Cirque du Freak je kočovná společnost, jejíž členové pocházejí z těch nejtmavších koutů noci... Šestnáctiletý Darren žije svůj nudný, předměstský život a toulá se ulicemi. To se však změní toho dne, kdy se jako divák dostaví na groteskní představení roztodivných a nepředstavitelných stvoření. Darren je očarován světem tak odlišným od toho, ve kterém vyrostl. Dochází k rozhodnutí a nechává se zasvětit jako učedník upíra Lartena Crepsleyho. S jeho nově nabytými schopnostmi se ovšem stává středobodem souboje mezi dvěma znepřátelenými klany nemrtvých. Je pouze na Darrenovi, aby se v prostředí plném sváru utkal ještě se svou temnou podstatou… (oficiální text distributora)

Bezmenny

2 druhy upírov, to som už niekde videl a vtedy sa mi páčilo to páčilo viac. Dvaja kamaráti, z ktorých sa stanú nepriatelia. A tým pokračujú v nepriateľstve dvoch bývalých kamarátov, ktoré zakončuje smrť jedného z nich = začiatok vojny. Dve postavy - jedna za dobro , jedna za zlo. Upír, čo odmieta piť krv a nakoniec sa napije z krvi tej, ktorú ľúbi.(jeden). Pavúk odetý vo farbách spidermana. (jeden). Takže - hviezdičiek toľko, aké je najväčšie číslo v tomto komentári. ()

Traiteur

Tak tohle je prusvih, ne snad proto ze by to byl spatny film, ale protoze jsem bohuzel cetl vsech 12 dilu a to prenesene znamena ze absolutne nejsem schopen tenhle snimek jakkoliv hodnotit... Ony totiz ty knizky jsou uplne o necem jinem, maji jiny dej, zapletku, spoustu postav ve filmu chybi a jina spousta jich zase prebyva... kbyby mi nekdo rekl ze to je jen nejaky dalsi film o upirech a postavy by mely jina jmena ani nahodou bych nepoznal ze se jedna o jednu z mych oblibenych kniznich serii, ovsem takhle jsem se nemohl ubranit neustalemu srovnavani a podivovani se treba nad tim ze se zde potkaly postavy, ktere se v knize nesetkaly ani jednou( napr. Murlogh a Steve), takze muj zazitek z filmu byl znacne zkresleny a vubec jsem si ho neuzil... nevedomost je proste pozehnani... ()

merlinovic

No jelikož sem zjistil, že je to jenom první z několika dílů tak doufejme, že ty další budou za něco stát a že to lepší se teprve objeví jako v pánu prstenů... Možná by, bylo lepší kdyby celý film byl trochu vážnější a nebyla z toho až taková blbost pro děti. Jinak to myslím J*A*S*M celkem pěkně vystihnul. ()

Jasika odpad!

Myslím, že ani nedokážu vyjádřit mé zklamání z tohohle filmu. Jsem ráda, že píšu komentář s odstupem času, protože by se tenhle příspěvek hemžil jen nadávkami na účet váženého pana režiséra.... Úžasné knihy mého dětství. Asi první knížky do kterých jsem se zamilovala a představa, že se z toho stane něco jako tenhle film mě rozhodně děsí! Nevím co bych zkritizovala jako první... prostě je tam všechno špatně! Naštěstí nebude pokračování, ale nedovedu si ani představit jak by se vyvíjelo, když most k pointě, kterou by se divák měl dozvědět na konci filmové série je naprosto zbořen. Nedokážu si představit lepší příležitost natočit nádhernou, fascinující a hlavně dokonale promyšlenou ságu, která by měla příležitost nahradit Pottera a zaujmout jeho místo kasovního trháku. Bože! Prosím o remake téhle hrůzostrašnosti, která akorát zahambuje knihu! ()

Beaten

Ještě teď píšu zívajíce nad tímto snímkem....jak píše monolog: promarněná šance na dobrý fantasy horor. ()

dj_kure

Nuda ve všech ohledech. Nikdy bych takovýhle patos nikomu nedoporučil. Celých 104 minut máte pocit, že skutečná délka je nejméně jednou tolik. Odpad! nedávám jen proto, že i přes otřesnou nudu není tohle film který by si ho vyloženě zasloužil. 15% ()

tara22

Knížky Darrena Shana mam moc ráda a je fajn že se jich pár rozhodly zfilmovat, ale stále to ještě není ono ()

Filiman

Napřed musím říct, že jsem četl knižní předlohu a vážně si ji zamiloval. Jedna z nejlepších sérií, které jsem kdy četl. To se bohužel ani z poloviny nedá říct o tomto filmu. Pro ty, kdo nečetli, ale jen viděli film to může být docela dobrý, průměrný a pohodový film na sobotní večer, ale pro ty, kdo předlohu četli to bude většinou obrovské zklamání. Alespoň pro mě bylo. Ale teď teda přímo k filmu. Film, herecké obsazení a všechno kolem by bylo fajn. Obzvlášť se mi líbil John C. Reilly a Josh Hutcherson v rolích Pana Hroozleyho a Steva Leoparda (Leonarda). Vše až na děj. Hlavně děj! Ten totiž zničili takovým způsobem, že ani nemám slov a totálně si znemožnili tvorby dalšího dílu. Vynechali několik důležitých postav jako jsou Sam, Debbie a spolužáky jejichž jména si už nepamatuji. Ale ty bych jim odpustil. Ale hlavně Sam, který byl hlavním dílem k přeměně Darrena na obyvatele noci a Debbie, která se hlavně měla objevit v dalších dílech. Místo toho tam dali nějakou holku s ocasem. A to, co udělali se Stevem? Že na konci filmu rovnou řekli největší rozuzlení a to, že on je pánem vampýrů? A nebo naopak přidali více důležitosti poměrně nedůležitým postavám z knihy. No prostě film byl pro mě obrovským zklamáním a doufám, doufám, že někdy jednoho dne natočí remake, který by se držel předlohy. Takhle zahodili šanci udělat úžasnou čtyřdílnou filmovou série, když by chtěli dělat filmy po třech knižních dílech. A konečně by ukázali, že je možné, aby byl pořádný, dobrý film o upírech a ne jako Twilight. Film měl být pojat s temnější a vážnější atmosférou, než jak tomu je. Za mě bohužel jen dvě hvězdy. ()

