovo, no predsa rozšírili to správne povedomie o zákernej chorobe plnej predsudkov. A za to im patrí vďaka aj po rokoch..(2.11.2013)

 • zdeny99
  *****

  Geniální film zachycující aktuální témata. Výborné drama ze soudní sítě. Nadlidský výkon Toma Hankse coby právníka nakaženého virem HIV, a do toho ještě homosexuála. Zasloužený Oscar pro Hankse za hlavní mužskou roli. [22851. hodnocení, 434. komentář, 86%, 168. nejlepší film](10.10.2016)

 • Jakubik
  ****

  Velmi povedený snímek o jednom z nejžhavějším tématu, a to i současnosti. Film v tomto trochu předběhl dobu. Ukazuje, jak dokáže být společnost netolerantní. Jenže je to tu opět z extrému do extrému. Film není dokonalý je příliš jasný a předvídatelný ale díky hercům je zároveň snesitelný. Dnes už se dá mluvit o jakémsi malém „kultu“…(19.4.2017)

 • Trixi
  *****

  Jen dvě slova...... silný zážitek.(11.12.2006)

 • pravo
  ****

  Dobrý právnik je mŕtvy právnik – aspoň to si myslí väčšina ľudí a práve o to v tomto veľmi nádhernom snímku ide. Má chorý a umierajúci človek právo na dôstojnosť alebo sa má strániť spoločnosti. Odpoveď nie je zrovna najjednoduchšia, pretože ak by išlo o osobu nám príbuzensky blízku reagovali by sme inak ako pri neznámom človeku. Homosexuálny právnik je vo filme na začiatku svojho boja o uznanie svojej existencie ako človeka spočiatku osamotený, pretože strach a predsudky sú v ľuďoch hlboko zakorenené. Ešte aj dnes je tento film vysoko aktuálny a donúti nás rozmýšľať. O herectve Toma Hanksa nikto nepochybuje a latku si podržal i v tomto filme (Oscar).(7.9.2007)

 • Joeey
  *****

  Nejtragičtější film, který jsem zatím viděl. Tom Hanks se hlavní role zhostil maximálně profesionálně. Denzel Washington mě v tomto filmu hodně zaujal přesvědčivým ztvárněním advokáta.(9.9.2007)

 • A_málka
  *****

  Citlivě a emociálně zpracované drama s ústředním tématem homosaxuality(7.9.2008)

 • Skleni
  ****

  Ten čo nemá rád tento film je úlny kretén. Ja som rasista neznášam čiernych rovnako ako buzernatov, ale tento film je o ničom inom. Je o ľudských posudkoch a túžbach. O kritike a porozumení. O protikladoch. tom Hanks mi dokázal, že je to naozaj herec a Danzel mi pripadal fakt, že nemusí buzikov( rovnako ako Antonio, že je teplý!). U mňa film zanechal veľký dojem a to nielen koncom ale aj hudbou strihom a dejom tak spoločensky drastickým až ma to zabolelo. 88%(2.2.2009)

 • Krchy
  *****

  Jeden z mála filmu, kdy jsem byl schopen uronit pár slz i v přítomnosti jiné osoby. Sice jsem byl technicky ještě dítě, ale vem to čert, pět tomu dám. I když homosexuály zrovna nemusím. No asi bych hodnotil úplně jinak, kdyby místo Banderase s Hanksem a jimi ztvárněných uměřených homosexuálů ve filmu hráli Hromada s Vladkem Dobrovodským.(4.2.2009)

 • Jeand´Boa
  *****

  Jsou filmy, ze kterých máte výborný pocit a které vás zaujmou a uchvátí hned po několika minutách...Hanks je výborný, ale já raději sleduji postavu ztvárněnou Washingtonem...Jak říkám, stačí jen několik minut a je jasné, že je to skvělý filmový zážitek...(5.7.2009)

 • Petus
  *****

  Nejpůsobivější film o umírání, jaký jsem kdy viděla (a to, že hlavní postava zemře, je jasné od okamžiku, kdy se dozvíme, jakou má nemoc) a nejvěrohodnější zobrazení našich předsudků. A navíc jako třešnička na dortu má srdcová scéna, ve které Tom Hanks ukazuje, jak cítit hudbu.(10.1.2010)

 • Mathiue1994
  *****

  Pracuje s pravdou? S něčim, co by nás mělo donutit aspoň chvilku se zapřemýšlet? Proč jsme tak defenzivní a agresivní vůči lidem, kteří jsou v něčem jiní? Jenom za množství otázek, které podle mě film musí, má, měl by u každého vyvolat jasných 5*.(4.2.2010)

 • Pekisan
  *****

  Komentare, ktore hovoria o tom, ze film len robi dobru reklamu homosexualom a ze neznasaju ako su gayovia vykreslovani bud ako zzenstila karikatura alebo ako vzor cnosti su trosku vedla. Philadelphia je "len" dalsi film o boji proti diskriminacii, o boji Davida s Goliasom. Film vycnieva tym, ze sa jedna prave o diskriminciu vzhladom na sexualnu orientaciu, ale tato tema bola ovela viac aktualna v roku 1993 ako v sucastnosti, kedy sa stava moderne byt minimalne polovicny gay, nech uz to znamena cokolvek. Uz len Tom Hanks vo svojej zivotnej roly, Bruce Springsteen na zaciatku a Neil Young na konci su dobre dovody pozriet si film. Urcite ich vsak najdete ovela viac(28.2.2010)

 • Hapretor
  ***

  Velmi dojemné? - ani ne! Poučné? - docela jo. Zábavné? - ano. Hezky zahrané? - Ano! Tématicky zajímavé? - Docela ano. Příjde mi úsměvné, že také Američané jdou do sebe a netočí jen filmy, kde se jen vychvalují a ukazují, jací jsou borci. Amerika - země svobody, tolerance a nekonečných možností. - Ha, říkat to o sobě můžou. Rád se kouknu na film, ze kterého nečiší nadřazenost a stupidita.(15.8.2010)

 • maaan
  ****

  "Every problem has a solution." Bohužel kromě AIDS.(28.9.2010)

 • wata
  ***

  Tento film je označovaný za prvý film o homosexualite a AIDS, ktorý bol vytvorený v maistreamovej produkcii. Hoci sa mu nepodarilo vizuálne zachytiť homosexualitu (nie je tu jediná scéna, v ktorej by si Andrew a Miquel dali poriadnu pusu, Miquel predstavuje skôr akéhosi osobného opatrovníka), aspoň sa mu podarilo o homosexualite a AIDS hovoriť. Je dosť pas, že Andrew je znázornený ako stále pasívnejší hrdina (hrdinka?) melodrámy, nemôžem však filmu uprieť to, že bol vytvorený z dobrým zámerom..(18.10.2010)

 • Blacker94
  *****

  Skvěle natočené dílo o diskriminaci a odvrhnutí člověka, který je jiný, celou společností. Hanks zde hraje velice dobře.(10.4.2011)

 • Hannibal1913
  ****

  Paráda. A to nesnáším HOMOpropagandu...(13.3.2012)

 • Deever
  **

  Další unylej slzodojnej canc s Tomem Hanksem. Denzel Washington (jako jediný) přesvědčil.(5.7.2012)

 • mkubalikova
  *****

  Tohle je drsný film, prolomené tabu. Dva více než zasloužení Oskaři. 90%(1.12.2012)

 • Bejbinka
  *****

  Toma Hanks alias Andrew Becket - dle mého jedna z nejlépe zahraných postav v historii filmu! Film má tolik silných scén, že nevím, kterou zmínit...teď mě napadá, veřejná knihovna, poslech opery, když je připojen na kapačkách a pak to rozloučení po pohřbu...tenhle film je totiž silný od začátku až do konce a je těžké u něj nebrečet! Za zmínku stojí i Mary Steenburgen alias Belinda Conine - právnička protistrany...to, jak vyslovuje jméno Andrew Becket mi bude znít v hlavě snad až do smrti! A pak samozřejmě Denzel Washington alias Joe Miller...postava, ve které mohl dokázat, jak dobrý je herec...postava, se kterou musíte soucítit...a ta hudba...nádhera, výbuch!(28.5.2013)

 • HArna
  *****

  Výborná dvojice Tom Hanks-Denzel Washington.Jonathan Demme si po filmu mlčení jehňátek podruhé sáhl na vrchol.(4.8.2013)

 • Drom
  ****

  Ani lákavé téma, natož obsazení. Přes to výborný film se skvělými výkony jeho představitelů. Zejména Denzel Washington je vynikající. Natočeno velmi dobře a poctivě, inu to ještě vystužování efekty patřilo velkofilmům a akčnost a sprostota béčkové produkci. I po letech a několika reprízách mají tyhle dvě hodiny precizně a poutavě vystavěného a předvedeného příběhu více co říci, než vetšina letošních premiér. Docela smutný, ne?(18.10.2013)

 • Methodix
  ****

  Philadelphia ukazuje kritický pohľad na chúlostivú, pre mnohých nepochopiteľnú a odstrašujúcu skutočnosť odsudzovania voči homosexuálom. Výborná strastiplná cesta plná urážok, ponižovania, ale na konci predsa len spravodlivosť víťazí, i keď možno už príliš neskoro(25.11.2013)

 • Dzvandzi
  *****

  Ano,jedná se o další film ve kterém zaválí nejenom skvělý Tom Hanks,který dostal za tento snímek po právu svého 1.oscara,ale také třeba Denzel Washington a další..:)Film by vás mněl ovlivnit v tom aby jste na určité lidí nahlíželi jiným způsobem (tím lepším) a to já dokážu ocenit!Soundtrack mi jenom potvrdil mé hodnocení ! <3(22.3.2016)

 • H4ku11
  ****

  Jeden z tých filmov, čo si zaslúži nejakého Oscara. A aspoň jedno pozretie.(15.8.2016)

 • Heisenberg_
  *****

  Nemůžu si pomoct, ale s klidným svědomím musím říct, že tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Doopravdy. Už hodně dlouho jsem žádný jiný film nesledoval s tak velkým zapálením a zaujetím. Skoro pokaždé jsem musel nahlas komentovat jednání a činy postav, tak moc jsem byl do děje zažraný. A to především díky výkonům hlavních protagonistů. Tom Hanks zde po Forrestu Gumpovi a Green Mile předvedl svůj dosavadně nejlepší výkon (ironií je, že roku 1994 vyhrál za tuto roli prvního Oskara, no a za rok jej vyhrál opět za Forresta). Tak úžasný výkon dokáže zahrát jen skutečně talentovaný a pravý herec, no a Tom Hanks jím bez debat je. U scény s operou jen valíte bulvy nad jeho dokonalým výkonem, tak skvělá a neskutečně silná scéna to je. Denzel Washington ale taky zazářil a zdatně sekundoval. Po zhlédnutí tohoto filmu budu hledět na homosexuály a lidi infikované virem HIV úplně jinak, než doposud. Nejsilnější filmový zážitek tohoto léta, i když je tento film už 24 let starý. Tenhle snímek v sobě nese tolik lidskosti, až se vám bude chtít na konci bulet. Nejlepší film na téma homosexualita, a nejlepší film ze soudního prostředí (12 Angry Men je taky boží, ale děj se přímo neodehrává v soudní síni). Doopravdy úžasný snímek.(9.8.2017)

 • Mallinali
  *****

  Jestli je tohle černobílý film, tak já jsem eskymácká ségra Denzela Washingtona. Už jen to, že ten film hejtujou jak "pokrokoví" radikálové, tak kovaní homofobové, ukazuje, že to je trochu složitější. Pro jedny je ekelhaft už automatické spojení AIDS a homosexuálů (přitom tvoří přes 2/3 nemocných, čistě z technických důvodů), pro druhé je problém jednoznačné sympatizování filmu s nemocným gayem Hanksem proti ukázkově netolerantním zaměstnavatelům. A obě strany neberou vyobrazení Hankse jako až nereálně dokonalé postavy. Jenže ti "pokrokoví" přehlédli, že film tehdy vůbec představil a polidštil homosexuály většinovému publiku a konzervativnější kritici zase přehlédli, že Hanksova postava by fakt do žádného gay průvodu nešla a že film ukazuje i stránku homosexuální komunity, za kterou je často kritizována (např. obtěžování Denzela v obchodě a fakt, že se Hanks asi nakazil v pornokině při nevěře). Film prostě nabízí několik různých pohledů na věc, vyvažuje a přitom si hýčká upřímně lidskou slzopudnou linku, která k filmu připoutá a v závěru odrovná velkou část diváctva. Že to amíci podávají srozumitelně a s tahem na branku, je jedna z výhod USA kinematografie, protože na ty pravověrné, většinou evropské, queer filmy se nikdo kromě části cílové skupiny a fanatických artových nadšenců nedívá (pokud tam nejsou lesbické scény jako v Životě Adele). Mimochodem, z filmu jsem si neodnesl jen to humanitní poselství, ale i to, že když jde o život, je nějaká diskriminace putna (na konci vlastně rozsudek ostatní zas tak moc nezajímá). No a ta hudba, ta přežila doteď...(29.5.2018)

 • Zombo
  *****

  Můžete mi to vysvětlovat jako malému děcku, že je to jen film, který kritizuje diskriminaci homosexuálů a nakažlivě nemocných a hraje přitom na city přehnaně dojemnými scénami společně s předvídatelným soudním líčením. Je to ale marné, protože já si jako malé děcko dupnu a tvrdohlavě budu opakovat: Hanks, Hanks, Hanks, Denzel, Bruceův song, a ještě se rozpláču přesně tak, jak jsem to udělal při závěrečných minutách. A to se mi dlouho nepovedlo, takže už jen za posledních 10 minut si Philadelphia zaslouží mé nejvyšší ocenění, obdiv a díky.(27.1.2004)

