Detektiv Danny Fischer (John Cena) sice zatkne geniálního zloděje Jacksona, při zásahu však náhodou zahyne lupičova přítelkyně. Kriminálník toužící po pomstě vymyslí pro Dannyho dvanáct úkolů a hádanek, na jejichž rozluštění závisí život milované Molly.  Při policejní akci se detektiv Danny Fisher (John Cena) z New Orleansu chystá zatknout nebezpečného zločince Milese Jacksona (Aidan Gillen). Ten se i se svou přítelkyní dává na útěk, skončí však v poutech, zatímco jeho přítelkyně nešťastnou náhodou zahyne. Miles viní z její smrti Dannyho a slibuje mu odplatu. Po několika letech detektiv vyslechne znepokojující telefonát od Milese, v němž mu zločinec stručně řečeno říká - oko za oko, zub za zub. Dannyho čeká nebezpečná hra o dvanácti kolech s téměř nerozluštitelnými úkoly a hádankami, které však bude muset všechny splnit, chce-li ještě svou přítelkyni spatřit živou. (oficiální text distributora)

bartias

Wrestler John Cena se poctivě snaží být jedním z posledních akčních hrdinů a Renny Harlin by se očividně rád vrátil na režisérské výsluní. Vykrádačce Nebezpečné rychlosti i jeho vlastní Smrtonosné pasti 3 ale schází drajv, který by snad měla kdyby se Harlin za kamerou a ve střižně opravdu snažil najít zbytky svého někdejšího talentu. Scénář béčkovým stylem láskyplně odkazuje na akční filmy, jež se už dnes nedělají. Nechybí v něm pochyby jinak nezničitelného hlavního hrdiny ani "šokující" prozření oč že to padouchovi jde ve skutečnosti. Skoupý ale není ani na poněkud přihlouplé nelogičnosti. Kdyby se ovšem režie ujal někdo šikovnější, možná by to pořád stálo za to. ()

otík

Jak píšou všichni - je to totální vykradačka (přišlo mi že především Smrtonosné pasti 3), akce je ale chvílemi originální a v celku nelze na toto béčko říct nic špatného. Cenu mám rád, je mi sympatický, ačkoli herecky samozřejmě nic neutáhne. Ale v akci vypadá opravdu dobře, je to takový Arnold v mladých letech. Bohužel na rozdíl od vtipného a optimisticky laděného The Marine je tento opus hodně pošmurný, temný, smutný a chybí mu lehkost. Hodnotím 50ti %, čistý průměr. Chtělo by to pro Cenu vymyslet něco oddechově akčního, abychom si ho pořádně užili. Hudba (k překvapení všech soundtrackových nadšenců): Trevor Rabin. Že až do takových nížin padne společně s Renny Harlinem i Trevor Rabin, to jsem opravdu nečekal. ()

tom88

Prekvapivo celkom svižný a vkusný akčňák. Začiatok bol mierne zmätený a chaotický, ale neskôr keď sa spomalilo tempo všetko šlo priamočiaro. Nie je to, ale ničím výnimočný film, no je určite lepší ako Cenov prvý film Vojak. John Cena je na jeho pomery veľmi fajn a navyše je to skutočne face Arnoldovho kalibru aj keď sa ako policajt moc nehodí. Bavil som sa vcelku dobre, ale jednoznačne treba brať film s rezervou a príliš sa nezamýšľať. Potom nie je problém dať filmu aspoň priemerné hodnotenie. 58% ()

panMartin

Je to taková klasická akční podívaná, bohužel bez špetky originality. Cena je hodný polda, co zatkne zlýho chlápka a začne řezba, výbuchy, bouračky, rvačky a zastaví se to až Cena dopadne zloducha. Trošku ohrané, ale pořád to bude někoho lákat k obrazovkám. Pár světlých momentů se sice našlo, ale jako celek mě to nezaujalo. A přitom to mělo tak dobrý námět, škoda. ()

st.jim

Nic originálního nečekejte, je to "vejcuc" z několika filmů...smrtonosná past 3, nebezpečná rychlost a i nesmyslné ničení aut ze serialu kobra 11. Tím nemyslím, že je to špatné dílko, to ne. Celkem dobře natočeno a John Cena zahrál též dobře. Je to taková klasická akční podívaná, bohužel bez špetky originality. ()

ecceHOMMO

Narovinu?...originalita chýba a trošku vtipu by tiež nezaškodilo...ale aj napriek tomu to bolo pre mňa príjemné prekvapenie: Akcia strieda akciu a samotná pointa je vymyslená nanajvyš dômyselne.... ()

kinghome

Nesnášim Johna Cenu! Neni to dobrej wrestler, natož dobrej herec... Jeho hereckej výkon je příšerněj a udělali z něj dalšího skoro nesmrtelnýho chlápka, kterej zvládne všecko a všude... Mě to přišlo až moc béčkový a na hovno. A to mám rád filmy se Stevem Austinem. Je to prostě simpaťák narozdíl tady od supermana Ceny. ()

