Bylo, nebylo (TV seriál)

Once Upon a Time

Kde bolo, tam bolo

Fantasy / Dobrodružný / Romantický / Rodinný

USA, 2011 - 2017, 98 h 13 min (Minutáž: 124x45 min)

Mark Isham

Jennifer Morrison, Jared Gilmore, Ginnifer Goodwin, Josh Dallas, Lana Parrilla, Robert Carlyle, Meghan Ory (herec, a.z.), Colin O'Donoghue, Giancarlo Esposito, Eion Bailey, Emilie de Ravin, Lee Arenberg (herec, a.z.), Anastasia Griffith, Alan Dale, Sarah Bolger (herec, a.z.), Jamie Chung, Rebecca Mader (herec, a.z.), Sean Maguire, Michael Raymond-James, Tony Amendola, David Anders, Keegan Connor Tracy (herec, a.z.), Emma Caulfield, Elizabeth Mitchell, Warren Christie, Keith Dallas, Sebastian Stan, Kristin Bauer van Straten, Jessy Schram, Catherine Lough Haggquist, Jamie Dornan, Damon Lindelof, Geoff Gustafson, Raphael Sbarge, C. Ernst Harth, John DeSantis, Bailee Madison, Jorge Garcia, Jesse Hutch, Chad Michael Collins, Amy Acker, Eric Keenleyside, Gregory Itzin, Sonequa Martin-Green, Rose McGowan, Conner Dwelly, Mackenzie Gray, Barbara Hershey (herec, a.z.), Ted Whittall, Jennifer Koenig, Lesley Nicol, Karley Scott Collins, Ali Skovbye, Noah Bean (herec, a.z.), Robbie Kay, Rose McIver (herec, a.z.), Julian Morris, Nicholas Lea, Marilyn Manson, Annabeth Gish, Shannon Lucio, Tom Ellis, Christopher Gorham, Alexandra Metz, Tim Phillipps, Matreya Scarrwener, Georgina Haig, Joanna Garcia Swisher, Benjamin Stockham, Peter Bryant, Daniela Dib, Robert Maillet, Ava Telek, Brighton Sharbino, Gabrielle Giraud, Victoria Smurfit, Merrin Dungey, Sean Owen Roberts, Jarod Joseph, Adrian Hough, Freya Tingley, Nils Hognestad, Michael Coleman (herec, a.z.), David de Lautour, Sunny Mabrey, Eva Bourne, Alex Zahara, Michael Adamthwaite, Panou, Dylan Schmid, Dianne Doan, Paul McGillion, Nick Hunnings, Aleks Paunovic, Liam Garrigan, Ryan Robbins, Artine Brown, Scott Michael Foster, Patrick Fischler, Agnes Bruckner, Garfield Wilson, Harry Groener, Carolyn Hennesy, Laura Bertram, Luke Camilleri, Gabrielle Rose, Brad Dourif, Ty Olsson, Dean White, Quinn Lord, David Bloom, Richard Schiff, Sage Brocklebank, Greyston Holt, Richard Ian Cox, Laura Wilson, Carolyn Adair, Lindsay Collins, Evans Johnson, Sarah Hayward, Patti Allan, Natalie von Rotsburg, Primo Allon, Todd Thomson, Manny Jacinto, Steve Makaj, Matthew MacCaull, Christine Boylan, Sinqua Walls, Chris Gauthier, Rachel Shelley (herec, a.z.), David Nykl, Ethan Embry, Nelson Wong, Abraham Benrubi, Cassidy Freeman, Brighid Fleming, David Quinlan, Rena Sofer, Joaquim de Almeida, Zak Santiago, John Pyper-Ferguson, Tzi Ma, Nicholas Carella, Christie Laing, Hrothgar Mathews, Andrew Airlie, Robert Mann, Doug Abrahams, Skyler Gisondo, James Immekus, Matt Kane, Stephen Lord, Yvette Nicole Brown, David Orth, Charles Mesure, Eric Lange, Pascale Hutton, John Rhys-Davies, Robin Weigert, Michael Socha, Elizabeth Lail, Timothy Webber (herec, a.z.), Nicole Muñoz, Barclay Hope, Frances O'Connor, Darcey Johnson, Sally Pressman, Rebecca Wisocky, Daniel Dae Kim, Sebastian Roché, Ernie Hudson, Anna Galvin, Cameron Bancroft, Kendall Cross, Philip Granger, Jonathan Adams, Dante Lee Arias, Elliot Knight, Amy Manson, Mckenna Grace (herec, a.z.), Brent Stait, Olivia Steele-Falconer, Guy Fauchon, Paul Telfer, Darren Moore, Glenn Keogh, Kenneth Mitchell, Oliver Bell, Adam Croasdell, Scott Hylands, Beverley Elliott (herec, a.z.), David-Paul Grove (herec, a.z.), James Bamford, Jakob Davies, Faustino Di Bauda (herec, a.z.), Darla Fay, Jeffrey Kaiser (herec, a.z.), Gabe