 • VerteX
  ****

  Philadelphia je příběh o cti a spravedlnosti, který se stal hlavně one-man-show Toma Hankse. A nepředvedl o nic horší výkon než v ostatních jeho filmech - procítěný a... zkrátka perfektní. Ale přesto tomu něco chybělo. Něco málo, co by z filmu udělalo dokonalý snímek. Osobně si myslím, že byla Philadelphia až příliš striktně černobílá. Na straně právnické korporace se objevila jen jedna "černá ovce", která by dokázala, že je v ní kromě peněz i lidskost. Přesto je scénář poměrně pěkně proveden. V neposlední řadě musím zmínit i skvělý soundtrack Howarda Shora a zasrdcervoucí konec filmu.(26.7.2004)

 • Weruss
  ***

  Slušně natočený příběh, který se snaží zaujmout nekonvenčním sociálním problémem. Stojí za pozornost.(3.11.2005)

 • lickerman
  ****

  Philadelphia je jeden z filmů, od kterého je velmi těžké se odtrhnout. Tom Hanks roli Andrewa Becketta, mladého homosexuálního právníka ztvárnil opravdu fantasticky. Velmi se mi líbil i výkon Denzela Washingtona. Philadelphia, částečně založená na skutečných událostech mne zkrátka nadchla. Je ale fakt, že ne každého tento film zaujme.(29.3.2006)

 • Merggie
  ***

  Mám pocit, že tento film je tak vysoko len preto, lebo sa ako jeden z prvých snažil poukázať na homosexuálov a AIDS. Hanks sa mi nezdal mimoriadne dobrý. Podobných výkonov existuje v kinematografii veľa (Hanks dosiahol vrchol umenia o rok neskôr). Na okolnosti príbehu som zabudol za pár dní. Nikdy však nezabudnem na začiatok filmu. Putovanie kamery mestom za tónov Springsteenovej Philadelphie bolo pôsobivé. Lenže to je na taký slávny film málo a za kontoroverzné témy sa hviezdičky nedávajú. Takže mi zostáva hodnotiť poloprázdne. 50%.(21.10.2006)

 • MeaCulpa
  **

  Rozpočet 26 mil. $, tržby USA 77 mil. $(10.12.2006)

 • Bartoloměj
  *****

  dojemný a silný film. Skvělá průvodní píseň, plus výborná operní árie ( i scéna ), taktéž závěrečná píseň... prostě soundtrack jak má být. Oscar pro Hankse mi rozhodně nevadí, ale víc se mi líbil Washington. Vzhledem k tématu a chtěnému ( a dle mého působivému ) dopadu na diváka, mi v tomto případě nevadila, některá zjednodušení a příběhu tato jednoduchá linie naopak přidává na síle. Tenhle film měl ve své době velice kladný dopad ( stále ho má ) na smýšlení lidí a nahlodával zásadním způsobem zajeté formulky v myšlení většiny společnosti a to nejen v pohledu na homosexuály, pacienty s AIDS... Vyvolává v lidech soucit s lidským utrpením a to jaksi bez nějakého toho citového vydíraní nejde. Doporučil bych všem spravedlivě znechuceným hodnotitelům, aby se zamysleli nad tím, jak shovívavě hodnotí některé filmy s ohledem na to, v jaké době byly tvořeny a jak kontroverzní dané téma v té době bylo. I když chápu, že pro některé bigotní tupce, nebo rasisticky založená hovada je toto téma nepřípustné ať je film jakýkoli, že dvojhvězdičkáři a podobní... Naprostý souhlas s komentářem TomRiddleho.(27.12.2007)

 • savage3303
  ****

  Dalšia dráma, kt. za to stála a nebola to strata času. K dokonalosti, teda k najvyššiemu hodnoteniu, nechýbalo veľa. Film so silným dejom, s pánmi hercami a hudbou, kt. dokonalo sadla. Smutný záver bol na mieste. 4*.(4.4.2009)

 • zberatel
  *****

  Tom hanks a jeho strhujuci vykon,Springsteen a jeho nesmrtelna skladba streets of philadelphia a pribeh o tom ze aj homosexuali su ludia ktori sa previnili len tym ze muz miluje muza...Jeden z filmov ktory by mal patrit medzi top 200,preco nepatri ???... oprava uz patri :)(4.6.2009)

 • Euchrid
  *****

  Výtečné soudní drama, které nenudí ani minutu. Témata o kterých mluví už nejsou tak intenzivní jako v době vzniku filmu a jsou snad i trochu zprofanované (snad i samotnou Philadelphií), ale způsoby jakým o nich mluví nejsou nikdy laciné. Příběh Andrewa Becketta mě dokázal zaujmout, oslovit a bavit. Zajímavá práce kamery, která stráví tak třetinu filmu zabíráním detailů tváří dává vyniknout skvělému herectví. Brát!(17.9.2010)

 • Fat'Fatal
  ***

  Rozhodně jsem z toho nebyl tak vydřenej jako většina, hlavně díky tomu, že jsem to viděl až po My Sister's Keeper. Sice jiná nemoc, ale průběh hodně podobný. Nicméně obsazení je hodně dobré, především teda Denzel Washington se mi moc líbil, stejně jako minirole pro Bradleyho Whitforda, to jsem ho málem nepoznal :) Dále mě potěšila i Mary Steenburgen, hrála dobře. Jinak cílený slaďák na konci je dost brutální, až mi to u toho videa jak byl malý lezlo trochu krkem. Hanksova proměna dejme tomu, ale ten make-up byl dost průhledný... Škoda. Není to špatný film, ale k dokonalosti mu velký kus chybí. // Viděl jsem v originálním znění s titulky.(5.1.2011)

 • Dimo
  ****

  Opravdu dojímavý příběh, Tom Hanks v jedné z nejlepší, možná i v nejlepší roli, kterou ztvárnil. Navíc jedinečný soundtrack.(2.2.2011)

 • Jackie_Brown
  *****

  Film, který jako jeden z prvních řeší problematiku nemoci AIDS a její sociální dopad na jedince. O to zajímavější, že se veřejně opírá o práva člověka podobně postiženého a bojuje proti diskriminaci a všeobecným předsudkům. Výborný scénář, masky a samozřejmě osudová role pro Toma Hankse. Trefa do „černého“ obsazením Denzela Washingtona v roli obhájce.(19.3.2011)

 • dandislav1991
  *****

  Zajímavej příběh, solidní výkony herců a neuvěřitelná atmosféra(15.4.2011)

 • Kroup4
  *****

  Nikdy se neubráním slzám při scéně kdy T.Hanks poprvé opouští kancelář D.Washingtona,jeho výraz v obličeji,smutek a do toho hudební podkres Oscarového Springsteena mne vždycky dostanou do kolen,všichni herci na place hrají výborně,Jonathan Demme v době jeho největší slávy podal po Jehňátkách další výborný režijní počin.Filmu nemám takřka co vytknout,soudní spor byl velice zajímavý a napínavý,Danzelovo '' vysvětlete mi to jako dítěti'' se stalo celkem kultovní.Výbornej film,jeden z mojich nejoblíbenějších a určitě si najde a našel mnoho příznivců.(27.4.2011)

 • Stíba
  ****

  Zákony a právo jsou v tomhle filmu jen druhořadým tématem, tím hlavním o čem totiž snímek pojednává je postavení homosexuálů a lidí s onemocněním AIDS a jejich postavení ve společnosti, to jakým způsobem na ně nahlížejí ostatní ale i oni sami. Hanksovo psí herectví tu přesně zapadá a řekl bych, že neméně dobrý je i výkon Denzela Washingtona. Herectví obou z nich dává dokupy asi přesně to co bylo v úmyslu zachytit a k filmu je přikováno stejně pevně jako krásná průvodní píseň.(15.9.2011)

 • Valentin
  *****

  V rámci osvěty jsme tehdy šli na tohle do kina na střední škole. Předci jen, pár let po revoluci se u nás začala probírat témata jako homosexualita (o AIDS nemluvě). A jaké bylo povědomí o AIDS tehdy po celém světě ukazuje Denzel, když si hned začne utírat ruku, když jí Hanksovi předtím podal.(5.12.2011)

 • Gardenboy
  *****

  Ako súdne drama nie príliž zaujímavé, avšak Denzel Washington, Tom Hanks a Antonio Banderas povyšujú tento film na niečo viac. No a skladba Brucea Springsteena je dnes už klasikou o ktorej málokto vie, že patrí tomuto filmu. Film v súčasnosti je už trochu opmínaný a môžem povedať, že neprávom. Vyššie vymenované devízy to vyťahujú na nie celkom čistých ale predsa 5*.(25.7.2012)

 • Chundys
  *****

  Oscar byl zasloužený! Film byl vynikající, já soboně, jak i ve filmu zmiňuje Denzel Washington nemám rád homosexuály! Můžu s nima být v jedné místonosti a tak ale je homosexuál a homosexuál... A jak tam firma reagovala na AIDS!!! Kdysy ve škole jsme měli jednu přednášku o AIDS! Ten pán co nám přednášku prezentoval, nám ke konci prozradil že je HIV pozitvní. Zaskočilo mě to hodně, protože bych to opravdu nepoznal a s pánem sem si potřásl rukou. Tyto lidi obdivuju, že i s tou nemocí bojujou, je to něco neskutečného...(26.9.2012)

 • danny_21
  ****

  Silné drama z advokátního prostředí a následná pře mezi obhájcem Denzelem a Firmou, která vyrazila 5-ti procetního Toma, kvůli AIDS, jehož přítelem je snědý Antonio. Výborný výkon mého oblíbence Hankse je základním pilířem Demmeho snímku, takže jednu samostatnou hvězdu věnuju jemu. Na 5 hvězdiček to není, přeci jen to podle mě chtělo rozvíj charaktery postav právníka Millera a Banderase. Nesmím zapomenout na ani na super hudbu, nad kterou jasně vládne Božský Bruce - 85 %.(30.10.2012)

 • Sykon
  ****

  Film s dobrým námětem a ještě lépe zahraný, především ze strany Toma Hankse. Předsudky a diskriminace bohužel vždy byly, jsou i nyní a s největší pravděpodobností i ještě chvíli budou. O to víc se musí ocenit snaha podobné zažité myšlení změnit. Pokud to vůbec jde.(29.1.2013)

 • Ceberus
  ***

  Hmm, možná je to tím, že v našem ateistickém Česku ty předsudky nejsou tak markantní jako v USA, takže film na mě neměl tak oslnivý dopad, jak jsem očekával ze zvěstí. Každopádně Hanks a Washington jsou herecké kapacity, které nezklamaly. (Perla na závěr: pojem "gay" předabovaný na "gaj", to fakt trhalo uši.)(14.5.2013)

 • Pathrose
  *****

  Film na vás hází jeden předsudek za druhým, ale i právě proto je tím, čím je. V roce 1993 přeci jen nebyla společnost tak otevřená, jak k homosexualitě, tak k problému jménem AIDS. A právě proto je Philadelphia tak výtečným snímkem, který ve své době bořil tabu. Celý snímek je natočen velmi realisticky a lidsky a v tom je jeho síla. Tom Hanks je výborný, ale velmi zdárně mu sekunduje Denzel Washington, který mnohdy i 'krade' scény pro sebe.(9.8.2013)

 • eChoe
  *****

  Neskutečně důležitej a nádhernej film..(14.10.2013)

 • GlamourCat
  odpad!

  Strašně kýčovitý film, kde od první minuty víte, jak skončí a skutečně nepřijde nic, co by zastavilo dvě hodiny proudící samoúčelný doják. Byl to fantastický, čestný a hodný člověk, plus talentovaný právník, milovala ho jeho rodina, jeho přítel, nakonec i Denzel... A vlastně kdo je víc, než umírající člověk? Kdo víc může chápat život a jeho pomíjivost?(8.1.2016)

 • tranquill
  ***

  Je mi jasné, co chtěl Jonathan Demme filmem vyjádřit, ale na mne to moc emočně nezapůsobilo. A to by mělo...(16.3.2016)

 • Likan7
  ****

  Jasná sázka na jistotu. A nejde se tomu ani divit. Ožehavé téma a nadpozemsky přesvědčivý a hlavně skvělý výkon Toma Hanske. Přidejte do toho Denzela a vyjde Vám jednoduše kvalita. Dá se říct, že Philadelphia byla manifest, který ukazoval jakým způsobem se my "normální" chováme k těm ostatním a je jedno jestli to jsou homosexuálové, Vietnamci nebo černoši. Film, který i po 24 letech má co říct.(15.11.2017)

 • src
  *****

  Pribeh muze, ktery se snazi dosahnout spravedlnosti jeste pred tim nez zemre. Hanks brilantne ztvarnuje pravnika nemocneho AIDS. Banderas, jak ho z americkych filmu neznate. Film, ktery vas zasahne u srdce.(5.1.2003)

 • Bukiet
  ****

  Jediným opravdovým kladem tohoto filmu je, že pro Hollywood otevřel téma gayů. Samotný film ale vlastně o gayích moc není, pouze je používá. Ale i přes svoji tendenčnost je to film důležitý, právě pro to otevření gay tématu.(8.12.2005)

 • AlexDLarge
  ****

  Tento film se v roce 1993 stál velkým hitem a spolu s Forestem Gumpem udělal z Toma Hankse opravdovou hvězdu ve všech směrech a znamenál pro něj druhého Oscara. A musím podotknout, že po právu. Přesto jsem při jeho sledování neměl žádný pocit litosti. Nevím čím to je, ale příjde mi to tak trochu účelový. Jinak je film natočený docela dobře a vcelku povedeně využívá jak právnické, tak lidské stránky příběhu.(20.1.2006)

 • Lokran
  ****

  tak jsem si dnes udělal čas a dokoukal první půlhodinu abych mohl hodnotit. no celkově vzato mě ani film ani herecký výkon Toma Hankse nijak nenadchnul, srovnám-li ho s Forestem, tak jednoznačně vyhrává Forest... když jsem se tehdy s televizi díval, přišel mi ten scénář a celkový dojem z filmu velice povrchní. nevím proč ale mohlo to být ještě lepší... ale i tak jde samosebou o dobrý film. 75%(31.3.2006)

