Komentáře uživatelů k filmu (560)

 • mandes
  *****

  rozpocet $26 million trzby celosvetovo $206,678,440(6.11.2006)

 • golfista
  *****

  Po špičkovém jehňátkovém krimi natočil Jonathan Demme vynikající drama o diskriminaci homosexuálů v řadách soukromé právnické firmy. Netajím se obdivem k Tomu Hanksovi, ale to co předvedl v tomto filmu je opravdu mimořádný výkon, který ocenili snad všichni, kteří film viděli. Závěrečná scéna při které zní pouze úžasná stejnojmenná skladba Neila Younga mě vždycky totálně dostane. Také si dodnes pamatuju předávání Oscarů a účast obou nominovaných za píseň (Young a Springsteen). Spontánní potlesk ve stoje všech hvězd při příchodu Springsteena v džínách na podium, to byla chvilka na kterou se nezapomíná.(18.4.2003)

 • Douglas
  **

  Téma AIDS a homosexuálů (už jen to automatické spojení) je odporně bagatelizováno a postavy celý film jen pronášejí patetická moudra. O "psím" herectví Toma Hankse ani nemluvě...(29.1.2004)

 • Houdini
  ****

  Oscar 2 : Herec HR - Tom Hanks, Píseň - "Streets of Philadelphia" + 3 nominace: Masky, Scénář, Píseň - "Philadelphia" . . . . . . . . . Zlatý Medvěd - výběr(23.2.2004)

 • Galadriel
  ****

  Víc než spravedlivý Oscar pro Hankse, protože jeho výkon v roli homosexuálního právníka nakaženého AIDS je opravdu perfektní. Výtečný film, který se zabývá jedním (vlastně dvěma) žhavými tématy ze současnosti a to velmi dobře a aktuálně. Diskriminace byla je a ještě dlouho bude velkým problémem společnosti a tenhle film se snaží ukázat, že ti druzí, jiní (nemocní, jinak orientovaní, věřící v něco jiného nebo jinak barevní) jsou ale také lidé jako my a není důvod, proč se na ně dívat skrz prsty.(26.2.2003)

 • Tetsuo
  **

  Chcípni, Hanksi! Kdyby to nezavánělo trapným dvojsmyslem, doporučil bych ti strčit si ten slzopudný doják do řiti. Proč musí být homosexuál vždycky buď zženštilou karikaturou nebo vzorem všech ctností? Obojí je blbé klišé. A dávat tomu druhému Oscary, mi přijde pěkně uhozené.(1.4.2003)

 • Gemini
  ****

  Jalu má pravdu. Už jsem Philadelphii viděl i v náladě kdy mě točil celej svět a mě už to nebavilo. Tenkrát mě to opravdu nedojímalo a viděl jsem v tom super promyšlenej kalkul. Jenže Philadelphii jsem viděl i jindy, a tehdy to byl skvělý film. Mluvil o naší zaslepenosti, bezdůvodné zlobě a pokrytectví (ave Christi), a taky o síle člověka i o tom na co už nestačí. Mohlo by se zdát, že film už ztratil na aktuálnosti, ale je to jinak...sice jsme navenek mnohem tolerantnější společnost, která rozhodně nediskriminuje, to ne, probůh jen to ne. Vždyť politická korektnost vládne světem. Ale pravda je taková, že se jen vymyslela spousta kliček, zneužívaná oběma stranami těchto "sporů". Toto si skutočně treba pozrieť. A poslechnout, protože kromě dnes už klasického songu Božského Bruce vám tu zahraje i Howard Shore, po kterém tenkrát moc psů neštěklo. Dávám 80%.(22.1.2005)

 • Tosim
  *****

  Snímek vypráví o předsudcích a na předsudky zpětně naráží. V tom je jeho síla. Nic zde není černobílé.(3.5.2003)

 • Matty
  **

  Učebnicový příklad filmu, vůči kterým se svou tvorbou vymezovali tvůrci New Queer Cinema. Kýčovitě moralizující melodrama s falešně tolerantním (protože pohádkově pozitivním) obrazem homosexuála jako oběti zlé choroby. Ze strany velkých hollywoodských studií krajně pokrytecká "omluva" za předchozí roky vytěsňování sexuálních minorit mimo mainstream. Omlouvána je ve skutečnosti hlavně homosexualita protagonisty, který za svou odlišnost musí zaplatit životem. Navenek průlomový snímek tak předkládá stejně stereotypní, straight publikum nijak neurážející portrét komunity, jako desítky, možná stovky filmů před ním. 50% Zajímavé komentáře: Tetsuo, Nick Tow, Zombo(20.5.2005)

