Letopisy rodu Shannara

• USA The Shannara Chronicles (více)
USA, (2016–2017), 13 h 49 min (Minutáž: 40–42 min)

Předloha:

Terry Brooks (kniha)

Hudba:

Felix Erskine

Série(2) / Epizody(20)

Zapovězení zlí démoni se začínají vracet na světlo světa mytických Čtyř zemí! Letopisy rodu Shannara je epická televizní adaptace rozsáhlé knižní fantasy ságy spisovatele Terryho Brookse. Odehrává se tisíce let v budoucnosti a popisuje dlouhé putování tří hrdinů, na jejichž bedrech spočívá osud světa. Kříženec mezi elfem a člověkem Wil (Austin Butler), elfská princezna Amberle (Poppy Drayton) a tulačka Eretria (Ivana Baquero), kterým pomáhá poslední druid Allanon (Manu Bennett), musí zachránit starověký strom Ellcrys a zastavit armádu démonů. Jinak je se vším konec. (TV Prima Cool)

Narayan

Sakra existuje takovejch super fantasy sérií, a oni musej vyhrabat zrovna takovouhle tuctovou sračku k natočení seriálu..proč? Proč je to tak populární? Pilotní díl měl záživnost průměrného dílu Xeny, a stejně gumové herecké výkony. Taková škoda, proč nenatočí třeba Tetovaného? Já vim, neměl bych to tak grilovat po prvním díle, a už vůbec ne, když jsem nečetl předlohu, ale prostě mi to zatím připadá hrozný. Buď je chyba v tom, jak je to natočený, nebo nestojí za moc ani kniha. A nebo to ještě překvapí, ale tomu moc nevěřím. Minimálně by museli začít s tím, že by vyměnili půlku castingu, v čele s tím blonďatým půl-elfím buzerantem. Jestli v příštím díle neumře, přestávám to sledovat, ten se fakt nedá. Vlastně..když nad tím tak přemýšlím, není moc důvodů to sledovat dál. A když nad tím přemýšlím ještě víc, jsem skoro rád, že točí tyhle teenagerské shitsérie, kdyby takto zprznili nějakou mojí oblíbenou knihu, asi bych to hodně blbě rozdejchával. ()

Mukunda

Já nevím... Vypadá to docela pěkně, byť v některých obrazech mi to připomíná počítačovou hru Oblivion. Příběh mi trochu připomíná cosi, co jsem kdysi četl v Kačerovi Donaldovi. Hlavní postavy připomínají Eragona, jenže kromě neúchvatných hereckých výkonů navíc otravují úžasnou blbostí, která se snad dá pochopit u těch hrdinů, kteří jsou tzv. teenagery, méně však např. u druida či krále, kteří by mohli, když už nic jiného, pamatovat na "hrůzy" poslední války s démony, či užít elementární základy logiky, a tak lépe předvídat, před jakou hrozbou asi stojí tentokrát. ()

Torpid

Pán prstenů natočený pro citové potřeby fanklubu Twilight ságy a Hunger Games. Hlavní postavy hrají šestnáctiletí manekýni a manekýnky, kteří byli vybráni především pro vzhled a nikoli herectví. Pokud si už nelepíte idoly nad postel, budete mít s touhle fantasy možná problém. Po 20 minutách 5. dílu se seriálem definitivně končím a jednu hvězdu dávám pouze proto, že nejsem absolutně cílovou skupinou tohoto hereckého a režijního ochotničení. ()

Ducke

IMDB 83% a to mi jako dostatečný argument pro to, že to není "zase tak" blbý stačí. To, že to není podobný GoT je možná i dobře. :) A Manu Bennett je famózní!! ()