 • mutace
  **

  Nějak jsem nedokázal pocítit sympatie k hlavnímu hrdinovy. A vůbec, ani k celému filmu. Moralistická sračka.(10.7.2006)

 • JamesLeon
  *****

  Hodně silný film. A to už od úvodních titulků, kdy začne hrát úžasná píseň od Bruce Springsteena a kamera "zajíždí" do ulic Philadelphie... Výkon Toma Hankse netřeba komentovat, především scéna "tanec s kapačkou" byla strhující. A Denzel Washington se ujal své role také na výbornou... Můj hodně oblíbený soundtrack s opět skvělou skladbou v dojemném závěru, kdy vždycky brečím.. Abych končil pozitivně: "Co znamená tisíc právníků spoutaných na mořském dně? Dobrej skutek."(24.1.2007)

 • destructX
  *****

  8/10(16.2.2008)

 • Biopler
  *****

  Milujem drámy a tento kúsok som si vychutnával. Skvelý Tom a Denzel v boji proti diskriminácii, výborný bol aj zvyšok hercov. Skvelý song na začiatku, dojímavý koniec, akurát Banderas trošku zavadzia či špatí. Ale moje hodnotenie to aj tak nezmení.(16.1.2009)

 • Dantte..
  ****

  Dojemně a drsně natočený film o diskriminaci homosexuálů s fantasticky hrajícím Tomem Hanksem a krasnou písní. "Streets of Philadelphia" 80%(21.1.2009)

 • MRPitivier
  *****

  Neuvěřitelně silný příběh o homosexuálním právníkovi s AIDS v soukromé právnické firmě, který je protiprávně vyhozen a posléze vede medializovaný soudní spor právě proti svému bývalému zaměstnavateli! Celý film provází předsudky a stereotypní vnímání tohoto sice bagatelizovaného problému, ale je zde doopravdy dobře vidět reakce lidí z okolí na přítomnosti člověka s AIDS a jeho odsouzení okolím. Tom Hanks hraje jednu z dalších svých nezapomenutelných rolí, ale v jistém ohledu netypickou roli! Vypráví, mluví velmi málo na rozdíl například od Forresta Gumpa, v tomto snímku více jak mluvení na nás působí jeho realistické podání role homosexuála jako by jím doopravdy byl, jeho pohyby, pohledy, celkově chování jsou zahrané na tak vysoké úrovni, že se filmové akademii nedivím, koho vybrala za rok 1994 jako nejlepšího herce v hlavní roli! Další herec, který si zahrál jednu ze svých nejlepších rolí je Denzel Washington, který nás naopak od Hankse uchvátí dialogem, spíše monologem v soudní síni! Nezapomenutelné!(4.4.2010)

 • corn3y
  ****

  Výborný film se skvělím příběhem. Perfektně zahrané role a zejména Denzelův part, kdy se z předpojatého a netolerujícího právníka pomalu, krůček po krůčku, jemně, ale s jistou logikou stal přítel jednoho silného, ale zhrzeného právníka, který býval jedničkou, jenže po vypuknutí nemoci a s ní spojené odhalení nepřístupné orientace přišel o svůj bývalý post. Výtečná hudba a jemná kamera dokreslily atmosféru.(22.4.2011)

 • petka114
  ****

  Oskarové drama staví především na vynikajících výkonech Toma Hankse a Denzela Washingtona, ale i na síle příběhu. Ani černošský právník, jehož rasa i etnické zvyklosti byly po staletí v USA potlačovány a diskriminovány, se neubrání silným předsudkům vůči odlišné skupině, skupině lidí, kteří jsou také tak trochu jiní. Nejsilnější scéna pro mě není ani tak (jinak brilantní a až mrazivé) sólo Andyho Becketta při operní árii, ale scéna v knihovně: "Nevyhovovalo by vám to přece jenom v té studovně?" - "Ne, a vám by to vyhovovalo?" Philadelphia je film, který z vás neudělá fanouška homosexuálů, ale naučí vás je vidět jinak. Třeba jako úspěšné právníky, kteří se neradi předčasně vzdávají. " V soudní síni se spravedlnost neptá na barvu pleti, rasu, víru a sexuální orientaci." - "Při vší úctě, Ctihodnosti...Nežijeme v soudní sini."(9.9.2011)

 • Lilien
  ****

  vrcholové roky Hanksa veľmi pekný výkon. Predsudky sú zle a spoločnosť sa ich ani nikdy nezbaví, ja som ich aspoň na tieto 2 hodinky stratil.(19.2.2012)

 • balcazar
  ****

  Philadelphia spracováva homosexuálov, AIDS, predsudky voči týmto dvom pojmom, čo sú naozaj citlivé témy. Keď sa snažím byť objektívny, tak to nie je na čistých 5 hviezd, myslím, že sa v príbehu vyskytuje zopár hluchých miest, aj keď zostava Hanks + Washington na mňa pôsobila výborne.(22.5.2012)

 • departed
  **

  Uměle hrající na city. A co to mělo bejt s tou kamerou zabírající všechny ksichty absurdně zblízka taky nevím. Možná kdybych to viděl a chápal i stejně v době premiéry, tak bych to dokázal víc ocenit. Takhle je to ale jen film o chlápkovi s AIDS, plochými charaktery a cca dvaceti minutovým soudním líčením. Jediná lehce fascinující věc na Philadelphii bylo pomyšlení, že v určité době lidi o AIDS ještě zas tolik nevěděli, protože sama nemoc byla v plenkách. Byl jsem fascinován právě v momentě, kdy Hanks řekl, že slyšel o něčem jako o "rakovině homosexuálů".(3.4.2014)

 • rezzzy
  ****

  Ocekavala jsem od sebe, ze film skonci a ja se naloguju do csfd a 'samozrejme' kliknu za 5. Ale z nejakeho duvodu nemuzu. Zkusim si odpovedet proc. Myslim si, ze pro soucasneho divaka (2016) film postrada to hlavni poselstvi, ktere jej tehdy tolik vyneslo do vysin. Jinak receno, pokud by to same bylo natoceno dnes, nikoho to z zidle nenadzvedne. Chapu, ze v roce 1993 to byl mazec, jenze mi bylo pet, takze si pokladam otazku, jak bude tento film vnimat generace v roce 2050, protoze v dobe brexitu a valky islamu s celym svetem snimek postrada nadcasovost. Mozna uz nyni se da zaradit mezi dila s jistou historizujici (dobovou) hodnotou, to znamena uz ted se film posunuje nekam jinam nez na zacatku. Philadelphia je skvely film, to bezpochyby a bezesporu; film, co ma mozna jeste lepsi soundrack (ten nadcasovy je). Ale ja nenachazim myslenku, ktera by mi utkvela a prinesla neco do zivota, coz jsem tak nejak, ja opovazliva, cekala. Vubec me to potrebove nelaka si jej pustit znovu. Ale racionalne vim, ze si ho znova pustim, uz jen ze zvedavosti, jestli se na nej budu divat jinak. Treba je to jen ma nevyzralost a predcasny zaver a ja ji tam pak najdu - a pak moc rada dam za pet.(16.9.2016)

 • GTS_PUNK
  ***

  Veľmi dôležitý celospoločenský snímok zasadený do prostredia americkej Philadelphie pojednávajúci o mladom homosexuálnom právnikovi. Andrew Beckett (Tom Hanks) sa dozvedá, že trpí chorobou AIDS a nie dlho na to je vyhodený z práce. Domnieva sa, že príčina jeho vyhadzovu súvisí práve so spomínanou chorobou a dožaduje sa spravodlivosti. Žiaden z právnikov ho nechce zastupovať, až kým nenarazí na "starého známeho" Joea Millera (Denzel Washington), ktorý ale takisto značnú dobu váha, či má Becketta zastupovať. Nakoniec však na spoluprácu kývne a spoločne sa púšťajú do boja, v ktorom nie je ich nepriateľom iba Beckettov bývalý zamestnávateľ, ale takisto aj samotný čas. Téma homosexuality ako takej silno rezonuje v našej spoločnosti aj v dnešnej dobe. Aj keď sa zdá, že je to dnes už bežná a normálna vec, mnohí ľudia majú stále mnohokrát zbytočné predsudky ohľadom "iných", ktorých ani nemali šancu stretnúť. A na tento smutný fakt poukazuje aj tento film, ktorého dej v sebe nesie veľmi silnú myšlienku a odkaz toho, že práva máme všetci rovnaké. Nezáleží pri tom na našej orientácii, na čo aj mnohé z postáv vo filme neberú vôbec ohľad. Zbytočne vybudované predsudky bránia v tom, aby sa ukázali skutočné schopnosti daného človeka. Film skvelo ukazuje ako sa týmto ľuďom hádžu "polená pod nohy", ale takisto aj to, že proti homofóbii sa dá efektívne bojovať. A dokonca zvíťaziť. Myšlienka filmu je tak veľmi silná a dôležitá a je hlavným nosným pilierom jeho kvality. Tými ďalšími sú hlavné herecké obsadenie divácky obľúbených hereckých tvárí a vynikajúci filmový soundtrack v podaní Brucea Springsteena "Streets of Philadelphia". Z pomedzi všetkých pozitívnych vecí, ktoré film ponúka má však aj svoje muchy. V mojich očiach je to fakt, že nie je podaný viac dynamickejšie, a aj keď dej postupuje rýchlo, jeho rozprávaniu chýba akýsi "IT" faktor, vďaka ktorému by som mohol koniec koncov udeliť vyššie hodnotenie. Jednoducho povedané, chýba mu niečo razantnejšie, čo by tému ešte viac zvýraznilo. Síce sa o tomto dá polemizovať, ale je to môj názor. Philadelphia je však aj napriek môjmu priemernému hodnoteniu nadpriemerným filmom. Možno nie na všetkých frontoch, ale na najdôležitejšej - myšlienkovej, rozhodne áno. Nielenže slúži ako osveta a akási zbraň proti homofóbnym náladám niektorých small-minded jedincov našej spoločnosti, ale ponúka aj kvalitne napísaný príbeh zahraný obľúbenými hereckými osobnosťami. A to z neho činí dielo, ktoré by si nikto nemal nechať ujsť. A ten soundtrack, och, vynikajúca to vec.(18.2.2017)

 • ANTYCHRYST
  *****

  Shlédnut o po letech..Velkolepé soudní drama ..kde se v té době řeší to...o čem se moc nemluví..homosexualita a také Aids.. Mladý Hanks hraje jednu z životních rolí..je vidět že se opravdu vžil do role.. konec je vlastně dobrý a zároveň špatný a velmi smutný.. Legendární hudební plouzak stejnojmenného názvu netřeba komentovat..neskutečný flák.. 100% Slzy na konci přichází sami..(29.5.2018)

 • mros
  ***

  Určitě je to film, který dostal Oskary po zásluze, nicméně pro mě bohužel Oskar mnoho neznamená, dnes si mnohem více cením Benátek a Cannes. Scénář je slušný, filmařsky také zvládnuto za jedna, ale nějak mi v tom něco chybi.. Možná málo propracované postavy, slabá atmosféra, myslím, že takových filmů tu je víc, i lepších.. Navíc stále je to "velkofilm", a od těch já očekávám trochu víc, ale jinak je to opravdu velmi slušný film.(28.1.2004)

 • Swayne
  *****

  Jeden z mála filmov, ktorý ma naozaj dojal. Silná myšlienka, silné spracovanie, silný Tom Hanks... ja ho proste milujem.(13.4.2004)

 • zomb0
  **

  súhlasím s negatiívnymi komentármy....je to tak....dosť že sa na to hanks dal...(5.5.2005)

 • HanSolo
  ****

  Vydařené drama, u kterého mi vadí jen jedna věc. Když je tam vlastně hlavní postava úchylný homosexuále, který si to rozdával s neznámými v pornokině a dostal naoplátku A.I.D.S., proč ho tam všichni tak litují. Jinak se samozřejmě jedná o nadprůměrné dílo, které je především hereckým koncertem Toma Hankse.(8.5.2005)

 • Lumpus
  *****

  Klasika,která šokuje,uchvátí(28.3.2007)

 • Yakuza05
  ****

  Zlatý glóbus 2: Herec Tom Hanks, píseň Streets of Philadelphia, Nominace 1: Scénář.......Bafta 1 nominace : Scénář(24.11.2007)

 • Jaromír
  **

  Jasně, kdo někdy nešlápne vedle, kolik je dnes nevěr, ale natočit o tom celý film? Smrt je naprosto přirozená věc. Šoustáš bez kondomu v kině s cizím člověkem, tak možná něco dostaneš, a je jedno jestli jsi gay, lesbička a nebo heretosexuál. Natočit o tomhle tématu dvouhodinový nudný příběh, kde se vůbec nic neděje, no to je vážně odvaha hodná scénáristů telenovel. Co tam proboha dělá ten soudní proces, vždyť o něj vůbec nejde a zabírá většinu děje? Je to prostě doják, ve kterém ještě chybí, aby AIDS dostalo i koťátko hlavního představitele :). Je fajn, že se boří tabu, ale proč proboha takovým způsobem. Souhlasím s názorem, že tento příbeh by potřeboval více nadhledu, a podle mě i více humoru. Takhle ho stavím na úroveň Titaniku, tedy příběhu, který je určen k tomu, aby si člověk pobrečel, nějak to ale na mě nefunguje :D. A hudba mě nebere už vůbec, absolutně nechápu, proč ji polovina lidí vyzdvihuje a přidává, jen kvůli ní, další body k hodnocení filmu.(18.1.2008)

 • stiewe
  *****

  Jak dokáže zničit AIDS život lidem je všem zřejmé a Philadelphia nám jenom realitu každodeního životě mnohých z nás přináší až k nám domů. Celý soud mi přišel jenom jako boj jednoho proti systému jenž diskriminací homosexuálů a nemocných vyřazuje tyto neštastníky na okraj společnosti a ničí je. Vítězství Andrewa byla vskutku jasná věc od celýho počátku ale bylo zajímavé sledovat jeho vnější proměnu po celou dobu soudního přelíčení. Tímto bych chtěl vyzdvihnout naprosto oslňující výkon Toma Hankse jenž si svého prvního oskara dozajista zasloužil poprávu. Mě ale nejvíc zaujala role Joe Millera jenž z odpůrce toho co Andrew představoval stal jeho přítelem a také, že skrze jeho roli jsme mohli pochopit jak se člověk dokáže vzdát svých zarytých zásad a pochopit že se mýlil.(5.7.2009)