LetztesBiest

(5/10) Byl jsem sice upozorněn, že to s knihou nemá téměř nic společného a tak jsem se film snažil nebrat jako adaptaci, ale samostatné dílo, jenže ani to příliš nepomohlo. Je to prostě taková splácanina inspirovaná hlavně prvními třemi díly. I tak to ale určitý styl má a bylo mi líto se přiklonit jen ke 2*, jenže jsem nedávno dočetl šestý díl a k nižšímu hodnocení se klaním právě proto, že ona volnost a tím i možná nepříliš velká úspěšnost prvního filmu nejspíš zabila jakoukoli šanci na zfilmování příběhu z druhé trilogie, který by jako film mohl mít opravdu hodně velký potenciál. Škoda. Jako oddechový film pro nenáročné ale ujde. ()

Scraffy

Vcelku príjemná jednorázovka, ktorá je vtipná, svižne natočená s obstojnými hereckými výkonmi. Ja som sa skvelo bavil a o to predsa ide. ()

wolverine

Z knižní série od Darrena Shana jsem přečetl první dva díly. První díl patří mezi mé nejoblibenější knížky a druhý díl navazuje na první knihu celkem dobře. Na tuto filmovou adaptaci jsem se těšil. Nenaplnila mé očekávání. Nepatřím k těm fanatickým fanouškům knižní předlohy, kteří umlátí režiséra za každou maličkost ve filmu. Myslím si, že jsem celkem tolerantní. Tenhle film je prostě průšvih. Tvůrci vypustili několik důležitých postav, například mého oblíbence Sama. Nějaké postavy si tvůrci úplně vymysleli. Navíc tenhle film nebyl moc drahý, bylo to vidět. Tento film je slabší béčko. Nedělá se mi to snadno, ale musím dát pouhé dvě hvězdy. Škoda, tento film měl daleko větší potenciál, který nenaplnil. ()

Solverino

Zajímavý příšerky (freaks) jinak zbytek strašná hovadina! Možná zajímavý pro omladinu (aka Twilligt) dosti pohádkové a strašně naivní. Škoda peněz jít na něco takovýho do kina :( ()

lord Ball

No víte, je to taková slátanina pro děti a náctiletý, kdo by se v dětství tak trochu nechtěl stát jinou bytostí co ovládá nadlidské schopnosti a může skoro cokolvek. Ovšem jinak je to prostě pohádka, triky mi nepřipadaj až tak skvělí, spíše takovej průměr i dějově to je průměr a to samí herecký obsazení, takže celkově je to prostě průměr :-) ()

manik16

Dobře, mám-li to vzit z pohledu samotného filmu, tak je to prostě jeden z mnoha snímků, který si pustím, abych se nenudila. Pokud to mám hodnotit i podle knižní předlohy, tak se naprosto vymyká všemu, o čem kniha je. Sice má upíří serie Darrena Shana asi 14 dílů a film měl být podle prvních dvou, mísí se v něm všechny díly a spoustu jiných věcí, které si scénaristé domysleli. Takže to pro mě bylo docela zklamání. ()

Cortesz

Další z filmů, který se na upírskou tématiku dívá rozdílným způsobem, než v klasických upírských filmech. Ovšem v tomto případě jde alespoň o zábavnej snímek, narozdíl od často srovnávaného Stmívání. Navíc v tomto případě kombinace hororu, romantiky a především komediálních prvků skvěle vychází. Škoda jen průměrného hereckého obsazení a taktéž průměrného režiséra, který by to dokázal natočit lépe, Weitz to natočil, jako kdyby se jednalo o pilot k novému seriálu, škoda, možná bych dal i plný počet, protože jde o velmi zábavnou zálěžitost. ()

L3G1ON4R

Imaginární obludárium doktora Parnase by při pohledu na hojnost zrůd v cirkusu zbledlo závistí. Po všech čertech zatemělá atmosféra s hrůzou nahánějící upíři nebo snad vampíři ? Hezká pohádka dokázala navodit pěknou atmosféru a příjemný pocit ze sledování, avšak tam někde v koutu přeci jen něco škrábalo nehtíkem na dveře. Asi to byla myšlenka typu,. nebýt tam známější tváře, asi by to nebylo úplně vončo,.. a proto slabý střed, hm... ()

ratpile

Pokud nejsem velký vypravěč, musím vsadit na výborné herce, poetiku a kouzelnou (byť zatuchlou) atmosféru. Toť v "burtonovském" žánru nepsaným pravidlem. Paul Weitz bohužel není vypravěčem ani poetou, vzhledem k rozpočtu se ani za triky schovat nemůže a mladý Massoglia není Daniel Radcliffe. Inu, jediné co za něco stojí je skutečně vytříbená upíří dvojka Reilly/Dafoe, která by si ovšem zasloužila mnohem, mnohem víc. Tak snad v příštím díle. Pokud tedy nějaké příště bude... :-) ()

Vousatá Salma Hayek?

Vousatá Salma Hayek?