Blowler

Už vás nebaví pohádkoví elfové, na které jsme zvyklí? Dáváte přednost napudrovaných elfům v kožených bundách? Pak je Shannara přesně pro vás. Elfové tu jsou opravdu hodně zvláštně zpracovaní, démoni, jakoby z oka vypadli skřetům z Pána Prstenů a nejhorší jsou trollové. Ti jako kdyby vylezli z Fallouta. Otrhané hardy a plynová maska na hlavě. Knížku jsem nečel, ale mohla by být skutečně dobrá, protože příběh seriálu je opravdu poutavý. Jen to zpracování.. Celé se to natáčí na Novém Zélandu, ale divákovi je to na prd. Všechny postavy totiž disponují jakousi schopností rychlého cestování, kdy se přes celý kontinent dostanou doslova během jediného střihu, takže z té nádherné krajiny vidíte jen útržky. Ve scénáři úplně chybí, kdy která postava prodělala lobotomii, protože většina životně důležitých rozhodnutí jednotlivých charakterů prostě nedává smysl. Přes to všechno má ale seriál určité kouzlo. Je tu několik sympatických tváří, kteří prostě nemůžou nést vinu za text scénáře své postavy. Hlavní tahoun seriálu je druid Allanon, kterého bych rád viděl i v pokračování. Také se mi líbí ztvárnění gnomů, kteří vypadají přesně tak, jak jsem si je vždycky představoval. Svět Čtyřzemí je kouzelný a v rukou schopnějšího režiséra by se mohlo jednat o další klenot do pokladničky fantasy žánru. Uvidíme co bude dál. Na pokračování si určitě počkám. ()

papaguy

Jeto free, cool a in. Od Ellie Goulding ve znělce, přes střih (šmik, fik), až po ošička hlavní hrdinky/hrdiny (ach!). Supr trupr popcornová zábava pro moderního teenagera milujícího fantasy a romantiku. ()

Agarwaen odpad!

Prvních pár vět pilotního dílu splnilo svůj účel, stal jsem se zapáleným stoupencem emancipace elfských žen a ve sledování tak netřeba pokračovat. ()

Ergon

Pilot: Největší předností Shannary je dle mého názoru povedená vizuální stránka, tím ovšem nemyslím herce a herečky, kteří jsou načančaní jako na maturitním plese, dokonce i jejich věk tomu odpovídá. Starších či mladších postav než 15 - 20 je zde jako šafránu. Shannara je cílená na teenage publikum, křičí to na mně z každé scény. Věřím, že si své příznivce najde, mne však bohužel ne. Po pilotu končím. Inu škoda a to mám fantasy tak rád. ()

DarthFailord

Inu, po pilotním díle, Respektive po půlce toho dílu, jsem seriál vypnul a nemohl sem se k němu znovu dokopat. Bože MTV natočilo Stmívání na pokračování. Dost mi vadilo, jak jsou elfíci heboučtí a k zulíbání a celé to má celý takový ten grafický nazlátlý opar. Na druhou stranu co mě zaujalo, tak byl onen postapokaliptický vzhled kulis a prostředí. Několik tisíc let co lidstvo zničilo samo sebe a vy vydíte jak po třech tisících letech je to všude zelené a z paraboly teče studánka s pitnou vodou. O pár scén dál vidíte trosky budou velkoměsta zarostlé vřesem...no působivé. Tak jsem se k tomu přesvědčil po čase, a pustil jsem si zbytek pilotu. Následně pak druhý díl. Od něj to začíná mít vzestupnou tendenci, okořeněnou vážně skvělým démonem co se mění na co chce. Druid aka Crixus mě taky dost baví a celkově už je to i podstatně zajímavější a kulisy už jsou mnohem zajímavější. Třeba zarostlé olympíjské kruhy TOP. Bohužel seriál je fakt hrozně sladkej, až se mi kazí zuby...Kdyby nebyl, možná bych mu dal za čzyři hvězdy...ale MTV... ()

