Vědec Rick Marshall se proslavil televizní debatou s ostříleným moderátorem Mattem Lauerem, ve které byl totálně zesměšněn před celým vědeckým i nevědeckým světem. Jeho bývalá studentka a obdivovatelka Holly mu říká, že pro ni byl vždy vzorem a že jeho kontroverzní teorie kombinující časoprostor a paleontologii ji inspirovala k tomu, že studuje paleontologii. Ukáže mu i zkamenělinu, na které dr. Marshall pozná svůj zapalovač, který byl zašlápnutý dinosauří tlapou. Má také náhrdelník s křišťálovým jehlanem, který vylučuje silnou energii trachyonu. Holly doktora přesvědčí, aby dokončil svůj trachyonový zesilovač a aby spolu zašli do jeskyně, kde fosilie našla. Když tam přijdou, trachyonový zesilovač se aktivuje a způsobí, že se oba i s jeskynním průvodcem dostanou do vodního víru a poté se ocitnou v úplně jiném časoprostoru. Seznámí se tam s opičím mužem, který jim v novém světě pomáhá přežít. Podaří se trojici najít stroj času, který je dokáže vrátit do současnosti? (TV Nova)

Rockerman odpad!

O cestování časem bylo natočeno hodně filmů, ale tento je zatím nejhorší, který jsem viděl. Prostě je to klasický film s Willem Ferrellem. Vtipy jsou zcela nevtipné a trapné. Zase si je třeba pomáhat fekálním humorem (polévání močí nebo, když Ferrella "vyprdne" dinosaurus). Pro mne velké šlápnutí vedle, ale na to jsem si už u tohoto herce zvyknul. Existují jen dvě vyjímky "Benga v záloze" a "Horší už to nebude", jinak je u mě Ferrell trapák!!! Jasný odpad! ()

Ydrosten

Nedávno jsem viděl na DISCAVERY dokument o tom jak se točil tenhle film. Tak jsem si ho pustil. Doporučil bych tvůrcům , aby zašli do společnosti ASYLUM , a nechaly si vysvětlit že podobné ptákoviny se dají natočit za 10% rozpočtu , a z vědomím že se to netváří jako aspirant na komedii roku. I přes to že jsem se nijak moc nebavil jsem si několikrát pouštěl určité scény , které jsem viděl v dokumentu a sledoval jak to funguje v " poskládaném " formátu. 2 hvězdy ( nebýt onoho dokumentu , asi bych si to nepustil ) ()

animario

Vydařený aranžmá a v žánru dobrodružný komedie kvalitní triky, ale co se komediálních prvků týká ve finále hodně nevyužitej potenciál. Zpočátku se to tváří jako sympatická komedie, sem tam dobrej džouk, ale ke konci hodně skřípe, táhne se a ferrelův svéráznej humor nudí, páčto postrádá vtip. 2,5* za film, 0,5 za Aničku Friel (která sice moc nepředvedla, ale v těch šortečkách je děsně cute). ()

hEROic

no je to velka, preplacana blbustka... ale co, aspon si to nehraje na nic vic... par scen bylo celkem usmevnejch, jinak velka kupa traparen... 40% ()

Luk Skywalker

Tento film nejde brát vůbec vážně a je to spíš parodie na témata filmů než přímo na filmy samotné, až tak je to ujetá komedie. Začíná to jako "sci-fi" a po přesunu na alternativní Zemi nebo jinou planetu pozemského typu v jiném čase, jsou zde inteligentní dinosauři, ještěří lidé, opičí lidé s klasickou zápletkou i rozuzlením, které jste viděli jinde. Ale vtipných hlášek a scének je zde dost, takže se nuda při sledování nedostavila. Zdejší herci jsou na tento typ filmu jako dělání. ()

Deratizer

Rozpočet 100 miliónů dolarů? S tímto rozpočtem se dá natočit velkolepý a vážně braný výpravný film. Tento film působí na první pohled naprosto nerealisticky a lacině, co se týče prostředí a lokací. Je to jak ušité horkou jehlou. Kdyby to nebyla odlehčená komedie a bylo to bráno vážně, je to na odpad. Triky jako je např tyranosaurus jsou na nejvyšší úrovni, ale výprava samotná se nedá brát vážně, působí to levně a neskutečně studiově. Třeba taková poušť jestli vypadá relisticky a uvěřitelně, tak já jsem ředitel Zeměkoule. Na druhou stranu je tam jasně viditelný tvůrčí záměr, že to má divák brát jako odlehčenou a úsměvnou blbinu a tak to taky funguje. Ona to nehorázná blbina je, ale k pobavení, proto tři hvězdy. I samotné postavy a jejich humor tomu od samého začátku jasně odpovídají. ()

Wallis3 odpad!