 • Radyo
  *****

  Tom Hanks jako homosexuální právník, nakažený virem HIV bojuje s pomocí Denzela Washingtona coby svého obhájce proti předsudkům nejen svého bývalého zaměstnavatele, ale společnosti jako celku. Jeho výkon je ohromně působivý a je v něm tak trochu vidět snaha naučit diváka chápat, že i homosexuál je člověk, jen trochu jinak orientovaný. K tomu má Hanksovi dopomoci i Antonio Banderas v roli jeho přítele a milence. Na opačné straně bariéry zaujme zejména Jason Robards jako čelný představitel firmy, která právě Hankse propustila ze svých služeb po zjištění, že je nakažený homosexuál. Film je doslova přeplněný humanitou a herecké výkony jsou strhující. Po zásluze vybojoval 2 Oscary (jeden pro Hankse a druhý za titulní píseň od Bruce Springsteena).(15.12.2002)

 • Malarkey
  ***

  Film se odehrává ve většině času přesně tam, kde to nemám rád: v soudní síni. Ale to by nebylo všecko. Celý mi to ještě k tomu přišlo jako reklama na USA a jejich technologickou vyspělost. V devadesátym třetím už tam píšou, jak profíci, na nejnovější IBMka, telefonujou s telefonem, co má anténu až na strop. Ale to by taky nehrálo zase tak zásadní roli. Mě ten film prostě nebavil. Tom Hanks byl uvěřitelnej hlavně díky makeupu a díky práci jiných a viděl jsem zahrát podobné role daleko líp. Možná už se i přestávám divit, proč Sean Penn za Milk dostal Oskara. Ale tady ho dostali oba. Jak tvrdí Kevin Smith: "Pokud hraješ buznu nebo dementa, Oskara máš prakticky jasnýho." Ono na tom něco bude pravdy. Ale popravdě, na tohle já u filmů vůbec nehledím. Tady mě to prostě od začátku do konce skoro vůbec nebavilo, ale zase jsem Hanksovi moc přál, aby mu to u toho soudu prošlo. Ten příběh je totiž krutá realita a fakt, že pár lidí v naší společnosti to má sakra těžký, i přesto, že za to ani moc nemůžou.(24.1.2010)

 • J*A*S*M
  ***

  Kvůli čemu si zde tahle nezajímavá soudní pře vysloužila takovéhle pěkné hodnocení opravdu ne zcela chápu. Od samého počátku jsou karty jasně rozdány, všechno může skončit pouze jedním možným koncem, přičemž cesta k němu bohužel není nijak extra zábavná nebo strhující. Já zkrátka nemám tyhle "poučné" filmy (z nichž se stal časem prototyp oscarového kandidáta) vůbec v lásce.(5.7.2010)

 • Djkoma
  *****

  Působivý, lidský a dojemný příběh o našem světě. Čistých 5*.(24.7.2004)

 • gouryella
  *****

  Filmova klasika o statecnem boji homosexuala nakazeneho virem HIV dokaze i po nekolikerem zhlednuti diky sve pusobivosti a sile vypraveni vzdy znovu dojimat.(3.8.2002)

 • T2
  ***

  Rozpočet $26miliónovTržby USA $77,446,440Tržby Celosvetovo $206,678,440/70%/(18.5.2005)

 • Renton
  *****

  Scénář: Ron Nyswaner .. Film by byl tak za silné tři! *, ale! + jedna za skvělého Hankse + jedna za píseň Streets of Philadelphia, a to se rovná ... plná palba!(17.9.2004)

 • Tom Riddle
  *****

  V podstatě strašně okatý doják, který proti tehdejšímu brojení proti homosexualitě šel cestou totálního odporu. Hrdina Andy je zde podáván jako prototyp takřka dokonalého a hodného člověka, skvělého právníka a čestného muže, a strana soupeřící je až odporně omezená (ti odporní dědci mi v paměti nějakou tu dobu setrvají, ale přesto je všechny s přehledem převálcuje Mary Steenburgen se svým ohavným "Fakt"). Celá Philadelphia je vlastně strašlivě neobjektivní a černobílá, ale na svojí dobu ohromně odvážná, navrch s dokonalými hereckými výkony. I přes svoje jasné výtky musím dát pět, protože mě ten film zasáhl, a na konci slzu neuroní snad jen ten nejomezenější a nejbigotnější hlupák.(15.5.2007)

 • tron
  ****

  Podobne, ako predchádzajúci Demmeho snímka (MLČANIE JAHNIAT), aj legendárna PHILADELPHIA je film temný, smutný, bez vtipu, nadhľadu, pre mnohých príliš realistický. Vlastne sa čudujem, že v 90-tych rokoch bolo umožnené vzniknúť AŽ TAK temným filmom. Zaryje sa vám pod kožu, milovať ho ale nebudete (zato Springsteenovu pesničku áno). Dnes už gay téma a AIDS téma nie sú takými tabu, ako v roku 1993, ale to na konečnom hodnotení nič nemení.(1.11.2004)

 • Viktooorka
  ***

  Bůh stvořil Adama a Evu proto, aby oni tvořili dále za něj. A tak plodili bílé, černé, Vietnamce, Mongolce, křesťany, buddhisty, Španělky, Angličany, Hitlera, Medvídka Pú, hloupé, chytré (a přechytralé), génie, krásné a ošklivé, nemocné a nevyléčitelné, bisexuály, lesby, homosexuály atd. A všechno jmenované je normální. Dá se to nazývat vývojem popřípadě evolucí?! Proto filmy tohoto charakteru dokáží někomu zvednout mandle, jiné bohužel utvrdit v tom, co cítí, a to je nenormální. O to víc mě štve, že mě Philadelphie neusadila pořádně na prdel. Téma je mi vysoce blízké a Hanks je můj oblíbený herec, takže mě mrzelo, že nepodal výkon, u kterého jsem na něj zvyklá a že příběh je mi hozen jako břečka ve věznici se slovy: „A teď si to sežer!“. Moje emoce se nedokázaly pořádně otevřít a já nevím proč? Každopádně kecy typu: „Může si za to sám, svým špatným chováním“ nebo „Bůh nestvořil Adama a Edu!“ , mi budou ležet v žaludku ještě hodně dlouho s úvodním proslovem na téma „FAKT“. Dlouho jsem tak ohavnou scénu neviděla. Fujky.(10.11.2010)

 • B!shop
  *****

  Chudackovi homousovi ublizili a udelal se z toho film o diskriminaci. Coz je opruz, ale nastesti tenhle film je zpracovanej tak vyborne, ze to vubec nevadi. Samozrejme to je cely velky klise, vsichni sou zly, jen Hanks je ten spravnej, vyhraje soud a nakonec dojemny video z detstvi, ale plne to vynahrazujou herecke vykony, hudba a (celkem predvidatelnej, ale promakanej) scenar. Akorat nechapu za co Hanks dostal oskara, hral vyborne, nalicenej byl uzasne, ale prislo mi, ze ma furt jeden ublizenej vyraz. Antonio Banderas se do filmu vubec nehodil, ale predved celkem solidni vykon. A Denzel Washington byl jako vzdy skvelej. Sice to cely utoci desne na city, ale je to proste vyborne natocenej film, kterej i pres svou dylku vubec nenudi.(16.8.2005)

 • Boss321
  *****

  Skvělý film s geniálním výkonem Toma Hankse, který naprosto poprávu obdržel Oscara za hlavní mužský herecký výkon. Denzel Washington se role právníka, hájícího práva Toma Hankse, zhostil také velmi dobře, ale přeci jenom Hanksova role přímo předurčuje pro nadprůměrný výkon. Oscar pro píseň Streets of Philadelphia od Bruce Springsteena je zasloužená a dodnes mezi mé nejoblíbenější. Na konci jsem byl opravdu silně dojmutý, nechybělo moc a nějaká kapička málem ukápla. Společně s Mlčení jehňátek nejlepší film Jonathana Demma, který se kvalitativně k těmto dvěma skvostům už nikdy nepřiblížil........(15.11.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace