Báječný svět shopaholiků

• USA Confessions of a Shopaholic (více)
USA, 2009, 104 min

Rebecca radí lidem, jak nakládat s penězi, ale sama vězí po uši v dluzích. Nedělá totiž nic jiného, než vášnivě nakupuje. Jejím snem je, že jednou bude pracovat v redakci svého oblíbeného módního časopisu. Ironií osudu je, že se ocitla v nepříliš známých novinách zaměřených na spoření, investování a vůbec rozumné nakládání s financemi, kde získala místo redaktorky. Pokud ale Rebecca něco zoufale neovládá, pak je to právě hospodaření s penězi. Nemůže sedět v kanceláři, aniž by přitom nemyslela na nákupy, nemůže jít po ulici, aby nevešla do obchodu, a nemůže do něho vstoupit, aby něco nekoupila. Není divu, že její dluhy a úvěry rostou závratnou rychlostí. Začarovaný kruh lží a beznaděje, z něhož zdánlivě není úniku, se neustále zvětšuje. (TV Nova)

nikolafojtu

Zaujímavé, ako sa človek snaží prispôsobiť davu.. Nevedel som, aké hodnotenie má tento film, pozrel som si ho a po projekcií som si v duchu dumal, že to bude asi na jasné štyri hviezdičky. Pár dní na to, keď som sadol za internet, zdesilo ma, že to má len približne 50% a tak už som sám seba začal presvedčovať, že to na tie štyri hviezdičky asi fakt nebolo... Bolo! Bolo to sice odporne americké, nemožné, prestrelené, ale bola to prvotriedna komédia, na ktorej som sa fakt schuti zasmial, nenudil sa pri nej a ani nezaspal.. Čo na tom, že je to tuctovka.. ()

hazaba

Je to prostoduchá romantická komedie, která ale místy má svou hloubku. Ukazuje jednu ze závislostí, která může zničit člověku život, takže to není až tak zlé. Obě hlavní postavy jsou hrané sympatickými herci a třešnička na závěr v titulcích v podobě Johna Goodmana si třetí hvězdu dozajista zaslouží. ()

bagetka007

Nakupování (resp. rychlé pořizování velkého množství oblečení za skvělé ceny) zbožňuji, proto jsem tento film zkusila, alej e to tak stupidní, že se to ani nedá dokoukat. ()

Heroine

Hrozně těžký sledovat tenhle film, když tak nesnáším Islu Fisher. Na ní film stojí a padá, a především padá... Jednu hvězdičku dám za to, že mi tanec hlavní hrdinky (jak se ukázalo, který zdědila po otci) připadal legrační. Ale jinak je to otřesný. ()

MickeyStuma

Shopaholik je člověk patologicky závislý na nakupování a na afektivních prožitcích s nakupováním spojených. A o jedné takové mladé dámě tímto neduhem trpící je tento ztřeštěný komediální příběh opatřený typickou romantickou šablonou. Příběh inspirovaný stejnojmennou knihou úspěšné spisovatelky Madeleine Wickhamové popisuje mnohé úskalí takovéto závislosti. Pojato je to však zábavně, a tak mnohé grotesktní gagy doslova září svojí živelností. Romantická ztřeštěnost je však určena ryze pro dámskou část diváctva a tak je k tomu třeba tak přistupovat. Film rozhodně přináší dobrý divácký zážitek k zaslouženému odpočinku. ()

lemonova

Celkom milý film, v ktorom ma potešili najmä sympatickí neopozeraní hlavní hrdinovia a tiež hviezdy (John Goodman či Kristin Scott Thomas) v trochu netypických úlohách. Aj téma je originálnejšia než obvykle a dokonca má dosť aktuálnu myšlienku. Avšak film pre mňa viazol práve v komediálnej rovine a v tom, že opäť išlo o klasickú šablónu, podľa ktorej sa natáča produkt "romantická komédia". Ale rozhodne ide o lepší priemer a keď chcete zrelaxovať pri niečom príjemnom, pokojne si film pustite. ()

fog

Tak jsem se vydal jednou v patek do kina, abych udelal pritelkyni radost, tak jsme zasli prave na tohle. Zla zkusenost doprovazena atmosferou smejicich se britskych pubertacek xD Musim priznat, ze jsem se parkrat zasmal, ale spise tomu, cemu se dokazou predevsim slecny smat :D Film, kt. si spousta zastupkyn nezneho pohlavi naramne uzije a u kt. "my muzi" budeme dost casto obracet oci v sloup :) Ale je pravda, ze jsem nic necekal, takze me ani nic nezklamalo:) takze 2* za pokus o zabaveni :) ()