ER

Platí pro prvotních 6 dílů.....Úvodní dvoudílný pilot dokáže zaujmout především vizuálně a trikově,řada kouzel (i těch menších) je podáno epicky. Pak však dochází k "úsporným opatřením" a začíná se více projevovat dějová i obsahová průměrnost. K tomu se přidává i nijak oslňující herecký projev především "teen" herců (téměř neustále vystrašený obličej princezny je až nesnesitelný),čemuž se mnohdy přizpůsobují i scény. Kladnou stránkou je,že si režie drží určitou kompaktnost děje a nebojí se drsnějších scén. ()

neo93

Když jsem narazil na tento nový seriál, rozhodně mě zaujal, jelikož žánr fantasy v seriálech příliš nevidíme. Byl jsem zvědavý, jak bude vypadat svět plný elfů, lidí, skřetů, trolů a dalších podobných stvoření. Jenže hned po pilotu, který byl ještě docela zdařilý, jsem byl velmi zklamaný. Celé to je špatně zpracované. Nevýrazný příběh, nic neříkající postavy, které nelogicky skáčou z místa na místo a plno nedotažených a nesourodých scén. Jedině postava druida Allanona a krásné tulačky Eretrie, slušná výprava a triky drží Shannara Chronicles nad vodou. I proto se seriál nakonec dá v celku pohodě zhlédnout, ale nečekejte od toho nějaké zázraky. ()

FunnyXis

Vypadá to (omlouvám se za termín) kurva dobře! Snad to nedopadne jako Legend of the seeker. EDIT nambr one: Začátek jsem zkousnul, ale teď jsem u čtvrtého dílu a hodnocení rapidně klesá... Děj je tam dobrý, ale jediný kdo tam pořádně hraje je Manu Bennet ostatní postavy už mi začínají lézt krkem. Zbytek editnu na konci série, snad se to nějak vzpamatuje a s hodnocením pujdu aspoň o hvězdu nahoru. ()

RedRose

velmi prijemne prekvapeni !! necekal jsem zadne extra dilo a opravdu to zadne veledilo neni, ale velice prijemne se na to diva, nijak a nicim me to nerozciluje takze za me po ctyrech dilech opravdu slusnych 74% ()

Majzlík

Výprava slušná, ale tím klady končí. Vypadá to jako další z mnoha klonů Stmívání. Všichni opět přehnaně vyfintění a přitroublí týpci, kteří řeší svoje pubertální vztahy. Takže cílová skupina cca 15let. Zvlášť elfové vypadají do jednoho jako totální termoklády. Nedivil bych se, kdybych v závěrečných titulcích našel, že hlavní sponzor je Gucci. ()

cheonsacz

Jak je u knižních adaptací zvykem, nikdy nejsou všichni spokojení. U některých adaptací se to povede, u jiných ne. I když má tato série zatím velmi průměrné hodnocení, které může vylepšit už jen série druhá - tak se mi zatím velmi líbí. Je poněkud neobvyklé, že se seriálu tak populární série (sama jsem knihy nečetla, ale chystám se) ujala zrovna MTV, která se zaměřuje zejména na teen seriály, ale pokud se tímto krokem budou inspirovat i další televizní stanice, tak proč sakra ne že? Co vám v první chvíli dojde jako první je, že to není typický fantasy seriál ve "středověkém" podání jako jsme většinou zvyklí (moderní běžecké trikoty vídáme spíš ve sci-fi seriálech, viz pilotní díl - ale vysvětllení se nám dostane v pozdějších dílech), ale je udělaný hodně do moderna, aby se to líbilo právě teenagerům (zejména dialogy). Přesto bych seriál hned neodsuzovala. Pokud v této adaptaci nebudete hledat další "Trůny", smíříte se s tím, že to hold nenaplní vaše fanouškovské představy (sám autor knižní předlohy se podílí na produkci seriálu a sám pozměněný konec schválil) a pochopíte, že je to zaměřeno zejména na teen audienci (je to prostě pod záštitou MTV) tak to můžete brát jako fajn oddechový seriál, který je vizuálně opravdu nádherný. Když se to ujme věřím, že i další stanice pochopí, že fantasy prostě frčí a vznikne víc a víc adaptací - skvělých fantasy sérii je hromada a fantasy seriálů je tu poměrně málo v porovnání s ostatními žánry. Zajímavý článek (anglicky) o seriálu zde. Uvádí i důvody proč nad seriálem nelámat hůl a přitom se jedná o skalního fanouška knižní předlohy. BTW: "Magic always comes with a price" že by se Allanon touhle hláškou inspiroval u Rampelníka? :D ()

