Gordon Ramsay: Noční můry kuchyně

(pořad)
  • Česko Ano, šéfe s Gordonem Ramsaym (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu

Uznávaný šéfkuchař Gordon Ramsay přichází do restaurací, které mají problémy. Ať už to jsou potíže s kvalitou pokrmů a nebo majitelé nevědí, jak přilákat více zákazníků. Gordonovy radikální změny v chodu jednotlivých restaurací způsobují konflikty nejen mezi ním a vedením restaurace, ale v prvé řadě s šéfkuchaři. Jak obstojí restaurace při náhodné Ramsayho návštěvě? Pomohly jim změny k odražení se ode dna? (oficiální text distributora)

LukeKiller

Príšerná kravina. Gordon by sa od Ano, šéfe mal čo učiť. Každý jeden diel podľa rovnakej schémy: Príšerné jedlo (bland, no seasoning, disgusting, fuck me) Zadrbaná kuchyňa (how old is this?! It's rotten! Fuck me!) a ideálne je*nutý šéf a záchrana rodiny, ktorá sa skrz reštiku rozhádala. Aboslútne o ničom. Zlatý Pohlreich. ()

Matamoroz

Gordon Ramsay nemá komediální talent jako Pohlreich. Ramsay prostě naběhne do restaurace, prohlásí ,,It taste like shit,, pak se prohrabe padesáti kily shnilého masa a vanou zkyslé polévky a vypadá to, že hopoda bude muset zavřít. Ale světe div se, čtvrtý den ráno zavolá Gordon čekající majitele zpět a ejhle. Nový interiér, nové sporáky, nové nádobí, nové menu, dokonce občas nový šéfkuchař...Tohle bysme prostě u nás nezaplatili...Narozdíl od našeho Ano šéfe se tento pořad odehrává daleko víc v duchu ,,uděláme z toho fungující podnik, i kdybyste nechtěli.,, ()

Jsem_Uprimny

Gordonův postup je v každém díle stejný. Vyčistit kuchyň, změnit vzhled restaurace, nakoupit čerstvé potraviny a vyhodit mražené, zjednodušit jídelníček, neexperimentovat a sem tam taky vyjít do ulic za lidmi dát o sobě vědět.I přesto se paní po padesáti dílech zeptá proč její restaurace neprosperuje. Je vůbec možný aby si někdo do své restaurace pozval někoho jako je Gordon Ramsay a potom kroutil očima na každou radu, kterou mu poskytne? Angláni jsou v tomhle směru ultra vylízaní. ()

Nerdvana

Cizí verze sprosťáka v kuchyni, co nesnáší kilo petržele na talíři a bordel v kuchyni mi vyhovovala stejně jako ta česká. Jak vidět, tak gastroporno není jenom českým šlágrem. ()

kolly13

V dnešní době provařený formát, ale Ramsay se s tím nepárá a tak zábava je zaručena. Dívat se ale pravidelně, to určitě ne. ()

Horác

Jsou teda na světě různí týpci, co provozujou hospody. Setkávání s nimi a Ramsayem je vlastně pořád dokola. Najdeme nějakej humus. Pak najdeme nějaký nevyřčený rodinný trauma. Pak si to vyříkáme, zaslzíme si, obejmeme se. Zkrášlíme hospodu a přes nějaký dílčí problém ve výdeji jídel se dostaneme k naději do budoucna. Zřejmě právě toto hledám, protože mě zatím Nightmares baví. ()

warha

Přijde a první co udělá je, že zkritizuje blitky. To jsou všichni kuchaři, kteří ztratili směr takové? Protože na konci vždy zazní "delicious" nechápu. ()

PatrikP4

Hanbou bych se propadl přivést Ramseyho do takové kuchyně kam ho kolikrát přivedou... není fo Fake? že vědí že někdy přijede i když třeba nevědí kdy přesně a mají tam takový bordel? když chci aby přijel tak snad aspoň uklidím... ()

TesterX

Ze vsech tech sefu v kuchynich je ta americka jednoznacne nejslabsi, byt Ramsay je super a najde se tu nekolik lepsich dilu. Nejvetsi problem je, ze ten scenar se vetsinou s kazdym dalsim dilem opakuje. Jsou tu kokoti, co nevedi nic o restauraci a protoze jsou Americani, tak na zacatku posilaj Ramsayho ke kok*tum nebo do p*deli, protoze oni jsou mistri sveta a vsechno vedi. Pak se najednou rozbreci a vysypou vsechny karty na stul, kde je spousta dluhu, exekuci a znicehonic je osviti duch svaty a Ramsay je pro ne nekdo, komu uz druhy nebo treti den veri natolik, ze tu jejich restauraci klidne muze zapalit. Vsechno se samozrejme zacne zlepsovat s mirnym zadrhnutim, aby to skoncilo vsechno dobre a zili vsichni stastne az do smrti. Pak me tu s*ala dalsi vec, ze narozdil od uk a cz verzi bez ohledu na nejaky pokrok uprostred dilu stab predela restaurace k nepoznani s jiste nemalymi investicemi, coz postrada vubec nejaky smysl, ale Americani jsou asi standardne zvykli, ze jim veci padaji bez namahy do klina. No i presto vsechno je to zabavna show - kdo rad kuchyni, Ramsayho, jidlo, tak urcite povinnost. ()

Houbos

Reality show, jež se stala předlohou našinci známějšímu Ano, šéfe! O kulinářstní vůbec nejde, tohle je jen rádobyšokující hitparáda amerického afektivního jednání. Ramsay nedisponuje osobním kouzlem jako Polhreich, zato má zázemí úspěšné televizní stanice. Polhreich má zkušenosti snaží se opravdu poradit. Ramsay na to jde jednoduše – chce proti sobě vždy poštvat šéfa nebo šéfkuchaře. Seriál tuším běžel na FOX TV, to proto. V prvních dílech máchal majiteli pod nosem prstíčkem a křičel na něj doslova: „Ty špinavý arogantní francouzský prase.“ Podobné: Ano, šéfe! ()

enoemis13 odpad!

Hodnotené po 8. sériach: V angličtine existuje pomenovanie staged, ktoré sa k tomuto hodí a najlepší preklad bude asi slovo: zinscenované. Každá časť je úplne presne taká istá: Problémy (+ vždy jeden alebo viac úplne vyhrotených postáv ako majiteľ, šefkuchár), príde Ramsey, všetko je naprd od jedla až po ... ale hlavne jedlo ... nikto si nechce priznať ... 2 dni sa tam hádajú a ako ich Ramsey pozoruje ukazujú neschopnosť prvej triedy ... do toho hostia nadávajú (mal som pocit že možno aj tí istí hostia sú vo viacerých epizódach .. ale možno len pocit) ... potom Ramsey nájde buď špinu alebo skazené jedlo alebo tam kuchár hodí jedlo na zem a potom na panvicu a pritom ako ho zaberá 20 kamier sa ešte škerí ako blázon... tak sa všetci stretnú a v piatich sekundách dôjde k tomu, načo divák čaká tri dni: áno chceme zmenu, väčšinou zo sekundy na sekundu, pričom típci ktorím krachujú reštiky a zavolajú na pomoc Gordna mu celé tri dni predtým vraveli, že všetko funguje dobre z ich strany a on sa správa ako taký kokot ... srdcervúca zmena prebehne, Gordy vymaľuje, vyčaruje 3000 rokov staré a na youtube alebo varímenieakokokoti.com dovtedy nespoznané recepty ako napr. tuniak so šalátom a všetko funguje prvých 5 minút .. tak vždy nejaký malý zádrheľ ktorý Gordy vyrieši 2-minútovým peptalkom a na záver so slzami v očiach sú všetci šťastní ... aha ešte hostia sa rozplývajú nad jedlom, ktoré po zmene je tak vynikajúce, že ... ako väčšiu pičovinu som videl fakt len málokedy ...... a síce smutne musím uznať, že sa nato stále lepšie pozerá ako na slovenských hercov v tých ich seriáloch a to už je čo povedať... EDIT: prišla 8. séria, ktorá sa drží tradičného hore popísaného konceptu + Gordy zaujíma ešte rolu psychológa kde sceľuje rodiny pol minútovým dohovorom ... 5% ()

K.e.a.n.e.80

Ramsay jako kuchař patří mezi naprostou špičku na světě, jako člověk pak mezi naprostou špičku vocasů, taky na světě. To mě ale nezajímá a tahle jeho show, je to nejlepší co jsem za poslední dobu viděl, jen tak dál. 5* ()

radimhasalik

Vynikající. Překonává britskou verzi, protože obsahuje daleko více emocí. Navíc dochází k výrazným změnám interiéru. Sleduji verzi v originálním znění a mám pocit, že americké verzi daleko více rozumím. U britské verze mám často potíže s dialektem kuchařů. Kitchen Nightmares mohou být trochu inspirací také pro podnikatele a to nejen v gastronomii. Gordon totiž řeší i vztahy na pracovišti, vedení lidí, propagaci a další zdánlivé maličkosti. ()

LordLaser

Taká gaučovka keď nemáte čo robiť alebo máte chuť do jedla, alebo len leňošiť a nechcete nad ničím premýšľať typický program v TV o súťaživom varení. ()