John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

GigaPudding

Podívala jsem se na tento film v pokročilém těhotenství, takže mě začátek mírně šokoval :), ale po něm se rozjela taková ta klasická napínačka o adoptovaném dítěti, které s sebou nosí špatné události :). Pěkně se tu rozjíždí různé možnosti co může být s malou Esther špatně a nabízí se toho plno z toho klasického co už bylo viděno ve filmech o zlých dětech. Občas se hloupě tlačí na pilu a hrotí se možné lekačky, hlavně zvukově, až je to otrava. Tohle je hlavně v první třetině filmu, ale v té druhé už se hrotí prozměnu příběh a tentokrát v dobrém smyslu, takže napětí se stupňuje hodně a je to docela chytré. Takhle se film pohybuje od trojhvězdičkového dramatu o dětech a adoptivních dětech po chvílemi lehce čtyřhvězdičkový thriller. Co je ale jasně pětihvězdičkové je závěr filmu. To závěrečné odhalení mě napadlo už předem při odhadování možností jak to s tou Esther může být, ale napadlo mě to jen proto, že už jsem něco podobného ve filmu viděla, jinak bych asi čekala že to může tak trochu překvapit. Každopádně ale co s sebou ten závěr přináší jsou dost hustě vyhrocené scény a především výkon malé Isabelle Fuhrman, která předvede už ve dvanácti letech úplně nečekaný herecký talent. To je vůbec to nejlepší na celém filmu a zvlášť při zapojení do celého závěru filmu, prostě úžasně zahrané a čekám, že se Isabelle Fuhrman předvede jako velký talent i později. Takže budou to čtyři hvězdičky, protože to bylo velmi zajímavé a přes pomalejší rozjezd se to dostalo do velmi kvalitního hororového thrilleru s jedním vynikajícím výkonem, velmi pěkně zpracovaným nápadem s ultrafialovým světlem a obrazově moc pěknými závěrečnými titulkami. Dokonce mám dojem, že první půlka filmu je ta, do které Jaume Collet-Serrovi kecalo studio zatímco závěr dělal sám :). Rozhodně stojí za kouknutí kvůli Isabelle Fuhrman, ultrafialovému světlu a závěru filmu :). ()

eraserhead666

Esther by mohla být starší sestra Damiana Thorna. Jenže to, na co on potřeboval bandu pomocníků, zvládá docela dobře ona sama. A není to jen tím, že je o pár let starší. Zápletka Orphan není nijak originální, v různých podobách jste na to již nejen ve filmu, ale i v literatuře narazili určitě vícekrát, pozitivní stránkou však je, že zrovna tady je to odvyprávěno hodně dobře. Může za to jak výborně napsaný scénář a vykreslené postavy, tak velmi vhodný výběr herců a hereček, kteří se jich zhostili. Obzvláště Vera Farmiga je ve své roli matky úžasná. Mí oblíbenci CCH Pounder a Karel Roden jsou pak již jen pomyslnou třešničkou na dortu. A samozřejmě tu je ještě Isabelle Fuhrman. Bál jsem se dlouhé stopáže, ale nakonec jsem se ani na okamžik nenudil. Prostě strhující napínavá podívaná z níž tu a tam zamrazí. ()

Janek

Zcela nekriticky dávám plný počet, protože už dlouho jsem nezažil tolik příjemného napětí. Film je osvěžující (kamera a zvuky nás úspěšně vodí za nos), výtečně zahraný (Farmiga/Sarsgaard/Fuhrman) a nakonec i výborně vykonstruovaný. Tři konce odpouštím. ()

SOLOM.

Jaume Collet-Serra se začíná pomalu stávat mým oblíbencem. Tentokrát dokázal skvěle zvládnout psychologický thriller a přestože se zde dá najít několik viditelných chyb, zdlouhavost i klišé, tak jsem byl nadmíru spokojený. Především herecké duo Vera Farmiga a Isabelle Fuhrman jsou opravdu výborné. Druhá jmenovaná se pomalu ale jistě stává novou ženskou ikonou hororového žánru a já doufám, že bude dostávat pořád stejně dobré role a dotáhne to hodně daleko. Atmosféra až na pár výkyvů měla celkem svěží tempo, napětí se místy dalo krájet a dokonce i ten akční konec se mi líbil. ()

Xeelee

Na filmu mi vadili tři zásadní věci: 1) Způsob, jakým přehnaným způsobem z Kate udělali matku zralou na psychiatra, který nikdo nevěří. Místy mi to přišlo už poněkud trapný. 2) Ostatní, kteří prakticky nijak nereagují na to co se kolem nich děje. John tráví tolik času se svými dětmi a dojde mu to až na konci. Idiot, SRSLY. A kdyby si rodinku vyslechla policie, tak asi maj jasno. 3) To co zmínila kiddo ve spoileru na konci komentáře. Klišé v úplném závěru filmu taky nepomohlo. Hereckej koncert adoptovaný Esther a to, jak si Sirotek pohrává s žánrem, ale i tak stojí za shlédnutí. Řemeslně je to povedená atmosférická prácička. ()

Karamanlis

Zlé deti sú v súčasnom horore v kurze a "malá" Esther z Orphanu je v tomto ohľade skutočne jedinečný zjav. Snímka ponúka aj naozaj svojrázne záverečné rozuzlenie z ktorého človek zostane ešte pár minút v pomykove. ()

Sofia

V podstatě další variace na stokrát omleté téma vrahounské a zákeřné dítě, ale tentokrát ozvláštněné pár drobnostmi jako např. Estheriny zajímavé obrázky, "veledůležitá" role Karla Rodena nebo závěrečné titulky, které nám ve zkratce představily celou Estherinu minulost. Co se týče výsledného rozuzlení, zdálo se mi lehce předvídatelné, ale přece jenom v rámci žánru docela originální. Isabelle Fuhrman byla opravdu ďábelská, Vera Farmiga nesmírně sympatická a krásná. ()