Harts

Trochu strelene, herecky prumerne, ale ten namet je uzasny, pobavil jsem se, zasmal a poplakal, coz u romanticke komedie je to nejdulezitejsi. ()

nurielka

Dala by som to skôr ku tým typom komédií, ktoré človeka naladia skôr tým nesprávnym smerom, český uškriekaný dabing I.Fisher sa mi vôbec nepáčil, to jej nakupovanie s pohyblivými figurínami tiež nestálo za nič a tá znalosť módy ma teda vôbec neohromila. Bola to teda riadna maškaráda so štyrmi mínusmi a jedným plusom za Dereka Smeatha. ()

Torgal

Čo to tu dnes máme? Romantická komédia, fajn, tak to už viem odkiaľ vietor fúka. Základná kostra je jasná ako sklo - hrdinka nájde svojho princa, ale kým s ním skončí v náručí absolvuje klasický kolotoč stretnutia, vzájomnej antipatie, postupného zbližovania, náhlej "šokujúcej" krízy vzťahu, vstúpeniu si do svedomia a na koniec samozrejme bozku. Problémom v tomto konkrétnom prípade je už samotná hrdinka - je to proste fiflena ujetá na značkové veci, ktoré musí vo veľkom skupovať aj keď nemá pomaly čo do úst vložiť. Jej som jednoducho nemohol fandiť, a to i napriek tomu, že ju stvárnila Isla Fisher, ktorú mám inak celkom rád. V príbehu je tiež riadne veľa absurdností (napr. ako mohla takáto husička preraziť v mesačníku o financiách je väčšie scifi ako celé Star Wars), ale oproti zásadnému hendikepu v podobe hlavnej postavy sú to banality. V rámci možností to ale vcelku funguje a (veľmi) nenáročne sa na to pobaviť dá. 4+/10 ()

..Anya

Jako pardón, ale já se teda královsky bavila. Jestli Vás to uráží tak to máte teda blbý. Jen by mě zajímalo, co je špatně na kombinaci žlutý se zelenou...? ()

bolf!k odpad!

Zvratek. Nepamatuji se, že bych se u nějakého filmu takhle vztekal. Nechci tu zbytečně moralizovat, ale to, co film obhajuje a vyzdvihuje u hlavní postavy mě neskutečně irituje a na nic jiného jsem se bohužel nedokázal soustředit. ()

chrispe

Zde se plně podepisuji pod komentář AngelAngie a ještě svůj podpis dvakrát podrthnu, protože to vystihla dokonale. Ten film je jako seriál, naskočit můžete kdykoliv a věřte, že vám nic neunikne. Zbytek si domyslíte a já vám garantuju, že to bude správně. ()

Hpatrik

Nekontrolovatelně ztřeštěné! Film se pevně drží v zajetých kolejích podobných filmů - hlavní hrdinka dělá jeden průser za druhým, a všichni okolo jí to tolerují a ochotně odpouštějí. Před koncem dojde k náhlému procitnutí a všechno dobře dopadne, když se v závěrečné scéně, za něžných tónů romantické hudby, líbá s jejím vysněným... Neříkám, že to musí být vždycky špatně, ale v tomhle případě seto moc nepovedlo. ()

Saimon

Prijemne a odreagujici pokoukani v kine,kde jste na rande se svoji pritelkyni. Neurazi,ale rozhodne nemusim videt podruhe. Za perrillo uz klasicky jednu pridam, tudiz *** ()