V nedaleké budoucnosti budou mít lidé možnost nahradit své poškozené orgány za umělé náhražky, které za velmi vysokou cenu prodává na úvěr společnost Union. V případě, že majitel nesplácí včas, orgány mu seberou vymahači. Nejlepšími pracovníky v tomto oboru jsou Remy a jeho kamarád z dětství Jake. Náplní jejich práce je násilně odebírat orgány od lidí, kteří nejsou schopni je splácet. A to se neobejde bez smrti majitele! Jednoho dne se Remymu stane úraz, který téměř nepřežije. Když se probudí, zjistí, že mu bylo implantováno jedno z nejlepších srdcí, které jeho společnost nabízí. A s ním samozřejmě pořádný dluh. Když se zpozdí se splátkou, vyšle společnost svého nejlepšího vymahače, Remyho bývalého parťáka Jakea. A tak se najednou lovec stává lovnou zvěří... (TV Nova)

Cedr

Dokonalá (a nepochopená) Repo! The Genetic Opera pro mě na vždy zůstane jedničkou mezi těmito tématicky velmi podobnými ale provedením tak odlišnými filmy. Přesto Repo Men musím pochválit. Film je postaven na skvělém výkonu Jude Law a i přes neméně kvalitního Foresta Whitakera to celé pusobí skoro jako one-man show. Povedený začátek, nemastný střed a naprosto geniální finiš. Obzvlášť ona ultimátní akční scéna tak připomínající skvělého Oldboye. ()

Doudis19

Achjo, kdyby tvůrci zůstali v duchu první hoďky, kdy s nadhledem a skvělými herci rozjížděli malý, ale zábavný sci-fi, co zdrhalo před očima, mohlo se jednat o kultovní zaležitost. Jenže ty nabubřelí tupci v čele se Sapochnikem, si snad mysleli že natočej novej Matrix. V druhý polovině akce střída akci, jenže je tak bezmyšlenkovitě natočená že nudí, stejně jako všechno ostatní co se na plátně odehrává a to i díky přehnyný stopáži. Vcelku šokující rozzuzlení už celkovému dojmu moc plusových bodů nepředá. ()

Triple H

Maglajz. Prvá 45-minútovka fajn - dobrý nápad, fajn herci, dej má hlavu a pätu. Potom sa všetko rozpadne do béčkového paškvilu, ktorý len reťazí jednu sprostosť za druhou. Samoúčelné násilie, debilné dejové zvraty, vykrádanie Oldboya, Minority report a neviem čoho všetkého. Čerešničku tomu nasadil z prstu vycucaný koniec, ktorý evidentne mal ospravedlniť nezvládnutú druhú polovicu. Sorry, ale urobiť vážne sa tváriacu hodinovú výstavbu, tú potom rozriediť do úplnej chujoviny a na záver sa to skúsiť vytrhnúť tým, že "ho ho ho, srandovali sme, my vieme že to bola celé blbosť" - s tým nech idú do péčka. ()

Sonnik

Consider them your final notice. Zůstalo u líbivého traileru. Na frajerské béčko chybí hlášky a je to málo cool. Na vážnější scifi/thriller málo promakané. Herci dělají co můžou a nikdo to nekazí. Jako celek se bohužel Repo kluci ubírají nejasným směrem, což jim hodně škodí. Ale i tak se na to dá dívat. "You owe it to your family. You owe it to yourself." ()

Honzíno

Za ten konec jsou to lepší 3*. Silnější, to jest pravda, zbytek mi přijde jako klasický lehký nadprůměr (stylizovaný). Ale vidět charizmatické trio Law - Whitaker - Schreiber za dané konstelace pohromadě je nevšední zážitek. Z dvakrát ukradeného nápadu se dalo vyždímat rozhodně více. Místy celkem krvavější záležitost, vyloženě slabším povahám bych už to nedoporučoval. 70% ()

Mrkvič

Dva chlápci. Takový dva vidláci, co mají v nedaleké budoucnosti možnost makat jako zabijáci v mezích zákona. A jako u většiny takových jedinců jim přijde všechno správné. Famózně zahraná postava Forestem Whitakerem musí být každému nepříjemná každou svou molekulou. Jude Law by už měl být za toho sympatičtějšího, ale v mém případě se to režisérovi moc nepovedlo. Nemůže se moc divit, když nechá hlavního hrdinu střílet do hlav chudáky z ostrahy. Miguelu Sapochnikovi toho ostatně nesedí mnohem víc. Ale budiž mu odpuštěno. Akci točí hezky a hudební doprovod nemá chybu. ()

ecceHOMMO

Slušné akčné sci-fi, s dobrým obsadením. Téma ľudských orgánov - tak mnohokrát omieľaná v pomerne novom nekonvenčnom šate, ale inak v pomerne kliše akčnom oblečku....s prekvapujúco nečakaným záverom. ()

st.verka

Noční můra, která se tu stala skutečností, vypilované k dokonalosti. Málem by se z té představy člověk osypal. Jen doufám, že si to ministr zdravotnictví nevezme jako vzor, jak z pacientů vyždímat víc peněz. Brrrr..... ()

baruss

Schredingrova mačka bol príklad ako vysvetliť teóriu kvantovej mechaniky, že vlastnosti hmoty existujú ako pravdepodobosť. Nemá to nič spoločné s tým, čo tá mačka v krabici robí, pretože fyzikálny predpoklad bol, že sa z nej nemôže dostať von a pravdepodobnosťou sa spustí smrtiaci mechanizmus. Len toľko. ()

A.L.E.S.

Nemůžu bohužel říct, že jsem se místy u filmu nenudil. Ale i přesto se mi to líbilo. Konečně po čase pořádný krvák (a to doslova). Vážně mě zaujala ta chladnost, se kterou se oba hlavní hrdinové pouštěli do pro někoho velmi nepříjemné práce. Těžko říct, jak by takový exekutor vypadal u nás. Dovedete si představit sami sebe s umělou částí těla, kterou splácíte jako auto a kterou vám okamžitě vezmou, pokud se třikrát se splátkou opozdíte? Samozřejmě je něco takového nehumánní, proto nejspíš ten přiřazený žánr sci-fi. Ale mám-li hodnotit film jako takový, není to úplně ono. Ovšem čím dál raději mám díky tomu Foresta Whitakera. Téma mohlo být pojato líp, ale na těch 85 % to u mě stačí. ()

Sfinkter

U spousty filmů víte po deseti minutách, zda vás budou bavit či ne. U Repo Menů jsem věděl, že nedám nižší hodnocení než čtyři hvězdičky už po chvilce. Vypiplaná originální vize budoucnosti, Lawova možná nejvýraznější role v životě a precizní akční či brutální scény dělají z tohoto snímku adepta do spolku "doporučené k vidění". ()

Ryuuhei

Opravdu zajímavý nápad, který se stával s každou přibývající desetiminutou strašně nedomyšlenou hovadinou. Nicméně jsem se místy opravdu dobře bavil, s jakými hloupostmi děj přišel a sám pomrkávat směrem ke komedii, než něčemu extrémně vážnému. Hrdina v jednu chvíli strašně řešil morálku a že najednou nikomu vyřezávat vnitřnosti nechce, pak si jen tak na pohodu a prakticky sám podřízne zástup kravaťáků, jako by se nechumelilo. Pomyslným vrcholem takové absurdity by možná bývala byla rádoby masochisticky-erotická scénka ke konci, ale teprve konec, co opravdu přišel, mě naprosto rozsekal! Byl snad tím jediným, díky čemu nelituju, že jsem tento rozpočtem a scénářem trpící film dokoukal. ()

rowdys

Ja ani neviem opísať, aké zlé to bolo. Čakal som síce oddychové priemerné akčné sci-fi, ale nečakal som absolútne scenáristické dno. Verím tomu, že niektorí diváci si zakrývali oči pri kuchacích scénach, no ja som si ich musel zakrývať pri tých pseudo-plot twistoch. Celé mi to od polovice pripomínalo hru, ktorej účastníci tvoria príbeh tak, že si v poradí do kruhu vymýšľajú ďalšiu vetu odvíjania deja, až z toho nakoniec vznikne ukážková prehliadka každého jedného klišé, ktoré sa v posledných 30 rokoch v žánri mihlo. Oh ale počkať! Štúdiu sme predsa sľúbili 110 minút a máme len 107! Meh, tak tam dajte na koniec nejaký totálne absurdný zvrat a nejako to už len natiahnite. Jediné, čo do mojej teórie nezapadá je fakt, že to je adaptácia predlohy, ktorá ma po tomto teda ale vôbec nezaujíma a pravdepodobne sa jedná len o ďalšiu zmes súčasného nevkusu. Film o niečo málo pozerateľnejší, než Repo! The Genetic Opera, vďaka čomu si u mňa zarobil jednu hviezdicu. A tentokrát som vôbec nečakal, že svojim názorom pôjdem proti prúdu. CSFD 73%? Really? Mimochodom aj vám pripadalo, že Whitaker hral tri štvrtiny svojich scén ten istý afekt, čo aj v The Last King of Scotland? ()

KitFisto

Jo tohle se mi líbilo. Sci-fi tvrďárna jak má být. Vymahači si neberou servítky a krev teče plným proudem. Dobrý jatka 75% ()

Javad

< Nápadité, krvavé SCI-FI > No konečne! ... som si povedal pri krvavých a brutálnych (niekedy až úsmevne bizarných) scénach. UNRATED verzia je teda niečo. Toľko sekania, bodania a operovania (detailne zobrazené) v jednom filme? Všetko toto je pritom podané veľmi naturalisticky a bez žiadnych uhnutí kamery. Pridajte si k tomu zaujímavý nápad (ale trochu pritiahnutý za vlasi) o exekútoroch, ktorí vymáhajú (vyoperovavaju) umelé orgány ľuďom ktorí ich nevedia splácať (žeby malé poukázanie na dnešnú dobu? – čo nevieš splatiť ti bude odobraté...) a dostanete REPO MEN. Na záver však musím priznať, že keby to mám celé brať čo i len trochu vážne a hlbšie sa nad tým zamyslieť, tak ma napadá len jedno: totálne nereálna a nelogická blbina. ()

ywo666

Ja neviem čo so o o tom mám myslieť. Dávam stredné hodnotenie, lebo fakt neviem či sa mi to páčilo alebo nie. Začiatok slušný koniec viac než slušný. Stred vypĺňa tiež niekoľko dobrých scén. Ale vela vecí sa mi aj nepáčilo. Scénar mi nepríde zlý. Aj herci sú slušný. Ale režisér niektoré momenty nezvládol. Napriek tomu, že som sa v niektorých chvíľach nudil, niekedy pohoršene krútil hlavou a niekedy vzdychal toto môže byť lepšie, musím uznať, že tento film bol silný zážitok. Proste to nebude pre každého. A koniec je fakt hustý, ale na 4* to asi nebude stačiť. Ale je to jedno z hodnotení u ktorých si skutočne nie som istý, či odrážajú môj reálny zážitok z filmu. Ako mínus beriem aj fakt, že som videl Repo: the genetic opera, ktoré sa mi páčilo viac ako toto. ()

lennyd

Nečeká nás veselá budoucnost. Na jednu stranu už nemoci či selhání orgánů nebudou smrtelné, stačí postižený orgán jednoduše vyměnit - a pokud máte na splácení, tak jste v pohodě. Ale jak jen se opozdíte se splátkami, ihned vás navštíví novodobý exekutor, a orgán si vezme zpět - a dělejte si co chcete. Jedním z těchto exekutorů je i Remy (Jude Law), který se svým přítelem Jakem (Forest Whitaker) patří ve svém oboru k nejlepším - až do chvíle, než sám dostane umělé srdce a začíná vidět situaci z druhé strany. No, a když dojdou prachy ... Z filmem mám jen jediný malinkatý problém - a to je jeho obrovská předvídatelnost. Už od prvních minut je naprosto jasné, jaký problém bude hlavní hrdina řešit - a čeká se jen jak k tomu všemu dojde a jak to bude řešit. Tento dojem sice trochu napravuje výborný závěr (fakt jsem Migueli Sapochnikovi skočil na špek). Jude Law jako obvykle výborný, Forest Whitaker jako obvykle trochu přehrává (ale třeba to tak měl ve scénáři :) ), Liev Schreiber (bohužel) jen v malé vedlejší roli. Ale celkově jsem spokojenej, 3.5* ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Mambo s transplantovaným srdcem

Mambo s transplantovaným srdcem

09.12.2007

...a dalšími orgány si zatančí Jude Law. Už jste asi pochopili, že film studia Universal Repossession Mambo není dalším příspěvkem do vlny tanečních slaďáků. Adaptace sci-fi románu Erica Garcii je… (více)