ARI50

Chcete dostat fakt šokující mrazivý thriller který vás ale ani na chvíli nenechá v klidu tak si pusťte tuhle bombu, protože základy které položily do děje jsou dokonalé a celý film je výborně zpracovaný a tak nechybí dávka emoci kdy jste celkem solidně vytočení nasraní kdy vám běhá mráz po zádech a v některých momentech defakto dýcháte za oběti musím chválit tuhle podívanou protože není ani trocha špatnosti na tomhle filmu. ()

JASON_X

Příjemný rodinný film o malém andílkovi v roztomilých staromódních šatičkách. Vlastně to není tak úplně andílek... A vlastně není ani tak úplně malý. Začátek filmu (porodní scéna) a jeho posledních pětadvacet minut (bizarní rozuzlení) je na pět hvězd. Celkově se pak jedná o nadprůměrně dobrý thriller s vynikající představitelkou hlavní dětské role. Chci druhý díl! ()

veru_needy

Horror roku 2009. Je to neskutečne vyšperkovaný film, gradující po celý čas, napětí se dá krájet, sirotek Esther v podání neznámé Isabelle Fuhrman je nejkrutejší a nejlépe ztvárněný psychozabiják za hodně dlouhé období. Místama mi běhal nechutně mráz po zádech, což jsem fakt už dlouho nezažila. Její adoptivní matka v podání Very Farmigy, by si za to trápení a svůj herecký projev také teda zasloužila hodně. Je to prostě zajímavý psychothriller, kterému by se všichni zájemci o adopci dítěte měli vyhnout velikým obloukem (nadsázka). Jinak ovšem velice dobře zpracovaný příběh děsivého a brutálního zla, korunovaný výborným výkonem tou dobou teprve dvanáctileté hlavní představitelky. Filmy, které vás na konci doslova srazí ze židle já oravdu můžu. Orphan je zajisté jeden z nejlepších hororů a při jeho sledování vám ani nedochází v jaké rozuzlení se film nakonec otočí. - "I know. They fuck." ()

cunesk8 odpad!

Nechápu!!! horror?? to nazval týpek, který ten film viděl z vesmíru ne? Obyčejně nudný triller s nezajímavým příběhem a krásným happyendem z novy. V 3/4 filmu se absolutně nic nedějě, špatné herecké výkony a nezajímavá kamera. 10% ()

mm13

!!! ---- SPOILER ---- !!! Hlavne mohli aj lepšiu pointu tomu celému vymyslieť! Čakal som náznaky napdrirodzena a ono nakoniec išlo len o prirodzenie. ()

matestlust

Takovýhle masakr jsem opravdu nečekal.celkem ohrané téma,které jsme mohli vidět už v mraky snímkách,vzal pan Serra pěkně od spoda za koule a udělal z toho -podle mého názoru-nejlepší ze všech.Film se vyvíjí pěkně pomalu,což ze začátku člověku přijde neprve jako nuda,ovšem postupem doby vše do sebe tak krásně zapadne a do toho opravdu hutná atmosfera,při které nezavřete usta...Výkon malé Isabelle Fuhrmanové je jeden z nejlepších,co jsem kdy viděl u dětské role.. ()

Sifaka

Po delší době výborný thriller až horor, napětí stále graduje, atmosféra houstne, i když se dal konec předpokládat, vůbec jsem se ani minutu nenudil a moc jsem přál nepochopené matce. Vera mě opět nezklamala, famózní herecký koncert. ()

Morholt

Scénař vlastně nepřišel s ničím novým - dítě, které terorizuje svou pěstounskou rodinu už tu bylo několikrát. Ani zpracování není nějak originální. Ovšem oproti podobným filmům má Orphan navíc Veru Farmigu a Isabelle Fuhrman. Obě dvě byly fantastické a ačkoliv Farmigu nemám zrovna moc rád, tak tady jí musím složit poklonu. Pomyslnou třešničkou na dortu jejich výkonů pak byla závěrečná čtvrthodinka. A potěšilo i překvapivé vysvětlení, s kterým přišel Karel Roden. S průměrným obsazením by to byl asi tuctový thriller, ale takhle je to na 70%. ()

Sprite

Po dlouhé době, povedený Horor/Thriller. Vynikajíci obsazení, vynikajicí atmosféra a překvapivá pointa. Tento film si u mě vysloužil pozici mezi nejlepšími horory roku! ()

MonaSax

Něco tak velkého, starého a ošklivého jako je Orphan jsem nečekala, od té chvili, co jsem zjistila, že Esther je zlá, jsem chtěla, aby kurva chcípla a bylo mi líto te hluchoněmé dívky. ()

Lucasion

Hodně silné! Na film jsem se chtěl podívat už od roku 2009. (Já vím, mám jen pár let skluz.) Ale Orphan je naprosto skvělý psychologický horor. Spokojená rodina, který si adoptuje malou holčičku s děsivým tajemstvím. Mrazivé, silné, napínavé a na konci až zdrcující. Délka dvou hodin je využívána dobře v rámci žánru a finále předčí mnoho psychologických filmů. Vlastně je paradox to, že jsem věděl, že ve filmu hraje Roden. Celý film jsem na něj čekal, a jeho role je v rámci pár minut na konci. Vera Farmiga hraje naprosto skvělé. Ona je jak pro horory stvořená. Nebudu to už pitvat, ten film je silný a to finále je prostě brutální. Rozhodně to není na koukání o půlnoci o samotě. No, a přesně tak jsem film viděl. (80 %) ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak