Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší. (CinemArt)

Nocturno culto

Digitální marast s několika slušnými scénami ale celkem tak nějak rozházeným a nepřehledným..Napětí a temnota se nedalo ani nakrájet, jak bylo řídké, z toho námětu se dalo vyždímat více ale Legendary to asi na zaplacení nájmu za studio stačí.. ()

bearmeedek

Takhle má vypadat film pro kino? To bych musel dát jen 20%. Ale viděl jsem na DVD, takže za 40%. Na Drákulu jsem se docela těšil, ale dost mě zklamal. Opravdu jen béčko. Rádoby lyrické pasáže se do filmu vůbec nehodily, a na horor nebo dobrodružství zase slabé. S upíry mám za svůj život dost zkušeností, takže tomu musím rozumět. A nechápu hodnocení, která se přehoupla přes tři hvězdy ... ()

kwaicheng

Ale jo, bavilo mě to, Luke Evans ač trpí poruchou sexuální preference upírské charisma mužného netvora má, princezna byla jaksepatří, plný rty, blond vlasy, prsa dmoucí se v těsném živůtku, princátko zklamal, nejdřív machroval jak půjde k sultánovi, a pak dostal hysteráček ze kterého už se do konce filmu nevyhrabal, Sultán Mechmed vypadal spíš jako by se vyloupl z pražského metra s tím účesem a fousisky...ještě chybělo aby si nasadil hranatý RayBany ty bláho... No ale jak řikám, bavilo. ()

Wyrdas

Tak trochu jiný pohled na Draculu, jak jej známe. Upír z donucení, aby ochránil svůj lid. Žel Bohu, jediným temným upírem ve filmu byl původní démon a tím to zhaslo. Škoda. Souboje byli na můj vkus velmi slabé a jednoduše řešené. Nemohu říct, že by mě film zklamal, ale potřebu vidět jej znovu asi jen tak mít nebudu. Herecké výkony film lehce zachraňují a proto mohu dát alespoň slabé tři hvězdy. ()

netWoor

Čekal jsem větší kravinu, ale co je to za Drákulu, kde se ani chvilku nebojíte? Škoda, že autor nevyužil možného potenciálu a místo drsného příběhu nám naservíroval spíše pohádku. A na většinu americkejch se víc jak jednou dívat nedá. ()

gemi

Naprostý průměr, který absolutně ničím nepřekvapí a člověk si na to za dvě hodiny ani nevzpomene. ()

LordMysti

Další zajímavá varianta příběhu, občas opravdu povedené záběry, slušná výprava a triky na kterých je vidět slušný rozpočet, ale ten konec pokulhává, jsem skoro usínal. Škoda. ()

rublik05

Překvapivé zpracování legendárního hraběte Drákuly, ve kterém se tentokrát podíváme na úplný počátek jeho života, tedy ještě jako Vlada III. Napichovače, a uvidíme jak se z něj stal upír nebo boje s rozpínající se Osmanskou říší. Draculu si zde střihl sympatický Luke Evans, kterému role neuvěřitelně sedla a moc mě bavil. Děj má docela solidní tempo, slušné efekty a perfektní akční scény. Povedla se i docela temná atmosféra, v některých scénách dokonce až hororová. U scénáře mi vadilo pár nelogičností, avšak nejedná se o žádnou hrůzu. Největším zklamáním pro mě však byl závěr, z nepochopitelných důvodů naprosto odtržený od zbytku filmu a zcela nesmyslný, což samozřejmě celý film hodně sráží dolů. 6/10. ()

Likan7

Sympatická blbina, která je jak stvořená pro Lukea Evanse. Ten se tady opravdu našel a on dokonce tady i dobře hraje. Je to sympaticky krátké, úderné, akční, občas i vizuálně solidní (přivřu jedno oko nad triky) a celé mi to vlastně dost sedlo. Jen škoda, že to nenakoplo ten Monsters Universe, protože takových filmů není nikdy dost. Když vypnu mozek a přejdu totálně pitomý scénář i chování postav od a do z, dostanu sympatickou akční jednohubku. ()

Nix

Četl jsem Drákulu od Stokera a tohle je prostě jiný. Ale to se mi na tom líbilo protože jsem si to dycky představoval víc do fantasy a to jsem dostal. Hlavně skvělého Luka, tomu jsem dycky přál pořádnou roli, je pravda že moc jsem jich neviděl a musím to dohnat. Každopádně některé momenty nebyly tak super, zase to není film bez chyb, ale to mi vůbec nevadilo. Já jsem byl spokojen. ()

RAFT

Drákula neomrzí, ale také moc nenadchne.Herec v hlavní roli docela se ve filmu hodil.Akce docela ušla,děj také.60%+- ()

Zombiepod

Vlad The Impaler alias Dracula nepôsobil ešte nikdy takto zaujímavo. Zrodenie upírskej legendy v podaní extra charizmatického Luka Evansa je snáď najväčším ultimátnym popcornom roka. Jednoduchá dejová stavba dokáže sem-tam prekvapiť nejakým uzlom, či dojímavou scénou, napätia je habadej a brutalita sa ťahá s filmom až do konca. Shore zvolil mierne komiksové vizuálne spracovanie, temnotu, bez ktorej sa Dracula pochopiteľne nezaobíde, a prehľadné, digitálne úchvatné epické súboje. Mimo toho, že film je do istej miery stále "len" fantasy blockbusterom s koncom, ktorý by som možno vypustil, je Dracula Untold vynikajúcou vampírskou jednohubkou, kde niet veľmi čo vytknúť. Pobaví, upúta, a kinopremiéru určite neľutujem. ()

BrianStorker

K Draculovi, stejně jako k Vladu III. Draculea Tepesovi mám velice blízko a z vyprávění přátel i z prvotních reakcí na internetu jsem měl z filmu nejprve rozpaky. Po shlédnutí musím konstatovat, že až tak zklamaný jsem zase nebyl. Pokud k snímku nepřistupujete jako k horroru (horrorové prvky obsahuje jen okrajově), ani jako k historickému filmu (obsahuje historické nesmysly), ale jako k dobře natočené goth fantasy, naskytne se vám příjemná podívaná na legednu zvanou Dracula. ***+ ()

El Patron

Bylo toho moc a zároveň málo. Někdy mě to přišlo až moc rozseknutý, jindy až moc zbytečný. Chyb tam bylo překvapivě hodně a spíš než zaměření na onu atmosféru upíří legendy, se focus autorů zaměřoval na dechberoucí momenty s tlupou tureckých plecháčů. Ale nemohu si pomoc, bavil jsem se a to jsem neměl v kině ani co jíst. A ještě jednu věc musím pochválit, tak dobré kostýmy už jsem dlouho neviděl. ()

biergof odpad!

Na dnešní dobu nezvykle temné, návykově temné. Ale stále nemastné, neslané, rozladěné a diváka rozlaďující tempo, absence krve...sakra je to o upírech, ne Hobbitech, tak kde je krev? Urazit Drakulu a jeho ultras je trestuhodné! Odpad! ()

Renci

Nečakane príjemný film na spestrenie jesenného večera. A to som tomuto nedával nejaké veľké šance. Hneď na úvod musím poznamenať, že toto nie je klasický Drakula. Na film sa treba pozerať ako na historický (ja viem, akákoľvek historická korektnosť ide do pekla, tam sa bude škrípať zubami) akčný tri-čosi. Úvod prekvapil, dá sa povedať, že všetko naozaj hororové sa udeje na začiatku. Výber hercov bol decentný, vyladený na oboch stranách dobrej/zlej barikády. Hlavne Luke Evans prekvapil a Sarah Gadon lahodila oku. Efekty v norme, musím vyzdvihnúť zopár skvelých nápadov ( súboj snímaný z povrchu meča bol super!, pád zo skaly, roj netopierov ničiaci vojsko). V ušiach mi zarezonoval aj kvalitne vybraný soundtrack. Dĺžka nevadila, príbeh sa rýchlo odsýpa, nemá ako diváka nudiť. Ako negatívum by som videl možno až moc predvídateľný dej, niektoré pasáže by to chcelo prestrihať, iným dať priestor trocha viac.A samozrejme rating PG-13, ktorý veľmi škodí. Vidieť bojové scény a upírske kúsky bez krvi, to je tak na facku producentovi! Celkovo sa mi tento mix žánrov a nových nápadov páčil, tak hodnotím kladne. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (více)