Beky

Ok, akčňák, normální dobrý akčňák, který ke konci už nemůže!! Mariňák byl lepší...Cena zatim nemá na to aby okupoval vody áčkové kategorie, zatím ne..., uvidíme v dalším roce!! Jednou větou: Harlina je mi opravdu líto, ale pořád věřim, že ještě natočí pořádný nářez!! ()

neoBlast

Jak to bylo? Oni Rennymu Harlinovi nějak odepřeli třetí Smrtonostnou past, že si musel natočit tuhle kopii? John Cena je velký dřevo, což mu napoprvé ve Vojákovi s odřenou bradou prošlo, ale tenhle ambicióznější souboj už vyžadoval trochu více "herectví" a charismatu. A ty prachy prostě téhle produkci chybí. 50 % ()

ywo666

Solídna akčná jazda. Harlin predviedel znesiteľné dielo. Ale prečo pre boha obsadil Johna Cenu? Na šprintérske a akrobatické kúsky mohol zobrať niekoho štíhlejšieho ohybnejšieho. Cena svoje svaly nepredvádza, nevyužíva a skôr mu tam zavadzajú. A na to, že je wrestler tak nepredvedia žiadnu poriadnu bitku. Každopádne Cena nie je slabinou filmu a môže sa presadiť v béčkových akčňákoch podobne ako Steve Austin. Len by som poprosil viac rozbitých ksichtov. Inak film za 65%. ()

JohnSmith

Renny Harlin se celkem slušně rozjel, obsadil dalšího wrestlera a akci natočil fakt pěkně a film má i celkem spád. Proč teda 3*? 12 Rounds je něco jako Nebezpečná rychlost a Smrtonosná past 3 dohromady. Což sice není moc originální,ale budiž. Jenže téměř každá akční sekvence je vykradená z nějakýho jinýho filmu, ať už z oněch dvou zmiňovaných nebo třeba z Policajta ze San Francisca. Scénáristovi zřejmě při opisování jiných výtvorů došel dech, páč konec je tak trochu divný. A John Cena? Ne každý wrestler je tak sympatický jako The Rock. A Cena k tomu neumí hrát, stále se tváří tupoučce a těžko by mu člověk věřil, že by si dokázal spočítat kolik kol má za sebou a kolik před sebou. Takže další Béčko, díky kterému se Harlinovi na výsluní nejspíš vyškrábat nepodaří,škoda, přál bych mu to. ()

shantim

Začátek filmu byl příšerný a myslel jsem, že ho raději vypnu. Pak ale začala hra a děj se rozjel plné obrátky. Akce střídá akci, má to švih a dostatečné napětí. Škoda jen, že už jsme všechno viděli v jiných filmech. Navíc mi chybělo prokreslení charakterů nebo něco, co by mi udělalo hlavní postavy sympatické. Děj tak sledujeme jakoby zpovzdálí a není možné se vcítit pořádně do postav. Ty pak jen mechanicky umírají a nám je to celkem jedno. Vždyť on hlavní hrdina přeci neumře a na těch ostatních nám nezáleží. Až mi to chvílemi připomínalo "vandammovky". 58% hvězdiček ()

Danny F.

Děj stále dokola, přízemní jako z béčkovitého filmu ale akce vedle akce to záchranila takže jsem se neměl šanci nudit ani na chvíli. Scénka s tramvají byla vykradená, tuším že se v originále objevila v policajtovi v Beverly Hills. Akce vše vyrovnala. Nemohu si pomoci ale John Cena je takový nástupce J.C.V. Dammeho, můj názor. Jako celek je film, co se děje týče, jednoduchý a dobře promyšlený. 85% ()

Mishqo

čo sa týka akcie tak áno môže byť ale miestami to troška už preháňal pán režisér...a dialógy jak keby sa dve deti v škôlke rozprávali..herci tiež na hovno...takže taký mierny podpriemer ()

Sany33

Wrestler za kamerou aj pred ňou znovu kriesia zabudnuté krásy akčného žánru. John Cena ako nezničiteľní poliš musí zviesť dvanásťkolovú bitku so záporákom, pričom hlavnou cenou je, že získa svoju snúbenicu. Vcelku. Hlúpy akčňiak s veľkým srdcom a tiež množstvom behanie, strieľania a vybuchovania, až by z toho Arniemu kvapla úprimná slza. 60% ()

VanTom

Roztřepaná kamera, zběsilý střih a nepolevující tempo definují tuto 12kolovou "hru", v níž poctivý detektiv skáče, jak pomstychtivý terorista píská. Za mě celkem sympatický počin, přestože v závěru, s větším měřítkem (zastavení tramvaje, pád helikoptéry), už se rozpadající a atakující nižší béčkovou úroveň. ()

m.a.t.o.

Keby to nebola tak nápadná vykrádačka Smrtonosnej pasce 3, Nebezpečnej rýchlosti a ja nevim čoho všetkého ešte, tak by som možno dal aj hviezdičku naviac, pretože som sa rozhodne nenudil. A aj keď záver bol zostrihaný uplne nahovno a z rotrasenej kamery som mal občas až závrat, Renny Harlin zaspomínal na staré časy a dokázal, že aj z toho mála čo dostal do rúk vie vytriasť celkom solídnu akčnú jazdu. John Cena je síce kurveský neherec, ale na moje prekvapenie sa to nateraz dalo celkom zniesť. 60 % ()

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

Dvanáct úkolů pro Harlina a Cenu

18.02.2008

Renny Harlin se z béčkového bahna, v němž uvízl kdysi dávno díky propadáku Ostrov hrdlořezů, už asi nikdy nevyhrabe. A přitom jeho nový projekt 12 Rounds, který začne natáčet v New Orleansu přesně za… (více)