Khouth (herec, a.z.), Mig Macario (herec, a.z.), Tom Pickett, Darren Dolynski, Tony Perez, Mark Gibbon, Amos Stern, Lucas Wolf, Natalie Gibson, Louise Hradsky, Jeff Mortensen, Tyrell Witherspoon, Michael Strusievici, Adam Young, Ian Butcher, Demord Dann, Scott Heindl, Tristan Jensen, Kam Kozak, Howard Siegel, Kate Bateman, Mark Gash, Jason Gale, Osmond L. Bramble, Kwesi Ameyaw, Jonathan Holmes, Chris Shields, Ingrid Torrance, Aria Ostrander, Jim Shield, Paul Chevreau, Ken Kramer, Elizabeth McCarthy Meek, Michael Rinaldi, Bill Dow, Edward Foy, Scott E. Miller, Donald Adams, Roger Daltrey, Brodie Marples, Christina Gooding, Michael Roberds, Rick Dobran, Isaiah Lehtinen, Gerardo Barcala, Charles Zuckerman, Noah Beggs, Victor Formosa, Lee Tichon, Ryan Hesp, Rondel Reynoldson, Paula Giroday, Ki Yurij, Tony Alcantar, Marc-Anthony Massiah, Kerry Sandomirsky, Fane Tse, Ben Hollingsworth, Jason Cermak, Peter Brown, Chad Riley, Paul Lazenby, Michael Soltis, Anthony Welch, Ian Harmon, Scott McAdam, Janet Pinnick, Byron Bertram, Andre Tricoteux, Aaron Brooks, Toby Levins, Spencer Drever, Matthew Hoglie, Duncan Ollerenshaw, Charles Edward Bae, Gerry Rousseau, Peter Kawasaki, Rick Tae, Jennifer-Juniper Angeli, Max Montesi, Bri Neal, William J. Phillips, Michael Teigen, William Ainscough, Benjamin Cook, Karin Inghammar, Alex Barima, Parker Croft, Jack di Blasio, Joy Castro, David Mathews, Natasha Wilson, Cainan Wiebe, Raphael Alejandro, Jason Burkart, Dominic Downer, Bernard Curry, Jordan Schartner, Taylor Boggan, Arpad Balogh, Josh Kalender, Adam Lolacher, Wyatt Oleff, Colin Corrigan, Glynis Davies, Julian Christopher, Darien Provost, Gil McKinney, Michael P. Northey, Nesta Chapman, Everick Golding, Henri Lubatti, Maria Marlow, Jessa Danielson, J.C. Williams, Yvette Dudley-Neuman, Steve Elliott, Brian Knox McGugan, Karen Holness, Sharon Taylor, Mik Byskov, Hannah Longworth, Abby Ross (herec, a.z.), Colleen Wheeler, Julia Harnett, Morgan Tanner, Megan Trainer, Kevin Sateri, Oliver Rice, Tyler Jacob Moore, Marcus Rosner, Raahul Singh, Emanuel Fappas, Garry Garneau, Anson Hibbert, Kelly-Ruth Mercier, Ilias Webb, Jonathan Runyon, Ryan Jefferson Booth, Bailey Herbert, Greg Webb, Lee Page, Patrick Roccas, Raf Rogers, Michael Querin, Russell Roberts, Tiffany Boone, Michelle Choi-Lee, Wil Traval, Jennifer Cheon, Leif Havdale, Paul Kloegman, Tristan Shire, Milli Wilkinson, Tony Giroux, Kylee Bush, John Innes, Jeremy Schuetze, Sean Campbell, Paralee Cook, Mandie Vredegoor, Alison Wandzura, Ben Wilkinson, Andrew Jenkins, Lee Majdoub, Joana Metrass, Giacomo Baessato, Dalila Bela, Ehren Kassam, Webb Hayes, T. Michael Morris, Marco D'Angelo, Josh Hallem, Colton Barnert, Jordan Olson, Matthew Olson, Caroline Ford, Maxwell Haynes, Graham Verchere, Jason Simpson, Lily Knight, Caroline Morahan, Richard Stroh, Kacey Rohl, David Bloom, Jonathan Whitesell, Greg Germann, Teach Grant, Aaron Douglas, Teri Reeves, Wes Brown, Steven Robertson, Dean Petriw, Costas Mandylor, Ava Acres, Isabella Blake-Thomas, Rya Kihlstedt, Sam Witwer, David Hoflin, Hank Harris, Andrea Brooks, Craig Horner, Max Lloyd-Jones, Sarah-Jane Redmond, Elizabeth Blackmore, Jonny Coyne, Karen David, Deniz Akdeniz, Faran Tahir, Max Chadburn, Oded Fehr, Mekenna Melvin, Paul Johansson, Tammy Gillis, Giles Matthey, Jeff Gulka, Michasha Armstrong, Andrew Kavadas, Luke Roessler, Samuel Patrick Chu, Brandon Spink, Mark Goldman (vyp.), Nick Eversman, Shaun Omaid, Zahf Paroo, Jaime Murray, Sara Tomko, Andrew J. West

Sympatický seriál o místě bez magie, kde pohádkové bytosti žijí "za trest". Převyprávění pohádek podle svého není ve fantasy nic nového, tady je to ale obohaceno o odraz archetypálních postav v našem světě. Je znát omezený rozpočet na triky a občas i omezenost scénáristů, ale cením si toho, že leccos vyřešili už v první sérii a pro tu druhou si ponechali jen rozumné množství otazníků.(15.6.2012)

První série.(13.6.2013)

Nevšední pohádkový seriál, mnou nepříliš oblíbená Jennifer Morrison překvapila, stejně jako i ostatní herci. Potěšila mě i vedlejší role Davide Anderse. Zpracování pohádek je opravdu tak povedené a zasazené do modernějšího hábitu, až mi občas dělá problémy poznat, o kterou pohádku se přesně jedná. :) Ale to není seriálu vůbec na škodu, právě naopak. Na druhou stranu v něm ale bohužel nevidím dostatek potenciálu na více než jednu sérii. Pokud tedy ovšem scénáristé nemají už v rukou nějaké (povedené) eso v rukávu pro nadcházející sérii, popř. by se zápletka první série mohla protáhnout i do sérií dalších... i když, to už by mi už moc nevonělo.(26.12.2011)

Překrásné propojení pohádek se skutečností. Nikdy jsem neviděla nic originálnějšího než je tento skvělý seriál! Člověk si může užívat nádherné atmosféry, která čiší z pohádkových částí seriálu a dějová linie současné doby také není k zahození, protože takový způsob propojení by mě ani v životě nenapadl. Tady nejde jen o to, že to souvisí s "reálným světem" ale o něco mnohem více! A pak, že se nedá udělat v dnešní době krásná pohádka.// Lanu Parrillu beru jako nejlepší zlou královnu v dějinách jakékoliv tvorby zobrazující příběh o Sněhurce. Musím zkonstatovat, že druhá série je do 4.dílu slabá a velmi sentimentální s dialogy typu:"Už jsme se konečně našli!!!"apod...Ale bohužel moje přesvědčení a pocity z tohoto seriálu jako celku mi nedovolí snížit hodnocení. Dávám tak prostor seriálu projevit se do budoucna.(21.2.2012)

Dobrodružná Arabela v americkém podání.(1.12.2011)

• - V pôvodnom scenári sa Emma mala volať Anna. (domca27)

• - Na začátku každého dílu je ve chvíli, kdy se objeví nápis „Once upon a time“, možné vidět v pozadí mezi stromy pohádkovou postavu, a to v každém díle jinou, která diváka navede, o čem epizoda bude. Shoda postaviček nastala pouze v epizodách první série s názvy "7:15 A.M." a "Red-Handed", kdy se opakovaně objevila Červená Karkulka. (immortalitas)

• - Ginnifer Goodwin, představitelka Sněhurky, a Josh Dallas, který ztvárnil Krasoně, tvořili zamilovaný pár i v reálném životě. Mají spolu syna jménem Oliver Finlay Dallas. (Dlee)