 • Jakupb
  *****

  No, před týdnem jsem viděl Terminál a nemohl jsem si ho vynachválit, říkal jsem jaké je to skvělé a že je to skoro tak dobré jako Forrest Gump. To jsem ale ještě neviděl Philadelphii, je to tak perfektní snímek, který jednoduše nemá obdoby. Nebojím se říct, že se mi líbil ještě víc než právě Forrest Gump a to už je něco, protože tento snímek kraluje tabulce hodnocení. Jonathan Demme se chopil velmi citlivého tématu a zpracoval ho bravůrně. Totiž, jen málo filmům se povede, abych se u nich rozbrečel, po této stránce u mě jasně vedla Zelená míle, ale tento snímek to všechno překopal od základů, rozbrečel jsem se u něj 3x, nejsem sice nějaký necitlivý balvan, ale i tak se to stává jen výjimečně. Už jen tohle z toho dělá jeden z nejdojemnějších filmů vůbec! Za celou dobu, která mi mimochodem utekla dost rychle, se ve filmu neobjevila jediná zmínka o násilí, nikoho zde nezabili, ani zde nepadlo jediné sprosté slovo. Podle mě jsou tyhle filmy mnohem lepší než ty s tím obsahem co jsem zmínil. Dnešní diváci ale po tomto obsahu touží. Jen se zamyslete, kdy v nedaleké minulosti vznikl takovýto film. Něco by se sice našlo, ale i tak toho není moc. Filmaři se řídí heslem, čím víc krve, tím líp, aspoň mi to tak připadá a je mi to líto, protože právě takovéhle film "kazí" lidi. Rozhodně nejsem zastáncem cenzury, ale jen říkám, že je škoda netočit podobné filmy. Mě je tento směr velmi blízký a ve velké většině podobných filmů hraje Tom Hanks. To je opravdu mazák, po tomhle filmu se stal asi mým nejoblíbenějším hercem. Tom umí skvěle vystihnout kteroukoli roli, ale tahle se mu opravdu povedla. Taky co pro tu roli vytrpěl, musel shodit 15 kg, opravdu něco. S Tomem jsem tenhle film náležitě prožíval, právě on mě na tenhle film přivedl a taky on z něj dělá to, co to je. On a ještě Denzel Washington, ten dostal dokonce ještě větší prostor než Tom a je to možná dobře. Danzel byl spíše ve vtipnějších a serióznějších scénách a Tom tvořil ty dojemné, u kterých by se i kámen ustrnul. Tento film bude navždycky patřit mezi mé nejoblíbenější.(7.11.2009)

 • Mykhaluu
  ***

  Moc se mi líbila písnička... ale byla hrozně smutná a depresivní... Nelíbilo se mi, že chudák šéf firmy si nemůže propustit někoho, kdo dle jeho názoru ohrožuje zdraví a život ostatních lidí ve firmě... Přehnaná a až absurdní idea pseudohumanismu vystrčila zde pro mě poprvé své růžky! Bylo mi kluka líto, ale tak nějak si myslím, že by se měl raději klidit a ne s tím ještě vytírat sopudní síně... ale svět se v kravskou pr..l obrací, tak proč ne. že?!(25.12.2009)

 • Porp
  ***

  Je to jeden z tých filmov, v ktorých sa od divákov očakáva že budú "zdieľať dojímavý osud" s hlavným hrdinom filmu. Režisér sa nám snaží nahovoriť, že máme súcitiť s človekom, ktorý podviedol svojho priateľa, dostal AIDS a ešte sa silou mocou snaží udržať v zamestnaní, kde by mohol byť potenciálnou hrozbou aj pre svojich kolegov. Nezodpovednosť voči ostatným ľuďom je nám predkladaná ako cnosť. Aj srna v stáde vie, že ho musí opustiť, keď ochorie. Andew Beckett nebojuje kvôli krivde, ale kvôli tomu, že je právnik a vie, čo má robiť. Ale musím sa priznať, že ma na prvý krát dostal. Za to má tri body.(15.1.2010)

 • Muzaffer
  **

  Tenhle film se mi vybaví, když se řekne slovo "patos"...(18.8.2011)

 • Doski
  *****

  Výborný film o diskriminaci, § právnickém prostředí, homosexualitě a pohledu na věc. Každý máme své názory, ale po určitých zkušenostech se často naše názory na určitou věc v mnohém shodnou. Skutečný zážitek. Bohužel, Demme, po Jehňátkách spracoval ještě Philadephii a pak jako kdyby vyčerpal kvalitu. Určitě doporučím.. sám jsem se docela hnul v myšlení a svědomí.. (nemyslím však změnu orientace). 86% ;)(3.12.2011)

 • JuniorSrky
  ****

  Neskutečně neskutečný Tom Hanks... Scéna, kdy zpívá Maria Callas píseň La Mamma Morta, patří pro mě mezi jednu z těch nejsilnějších...[80%](10.1.2012)

 • frxXx
  *****

  Mrazivo meniaci sa Tom Hanks, skvelé herecké výkony. Dávam 5* za to že sympatizujem s buzerantmi? Nie! Vôbecnie! Hnusia sa mi a samého ma dosť sklamalo keď som zistil že taký mladý ambiciózny muž má rad také nechutné praktiky, ale bolo tu porušené právo ! :)(28.1.2012)

 • Joppo88
  *****

  Fúúúúúúú, čo k tomu dodať??? Jednoznačne najlepší výkon pána T. Hanksa!!! To ako sa zhostil tejto tak náročnej roly - sedem hviezd je málo. To, že je Hanks skvelý herec, tak to sa vie, ale to čo predviedol vo "Philadelphii" je až mrazivé. Silný príbeh so skvelým obsadením a výbornou réžiou J. Demmeho + ten soundtrack....(11.2.2012)

 • Petulka88
  ****

  Dvě výrazné herecké osobnosti v příběhu o lidskosti i o lidské hlouposti, to vše za doprovodu skvělé hudby. Výborný film!(6.4.2012)

 • dj_kure
  ***

  Jako sorry, ale 86% je fakt úlet. To ani hovno. I když musim přiznat, že jsem vyloženej nával nudy necejtil, nemění to nic na tom, že je to u mě pouze a jen průměr.(8.10.2013)

 • goodnic
  ****

  Chyběla mi tam na konci nějaká dojemná řeč, takhle to nějak vyšumělo do ztracena.(1.9.2014)

 • neo93
  *****

  Skutečně výborný film. Ze začátku mi to tak dobré nepřipadalo, ale když jsem se postupně sbližoval s homosexuálním právníkem Andrew Beckettem, který začíná čím dál více podléhat zákeřné AIDS, a tím se stává nepotřebným ve své práci, společnosti, tím si mě získával více a více. Samotný soudní proces je zpracován opravdu výborně a Denzel Washington jako obhájce Joe Miller dokazuje své kvality. To co, ale předvádí samotný Tom Hanks je obdivuhodné a dokonalé. Film krásně ukazuje diskriminaci kvůli sexuální orientaci či AIDS, která stále přetrvává i v dnešní době. Už kvůli skvělému soudu a hereckým výkonům musím dát za pět.(4.5.2015)

 • Strandmon
  *****

  Skvělá věc!! Dramata mě nikdy tolik nebrali, ale tohle mě opravdu dostalo. Já jsem se poměrně i dobře zasmál a je to asi první drama, na které jsem se vydržel koukat do konce. Ně, že by na mě Tom Hanks nesabůsobil, ale u mě to vyhrál Denzel Washington, který hrál naprosto perfektně a filmu dodával atmosféru. Snímek na mě zapůsobil opravdu velmi a těším se na repete. Závěr: Skvělé drama, které stojí za to ztrácet u něj čas.(21.6.2015)

 • Terezinka198
  *****

  Tom Hanks a Antonio Banderas, nejen v podání dvou milenců, ale taky v podání dvou kapitánů! Ne, budu upřímná – sotva jsem ty dva viděla v uniformě, byl se mnou konec. Připadá Vám divné, že jsem se nalepila na obrazovku a odmítala se jí pustit? Ne? Tak už mě znáte. Teď mě napadá – kdo by to byl řekl, že se tím kapitánem v jedné své roli Tom Hanks skutečně stane? … K příběhu – neskutečně moc mi vadila advokátka druhé strany! Ten její hlas a postoj… Křičela jsem, aby jí někdo zacpal ústa nebo ještě lépe zastřelil! Potěšilo mě, že se Joe nakonec zbavil předsudků a přijal Andrewa takového, jaký doopravdy byl. Jsem spokojena, jen bych té babě asi rozmlátila ciferník.(28.1.2017)

 • Johny_MH
  *****

  Souhlasím s Tetsuem, ale já jsem tak blbý, že se na to budu dívat rád,přes všechny ty kýčovité situace. Prostě mi to vyhovuje. Nemusím mít každý den Tetsua či Akiru. I odpočinek třeba. A to tento kýč umožňuje více než dostatečně.(18.5.2003)

 • Squib
  ****

  V době, kdy můžete vysoudit celé jmění,za to, že jste se opařili kávou, mi příjde, že téma Philadelphie postrádá nadčasovost a tím pádem dnes, po deseti letech, není vůbec aktuální. To ale neubírá nic na kvalitě hereckých výkonů a titulní písně.(30.1.2004)

 • A-ha
  ***

  Bez Toma Hankse, by tento film nebyl tím čím je. Tom Hanks podává neskutečný výkon. Hudba nádherná a závěr je dost smutný ale taky krásný.(4.5.2005)

 • axik
  *****

  Tom Hanks je brilantní jako vždy! Dokonalá nezapomenutelná hudba.(15.8.2005)

 • Norton.
  *****

  Další z úžasných výkonů Toma Hankse poboku Denzela Washingtona ... Velice emotivní a silný film(6.12.2005)

 • gargamel22
  *****

  Tom Hanks je Pan Herec. I po tisícerém zhlédnutí mi závěrečná scéna vhání slzy do očí. K tomu bezchybný hudební doprovod Bruce Springsteena. Není, co řešit.(9.5.2006)

 • norbu
  *****

  Sice je to chvilkami dosti přeslazené, ale pro mne velmi silné a to hlavně díky výkonu Toma Hankse.Rozhodně stojí za zhlédnutí.(3.1.2007)

 • (fjw)
  ***

  Nějak to ve mě nerozproudilo emoce jak asi mělo. Poslední scény, kdy už hlavní hrdina...SPOILER...a rodina se dívá na rodinné video, zůstaly tak nějak prázdné. Ale Tom Hanks jako vždy předvádí, že je opravdu herec.(8.1.2008)

 • SB
  *

  Díky prvoplánovitosti celého(!) filmu tento film snad ani žádnou hodnotu nemá.(7.4.2008)

 • Titleist
  ****

  Moc pěkný film. V hlavní roli velmi silná dvojice, která se spojí proti NIM, aby se jí dostalo spravedlnosti. Mám moc rád filmy o nejrůznějších soudních přích a tohle je jistě jeden z nejlepších. + Výborný soundtrack!(24.10.2009)

 • sendisis
  *****

  Film o lidském pokrytectví hluboko usazené v srdcích lidí, o mýtech a předsudcích vůči homosexuálům a lidem s AIDS. Tom Hanks ve skvělé roli, Denzel Washington mu skvěle sekunduje. Úžasná píseň Streets of Philadelphia.(19.1.2010)

 • miki68cz
  *****

  Srdeční záležitost, film, který mne donutil ne brečet ale lkát - jak krásné české slovo :-). Odvážný film s gay tematikou, který trochu zahýbal s americkou upjatostí a prudérností. Neskutečné herecké výkony všech zúčastněných, neskutečná hudba, skvělá atmosféra.(26.2.2010)

 • MDesign
  ***

  Film sa snaží hrať v niektorých pasážiach na city, avšak u mňa neuspel. Chýba mi tam do toho väčšia dynamika, ráznejší priebeh, živšia hudba. Viem, že ide o smutný príbeh, ale mňa toto podanie proste neoslovilo. Nezachraňuje ho ani skvelý Tom Hanks, ktorý je pre takéto role ako stvorený.(1.8.2010)

 • Formanovec
  ****

  Film, který vypráví o závažném tématu, ale určitě se u něho ani chvilku nenudíte. Zasloužený oscar pro Hankse.(28.8.2011)

 • J0man
  *****

  Výborný film, záver hrá na city, trošku mi to až vadilo, váhal som medzi 4* a 5*, ale ktorý film by si potom ešte odomňa zaslúžil 5* keď už nie tento? Tom Hanks hrá len v top filmoch...85%(24.10.2011)

 • Khamsin
  *****

  Skvělý film, který se tváří jako "právnický", nicméně samotný právní spor je tady vedlejší. Daleko víc se zaobírá předsudky, tabualizování různých témat a podobně. Tenhle film mě opravdu dostal, a to nejsem homosexuál.. :) Tradičně skvělý Tom Hanks, Denzel Washington taky snad nikdy nezklame. Neviděl jsem moc filmů s Banderasem, ale tohle byl první, kde mi tenhle chlap nelez krkem. Nelze ani opomenout skvělý soundtrack. 90%(3.5.2012)

 • joker30
  *****

  Ak sa ma niekto spýta na najlepšiu drámu, je to práve tento film. Tom Hanks podal svoj životný výkon a určite nenechal chladným nikoho. Kompletný balík dotvára Bruce Springsteen a jeho skladba 95%(12.6.2012)