"TO JE KOBLIHA PLNÁ LENTILEK. JÍM TO PROTO, ABYCH SE NEMUSEL CPÁT LENTILKAMA POTOM" Nechápu, jak tomuto někdo vůbec může věnovat pozornost. Stupidní film, stupidní Ferrell. Hawk! ()

MickeyStuma

Že se jedná o estrádní parodii prozrazuje už název snímku ´Land of the Lost´, neb se jedná o satiru názvu ´The lost world´, tedy v překladu ´Ztracený svět´. Dějství je poskládáno připomínkami známých scén z mnoha filmů, takže během sledování může filmový fanoušek hádat, co z jakého snímku je. Hned úvod připomene film ´Lovci dinosaurů´(2005). Charakter potrhlého vědce by klidně mohl být na základě snímku ´(Roztržitý profesor) (1961) či remaku ´Flubber´(2005). Plutí loďkou jeskyní do jiného světa jakoby byla inspirovaná českým snímkem ´Cesta do pravěku´ (1955). Následuje ´Hvězdná brána´ (1994) a ve stejném záběru je zároveň obraz dle snímku ´Blízká setkání třetího druhu´ (1977). A dalo by se pokračovat dál. Kanonáda nejrůznějších vtípků a humoru sobě vlastních Willa Ferrela přináší estrádní zábavu v plné palbě. Tady opravdu na ničem nezůstane nit suchá. Na televizní film překvapí výprava, CGI animace a vůbec dané efekty. Nad příběhem nemá smysl přemýšlet, neboť se jako celek jedná o naprostý nelogický nesmysl, což je u parodií zcela normální. Ale jo, snímek se dá užít v plné parádě, jen mít k tomu patřičný smysl pro humor. ()

Skleni

Jednoznačne najhorší Willov film. Totálna kravina ani z časti nepopisuje film. Ale sem tam sa zasmejete, ale potom tápate prečo si tvorcovia zvolili také tech. prevedenie. To je otrasné. 28% ()

Dimo

No nazdar! To je mi tedy úlet... ale vtipný. Svěží fórky potěší, mohla být větší kadence, ale z veškerých "akčních" záběrů číší totální impotence. Asi v půlce si toho autoři všimli a tak se snaží okatě vyrobit parodii na akční scény. I tak gumáci vypadají jako z filmů Eda Wooda. Vcelku je to jízda, mohla být lepší, divočejší, obešel bych se bez těch digitálních hyper scén, který stejně nefungují, ale pro haldu zapamatovatelných skvělých vtípků, hlodů a hlášek hodnotím tak jak hodnotím. ()

saltonsea?

Mám rozporuplné dojmy z tohoto filmu. Na jedné straně skvělá výprava, dobré triky a občas ulítlý humor. Na straně druhé zpatlaný scénář a občas až příliš ulítlý humor. Pro děti nevhodné-dialogy typu "Myslím, že se ho chystá ošukat" "Ne nechystá se ho ošukat" "Jo máš pravdu chystá se ho ošukat" mluví za vše. Ale jsou zde scény , které nenají chybu, např. tančení mezi vejci za doprovodu písně z muzikálu Chorus Line. ()

Yancl

Na první pohled přitažlivá a sympatická komedie z prehistorické doby, která mixuje hned několik žánrů dohromady. Můj oblíbený komik W.Ferrell zde odvádí slušnou práci, ale i tak je to málo, vzhledem k vysokému počtu komedií. Holt, tenhle film nemá to spravné požadované kouzlo smíchu, proto jsem se ani moc nezasmál, spíš jen sledoval:) Co má ale tahle podívaná navrch od ostatních komedií, je právě ta doba dinosaurů, tudíž je to takový jakýsi pokus o parodii... [55%] ()

dalziel

ach jo 😱⚠️.Prvé dva pokusy nedopadli najlepšie.Na tretí pokus som bol v stave hrnca plného varených zemiakov a čuduj sa svete fikm mi ubehol ak nič.Na tento fim musí byť skrátka správne naladený.Zvyšuje z púvodných 20% na 80%.A nabudúce to bude možno ešte lepšie..... ()

Torgal

Toto bola strašná pikačovina. Seriálový predobraz nepoznám a tie trápne gumové masky, papundelkové kulisy a nedopečené triky mu možno sofistifikovane vzdávajú hold, ale ja v tom vidím len fail epických rozmerov. Cielenie na celú rodinu filmu tiež neprospelo, infantilizácia tejto výpravy do alternatívneho praveku len podčiarkuje zúfalý dojem, ktorý vo mne vyvolala. Našlo sa aj niekoľko zábavných scén (Ferrel polievajúci sa dinosaurím močom), no sú to len občasné záblesky v tme. Nefunguje to skrátka ani ako dobrodružný film a ani ako komédia, takže to nefunguje vôbec. 3+/10 ()

Neeson s bílou parukou a plnovousem

Neeson s bílou parukou a plnovousem