Mufuck

Dovolil jsem si výjímečně hodnotit už po cca pěti epizodách. Normálně totiž udělím hvězdy až po shlédnutí celé série, a nebo nedokoukám, a tudíž pro zachování objektivity nehodnotím. Spousta seriálů se přeci postupem času někam vyvíjí, a tudíž mi to nepřijde fér svým vlastním ohvězdičkováním snižovat procentuální hodnocení něčeho, co třeba nakonec chytí druhý dech. Ale Shannara Chronicles je tak moc přeplácaně slepenej teen blábol, že tomu postupnému zlepšení prostě nevěřím, a tudíž nelze jinak. Ostatní přeci musí býti varováni? Mé počáteční nadšení po shlédnutí traileru odešlo kamsi do věčných lovišť. Už jen to, že se seriál obsadí podle katalogu modelek a modelů, co byli po ruce, namísto herců, je svým způsobem zvrácené. Všichni vždy krásně čistí, chlapci pečlivě oholeni. Co na tom, že se třeba spí týden v lese? Hlavně ať se líbí. Přitom tam účinkují i skřeti bo co, a tak bych nějakou tu špínu i očekával. Mít to drsnější a omšelejší háv, myslím si, že by to i nějaké jiné diváky dokázalo nalákat. A co na tom, že by jim nebylo 12, ale dvacet a víc? Vždyť je tam i dost krve, tudíž vlastně netuším, pro jakou cílovou skupinu je to točeno. Ale hlavně vadí to neustálé přeskakování v ději, jak kdyby to bylo několik minutových scén, slepenejch bezcílně za sebou, bez jakekoliv gradace děje a vůbec tušení toho, kam to všechno nakonec povede. Jsme tady, ale pak vlastně máme jet tam. A jdem najít meč. Mám ho, tak šup zase onam. Á, sem vlastně né, nemáme elfí kameny. Hrozný! Nedoporučuju, hlavně staršímu diváctvu, je to prakticky nedokoukatelné. Což je škoda, vzhledem k velké absenci fantasy seriálů jako takových. Natož kvalitních... Ach, Game of Thrones, proč si tak osamocena??? ()

stephano

Ano je to hodně barevné, jsou tam pohlední herci a místama je to dost přihlouplé. Ale co na to říct zatím to baví a pokud si člověk odpustí trochu toho teen nádechu tak dostane krásné exteriery, kouzla, demony, trochu té krve a zajímavou fantazy. Jen se bojím aby to nespadlo do kvalit Xeny a Herkulese postupem času. Zatím je to mix Game of thrones, LOTR a Vampire diaries. ()

Vykuk

Fajn triky, slabí herci, nesmyslné míchání fantasy s prvky současnosti.. co mě ale asi nejvíc štve, jsou totálně vypatlaní a neschopní elfové. Jejich elitní stráže jsou naprosto k ničemu, těžký komparz, ve vedení 1 starý tlustý prdůch a nikdo mi nenamluví, že za mlada to byl elf:)) k tomu dva připitomělí synové, no celé je to tragická teen age záležitost. ()

Kimkong

1. série - Tenhle seriál mě vážně zklamal. Byl jsem na něj docela natěšený, údajně konkurence GOT. Ale jak někdo podotkl, seriál je naprosto plochý. Nevzbuzuje žádné emoce. Žádný vtip, dojemný moment, napínavá akce. Veškeré postavy ač trochu odlišné tak naprosto bez půvabu. Kdyby kdokoliv umřel, tak bych se tomu nedivil a bylo by mě to naprosto fuk. Seriál má také pro mne dost chaotický scénář. Je to mix. Postapokaliptické fantasy na jehož vzniku čtyř ras by se dalo slušně stavět. Ale je zde naprosto tuctový děj o záchraně světa pomocí vyvoleného / vyvolených. Inspirace v LoTR? Přitom kostýmy mě připomínaly Legend of Seeker, skřeti maníky z Defiance a trollové, típci v maskách? Co to je? Hudba podprůměrná, animace slušné, ale některé části vypadali lacině. (5. epizoda s tou pevností). JInak herecké obsazení dobré a ty holky vypadaly mnohem mladší než jsou. ()