 • Dave9794
  *****

  Bezesporu zajímavé téma. Není moc dobrých filmů pojednávajících o homosexualitě a viru HIV. I přes to, že cítím k homosexuálům pořád určitý odpor, tak po Philadelphia se můj pohled určitě částečně změnil. Opravdu jsem soucítil s tím, jak bylo s Andrewem nespravedlivě zacházeno. A uvědomil jsem si, kolik lidí na tomto světě je pro svoji odlišnost považováno za špatné. Také musím vyzdvihnout úžasnou hudbu a jak jinak než skvělý herecký výkon Toma Hankse.(12.4.2013)

 • Mr.Atsor
  ***

  Příběh? Zajímavý. Pointa? Hrůzostrašná. Tom Hanks? Bravurní až fantastický. Denzel Washington? Skvělý. Pozadí filmu a natáčení? Velmi zajímavé. Ale zpracování? Chvílemi nudné, zdlouhavé a uspávající. Podruhé bych si to bohužel nepustil, ale prvního zhlédnutí nelituji.(17.10.2013)

 • Rainwalker
  *****

  Golf je holt hra pro tvrdý chlapy.(19.11.2013)

 • honzic
  ****

  Scénář mne tolik nenadchnul, ale herecký výkon Hankse je opravdu brilantní a pokud jde o celkový soud, tak to se taky dobře koukalo, žel část filmu byla docela nuda a kamera, zvuk mne nijak nevzali a hudba je známá, ale zase mi tolik nepřilezla k srdci. Hodnocení: 80 %(16.3.2016)

 • subic
  *****

  Film jsem neviděl už asi 15 let a těch 5 hvězd mu nechám, protože ten konec je opravdu na hranici patosu, ale stejně mě zase dojal tak jako už dřív. Navíc tohle je jeden ze 3 filmů, kde na mě mile zapůsobil i Denzel Washington, který pro mě jinak není žádnou megastar. 90%(29.4.2016)

 • Dzegr
  ***

  "...kvůli předsudkům požadujícím socialní smrt, která předchazí smrti fyzické."(4.12.2016)

 • ČR
  *****

  Buzny ať si dělají co chtějí, nesouhlasím s jejich pochody a prezentací sebe sama. My hetera taky nepořádáme seance a nelezeme všude ukazovat, která díra je ta pravá a kterou se rodí. Ale tento film mě zasáhl a oslovil. 90% I was bruised and battered, I couldn't tell what I felt. I was unrecognizable to myself. I saw my reflection in a window, I didn't know my own face. Oh brother are you gonna leave me wastin' away On the Streets of Philadelphia. I walked the avenue, 'til my legs felt like stone, I heard the voices of friends vanished and gone, At night I could hear the blood in my veins, Black and whispering as the rain, On the Streets of Philadelphia.(29.4.2017)

 • chucky
  *****

  Velmi působivý a dokonale lidský film. Dojemný příběh o právníku nakaženém virem HIV určitě zaujme každého. Vynikající výkony a hudba...........(3.4.2003)

 • FrankieSS
  ****

  Jak si tak pročítám komentáře, vidím, že každý v tom vidí bud naprosto dojemný film ... atd nebo odpornou sračku plnou klišé :-) No nevím ... já bych to takhle jednoznačně neviděl ani na jedné starně. At si kdosi říká cokoliv, ale to že je to jenom slzoprudná sračka říct nelze ... Ten kdo tady píše podobné věci asi postupem času začal filmy chápat jako věc, ve které hledá pouze chyby a na druhé straně klady. Asi si už nedovedou všimnout jednoduchého (ale ze života) příběhu, který má jasné poselství a každému musí být jasné o co tam jde (kromě SQUIBa - myslíš, že v tomhle filmu šlo o vysouzení jmění? - hahaha :-)) Jak píše Zombo, je to jen o diskriminaci homosexuálů .. Nic víc nic míň ... Pokud v tom chceme hledat klišé, tak klišé se nenechází v tomto snímku, ale už v pojetí samotné homosexuality ... Dle mého se mýlí i Tetsuo ... Proč je klišé homosexuál - zženštilá karikatura i homosexuál - vrchol ctnsoti? To je pěkná hovadina ... klišé není ani jedno - jsou to jen podoby homosexuality, které existují, ale klišé (hlavně z té první) udělali lidé, protože jim to zkrátka přišlo směšné, když se chlap nakrucuje, maluje si držku a mluvi jako ženská ... Je to sice otřepané, ale rozhodně reálné a nikterak nadsazené, tudíž mi to jako to pravé klišé nepřipadá ... a navíc homosexuál - vzor ctnosti a klišé? To už je doslova hovadina ...Když bojoval Sparkakus za svou svobodu, tak to bylo ok, ale když o ní stojí člověk, který je homosexuál, tak je to klišé? ... Je to klišé možná jen kvuli jistým lidem, kteří se svým nízkým IQ takto vyrovnávají se svým valstním zamindrákovaným životem :-)) Jedniným záporem filmu bylo to, že je hodně americký, některé zbytečné citové výlevy, neustálé vysvětlování některých jasných věcí a trošku divná pointa s otázkou, kde se ho ptali, zda byl nekdy v jistém pornografickém kině (nevím, co to mělo za význam, když i kdyby Hanks zapřel, težko by mu něco dokázali,,,, zřejmě šlo jen o to, aby ukázali jak je čestný člověk a že klidně před svou rodinou přizná že šukal s cizím chalpem v kině :-) - hmm, podle mě tohle bylo jediné klišé nevím, jak vy?! :-) .... Jinak pisnička od Bruce je výborná, Hanks? nevím ... ale je myslím jedno, jestli dostal Oscara po právu nebo ne ... jen se omlouvám, že jsem víc rozebíral jiné téma než film, ale někdo už musel tady některým expertům napsat o čem film je ... sorry a nezlobte se na mě :-) ... !!! za 4* ...(2.9.2004)

 • SonyLucy
  *****

  Nic se mu nedá vytknout!(16.9.2005)

 • Parsek
  *****

  Dnes již klasika, to jistě ano. Zvláště atmosférou tento film vyniká nad ostatní. Apel filmu přirozeně neztrácí na aktuálnosti a tom mu zcela určitě prospívá. A hudba? To je jednoduše jen třešnička na tomhle dortu lidskosti.(20.1.2006)

 • miza
  *****

  Kdo jiný by mohl hrát právníka Andrewa než Tom Hanks.Je to jeho herecký koncert a k němu patří i Denzel Washington.Tento film beru jako osudový průlom do světa homosexuálu a přístupu k jejich životu.No prostě paráda.(3.3.2007)

 • damdamh
  **

  Homosexuálové jsou dobří a všichni ostatní jsou nelidské zrůdy.(11.4.2008)

 • TerP
  *****

  Tenhle film si nezaslouží zneuctění mým chabým komentářem.(20.8.2008)

 • Mínós
  *****

  Klišé, patos, hraní na city? Až někdo takovou směs popsaného natočíte, dejte mi vědět. Průšvih je, že většina z vás se v životě nezmůže na nic jiného než na plivání po těch, co to na rozdíl od vás uměj, a to říkám s plným vědomím a uznáním faktu, že na kritický pohled má každý svaté právo. Ovšem co se rozjelo tady, to má do práva dost daleko. K filmu samotnému tolik, že mě srazil na kolena a zřejmě proto, že nemám potřebu potvrzovat si vlastní mužnost kopáním do někoho, kdo se ode mě liší (a že jsem neměl pocit, že se liší), dávám za bravurního Hankse, sympaťáka Antonia, přesvědčivého Denzela, univerzálního záporáka Robardse a všeuměla Springsteena pětihvězdu. A jdu si znovu poslechnout La mamma morta, Streets of Philadelphia a všechny ostatní poklady, protože hudební stránka věci je snad ještě lepší než filmová a to je co říct. Bravo, Marie a Bruci. 10/10(27.2.2009)

 • cici24
  ****

  Dorbý snímek, který mě ale tak neoslovil jako ostatní....prostě je dobrý, ale citový vztah k němu nemám....(13.8.2009)

 • WolfIssen
  ***

  Vynikající Tom Hanks, jinak klasické soudní drama o věcech, o kterých se kdysi moc nemluvilo. Mě nedojalo, ale věřím, že všichni čtyřprocentní se topili v slzách...(29.1.2011)

 • natalanka
  *****

  Tome, tak jako Ty se mi snad žádný herec nevetřel do srdce a pod kůži. Já jen smekám. Silné kafe :-))(21.3.2011)

 • Ajka2
  *****

  Skvělé drama, námět vynikající a k tomu skvělé herecké výkony - Tom Hanks předvedl úžasný výkon. K tomuhle již není co dodat. Snad jen hudba tomuto filmu dodala skvělý nádech.(16.4.2011)

 • Trinculo
  ***

  Je to trochu taková pohádka. Ale má to něco do sebe, není možné diskriminovat někoho, protože je to muž, který spí s muži anebo je nemocný, anebo má černou pleť. Nezapomenutelný soundtrack a poněkud ponurá atmosféra filmu. Také nutno podotknout, že úspěšní majitelé právnické společnosti vypadají snad v každém filmu stejně slizce.(5.7.2011)

 • Kaculka1995
  *****

  Kdo nezažil, nepochopí... kdo zažil, děkuje.(6.7.2011)

 • NinaRicci
  ****

  3 naj tohto filmu z mojho pohladu: 1. pesnicka od Springsteena 2. herecky vykon Toma Hanksa 3. motiv pravnik potrebuje pravnika Film urcite ma svoje caro, stuchol do veeelmi haklivej a stale aktualnej temy, ale miestami sa mi zdal az prilis takticky a "nenapadne" sa snaziaci vnutit divakovi "spravny" nazor. Chybalo mi tam trosku viac "prava" - osobne by ma viac zaujimali fakty, na zaklade ktorych napokon porota prisla k vysledku, ze je obetou diskriminacie. No to bude tym, ze mam rada filmy z pravnickej a krimi oblasti :) Ale celkovo film uzitocny a potrebny, myslim, ze kazdy, kto si ho pozrie sa aspon sam v sebe zamysli nad tym, aky postoj vlastne ma k homosexualom a diskriminacii s nimi spojenou.(26.7.2011)

 • superzurda
  *****

  Nedojalo, ale velmi oslovilo. Pohled do oka Toma Hankse při slovech sociální smrt ukazuje vysokou kvalitu jeho výkonu. Řekl bych, že film v roce 94 musel být velkým plivnutí do tváře bigotní a rádoby svobodné americké společnosti. Té společnosti, která začala lidem očkovat opičí krev a pak se snažila rozdělovat nemocné na ty kteří si za to můžou a ty druhé, co měli prostě smůlu.(15.11.2011)

 • Indris
  *

  Hvězdička za šťastný konec.(25.11.2011)

 • elanista1
  ***

  Tema AIDS bola v 90tych rokoch este velke tabu, preto ocenujem ze Demme s tym prisiel relativne skoro, a hlavne po tom co to sam zazil u priatela.Hanks hra svoju rolu velmi presvedcivo, a bez toho aby som si to musel vsugerovat, tak si naozaj myslim, ze je infikovany a citim rovnaku nechut, ako D.Washington ked sa ho prvykrat dotkol. Jeden velky sudny proces, v ktorom nejde ani tak o financne ako o nemajetkove odskodnenie, lebo hrozi ze pacient sa rozsudku nedocka. Bohuzial dost nezazivne vyrozpravany cely pribeh, a ked nie sme v sudnej sieni, tak sa pravdepodobne nudime. Na druhej strane obhajkyna zalovanych je neskutocne charizmaticka, akokeby nas hypnotizovala ked kladla otazky. Celkovo nie som spokojny.(13.7.2012)

 • vofo
  *****

  Skvělé drama o boji vlastní cti. Demme po Jehňátkách šel po jiném žánru, ale emocionálně stejně silném. Zasloužený Oscar pro Hankse. Stejně skvělý Washingotn a Banderas.(16.11.2012)

 • Desmi
  ***

  Vynikající Springsteenova hudba na začátku jakoby se po pár minutách úplně ztratila a trochu se mi hnusí i režisérův záměr natáhnout diváky právě na tuto hodbu. Natáhnout je na skladbu Philadelphia od Springsteena, pro jistotu tomu dát stejnojmenný název a úspěch je zaručen. Za to strhávám body, protože tyto marketingové tahy se mi vždy příčily. Název prostě nechápu. Kupodivu film samotný je docela povedený, dokáže diváka vtáhnout a je sem tam i emotivní. Ne, že by to teda byla nějaká emoční smršť, ale i cynik jako já se dokázal vcítit do hlavního hrdiny.(17.1.2013)

 • fafejt001
  *****

  MOMOŘÁDNÝ FILM , VÝKONY , DRAMA , HUDBA , PROSTĚ TAK SE MÁ TOČIT . JOJO .(2.2.2013)

 • DaleCoper
  ***

  Ve své době asi potřebný v dobrém slova smyslu "angažovaný" film který měl posunout diskusi o diskriminaci, homosexualitě a AIDS někam jinam než to co tenkrát mezi "obyčejnými" lidmi z ulice převládalo. Dnes je tato bitva asi zaplatbůh vyhraná a celá věc se smrskla na temata jestli povolit lidem jako jsou ve film Hanks s Banderasem adopce. I když jsem měl taky slzy v očích bylo to příliš schematické a zjednodušené musím jednu hvězdu ubrat mnohem lepší mi v tomhle směru přišel kubánský snímek Jahody a čokoláda. No možná by něco podobného mohli natočit Iránci tam dodnes gaye věší na jeřáby. Přesto i po těch dvaceti letech od vzniku filmu říkám že je dobře že takový film Jonathan Demme natočil.(2.5.2013)

 • kubilov
  **

  Táhlé soudní drama, pojednávající o diskriminaci. Těch je už ale více, než je potřeba. Philadelphia je asi jeden z lepších filmů na toto téma, ale já přesně tento typ filmu odsuzuji. Nebaví mě dívat se na strnulý obraz, který se sice občas naklání, ale děj se téměř stále odehrává v jedné místnosti. Mám rád jak Toma Hankse, tak Denzela Washingtona, jenže v tomhle filmu se mi nijak zvlášť nelíbil ani jeden. Přesto, nebýt nich, dal bych této nepříliš zajímavé nudě ještě nižší hodnocení, než teď.(27.6.2013)

