Před dvaceti lety malý George jako jediný přežil havárii letadla, které se zřítilo uprostřed africké džungle a při níž zahynuli i jeho rodiče. Dítě vychoval moudrý mluvící gorilí samec Op. George v džungli získal i další přátele - tukana Tookieho a slona Shepa. Dvacet let poklidného života minulo a nastává doba změn. Na jeho území se objevila půvabná cestovatelka Uršula Stanhopeová. Ta z touhy po dobrodružství opustila San Francisco a vydala se i s malou výpravou do afrického pralesa. Do stejných míst shodou okolností zamířil i její snoubenec, nesnesitelný Lyle Van de Groot, se dvěma dobrodruhy. Cíl jejich cesty je ale jiný, chtějí ulovit pověstnou bílou opici. George se do Uršuly, kterou zachrání před útokem lva, když její snoubenec zbaběle omdlí, okamžitě zamiluje. Uršula si po návratu domů postupně uvědomuje, že Lyla nemiluje, objektem jejích tužeb je George. Ten se vrací do Afriky, aby zachránil Opa, kterého unesli Lylovi kumpáni. Netrvá to však dlouho a objeví se tam nejen Uršula, která mezitím pochopila, že George opravdu miluje, ale také Lyle, s nímž bude muset George svést rozhodující bitvu. (TV Nova)

eraserhead666

"Máte tukána v prdéli." Milá ztřeštěná blbůstka pro dětské publikum, s jasně a ploše načrtnutými charaktery (zlé postavy jsou zlé každým coulem, kladné jsou místy až nechutně kladné), která mě ale pokaždé (viděl jsem to už 4x) dokáže docela pobavit. 3,5* ()

ARI50

Brendan v bláznivé komedii kde džungle je krásna a nejlepší zábava s opičkami může začít, tohle se moc povedlo a já se nasmál. ()

Kamca_

Brendan Fraser tu byl jako vždy výborný. Jen mi tam v ději vadily ty místama trapné scény a to vyprávění dalšího hlasu. Nebýt těchto věcí, tak uvažuju i nad 75%. Romantická linka se mi líbila. Takže celkově dávám hodnocení 60%. ()

Tommassi3

"Vy nechtít, aby George milovat Uršula ??" - "To bych si radši nechala každé ráno přibít jazyk ke stolu !!" - "Ale to vás bolet !!" ;) ()

Terva

Když George skáče největší skok v historii džungle, aby zachránil Uršulu, tak chvílemi liána, se kterou skáče, visí z nebe a ne ze stromu. A učení mluvení má taky zádrhel. Nejhorší film s Brendanem co jsem kdy viděl, přesto dám jednu * ()

moviesfan

Tohle je dobrá blbovina, ale v dobrým slova smyslu. U toho jsem se musel smát humorným scénkám, které se povedly. Hodnocení: 65% ()

svik

Naprosto povedený Tarzan. Brendan Fraser byl úžasný vždycky semi líbí ja hraje, ale tohle byla bomba smál jsem se ješte hodně dlouho potom. Ve spojení s vystrašenou Leslie Mann to byl koncert , který se nezapomíná. Poto ty dva pitomci , kterí vyváděli různé lumpárny tak ty mne taky dostali . No prostě ve spojení se všemi herci to byla podívaná pro celou rodinu a ještě víc.... ()

corpsy

Zábavný komiksový slapstick, s príjemne trhlým, ale sympatickým hrdinom a jednoduchým, ale efektne natočeným príbehom. ()

Lokutus

Bez Brendana Frasera by to nikdy nebylo tak zábavné.. Navíc k tomu i Op s hlasem Johna Cleese a výsledek je mimořádně zábavný a nesnaží si naštěstí hrát na nic víc než sám je a to totální blbinou. ()

mis-ko

Nenáročná komédia, bez zbytočnch skrytých posolstiev a morálnych ponaučení, s veľmi zábavnými zásahmi rozprávača priamo do deja. Pobaví. ()

verbst

Film na kterém jsem vyrůstal. Někdy jel u nás i třikrát za odpoledne. Neskutečně moc hlášek a povedený dabing. Na scénu kdy Goerge nazuje běžecký botky a běží "domů" nezapomenu ()

Wysch

Jako dítě jsem tenhle film děsně žral kvůli jeho ústřední písni, jako dospělák už se jen bavím nad naivitou a dětinskostí a Fraserovými ksichty. ()

kobejn

Když se nad tim tak zamýšlím, tak zjišťuju, že herectví je naprosto silly záležitost. Co děla herec? Herec ze sebe dělá pitomce, pitvoří se a dělá kašpara před kamerou a spoustou lidí, co u tý kamery je a pak další hromada pitomců jde do kina nebo si sedne k bedně, a čučí na toho pitomce v tom filmu. No, není to absolutně názorná ukázka, how absurd and silly is human condition? Samozřejmě jsou i světlé výjimky, kdy ze sebe herec nedělá pitomce, a ani já pak nemám pocit, že sem pitomec, když se na něco dívám, ale na todle se může člověk koukat i bez zvuku, a pozná hned, how silly it is.... ()

blackrain

Brendan Fraser jako tupý Tarzan se zamiluje do krásné Uršuly. Dobrý je komentář vyprávěče. Ten nemá chybu. Rozhodně nejlepší parodie na Tarzana. ()