 • laurence
  ***

  Zpočátku zajímavé a napínavé drama se s postupujícím dějem mění v patetické odsouzení diskriminace. Nezávislý rozsudek poroty nakonec vyzní spíše jako politování pana Becketta.(22.7.2013)

 • BOURQUE
  *****

  Vo svojej kategórii resp. tematike asi jeden z najlepšie, keď nie najlepšie natočený a zahraný film. Už úvodné (s neskutočne veľkým citom vybrané) snímky a pieseň od „Bossa“ nám napovedia, že budeme svedkami niečoho výnimočného. Zaslúžený Oscar pre T. Hanksa a pre pieseň „Streets of Philadelphia“. Osobné hodnotenie: 100% (*****) (10.10.2013)

 • baclajean
  ****

  Skvelý výber hudby, skvelý scenár, skvelý herecký výkon Denzela Washingtona.(21.9.2015)

 • 4848
  *****

  Filmy Toma Hankse mě většinou zklamali ale tady podal opravdu strhující výkon.(30.11.2015)

 • pold
  *

  Předvídatelná moralizující sladkobolná agitka, jako že je třeba mít rád homosexuály, a že promiskuitní chování v gay barech a s tím spojené infekce z Vás nedělají horšího člověka. To je sice do značné míry pravda , diskriminovat homosexuály ani nemocné lidi fajn není. Ale fajn není ani takový uslintaný rozvleklý blábol, který člověku vnucuje soucit s promiskuitním 80-kovým teploušem, který se prosouložil až k AIDS (BTW. proč měli v 80´a začátku 90´ HIV hlavně, nebo spíš výhradně gayové a narkomani? Promiskuita, rizikové chování - tečka, ověřený fakt...) . Hankse mám rád, a pro řadu jeho výkonů mám nejvyšší uznání. Ale v tomhle filmu jeho jediná poloha - výraz týraného baseta - otravuje už po 20 minutách. Zbytečný a otravný film. Jedna hvězda za fajn hudbu.(23.6.2016)

 • vodkasesemte

  Celou dobu mi bylo hrozně líto toho homosexuála, co neudržel svý pero při promítání v kině, a pak se tím ani neobtěžoval seznámit svýho zaměstnavatele, aby nakazil celou firmu! Podle mě to vubec nebyl film z kategorie New Age, ale šlo o to ukázat, co je tadle sorta deviantu zač! Jsou to bezcitní, odporní sodomité, ke kterým inklinuje jen stejně vyšinutá verbež, cikáni! Pokud jim přestaneme šlapat na hlavy, naleze ta špína do našeho celého životního spektra jako rakovina a sežere nás zevnitř! Jejich komunita je skutečná epidemie, vedle které vir HIV vypadá jako dětská nemoc! Za zvláštní pozornost stála akorát ta advokátka protistrany, kterou bych zase ani na moment neváhal v soudní síni ojet já!(25.6.2016)

 • JardoLe
  *****

  Tom Hanks opat potvrdil,ze je pan herec,neskutocny vykon,slzy sa nedali zastavit a soundtrack od Bruca Springsteena dal tomu filmu este vacsi smrnc...:-)(11.1.2017)

 • Dupac
  ****

  Téma postavení homosexuální menšiny ve společnosti nebylo novátorské ani před 25 lety, kdy Philadelphia vznikala. To jen nebylo (a sotva bude) obvyklým ústředním tématem hollywoodského mainstreamu. A nemá smysl se tvářit, že příběh čtyřprocentního anděla, kterému na křídlech vyrašily léze a bije se o kousek tý svojí světský spravedlnosti, je něco víc. Dobro a zlo mají jasně stanovenou hranici, s tématem homosexuality není spojena v zásadě žádná kontroverze (drobné flirtování v sámošce nepočítám), celá typicky středostavovská americká rodina stojí jako jeden muž/žena za svým nemocným hrdinou. Důvod, proč přes všechny výhrady dávám vysoké hodnocení, je, že ten film (stejně jako řada jiných melodramatických kýčů) prostě funguje - herecky, režijně i celkovou atmosférou. 75 %(24.3.2017)

 • Adhol
  *****

  Nejsem žádný progresivní sluníčkový hipster aktivista. To vůbec ne. Jenže tenhle film je prostě kouzelnej. Hvězdička navíc za Springsteena.(6.12.2017)

 • haack
  ***

  Už jsem viděl hodně soudních procesů ve filmu a nutno říct, že tenhle ničím nevyniká a je tak trochu mdlý a bez nápadu, což dost sráží film, který je hlavně o tom... Zbytek je nadprůměrně dobrým hereckým představením, které působí na city, ale netlačí příliš na pilu.. Možná je chyba, že divák nemá šanci skutečně poznat hlavního představitele Andyho a tak je těžké si vytvořit nějaký citový vztah, nebo postoj. Philadelphia se zabývá jen malou výsečí života tohoto právníka a to je na skutečně vyjímečný film trochu málo. Toma Hankse nemusím, ale tady zahrál excelentně. 6/10(22.2.2018)

 • Dienzenhofer
  *****

  88%(26.5.2018)

 • Katie
  *****

  troufám si říct, že to je dokonalý, dojemný příběh...(31.5.2005)

 • Yara
  *****

  Když jsem viděl Philadelphii poprvé, myslel jsem jen na jedno: "Tohle by určitě měli vidět všichni." Psal se rok 1993. Tenkrát, jen 2 roky po smrti Fredyho, byl pro mě film srdcovou záležitostí. I dnes (2006) po více jak 12 letech se stále zamýšlím na tím, jestli se vztah společnosti k nakaženým AIDS, nebo homosexuálům obecně, nějak změnil...(1.8.2006)

 • panic25
  *****

  film se skvělými hereckými výkony, báječnou hudbou, silným příběhem a výborným koncem(20.4.2007)

 • xoxoxoxo
  *****

  Dokonalý film, dokonalé obsadenie, a dokonalý Bruce Springsteen, viac k tomu je zbytočné :)(3.6.2007)

 • Trescha
  *****

  Vynikající Hanks ve vinikajícím dramatu...K tomu ještě ten působivý soundtrack....No chvílema jsem berčekl jak želva...Opravdu velice působivé(22.4.2008)

 • J.Bourne89
  *****

  Dojemné, až hrůza. Je zajímavé sledovat nevědomost zúčastněných, kteří se obávají přenosu HIV vzduchem či dotykem. Závěrečné video z právnikova dětství vrhne slzy do očí každému.....(4.5.2008)

 • epsyn5
  *****

  Homosexualita. Nejprodiskutovávanější téma konce 20.století. Po smrti Frediho Mercuryho se stalo téměř fenoménem. Tento fil se podle mě v žádném případě nesnaží pusobit přímo na diváka. Je naprosto reálný, nijak si nepřidává a je vážně dojemný, což je zde jak říkám naprosto přirozené. Navíc díky spojení 2 hereckých Legend to jinak než na výbornou dopadnout nemohlo.(22.6.2008)

 • Paulia
  *****

  Co k tomuhle napsat? Všichni tento film dobře známe. Film s (opět) precizním Tomem Hanksem v hlavní roli, jakožto HIV pozitivního právníka snažícího se domoci svých práv proti firmě, která ho, dle jeho názoru, propustila právě kvůli jeho nemoci. Je to prostě výbroný film s nádhernou hudbou v podání Bruce Springsteena, který má vše, co by měl správný film mít.(18.8.2008)

 • Olafa
  *****

  Tento film mi pomohl pochopit vnímání AIDS v tehdejší době a skvěle ilustruje chování k společnosti k relativně neznámému dnes. Úžasný zážitek.(31.8.2008)

 • james11
  *****

  Tento film jsem si vybral jen kvůli tomu, že zde hraje Tom Hanks, kterého velmi obdivuju. Ve filmu předvedl skělý výkon a film sám byl velmi dobrý. Přesto jsem ho celou dobu viděl tak na 4*, ale závěrečná scéna, která me absolutně dostala, přidalal i tu pátou.(10.8.2009)

 • R-2
  *****

  Co dodat 5*, víc se tady nedá. A když už film budete mít za sebou, tak muzika, bude to co vás bude provádět dál.(17.11.2009)

 • Tomulka
  *****

  Film mně zasáhl hlavně přes slzy a dojetí a myslím si, že herecké výkony nemá smysl komentovat, ale Denzel a Hanks opravdu nářez.(14.1.2010)

 • Mario00
  ***

  moc patosu(20.2.2010)

 • Brabíček
  *****

  Miluji tenhle snímek. Je to můj první film s Tomem Hanksem. Kamarádi mě od toho snímku odrazovali. Hned po prvním shlédnutí jsem nebyl schopen film nějak ohodnotit, protože to, s jakým přehledem se Hanks vypořádal se svou rolí je neskutečné. S jakou precizností dokázal zahrát mladého Gaye, kterého vyhodily z práce kvůli AIDS a také se mi líbil Danzel Washington jako zastupitel hankse, který také předvedl parádní výkon. Na tu dobu, kdy toto téma bylo dost choulostivé dalo by se říci „tabu“ si Johnatan Demme dokázal bravurně poradit . Totálně mě zaskočil konec filmu kdy při poslední scéně hraje prostě jen hudba. Tenhle film jsem zařadil mezi své oblíbené filmy.(27.4.2010)

 • shinlove
  *****

  Jeden z nejsilnějších filmů kinnematografie, alespoň pro mě rozhodně! Dvojice Washington a především skvostný Hanks, to je prostě souhra na výbornou a ještě vynikající ústřední píseň B.Springsteena dokreslující smutnou část Andyho života...běhá mi mráz po zádech, jen o tom píšu...5*(28.7.2010)

 • Insomniac
  *****

  Neznášam filmy, ktoré ma dokážu rozplakať a pri tomto mi fakt tiekli slzy prúdom... Takže asi preto 100%:)(7.8.2010)

 • pazuzu
  **

  Tenhle film je totalně citově vydírající doják,nic víc.Hanksova nejodpudivějši role,ovšem i to dokazal zahrat velmi dobře,to se musi nechat..(proto ty 2 hvězdičky)Trapně se režiser snažil nastolit tehdy ještě dost tabuizované problemy(AIDS a homosexualitu) a prave jako pravy hrdy američan to musí pravník Andrew Beckett vyřešit.No a co že je teply a ma AIDS,děje se tu protipravní zaležitost,tak budu bojovat.Patriotismus s toho rovnou teče.Fuj už nikdy víc(20.8.2010)

 • akneleH
  ***

  Chápu, že tohle téma není moc často zpracovávané, chápu, že to nebylo snadné natočit, ale nijak silně to na mě nepůsobilo. Nedovedla jsem cítit závažnost toho soudního procesu... zvlášť v situaci, kdy je výsledek pro hlavního hrdinu vlastně nepodstatný... teda aspoň pro mě by byl...(16.9.2010)

 • Zrcadleni
  ****

  Nemám tenhle film rád, nemám celkově rád tuto problematiku, které není ani v dnešní době pomoci, ale musím s němou tváří žasnout nad hereckým podáním Toma Hankse a zprvu odtažitého, posléze soucítícího Denzela Washingtona. Nevím kde se dnes poděl ten Tom Hanks z dvacátého století(25.12.2010)

 • mimuzik
  *****

  Další z řady skvělých dramat ! Výborně obsazený film probírající současný boj s tou nejhorší nemocí na světě. Tvůrcům se tento počin povedl na výbornou a výsledkem je strhující drama plné emocí. ***** zaslouženě !(12.1.2011)

 • Esquirol
  *****

  Co k tomuto filmu dodat. Skvělí scénář, skvěle zrižírovaný Jonathanem Demmem (mmj. Mlčení jehňátek) a skvěle zahraný Tomem Hansksem! Koho tento příběh o diskriminaci, o hledání spravedlnosti a jednom "normálním" muži nedojme, je pro mě úplný bezcita!(26.1.2011)

 • Snakes
  *****

  Roky som sa chystal pozrieť si film znovu, keď už nebudem dieťa a pochopím o čom to celé je. Skončil asi pred šiestimi hodinami a v hlave mi stále ide skladba od Neila Younga a neviem sa vrátiť do reality. Súdna sieň a oddaný advokát (Denzel Washington, klobúk dolu) na mňa proste fungujú. O to viac, keď ide o tak silnú tému ako AIDS s hlavným predstaviteľom Tomom Hanksom, ktorý nepotrebuje prehrávať na to, aby som sa cítil podobne hrozne ako on. Som hrdý, že som ho kedysi dávno na hodine etiky označil za môjho najobľúbenejšieho herca :)(29.8.2011)

 • pursuer
  ****

  Čtyři hvězdy ne proto, že bych ten film zbožňoval. Tyhle projevy vykonstruovaného sentimentu a lítosti už mě za tu dobu trochu unavují. Ze soudních procesů jsem viděl i ty ráznější a psychologie postav hlubší. Ale nutno přihlédnout k tomu, že je to průkopnický film z '93. roku a z technického hlediska je dobře zpracovaný. A to je také nutné ohodnotit.(3.9.2011)

 • liduskaa123
  *****

  Zajímavě zpracované téma. Velmi nadčasové. Myslím, že na rok 1995 poměrně odvážné. T.Hanks – přesvědšivě ztvárnil hlavní roli, musím ovšem podotknout, že i dabing dělá mnoho. Líbí se mi filmy o kterých přemýšlím, ještě dlouho po tom co jsem ho viděla..(4.11.2011)

 • Fugito
  ****

  Film , z ktorého ešte stále mám zmiešané pocity. Perfektné obsadenie ( Antonio Banderas, Tom Hanks a Denzel Washington) pomaličký dej bez gradácie, čo mi trošku vadilo, no napriek tomu, podľa mňa, právom Oscarový film.(23.11.2011)

 • TOPmoovie
  ****

  slabsia kvalita svetla a zaznamu ale ten pribeh je putavy a hodnotny.(5.3.2012)

 • british.bug
  *****

  Příběh mladého homosexuálního právníka trpícího AIDS, odehrávající se v době, kdy ještě společnost úplně neholdovala odchylkám od "normální" sexuální orientace. Příběh o tom, jaké to je, když se společnost nezajímá o vaše kvality, ale soudí vás na základě vnějších znaků. A v neposlední řadě výpověď o tom, jak se společnost chová k člověku, který je nakažen virem HIV. Pohled Denzela Washingtona na svou ruku, poté co si s ním Tom Hanks potřásl a na rovinu "vybalil", že má AIDS, byl dosti výmluvný. Výkon Toma Hankse mi připadal strhující, na konci jsem pro něj dokonce uronila pár slz. Dojem ještě dokresloval mladý Antonio Banderas, kterého jsem měla sto chutí obejmout. Philadelphia je silný film, vypovídající mnohé o diskriminaci v naší společnosti.(3.4.2012)

 • Jinoch
  *****

  Uběhly dva roky a po Mlčení jehňátek k nám přichází Demme s tímto skvělým soudním dramatem plným lidskosti a apelu na lidskou společnost... Na jednu stranu je film sice plný klišé, postavy jsou podávány veskrze černobíle a zobrazení přímé skutečnosti zde tak trochu ustoupilo (dojemnému) diváckému zážitku. Avšak tyto chyby Philadelphii rád odpouštím, neboť vzkaz, který vysílá do naší společnosti je více než chválihodný. Vzkaz říkající - mluvme o problémech lidí žijících v naší společnosti, mluvme o menšinách, jejich diskriminaci a předsudcích vůči nim, protože jestli se tak nestane, problém bude ve společnosti hnít a ukáže se v tu nejméně vhodnou dobu (příkladem budiž rasové problémy jak u nás, tak ve světě, v ekonomické sféře pak třeba dlouho opomíjený problém zadlužování států)... Už jen za výše zmíněné si zaslouží Philadelphia kladné hodnocení. Ovšem o definitivním pětihvězdičkovém hodnocení mě přesvědčila svými dalšími kvalitami, k nimž patří mimo jiné Demmova režie, strhující herecké výkony (zde je soška ve správných rukou) nebo také silný a emocionálně vyčerpávající konec. Třešničkou všeho je pak skvělá (taktéž oscarová) hudba, která posouvá celkový filmový zážitek ještě o kousek dál... Philadelphia je jedno z vůbec nejlepších soudních dramat, které se nebojí jít do hloubky a otevírat nová témata. A za to má ode mně nejvyšší hodnocení... 90%(4.7.2012)

 • mine.slayer
  *****

  Tenhle film by mohl být dobrým mučidlem pro silně antigayovsky orientované jedince. Koho tento film nepřiměje uronit ani jednu slzu ten je buď mrtvý, nebo citově prázdný což je vlastně jedno a to samé. Skvělá herecká parta, dokonalý do detailu promyšlený scénář v doprovodu perfektní hudební kulisy, režijně bez chybičky.(23.7.2012)

 • Kozlowski8
  ****

  Andrew Beckett - mladý, schopný, ambiciózní právník. V prestižní philadelphské právnické firmě jsou jeho schopnosti velice ceněny... Tedy až do chvíle, než se jeho společníci dozvědí, že je nemocný AIDS a ještě k tomu homosexuál. Tato skutečnost vše otočí o 180 stupňů. Andrew je z firmy propuštěn a rozhodne se bránit. Solidní film o diskriminaci, odehrávající se převážně v soudní síni. Podobných filmů je natočeno mnoho, tento nijak zvláště nevyniká nad ostatní. Ne jako celek, ale kdo skutečně vyniká a posunuje tento film z průměru výše je Tom Hanks v zaslouženě oscarové roli. Více než na 70% to však u mne rozhodně nestačilo.(26.11.2012)

 • SuzieS
  ***

  krasne to ukazuje, jak se doba a spolecnost meni... a jak i filmy nas vychovavaji... znovu bych si to ale uz asi nepustila. Mezi 3-4*(5.1.2013)

 • Otan
  **

  Já mám s tohoto filmu pocit,že jsou vlastně gayové trochu lepší ,jak mi obyčejní muži a to mě docela štve.Ale buďte v klidu,pohled na lesbičky mi fakt nevadí.Dalo by se tedy říct,že jsem obyčejný muž a určitě jen obyčejný divák,proto si dovolím napsat,že tento film se mi nelíbí.(9.2.2013)

 • deac
  ***

  Těch pár minut, během kterých komentoval Hanks árii Marie Callas bylo úchvatných, ale to bylo asi všechno co mě na tomhle snímku dojímalo. Odhalování Beckettových lézí u soudního dvora, jeho zhroucení, a pak nesnesitelné závěrečné rodinné defilé, bylo neuvěřitelnou trapnou a kýčovitou křečí. Film jsem ale dokoukal do konce, bez většího přemáhání, takže za tři.(5.4.2013)

 • sury
  *****

  Po druhém kouknutí musím uznat, že je to opravdu nádherný film(13.5.2013)

 • DirtyDozen
  ***

  Na mě moc těžkej film. Hlavně když jsem za poslední 3 měsíce viděl asi 4.(4.8.2013)

 • dauby
  *****

  Herecký koncert dua Hanks - Washington. Sice někdy malinko přeslazené, ale je to skvělý film.(21.9.2013)

 • Bluerider
  ***

  Film, u kterého etos spravedlivého boje proti diskriminaci překrývá určitý schematismus příběhu, prostřednictvím kterého je podán. I já jsem slzel při dojemných scénách, a musím uznat, že je to dobře natočený film, nicméně už druhý, střízlivější pohled odhaluje určitý kalkul. Film především vytváří zcela uměle jakousi dělící linii mezi striktně nepřátelským a diskriminujícícm světem venku, který reprezentuje právnická firma, a chápajícím a bezvýhradně tolerantním světem uvnitř, jak jej představuje rodina A. Becketta a spřátelená homosexuální komunita. Skutečná situace není tak černobílá ani dnes a tím spíš nebyla na přelomu 80. a 90. let., kdy se příběh filmu odehrává. Za pozornost stojí J.Robards bohužel v poněkud ploché roli bigotního šéfa právnické firmy a Charles Napier jako soudce (že by narážka na jeho role v sexuálně provokativních filmech R. Meyera?).(29.11.2013)

 • Mark1983
  odpad!

  Tak tenhle film mi přišel až výrazně nechutný,jelikož teplouše nesnáším.(20.2.2014)

 • raru
  *****

  Tak tento film je jeden z mála,ktorému dávam 100%.Vinikajúca réžia,scenár a hlavne hudba.Herecký výkon Toma Hanksa,to sa musí vidieť,a Denzel Washington je úplne strhujúci.Zaujímavý je aj Antonio Banderas vo vedľajšej úlohe ako milenec Toma Hanksa.Film bol natočený v dobe,keď ešte nebolo celkom bežné hovoriť o problematke práv homosexuálov chorých na AIDS,tým väčší má môj obdiv.(6.6.2014)

 • solver
  **

  Opět jsem zklamán, 4 áčkoví herci - zajímavé téma, ale 20 let zpoždění. Film dnes už nemá šťávu - půjdeme do sporu s právní firmou, protože tě vyhodili, že jsi nemocnej + gay a schovali ti jedno lejstro. Nezlobte se, ale tak slabou záminku jsem prostě nečekal, i když ona je vlastně nepodstatná - hlavní je nesedět v koutku. Při sledování můj mozek navštívily 2 filmy - Lhář, lhář - tam byla aspoň sranda a bylo to také jasně prohrané... a Skandální odhalení s daleko lepším scénářem. Denzel samozřejmě * a druhá * za téma... ale Oscar ani omylem(24.6.2014)

 • v.indruchova
  ****

  Tento film,je natočen, stylem delších záběrů, realistické, poctivé kamery. Příběh je jednoduchý, tak co je na filmu tak zajímavého proč se stal kultovním? ZA prvé asi kvůli skvělým hereckým výkonům, Za druhé kvůli veřejnému odhalení otázky gejů a nemoci AIDS (uměle vytvořeného viru v laboratořích). Upozornění: smutné. Pár vtípků ve filmu je osvěžujících: Víte co znamená 1000 právníků spoutanejch na mořským dně? Dobrej skutek. - Stěžejní operetní hudba ve filmu není můj šálek čaje. Zdlouhavost, samý smutek.(29.7.2014)

 • klaranapoli
  *****

  Nejlepší film o této strašné nemoci s nejlepším obsazením. Nikdo jiný by to neztvárnil tak obdivuhodně jak tito dva géniové. Nejen jedna slza ukápla.(18.8.2015)

 • mira007
  ****

  Lehce výchovná agitka boje proti AIDS, respektive poučení, že takoví lidé obzláště homosexuálové nám nejsou nebezpeční tím, že jsou. Tři hvězdy ze čtyř dávám hlavně za ten melancholický song od Bruce.(13.10.2015)

 • Shanen29
  ***

  Velmi nadhodnocený film,jakých je opravdu velmi mnoho a daleko lepších.V tomto filmu totiž je cítit ta falešná rádoby americká tolerantnost,která zde přímo čiší a sráží tento snímek hodně dolů.(1.12.2015)

 • LencaN
  ****

  Divit se tomu, že Philadelphia útočí na city je hloupost. To je přece samozřejmost, když je to film o homosexuálovi nakaženém AIDS. Hodnotit Hanksovo hraní jako božské je zavádějící. Neexceluje tady o tolik víc než v jiných filmech, vždy hraje úžasně. Myslet si, že hlavní hrdina je jen klaďas se svatozáří je trošku mylné... nějak k té nemoci přijít musel a sám to ve filmu taky říká, v pornokině při náhodném styku. Proto mi nepřijde jako vzor ctnosti, jak ho tady mnozí idealizují. Andrew je prostě hodná postava, která zbožňuje spravedlnost a právo. To je i důvod proč bojuje do samého konce, chce aby zákon zvítězil. Téma homosexuality a AIDS se každým rokem více otevírá a takový film už by dnes nebyl takovou peckou. Přesto je to kvalitní film s mnohými zajímavými argumenty a názory. Píseň Bruce Springsteena Streets of Philadelphia je krásná a dává filmu určující ráz hned od začátku.(10.7.2016)

 • Ganka
  ****

  Tomovi jsem toho buzeranta docela věřila, stejně jako dementa ve Forestovi. Nevím, jestli je tak dobrý herec, nebo jestli si jenom hledá role, které mu tak nějak pasují... Každopádně skvělý make-up, ke konci bych ho skoro ani nepoznala. Banderas v roli hošana byl taky zajímavý. Jinak zajímavý a citlivý příběh.(2.8.2016)

 • Mkartaylas56
  *****

  Po delší době se mi dostalo dalšího klidnějšího filmu, který je prostě pěkný. Herecké výkony Denzela Washingtona a Toma Hankse byly výborné. Navíc celý film pěkně poukazuje na předsudky vůči homosexuálům. Podle mě se jedná o jeden z nejlepších filmů v žánru klasických soudních procesů a tím pádem si i zaslouží vysoké hodnocení. 80%(2.1.2018)

 • JohnnyV
  *****

  Vynikající Demme, vynikající Washington a strhující Hanks. A k tomu Springsteen a Young.(9.3.2006)

 • gerry007
  **

  Úspěch tohoto filmu je imho spíš o tom tématu, než že by hýřil nějakými formálními kvalitami. Na mne je příšerně schématický (typicky například: advokát, který je ze začátku velký homofob, nakonec prohlédne a polepší se). A kromě toho jsem se po celý film nemohl zbavit dojmu, že v právu byla spíš ta společnost...(13.9.2006)

 • shadower
  **

  Zas jeden z filmů, který se snaží za každou cenu ždímat z diváka emoce, u mě se mu to nepodařilo.(12.8.2008)

 • dikmoreon
  ****

  4.5*(8.11.2008)

 • de-souza
  ****

  Pro mě docela průkopnický film..velmi, velmi silné herecké výkony...(26.11.2008)

 • Nepl
  *****

  Tom Hanks opět nezklamal. K tomu dokonalá hudba. Silný a na svoji dobu odvážný film, který na mě zapůsobil a usadil do sedačky na ještě několik minut po skončení filmu.(2.12.2008)

 • Mazi23
  *****

  Film jsem viděl teprve nedávno(2009) a neřekl bych že mu to cokoli ubralo na kráse. Příběh výborný, skvěle vystupňovaný,lehce napínavý a velmi emotivní. Výkon Toma Hankse je vyložně oscarový a neuznávat jeho herectví považuji za těžký zločin. Navíc vubec si nemyslím že by v tomto filmu vystupoval jako nějaký ublížený "buzík" ,odpusťte mi to slovo, jak jsem se zde několikrát dočetl. Andy přece nikoho nevinní za to že zemře, nejde mu ani o nějaké odškodnění, chtěl poue vykonávat svou práci,kterrou tolik miloval a která mu přinášela radost,co možná nejdéle. mého pohledu naprosto pochopitelné a uvěřitelné. Denzel Washington také vynikající, jeho vývoj jeho role od člověka který se štítí dotknou stejného místa jako Andy až po člověka, který s ním soucítí. Navíc stále zůstává osobou, která nemá ráda homosexuály a nedělá jí problém této skupině nadávat. Opět velice uvěřitelné a tzv. "ze života". Na závěr zlatý hřeb filmu - hudba. Úvodní i závěrečná píseň po právu nominována na Oscara. Opravdu výborný počin.(12.8.2009)

 • matespal
  ****

  jak nemám rád filmy z právnického prostředí,tak tady smekám klobouk:-))(6.11.2009)

 • axelson
  *****

  Obyčejný příběh v neobyčejném světě lidí,kteří jsou mezi náma.Lidí kteří svoji chorobu pokud není vidět raději tají z mnoha duvodu.Zde to bylo kvuli pracovním.Washington jako právník,zcela běžně odmítl obhajovat někoho odlišného a v jeho očích zvrhlého.Možná svědomím nakonec jako lev bojoval o morální sadysfakci.Krásný příběh a velké herecké umění.(5.12.2009)

 • Avventurato
  *****

  Film jedině doporučuji. Film zaplavuje celou vaši mysl pocity a slabší povahy půjdou tzv. do kolen. Smutný a zároveň krásný snímek je obdařený citem a rozumem. Zanechá ve vás pocit a dokáže vás dohnat k zamyšlení. Podívejte se a nebudete litovat.(23.1.2010)

 • satto66
  *****

  Film,který na mě velmi zapůsobil po lidské stránce,popisuje lidskou bezohlednost a bezcitnost,faleš a klam, ale také ,že na světě jsou lidé,kteří nemají předsudky a je jím cizí nespravedlivé odsouzení společnosti,jak by to vnímala většina nás.Dobře je zde ukázáno,že je potřeba o těchto věcech veřejně mluvit a na základě znalostí teprve posuzovat a ne jen lehce odsoudit.Svět není černobílý,ale pestro barevný!!! Vynikající výkon meho oblíbence Toma Hankse skvěle doplnil,Denzel Washington,velmi dobrá režie,scánář ,ale i hudební doprovod nemá chybu. Skvěle jsemse bavil.(13.4.2010)

 • Elvis Jagger
  *

  Málokedy sa stane, že sa v jednom filme, ktorý je vyhlásený za TOP "A" stretne toľko nudných ludí - Hanks - unudí už v uvodných titulkoch. Washington uspí aj mrtvého, svojím nudným pochodom každým filmom a Banderas nieje herec.(6.8.2010)

 • Fujin
  ****

  Působivě natočené soudní drama s procesem o homosexualitě, AIDS a mentalitě člověka. Uvodní píseň "Streets of Philadelphia" od B. Springsteena je luxusní, vlastně hudební doprovod celé podívané je velmi povedený.(15.8.2010)

 • mellon.a
  **

  Malebnější umírání aby člověk pohledal. Kde zůstal smrad, hnus, bolest? A ta nedostižná americká spravedlnost !! Jenom tomu Hanksovi to snad v jediném ze všech filmů slušelo, což je hodně divné.(27.9.2010)

 • Vindemiatrix
  ***

  Kontroverzní téma v hollywoodském zpracování, takže bez skutečné kontroverze. Sice se ve filmu neustále kafrá o předsudcích, ale hmatatelně je člověk pocítí jen v některých výstupech přirozeně hrajícího Washingtona; ve většině dalších případů (a leckdy bohužel i u Washingtona) působí buď nevěřohodně, nebo tezovitě, nebo obojí (přičemž to podle mě není vina herců, ale schematického scénáře). Podobně plytká mi přišla sonda do reality homosexuálního soužití. "Jímavě" statečný kukuč Hankse a starostlivý Banderas mi taky zrovna nesedli. Na druhou stranu - námět je skutečně silný, právní zápletka skýtá atraktivní prostředí a Demme zvolil vhodný způsob i tempo vyprávění, takže se na film docela dobře kouká. 70 %(6.1.2011)

 • koboldek
  *****

  Láska je válka a bojištěm jsou lidská srdce. Na tomto bojišti se odehrává také ještě jeden ne méně důležitý a pro člověka tak typický souboj. Je to souboj pochopení a laskavosti s předsudky a netolerancí k odlišnostem. Tento souboj se stal i ústředním tématem filmu, který si nezaslouží nic víc, než aby byl každým kdo věří v lidství, nazván ikonou boje za to, co považujeme za spravedlivé.(22.2.2011)

 • JARDAHONDA
  ****

  Philadelphia patří mezi zlomové filmy světové kinematografie. Diváky na celém světě dodnes uchvacuje emocionální hloubkou a neobyčejnými hereckými výkony v čele držitele Akademie Tomem Hanksem a Denzelem Washingtonem v hlavních rolích dvou konkurenčních právníků, kteří spojí své síly a žalují prestižní právní firmu pro diskriminaci nemocného s AIDS. Se silou jejich nezvyklého přátelství roste i odhodlání překonat předsudky a zkaženost jejich mocných protivníků.****(10.7.2011)

 • Skrbel
  *****

  Film o životě takový jaký je, zlý, zákeřný, a nespravedlivý, žádné americké sweet story, žadná happyend. Vynikající herecké výkony Toma Hankse i Antonio Banderase. Osobně mě překvapila role Daniela von Bargena (předseda poroty), protože tak jak ho znám já z mnoha rolí, tady je jiný.(13.7.2011)

 • Yagooo
  *****

  Nejlepší je konec s backgroundem Neila Younga...(26.7.2011)

 • Regig
  *****

  Tom Hanks mě v jakémkoliv filmu přesvědčí že se dívám na skutečnou postavu, jakoby byl tou postavou i ve skutečnosti. Je to fenomenální herec s obrovským talentem. Diskriminovat lidi jenom skrze to že jsou jiní než sou oni sami je hloupé a to může dělat jenom idiot. Každý inteligentní člověk ví že každý jedinec je originál, tak že jiný.(30.7.2011)

 • Monco
  *****

  Když jsem film viděl poprvé, tak jsem z něj cítil takovou jakousi úzkost, protože hlavní hrdina ví, že umírá a ví, že už není návratu. A přes to přesevšechno mu věříme přejeme mu to nejlepší, aby vyhrál soudní spor a neumřel. Na konci filmu je moc dojemná scéna v nemocici se skvělým Tomem Hanksem, kterému byste uvěřili cokoliv. Přiznávám, že jsem poprvé brečel.(6.8.2011)

 • SVotM
  ****

  Mám ráda Toma Hankse, v podstatě i Denzela Washingtona, vyzdvihuji to, že film ve své době rozvířil diskusi o minoritě a o vražedné nemoci, která zdaleka není problémem jen této minority, přesto všechno mi Philadelphia přijde jako jeden z nejpřeceňovanějších filmů posledních 20 let.(26.8.2011)

 • Baroque
  *****

  Ľudské. Hlboko ľudské. Konečne niečo, kde sa mohol Hanks vytiahnuť nad svoj, povedzme, nadpriemer a stať sa absolútnou elitou. Samozrejme, Washington tu splnil úlohu vedľajšej role tak isto veľmi decentne, no Hanks... Priznám sa, tiekli slzy... a zároveň zhnusenie nad oportunizmom amerického právno-finančného systému, kde hmotná stránka dávno rozprášila napadrť tú duchovnú. Čo dodať... Hlboko ľudské... Kto tvrdí, že Gump bol lepší, no, neviem. Tento film mi trhal dušu tým správnym smerom.(12.10.2011)

 • voltamper
  *****

  Bez ohľadu na tému, ktorou sa film zaoberá, toto je skrátka umenie. Herecké, režisérske, hudobné, scenáristické. A vytvoriť niečo, čo tekto zapôsobí na diváka, je tiež umenie.(16.10.2011)

 • sako44
  *****

  Říkal jsem si, dívat se na to když člověk přijde ze školy, no nevím, u takového drama nemůžu odpoledne vydržet, to chce v klidu pěkně večer před spaním, ať se to pak přes noc pěkně rozleží. Kdepak! Vynikající TOM HANKS a DEZEL WASHINGTON. A ten závěr? Poslouchat tu písničku, no přiznám, na kahánku jsem měl....(27.2.2012)

 • brano921
  *****

  opat špičkový výkon toma hanksa ja davam 5 hviezd a 95%(16.8.2012)

 • namo3nik
  *****

  Průkopnický film otevírající téma homosexuality.(7.9.2012)

 • Mischak
  *****

  Když jsem film viděla poprvé, nefascinovalo mně jen téma HIV, nám do určité doby na našem území celkem tabu. Ale i herecké projevy obou protagonistů: Washingtona jsem viděla poprvé a ihned jsem si ho zamilovala. U Hankse to bylo jasné: stal se z něj velký pan herec. Film ukazuje co se stává, když ruku v ruce jde strach, předsudky i odsuzování... nejde o to, že je film dojemný, ale že se v něm mluví o věcech o kterých mluvit prostě stále odmítáme a ani se na ně nechceme koukat. Tak jsem ráda, že nám to ten Damme tak pěkně nandal a že jsme si mohli a můžeme ještě i dnes poslechnout skvělou hudbu Bruce Springsteena i jiných.(28.4.2013)

 • cisarr
  ****

  K filmu se dá říct snad jen to že Oscara sice dostal Tom Hanks, ale film tahly především Denzel Washington a Springsteenova - Streets Of Philadelphia.(2.8.2013)

 • Mia.W
  *****

  Tento príbeh je skvelý a tak ľudský... Nemám k tomu už viac slov: perfektné herecké výkony, nádherný príbeh, skvelá hudba. Takže odporúčam!(26.8.2013)

 • damapo
  **

  Film mě na začátku vtáhl do děje a i po prvním vkročení do soudní síně tempo neustávalo. Osud smrtelně nemocného mě držel v křesle. Ovšem nemůžu se ubránit pocitu, že druhá půlka filmu je špatná. V soudní síni stále to samé a čím dál nudnější, mimo ni také nic zajímavého. Konec nijak nepřekvapil.(7.9.2013)

 • TeeToTaller
  ****

  Bohužel jsem nedokázal během celého filmu odbourat srovnání s 12 Angry Men, kde jsem se výborně bavil po celou dobu. Philadelphia má pár hluchých míst, které kazí celkový dojem. Ovšem scény ze soudní síně stojí za to....(4.11.2013)

 • Lenka.31
  *****

  Philadelphia- Takýchto filmov by mali točiť viac. Film má veľmi peknú ideu a dúfam, že takéto filmy pomôžu k zredukovaniu diskriminácie. Filmu dodáva kvalitu aj herecké obsadenie. Dvojica, Tom Hanks a Denzel Washington, nič nepokazia. Predsa Tom Hanks kvôli tejto úlohe schudol 15 kg, aby to vyzeralo vierohodne. Klenot kinematografie. ----------------- Námet: 100% Scenár: 100% Zvuk: 100% Herecké obsadenie: 100% Kostýmy: 100% Dabing (český): 100% Celkový dojem: 100% ----------------(6.7.2014)

 • Brain32
  *****

  Bravurní výkon Hankse doplňující skvělým výkonem Washingtona + píseň Bruce, která mě každé ráno budí jako melodie na budíku a máme tu velice výživný a dojemný snímek.(28.6.2015)

 • asus
  ***

  No film bol celkom dobrí ale koniec my prišiel nejaký depresívny.(5.11.2015)

 • JJzL33
  *****

  Tento film jsem viděl prvně až nyní a musím říci, že ve mě nechal hodně emocí. Tom Hanks to zahrál fantasticky a sledovat jeho proměnu, to jak ho AIDS sžírá bylo velmi silné. Myslím, že to jak se lidé chovají k těm co mají AIDS, zde bylo výztižné. Za mě tak 90%.(28.1.2016)

 • NatyR
  *****

  Ocenění si právem zaslouží, příběh o lidskosti, který Vás dojme a donutí změnit hodnoty.(29.5.2016)

 • jungewolf
  odpad!

  Velmi dobře natočená homo-propaganda , takže - Odpad ! .... .(29.6.2016)

 • J.Mayen
  ****

  Na film jsem jsem se zkousel divat snad 20x a 20x me unudil skoro k smrti a vzdy jsem vydrzel max. 40 minut, pak jsem bud nekam sel, nebo delal neco jineho, vcera jsem ho poprve videl cely, navic v nemcine a musim rict, ze vazne neni spatny. Ti kteri tady nadavaji na AIDS, buzny, prosim zdrzte se svych komentaru typicky ceskych nenavistnych a nejprve si zamette pred vlastnim prahem vy "skvostne dokonale bytosti".(30.9.2016)

 • Nag0
  ****

  Boj proti predsudkom v tomto prípade miestami tlačí možno až prílišne na emocionálnu pílu, v konečnom dôsledku ale necháva priestor (aj keď limitovaný) aj pre Danzelovu "faggot" ofenzívu či Beckettove morálne otázne životné epizódky. Hanks ako klasická "underdog" postava opäť (zas a znova) exceluje, pričom ale neprináša oboznámenému divákovi nič nevšedné či prevratné. Mne osobne bol viac sympatický Denzel s jeho rolou priamočiareho právnika, a jeho postupného prerodu a precítenia sa do celej problematiky.(15.7.2017)

 • Tezuka
  *****

  Tom Hanks mě prostě nikdy nepřestane překvapovat. Ať se objeví v jakékoliv roli, vždycky tam nechá 110 % a udělá z daného filmu megafilm. Ani Philadelphia nebyla výjimkou. Ztvárnil zde nadějného právníka Andrewa Becketta, který se kolem roku 1984 nakazil virem HIV (první zdokumentovaný případ teprve v roce 1981) v pornografickém kině pro homosexuály. V té době ještě ani nemohl vědět, že je něco takového přenosné. Hlavním tématem je žaloba na jeho zaměstnavatelskou právnickou firmu za nezákonné propuštění, které má být iniciováno právě jeho nemocí, o které se nezmínil. I když sám je brilantním právníkem, tak se obrátí na jiného skvělého právníka, kterého ztvárnil legendární Americký gangster Denzel Washington. Oceňuji, že se film věnoval této tematice a názorně prezentoval, jak tato nemoc postupuje a jak se na člověku může projevit. Tom Hanks vyloženě stárnul před očima a vypadal vážně, jako by tou nemocí doopravdy trpěl. Trošku mě mrzelo, že ho nedaboval Vladimír Dlouhý, jehož hlas s Tomem splývá jako jedno tělo a duše, avšak Jiří Dvořák na mě také nepůsobil špatným dojmem. Dalším důvodem, abych film hodnotil plným počtem je i píseň Bruce Springsteena - The Streets of Philadephia, kterou poslouchám už nějakou dobu a mám s ní spojené vzpomínky na pěkné i krušné životní situace. Palec nahoru!(18.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace